Verschillende Berichten. LETTEREN EN KUNST. Uit Vliaiingen acbryffc men on>: Het Vlining't Mannenkoor gaf Donderdag avond in de aaal van den heer Stofkoper een tameiyk goed bezocht eonoert en de nieuwe direoteor, de heer Bekker, had voor de eerate aldeeliog een hoogat beduidend toonwerk ge- koaen, nl. Zóllner'a Columbus. Eeriyk geaegd, ia die heuce n>y een weinig tegengevallen daar my hieruit bleek, dat ook de hear Bekker al aaoatonde werken inatudeert, welke verre de kraohten der vereeniging te boven gaan. My dunkt, dat waar techniek, zuiverheid en klankvorming vooral nog zoo veel verbetering vragen, men beter deed wat eenvoudiger te biyven, want andere aal nooit leta ten gehoore kunnen gebraoht worden, dat geheel aan den waren muaikalen eiaoh voldoet. En daarheen aal toeh elke vereeni ging, die atreeft naar het kooge, reine en edele in die goddeiyke kunat, bare aohreden willen rlohten. Henaoh, niet een gedeelte maar alle fundamenten moeten vaat ataan, wil men rnatig kunnen voortbouwen. Het kou my te vervoeren, hetheeriyk werk te beapreken, dat, behalve in de tenoraolo van het tweede gedeelte: Wie teVn ich mich auf Oiem Meer, overal een aohat van melodiaehen rijkdom beait en aioh hult in een intenaweel- derigen gloed, waaruit krachtige, foraohe ïyuen te vooraohyn treden. Dank ay den directeur, die merkbaar de partituur leeit, lag in de uitvoering veel goede, vooral wat nuance, voordracht en tempo op vatting betrot. Expressief waa het koor iu het eerate ge deelte Es schweigt én ttillen Traum verloren, In Die Abfehrt en in het begin van Die Ent- Aeebmf, doch by het antwoord in het vierde gedeelte op Bodrigo's FrUhling teUhrt nicht immer MMchm waa de aoiverheid van toon aan eenige bedenking onderhevig, en het ensemble jwss niet berekend voor der Fahnen- sehtcur waar see wordt gekoaen, noch voor de demoniaobe uitingen lindet ihn, werft ihn im Meer, noeh voor het alotkoor. Besliste tenor' timbrea zjjo aoo aohaaraob, en dat wordt zoo oneindig gevoeld in de hoogere pareagea. Mejuffrouw Olga leaac uit Amaterdam beait geen breede, maar eene aeer heldere, wellui dende aopraauatem. Het waa een genot baar als Felipa het teere liefdeaduet met Columbus te hooreu vertolken en ay wiat door bare moiikale voordraobt te biyven boeien. De beer Boveodeert uit Rotterdam voldeed my als CoUmbus eveueena uitatekend. Hy beaohikt over een omvangryk nobel geluid en boewei in de moeiiykate gedeelten niet altyd even toonvaat, braeht hy met eeue juist ge- troffen voornaamheid ayne dankbare party ten gehoore. Hy wydo eebter i$u aandacht eeua aan enkele Duitaobe klanken. De heer H. van 'e-Gravenhsge, tenor, heeft ayo naam verewegen en bet wil mjj toeaebynen dat ook ik maar beter doe over diena geluid hetzelfde te doen. De begeleiding door violen, alt, cello, contrabas en piano, waarin mej. B. Bekker all pianiste het leeuwendeel bad, waadikwyia aeer verdienateiyk, vooral daar, waar de com ponist met zachte tinten beeft geverfd, doch de vele machtige gedeelten eisohten meer dan dese besetting kon geven. Door byaondere omstandigheden was ik verhinderd de tweede atdeeliog by te wonen, waarin de aoiiaten en het orohest afaonderiyb aioh deden hooren, en wanneer ik daarom myn veralag eindig, dan ia het tevena met den wenach, dat het ledental van V lis ting's Man nenkoor met degeiyke kraohten moge worden versterkt, opdat meaby voortdurende oefening onder veratandige leiding, aieb in alle op slokten hooger kan verheffen. belooning van syn, als loods te bewysen, diensten, zynde omstreeks f 180. In dese saak waren van wege het O. M. acht getuigen gedagvaard. Voor lezing werd gedaau van verschillende stukken o. a. van de verklaring van den getuige Haase, die ia overleden. Daarna werd overgegaan tot het hooren der getuigen. Da eerate was Francis Carette, atuurman te Oatende. Hy verklaarde dat by in Juli 1899 verzocht waa betracht Boadice te loodsen, doch daarin verhinderd waa. Daarom tele- gra teerde hy,met goedvinden van kapitein Cawa, aan Hsase om iu sjlne plaats het jacht te loodsen. Haase ia op den bepaalden tyd tc Oatende gekomen eu vroeg aan getuige wat de vier telegrammen beduidden, die by had ontvangen. Getuige seide toen dat hy slechts een tele gram bad gesonden. Daarop liet Haaze de telegrammen zien, waaronder do twee waar van in dit geding sprake ia. Daarop is een ondersoek ingesteld by kapi tein Cawa, waarby bleek dat de bekl., toen der tyd in Oatende synde, sioh als loods voor de Boadice had aanbevolen. De kapitein had dezen echter niet aange- RECHTSZAKEN. Arroniissements-Bechtbank te Middelburg. valsche telegrammen. Voor bovengenoemde rechtbank werd heden behandeld de saak tegen A. G. de G., oad 21 jaren, geboren te Antwerpen, seavarende, vroeger rivlerlooda te Vliasingen, tbam te Antwerpen. Hy wordt beklaagd dat by, Nederlander synde, terwyi de na te noemen feiten in België ■traftasr syn volgens artikel 193 van den Code Penal Beige, op den 16en Juli 1899, al thana omstreeks dien tyd, te Oatende, België, lo. een telegram van den navolgenden inhoud Henri Haase pilot Flushing. Do not come plant altered have teen Curette (geteekeud) Captain Catet Boadice2o. een telegram vac den navolgenden inhoud„Haazepilot Fluehing. Me viens pas plans ehangéa (geteekeud Garrotte), welke telegrammen moesten dienen ala bewijs van bet feit, dat de overeenkomat, die door bemiddeling van F. Carrette te Oatende tui- aohen den kapitein H. Cawe en den loods Henri, eigeniyk genaamd Henri George Guil- laume Haase te VlUsingen, waa gesloten het stoomschip Boadice te loodsen, waa ver broken, met het oogmerk dese telegrammen als echt te gebrniken, het eerate valsobeiyk heeft onderteekend met den titel en den naam „Captlan Cawa", den titel en den naam van den geaagvoerder van het atoomaobip Boadice, het tweede valseheiyk heeft onderteekend met den naam Carrette, den naam van een atuur man te Oatende. Verder dat hy d«e telegrammen opzettelijk aau het adres vau genoemden Haaze te VUs- aingen, als waren zij echt, aan het telegraaf kantoor te Oatende beeft aangeboden of doen aanbieden ter verzending, welke telegrammen aan hnn adrea te Vliasingen zjjn aangekomen en in banden syn gekomen vso meergenoemden Haaze, uit het gebruik van welke telegrammen nadeel kon ontstaan voor desen, vermita de mogeiykheid bestaat, dat hy, vermeenende na ontvangst dier telegrammen dat ayn hulp ala looda niet noodig was, niet naar Oatende sou sy« gegaan eg alwjo «os hebben geniet de Eeuige dagen later heeft getuige den bekl. gezien eu hem geaproken over het verkeerde van valsche telegrammen op naam van getuige te versenden. Bekl. ontkende eerat, maar erkende later het gebeurde en vroeg getuige vergiffenis, die dese hem aehouk. Bekl. had er niet van ge sproken dat de kapitein hem gelaat had de bedoelde telegrammen te versenden. De bekl. seide niet tegenover getuige die verklaring afgelegd en geen vergiffenis ge vraagd te hebben. Hy heeft ook niet aan getuige gezegd dat de kapitein hem gelaat had de telegrammen te vereenden. Hy heelt dat wel tegen Haase gecegd. De getuige hield syn bewering vol, by voegde er nog aan toe„ik heb den bekl. allea vergeven eu de mak stilgehouden voor hem en voor ayn vader en moeder." De tweede getuige H. Neuts, scheepsmeter te Oatende, waa getnige van het gesprek tuasohen Csrette en bekl. en verklaarde in geiyken geeat ala eerstgenoemde. Ook dezen getnige aprak bek!, tegen, doob desa bleef by syne verklaring. Op een vraag van den officier antwoordde de getuige nog dat men in Ostende niets tegen den beklaagde beeft en er niet ongun stig over hem wordt gesproken. Da volgende getuige H. Vroome, telegrafist te Ottende, erkende de hem vertoonde tele grammen te hebben overgeseind, doch kon niet onder eede verklaren dat de bekl. die bad aangeboden. De hekl. seide dat hy peraoouiyk de tele grammen geschreven on aan bet telegraaf kantoor te Ostende ter overseining aange boden heeft. J. E. Borrey, eveneens telegrafist te Ostende, deelde een geaprek mede dat hy op het kan toor met iemand gevoerd beeft over het vet' zenden vau telegrammen. De persoon seide toen dat syn broeder twee valache telegram men bad verzonden en vroeg het origineel ervan terug om de eer der familie te redden. Dit werd echter geweigerd. Getuige kon in den bekl. niet den persoon herkennen met wien hy geaproken had. De bekl. ontkende van een of ander iets te weten. Op eene vraag van den officier verklaarde de getuige dat, ala de persoon met wieu hy had geaproken, hem werd vertoond, hy dien waaraohyniyk wel zou herkennen. Da volgende getuige J. J. van Hoepen, loods te Vliaaingen, verklaarde dat tuasohem hem en een paar andere loodaen, waaronder ook bekl., een overeenkomst beataan heeft omtrent het loodsen. Voor den reehter-oommiaaaris bad getuige verklaard dat bekl. niet tot de compagnieschap behoorde. Die verklaring nam hy eohter nu terug. Dé bekl. deelde mede dat een overeenkomst omstreeks begin Mei mondeling waa gesloten, met het doel die later aehrifteiyk vaat te stellen. B| heeft dan ook om beurt met de andere loodsen gevaren tot half Juli. Uit de verklaringen van den getuige bleek nog dat de bekl. zioh niet aan de overeen komat heeft gehouden en die daarom ia ont bonden dat gebeurde een tyd lang vóór het gebeurde met de telegrammen. Bekl. aprak dit tegen. Hy beweerde dat de overeenkomst toen nog geldende waa. Op een vraag van don officier of bekl. met getuige nooit over de onderhavige saak haeft gesproken, antwoordde getuige zich dat niet te herinneren. Hy bleef daar by, niettegen staande de officier bem op het gewicht van den eed weea en daarbij voegde dat de bon ding van getuige op hem geen gunatigen indruk maakte. Getuige kon sioh ook niet herinneren of broeders, zusters of de moeder van den bekl. met hem over de aaak hebben geaproken. Hg had te 'drukke bezigheden, seide by, om dat alles te onthouden. De officier wees getuige toen op zQue verkla ring voor den reehter-oommiaaaris. Daar hai hy medegedeeld dat bekl. niet in deoompsg- nieiohap waa. De hem vertoonde concept-overeenkomst scheen hem niet toe betselfde te ayn ala het geen iBdertyd is opgemaakt. Voor den reobter-eommlsaaris had getuige verklaard dat de door hekl. voorgestelde overeenkomst niet is tot stand gekomen, wat de officier hem nog eeba voorhield. De volgende getuige, m. J. vso de Velde, looda te Vlisilcgen, deelde ook een eu ander mede omtrent de overeenkomst tuasohen hem, Hmm, Strooanflder ea Van Hoepon, met bot doel om beurten aohepen te loodaen. Na dien tyd ia ook bekl. in die overeenkomat opge nomen. Ook dese getuige werd erop gewozeu dat hy voor deu reohter-ccmmitaaris iu tegeuover- geatelden geeat verklaard heeft. Getuige antwoordde dat hy daar geaegd heeft dat er geen aohriiteiyko overeenkomt beataan heefr, wel een mondelinge. Toen het voorgevallene met da telegrammen gebeurde, waa de overeenkomat nog geldende. Op een vraag vau den officier of het hem vertoonde stuk de overeenkomst ie, kon ge tuige niet beslist antwoorden: de inhoud ervan ia juiat. Verder antwoordde hy op gedane vragen nooU met bekl., diens broeders, snaters of moeder over dese strafiaak te bobben ge sproken. Verder deelde hy mede dat er wel een mondelinge, doob geen aohrifteiyke overeen komst geweest ia. Iu Juli la bekl. uit de compagnieschap ge gaan omdat de overige deelnemers bem er niet meer iu wilden hebben. De officier aprak vervolgens zijn apyt uit dat de loodaen van Vlisaingen, die groot belang hebben by deze zaak, zoo ouduideiyk verklaren. Daarop vroeg de voorzitter of de offioler met de aaak voort wilde gaan of wel haar liever zag geachorat. De ambtenaar vau het O. M., de heer mr Mathon, weea er nu op dat een der voor naamste getuigen in deze saak, Haase, krank zinnig ia geworden en overleden. De hoofdgetuige, kapitein Cawa, la niet verschenen, niettegenstaande alle moeite ia gedaan om hem te doen opkomen. Spreker hcoht niet aan de verklaring van dien getnige, omdat by meent dat het feit wettig en overtuigend ia bewezen, maar hg gelooft iteilig dat de bekl. en diena geaohte verdediger dien kapitein ala getuige décharge zullen voorstellen; Ala de rechtbank de saak eenigen tyd uit stelt, heeft de spreker hoop dat getuige Cawa zal veracbynen eu meer licht in deze brengen. Daarom vraagt by uitstel, ook om tot klaarheid te brengen wie de persoon ia die zieh in Oatende voor den broeder van bekl. beeft uitgegeven. De officier vrorg daarom de saak voor acht weken te schone? - De verdediger, de heer mr A. C. A. Jaoobie Boudewfjue, weea er op dat getuige Cawa, niettegenstaande by lapgen tyd geleden ia gedagvaard, niet ia versohenen. De man ia buitenlander eu niet te dwicgen en heeft partinent verklaard niet te aullen verscbynen indien eene geatalde voorwaarde, nl. dat bem vooruit geld gesonden zal worden, niet wordt ingewilligd. Dit kan niet gesohieden, waarom de verdediger voortsettisg der zaak v< Nadat de offioler nog bad gesegi dat er zeer goed mogeiykheid bestaat dat getuige Caws verscbynen aal schorste de rechtbank de aaak tot 15 Febrnat i 1901. Daarop werd de sitting gesloten. Dezelfde rechtbank deed heden uitspraak in de saak tegen P. L. F., 22 j., atrykater te Middelburg en alhier in beohtenia, van wier aaak wij by de behandeling uitvoering mei ding maakten in ona nommer van 15 dezer. Beklaagde werd, ter sake van vijf feiten van oplichting en een feit van verduistering, veroor deeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met in mindering brecging van den tyd, in voorloopige heohtenia doorgebracht. De eiaoh van het O. M. luidde 9 masndeu gevangenis straf met de mindering. Voorts syn veroordeeld wegens mishandelingW. P., 23 j en h. O., 24 j., werklieden, Domburg, ieder tot 8 m., A. M., 29 j., metaelaar, Sluis, tot 14 d., en J. J. D. 19 j., timmermanakueoht, Sluia, tot 8 d. gev. atraf, en M. W. F., 15 j., kruidenierijongen, Middelburg, tot f 10 b. o. 10 d. b.en beleeiiging van een ambtenaarP. B. M., 34 j., leurder, zonder bekende woon- of verbiyi- plaats, tot 8 d. gev. straf. Iu sake J. B., 20 j., kleermaker te 'e Boe renboek, opposant U-ges eeu vonnis deaer rechtbank van 9 Nov. jl., waarby hy wegens wedertpannigheid by verstek werd veroordeeld en waarvan bjj in verzet ia gekomen, ia diena vonnis op heden bekrachtigd. By bevelschrift van bovengenoemde recht bank ia naar de openbare sitting verweien de zaak tegen D. v. d. V., oud 20 jaar, smid, geboren en wonendeteHonteuisae, thana in heohtenia te Middelburg, ter sake dat hy iu den avoud vau den 4 November 1900, omatreeha 8 uur, te Huilt, op de plaats ach ter de herberg van Ch. Faasaert, moedwillig Ch. A. A. Wautera met een mes een ateek iu de linkerzijde van den buik heeft toegebracht, waardoor een wond van ongeveer 41/; centi meter diepte verooriaakt ia en een gedeelte van het omentum buiten het lichaam gekomen ia eo tengevolge van welke verwonding boven- vervarmelde Wautera eeuige dagen in levens gevaar verkeerd heeft. Aan den beklaagde is ambtshalve ala ver dediger toegevoegd de heer mr F. C. van Deinae, advocaat te Middelburg. Wellicht herinnert sich deze of gene lezer, dat 6 Mei 11. door eenige gendarmen en douanen vau Stekene acht varkens eu het paard en de kar, waarop de dieren vervoerd werden, in beslag werden genomen, terwyide eigenaar vau dat allea, de varkenakoopman K. te Meerdonok (BelgM), die het plan had do dieren België biuneu te amokkelen, aange houden werd, maar eenige minuten te vroeg, daar de man sich uog opNcderlaudach grond gebied bevond. Die saak la een paar maal te Daodormonde in behandeling geweest en eenigen tjjd geleden werd K. aldaar veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en 1800 francs boete, terwijl syn varken», paard en kar na de inbeslagne ming tea voordeele vau deu ataat. verkocht werden. Tegen dat vonnis werd door bem appèl aaugetaekead. Nu komt a.t. Maandag die zaak, waarin 24 Nederlandsohe en Belgische psrsouen als getuigen sullen optreden, te Gent in openbare behandeling. De krygsraad te Leeuwarden heeft den 20-jarigen milioieo H. P., van bet le rrg. in fanterie te Aasen, wegena poging tot moord op z|jn vrouw Harmke Dontje te Siddebuurater- veeo, gemeente Slochteren, veroordeeld tot vyttien jaren gevangenisstraf, met vervallen verklaring van den militairen stand. ONDERWIJS. Benoemd is tot onderwijzeres te Hilversum mej. L. Sohoo, thana tjjdeljjk ala zoodanig werksaam te St. Pbilipaland. Aan de universiteit te Utreobt heeft de heer jbr W. A.J.SnoaokHargronjeheteandl- daatsexamen In de rechten afgelegd. Tot dnavor was bet bier te lande ge bruik in offioieele stukken Mecklembnrg te ■chryven, iets waartegen sioh vóór eenige maanden stemmen verhieven. Thana biykt dat ook de regeering de m door een n vervangen beett. Da minister van tmiteulaadsohe zaken heeft op dezelfde voorwaarde (geheimhouding) ala aan de leden der Tweede hamer, aan den voorzitter van 't hoofdcomité van het Hoede Kruis inzage verleend van de offioieele be scheiden inzake de gevangenneming der leden van de Nederlandaehe ambulauce-Koater. Men zegt dat de beer Tydeus zich in 1901 niet herkiesbaar stelt voor lid der Tweede kamer. Naar aanleiding van de uitgesproken wenaoheiykheid om de koninkiyke aalonwa- gena meer te doen beantwoorden aan de tegenwoordige eischen, ia door de groote spoor- wegmaataohsppyen bier te lande overwogen om H. M. ten gebrnike aan te bieden een Koninkiyken trein, bestaande nit twee salon- wagens, bagagewagens en rytnigen voor de hofhouding. De trein zon eigendom biyven der maatsehappyen, maar geheel ter beschik king sfjn van Hare Majesteit, en ook geheel overeenkomstig de wenaohen van H. M. wor den ingeriobt en afgewerkt. Te Schiedam braeht Woensdagochtend een woedende os heel wat drukte te weeg. Het dier waa aau syn dry ver ontkomen en ging er van door. Aau het eind vau een alop ging het een woning binnen, waar alles kort en kleiB werd getrapt. Toen het dolle dier eohter op een bed sprong, waarop sinds jaren een meisje ziek lag, en daar begon hnia te houden, ging het te ver. De dry ver drong de kamer binnen, greep bet dier in den nena ea rukte het van het bed. Men moeat het woedende beeat, dat zooveel drukte en schade bad verooriaakt, afmaken. Donderdagmorgen ia te Berkel een kof fiehuis met belendend woonhnia tot den grond toe afgebrand. Buiten dsn geldtrommel van den kastelein kon niets gered worden. Verzekering dekt de sehade. Te HeUevoetalnia ia Woensdag middag een werkman, beaig met het losmaken van een steiger aan de alnizen in het Voornsobe kanaal te Hellevoetilula, door het onverwacht loslaten van een balk, van een aansienUjka hoogte op den steeneu vloer gevallen, aoodat hy sioh vry ernatig aan het reobterbeen en den rug bezeerde. Hoewel nog geen kneuzing of breking ii geconstateerd, ia 'a mana leven toch in gevaar. De gevallene waa tot no toe sprakeloos. Te Noordhoek, een gebuekt naby Blun dert, werden aedert eenige dagen twee peraonrn vermist, alnds zjj feest gevierd hadden by het inhalen van den burgemeester van Stand- dsarbuiten. Sedert heeft men éen der ver misten dood in het water gevonden. Den tweedon is men nog niet op het spoor. Een vieriuitcn-verhaal Het heeft Woens dagmiddag, omstreeks 5 nur, aan een 27» cent stuk gehangen, of een der atembureaux by de herstemming voor den gemeenteraad te 'a Gravenbage syn werk kon voortzetten al dan niet. Het ontbrak den heeren op eeu ge geven oogenblik nl. bjjee aau lioht. De muntgasmeter moeit geld hebben en een 27, oentatuaje waa maar niet ts vinden. Eindeiyk diepte eau der hoeren uit een vergeten zakje nog aulk een muatatuk op en een oogeabUkje later vlamde het van den dood geredde gasvlammetje weer hoog op, en kon het werk ten einde worden gebracht. Oulangs werd te Looadoinen dea naohta door de politie eeu man aangehouden, die geheel naakt door alooten en vaarten van Delft waa komen loopen. Hy werd behoor- lyk verzorgd en gekleed en den volgendei dag door de familie overgebraoht naar het ge •tioht Bloemendaal aldaar. Thana ia deze man aan de gevolgen van ajjn konden tooht over leden. Gaen wonder! Vuur en Ut. Iu Amsterdam deed een binnenbrand, die veel rook doob weinig vuur gat, en outataan waa in de yakeldera van de bierbouwery 't Haantje, Donderdagmorgen de brandweer met veel matriael, waaronder drie stoomspuiten en de Jan van der Heydeo, naar de N. Aobtergraoht spoeden, Een solder met zaohte turf, die gebruikt werd ale isolatie om koelvaten, wao aau het smeulen geraakt. 280 Hectoliter aardappelen ia geen kleinigheid. Toeh eyn se te Amaterdam on beheerd liggende gevonden aau de fruitmarkt. De politie heeft die mam naar de Belt doen brengen. Door het omvallen van een petroleumstel ia te Baaru een woonhula totaal uitgobrand. De gelaarsde kat! Sj?b veehouder het eiland Teaael is in het bezit van een kat, welke wellicht nergens haar wederga vindt in de katten wereld. Het dier, dat thana sea jaar oud ia, heeft iu dien tyd reeds meer dan tleu hazen bemachtigd, eu, na ze gedood te hebben, gaat thuis gebracht. Voor eeu paar dagen kwam zy weer aan ij ouwen met een haas, die zes pond zwaar was. Poet miauwde voor de deur net soo lang tot de baas open deed en de haai vau haar afnam. Eeu postbode uit Mlliingen, Zaterdag j.l, door eeu melkkar aangereden en zwaar ge- knenad, ia aan de gevolgen besweken. Woensdagavond ontstond te Kampen brand iu eeu woonhuis. Het werd geheel iu de aseh gelegd. Van den inboedel, die slechts gedeelteiyk versekerd waa, werd weinig gered.' De oorzaak ia onbekend. - Donderdag klom te Koesteren eeu vyt- jarlg knaapje op een atoel. Het kind viel en kwam in een pot met kokende melk terecht. Toen men het jongentje daarnit haalde, bleek het met brandwonden overdekt tezfln, zoodat het na enkele aren overleed. - Te Oad-Veoenhoven heeft de eene broe der op den ander eeu revolverschot gelost en hem gevaarlijk aan het hoofd verwond. Huise- lyke oneenigheid aehyet de aanleiding tot deze daad te zyn geweest. De dader ia door de maréehansióe te Maastricht aangehouden, terwyi de verwonde in bet gestioht Calvarie berg aldaar is opgenomen. Woensdagavond Is naby het station te Borao een mau door een trein aangereden en gedood. Te Oden viel een landbouwer van den hooizolder syner hofstede. De man werd inwendig zoo swaar gekneusd, dat hy binneu enkele aren den geest gaf. Te Autwerpen biyft alles kalm; er wordt een beetje gewerkt, o. a. met bflhnip van 40 mau die nit Halat syn aangebracht. Men weet nog niet of de ataking er toe aai leiden, om het op Zondag bepaalde beioek van prina en prinaea Albert nit te stellen. By Nlmss ia eeu alleenwonend var- mogend beer in zyn woning door byialagen vermoord geworden; diefatal blijkt de drgfveer. In Frankryk ia er aprake van een ba- laatirg ven 3 per 1000 voor alle versekerde kapitalen. Een kamerheer van den keizer vauOoz- tenryk, die te Parys naar het station reed, had, vry dom, eigenhandig een valiea met 300,000 fraucc waarde op de Imperiale vau syn rytnig geplaatst, maar aan het station bleek bet verdwenen. By Cormery ie een brug besweken onder het gewicht vau eeu etoomketel, die vervoerd moeat worden. Peraoontyke ongelukken had-; den niet plaats. Te Liaaabon beeft een gehuwd officier uit jaloezie een 22jarig Engelfchman dood geschoten. Tegen dén Beriynaohen bankier Sternberg ia drie jaar tuohtbuia straf geëiseht, wegena de bekende sedelooaheid. De oommersünrath Sindera, directeur van een te Beriyn gevestigde Pruisische hy potheekbank, ia Dinsdag in heohtenia genomen. De universiteit van Bonn telt 100 stu denten van het aohoone geslacht. Haar leeftyd verrehilt tassobeu 17 en 76 jaar. Elf sjjn gehuwd, 2 ayn weduwe, 1 ge scheiden en de andereu ayu nog ongetrouwd. Op 3 ui ayn ze allen Duitaoben. De faculteit der rechten ia de eenige, die geen vrouweiyke studenten kent. Wegens het niet uitkeeren vau de sa* iarisaen heeft het personeel van het Dordt- mundaohe tooneelgezelacbap den arbeid ge staakt. By Spandau ia een soldaat het slacht* off ar geworden van een mialukte grap. De man itond op poet by een kruithuis en wilde 'a naohta een kameraad, die wat verder op post stond, eens doen veriohrikken. Hf sloop daarom óver den grond tot by den twesden post on ging toen, op de harken huppelende verder. De andere aehildwaoht riep de nadereude geatalte aan, maar kreeg geen antwoord. Toen bealoot by ayu plicht te doen, ea loste een sohot, dat den grappen: maker op de plaats deed dood biyven. Het regeeriogsjnbileam te Cettiuje is Donderdag met groote praal gevierd. Men verwacht binnen enkele dagen te Eouitz de gevangenneming van drie perconen, verdacht van den veelbesproken quaai-ritueelen moord, op den student Winter gepleegd en waarover al zooveel la te doen geweest. De daderi zonden niet te Konite ayn. Ook te Ganna hebben de dokwerkers den arbeid gestaakt. Uit verschillende plaatsen in Macedonië komen bcriobten over Ghriatenmoorden. Een Boasiaohe dame alt de eerste krin gen heeft zich van het leven beroofd, uit wanhoop over de ontdekking, dat de man, die onder den naam van prina Eiratof met haar huwde, een berbaaldeiyk veroordeeld misdadiger waa. Welk een omvang hst stelselmatig plun deren in Coina genomen heeft, biykt uit allerlei kleinigheden. Zoo geelt eeu Engelaoh tydscbrift een plaatje met het onderschrift ,De pony van ooien correspondent, ayn be diende, ea zya deskundige by het buitmaken.". Dat wil dua zeggen dat de beereu (een parti culier, in dit geval) er op uit trekken onder leiding van een Ghineeaehen schatter, die hun, natuuriyk tegen een aandeel in de winst, de zaken van waarde aanwyst welke 't gemak- keiykat gestolen kunnen worden. (N. R. Crt.) Het onderscheid tuasohen deEsgelaeben en de Joden? De Engelaohen hebben ge «b vreugde van De Wet 1

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2