BUITENLANB. Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. veaande to kunnen bewonderen, welke mees terlijke etaen alleen reeds een bezoek aan de Kunstbeschouwing ten volle waard zijn. Uit Rome schrijft men, dat Pier Pander de ontwerper van onze nieuwe guldens sinds «enigen tijd bezig is aan het gipsmodel voor een .medaille, welke zal verschijnen by gelegenheid van het hnweiyk der Koningin. De eene zijde stelt een atyivol huwelijks bootje voor met krommen mast, gezwollen zeil, kronkelende wimpel en wapperende banier. Aobterin ziet men de beeltenissen van Hertog Hendrik en Koningin Wilhelmisa, die het roer houdt. Beiden staren reoht voor zich uit, de toekomst in. Op de achterzijdede medaillon-portretten der vorsteiyke personen. De uitvoering der medailles in brons en zilver naar het gipsmodel zal door de bekeade firma Begeer te Utrecht gesohieden. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld wegens overtreding drankwetC. v. d. H., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., P. J. D., Middelburg, tot f 10 b. 3 d. h.; zijn hond niet voorzien van een muilkorfJ. M., Middelburg, tot f2 b. s. 1 d. h.overtredingen arbeidswetJ. W. v. d. L,, A. M. L., A. P. C. F., D. M. H. d. B., J. B. v. d. K., J. R., Vlissingen, tot 2 X f 3 b. s. 2 d. h. iedere b.; overtreding arbeids wet H. J. K. weduwe B., Vlissingen, tot f 3 b. I. 2 d. h., P. F. A. J., A. G., Vlissin gen, tot f 2 b. s. 1 d. h.; als bestuurder van een voertuig zich niet gedragen naar de be velen van de politie ten aanzien van de te volgen richtingD. d. R., Middelburg, tot f 1 b. 1 d. h.als muzikant zjjn bedrjjf uit oefenen, zonder vergunningJ. C. O., Middel burg, tot f 1 b. s. 1 d. h.J. D. W., Middel burg, tot f 2 b. s. 1 d. h.beldeurtje spelen op den openb. weg te Vlissingen: A. v. 3., Vlissingen, tot f 1 b. i. 1 d. h.; zjjn trekhond niet voorzien van een aan den balsband be vestigd metalen kenteefcen en plaatsnemen op een door een bond 'getrokken voertuig te VlissingenL. v. W., Middelburg, tot f 1 b. n. 1 d. h. en f 0.50 b. s. 1 d. h.zyn bond, gehonden ter bewaking van gebouw en erven, niet vasthouden aan een tonw of kettingJ. A. v. d. B., Vlissingen, tot i 2 b. 1.1 d. b. Verder wegens dronkenschapA. M., Arne- maiden, tot f 2 b. s. 2d. h., J.3.,Arnemui- deo, tot f 3 b. 2 d. b., W. J, v. d. H., A. v. d. M., Vlissingen, tot f 5 b. i. 3 d. b.A. v. O., Vlissingen, tot 3 dagen h., L. LVlis singen, tot 2 maal 3 d. h. Da rechtbank te Breda heeft Cornelia de Jong, beschuldigd van moord op haar buur vrouw te Gastel, veroordeeld tot 10 jur ge vangenisstraf. Heerke Prins, de milieien uit Assen, ver dacht van moordaanslag op zjjne vrouw, te Siddebuurstotveen, gemeente Slochteren, is overgebracht naar het hnis van bewaring te Leeuwarden om daar voor den krijgsraad te worden terecht gesteld. Sohrille tegenstelling. Een zeer sprekende tegenstelling valt uit de von nissen der afgeloopen week te lichten. De Belg, die te IJmniden een Nederlandsoh vis- sohersman zonder eenige aanleiding doodstak, is door de Haarlemsohe reohtbank veroor deeld tot éen jaar gevangenisstraf. En door de Rottordamsobe reohtbank werd een man, die een geit nit de weide stal, veroor deeld tot vijf jaren gevangenisstraf. „Wij behooren, zegt de Maasbode, niet tot degenen, die bet er op aanleggen, het ver trouwen in de Nederlsudeche justitie te on- dermyneu. Integendeel. Maar een contrast als bet bovenstaande is toob al to bar." Het Amiterdamsche Jftris-departement wil van de vrouwen niets weten. Het koos tot oandidaten van het hoofdbestuur de heeren dr M. Straub, Herman Snij de re en dr D. Bos. Zouden de groote HoIIandsohe bladen niet eens willen verbreiden dat de beer Herman Snyder* zelf bepleitte de kenze van mevrouw Mulder-Lulofa, en het departement-Middelburg baar dan ook de meerderheid van stemmen gaf. By de Dinsdag in het vytde kiesdistrict te Amsterdam gebonden stemming voor een lid der Provinciale Staten van Noord-Hol land zyn 2255 geldige stemmen uitgebracht, waarvan 905 op den heer G. P. Wijnmalen (lib.), 798 op prof. Treub (rad.), en 548 op den heer T. H. van Eeghen (antir.), zoodat tusichen de heeren Wijnmalen en Trenb herstemming moet plaits hebben. In een dezer dagen te Bërgen-op-Zoom gehonden raadstittiogia het buitenge woon kras toegegaan. Een der leden, de heer Jutten, voegde daar met dreigende gebaren zyn mede lid, den heer V. d. Boom, toe, dat hij een aftapkraan had in zyn kelder, die werkte de leiding van zyn buurman, waardoor by water krygt zonder het te betalen. De voor zitter dreigde den heer Jatten uit de zaal te laten zetten als hij zyn woorden niet matigde en zyn dreigende gebaren niet achterwege liet. Een lid, de heer Van Hefelt, wilde heengaan uit een vergadering waar iemand zijn medelid voor dief uitmaakt. 't Slot was een motie, waarby met op een na algemeene stemmen 't gedrag van den beer Jatten werd afgekeurd. De Apeld. Ct. schrijft, dat de Koningin- Moeder by haar vertrek van Het Loo biyk- baar was aangedaan. „Te begrepen is dit vol komen,'' zegt het blad, „nu zy het Het Loo verliet om er voortaan niet weder te koeren dan als gast van hare dochter", en het hoopt, dat dit dikwyia moge gesohieden. Daarbg wyst de Apeld. Ct. op de dierbare herin neringen die voor de Koningin-Moeder aan Het Loo verbonden zyn. De in ois vorig nommer vermelde ont ploffing aan boord van een te Rotterdam lig gend schip is gebleken te zyn veroorzaakt, doordat de kop van een brandende lucifer, waarmede de machinist iets zocht, in een doos Riet kruit viel Maandag werden, onder gelelde van slechts éeu politieagent van Viaardingen, twee aldaar aangehouden mariniers per post boot naar Hellevoetsluii gebraobt. Toevallig was ook een groot transport van matrozen en mariniers op die boot, die by aankomst te Qellevoatiluis, den agent bemoeiiykten o. a. door hem op sy te dringen, waardoor de Jarreitanten den ,booiketting konden ver breken en op de vlnoht gaan. Dit zon vermoedeiyk niet plaats hebben gehad als het geleide sterker ware geweest. Te Maassluis zyn Maandagnacht drie matrozen van een logger te water geraakt. Met groote moeite kou men twee drenkelingen reddende derde echter, een 24jarige jonge man nit Oostvoorne, geraakte onder het vaartuig en verdronk. Een veertienjarige jongen uit Merken viel van een logger in zee en werd, in be- wnsteloozen toestand, naar het siskenhuis te Viaardingen gebracht, waar by weldra over leed. De reeds lang loopende geruchten als zou de tegenwoordige eigenaar van het eilan^, Schiermonnikoog, graaf Berthold Bernadorff, in onderhandeling zyn omtrent den verkoop van dat eiland, zijn thans bevestigd. Het eiland ia met zyn badinrichting overgegaan in handen van zekeren dr Scbiff te Mnsoben. Met dezen aankoop moeten groote plannen omtrent de uitbreiding en exploitatie der bad plaats in verband staan. De jonge man, die onlangs te Utrecht, wegens sen aanslag, met doodeiyken afloop, op een oude dame familielid veroordeeld werd, en wiens zaak binnen kort in hooger beroep komt, wordt in het testament van zyn alaohtoffer met een legaat van f 10.000 vermeld. Gevankeiyk is te Winsoboten binnenge bracht een 17-jarige arbeider nit Onstwedder- tange, verdacht van poging tot doodslag op vier personen, den 4en dezer gepleegd. Zaterdag heeft te Maastricht opgraving en schouwing plaats gehad van het ïyk van een den 7en October aldaar overleden gepas- porteerd O.-I. militair. Volgens gernehten zou zyn dood het gevolg wezen van mishan deling en verwonding aan borst en aangezicht. Zeehelden van onzen tydDe reddings boot van Margate heeft, na een hoogst moeie- ïyken tocht van 22 nar, de Bremer boot Duitburg hulp verleend. Graaf De Gornnlier, die Zaterdag zyn vrouw doodschoot, was esn volle neef van De YiUebois Marenil. Men herinnert zich de reeds etteiyke jaren hangende zaak van den moord op den bankier Notarbartolo, een reuzenprooes met allerlei valscha eeden en valsche aanklachten, geheime genootschappen, plichtverzakende justitiebeambten, die men in landen als Italië maar al te dikwerf hoort. Thans is de zaak ton minste iets gevorderd. Er is rechtsingang gevraagd tegen het kamerlid Polizzoko, die tevens wordt beschuldigd van nog een anderen moord. Duikers hebben tussohen kaap Matapan en het eiland Gerigo standbeeUenen andere zaken ontdekt. Z# brachten o. a. de hand van een bronzen beeld mee naar boven. pero. 20; 26.60 a. weiland, H. S. Bazuyen voor f 491. Perc. 21,79.10 a. weiland onder Grypakerke, werd opgebonden op f 1100. Da koopera, by wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Kondekerke. Verkoopingen eu Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaaix Voorworpen. Information, 22-28Nov.Middelburg, Sigaren, Rosier. 22 Middelburg, Huizen, Tak. 22 Grosde, Hofstede aas., Hamnmcher Middelburg, Boomen, Geiu,bouwm. 28 B Gapinge, Hout, De Vos. 28 Veere, id. id, Dinsdag werd door het bestaar der gods huizen te Middelburg in het burgerweeshuis alhier aanbesteed de levering van levens middelen, enz. voor het dienstjaar 1901. Hiervoor werd bet laagst ingeschreven door de by elk artikel genoemde heeren voor den erby vermelden prijs500 H.L. aardappelen, J. Sanderae, 12.4920 H.L. boekweitmee), C. J. Rekkers, f7.50; 10 H.L. blauwe erwten, dezelfde, f9.70; 50 H.L. gort, dezelfde, f7.50; 3000 KG. ryot, J. G. J. J. van der Harst, f 0.114; 1000 KG. versche boter, C. J. Rekkers, f 1.102000 KG. margarine of ingemaakte boter, J. G. J. J. v. d. Harst, f0.43; 3500 KG. vleeicb, L. J. Cohen, f 0.72; 2500 KG. schenkel, 3. van Os, f 0.34400 BL. karne melk, G. den Boeft, f2.25; 1200 KG. zout, K. Meertens Jr., f0055; 1200 HL. stroop, J. G. J. J. v. d. Harst, f 0.0951200 HL. Eog. steenkolen, J. A. Fieters, f 1.2841000 EL. Ruhr steenkolen, P. C Ludikhuyzen f 1.17 15 stère olmen vaambout, J. A. Pieten, f5 25 25000 stuks turf, dezelfde, f 0.65; 6 HL. patent olie, G. J. Rekkers, 134; 20 KG. kaarsen, Wed. L. J. v. d. Harst, f 0.56 2500 KG. zeep, J. G. J. J. v. d. Harst, f 0.158; 400 KG. styfsel, K. Meertens Jr., f 0.155en 1200 KG. soda, G. J. Rekkers, f 0.025. Alles per HL per KG., per etère (het hout) of per stak (de turf)» - Te Koud ekerke in de herberg van Jan Roose, is heden, ten overstaan van notaris Havers, verkocht de hofatode, met daarby be- hoerende gebouwen, hoveniering, bouw- en weiland, aan en bij den Vlissingscben straat, weg nabij die gemeente, benevens een perceel weiland, in de gemeente Grypakerke. Een en ander in gebrnik by J. W. Hnybregtse. Koopers werden van perc. 1—5, de hofstede met 1.92.20 h. bouw cn weiland, D. J. Beznycn voor f 4685 perc. 6,96.80 a. weiland, J. Koole vóór 11625; pare. 7,31.90 a. dito,M. Wielema ker voor f557; pero. 8, 34.80 a. bouwland,. J. Jasperse, Middelburg, voor f 581 perc. 9, 43.90 a. weiland, M. J. de Groot, Middelburg, voor f 664 pero. 10, 86.30 a. bouwland, C. Flipie voor t 550; perc. 11, 11.20 a. bouwland, J. Davidse, Middelburg, voor f 134; perc. 12, 33.80 a. dito, dezelfde voor 1507 pero. 13, 31.70 a. dito, A. Wielemaker voor f 520; pero. 14, 80 a. dito, A. Sanderse voor f 485 perc. 15—17, 1.06.40 h. dito, H. Brasser voor t 1500 pero. 18 en 19, 70.70 a. weiland, A, Wiele maker Ex, voor f 1135 j Brussel. De Moniteur bevat een besluit, waarby de invoer van schapen uit Nederland van 25 Nov. verboden wordt uitgezonderd ▼oor de abattoirs te Anderleoht, Antwerpen, Brussel, Gent eu Luik. Door burgemeester en wethouders van Middelburg is eervol ontslag verlesud als lid van den Sohuttorsraad aan den sergeant G. K. A. Nonhebei, den korporaal W. F. van MeerendoDk en den schatter K. Meert eet Jr., en als plaatsvervangend lid aan den kapitein jbr F, B. P, Gevers en den korporaal A. I- B. Lunbertz. Verder zyn benoemd tot lid van dat ooilege de sergeant W. F. van Meerendonk, de kor poraal A. van Dyk en de schutter H. U. E. van jHeimburg, en tot plaatsvervangend lid de kapitein P. Damon Tak, de korporaal J. PJ van dé Kop en de schatter C. A. Sohnlte. Vlissingen. Heden middag is alhier aange komen bet Duitache stoomschip Kanzier, get. W. West, van Zuid- .en Oost-Afrika via Lissabon. Genoemd is. vertrekt, au ontscheping van passagiers, en mail, naar Hamborg. St.-PhlllpBland. Alhier bad Dinsdag eene stemming plaats voor twee leden van den gemeenteraad die een vrjj zonderling verloop had. Wat toob was het geval De heeren J. J. Gsenae en C. O. van Nieuweahaifsen badden als raadslid bedanktde eerste zou in het jaar 1902 en de tweede in 1904- aan de benrt van aftreding geweest zyn. Noch by de candid&atotelling, noch by de oproeping van de kiezers tot de stemming vil rekening gehouden met dit verschil van tyd van aftreding. By de eandidaatstelling op 6 Nov. jl. werden twee lysten van oandi daten ingediend, waarvan de eene de namen Th. A. Boudeling en J. Dorst en de andere die van Tb. A. Boudeling ecA. L. vau Eldik bevatte. Op het stembureau vonden de kiezers twee bussen, de eerste voor de vaeature-Geenoe, de tweede voor de vaoatnce-Nienwenbnyze. De uitslag der stemming was de volgende V a c a t u r e - G e e n s e. Uitgebracht 155 stemmen. Van onwaarde 3. Volstrekte meerderheid dus 77. De heer Boudeling verkreeg 65, de heer Dorst 60 en de heer Van Eldik 27 stommen zoodat er eene herstemming zal zyn tusschen de beide eerstgenoemde. Vacature Nieüwauhuyz e. Uitge bracht eveneens 155 stemmen. Van onwaarde 4. Volstrekte meerderheid dus 76. De heeren Boudeliog, Dorst, Vkn Eldik verkregen na resp. 54, 53,; 44 stemmen soodat ook voor deze vacaturs eene herstemming moet plaats hebben tnssohen dezelfde heeren Boudelingjen Dorst. a Gravenhage. Omtrent de aardbeving op Caraoao meldt een partieulier telegram nader dat geen enkel pertoouiyk ongeval plaats had. Alleen muren werden gescheurd. De paniek, daaruit ontstaan, was vooral een ge volg hiervan dat tot dasver aardbevingen op Curacao onbekend waren en van de voor 't jaargetyde ongewone weersgesteldheid. De aanbeveiisgsiyat voor rechter te M 2 d- d e I b u r g bestaat nit de heeren mrs Hoeufft, kantobreebter te Den Helder, Van Houweningen, substituut-griffier by de rechtbank te Rotter dam, en VanUmbgrove, idem te Middelburg, Vanwege de hofeommissie is de groote kerk inwendig bezichtigd, vermoedeiyk in verband met eene eventueelo inrichting voor de voltrekking van het kerkeiyk huwelijk der koningin. Overgeplaatst by de grenadiers ea jagers de kapitein J. H. de Wildt, van het 3e regi ment infanterie. TweedeKamer. Heden werd de be handeling van het wetsontwerp betreffende de rechterlijke reorganisatie in Indië voortge zet. Het algemeen debat werd gesloten, na mede deeling van den regeerings-eommissarls. dat by een gereed liggend kon. besluit aan de raden van justitie op Java de bevoegdheid is gegeven aan de revisie een oraal debat en een nienw getuigenverhoor te verbinden. Door aanneming van art. 1 ia besloten tot ontbinding van het Hooggerechtshof. Het wetsontwerp betrekkeiyk de ontbinding van het Hooggerechtshof, waardoor derevisie van vonnissen naar de Baden van justitie op Java wordt overgebraoht, werd daarna aa.n- genomen met 52 tegen 9 stemmen. Na tweede lezing werd aangenomen de wytiging in de regeerings-regiementen voor Suriname en Curcgao. Daarna werd het algemeen debat over de Indische begrooting aangevangan. Het werd geopend door den heer Pyuaoker Hordyk, die het denkbeeld opperde tot in stelling van een kolonialen raad naast den minister, ter verkryging van meer stabiliteit in de opvatting van noodige hervormingen. De heer Van Limburg Stir urn beaamde niet des ministers rooskleurige denkwijze over de Indische fiaanciëo. Door de heeren Van Kol en Hordyk werd aangedrongen op afschaffing der heerendiensten, Di lorlu In ZiH-ifrlkit Parijs, 21 Nov. Volgens bet Petit Journal was de Gelderland gisterenavond te zeven nur myien van de kaai voor Marseille gesig naleerd, en matig «toornend. Dr Leyds ont ving machtiging om aan boord te gaan. Volgens de Matin was het weder verachrik- keiyk en vreest men storm, die de aankomst van de Gelderland zal vertragen. Marseille. 21 Nov. Heden te 8 uur was de Gelderland nog niet gesignaleerder viel den ganschen nacht veel regen. Da versieringen zyn daardoor bedroevender is een dikke mist, afdoende politiemaatregelen zyn genomen en de troepen zyn geconsigneerd in de kazernes, ia openbare gebouwen en ook ia bot justitie paleis, dat naby het Engelsohe consulaat is gelegen. Da Eoe is zeer woestde Gelderland wordt niet vóór 2 uur verwacht. (Later.) Dr Leyds deelde mede, dat de president niet heden aan land zal gaan, zelfs al signaleerde de semaphore de Gelderland. Wellicht komt de Gelderland morgen aan. Zy is by Getto gesignaleerd. Londen. 21 Nov. De Times verneemt nit Kaapstad dato 20 dat 60 vluchtelingen nit dé myndistricteu vertrokken zyn, om in enkele mynen het hervatten van de werkzaamheden voor te bereiden. Da avondbladen bevatten een particulieren brief uit Kaapstad, meldende dat Sobalk Bor ger, de vice-president van Transvaal, den 9 an dezer ta Johanniiburg aan bekomen wonden is overleden. Dit bericht is niet officieel bevestigd. Bloemfontein 20 Nov. Twee zusters van commandant Brand en een officier, afgezonden om hem te bawegen zich over te geven, wer den onverrichter zake ternggezonden. Von Billow deelde verder mede dat de ver houding tot Rusland uitstekend was en aan vaardde de verantwoordeiykheid voor de rede voeringen van den keizer. By de bespreking van de debatten in den Ryksdag hebben wij ona gisteren bepaald tot de mededeeling, dat Yon Bblow had erkend, dat by het doen van uitgaven voor China van den grondwettigen weg was afgeweken en dat au indemniteit moest worden gevraagd. Mat deze verklaring hebben de leiders der oppoiitiepartyen geen genoegen genomen. Dit punt is schering en inslag gebleven in het debat, waarin ook de keizer het bard te verantwoorden bad wegens ajjn redevoeringen, De eerste aanval kwam van dr Lieber, den leider van het centrum. Deze besprak de rede voeringen en erkende dat in den Beichaawteiger niets van de Hunnen had gestaan. Daarna beklaagde hij zich over de minachting in boo. gere kringen voor de constitntioneele positie van den Ryksdag. Bebei was natuurlijk sterker in zyn uit latingen, en stelde den eiscb, dat de regeering om indemniteit sou vragen, waarby by op merkte dat de Ryksdag nu veel tammer was dan onder Bismarck. Eiudetyk drong by, tot voorkoming van herhaling, aan op een wet re gelende de mlniiterieele verantwoordelijkheid, Ten slotte volgde een krasse aanval op de Hunnenrede, terwyi by Von Waldersee een gruwel maarschalk noemde. De minister van oorlog verzekerde daarop, dat geen vorst minder dan de keizer van wreedheid hield, terwyi by verder Waldersee tegen Bebel verdedigde. Den tweeden dag was het eerst aan het woord Basaerman, de leider der nationaal- liberalen, die zich wel met de Ghina-politiek kon vereenigen, maar zioh aansloot by de klachten over de niet-byeenroeping van den Ryksdag. Ook hy veroordeelde het gebeurde by het vertrek van Waldersee. Von Levetzow, de leider der conservatieven, volgde als spreker op, waarna bét groote moment van den dag kwam: De rede van Sagen Riobter. Deze ving aan met een op- eiaohing van het recht om oritiek te oefenen als de keizer tot zyn volk spreekt, en niet onaardig merkte by op, dat de leden van den Ryksdag, die een veel enger begrensden werk kring hebben dan de keizer, by ervaring weten, dat het een mensoh onmogeiyk is over alles te oordeelen. Hy wees er verder op, dat Von Bülow door verbeterde lezingen de redevoeringen van den keizer had verzwakt. Aan de benoeming van Von Waldersee weet Richter de ontstemming van Rusland. Eindelijk wees Richter er op, dat men. aan de beloften van Von Bülow voor de toekomst niets bad. Voor zioh zelf kan hy beloven, dat wat ge beurd was zich niet meer zou herbalen, maar de perionen gaan en daarom moest een wet op de ministerieeie verantwoordelijkheid komen. Hierop volgde een voor Richter ver nietigend incident. Von Billow nam bet woord. Hy zeide dat hy zelf sterk had aangedrongen op de byeenroeping van den Rijksdag en op deze woorden volgde de voor lezing van oen den 4sn Juli door Richter in de Freisinnige Zeiting geschreven artikel, waarin werd betoogd, dat de byeenroeping van den Ryksdag niets zon baten omdat de kosten toob niet te ramen waren en bet dus geen nat zou hebben de parlementaire vacan tia te oudet breken. Ten slotte beloofde Von Bülow zich in bet vervolg nooit meer door een artikel van de Freisinnige Zeiting te laten afbonden van de byeenroeping van den Ryksdag, als by git aoodig ootdedlde? Beknopte Mededeelingen. België krjjgt door Dnitsohlanda steun toch wat gebied la Ghiua, en zal nit erkeu- toiykheiü, Duitiehland ter wille zyn by een grensregeling tusichen Zuid-Oost-Afrika ea den Gongostaat. Het bondgenootschap met Rosland bljjft een dur8 taak voor Frankryk. Rasland zal, naar aan Daily Telegraph wordt gemeld, de volgende maand weer een wisseltje van 500 miljoen fre op de Fransehe kapitalisten trek ken. Hot in ons vorig nommer besproken voorstel van Vaillant is nu reeds door de Franrche kamer verworpen. Volgens Daily Telegraph sal.de oorloge- leening 10 miljoen pond bedragen. In verband met de houding van keizer W ilbelm ia zsfce Chine, deelt Crispi bet vol gende mede, onder de gedaohtenissen van de willendbeid des Duitschen keizers heb ik hier voor my eene beeltenis van hem, waaronder by geaohreven heeftJegens een edelman edelman, tegenover een zeeschuimer dubbel zee- schuimer. De Boeren staan das hooger dsn keizer Wilhelm. Waut die biyven meuioh zelfs tegen over de Britsobe onmenseben. Ook koning Viotor Emanuel heeft aieh verlaagd door Chamberlain te ontvangen. Deie braoht later een bezoek aan Visconte Venoita, en zal over eenige dagen naar Ber- lyn gaan. Het offioieele bulletin betreffende den Gesar luidt: Maandagavond temp. 39 en pols Dinsdag ochtend 38 en 79. De slaap werd 'a nsohts gestoord en de conclusie luidt tameiyk bevredigend". In een artikel over de ziekte, van den Csaar merkt de Tempt op dat niet te ver wachten is, dat de dood van den Ccaar groote veranderingen zon geven. Men heeft vooral rekening te bonden met bet teit, dat de in vloed, dien de keizerin-wednwe op den Csaar oefende, nog sterker zal werken op den 22- jarigen broeder, die troonopvolger is. Immeri zoo voegt bet blad er by bet openbaar gernoht heeft, naar iedereen weet, aan de keizerin-weduwe steeds een groot aandeel toegekend in de ontwikkeling van de Russi sche politiek, vooral de internationale politiek. De te Geneve wonende Jong-Tarken hebben aan de gezanten te Konstantlnopel een manifest gezonden, waarin de tussohenkomst van de Mogendheden wordt gevraagd in den onhoudbsren toestand. Het blad van Sagasts, die, geiyk wy mededeelden, een onderbond met de Regentes bad, meldt dat bot hnweiyk van da prinses van Astnrië een besloten stak is en dat in Januari de offioieele mededeeling aau de Cortes zal plaats hebben. Uit een opgaaf betreffende voor een paar dagen by Taba N'ebu geleden verliezen was bekend dat daar weer eens gevochten was Eerst msakt Roberts melding dat op 18 Novem ber een klein Boerenoommandó ten Oodten van Taba N'ohu eenige voorposten rondom die plaats aanviel. Een Engelsoh officier- en drie man werden gedood, éen gewond, éen gevangen gemaakt, die later werd vrygelaten. Wat verder op dien dag werd de post te Springbaunek aangevallen en bet garnizoen gesommeerd zich óver te geven. De bevel voerende officier weigerde en na artillerievuur trokken de Boeren terngde Engelcohen bad den geene verliezen. De Boeren zyn zeer actief geweest in bet Zuiden van den Oranje-Vrystaat. Zy hebben onlangs herhaaldeiyk de spoor weg en de telegraaf op ïynen by Rüinhnrg besohadigd. Esn mislnkte poging werd'in den nacht van 15 November door hen gedaan; om op de Kimborly-iyn by Brussel twee water poorten onder den spoorweg te laten springen. Uit Natal wordt gemeld t, dat de Boeren een wagen met dertien man verrast badden ten Zaiden van Utrecht. Zy namen den wagen en lieten de gevangenen weer los, waarvan vier lieht gewond waren. Er is weer een bericht van bet oorlogs- tooneel, en wel over iets dat b y n a geboord was. Uit Kroonstad wordt nl. geseind: Na op 16 K. M. van Lindley een Boeren- commando ontdekt te hebben, togen de Engel- soben Woensdag ter vervolging uit. ISO Boe ren wandelden by na de hinderlaag binnen die voor hen gelegd was, maar, ofsohoon sy vervolgd werden, slaagden allen er in te ont komen. Hoe iemand ertoe komt te seinen, dat een mislukte hinderlaag gelegd is geweest TE MARSEILLE is alles in dn weer. Byna allen, die in de Boeren-republieken een hooge positie hebben bekleed en in Enropa vertoeven, ayn daar byeen, met en benevens een onnoemeiyk aantal journalisten-— de Engelsohe natuuriyk vooraan. Volgens de gemaakte besobikkingen zal eerst een geneeskundig ondersoek vau de Gelderland plaats hebben, waarna Kruger met een sloep aan wal gaat. Tot zoolang wordt niemand aan boord toegelaten, Dr H. Maller verklaarde dat er gesoeht moet worden naar een verbiyt voor den president, die natunriyk niet naar de Transvaal terng kan. Dr Leyds hield bet aaobod voor een villa op Corsica aan. Onder de te Marseille aangekomen deputaties is er een nit Catalonië van de separatisten. De prefect zal Kruger in zyn hêtel een officieel bezoek brengen. De correspondenten seinen interviews met verschillende personen, die allen toonen de zaak nog niet verloren te aobten. Men sie Laatste berichten.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2