Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. binnen eenige dagen te mllen komen bijbe talen, wet hy den ook heeft gedaan, en hem opgedragen om met die f 2500 de hypotheek tan mevr. Hage gedeelteiyk af te loeien, wat de beklaagde heeft aangenomen te zullen doen, en hem, get., daarvoor eene qaitantie heeft gegeven, die hy, daar hy aelf niet leien kan, aan een paar perionen heeft laten alen, o. a. aan Dekker en in den afgeloopen zomer aan de getuigen Swart, Nagelkerke en Batens; dat hy tot die vertooning ia geleid, doordat een eoon van den bekl. hem om afgifte van die qaitantie wai komen vragen, hetgeen hy heeft geweigerd, maar dat hy kort daarna die quitantie heeft medegenomen naar den beklaagde, na alvorene de getuigen Nagelkerke en Batena veriooht te hebben hem daarheen te vergeiellen, omdat hy de handelingen van den beklaagde niet vertrouwde dat toen hy ten kantore van den bekl. waa gekomen deae beweerde, dat de vroeger hem afgegeven quitantie niet goed waa en hem eene andere aanbood, die volgeni leggen van den beklaagde beter waa, waarop hy eyne quitantie op tafel naaat de nieuwe heeft ne- dergelegd, om die beide aan mr Tan der Bilt, die daar ook waa, doch zioh er weinig over uitliet, te laten aien, waarop de bekl. de oor- apronkeiyke, in 1898 aan hem afgegeven qui tantie opnam en aonder zyne, getnigea, toe- ■temming, atnk aeheorde, waarop hy, get., de nienwe quitantie, gemerkt E, heelt medege nomen dat by later van den bekl* nog heeft ontvangen de nota, gemerkt F, waarin hem afbetaling van de f 2500.— op 1 Januari 1900 beloofd werd| dat by nooit op do be stemming die aan de f 2500 gegeven waa, nameiyk gedeelteiyke afloaaing van de hypo theek, ia ternggekomen en het bepaald on waar ia, dat hy daaromtrent ieta aan den beklaagde sou medegedeeld of genoegen ion genomen hebben met eene latere afloaaing en met een door den bekl. onder zieb honden van die gelden tor leen tegen nitkeecing van eene jaariykseho rente van 4 dat by dan ook nooit rente van den bekl. ontvangen heeft, maar in bet laatat van 1898 en 1899 in plaats van f 140.— telkens f 40.— rente, ten kantore van den bekl. betaald heeft, ten bewyie van welke laatate betaling atrekt de quitantie, gemerkt D, in de overtuiging, dat met de f 2500 de hypotheek gedeelteiyk afge lost was; dat hy den bekl. niet gevraagd heeft hem een bewya van die gedeelteiyke aflossing oi van royement van die hypotheek te vertoonen, omdat hy geen veratand daarvan beeft. 2o. 1*. Dekker: dat by den laten Februari 1898 van den get. Proos land gekoeht beeft voor «en bedrag van ieta minder dan f 2500, welk geld hy dienielfdeu dag in tegenwoor- digheid.van dien getuige heeft uitbetaald ten kantore van den beklaagde, dien by op bet versoek van Prooi heeft hooren seggeu, dat die gelden door Prooi te vermeerderen tot de volle f 2500 zonden strekken tot gedeelteiyke aflossing van eene hypotheek van f3500 waar voor de bekl. sou zorg dragan, by welke af lossing, hy, getnige, ook belang bad, omdat die hypotheek drukte op het door hem van Prooi gekochte landdat do bekl. toen aan Prooi eene quitantie heeft afgegeven, die by, get. heeft gelezen en waarin vermeld itond, dat de bekl. die gelden ontvangen bad tot gedeelteiyke afloaaing van de hypotheek So. J. Swart; dat in het laatst van Jnni of het begin van Jnli 1900, de get. Prooa bem heeft laten leien eene quitantie get. door den beklaagde, die daarin erkende van Proos f 2500 ontvangen te hebben, tot gedeel- taiyke afloaaing van hypotheek en welke quitantie by Prooa aar geraden heeft niet aan. den bekl. af te geven. 4o. A. Nagelkerke5a, O. Batena, ieder afronderiyk, doch eensluidend, dat op eenen dag in Jnni of Jnli jl., zy op versoek van den get. Prooi ayn medegegaan naar het kantoor van den bekl., alwaar sy hebben ge hoord, dat de bekl. aan Prooi eene qaitantie terugvroeg en gezien, dat de bekl. eene qui tantie, door Prooa medegebracht, beeft ver scheurd, na hem een andere gegeven te hebben. A. Nagelkerke nog afzonderlijk, dat te vo ren Prooi hem die quitantie heeft laten lrzen en by gezien heeft, dat de bekl. daarin ver klaarde van Prooa ontvangen te hebben f 2500 op aflossing, alsook dat de naam van mevr. Hage daarin waa vermeld, dat hy ook de nienwe door den bekl. aan Prooa algege ven quitantie beeft geleien en daarin ver meid gesien, dat de beklaagde erkende f2500 van Prooa ter leen te hebben ontvangen 6o. J. Molhoek: dat by van 1890 tot Maart of April 1898 klerk ia geweeat by den bekl. en bet hem ala zoodanig bekend ia, dat Prooa door bemiddelirg van den bekl. een hypothe caire leening, groot f 3500, heeft gealoten, waarvan Prooa in het laatat van 1896 en 1897 telkena de rente ad f 140 heeft betaald, ten biyke waarvan hy, get., aan desen de hem ter tereohtsitting vertoonde quitantiea, ge merkt B en C, heeft afgegeven dat by te genwoordig ia geweeat by de afbetaling van f 2500 door Prooa, welke gelden door Dekker werden uitbetaald op eenige guldens na, die later door Prooa syn bybetaald en waarvoor de bekl. aan Prooa eene quitantie beeft af gegeven; dat bem van eene latere mededee- ling door Prooi omtrent eene veranderde be stemming, aan die gelden te geven, niet* benend is, maar by wel den bekl. later er aan herinnerd beeft, dat die gelden nog aan mevr. Hage moeiten uitbetaald worden, waar* op bekl. bem antwoordde„dit kan nog wel wachten". 7o. P. M. Mol, weduwe M. D. Hage, dat sy in December 1895, door bemiddeling van den bekl., f 3500 op-hypotheek beeft geleend aan ien get. Prooa en aedert dien tyd van den bekl» ie rente daarvan ad 4 synde f 140, telkena in bet laatat van de jaren 189697 98 f? ontvangen beeft} dat debekl» baar |oolt heeft medegedeeld, dat van die leening f2500 wat afgelost, uooh haar ooit gevraagd beeft of met eene gedeelteiyke afloaaing genoegen wilde nemen, nooh baar f 2500 daarop heeft betaald; 8o. Mr F. N. van der Biltdat de bekl. den 4en Juli 1900 failliet is verklaard met benoe ming van hem, getuige, tot curatordat hy ala zoodanig de boeken van den beklaagde onder sioh heeft en ook het door bem ter tereohtsitting medegebrachte en aan de recht bank vertoonde rekening-oonrantboek, waarin op folio 105, J. Prooa voorkomt ala gecredi teerd met f 2500 per oontanten op rekening mevr. N. D. Hage dat by tegenwoordig ia geweeat by bet be zoek van Prooa ten kantore van den beklaagde en deze beiden beeft hooren apreken ove- eene quitantie en over de vervanging van deze door eene andere, maar daaraan weinig aandacht heeft geaohonken, omdat bem van het doel, waarmede die eerate quitantie gegeven was, niets bekend was. Overwegende dat namens den bekl. nog is voorgedragen eene verdediging, waarin be toogd wordt, dat al ware de voorstelling van den bekl. omtrent de bestemming, aan de i 2500 te geven, ingevolge latere overeen komst met Proos oninist tooh in ieder geval by den bekl. ion ontbroken hebben het opzet om sleb die gelden wederreohteiyk toe te eigenen; dat de reohtbank evenwel dit beweren niet kan aannemen; dat tooh vooreerit door de bekentenis van den bekl. en de verklaringen der getuigen Proos, Dekker, Swart, Nagelkerke en Molhoek het bewys geleverd is dat de f 2500 door Prooi aan den bekl. syn ter hand gesteld met het doel om daarmede de hypotheek van f 3JjOO gedeelteiyk af te losaen en de door den bekl. aan Prooa afgrgeven quitantie dan ook nitdrnkkeiyk dit doel vermeldde; dat wel de kekl. heeft beweerd, dat later die opdracht door Prooi veranderd ia en de bestemming dier gelden zon a|Jn geworden eene goldleeuing, dooh dat dit beweren door Prooa nitdrnkkeiyk la tegengesproken en bovendien niet aannemeiyk is te aehten, door dat volgens de verklaring van den getnige Molhoek, de bekl. bem, synen klerk, daarvan nooit mededeeiing beeft gedaan, ook niet toen hy den bekl. er aan herinnerde, dat die gelden nog aan mevr. Hage moesten worden afge dragen en ook door de houding van den bekl. in de initrnotie aangenomen, waarin hy, volgena zyne eigen erkentenis, aan den R.-C. ter inatructie van strafzaken by deze recht bank aanvankeiyk heeft opgegeven, dat die gelden hem door Prooa niet op afloasing der hypotheek waren gegeven, maar beweerd, dat znlki al dadeiyk zou geweeat ayn met bet doei om die gelden van Prooi te leenen, in welken sin dan ook tóen de quitantie door hem wat afgegeven, terwyi fay eerat later na eonfrontatie met de get. Nagelkerke en Prooa ia gekomen tot de voorstelling, ook thana door bem gegeven, ala zonde die bestemming aan de gelden eerst later iyn gegeven dat ook met bet beweren van den bekl. omtrent de nadere oveieeokomst met Proos, aangaande de beatemmiDg der gelden in stryd is de door den bekl. erkende omstandigheid, dat by niet na het alniten dier nadere over eenkomst in 1898 ia overgegaan tot het ver wisselen van de afgegeven quitantie door eene andere, maar daarmede gewaoht heeft tot 1900, kort vóór of na iyne faillietverklaring, dat das door het voorgaande vaatataat, dat de f 2500 aan den bekl. tot geen ander doel ayn ter hand gesteld dan om daarmede de hypotheek vau f 3500 gedeelteiyk at te loa- ■endat wel namens dén bekl. nog Is voor gedragen, dat de bekl. die gelden daartoe niet kon doen strekken, omdat een crediteur niet tot gedeelteiyke aflossing eenér hypotheek kan genoodzaakt worden, maar dat by zieb hierop niet kan beroepen, omdat volgens zyne eigen erkentenis en volgens de verklaring van de get. de wed. Hage vaststaat, dat de bekl. die gedeelteiyke aflossing aan de laatste niet voorgesteld en deae daarop geen weigerend antwoord gegeven beeft dat voorts de bekl. gelden, die hem tot een bepaald doel gegeven waren, niet tot andere doeleinden moeht gebrniken en by door dit opzetteiyk te doen, door het geld, gelijk by erkent, in zyne eigen zaken te ste ken, opzetteiyk aan den getnige Prooa, die hem het geld ter band atelde, ontnam des waarborg voor de veiligheid dier gelden, wasr- by het geheel onverschillig ia of de beklaagde zelf van oordeel war, dat by genoeg crediet beiat, daar dit niet te zyner beoordeeling •toud, maar van den getnige Proos, die een ter leen geven aan den beklaagde niet heeft gewild. Overwegende dat alzoo door de aanwyzin- gen, alt de getuigenverklaringen voortvloeien de, sooala die hiervoren nader zyn omiohre- ven, wettig en overtuigend ia bewezen, dat de bak!, tassoben don liten Februari 1898 en.den 4deu Februari 1900 te Goea, opzetteiyk eenige gelden tot een gezameniyk bedrag van f 2500, toebeboorende aan J. Prooi, welke gelden hem op eeratvermeiden datum door genoemdei Proos waren ter hand gesteld, teneinde daarmede een gedeelte van éene te diena laate loopende hypotheek af te loaaen, wederreohteiyk zich heeft toegeëigend. Overwegende dat bet hiervoren ala wettig en overtuigend bewezen aangenomen feit moet worden gequalifioeerdverduistering Verklaart den beklaagde aotauldig aan dat feit. Gtzien de artikelen 10, 27, 321 van het Wetboek van Strafrecht, alsmede de artikelen 214, 219 van bet Wetboek van Straf vordering; Veroordeelt den beklaagde W. P. bier voren nader aangeduid, tor voormelder sake, tot eene gevangenisstraf van Óen jaar. Bepaalt, dat de tyd, door den veroordeelde voorloopig in verzekerde bewaring doorge» bracht, bjj de uitvoering m de keaa opge legde, tyieiyke gevangenisstraf, geheel in mindering zal worden gebracht. Dit vonnis is gewezen door de heeren mrs jhr Sehorer, viee-prezident, Callenfels en Van Bel, rechters. ONDERWIJS. Het waa Maandag 25 Jaar geleden dat prof. dr H. Oort aan de ryks-unlveraitelt te Leiden bet hoogleeraaraehap aanvaardde voor de Hebreenwaohe taal en letterkunde. Hy mocht sioh in vele betuigingen en be- wyien van sympathie verheugen. By monde van dr W. Bax, predikant te Zaandam, werd prof. Oort, namens de intee- kenaren een praoht-exemplaar aangeboden van de nieuwe vertaling van het Onde Testament aan welka aamenatelling deze een zoo belang- ryk aandeel heeft. Verder werd hem vereerd namena vele vrienden een notenhouten sohryf- burean, een dito bureaustoel en een koatbaar aaionamenblement. Van de studenten der godgeleerde faoulteit van de laatste drie Jaren ontving hy eene portefeuille met uitnemend fraaie gravnrea en etaen. In den namiddag had ten woonhniae van den jnbilaria eene druk bezochte receptie plaata waar o. a. het meerendeel der ambtge- nooten, de aenaat van de universiteit, eene deputatie van het college van curatoren en het collegium van het atndentenkorpa bunco opwaehting kwamen maken. De toestand van mevronw floltrop—Van Gelder, die sioh aanvankeiyk niet ernstig liet aanzien, is sedert Vrydag avond zoodanig ver ergerd, dat voor het behoud van haar leven wordt gevreesd. Aan mevrouw Van Emstede Winklev leerarea in de afdeeling voor knnatnaaldwerk aan de Bykssekool voor kunstnjfoerheid ia de vervaardiging toevertrouwd van de aleeprok van het haweiykakleed onzer Koningin. De atof, zilverbrooaat, ia afsonderiyk voor het kleed geweven. De rok ia te Parys geaneden in den vorm eener tnniqne; de voorbaan wordt gevnld met een overvloed van eohte kant. Langa den rand der tnnique en op den breeden aleep zyn lynen van het borduursel aangegeven. Dit borduurael, dat bet werk zal syn van mevrouw Van Ematede en zea barer leerlingen, wordt uitgevoerd in zilver draad en zilveren loovertjesals hoofdmotief van het ornament is gekozen de oranjeappel. De oorsage der japon wordt te Parys ver vaardigd. Het bericht dat Krnger aan de Koningin een vingerhoed zon geven, is zeker te danken aan eene reclame van den winkelier die de Wilbelmina-vingerhoeden iu den handel brengt. Krnger tooh heeft dergeiyk plan niet gehad. Nsby station Zwainwa, lyn Roermond Venlo, is Zaterdag door den laataten personen trein een hulpwaohter aangereden en gedood. Te Beeta ia,,oen valaobe gulden in be slag genomen. Te 'aGravenbsge werd Zondag een be kend individu uaar aanleiding van een vectat- party in bewaring genomen. Nadat by spoedig was losgelaten, werden hem, naby het politie bureau, eeaige meisteken toegebracht, die bem ernstig verwonden. Per raderbaar werd de getroffene naar het Ziekenhuis vervoerd. S ad art eeaige avonden was het in die stad vrjj rumoerig, doordien troepen jongens van de teekenaoademie en van de ambaohts- aohooi na den afloop der lessen zingende door de straten trokken. Maandagavond was aulk een troep, uit min stens 2000 jongena en volwaaaenen beataande, weer aan den gang, maar werd door de poli tie uiteengedreven. Daarby werd eeu bak kersknecht een wond aan het hoofd toege bracht en eau ander persoon bloedend ver wond. Enkele paraoneD, die de bevelen der politie niet wilden opvolgen, werden gearres teerd. Zaterdagavond heeft de eleetriaohe tram naby Haarlem een timmerman uit Zandvoort overreden. De man wilde de MJn oversteken, juist toen de tram naderde; by viel en beide beenen werden hem verhryzeid. Kort daarop waa de man reeda een iyk. In de haven van Maiden is een Amater- damsehe aohipper door een vallende giek ge troffen, soodat hy met gebroken schedel op op het dek bleef liggen. Na verbonden te syn ia de man naar Amsterdam vervoerd. Te Utreoht ia een kind geboren zonder armen of beenen. Zaterdagavond zyn aan bet station Amerafoort een bagagewagen en een perion en- rytnig van een blnnenatoomende trein ont spoord, waarby de paaaagierawagen in brand geraakte. Peraooniyke ongelnkken hadden ge lukkig niet plaats. Te IJiendoorn ia de werkstaking der arbeiders op den steenoven geëindigd, door dien het loon met 2 eent per dagwerk ver hoogd is. Te Winsnm is een remmer met een voet onder den trein geraakt, tengevolge waarvan dat liohaamidéel verbrijzeld is. Donderdag viel te Aasen een 15 jarige Jongen in eeu sigarenfabriek door een luik. Zaterdagavond is de knaap overleden. In den naobt van Vrydag op Zaterdag gingen te Ond-Appelaohs vier personen uit om met het geweer te stroopen. Een hunner ging, hoewel hy niet kon aobieton, slechte voor de aardigheid mede. Plotseling gingiyn geweer af en trot ayn halfbroeder, die ook van de party waa. Spoedig verleende genees kundige bulp mooht niet bater; Zaterdag avond overleed de getroffene. De Juititie van Heorsnveen heeft sieh Maandag raar Appelscha begeven. Enkele dagen geleden >yn twee commie zen uit Reuael (N.-Br-) in een worsteling met een tweetal etroopera ernstig gewond,» De pene kreeg een aehet in het dybeen, an dere liep een ernatige hoofdwonde op, door dien hy met een knuppel op het hoofd werd geslagen. De eerate gewonde verkeert, hoe wel zwaar gekwetat, niet in levenagevaariyken toestand. De tweede zal weldra genezen ayn. Het H. v. JL. meldt over de geaohillen in de dokwerkerawereld Het ia totaal onwaar, dat de atonwers ieta op het dagwerk willen verminderen. Zy willen het nacht- en Zondagwerk, dat met 100 0/0 werd verhoogd, na met 60 0/0 verminderen, soodat de verhooging slechts 50 0/0 biyven zou. De Eed Star Line, de Jtorid. Lloyd na de Congobooten beweeren dat zy onmogeiyk kunnen voortgaan met het dubbel loon voor oaobt- en Zondagwerk te betalen. De reederyen der atad bielden Zaterdag namiddag eeue vergadering, waarin besloten werd de vermindering van 50 0/0 op het nacht- en Zondagwerk van af 17 December in te voeren en daartoe de noodige bevelen aan de atouwera te geven. Een te Bruaael overleden koopman ver maakte aan die stad 10 miljoen franoa, waar van de helft voor een tnberenloose sanatorium en de andere helft voor verblijven voor her stellenden. Tevens sohonk hy 4 H.A. grond in een der voorsteden. Een negentigjarige vronw te Velaine, by Namen, liet, toen ze naar bed ging, een brandende lucifer op haar kieeren vallen, die, met het bed, vlam vatten. De onde vronw verbrandde. Op enkele plaatsen in België wordt ook St. Nioolaaa gevierd, maar juist anders dan bier. Daar gaat de heilige man de hnisen langs om geld te halen. In een dorpje waar twee jongena all St. Nioolaaa rond gingen, schrikte iemand zoo van de veraohyning, dat hy uit angst een geweer nam, en den vcr- kleeden knapen een kogel in het onderiyf joeg. By het hoofdbestuur dor Fransohe poste ryen is, volgens het Petit Journaleen bedrag van ongeveer fro 300.000 vermiat. Op de apoorwegiyn van Cordoba naar Belmez (Spanje) beeft by Obejo een botaing plaata gehad tnaaehen een personentrein en een trein met materialen, die voor herstelling van den weg moeiten dienen. Er ayn zeven personen by omgekomen en aeatien gewond. De Standard zegt dat volgena een ge rucht een nienwe Britaohe marine-reserve aal worden opgeriobt. Te Trier viel het rytnig van een arts in den Moeaei, doordien de paarden aehrikten. Da wagen zonk. De vronw van den arte ver dronk. De arts zelf en zyn koetsier werden gered. De paarden verdronken ook. De man, die te Weenen een huldebetoon aan President Krnger op tonw zette, ia ge bleken een zwendelaar te zyn en werd opge pakt. De geaehenken, beataande uit twee koatbare vlaggen, twee praehtige aquarellen en de 2000 K.G. zware kiat welke de 500.000 handteekeniogen bevat, syn in 't belang van syn slachtoffert in bealag genomen. De valkaan Wrangel, in Aljaaka, werkt. Sarah Bernardt geeft te New-York een reeka van 40 voorstellingen, Da vraag naar plaatsen is er sóo groot, dat men rekent alle avonden volle zalen te tallen hebbend Naar nit New-York wordt geseind, heeft het oorlogssebip Kentucky bevel gekregen om van Smyrna naar Manilla te gaan. Door eeu werkstaking, die ia uitgebro ken ouder de telegrafisten aan de spooriynen van Santd-Fe en Atabinson, is het verkeer op die lynen voorloopig gestremd. IBSEN .EN DE BOEREN. Ibsen sohynt styi te zyn in syn opvatting omtrent de Boeren. Het aebryven van den heer Elout heeft hem niet bekeerd. Hy had, zoo verklaarde by, al meer brieven gehad van Hollanders en andere Boerenvrienden, maar hem komt „die Boerenagitstie in verschillende landen, waarin men nationale stemmingen op drijft door op het Boerenatokpaard je te ryden*' een beetje belacheiyk voor. Dat de Hollanden de zaak van hnn bloed verwanten verdedigen, ia aieehta natnnriyk. Maar de eultuurkweatie In de zaak der Boeren ia het, waar het op aankomt. Ja jniat! Maar het waa jniat in die kwestie dat Ibaens bewyaen waren gevraagd 1 Ia een te Kopenhagen veracbyuend humo ristisch blad Klods Hans komen twee cariea- turen voor van Kruger en Ibaen met een ver* je. Iu dat vera je zegt Ibaen tot Krnger dat de Boeren hnn verdiende loon krygen omdat sy De wilde Eend, Nora en Hedda Gabler niet hebben gelezenKrnger antwoordt daarop, dat de helden van syn land niet, geiyk die van Ibaen, aiohzelf bet leven bene men, maar een „dood in schoonheid'; weten te vinden. HET 18 ER RET GOED WEER VOOR. De erfgenamen van wyien Vanderbilt, te New-York, kannen de erfenis gaan doelen. Het syn slechts 200 millioen galden. Alfred Vanderbilt, hoewel tweede zoon, erft het grootate deel, 44 millioen dollars, en Cornelia, de ondate noon, wiens buweiyk met miaa Grave Wilson hem syna vaders ongenoegen op den hals haalde, ontvangt alechti 7 millioen dollars, evenveel twee andere kinderen Gladys en Beginald. Het erfdeel van mevrouw Harry Payne Whitney ia 8 millioen dollar. Do weduwe ontving slechts twee millioen, doeh daarby komt een jaargeld vau 250.000 dollar. De executeura-teatamentairea, verschil lende bedienden en ook weldadige instellingen krygen giften van te samen een half millioen dollar. Ten alotto krygt de sohstkiat 520.000 dol lar en beioopen de honoraria van eontrolenr en attorney 102.000 dollar. Door dee aeotie-ingenienr by de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen werd heden, ten zynen bnreele te Breda in het openbaar aanbesteed: het wytigen der opaiobterawoning en het maken van een bureau in de rytoigenloods, met eenige bykomende werken, op bet emplacement Goes. Minste insohryver was de heer Dronkera te Kapelle voor f 1205. By de Maandag te Hnlat gehoudeu aanbesteding van het ophalen van de haard- aaeh gednrende 1901 was hoogate inaehryver A. Antheunls voor f 50, en by de terzelfder tyd gebonden openbare verpachting van de opbrengst van de weegloonen der weegbrug aldaar, was de hoogste bieder J. de Kort voor f 325. Vorig jaar was 't hoogate bod t 180. Ten overstaan van den notaris H. G.Ham- maober werden Maandag, in het Botel Aerti te IJ z e n d y k e in het openbaar geveildde gebouwen eener kapitale bofatede op en met 47 heotaren, 95 aren, 20 centiaren erf, tuin, boomgaard, weide en bouwland, gelegen in de gemeente Hoofdplaat, Hoofdplaatpolder, naby het dorp, in éen koop, ingeateld op f 26.660. Verder werden geveild peroeelen bouw- en weiland en woonhnicen en schaartjes, met daarby behoorendo landeryen, te zamen inge ateld op f43.364. In het geheel ia dna de instel f70.024. Er sal in den loop dezer maand een her- veiling plaats hebben. Verzending en laatste noaliehtfag der MAIL a»r het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tjfd.) Oost-Intlië. Botterdam (Lloyd)14 Deo. 7J.0 avonds. KaneiUefFr. dienst). 15 Deo. 6.15 '-smorgens, Genoa (Nederi.) 18 Deo. 7.10'aavonds. Amsterdam (Nederi.)21 Dee. 7.10'i avonds. Brindtai (Eng. dienst) 21 Deo. IJ} 'snimld. Napels (Doitaebe dat.) 24 Deo. L5 'inamid. Marseille (Lloyd) 25 Deo. 7.10 's avonds. Suppletoirs verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekende stokken den vol genden morgen te 6.15. Voor suppletoirs verzendingen over Napels en over Briadisi wordt de bos nog te 7JL0 gelicht; doch de aansluiting op het vertrek der booten uit de genoemde havens li daarvan niet verzekerd. Du verzending der correspondentie voor Atjeb en Suma tra's Oost kast ge schiedt eiken Vrydag met de Britsebe boo ten, bniliohting te 1.5 's namiddags, voor de •uppletoire verzending te 7.10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 degen, twee dagen voor de verzending der Franaebe mail te IA namiddags. West-Indië. Caraqao over Oneens- town14 Dee. 10.10 avond?. Curasao met K.W.L maudlenit. 14 Deo. 7.10 'a avonds, Suriname vla Aauter- dam.14 Dec. 7.10 'aavonda Sartname vla Soa- tSuuspton. 25 Deo. 7.10 'aavonda Siriname vla St. Na- nire 8 Jan. 7JL0 'a avonds Oravonhage. De voorgenomen serenade door leerlingen der Hoogere Bnrgeriobolen heden avond aan preaident Krnger gaat niet door, wegena de jongate, 'a avonds plaata ge had hebbende ongeregelheden. Da bnrgemeeater heeft een proclamatie uit- gevaartigd in verband met de opatootjea, die eiken avond voorvielen. De mareohansaee8 zyn tegen beden avond gereqnireerd. Conaul Pott, die sioh den 17en December te Lorenqn Marqnea inscheept, wordt 17 a 20 Januari hier verwaoht. Het onderhond van president Kruger met dr Leyds en de ministers van bnitenland- sohe zaken en fioanciëo, op gisteren, moet den indruk hebben aohtergelaten dat de Nederlandaohe regeering ten deze sleohts een ïydeiyke rol kan vervallen. Iadien er iets gebeurt, zallen de atappen van de groote mogendheden moeten nitgaan. Eerat daarna kan overwogen worden wat de Nederlandaohe regeering te doen ataat. De eonolnaie van het O. M. by den Hoogen Raad in de zaak Miaaeghera strekte tot ver werping van het beroep. Uitspraak over 4 weken. Tweede kamer. Uit het, in de heden gehouden zitting gegeven antwoord op de interpellatie van den heer Van Byiandt ia ge bleken dat het feit vaststaat, dat consul Pott contrabande voor do Transvaal heeft doorge laten, waarvoor by in November werd ver; oordeeld. Hy vroeg toen een bnitenlandaob verlof aan, dat hem werd toegeataan. De regeering wilde van die gelegenheid gebruik maken om do zaak gedurende 3 maanden in overweging te bonden. Aanvankeiyk aoheen Portngal daartoe ge neigd, later bleek dat bet op de intrekking van het exeqnatunr ala Nederlandscb consul bleef aandringen. Da minister aebtte dit niet overeenkomstig de vriendsehappeiyke batrekkingen maar toob gebenrde het. Daarop volgde de wederzydiohe ontbieding van de gezanten, die de noodige inlichtte* gen zulten hebben te geven,

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2