BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. straat toeschieten, waarop de moordenaar het hszepad koos. De verwonde zakte door bet bloedverlies ineen. De dader is tot nog toe onbekend. Te Uegen is Dinsdag morgen een loge- ment tot den grond toe afgebrand. Ale het dak op een nieuw huis staat, geeft de eigenaar den werklieden een vrooiyken avond of een fooi in geld wat menigmaal aanleiding geeft tot het misbrnikmaken van iterken drank en niet zelden tot twist of ongenoegen. In Den Bosch deed iemand het anders. Hg gat die fooi niet in geld maar in levensmiddelen, waaraan in man èn vrouw èn kinderen hou aandeel hebben. Voor het huishonden ontving men een varkenskluif met erwten, voor den man een Hinken bail tabak, terwjjl voor de kinderen speculaas of taai-taai bestemd was. De onge- trouwden ontvingen ofwel pijp en tabak, ofwel een das en sigaren enz., alles by loting. QROEI DER HOOFDSTAD. In dea Amaterdamschen gemeenteraad is Woensdag zeer breedvoerig beraadslaagd over een voorstel van mr S. van Nierop, om over te gaan tot het ontwerpen van een plan van Uitbreiding der bebouwde kom der gemeente benoorden het IJ en wel door een daarvoor te benoemen commissie. Burg.en weth. adviseerden om dit voorstel niet aan te nemon, en dit plan na ryp beraad te doen uitwerken door de stedelijke ambtenaren, voorgelioht door raads- en andere speoiale deskundigen. Ma een beraadslaging, die een groot deel van de middag- en byna de geheele avond- zitting in beslag nam, is het voorstel van mr S. van Nierop aangenomen met 33 tegen 7 stemmen. In dezelfde zitting van dien raad is, op grond van afwezigheid van den wethouder van ónderwys, aangehouden het voorstal van burg. en weth. om een gymnatiek-onderwyzer te ontslaan, wegens overtreding der verorde ning door het hardhandig bestraffen van een ondeagenden knaap. Van verschillende zjjden, o. m. aelfa van den vader van den jongen, waren tegen deae voordraeht adressen in gekomen. Bet E. 9, A. bevestigd dat onder de dokwerkers ernstige gisting heerioht en vreest dat de arbeid Maandag zal worden ge staakt. De rechtbank te Termonds beeft Dioa- dag nitapraak gedaan in de zaak-Gyieghem. De abbé Van Impe ia schuldig bevonden aan vergrypen tegen de zedenjdoor geweldpleging. Hy ia voorwaardeiyk tot 6 maanden gevan genisstraf veroordeeld en hem zyn voor 5 jaren zjjn burgerreohten ontzegd. De abbö zzl in hooger beroep gaan. Kort geleden ontdekte men dat in Frsnkrjjk herbaaideiyk poststukken gestolen werden. Tal van postaanwyzingen waren door verschillende personen onder valsohe namen geïnd. De ingekomen klachten liepen over ongeveer 300.000 tranos. Te Parijs zyn na twee personen aangehou den, die verdaoht worden samen of met andezen deze misdryven te hebben gepleegd. Tot een bedrag van 10.000 franos aan valscbe stukken en poataanwysJgiagen cjfn hg ben gevonden. Men vermoedt dat zy, ook met, door hen uit- gedaohte hnipmiddelen, de atnkken nit de brievenbussen konden halen. Te Parya heeft Maandagmiddag op den dag aulk een zware mist gehangen, als in vele jaren niet gezien was. Het leek wel nacht en overal werden lampen en lantarena ont- lang te leven drievoudig iseen goed humeur goede eetlust en alle dagen een bad. Plu» pkiloaophique qu'on ns peme t ROSSINI. Toen Adeline Patti Rossini voor het eerst in ayn woning te Pasiy bezocht, verzocht zy hem wat te mogen voorzingen. Zy kooi de aria uit Le Barbier: Una voce poe o fa Rossini luisterde zeer aandachtig en verraadde door geen enkelen blik dat allerlei loopjeaen trillers, die hy niet had gecomponeerd, hem In het geheel niet bevielen. Toen zy gereed was, zeide Rossini „Dat is heel goed, vzn wienjia dit stak „Maar meester, zeide Adeline, dat meent ge tooh niet -„Zeker meen ik hetzeide Rossini. Ik ken het volstrekt niet. Zeg duB van wien het ia." „Nu, ge weet tooh wel dat het van u is." —„Van my Neen, zulke bêtises schryf ik niet. Mzar zeg my nu eenswie heeft al dat moois erby gemaakt?" sjMijn leermeeiter Strakoieh 1" zeide Ade line. —„Ahantwoordde Rossini. C'est alort me Stracochonnerie Z'J DE VERLOREN ZOON. Te Bordeaux is eea comité opgericht on te komen tot de oprichting van een stand beeld voor Gambetta. In Spanje heeft weder een spoorwegramp plaata gehad. Tusioheu de atationa Almade- nejoa en Gaicollera ia een trein ontspoord. Twee personen werden gedood en 6 of 7 ge wond. De commissie voor het onderzoek der grensregeling bjj Crenta zal den Sultan van Marokko een voor Spanje gunstig verslag uitbrengen. Alwéér een nieuw moordtnlg, waar mee geld kan verdiend wor den. Op bevel van den Duitaehen keizer zal, naar de Vorwdrte verneemt, een gansohe divisie van het Hannoversebe legerkorps ge wapend worden met een nieuw geweer, uitge vonden door een Noor, welks doordringings vermogen alle bestaande stelsela verre overtreft. De uitvinding is overgegaan in handen van een internationaal consortium, waarvan o. a. de Rothschilds en de wapenfabrikant Bbrhsrdt te Dnueidorf deel uitmaken. Op de plek, waarop koning Humbert vermoord is, zal door zyn zoon, die den grond aankoeht, een kapel worden gezet. Men hoopt dat op 23 Juli, den datum waarop de moord geschiedde, de kapel zal kunnen worden inge zegend. In Turkije is de invoer verboden van briefkaarten met de namen van God en den profeet of met teekeningen van de Kaabe of andere Muzelmansohe godsdienstige gebouwen of wel met portretten van Muzelmaniehs vrouwen. Te Petersburg is een van de grootste magazyuen van nouveautés verbrand. Het voor woedde van 's avonds tot 's ochtends en bedreigde een aan de overzyde gelegen schouwburg. De schade ie vooral groot, omdat met het oog op de naderende lente groote inslagen waren gedaan. —De Shah had, geiyk me» weet, tijdens zijn bezoek aan Europa op allerlei gebied groote inkoopeu gedaan. De boot, die dit allea ver voerde, ia echter op de Caspiaohe zee gezonken. Natbauiel Wells, een bekend sohei- kundige, is te Washington overleden, na den eerbiedwatrdigen ouderdom van niet minder dan 107 jaren te hebben bereikt. Hy heeft 25 keeren de reia om de aarde gemaakt en verzekerde dat het middel om Azn een der politiebureaus te Parya meldde zioh onlanga een zestien jarige jongen aan, die het volgende romantische verhaal opdisohte. Hy waa als zesjarig kind door kermisreizi gers opgeiioht, tot acrobaat gedreasoerd en had tien jaar lang alle kermissen van Europa afgereisd. Eindeiyk was men in Frankryk teruggekeerd eu in Bordeanx had hy kana' gezien te ontsnappen en waa bedelend naar Parya gekomen. Hoewel men geen reden had, aan het verhaal te twyleien, werd de jongen tooh zoolang naar het depot overgebracht, terwyi men intusschen een onderzoek instelde. Dit hid spoediger dan verwaoht werd gunstige resultaten. Iemand kwam zioh aanmelden, dat de acrobatenjoogen wel agn neef kon sgu, die den 12 Juli 1892 verdwenen was. Toen men oom en neef confronteerde, werd de neef dade- ïyk aan enkele Hdteekene in het gelaat en op de borst als het verloren kind herkend. De familie vaif den knaap heeft zioh dadeiyk zyn lot aangetrokken. SCHADELIJKE MEELSOORTEN. In Frankryk komen in den handel meel soorten voor, onder de benaming „Farice in- dustriolle". Deze bestaan volgens een onder zoeking, die in het jaar 1898 in de Annales di1 Hygiëne publique openbaar is gemaakt, nit een mengsel van mineraalwit (dat it een mengsel van bryt en gips) van overbiyfselon van styfselfabrieken, zaagsel, Rossisch gerste- meel en maismeei; ook betrok men nit den handel meelproeven, die tot 50 ja zelfs tot meer percent „mineraalwit" inhielden en de vervlliohing heeft, in het byzonder in het Oozteiyk departement, een zoodanigen om vang genomen, dat een enkele molen in een tjfdruimte van 4—5 jaren 800.000 kilo gips gemalen heeft. Het komt voor dat brood van meel is gemaakt, dat 10—15 procent gips inhield, zonder dat het mogeiyk was, het door het aanzien of den smaak te onderschei den van goed brood. (Ned. Balek. Ct.) (Dit bericht kwam ook voor in een deel der oplaag van om vorig nommer). Verkoopingen enz. Door den intendant by de 3e divisie infan terie te Breda werd Woensdag middag aldaar aanbesteedde levering van runderen, ten be hoeve van de militaire slaobterfi te Middel bar g, gedarende het le halfjaar 1901. Laagste inzohryver hiervoor was zooals in ons vorig nommer reeds is gemeld de beer M. D. Spyer te Haarlem voor f 0.574 per Kg. Verder hadden ingeschreven de heeren M. S. Bosman en Zn., Rotterdam, ad f 0.668, idem, idem, f 0.676, L. J. Cohen ad f 0.684 en J. Adrnontse, voor f 0.683. De beide laatste wonen te Middelburg. Te Eede werd Woensdagmiddag door borg. en weth. aanbesteed het maken van eene bestrating door de hoofdkom der gemeente. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren C. J. de Smit, Breskens, met Quenast, (porfier) f 14.930; P. Omon, Aardenburg, met reooopins faoonnés f 7.995 J. M. A. vau de Sin de, Breskens, met idem t 7.854, met Doornikeehe 12/14 f 6.490, id, 14/16 f 6.015 en id. 16/18 f5.933; W. Woittiez, Breskens, met recoupins faoon nés 9/15 f 7.048; A. Tholena, Tementen, met idem f 6.990 met Onrthe graniet 12/14 f 6.990, met Onrtbe grès 9/15 f 7.100, met Loteivet 10/12 f 7.280 Jaes Jansen, Terneuzen, met Lessines (reo. fac.) 9/15 f 6.890, Ourtha graniet 12/14 f 6 880, Ourthe grès 9/15 f 7.090, Lessines 10/12 f 7.265 B. van Eek, Terneuzen, met Lessines 9/15 f 6.675, Ourthe grès 9/15 f 7.170, Ourthe grès 10/12 f 6.575, Escaussinéi (petit graniet) 14/16 f 7.180 en H. Glibert, Somergbem (België) met Attre 10/12 f 6.320 en Attre 8/10 f 5.370. De Middelbwrgsche courant wordt tegen woordig, in verband met de latere aankomst van den voorlaateten trein uit Middelburg, savonds te acht uur In Goea besorgd. Dagelijks worden, tegen twee galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BQLUIJT, firma Wed. A. 0. DË JONGE aldaar. '••Graventmgo. Het gerechtshof alhier bevestigde heden het vonnis der Middelburg- sohe rechtbank inzake G. J. K., bootwerker te Terneuzen, wegens wedsrspannigbeld veroordeeld. Bjj de receptie, beden morgen door presi dent Kroger gehouden, was het Gebouw voor kunsten en wetenschappen versierd met de vlaggen der Atrikaansohe republieken en van Nederland. De president was vergezeld van het Boe- rendriemanaohap, Eloff, Van BoeBchoten en Van Bredell. Langs de zitplaats van den President trokken de deputaties van allerlei instellingen voorbij, sommige barer „Oom Paul" met eon woord van sympathie toespre: kende. Byzonder groot was het aantal kerkbesturen en obristeiyke vereenigingen. Verder maakten hnnne opwachting de senaten der universiteiten, de voorzitter van den Haagaehen journalistenkring, dis wees op de eensgezindheid onder de Nederlansehe pers in haar protest tegen den onrechtvaariigen, opgedrongen oorlog. De president drukte de voorzitters der deputation de hand, en wees, na afloop der audiëntie, erop hoe de sympathie voor den atryd voor rechtvaardigheid en waarheid by geheel de wereld en alle sekten levendig ia. Tweede kamer. Heden, by de verdere behandeling van de begrooting voor Binnen- landsche zaken, verklaarde de minister van de ingediende wet tot bestryding van de tnber- onloie onder het rundvee verbetering van den toestand in het Zuiden van bet land te ver wachten en geen speoiale wet tegen vervai- sohing van veevoeder te kannen toeleggen. Hy bestreed de meening dat er te weinig voor het lager landbouwonderwys wordt ge daan. Aan een wetsvoorstel daarvoor wordt met kracht gewerkt. De minister verdedigde verder tegenover den heer Van der Zwaag de aanstelling van oen nienwen landbonw-inspectenr. Da heer Troeiatra verdedigde die aanstelling, ter verkrygiug van een vooruitstrevend be voegde, opdat de sociale hervormingen op landbouwgebied tot stand komen, maar omdat de minister betoogde dat de nieuwe inspec teur sleohts technisch adviseur was, verklaarde die afgevaardigde zich tegen den desbetreffen- den post, die werd aangenomen met 46 tegen 41 ztemmen. Aan den heer Heunequia, die voor Zeeland bepleitte scheiding van de betrekking van laudbouw-leeraar en directeur der wintor- sohool, verklaarde de minister die scheiding over het algemeen te willen bevorderen. Na eenig debat werd besloten tot oprich ting van een snikerlaboratorinm en een tweede plantenkas voor hét ónderwys in tropisohe cultures aan de landbouwschool te Wigeningen. Door aanneming van bet amendement' Bonman c. s. is besloten, met 75 tegen 12 stemmen, de rykbvakz'nïvélschool niet te Leeuwarden maar te Bolsward op te richten. Hoéwei niet geneigd om het mond- en klanwzeer nit de wet op de besmetteiyke siekten te lichten, beloofde de minister aan de heeren Van der Zwaag en Schaper in overweging te zullen nemen bepalingen ter verzachting van 'de wet, met betrekking tot verbeurdverklaring van vee. Di aarioi ln ZiU-ihikn Londen,* 13 Dec. (Hdbl.) By de behande ling van het wetsontwerp voor oorlog drong Beid aan om aan de Boeren een algemeéne amnestie te verleenen met aelfbestanr .e» vrye instellingen onder Britsobe vlsg. Prof. Brice protesteerde tegen de behande ling der Boeren als rebellen. Na repliek van Brodriek en Dilke is het ontwerp voor de eerste maai gelezen. Parijs. 13 Deo. Da Matin verneemt nit Londen dat het Eugelsohe ministerie van oorlog gisteren het bericht ontving dat onder scheidene Eugelsohe colonnes niet konden be letten dat De Wet de Caledonrivier overtrok. Wel vond hy den overtocht by Komatipoort versperd, doch hy stak de rivier op een ander pnnt over. Hg bevindt zieb thans by Hel vetia, ten Noorden van Smitfield, eu is op weg naar De Wétidorp. Men gelooft dat hy naar Reddersbnrg zal trekken waar hy in Maart 600 Eogelsohen gevangen nam. Het ministerie van oorlog helt sterk over naar de meening dat De Wet al weer is ontsnapt. (Met Komatipoort is natuurlijk iets anders bedoeld dan bet grensstation aan den spoor weg naar Lorenzo Matquei). CHINA. Washington 13 Deo. Bericht wordt dat de onderhandelingen betreffende de gezameniyke nota van de Mogendheden,; ten opziohte van China, tot aller genoegdoening zyn ge ëindigd. Allen zyn eenstemmig over den tekst; de voorwaarden zyn hoofdzakeiyk dezelfde als die, 19 November door Von Bülow in den Rykslag medegedeeld. De olansule betreffende het onberroepeiyke der beslissing is echter weggelaten. veracnSing en laatste oudlohting nor *AiL aer bet postkantoor te Middelburg. (Allee plaatselijke tjjd.) Oost-Indië. Botterdam (Lloyd)14 Deo. 7.10 's avonds. MareeÜleCFr. dienst). 15 Deo. 6.15;smorgens. Genua (Nederl.).18 Dee. 7.10'*«vond*. Amsterdam (Nederl.)21 Deo. 740avonds. Brindisi (Eng. dienst) 21 Dee. 1.5 'inamii. Napels (Dnitsehe dit) 24 Deo. L6 [t namtd. Marseille (Lloyd) 2D Doe. 7.10'e «tonde. Verkoopingen en verpachtingen in Zeeland. Dato* Plaata. Voorwerpen. Informitiën. 17 Deo. IJieudijke, Hofatede» Himmaoher 18 a Vliiaingen, Inspan, Maret Tak. 18 Veere, Hout. Bnrgemaeat. 18 Goes, Huizen, P. Overman, 19 s Seroookerke, Boosnen enz., Tak. 19 Domburg, Hui# en inboedel, Hnvers. 19 Krabbendijke, Hont, De Voi. 19 a Rilland, id. id. SO a- ®oei' Hofstede ens.. Pilaar. 50 Middelburg, Hniien, Tak, 51 a Weitkapelle, Hout, De Vos. 22 Ritthem, id. id. 52 St. -Laurens, id. id. 28 Aagtekerke, Hnia en inboedel, Loeft. Jan. Gtaanw ea Rjjioort van CUage, Bouwland, Meats. 1 a Oostkapelle, Hout, Verhuist. 8 Oostkapelle, Hont, Verhuist. 11 Koudekerks, Hnii en laud, Loeft. 16 Oostkapelle, (Weetkove), Hont, Loeft. Vergaderingen, Concerten enz* Middelburg. V r y d z g 14 Deo. Coneert Mesnbaert-Bönt- gen. Coneert- en ge hoorzaal 8 u. Ma au dag 17 Dec. Voordracht prof. dr J. M. Janie Natuurk. gezel schap. St. Joris 8 n. Dinsdag 18 Dec. Soirée Atilla. Schut-. tershof 71/* u. Dinsdag 25 Deo. Opvoering 8oe. Tooneel- elub. Schuttershof 8 u. V r y d a e 18 Jan. Concert Conservatorium- kwartet. Concert- en gehoorzaal. Donderd. 24 Jan. Uitvoering Kinderoperet te. Schouwburg 71/» n. mm NOViMw aaanHSVUHVGHi, Vrydag 14 Deoember. Middelbarg. Gebouw Provinciaal ba- stuur 11 u.het bouwen van een sohntslnis en andere kunstwerken, bewesten Terneuzen, met bykomende werken. Raming f 2.025.000. Aanwyzing 7 en 8 Deo. Inliohtingen hoofd ingenieur Bekaai) Middelburg, en bareel Lange Noordatraat no 51 te Terneazen. Raadhuis l1/* u.: de levering van 30.000 stnkz Audernaobiohe keien. Inliohtingen ge meente-bouwmeester. Vrydag 21 Deoember. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur: I. 10 u,: bet doen van herstellingen aan het Ryks-arohiefgebonw te Middelburg, als mede het inrichten van qenige lokalen tot bewaarplaats der Byks archieven. Raming f 8570. Aanwyzing 14 Deo. Inlichtingen Ryks- bonwknndige voor de onderwysgebouwen, enz. en J. A. Frederiks, Middelburg. II. 11 n.: a het uitvoeren van biggerwerk in de tramweghaveni aan het Zype in de provincie Zeeland. Raming f 7900; b het maken van den onderbouw met toebehooren voor twee vaate hyiobkranen, in de tramweg havens aan het Zgpe, in verband met den stoomtramweg van Zype naar Brouwershaven en van den fPïtompolder naar Steenbergen. Raming f 43.700; e het verlagen van de ber men van de Byks groote wegen op Znld- Beveland en Thelen in de provincie Zeeland, in twee perceelen. Raming le perc. f 450, 2e peie.f 800. Aanwyzing 14 Deo. Inlichtingen voor allen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, ingenieur Stoel, Goes, en bovendienvoor a adj.-iogenienr Scbill, Brninisseb opzichter Kooreman, Zierikzee, en e opzichters Boots gesel, Gom, en Visser, Tholen. Zaterdag 22 December. Coiynaplaat. Koffiehuisv.Stikker 10u.: het afbreken van het bestaande en het bonwen van een nieuw woonhuis, met byievering van bouwstoffen, op de hoeve, bewoond door den paobter N. C. van Laogeraad, in de gemeente Coljjosplaat. Aanwyzing 21 Deo. Inlichtingen J. Wine Js. te Zaamslag. Vrydag 28 Deoember. Nieuw- en St. Joosland 2 u.leve ring kunstmest. lal. F, P. Polderdijk. Zaterdag 29 December. Rilland-Bath. Consistoriekamer Herv. Gem. 2 u.: het boawen van eene nieuwe pastorie. Aanw. 29 Dec. Inl. A. le Cierq, Kroiningeh. Algemeen Overzicht. Alweer is de Kroger zaak is dsn Ryksdtg ter sprake gebracht, ditmaal door den afge vaardigde Haese, die pas uit Den Haag waa teruggekeerd, en klaagde dat men niet de hand van den ongelnkkigen grysaard had gedrukt, wel de bezoedelde handen van Rhodes. (Bravo's.) Von Bülow beweerde, dat Kruger te Paryi bad geweten, dat by niet ontvangen zon worden, en dat de reis naar Beriyn de regee ring had verrast. De regeering nn wilde zich niet laten overrompelen en zioh evenmin laten overweldigen. Verder kwam Von Bülow op tegen de beweringen dat de Dnitsohe politiek werd gericht naar verwantschapsbetrekkingen enhy verklaarde dat hy geen minuut langer aan het bestuur sou willen blijven als hy zag, de Dnitsohe politiek door dynastieke belangen werd beheeraoht. Het is en bijjft tooh wel toevallig, dat de drie vorsten die het nanwst aan Koningin Viotoria verwant zynhoning Karei van Portugal, koning Leopold en keizer Wilhelm, allen tegen de Boeren zjjn. Ook bestreed Von Bülow het beweren dat de Eogelseh- Duitsehe overeenkomst betreffende Afrika invloed heeft gehad op de bonding nn Dnitsehland. Dese zou precies dezelfde zyn geweest zonder die overeenkomst, welke Duitiohland geen verplichtingen oplegt, en alleen door het belang van Dnitsehland is ingegfTfu. Ook braoht de rykskanselier het telegram van 2 Jan. 1836 ter sprake, gezonden niet tydena een oorlog, maar in verband met een vrybnltersexpeditie (welks leider later door den keizer is ontvangen i) Kennelijk doelende op betinoident-Hanotaux, zeide Von Bülow verderIk bega geen on bescheidenheid als ik zeg dat dit telegram in elk geval de verdienste beeft gehad dat het door de ontvangst, die het vond, niet in Dnitsehland, maar buiten Dnitsehland, den toestand voor ons in zooverre in eenduideiyk lioht heeft gesteld, dat het geen twyfel voor ons overliet dat wij in geval van een botsing met Engeland in Airika alleen op onze eigen kraohten zonden hebben te rekenen. Daarnit moeit een nauwgezette regeering een ilotsom trekken; en zy beeft die getrokken. Tot zekere hoogte ia dat joist. Maar Von Bülow vergat, dat in Maart 1895, dus 10 maanden véor de Jsmeaon-expeditie, graat Hatzfeldt te Londen een nota heeft overhan digd, waarin werd verklaard dat Dnitiohland's belang eisebte, dat de onafhankelijkheid van Transvaal behouden zon biyven. Tronwens, dit ia niet het eenige bewys, dat Von Bülow zyn kracht zocht in het vertron- wen, dat afin hoordera niet geheel op de hoogte zyn. Het Lagerhuia heeft zioh Woensdag even eens met den oorlog bezig gehouden en dat niet op een opgewekten toon. Het bleek dat meer dan een lid den toestand zeer donker in ziet, getuigen de herinneringen aan vroe gere gnerilla oorlogen, waarin groots legers alt het ware zjjn weggesmolten. Men herin nerde aan Spanje, aan Mcxieo en aan andere landen, waar groote oatastrophen plaata hadden. Maar de tyd, waarop snlke overwegingen ingang vinden, is natnuriyk nog ver. Het eenige belangryke in de debatten waa dat de regeering erkend heeft dat de oorlog nog maanden zal kunnen doren. Het oorlogiorediot van 16 mUlioen pond is met byna algemeen© stemmen goedgekeurd. Utar de Westminster Gazette toont al dadeiyk aan, dat dit niet voldoende zal zyn voor de vier maanden welke bet land van de eerste werkeiyke parlementazitting soheiden. Tevens wyit het blad nog eens op het gevaar, dat Milner's aanbiyven oplevert voor de goede verstandhouding. De Londensohe correspondent van de Temps had een onderhoud met een Engelsoh- man, die behoort tot de groep, welke men voor drie jaar in Frankryk aanduidde met den naam intellectuelDeze beoordeelde den militairen toestand hoogst ongunstig; by schat te de kosten op 500.000 pond per dag en ge loofde dat nog wel 100 miljoen pond noodig zonden zyn. Hy aohetste den oorlog alz eeu failure absolute, utter failure, een volilagen, rolledtge mislukking! f m Wat het oorlogsterrein betreft, is alle aan dacht natuurlijk gevestigd op de jaoht op De Wet, en er besrseht bepaalde spanning. Men besett dat het pakken van De Wet dé genadeslag voor de Boeren zon zyn. Het verzet, dat na de overgave van Cronjé, niet geztnit werd, zon nu, door een nederlaag van De Wet, verpletterd zyn. Aan den anderen kant zou een nederlaag der Engelsoben, in de tegenwoordige omstan digheden, niet alleen in Zuid-Atrlka, maar selfs in Engeland onberekenbare gevolgen hebben. Daarom verwachtte men met de grootste on- rast tydingen overmen uitslag van de jaoht, die door da vier kolonnes Herbert, Barker, Williams en Piloher, onder opperbevel van generaal Charles Knox, op De Wet wordt gemiakb, Volgens officieuse inliohtingen zon Knox 10.000 man versterking nit Bloemfontein heb ben ontvangen en dnnrde het gevecht voort tussohen generaal Knox en den heldhaftigen De Wet. Dit geveoht zou plaata hebben in de streek ten Noorden van Ronxville en de Basoeto- grens. Voor de Eagelschendie lezen kannen, is aan de spanning echter een einde, want een blik op de kaart doet zien, dat De Wet de Caledoa-rivier ie overgetrokken ea deze tus sohen zioh en zyn achtervolgers heeft gelaten. Vandaar de byvoeging dat te Redderabnrg een andere colonne staat. De Londensche correspondent van de Petit Bleu, die dit opmerkt, wyat erop dat das ook an weer alle berekeningen hebben gefaald. De correspondent toont vetder aan, dat het door Kitchener gezonden telegram zoo was gesteld, dat men eerst door zoeken de waar heid kan vinden. Beknopte Mededeeiingen. Het beeld van het, door de omstandig heden noodig wordende, nienwe drievoudig verbond heeft men Dinsdag avond te Algiers geilen. De officieren van het garnizoen gaven een schitterend feest ter eere van de officieren van de Gelderland en van twee Russische oor logsschepen. De decoratie was gemakkeiyk genoeg: alles rood, wit en blauw. - Te Rome wordt verzekerd, dat de En- gelache regeering aan den paus deed vragen, de Itaiiaansohe Jezuïeten van Malta terug te roepen. De Paue moet hebben geweigerd. - De politie van het Hongaariohe kabinet is zeer versterkt door de verzoening touohen Von Szeli en diens voorganger Banffy, terwjjl de voorzitter eener andere oppositiegroep in het kabinet zal worden opgenomen. Met het oog op de aanstaande verkiezingen is dit van veel belang. - De nieuwe Boelgaarsche regeering is be gonnen de Sohranje te ontbinden. Men biyft vrees koesteren, dat vorst Ferdinand het ge« heele regeeringiitelsel wil veranderen, en vooral op hel leger wil eteonen.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2