FEUILLETON. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. xyner bloedverwanten, die blind waa, wekte b|j hem belangstelling in de oogheelkunde, waarin by het aedert tot een groote hoogte bracht. 15 jaar geleden had de groene ataar hem een zyner oogen gekost. Alweer ia te Glasgow een pestlijder be sweken. Te Konits is een slagersgezel gevangen genomen, die tydens het proces wegens den moord op den gymnasiast Winter valsoheiyk had gezworen niet met den vermoorde bekend tesjjn geweest. De inkomsten van de Beiersebe staats sporen hebben van 1 Mei tot 1 October een hoogere ontvangst gebad van ongeveer zes millioeu, voornameiyk te danken aan de Passie spelen te Oberammergau, die door ongeveer 200.000 personen zyn beiooht. De spoorweg van Muruan naar die alom bekende plaats heeft, na de voorstellingen zyn afgeloopen, van xyn 250 beambten er 200 afgedankt. Te Rome had eene manifestatie van stu denten plaats tegen het Vatieaan. Zij liepen de straten door onder het geroep „Leve Rome, de hoofdstad van Italië! Weg met bet Vaticaan!'' Volgens de Times wordt in Argentinië een groote Japansohe landbouwkolonie gesticht op een daartoe door de regeering verleende laudconcessie. Er zullen 20.000 Japanneezen worden overgebracht. Dat in deze dagen in Amerika nieta heilig is voor de verkiezingsreelame kan wel daaruit biyken, dat de Bryanparty des avonds door een tooverlantaarn reclames werpt op de voor I1/, jaar opgerichte oereboog voor Dewey d. w. z. op het model, deatyds opgericht ter plaatse waar, naar men in dagen van geest drift besloot, een groot monument all nationale hulde zou komen. Sedert de geestdrift be koeld is, geraakte het plan op den achtergrond. De Amerikaanscbe douanen hebben een aottioe betrapt, die trachtte voor een miljoen gulden diamanten binnen te smokkelen. De dame had dezen schat nl. door het eten van haar hondje gemengd en bet zoo doen ver slinden. Ongelukkig was deze maaltyd het dier wat zwaar, met het gevolg dat het iade douane-zaal dood viel. Dit wekte argwaan en zoo werd het bedrog ontdekt. Volgens La Nature raadt professor Winkler, te Giesen in Hessen, als middel om het vee tegen mond- en klauwzeer te vry- waren aan dit« als het nog gezond is, gekookte melk te geven van dieren die re8ds zyn aan getast. De boeveelheid, die men dageiyks heeft toe te dienen, zou van vier tot zes liter bedragen en dit zou men acht dagen moeten voortzetten. INTOCHT IN BELGIË VAN HET PRINSELIJK. PAAR. Prins Albert en zyn jonge gemalin zyn Za terdag in België aangekomen. Te Vervier» werd de trein, die het jonge paar aanbracht, met de Brdbangonne ontvangen, waarna de burgemeester den prins en zyn ge malin namens de bevolking van Verviers complimenteerde. Te Luik werden de hooge personages ont vangen door den gouverneur, den oud-burge meester en den burgemeester. De burgemeester riohtte een harteiyk woord van welkom tot den prins en de prinses, terwyi deze laatste een bouquet ontving, baar aangeboden door een aantal schoolmeisjes. De prins ging hier langs bet front der opgestelde troepen en langs de vaandels van tal van vereenigingen uit Luik, die zieh op de kade, waar het paar aankwam, hadden ge posteerd. Na een korte rust te Leuven, vervolgde de estra trein zyn weg naar Brussel. Io België's hoofdstad was hef gebeele oude gedeelte van bet gare du nord voor de ont vangst van het jonge paar gereserveerd. Natuurlijk was het station geheel versierd met groen en vlaggen, en was een groote menigte saamgestroomd om de aankomst bij te wonen. Een eerewacbt van grenadiers en een der burgerwacht hielden de menigte op voldoenden afstand van den trein verwyderd. De directeuren der staatsspoorwegen, de burgemeester van Brussel, de gouverneur der provincie, raadsleden, generaals, hooggeplaatste ambtenaars, jonge meisjes met bloemen, en HET KIND VAN DEN ZANGER, 2 Naar hel JRussiseh. VAN L, PIETBOVOi. „Wilt gij my nu toestaan by u in de boot te komen zitten herhaalde de dokter. Elisa bleef zwygen, maar trad met een glim lach op zij om hem door te laten. „Vertel mij eens: wat is dat kind, dat gij in huis hebt vroeg bij na een korte stilte. „Het is de zoon van den zanger Bar- tenief." „Ik wist niet dat Bartenief een kind bad nagelaten. Hoe komt hij bij u en bij ouwe ouderB." Elisa zag den dokter met bare mooie oogen vragend aan, als wilde zij zeggen„Moet ik u alles zeggen Doch bemoedigd door den goeden indrnk, dien by op haar maakte, besloot sy hem de geschiedenis te vertellen. Hij luisterde aandachtig nadenkend. „Ik begrijp uwe handelwijze zeer goed," zei hij, eindelijk, zijn stok ia het water stekende 5 „ik begrijp het bestgij hebt veel verdriet gebad, maar dank zij het bij zijn van siju kind in die droefheid gelenigd en alles ja u ie tot kalmte gekomen, evenals alles thans vele anderen, waaronder abbé Daens, waren aan het station aanwezig tot de plechtige ont vangst, waarbij ook de koning en de koningin tegenwoordig waren. De burgemeester der hoofdstad riehtte een korts redevoering tot het prinseiyk paar, waarin hy hen welkom heette en complimen teerde. Het gejuich van bet publiek was oorver- doovemd en de Brabanconne weerklonk aller wegen. De koning geleidde daarop de prinses naar het galarytuig, en daarop ving de eigenlijke intocht aan. Voorafgegaan door de bereden burgerwacht (het eerate gelid met de revolver in de hand) reed de stoet langs de ryk bevlagde straten naar het paleis, overal toegejuicht door de menigte. Des middags had een receptie ten paleize plaats, en des avonds een gala diner. Het hoofdnummer van het feest was het défilé der Brusselsohe schooljeugd op Zondagmiddag. Alles ia uitstekend afgeloopen, wyi de socialis ten hun plannen hadden verdaagd. Alleen wilde een bende jongens met roode vlaggetjes mani festeeren, hetgeen mislukte. Ook tydens de reis naar Brussel bebbeu zioh eenige incidenten voorgedaan. Te Verviers naderde een bekende sooialist, Fluohe, den prins, en trachtte hem een smeek bede ten gunste der amnestie, te overhandigen, maar een kolonel plaatste zich tncsoben den verzoeker en den prins en zeide dat bet prin- ■eiyk paar niets ontvangen kan. Deze tusaehenkomit wekte by het pnbiiek een algemeens verbazing op, daar dezelfde kolonel Vrydag aan een socialistisch raadslid geseind had, dat het aanbieden van een ver zoek toegelaten was. Alle aanwezige sooialisten, waaronder raads leden en leden van provinciale staten en an deren, protesteerden dan ook en gingen onder den kreet „amnestie" heen. Toen de trein, na enkele officieele plechtig heden, weer vertrekken sou, nadat de muziek de Brabanconne en het Duitsebe volkslied had doen hooren, trad plotseling een kind uit de menigte naar voren en reikte den prins, al snikkende, een smeekschrift over. Het was het zoontje van een wegens moord ver oordeelde. Gedurende de receptie te Luik hadden zieh bui ten het station eeuvyftigtal sooialisten met eeu roode vaan opgesteld, die, nadat de prins ver trokken was, onder 't zingen van de Marseil laise de stad introkken. Verzending en laatste ousüchting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke t§d.) Oost-lndië. Genua (Netel.) 9 Oot. 7.10 's avonds. Amsterdam (Nederl.)12 Oct. 7.10 avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Oct. 1.5 ,'s namid. Napels fDnitsohe dot.) 15 Oot. 1.5 's namid. Marseille (Lloyd) 16 Oat. 7.10 avonds. Rotterdam (Lloyd)19 Oot. 7.10 's avonds. MarseillefFr. dienst)20 Oct. 6.15 'smorgens. Met de Duitsehe booten wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton en de Westerafdeeling van Borneovoor het overige gedeelte van Ned. Gost-ïndië alleen op verzoek. Voor suppletoir e verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bus nog te 7.10 Selicht; doch de aansluiting op het vertrek ar booten uit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Britsohe boo ten, bualiohting te 1.5 's namiddags, voor de snppletoire verzending te 7.10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen voor de verzending der Fransohe mail te 1.5 's namiddags. West-Indië. Suriname via SL Na- zake8 Oct. 7.10avonds Curasao over Queens- town 9 Oot. 10.10 '0 avonds. CnraQ&o met ELW.I. maildienst14 Oct. 7.10 's avonds. Suriname via Amsterdam. 14 Oet.7.10's avonds Suriname via Sou thampton. 16 Oot. 7.10 's avonds om ons heen kalm is?" Dit zeggende wees bij naar de zee, die ef fen en glad als een.apiegel was, naar de blauwe lucht, waar langs hier en daar rooskleurige wolkjes dreven. Het meisje keek zwijgend doch glimlachend rond. Eensklaps viel de Btok van Vorouof in het water en zij ontwaakte uit hare stomme be wondering met den uitroep: „Kijk, hoe uw stok het water beroerd beeft en groote don kere kringen maakt Zoo is er somtijds slechts een kleinigheid noodig om de ziel te verontrusten." De dokter zag haar met een glimlach aan, maar antwoordde niet. Eens klaps stond het meisje op met den uitroep':: „Het begint te regenen ik moet gauw naar buis." De jonge man hielp haar bij bet uitstappen en nam afscheid, belovende den volgenden dag weer naar het kind te komen zien, om hem beter te kunnen gadeslaan. Den anderen morgen begaven Elisa en Lezcia zich weer naar hun lievelingsplekje. Voronof wachtte haar af, in gepeins verzon ken, op een grooten steen zittende, doch zoo dra hy hen in de verte gewaar werd, straalde zyn gelaat van blijdschap en ging hy hun tegemoetbinnen- korten tyd hechtte het kind zich bijna even zeer aan hem als aan Elisa. De gesehiedeniijes, die de dokter hem vertelde, brachten hem in verrukking; maar aomtyds werd by er nadenkend door, en gleed er als 't ware een sombere schaduw over zijn lief ge zichtje Westkapelle. Heden namiddsg vyf nor is alhier eene woning met schuur verbrand. Men hoopt den brand tot die woning te beperken! 's-Gravenhage De heer A. J. Schouten is benoemd tot buitengewoon opzichter by de verbeteringswerkeu aan bet kanaal, Gent- Ter neuzen. De ingenieurs Aipherts eu We9«, van het departement van koloniën, zy« naar de fabriek te Philadelphia, die voor f 292.000 inschreef voor bet materiaal der drinkwaterleiding te Soerabaya, afgereisd, om na ondersoek te be slissen over de gunning. Het hoofd van het Transvaalsch drieman schap, de heer Fiseher, is hier teruggekeerd, dr. Leyds komt heden avond. In de vergadering van;het hoofdbestuur van Volksweerbaarheid 6 dezer te Utrecht gehou den, werd de beer Fabins, inspecteur van het lager onderwys tej Delft, tot ondervoorzitter gekozen. Het aantal afdeelingen bedraagt 80 met ongeveer 10.000 leden. Met 138 plaatsen is men in een correspondentie over de vorming van afdeelingen. Egmond aan Zee. Het 25jarig bestaan der Prins Hendrikstichting is bier Zondag feesteiyk herdacht. Geheel het dorp was in vlaggentooi en Egmond's fanfare-corps musiceerde op het plein Des avonds vermaakten de gebroeders Wilson uit Hoorn de ouden van dagen, die een extra feeatdiseh en een buitengewone uitdeeling van tabak en sigaren bekwamen. De directeur, de heer Van Hall, hield een toespraak, waarin het verleden der stiobting geschetst werd. Da direoteur ontving tallooze gelukwensohen, j sommige vergezeld van bankbiljetten van f300, f 100 en f 25. Heden wordt op de beide scholen alhier feestgevierd. EEN SPOORWEGONGELUK. Heidelberg, 8 Oct. Zondagavond te 6.30 liep voor het station Carlothor een personen trein op een vollen lokaaltreiu, welks laatste wagen werd verpletterd. Er zyn 4 of 5 dooden en 70 a 80 gewonden. Londen 8 Oct. Daily News meldt dat een particulier telegram ontvangen is, waarin de terugkeer van Roberts tusuchen 21 en 28 dezer wordt aangekondigd. OHINA. Tient sin 7 October. Een Duitsehe itryd- maoht ia heden, enkele myien bezuiden Tient sin, teruggeslagen. Zjj ontmoette 8000 Chi- neezen, waarschyniyk Boksers, en was verplicht naar Tient-sin terug te beeren. fig&rktpxfMffl. vu Tame ea 33a®5. Maandag 8 October. Rotterdam. (Bericht van den makelaar ff. van Randwijk.) Ter markt van heden waren bui ten land sc he granen en meel traag Zaterdag 6 Gctober. Antwerpen. Tarwe kalm j La Plata It. 171/*» Parijs. Tarwe kalm; loop. mi. «f. 20.15. Peath. Tarwe kalm; Zaterdag 7.97, Vry- deritg 7.97. Algemeen overzicht. Een opperbevelhebber voor het leger in China, zoo vraagt een onzer bladen waartoe Een opperbevelhebber voor de diplomatie is veel noodiger. En wie zal ont kennen, dat er veel waars in dit woord ligt- Want zelfs voor een journalist wordt het moeie- ïyk ze uit elkander te houden, de voorstellen die gedaan worden of gedaan werden, nu zoowat elke mogendheid haar eigen plan of zelfs tweede of derde plan heeft. „Waaraan denkt gy vroeg Voronof, zyn hoofdje oplichtende. „Vader vertelde my ook dikwyis een geschiedenis", mompelde het kind, „net als gij, daarginds by de zee, maar waarom vertelde hy my nooit iets vroolijba By die vraag keek hy eerst Voronof en toen Elisa aan. „Hy zal nooit zyn vader vergeten, hoeveel moeite wy ons ook geven", zoi de dokter in het Franioh tegen Elian. „Zeg my eens welke verhaaltjes gy aar diger vindt, de myne of die van juffrouw Elisa", voegde hy er, tot bet kind gewend, by, teneinde hem aan de sombere herinneringen te onttrekken „De uwe zyn vrooiyker, maar die van Eliee zyn altyd beter", antwoordde het bind. Voronof kwam by na eiken dag aan het strand om het kiud gade te slaan en ziende dat de zeelucht zyn reeds geschokte gezond heid aandeed, ried by aan liever andere wan delingen te kiezendaarom begaf Elise zieh den volgenden dag met bem naar bet bosob; maar na eenige dagen verlangde het kind al weer naar de zee. „Weet ge wel, Elisa zei Voronof op zekeren dag, „dat ik morgen weg moet, en pas over een paar weken terug kom?" „Waar moet gö heen „Naar Petersburg ik zou my die reii gaarne willen besparen, maar het is onmogeiyk. Ik zal echter myn best doen om zoo gauw mogeiyk terug te komen." Er verliepen eenige dagende afwezigheid Eu voor den lezer, die waarsobyiiiyk wel niet de stukken bij de band zal hebben, wordt het nog moeieiyker. Maar juist daarom it het noodig nog even terug te komen, op de Fransohe nota. Deze luidde Door hun troepen naar China te zenden, heb ben de mogendheden zioh voorgesteld in de eerste plaats hunne legaties te bevryien. Dank zy hun eendracht eu de dapperheid hunner troepen, is dat doel bereikt. Het komt er nu op aan, om de Chineesohe regeering, die aan prins Ching en Li-Hung-Tobang volmacht tot onderhandelen gaf, en in haar naam te bandelen, te noodzaken tot een behooriyk herstel voor bet verleden, en waarborgen voor de toekomst. Doordrongen van den geest, die de vorige verklaringen der regeering ingaf, heeft de regeering der republiek gemeend, haar eigen gevoelens te moeten samenvatten, in de volgende punten, die zy voorstelt als grond slag voor onderhandelingen, aan te knoopen onmiddellijk na de verificatie der volmachten. lo bestraffing der hoofdschuldigen, die zullen worden aangewezen door de vertegen woordigers der Mogendheden te Peking; 2o handhaving van het verbod van wapen- invoer 3o schadeloosstelling aan staten, vereeni gingen en particulieren; 4o vestiging te Peking van een biyveudd wacht voor de legaties; 5e ontmanteling der forten te Takoe Cs militaire bezetting van 2 of 3 ponten op den weg van Tient-siu naar Peking, die dan altyd zon openstaan voor de leden der legaties, die ziob naar de kast zouden willen begeven, of voor strijdkrachten, die de hoofd stad zouden willen bereiken. Indien deze voorstellen door de geiameniyke vertegenwoordigers der Mogendheden worden aangeboden, en ondersteund door de aanwezig- beid der internationale strydmaohten, dan ■ehynt het onmogeiyk, dat deze rechtvaardige eisohen door do Chineesohe regeering niet worden aangenomen. De indrnk, door dit schema gewekt, is over het algemeen gunstig. Met ziet er een poging tot bemiddeling in tot de soms uiteenloopende meeningen der andere mogendheden, en een onthouden aan de hoofdpunten, die na alles wat gebeurd is, onmisbaar mogen heeten. Dit alles is vooral van beteekenis, nu de Engelsohe pers aan de Duitsehe nota dezelfde strekking toekent. De Times zegt: „De tekst van dit staats stuk toont dat graaf Von Bülow en zyn keizeriyke gebieder er in geslaagd zyn de prikkelbaarheid van enkele niogendheden te verschoonen, en te geiyker tyd te bl0ven vast houden aan hun oorspronkeiyke voornemens. Dat is het werk van goede diplomatie. „De mogendheden hebben nog geen gelegen heid gebad hare antwoorden op de nieuwe Duitsebe voorstellen in te zenden, maar er is grond voor de hoop, dat zy eenstemmig aan die voorstellen baar steun zullen schenken. Die voorstellen zyn zoo juist en zoo verstan dig, dat zy wel een goede ontvangst moeten hebben", De Mornmg Post verneemt, dat Lord Salis bury de nieuwste Duitsebe nota reeds heeft beantwoord, en de daarin voorgestelde oplos sing volkomen en harteiyk heeft goedgekeurd. Een bevestigend antwoord ia eveneens ont vangen van de Vereenigde Staten, die daar door weder in bet internationale concert zyn teruggekeerd. De overige mogendheden heb ben ook de beginselen der Duitsehe nota goedgekeurd, zoodat de eenheid onder de machten als volkomen hersteld mag worden beschouwd. De Daily News zegt: Ia uaamdermenaohe- ïykheid, en in naam van be eendrachtig op treden der beschaving hopen wy, dat de mogendheden de manhafte en zonder eenige bygedachte geformuleerde voorstellen van den Duitsohen keizer zullen aannemen. Indien niet onverwyid wordt opgetreden op de wyze zoo&ls Duitzchlaud voorstelt, zullen de zehul- dige mandarijnen ontkomen, en zal de toe stand in China erger worden dan ooit te voren. van Voronof werd zeer betreurd door ons tweetal, vooral door Lesois, die nu heel veel vau hem hield. DZeg Elisa," zei op zekeren dag hare zuster tot haar, „hebt gy al gehoord dat de Koroniefs een partytje willen geven, ik geloof een comedieavondje en dat zy Lescia willen vragen om mee te doendat zal een goede afleiding voor hem zyn?" „Dat geloof ik niet." „Waarom niet?" „Dat weet ik zelf nietmaar daar ik de Koroniefs niet wil krenken, zal ik hem zelf vragen of hy mee wil doenik ben echter zeker dat hy zal weigerenen dan zal ik hem er niet toe aanzetten 1" Lescia stemde evenwel met groote biydsehap toe, overtuigd dat hy nu ging doen als zyn vader. In het kleine tooueelstukje, dat men gekozen had, kwamen twee kinderen voor, die zioh naar een rijken oom moesten begeven, daar zy geen vader meer hadden om voor hen te zorgen. Lescia leerde zijn aandoeniyke rol gauw en heel goed van buiten. De dsg voor het feest brak aanhet kind was uitermate ze nuwachtig en gejaagd. Etisa begaf zieb, toen de voorstelling begon, niet in de zaal by de toesohouwers, maar bleef achter de schermen by Lescia, over wiens opgewondenheid zy zieh ongerust maakte; toen by moest optre den was hy echter zeer kalm en speelde zyn rolletje met zooveel gevoel en zooveel zeker heid, dat het publiek behoefte gevoelde om hem levendig toe te juichen en terug te roe- Beknopte Mededeelingen. De laatste dagen loopeu allerlei geruchten over voorgenomen aanslageneerst tegen Mae Kinley, toen tegen de koningin van Roe menië (Carmen Sylva), die in verband daar mede onverwacht Neuwied zou hebben verlaten, en Zaterdag was Brussel in rep en roer door de arrestatie van zes personen, die naar het heette «eu aauslag tegen prins Albeit hadden beraamd. De Etoile Beige verzekert, dat er volstrekt geen samenzwering tegen het leven van den prins bestaat. De inhechtenisnemingen waren slechts een voorzorgsmaatregel. Dnpny beeft in een rede tot zyn kiezers ziob beslist tegen een heropening derDreyfus- zaak verklaard. Ia Frankrijk staat men voor een lastige kwestie. Parijs heeft bet recht gekregen het stadswapen met het Legioen van Her te ver sieren. Een saortgeiyk decreet is een vorige maal te Dij on door Loubet uitgereikt aan den maire, die het aan het hoofd van den gemeenteraad ia ontvangst nam. Nu de ver houding tusiohen den raad van Parys en den president veel te wensohen laat, staat men 7oor een moeiiyke vraag, boe de uitreiking te regelen. Eea officieel telegram aan de Fransohe regeering meldt dat koning Norodom ver klaarde zeer onaangenaam te zyn getroffou door de houding van zyn zoon lukanthor, die niet de minste volmacht bad, om een bezwaar schrift in te dienen. Norodom had verder aan zyn zoon per telegraaf bericht gezonden, dat, als hy niet onmiddeliyk terugkeerde, een strenge straf hem zou wachten. Sedert geruimen tyd is de bissohopssetel te Metz vacant. De bevolking wileenElzaiser, maar keizer Wilhelm heeft te Rome doen weten, dat de zetel onbezet zal biy ven of door een Duitsoher zal worden ingenomen. De toestand der Pruisisehe finantlën is van dien aard, dat men rekent het volgende jaar groote openbare werken, zooals bv. spoor wegaanleg, uit de gewone middelen te kunnen bestrallen. Iu een redevoering te Aecrington zeide de heer Herbert Gladstone, dat naar alle waarschyniykheid vóór het eind van het vol gend jaar lord Salisbury zal aftreden en Chamberlain dan io staat zou zyn zyn eigen wil voor te aehrjjven. De Engelsohe en de Italiaansohe bladen trachten Duitsehland te prikkelen in zake Marokko, natuuriyk in de verwachting, dat dit zal leiden tot een dwarsbooming van de Fransebe plannen. De Vossische Z. merkt in verband daarmede op dat dit spel niet zai gelukken. Duitsehland heeft in Marokko alleen maar handelsbelangen, en zal zich er door de Engelsohe pers niet toe laten brengen de goede betrekkingen met Franbryk te doen verkoelen. In zyn reeda vermelde rede beeft Romero Robledo zioh scherp nitgelaten over de regen tes, die maar teekent wat men haar voorlegt. Het door baar geteekende decreet betreffende de algemeene raden en de plaatseiyke besturen is iu strjjd met de grondwet. De ozaar zal te Livadia een buiten gewoon gezantschap van den sultan ontvangen. Maarschalk Foead-pacha is hoofd dezer missie, Sinowjew, de Russische gezant te Konstanti- uopel, zal by de ontvangst tegenwoordig zyn. De Vereenigde Staten zullen na ban gezant weer te Konatantinopel is teruggekeerd, de Porte de duimschroeven eens aanzetten in cake de 90.000 ds schadevergoeding, we gens door Amerikanen tydens de troebelen der Armeniërs geleden verliezen. Als wy ons wei herinneren, dan zyn de benadeelden zendelin gen en beeft men in het optreden der regee ring een verkiezingotaktiek te zien, ten einde stemmen van de zendingsvrienden voor Mau Kinley te winnen. CHINA. Het sohynt thans vast te staan, wie de moordenaar van Von Ketteler ia geweest. Het pen. Maar zijn blik was zoo angstig gewor den en zijn wangen gloeiden zoo van inwen dige agitatie, dat Elisa hem niet wilde toe staan opnieuw het tooneel te betreden. „Wat, juffrouw Elisa, wilt gy nietgedoo- gen dat hy aan het herhaaldeiyk geuit verlangen van het publiek gehoor geeft", vroeg de heer, die de leiding op zioh bad genomen. „Maar by is zbo opgewonden," mom pelde bet meisje. Het baatte niet, Lescia moet zich nog eens ▼ertoonen; doob toen by voor het publiek kwam en bevallig boog, lachend zyn lief ge zichtje opheffend, was het alsof Elisa eeu dolksteek in het hart kreeg. Op dat oogen- blik zag zy zyn vader weer voor zich. Achter de sshermen terugkomende, viel het kind uitgeput in hare armen en zy moest hem terstond naar huis brengen. By de voordeur liep zy byna tegen den dokter aan, die juist van zyn reis was terug gekeerd en naar Lesoia kwam zien. „Wat ii er gebeurd?" vroeg by ontsteld. „Kom mee iu huis, dan zal ik u alles vertellenantwoordde Elisa gejaagd. „Dat kan heel ernstige gevolgen hebben", zei hy, nadat by den poli van bet knaapje gevoeld bad „hoe bobt gy zoo iets kunnen gedoogen, Elisa?" „Wie kon zieh dit vooratellen, dokter? Hy was zoo biy, zoo gelukkig, dat wy alte naas! dachtendit pretje zal bem zeker goed doen." Lescia bracht een teer onrustlgen nacht door 3 •gii voortdurend ijlen en door elkander hasj

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2