N'. 227. 143' Jaargang. 1900. W oensdag 26 September. Middelburg 25 September. Verschillende Berichten. Desa courant verschijnt d a g e ij k a, met uitsondering van Kon- es feestdagen PïQs, per kwartaal, soowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., f Ss- Afzonderlijk© nummers kosten 5 cent. Tharwimttir Middelburg 25 Sept. 8u. vm, 61 gr. 13 au 65 gr. .4u.62gr.F.Verw.mat. W. wind bew. buiigw. v.v.t. Aganton! Te ZieribzeeA. G. db Mooij; te Tholen: W. A> VAK Nirowmrauinax. AdvertentlSn: SO cent per regel. Staboorto-, dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—T regels 1.50; elke rejjel mesr SO cent. Beelames 40 oent per regd Mroote letters naar ie plaats die ag Innemen. Tot ie plaatsing van aivertentiSn en reelamas, niet afkomstig nlt Zeeland, betreffend® Daniel, Ngverhoid en Oeliweaen, la uitsluitend gareohtigd het Algpmasn Adveitentle-Bursa- Ail BK LA MAK Am., H.Z. V»ert»ur$wal 22aSs Aws^ '«Sant. BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is aan den commandeur der scheepmakers bjj 's rijks werf te Willemsoord W. J. Aggen- baeb, op aQn verzoek, ter zake vaa meer dan 55-jarigen ouderdom en 10-jarigen dierst als burgerlijk ambtenaar, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend; i8b benoemd by het wapen der infanterie tot 2e-lult. by het 1ste reg., de serg. W. H. Vink, van het 8ate, G. A. de Vos, van het 6de reg., en L. J. Baerends, van het reg. gren. en jagersby het 2de reg. de serg. J. W. Egberts, vso het korpsby het 3de reg. de sergeanten H. C. van der Lsly, van het 1ste, H. A. Fischer, van het 5de, en J. D. C. Berkhont, van het 7de reg.; by bet 44e reg. de serg. N. A. A. Brnyu, van het 3do reg.by bet 5e reg. da serg. J. E. Schneiders, van het reg. gren. eu jagersby het 6de reg. de serg. W. J. Briel, van het 8ste, H. de Jongh, van het 44e, J. A. van Helden Tucker, van het 34e, en W. J. Harms, van het late reg.; by het 8stereg. de serg. L. J. J. M. Tabbera, van het late, en F. A. van Saters van het 2e reg. s|n benoemd by het pers. der mil. adm., tot t weede-luit.-k war tier m.by het lste reg. inf., de serg. P. J. H. Rehe, van het 24ereg.; by het 54e reg. inf., de serg. E. J. J. van Boy van Znydewjjn, van het 7de reg.; by het 64e reg., de serg. H. Eggink, van het 54e reg.; by bet 8ite reg, ie serg. G. J. K. Sneep, van het 6de reg. aiju benoemd tot tweede-luit. by het wapen 4er inf. van het leger in N.-X., de serg. der inf. P. Sahaafams, van het reg. gren. en jagers; G. K. W. F. de Vayne» van Brakell Buya en E. P. G. Scheffer, beiden van het leger in N.-I., ged. by de kol. reaerveN. J. Feenstra en A. F. Mönnich, beiden van het 8ste reg.; D. H. Hardenberg, van het 6de reg.; J. J. de Kroes, van het 5de reg.; S. J. Verschuur, van het 8ste reg.; K. L. Rozendaal, van het 74e reg.; A. W. Bartelds, van het leger in N.-I., ged. by de kol. reaerveW. A. L. Soetbrood Pic- oardt, van het 54e regP. J. M. Smith, van het 7de reg.; J. van Braam Morris, van het lager in N.-L, ged. by de kol. reserveS. Al- berda, van het reg. gren. en jagera; I.P.van der Ploeg, van het 3ie rep.; C. Hillebron, van het reg. gren. en jagers, G. J. Bode, van het leger in N. I., ged. by de kol. reserveJ. F. van Msnsvelt, van het 8ate reg.; J. T. Evers, van het 2de reg.; A P. Ersey, van het 5de reg.; H. Lamater, van het late rag., alsmede J. R. ftiesz, van het 8ite reg.; iyn benoemd by het pers. der mil. adm. van het leger in N.-I. tot tweede-luit.-kwart., de serg. E. W. Sohultz, A. de Wit en J. A. Luymes, allen van het reg. gren. en jagers, benevens G. R. H. Kits van Heyningen oh J. L. Elshout, baiden van het 4de reg. en F.W. Haus, van het leger in N.-I., ged. by de kol. reserve. Xn eea byvoegael tot de St. Ct van heden zgn opgenomen de uitkomsten van de achtste algemeene tienjaariybaobe volkstelling. De werkeiyke bevolking op 31 December 1899 was over het geheele rijk 5.103.431 per sonen, 2.520.157 mannen en 2.583.274 vrouwen. Die van de provincie Zeeland bedroeg 216,293 personen en wel 106.928 m. en 109.365 vr. Het cjjfer der bevolking in de voornaamste gemeenten van Zeeland was: Axel 4342, Clinge 3032, Goes 6923, 's Heer Arendskerke 3( Hontenisse 5035, Krmningen 3249, Middelburg 18.831, Ternenzen 8174, Tholen 3076, Vlissm- gen 18.896, Wisaekerke 3186, Xersebe 4383, Zaamalag 3220 en Zierikzee 6818. UIT STAD EN PROVINCIE. By kon. beil. is benoemd tot plaatsver vangend dybgraaf van den Paufóia-polder te Biervliet C. B. Thomaes. By kon. besluit is aan den loteling A. Leenbonts voor de lichting van 1900 nit de gemeente Koudekerk e, ingeiyfd by het 3a regiment infanterie, ontheffing verleend van den werkeiyken dienst by de militie voor het nog onvervuld gedeelte. By dat beslnit is overwogen dat aan ge noemden loteling, de jongste zoon uit een ge- sin, waartos, biykens het overgelegd getuig schrift' model no. 10, twee zonen behooren, de by den militieraad op grond van artikel 48 der wet betrekkeiyk de Nationale Militie ge vraagde vrystelling niet kon worden verleend, omdat de op 6 Maart 1895 voor zijn ouderen broeder, loteling voor de lichting van dat jaar, gestelde plaatsvervanger op 15 Mei 1899, mitsdien na minder dan vijf jaren als zoodanig te hebben gediend, als deserteur was afge voerd wegens het niet voldoen aan eene te zynen aanzien gedane oproeping voor den werkeiyken dienst; dat die plaatsvervanger, biykens een op 28 Augustus jl. afgegeven uittreksel nit het stam boek van onderofficieren en soldaten van het 3de regiment infanterie, zich op 3 Augustus 1900 vrywillig heeft aangemeld en op 13 dier maand weder in de sterkte van genoemd korps ié gébrseht dat het in dit byzonder geval niet biliyk zon syn den loteling Abraham Lsenhouts tot verderen werkeiyken dienst by de militie te verpltohten, nu de plaatsvervanger van zijn «enigen broeder weder als zoodanig in dienst is. Omtrent de aanhouding van W. P., oes terhandelaar te Goes, vernemen wij dat diens arrestatie, die onverwachts te Xerseke ge beurde, in verband staat met verschillende feiten, welke aan het licht syn gekomen nadat hy in staat van faillissement verklaard is. Onder meer wordt P. verdacht gelden verduisterd te hebban uit een nalatenschap, waaruit op hem de verplichting ruitte een maandeiyksche uit- keering te verleenen aan by testament aange wezen personen. Het gerucht wil dat in de zaab-P. ook nog and tra personen betrokken zin, naar wier handelingen eveneens een onderzoek wordt ingesteld. - Nadat Maandag namiddag de dd. sehut- tery alhier zioh in het Schuttershof had vereenigd tot het houden der laatste oefening, trok zy, voorafgegaan door het muziekkorps, naar het Molenwater, waar door den majoor- oommindaut, te paard, eene inspectie gehou den werd over den tot een compagnie ver- eenigden troep. j die gelegenheid werd de heer B. ten Have, onlangs benoemd tot 2e-luitenant by die schuttery, geïnstalleerd. De majoor-bommandant sprak den nieuw benoemden luitenant toe, stelde hem aan den troep voor en deelde mede dat den beer Ten Have ia ingedeeld by de derde compagnie. Hierna werd aan het vaandel gehecht de door de Middelburgsche schntteryschietveraeni- ging, by gelegenheid van den door Medio- burgum gehoudtm provincialen schietwedstrijd, behaalde zilveren medaille. De commandant voegde daarbij een geluk- wenseh aan de, uit het gelid getreden corps- schutters. Vervolgens werd door den troep gedefileerd. Na afloop van een ex ander maakte de troep, met de muziek voorop, nog eene wande ling door een deel der gemeente om op de Markt te worden afgedankt. Ia de Maandagavond door de nijverheids- ereeniging te Middelburg, onder leiding van den heer J. J. A. Spr enger, gehouden jaariykeche algemeene vergadering is het dividend over bet algeloopen jaar bepiald °P 4Vs pet. Xu verschillende vacatures werden gekozen tot leden van het bestuur deheeren P. A. Verhulst, G. A. Goethals, Johs L. van der Pauwert en Jxcq Hsckonbergen tot commissarissen de heeren W. P. Hainan, H. P. van de Ree, Ph. Boudswflnse, Herman Snyders, P. J. van Paffelen es L. K. van der Harst J.Jz. Aan de nagedachtenis van den heer P, B. van de Kreke, die jaren lang zooveel deed in het belang dar vereeniging, werd door den voorzitter een hartelijk woord van hulde gebracht. Heden morgen geraakte op de Dwarskade alhier een, voor een boerenwagen gespan nen paard, dat schichtig werd, op hol. Het dier draaide met den wagen om een boom heen, die daardoor gedeelteiyb ontveld werd, en kwam tegen den dokmuur terecht, waar de voerman, de landbouwer J. G. uit Saroos- kerke, uit den wagen viel en het voertuig over zich been kreeg. Ernstig uitwendig gewond, werd de man eau bewoner der Dwarskade binnengedragen, waarna geneeskundige hulp werd iDgeroepen. Later werd de gewonde, die in bewnsteloo- zen toestand verkeerde, per brancard naar het ziekenhuis vervoerd, maar hy kon tooh later weer naar bnis terugkeer en. Met ingang van 1 October a. s. zyn de kommiezen by 'arjjki belastingen D. J. Jansen, 3a klasse, te Kan ter, J. H. van Zyi, 3e kl., te Vlissingen (haven) en H. J. A. van Sobingen, 4e klte S t. J a n s t e e n, tydeiyk verplaatst naar Rotterdam. Een zeventigjarige, te Ond-Sabbinge, on der Wolfaartsdyk, wonende arbeider, JaoB. K. geheeten, had Maandag het ongelnk van een met aardappelen geladen wagen te vallen. De man brak zyn sleutelbeen en waaraehyniyk ook een paar ribben. In de buurt Heikant, gemeente Koewacht, zyn dezer dageu tot nog toe onbekende dieven aan dsn gang geweest. By den klompenmaker zyn zen roode kooien eo by de landbouwers De M. en B. acht kippen en zeven konynen gestolen, terwyi door de politie, die een onder zoek heeft ingesteld in een bosch, in die zelfde buurt, een zak met kippen gevonden is. Ta Tarnauzau is Zaterdagnacht eau bejaard werkman in het kanaal geraakt en verdronken. Ia den naeht van Zondag op Maandag jl. werden te Philippine vier zakken aard appelen ontvreemd van een wagen, staande op een afgesloten erf. Van het gehenrde is aan gifte gedaan by de politie. Dd heer J. Brakman te Groede is benoemd tot directeur van het fanfarecorps Crescendo te Znid Beierland. De tegenwoor- digde directeur is naar Rotterdam vertrokken. Men schryft ons nit Biervliet. Naar alle havenplaatsen en stations van spoor- en tramiynen zyn deter dagen contro leurs, wegers of tarreerders gezonden van wege den Bond der suikerbieten fabrikanten. Die tusscheupersonen ontvangen de bevelen der fabrikanten en worden betaald uit de zakken der boeren, zooals de heer G. A. Vorsterman van Oyen terecht heeft opgemerkt zyn besprekingen in enkele deden dezer provincie. Agenten en sub-agenten hebben tijdens de campagne niets in te brengen. Feiteiyk zyn deze tfc'delgk op stal gezet. In gunstiger conditie verkeeren echter de landbouwers, die, dank zy het optreden van den heer Van Oyen, in dit voorjaar contrac teerden met een, bij het syndicaat niet aan gesloten, fabriek boven Brussel. Die fabriek laat de keuze van een tarreer- der aan de landbouwers over. Zaterdag, na afloop der weekmarkt, verga derden landbouwers nit verschillende gemeenten eu wezen, met maerdeh-aeid van stemmen, Nyssen te IJzendyke, voormalig gemeente veldwachter aldaar, tot tarreerder aan. Deze eenvoudige benoeming valt by het despotiek handelen van wege den Bond hy 'tbegin der campagne by iedereen in 'toog. Bovendien zijn ds pry zen billijker en meer in overeenstemming met de waarde der bieten. Ü8 alpbabetische voordracht ter benoe ming van een onderwyzeres aan de openbare lagere school te Waterlan dber kj e be staat nit da damesB. J. Clarissa, te Nieuw- vliet; E. M. van Houte, te Middelburg, en S. A. de Vlieger, te Zuidzande. (VI. Ct.) Volgen» bericht van het bestuur der Vereeniging voor den Effectenhandel te Amster dam zullen in da officinale prijscourant der vereeniging worden opgenomenf 1.000.000 aandeelen der Koninbiyke Maatsehappy De Schelde, Scheepsbouw- en Werktnigecfabriek, gevestigd te Vlissingen, in stnkben van f 1000, en verdeeld in 5 oerieëo, elke serie genummerd van 1—200. Het uitgestrekte landgoed „Galgeubsrg", gelegen ouder Bergen-op-Zoom en Wouw, is in veiling gekocht door den hear Frite de Ram te Halsteren voor f 44.500. Dan 4an October zal voor de rechtbank te Utreobt behandeld worden de bakende moordzaak van een oude dame, die door een jongmensoh werd om het leven gebracht. Negentien getuigen zyn gedagvaard. Het parket uit Breda heeft te Tilburg weder eeu uitgebreid onderzoek ingesteld met betrekking tot dan daar gepleegden moord. Verschillende plaatsen werden opgemeten. In hat Rijks-opvoedingsgesticht te Alk maar moeten onlangs ongeregeldheden hebben plaats gehad, die de overkomst van bewaar ders van elders noodig maakten. Ook de dagen te Alkmaar door. Thans schynen orde en rust onder de jongens hersteld. Aan den directeur, den hear Meauwis, is echter een ver lof vin 14 dagen toegestaan, terwijl de beer Mallemeister, direotaur der strafgevangenis te Amsterdam, zoolang z'Jn ambt waarneemt. Uit een drietal stukken, aanwezig op de Geschiedkundige tentoonstelling van het Ne- derlandsch zeewezen, blijkt dat ook in 1781 da Engelschen reeds beschuldigd werden wapenen te gebruiken in stryd met het oorlogsrecht, nl. kogel», gevuld met glas en porcelein. Volgens te 's-Gravenhage ontvangen telegraphisch bericht heeft den 19an Septem ber een ernstig ongeluk plaats gebad op de patrolenmterreinen van het Moesi-Ilir (Palem- bang) syndicaat. Ia de in aanboring zijDde bron no. 9 heeft, tengevolge van ontzettenden aan drang van gas en olie, eeu havige ontploffing plaats geh&d, waar by onder meer 13 werk lieden het leven lieten. Ia den laataten tyd hebben by de recon- valescentea-afdeeling der koloniale reserve te Zutphen allerlei verwikkelingen plaats gehad, die het gevolg zyn van de toomelooze en hardnekkige neiging van een der mindere militairen, om iu sommige bladen allerlei on zinnige klachten te publiceeren over beweerde misstanden by die reserve en over behande lingen, den sehryver en anderen aangedaan. Nu ia weder van een sergeant, echter niet van dien men bedoeld had, de gansohe garderobe atnk gesneden. Het was gemnnt op een onderofficier die rapport had opgemaakt van den persoon, die van bet onzinnig sohryven verdacht wordt. De meeste inleggers in de spaarbank in de Groningsehe gemeente Ten Boer, wier geld door het wanbeheer bijna geheel verdwenen is, zullen de vyf commissarissen verzoeken bet volle bedrag nit ts keeren. Wordt hieraan niet voldaan, dan zullen dezen in reohten worden aangesproken. De vorige week waren te Leeuwarden twee Zuid-Afrikaanders, de heeren Botha, waarvan éen een neef van den bekenden ge neraal van dien naam. Zy waren gekomen met het doel, Friesehe paarden aan te koopen. Zy zyn Vrydag weer vertrokken. ONTHULLING IN DE REGENTESSE-KERK. Omtrent de plechtigheid der onthulling van den gedenksteen in bovengenoemd kerk te Gravenhage deelt de Briefschrijver nit de residentie in het Utr. Dbld. de volgende eigenaardige bijzonderheid mee Een vorstin, met handschoenen aan en in zwart satyn den troffel in de mortel Ie zien steken en met vaardige hand twee steenente zien inmetselen, 't is geen alledaagsche kleinigheid. Eu onze Koningin Moeder deed 't zóo han dig, alsof ze er te voren een lesje in bad ge had. Ze drukte zelfs den iigekalkten steen met zooveel begrip van 't proces in de specie, dat de j onge Koningin een glimlach voor dien ernst niet kon onderdrukken, 't Pabliek, ter mede-onthnlling van de zevende Nederduitsch- hervormde kerk genood, vatte dit als een teeken op en een gegiohei wilde reeds door de rnimte gaan, doch werd terstond in de geboorte gesmoord door de predikanten, die de eerste ry stoelen bezetten, van hun eerezetels oprezen en de gemeente met her- deriyke oogen en 't sassend mondgeluid krachtdadig temden. Die nienwe kerk ia mooi, alleen wat te mo dern. De moderne bouwstijl kan er met reden voor kerkea nog niet in. 't Schoonst is haar uitwendige, min of meer Gotbiek, in bouw herinnerende aan de Ridderzaal op 't Binnen hof, doch daar zy zoo veel minder zniver is, blijkt zy vooral zoo quasi-ernstig. De kosten zyn niet hoog; dr Van Gheel Gildemeester zei 'f met nadruk in zyn rede: Ieder laek en ieder technicus, ze stonden ver baasd over den lagen prys. Hoe veel, dat zei eohter niemand. Te Steenbergen ia een brievengaarder geschorst wegens onregelmatigheden in zyn beheer. De man is tevens commies by het beheer der ry ka-werkinrichting aldaar. Te Leidschendam werden dezer dagen by verschillende ingezetenen de rniten ingeworpen, zonder dat da politie de daders kan ontdekken. Eerst ontvangen de personen, waar men de raiten inwerpt, een dreigbrief. Te Zfllt Bommel is iemand zoo ernstig met een boksyzer op het hoofd geslagen dat hy in levensgevaar verkeer. De vermoedeiyke dader is gearresteerd. Zaterdag ging een 56-jarige landbouwer te Waal, op Texel, veldarbeid verrichten. Hy moest, om op het land te komen, een dam- hek passeeren; daartoe ging hy achter een paal om en is uitgegleden. Vier voorbygan- gors vonden den ongelukkige met één been achter een plank, hangende met bet hoofd naar beneden in eene sloot. De man was reeds overleden. Te Assen is gevangeiyk binnengebracht een 29-jarig, zeer ongunstig bekend staand, persoon, die kort geleden uit de gevangenis ontslagen is. Hy wordt verdacht een 23-jarigen jongenman met eeu mes zoo ernstig te hebben verwond dat deze in levensgevaar verkeert. Hy ontkent echter alle sobnld. Te Hedel woedde Maandag een hevige brand, die zich zoodanig uitbreidde dat binnen korten tyd vier flinke boerenhofsteden en eene schuur in de aioh lagen. Alles was ver zekerd. Te Brakel ontstond Maandag ochtend door een onbekende, oorzaak brand in een kleine arbeiderswoning. De brand nam zoo danig toe dat in korten tyd 21 woningen in brand stonden. Aan redden viel niet te den ken. Da brand woedde zoo hevig dat de be- j wonera niet in staat waren de meest noodige zaken te redden. Van de gebouwen, die zich in het midden van den brand bevonden, «yn alleen het gemeentehuis, de dokterswoning en een particulier huis behouden. Het gemeente archief is gered. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Onder Stekene wilde zekere 8. zyn kameraad B., die per flets kwam aanryden, tegenhouden. De laatste, die niet vermoedde, dat zyn vriend dat werkeiyk doen zon, reed door, tengevolge waarvan S. de wel gevaar- ïyke grap slecht bekwam. Een vinger werd hem door de spaken van een der wielen letteriyk afgesneden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een machinist te Esschen, die wegens doofheid niet den dienst op den trein meer mag waarnemen en daarom voorloopig aan het pompstation werkzaam was gesteld, had de onvoorzichtigheid op den reeds in gang zynden trein te springen, met het noodlottig gevolg dat hy viel en in tweeën gereden werd. Het was Zaterdag, de avond der vorr tooning van Zwarte Griet ten bate van het monument voor mevrouw Baeremans, stamp vol in den schouwburg te Antwerpen. De heer Willem van Znylen en de- heer en me vrouw Kerokhoven—-Jonkers verleenden, zoo als men weet, hunne medewerking. Mevrouw Kerckhoven werd begraven onder de bloemen, Willem van Znylen werd met een roffel van applaus ontvangen, en kreeg een reuzerniker van rozen van het Antwerpseh Tooneelverbond. De heer Fischer, lid van de Zuid-Afri- kaansche deputatie, is van 's-Gravenhage naar Brussel vertrokken en zal daar veertien dagen verbUjven. Ret lijden eener moeder. De vroeg op straat zynde personen waren Zaterdagmorgen te Brussel getuigen van een aangapend tooneel Esn vronw, in rouw gekleed, de oogen vol tranen en biddend, kroop op de knieën voort „Zij doet een beevaart!" zeiden de meeiydeude voorbijgangers. Deze ongelukkige, vernamen wy, had in korten tyd drie kinderen verloren en haar vierde ligt op sterven. Zij bad de gelofte afgelegd op de knieën te kruipen van St. Krnispoort tot aan Sict-ter-Goelen, God biddende haar haar laatste kind te laten be houden. Ver trokken om 4 uur is zy om 8!/« uur op de plaats harer bestemming aangeko men. En voor het lijden dezer moeder ont blootten zelfs de ouversehilligsten bet hoofd. (Rbld. v. Anttc.) De Fransobe politie heeft een einde ge maakt aan de genoegens van drie knapen van vijftien tot zeventien jaar, die in 't Bosch van Bondy een hutje gebouwd hadden en daar als Robinsons leefden van 't wild, dat zy stroopten en andere eetwaren, dia zy in dan omtrek, van boerderijen enz., wisten te kapen. Te Saint-Denis is Donderdagochtend een draad van een trolley tramlij a plotseling gebroken. Een beambte, die het afhan gende stak onvoorzichtig aangreep, word door den schok ter aarde geworpen. Men droeg hem weg en van 't centrale station zond men werklieden. Eèn hunner klom met een ladder aeht meter hoog om den draad te heratellen en wilde juist afklimmen toen (hoe is niet duideiyk) ook hy een schok onder vond, waardoor hy 't evenwicht verloor en neêrbuitelde. Hy werd zwaar gekwetst en verkeerdt iu zorgwekkende staat. De voetschroeiers, Uit Lnge (Spanje) wordt gemeld, dat een rooverbende een in de nabyheid van Trstads gelegene boerenhofstede overviel, en den bezitter door folteringen, door nameiyk zyn voeten boven een brandend vuur te houden, dwongen, de plaats aan te wyzen, waar hy zyn spaarduitje verborgen hield. Het gelnkte de gendarmerie wel de rcovers op te sporen, naar bet geld is verdwenen. De ge martelde ligt op sterven. In 't Noorden van Londen hadden een aantal jonge dames een kookkransje; elke week kwamen ze saam om zelf op te dienen en te eten wat zij zelf bereid hadden. Ze moesten elk een beer meebrengen en dit had voor het kransje noodlottige gevolgen: de dames raakten allen getronwd. Waaruit men weër eens zien kan, hoe die onde cynicus het zoo-mis niet had, toen by een jong vrouwtje, op de vraag wat zy doen moest om haar man te vriend te honden, antwoordde„Geef het beestje te eten". De uitgevers van dagbladen in Oost- en West-Pruisen hebben op bnn jaériyktche ver gadering besloten met 1 Januari a. s. den abonnementsprys fe rerhoogeo. Aanleiding tot dat beslnit was dat het papier 40 a 45 duur der is geworden en het posttarief verhoogd werd. Graat Zeppelin zou heden zyn bestuur baar luchtschip weer doen vullen, om morgen een nienwe reis te ondernemen. Terwyi Zaterdag prins George, de last hebber van de mogendheden op Kreta, door Athene reed, tuisohen een dichte menigte menachen door, greep opeens een officier de

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 1