Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. stoomgemaal niet naar wensch. Reeds op 21 Sept. zou de machine in werking moeten ge weest zyn, maar nog zjjn alle deelen niet aanwezig; dezer dagen werd uit Charleroi weder een waggonlading afgezonden en nu blijken een aantal koperen buizen ontvreemd. De boete, die de fabrikant beloopt wegens niet op tjjd leveren, is reeds tot ongeveer ƒ12.000 geklommen. Er zal bij toepassing dus een aardig bedrag op de aannemingssom worden gekort. üit Ternenzen. De eerste raadsvergadering van dit jaar werd door den voorzitter geopend met een hartelyk woord van welkom en gelukwensching; in 't bijzonder heette hy welkom den wet houder Van den Hoek, die na een langdurige ernstige ziekte weer tegenwoordig was, en ook den heer VisBer, die eveneens, na geruimen tyd ongesteld te zyn geweest, weer ter ver gadering verscheen. Van Gedep. Staten was bericht ingekomen dat zjj niet konden goedkeuren een besluit tot uitgifte van grond in erfpacht aan den heer E. J. L. Nolson, onder bepaling dat deze dien grond niet mocht bebouwen, aangezien deze bepaling in strjjd is met de by de wet aan erfpachters toegekende rechten. Waar het den heer Nolson er slechts om te doen is over den bewusten grond uitzicht uit zyne woning naar de Schelde te behouden, achtte het Ged. college het voldoende op den grond een erfdienstbaarheid te vestigen, waarby aan den heer Nolson dezelfde zekerheid van uitzicht wordt verleend. De raad was het met Ged. Staten niet eens, trok zyn eerste besluit in, doch gaf den grond uit in erfpacht met de volledige bevoegdhe den, evenwel slechts voor 5 jaar, waardoor men de zekerheid erlangt dat de erfpachter den grond niet zal bebouwen, daar het by zoo'n korten termyn niet de kosten zou kunnen goed maken als er op gebouwd werd. Van eene erfpachtster wier contract ook vol gens de nieuwe tarieven is vernieuwd, was een verzoek ingekomen om vermindering der erfpaohtssom. Deze zaak werd aangehouden. Het optreden van een particulier comité tot stichting van een ziekenhuis alhier, en hetg naar aanleiding daarvan geschreven is, schijnt den raad te hebben opgewekt uit zyn dommel en hem zoo te hebben overtuigd van het nut tige ën noodige, dat men er de financieele offers voor zal beschikbaar stellen, die zullen noodig zyn. Met 9 tegen 10 stemmen werd aangenomen een motie der heeren Van IJsBelsteyn, Harte, Van de Velde en Visser, waarby wordt voorgesteld in principe te besluiten tot den bouw van een ziekenhuis, voldoende aan de behoeften dezer plaats, doch rekening houden de met de groote vermeerdering der bevolking en den toestand der gemeente-financiè'n, en waarbij burg. en weth. wordt opgedragen zoo mogelyk by de behandeling der eerstvolgende begrooting den raad een of meer uitgewerkte plannen over te leggen. Hoewel van meening zynde dat het plicht der gemeente is om daarvoor te zorgen, bracht men holde aan het particulier comité, dat in de zaak het initiatief nam en in alle geval oorzaak was dat de kwestie van een ziekenhuis meer op den voorgrond trad. Naar aanleiding van een adres van slagers over den onreinen toestand der slachtplaats, werd besloten dezen te antwoorden dat zooveel mogelyk zal getracht worden voor reinheid te zorgen, doch dat voor het nemen van afdoende maatregelen op dit oogenblik nog geen moge lijkheid bestaat. De kermis zal den derden Maandag in Sept. tot 's Zaterdags d. a. v. op de gewone wjjze worden gehouden. Men begint nu te bespeuren dat het aan leggen van het kabelnet der electriBche cen trale en de verdere werkzaamheden hare voltooiing naderen. De laatste weken kan men nogal voortgang jn het werk waarnemen, on danks de korte dagen en het ongunstige jaar getij. De lampen zyn reeds op vele plaatsen aangebracht en naar wy hoorden zal de vol gende week eene proefverlichting van een deel der gemeentekom plaats hebben, 't Moet gezegddie lampen vallen mee en daarvan is meer werk gemaakt dan van de onooglijke ijzeren palen, waaraan we nu echter al zoo wat gewoon geworden zyn. Tot ryksveldwachter-jachtopziener ter standplaats Koewacht is aangesteld C. I. van den Bout, agent van politie te Zierikzee- Blijkens bericht van Rarer Majesteit's ge zant te Brussel zal met ingang van 1 Februari de invoer van Nederlandsch melkvee lang de tolkantoren Selzaete (station) en de C1 i n g e (station) weder geoorloofd zyn Men schryft ons uit Biervliet: In de raadzitting van Dinsdag werd een reclame van Fl. Heynaert tegen zyn aanslag in de gemeente-belasting van de hand gewezen. Een gelyk lot onderging het verzoek van de onderwijzeres, die een hooger jaarwedde dan 550 verlangde. De commissie tegen schoolverzuim werd samengesteld uit de beide hoofden van scholen en den gemeente-secretaris. De feestviering naar aanleiding van het huwelijk der Koningin zal gehouden worden op Haar jaardag. Aan P. .Dingemanse zal een stukje grond in erfpacht afgestaan worden togèn 30 cent per roede (Gentsche maat). De oprichting van eene hengstenverceni- ging te IJzendjjke wordt uitgesteld, daar de hengstenhouders tot den ouden prys zyn teruggekeerd. KERKNIEUWS. De heer P. J. Roscam Abbing, predikant j de Ned. hervormde gemeente alhier, schryft 0DB »M. d. R.! Het is mij aangenaam, in ant woord op de gisteren onder «kerknieuws", gestelde vraag, mede te deelen dat dB Van Broekhuizen van Pretoria hier den 6den Frebr. des avonds in de N. kerk hoopt op te treden. Den 5den spreekt hy in de herv. kerk te Serooskerke, den 8sten dito te Zaamslag, den lOden te Vlissingendan gaat het, via België, terug naar Den Haag. De N. kerk te Middelburg zal dien Woens dag avond te klein zynvacante plaatsen zyn er niet meer, hoogstens enkelemen trachte dus by tjjds zich een plaats te verzekeren. Het zou bv. jammer zyn indien de zeer de plaatsen in het zeogenaamde Brand- bocht weder onbezet bleven. De collecten voor vrouwen en kinderen in de beide Zuid-Afrikaansche Republieken moeten be paald mooi zynzjj bedroeg in het kleine Vlaardingen, by die gelegenheid, 300. Het zal niet kwaad wezen wat meer by zich te hebben dan men van plan is te geven en het dan aan ds. V. B. over te laten of men ook het meerdere offeren zal." RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden (Vrydag) zyn veroordeeld wegens eenvoudige beleediging F. F. M., 36 j. hvr. van E. H., zonder beroep, Sas van Gent tot 2.50 b. 3 d. h. diefstal: A. P. d. K., 23 j., werkman, Hulst, tot 1 m. gev. straf; twee feiten van diefstal.: J. O., 30 j., arbeider, Terneuzen, tot 6 w. gev. Btraf; en mishandelingF. D., 20 j., metselaar, Zaam slag, tot 3 m. gev. straf. Vrijgesproken isA. K. B., 35 j„ werkman, Vlissingen, beklaagd van diefstal, en P. H. Wz., 28 j., boerenknecht, 's Heerenhoek, ap pellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarby hy ter zake van overtreding der jachtwet werd veroordeeld tot 2 X 7 d. hech tenis, met verbeurdverklaring van het in be slag genomen geweer, met vernietiging van het vonnis van den eersten rechter en niet ver beurdverklaring van het in beslag genomen geweer. In de Donderdag gehouden zitting van het gerechtshof te 's-Gravenhage werd door den advokaat-generaal mr. Reitsema bevesti ging geëischt van het vonnis, waarby de rechtbank te Middelburg een matroos wegens diefstal, in vereeniging gepleegd (het stelen van een pak manufacturen uit het stoomschip Koningin Wilhelmina van de Maat schappij Zeeland) tot 9 maanden gevangenis straf had veroordeeld. De appellant had een lichter straf verzocht. De verdediger, mr H. Oele, achtte het von nis op onjuiste gronden gewezen zijns inziens was o. a. deze beklaagde die, terwyl zyn medebeklaagde in 't ruim van 't Bchip het pak weghaalde, boven op hem had ger wacht, niet als mededader, doch ten hoogste als medeplichtige te beschouwen en conclu deerde tot vrijspraak. Eveneens werd bevestiging gerequireerd van een vonnis derzelfde rechtbank, waarby een ongunstig bekend individu wegens ver schillende dieft tallen tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, onder aftrek der preventieve hechtenis. Mr J. M. Rutgers van Rozenburg refereerde zich" aan 's hofs oordeel. Uitspraak 2 Februari. Voor de arrond.-rechtbank te Zutphen hebben terechtgestaan J. de V., oud 21 jaar, klerk by de H. IJ. S. M., vroeger te Twelloo, thans te Oldenzaal, en E. E., oud 31 jaar, arbeider-wisaelwachter by de H. IJ. S. M. te Twelloo. By dagvaarding wordt hun ten laste gelegd dat zy, beiden, in den avond van den December jl. op het station Twelloo, door hun schuld gevaar hebben doen ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen, over den spoor weg aldaar. De officier, die na het getuigenverhoor zyn requisitoir nam, noemde dit een ernstige zaak met treurige gevolgen, die het gevolg is van nonchalance en gebrek aan accuratesse. Waar anders voor een straf noodig is opzet, zoo is hier schuld voldoende. Art. 165 Wb. v. Str.R. bedreigt het gebeurde met straf. De officier heeft geen strafbare schuld kun nen constateeren by andere personen en zal zich houden aan de grenzen der dagvaarding. Mochten anderen ook Bchuld Rebben, dit neemt de schuld van de beklaagden'niet v De schuld van den ln bekl. achtte spr. niet zóó groot, dat de strafwet op hem zal moeten drukken. Daarom vroeg spr. vrijspraak voor den ln bekl., en voor den 2n bekl. een hech- tenisstraf van 3 maanden. De uitspraak deelen wy nader mede. ONDERWIJS. Op 1 Mei a. s. kunnen by de rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg kweekelingen worden geplaatst. Voor by zonderheden zie men de St. Ct. van heden. STRAFFEN OP DE SCHOOL. Op een dezer dagen door de afdeeling Am sterdam van den Bond van Nederlandsche onder wijzers gehouden en druk bezochte vergadering werd gesproken door de heeren dr J. H. Gun ning Azn., privaat-docent in de paedagogiek aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, over «Het paedagogisch recht van lichamelijke straffen" en F. L. Ossendorp, klasse-onderwyzer te Am sterdam over »Het Gemeentebestuur van Am sterdam en oub recht van straffen", rerpcisiJlmele jiprekew faet «wri k«4< den gevoerd, werd van de bestuurstafel voor gesteld de navolgende motie »De vergadering van onderwijzers en onder wijzeressen, bijeengeroepen door de afd. Amst. van den Bond van N. O., de Amst. Gymn. Ond. Ver., de afdn. Amst. I en III van het N. O. O., de Ver. van Teékenond. te Amst. der S. D. O. V., gehouden te Amsterdam den 23 Januari 1901, in Maison Stroucken, gehoord de inleiders, spreekt als haar oordeel uit, dat op paeda- gogische gronden het toepassen van lichame lijke straffen als opvoedingsmiddel in sommige gevallen noodzakelijk is; dat in een aantal gevallen die toepassing ook waar zy niet beslist noodzakelijk kan ge noemd worden, verschoonbaar iB te achten; dat dus op grond hiervan een absoluut verbod van het toedienen van lichamelijke straffen verkeerd is te noemen; dat dusdanig verbod bovendien den invloed van den onderwyzer op den leerling moet verminderen en dat het mitsdien tegen het belang van opvoeding en het onderwijs is, zulke ver bodsbepalingen in een verordening neer te Deze motie werd aangenomen met alge- meene stemmen op drie na. LETTEREN EN KUNST. In een der buitenlandsche bladen wordt herinnerd, dat de tijdperken van den grootsten bloei der Engelsche letterkunde steeds samen vielen met de regeering eener koningin. Een zoon van Tolstoï, die zelf ook aan de letterkunde deed, is overleden. De officier van justitie te Amsterdam verzoekt dringend alle personen, die in den avond van 20 December 1900 met de stoom boot D. A. Verschure I als passagiers zyn ge varen van Amsterdam naar Rotterdam, zich ten spoedigste, met opgave van hun beroep en tegenwoordig verblijf, by hem, officier, bekend te maken. Dit staat in. verband met de op 20 Dec. jl. op den Amstel plaats gevonden aanvaring van een tjalk, tengevolge waarvan vyf personen het leven verloren. Het hoofdcomité van het Nederlandsch Roode Kruis heeft van president Kruger een warme dankbetuiging ontvangen voor denbe- langloozen by stand en hulp door de Vereeni ging en het volk van Nederland aan de Zuid- Afrikaansche Republieken gebracht. De St. Ct. geeft het volgende rivierbericht van DonderdagVreeswijk, blank water. Deventer, ys vast. Kampen, idem. Laagwater. Schoonhoven, blank water. Krimpen, eenig dryfijB. Dordrecht, blank water. De krankzinnige, die op schaatsen uit het gesticht te Medemblik was ontvlucht, is te Maastricht by zyn familie aangekomen. Hy werd weer naar Medemblik teruggebracht. Te Langereis, in de gemeente Hoogwoud, is een man getroffen door een wiek van den watermolen in een polder. Hy is eenige uren later aan de gevolgen overleden. Te Oldenzaal is een bejaarde man, die zich bezig hield met maken van kunstbloempjes, en deze dagelijks ventte, 'snachts van de trap pen uit zyn slaapstede gevallen, terwyl hij, naar luidt, water wilde drinken. De onmid dellijk ontboden geneesheer constateerde den toestand van den patiënt als levensgevaarlijk. Kort daarna is de man dan ook aan de, be komen inwendige kneuzingen overleden. Donderdag is te Groningen een 22-jarig meisje, dochter eener weduwe, in het vuur ge vallen en verbrand. De drank. Tegen de vrouw van een tapper te Drachtster-Compagnie, is proces verbaal opgemaakt, daar zy aan een tiental jongens van 14-jarigen leeftijd sterken drank had getapt. Een van de jongenB werd geheel bewusteloos op het ys liggende gevonden. Naar aanleiding van het verhaal van het kindje te Bellen, dat door koude en gebrek zou zyn omgekomen, terwyl den vader onder stand zou geweigerd zyn, heeft de Mepp. Ct. een onderzoek ingesteld, en bevonden, dat het verhaal onwaar is. Het kind was reeds lang kwynende, en nog kort geleden door den gemeentegeneesheer onderzochtde noodige geneesmiddelen waren verstrekt. De vader woont aan den straatweg naar Assen, ongeveer 25 minuten buiten het dorp Beilen, waar de weg aan de beide zjjden door heideveld begrensd wordt, en waar een aantal hutten staan, gewoonlijk »de hutten- streek" genoemd. Een dezer hutten wordt door den man bewoond. By een bezoek ter plaatse verzekerde men den verslaggever der Mepp. Ct. dat de vader noch aan voedsel noch aan brandstof gebrek had, en koude en gebrek geen oorzaak behoefden te zyn van den dood van het kind. Of minder goede verpleging of zwakheid het kind ten grave had gesleept, wie zal het zeggen Ook is den vader geen onderstand geweigerd. Eerst na deq dood van zyn kind, toen het bitter koud was en er door de gevallen sneeuw niets te verdienen viel, is door hem onder stand gevraagd en is deze verleend. Daarna is den vader door het bestuur der Werklieden Vereeniging werk verschaft en alzoo brood. Te Hunsel (Limburg) werd een arbeider, toen hy uit de herberg huiswaarts keerde, door een landbouwer achtervolgd en zoo hevig met een mes gesneden en gestoken, dat hy stervend werd weggevoerd. De dader werd gearresteerd. dat de Uit St. Etienne wordt fabrieken aldaar uit Engeland groote bestel lingen voor rouwgoed ontvingen. Montreal is gedurende acht uur geteis terd geworden door een feilen brand, die ver schillende groote gebouwen vernielde en een Mtaft m wpj 15 jailjeen «wriebtfo De Engelsche levensverzekeringmaatschap pijen hebben aan koningin Victoria heel wat verdiendzy had posten loopen tot een bedrag van l/t miljoen pond. - Op Whigt is men zeer bevreesd, dat Osborne House voortaan niet meer zoo druk zal worden bewoond als door de overledene. Men verwacht dat de koningin het paleis in bruikleen heeft afgestaan aan prinses Beatrice. - Bij den reeds vermelden storm op de Noorsehe kust zyn 35 visschers omgekomen. Bresci, de moordenaar van koning Hum- bert, is naar het bagno te Portolongono over gebracht. - Mej. Alta Rockefeller, dochter van den bekenden Amerikaanschen petroleum-millio- nair en zelf eigenares van een 10-tal millioenen dollars, heeft zich verloofd met een armen schoolmeester, den heer Prentice, met wien zy in een Zondagschool had kennis gemaakt. Donderdag zyn op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging te Middelburg door den notaris J. de Vos verkocht: een huis met tuin op de Pottenmarkt te Middelburg, K 408, aan P. C. Gilde, voor ƒ4300 het koemelkersbedryfnieuw woonhuis, dito schuur met erf, aan het. Arnemuidsche voet pad, T nr 93<7, aan C. Geensen voor 1333.01; het café met biljartzaal, De Drie Tonnetjes waaraan vergunningsrecht, aan den Noord straatweg R 68a, aldaar, aan K. den Hollan der, te Koudekerke, voor 3202 het Huis en erf, naby den VlisBingschen tramsingel C nr 76, gemeente Koudekerke, aan J. J. Meyboom voor 1125. Het hofsteedje aan den straatweg van Mid delburg naar Yeere, wyk F no. 8, bestaande uit huis, schuur, moes-, bouwland en tuin, groot 49.02 aren, werd opgehouden op ƒ2500. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. DinBdag 29 Januari. Middelburg. Nederl. Koffiehuis 3 u. verbouwing van het winkelhuis aan de Lange- delft I 36. Aanw. 22 en 29 Jan. Inl. G. A. Horsten, Bergen op Zoom. Donderdag 31 Januari, Middelburg. Polderhuis Walcheren l'/jU.: a. het maken van een nieuw paalhoofd voor den Westkapelschen zeedjjk. Aanwijzing 28, 29 en 80 Jan.; b. het bestorten van den onderzeeschen oever aan de Noordwatering tot een bedrag van 15.000 c. het vervoeren van 400.000 Kg. straat klinkers. Inl. ingenieur van den polder. Vrydag 1 Februari. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan den steiger te Katsche Veer. Aanwyzing 22 Jan. Inlichtingen hoofdingenieur v/d provincialen waterstaat te Middelburg en ingenieur van dien waterstaat te Goes. Kruiningen. Koffiehuis Bierens 2 u. het bouwen van een nieuwe school en een onderwyzerswoning. Aanwyzing 1 Febr. 11 u. Inlichtingen A. Ie Clercq te Kruiningen. Zaterdag 2 Februari. Goes. Raadhuis 10 u.het bouwen eener nieuwe school op het terrein naast het Rjjks- landbouw-proefstacion. Aanwyzing 29 Jan. In lichtingen gemeente-architect D. de Koning. S c h o r e. Burgerlijk armbestuur 11 u.het bouwen van een woonhuisje op het terrein naby het ziekenhuis. Aanwyzing 2 Febr. 10 u. Inlichtingen A. Ie Clercq te Kruiningen. Maandag 4 Februari. Colynsplaat. P. Tazelaar Nz.71.800 Kg. Chilisalpeter en 250 Kg. klaverzaad. Inl. A. N. van Langeraad. Dinsdag 5 Februari. Koudekerke. Meststoffen. Inlichtingen Landbouwvereeniging Koudekerke. Vrydag 1 Maart. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken by de westelijke buitenhaven te Neuzen van een gebouw voor bergplaats van vrachtgoederen en kantoor, ten gebruike van den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde. Aanwyzing 15 Febr. Inlichtin gen hoofdingenieur v/d Prov. waterstaat te Middelburg, ingenieur te Neuzen en directeur Prov. stoombootd. o/d Westerschelde te Vlis singen. Oost-Indië. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Alles plaatselijke tijd.J Marseille (Fr. dienst) 26 Jan. 6.15 's morgens. Genua (Nederl.)29 Jan, 7.10 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 1 Febr. 7.10 ,s avonds. Brindisi (Eng. dienst) 1 Febr. 1.5 's namid. Napels (Duitsche dst.)4 Febr. 1.5 'b namid. Marseille (Lloyd) 5 JFebr. 7.10 's avonds. Rotterdam (LloydJ 8 Febr. 7.10 'b svonds. Suppletoirs verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekende stukken den vol genden morgen te 6.15. Met de Duitsche booten wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton en de Westerafdeeling van Borneovoor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië alleen ov verzoek. Voor suppletoir e verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bus nog te 7.10 ge licht; doch de aansluiting op het vertrek aer booten uit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Britsche booten, buslichting te 1.5 's namiddags, voor de sup- pletoire verzending te 7.10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen vóór de verzending der Fransche mail, te 1.5 's namiddags. W est-Indië. Cura^ao over Queens- town29 Jan. 10.10 's avonds. Cura^ai met K. W. I. maildienst31 Jan. 7.10 's avonds. Suriname via Amster- un31 Jan. 7.10 's avonds Suriname via Sout hampton 2 Febr. 7.10 's avonds. Suriname via St. Na- Wire j8 feb». 7.10 »rouit« Onze Koningin is thans de bruid Naar men ons uit 's Gravenhage seint, deed nl. heden ochtend te elf uur mr De VrieB, referendaris van het departement van justitie, namens den minister van justitie, ten stad- huize aangifte van het voorgenomen huwelijk der Koningin. Hy bood den ambtenaar van den burgelij ken stand, de heer De Wys, een eigenhandig door Hertog Hendrik van Mecklenburg met zyne voornamen en door de Koningin met Wilhelmina onderteekende acte van aangifte aan, gedagteekend Schwerin 18—'s-Gravenhage 21 Januari, waarin hun voornemen wordt te kennen gegeven met elkander een huweljjk aan te gaan. Terstond daarna gaf de referendaris aan de Koningin ten paleize kennis namens den Minister van deze aangifte en werden de vlaggen ontplooid van het stadhuis, den toren en elders. De beperking vervoer over alle kunst wegen is opgeheven, te beginnen met mid dernacht tnsschen .25 en 26 Januari 1901. 's Gravenhage. Benoemd tot burgemees ter der gemeente Hoek A, Wolfert. In de héden middag, in de sociëteit De Vergenoeging alhier gehonden vergadering van het departement Middelburg der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen werden de volgende heeren herkozen als leden der com- missiën: van de spaarbank J. C. Frederiks, der hulpbank A. P. van de Kamer, der bewaar scholen J. J. M. de Borst Verdoorn, het bad huis jhr A. A. van Teylingen, der volksbiblio theek J. C. Frederiks, terwyl als zoodanig gekozen werd de heer A. P. van de Kamer. De heer E. W. Hendrikse, die ook op de voordracht stond voor de commissie voor de bibliotheek, wenschte niet in aanmerking te komen. Goes. De heer A. A. ter Haar, onderwy zer in de natuurkunde en natuurlijke historie aan de rijksnormaallessen alhier heeft als zoodanig tegen 1 Febr. a. zyn ontslag ingediend. Zutphen. Op het kasteel Ampsen by Lochem is overleden mr J. E. H. baron van Nagell van Ampsen, opperstalmeester der Koningin en oud-lid der Eerste 1 Amsterdam. In een heden alhier gehou den buitengewone algemeene vergadering der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot exploi tatie van Petroleumbronnen in Ned.-Indiè werd, in- plaats van wjjlen den heer Kesler, met 1043 van 1049 stemmen tot directeur gekozen de heer N. W. A. Deterding, thans waarnemend directeur. Het vastgestelde salaris bedraagt 10.000 Londen 25 Jan. Een eskaJer van Duit sche oorlogsschepen zal naar Spil !iead vertrek ken by gelegenheid van het vervoer van het ljjk der Koningin. Brussel» 25 Jan. Naar de Eu ile uit Vic toria vernam is een stoomer der Japansche marine onder een storm in de baai Saraya op een rif geloopen. Het schip is vergaan. Van de opvarenden zyn 121 omgekomen. Een an dere Japansche boot verging in de baai Akashi, waarby 22 man zyn omgekomen. VERKOOPINGEN EN VERPACHTIN GEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 28 Jan. Hulst, Land, R. v. Meurs. 29 Middelburg, Meubels enz.,Notarishuis 29 Vlissingen, Huizen, Maret Tak. 30 Middelburg, Hout, Tak. 30 Gr. Abeele, Hofstede, Maret Tak, 30 Koudekerke, Huiz.en land,Loeff 31 Middelburg, Huizen, Huvers. Febr. Middelburg, Winkelhuis, Verhulst. Arnemuiden, Herberg, Tak. 6 Grjjpskerke, Inspan, Tak&Loeff',. 6 Goes, Hofetede, P.Oyerman. 7 Goes, Hofstede, P.Overman. 14 Middelburg, Huizen enz., Wisboom Verstegen. 22 Kruiningen, Inspan, De Vos. 27 N. St. Joosl., Inspan, Verhulst. Colynsplaat, Land en huiz.De Vos. 1 Maart N. St. Joosl-, Inspan, De Vos. Middelburg, Huizen, Wisboom Verstegen. 6 Waarde, Inspan, De Vos. 24 April Veere, Inspan, Tak&Loeff. 1 Mei Meliskerke, Inspan, Tak&Loeff. 3 Biggekerke, Inspan, Tak&Loeff. HERIJK. De herijk der maten en gewichten heeft plaatB in de navogende gemeenten en op den tyd daarby gemeld GoeB, ook voor Kloetinge en Kattendyke, be nevens 's Heer Hendrikskinderen en Wissekerke (gemeente 's Heer Arendskerke) 11, 12, 13,14 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22 en 23 Maart. Wolphaartsdyk 15 April. Heinkenszand, ook voor 'a Heer Arendskerke, 16 April en 17 April des voormiddags. 's Heerenhoek, ook voor Borsselen en Nieuw- dorp (gemeente 's Heer Arendskerke), 17 April des namiddags en 18 April. Ovezande, ook voor Nisse, 19 April. Ellewoutsdyk, ook voor Driewegen, 20 April. Baarland, ook voor Oudelande, 22 April. Hoedekenskerke, 23 April des voormiddags 'b Gravenpolder, ook voor 's Heer Abtskerke April doe namiddags.

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 2