Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTER Dl oorlog ln Zild-ifrlkii voornoemd in deze niet van toepaaiiog waf, en voorzag cieh daarom in cassatie. Het O. M. bü den Hoogen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep. De in ons nommer van Woensdag opge- uomen mededeeling over Vrouwen bij het arbeidstoezioht, was oorspronkelijk afkomstig van het bekende blad Belang en Recht, onder redactie van mej. Henrietta van der Mey. De redactie van het Hbld., waarin wij, zooals wij meldden, dit lazen, had bet niet uoodig geoordeeld de bron te noemen, waaraan zy het ontleende. De minister van marine brengt in de St. Ct. (no 208) ter kennis van belanghebben- den de wyzigingen, die by kon. beal. van 29 Augustus gebracht zijn in het reglement voor do opleiding van adspirant-adminiatratenr by de marine. By de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zyn o. a. benoemd tot ad junct-commies de eerste klerken G. L. Breed- veld, J. J. L. Pieters "en G. W. van Moerker ken j de klerken-telegrafist le klasse G. Petri, D. J. Koning en E. J. Veriélewel de Witt Hamer, en de tweede klerken H. Byieveld en T. van der Klip. Dinsdag bracht H. M. de Koningin te paard en met gevolg een bezoek aan de heide by Amersfoort en sloeg gernimen tijd de ma noeuvres gade. De troepen nit Amersfoort hielden regimentsoeteningen. Blijkbaar had H. M. last gegeven dat bare komst geen stoornis zon brengen in de oefe ningen, daar den militairen geen gelegenheid werd gegeven H. M. te begroeten. De Koningin was in het wit gekleed. In ean te Meppel gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging is de beer mr H. Smeenge, die door het aannemen van de be» noeming tot griffier by het gerechtshof te Amsterdam moest aftreden, als lid der Tweede kamer voor het kiesdistrict Meppel, met alge- gemeene stemmen weder voorloopig oandidaat gesteld. By de Dinsdagmorgen gehonden manoeu vres, naby het station te Wonw, heeft ziob een droevig ongelnk voorgedaan. Een kleine troepenafdeeling moest retireeren voor een talrijker vysnd, die zich in hinderlaag op gesteld had. By het vlochten liep een der soldaten in volle vaart op de bajonet van een zyner makkers, die zich achter een boom wilde verschuilen, met het noodlottig gevolg, dat de militair een levensgevaariyke wonde aan het onderiyf opdeed. Na verbonden te >yn, werd de gekwetste per branoard naar Bergen-op-Zoom vervoerd, terwyi by het ver voer de grootst mogeiyke voorzichtigheid moest in acht genomen worden. Naby Rotterdam werd een paard des ochtends dood in de weide gevonden. Het dier was moedwillig doodgestoken. Ook vond men een varken met afgesneden hals dood in zyn hok. Men vermoedt dat wraak in het spel is. Aldaar heeft een achtjarig knaapje een slag van een paard tegen het hoofd gekregen, zoo dat een der oogen van het kind gebroken is. Het knaapje werd naar het gesticht vooroog- ïyders gebracht. —Da man, die in verband met den moord te Berkel dezer dagen in hechtenis werd genomen is reeds weder van Den Haag naar zyn woon plaats teruggebracht. Het onderzoek moet geen resultaat hebben gehad, en het zon ge bleken zyn, dat men te doen had met praatjes, zooals er wel eens meer in gevangenissen ge houden worden. De jonge man, die Zondag te Delft be kneld raakte luisehen het perron en de loop plank van een der wagens aan het station, ir Dinsdag ten gevolge van inwendig bekomen kneuzingen in het Gasthuis overledeu. Woensdag is een trein ontspoord tussohen Oadewater en Gouda. Er vielen geen onge lukken voor, alleen ontstond er een oponthoud van anderhalf nur, en werd een der spoorbanen versperd. Naby Naaldwyk werd een 76-jarige vrouw des avonds door een 19-jarigen persoon staande gehouden en aangerand. Vreeseiyk werd de oude vrouw toegetakeld. Op de nadering van een wagen nam de dader de vlnoht, maar werd reeds den volgenden morgen op den dorschvloer van een boer in den omtrek, waar by nachtverblijf had ge vraagd, aangehonden en geboeid te Naaldwyk binnengebracht. De joDge man schijnt echter niet toereken baar te zjjn. Te Sohellninen, by Gorinchem, is cöd landbouwer van een wagen met hooi gevallen. De man kwam op zyn hoofd terecht en stierf onmiddeliyk. Dinsdag avond omstreeks negen nur waar schuwden twee particulieren een op het Haar lemmerplein te Amsterdam wachthebbenden agent van politie, dat in een pakhnis in de Nieuwe Teertuinen was ingebroken. De agent haalde fluks drie collega's, die rust hadden, uit den naastbyzynden politiepost, en voorzien van eene lantaarn, gingen zij naar het aan gewezen pakhuis, waar zy in het portaal van den derden zolder twee personen aantroffen die zy arresteerden. By een nader onderzoek werd een pak met tabak in het trapportaal van den zolder gevonden en in beslag genomen, alsmede een ledige zak en een balenhaakje. De tweede zolder was openge broken. By bet verboor door den commissa ris bleken het geea logé's van Lammetje Zon dag te zyn. Dinsdag nacht bad naby Apeldoorn een ernstige veobtparty plaats tussohen 2 broeders R. en 2 broeders H., waarby van weerskanten van messen gebruik gemaakt sehynt te zyn. Een der gebroeders H. is byna over het ge- heele lichaam gesneden, vooral aan het hoofd ernstigook een der gebroeders R. had hoofd» vêrwoadingen; Dinxperloo heeft zich, dank zy de eigen aardige gedragingen van zyn burgervader, eene buitengewone bekendheid in ons land verworven. Men herinnert zioh dat die gemeente eerst genoemd werd naar aanleiding van het singu liere gebod van bet drogen van eenige nood wendige kleedingstukken op de hegg6n daarop volgde dat de burgemeester een vonnis kreeg wegens bet slaan van zyns veldwachters dienst maagd en nn is er biykbaar werkelyk weer een Dioxperlosche quaes tie. Naar men aan de Zutf. Ct. nit die plaats beriohf, had de burgemeester aan het hoofd der openbare school op een gewonen schooldag verlof geweigerd om, zooals op vele andere plaatsen ieder jïar geschiedt, een reisje te maken met de leerlingen der hoogste klasse, geheel buiten bezwaar van de gemeentekas. Het uitstapje heeft toen plaats gehad op Zondag. Iaderdaad een zonderling optreden van een burgemeester, die bekend staat als yveraar voor Zondagsheiliging, merkt het blad op. De Amh. Ct. weet er nog meer van te ver tellen. Het muziekkorps Dinophonia had den burgemeester verlof gevraagd om de kinderen met muziek te mogen inhalen. Een weigering volgde. Wat doen de muziekliefhebbers Ze wachten de kinderen by de grens der gemeente at en blazen hun liederen achter de Duitsehe paaltjes steeds den kinderstoet volgende, die van deze buitengewone ontvangst byzonder veel genoegen beleefde. Bij het huis van den burgemeester, dat tegenwoordig juist aan het Duitsehe gebied grenst, werd tot slot nog eens een opgewekte marsch gespeeld. Op de kermis te Bolsward heeft nachts een vechtpartij plaats gehad in een stoom- earoussel. Een straatkunstenaar werd daarby op onderscheidene plaatsen in rug en borst oelangrijk verwond. Naar 't politiebureau overgebracht, werd geneeskundige hulp ver leend aan den ongelukkige, die niet buiten levensgevaar is. Van den dader is nog niets bekend. Aan de itroooartonfabriek te Leeuwarden ia door het overgroote deel der werklieden de arbeid gestaakt. Aaa het Zaiderdiep te Groningen heefteen zeer ernstig ongeval plaats gehad. Daar werd in een klein vertrek achter een pakhnis door een man, geholpen door een paar jongens, vet gesmolten voor het vervaardigen van wryfwas, poetspomade enz. Plotseling sloeg de vlam in den ketel en barstte de pot, waarop de kleeren van den man vlam vatten en hy deeriyke brandwonden bekwam. Ook een 13-jarige jongen werd zaer ernstig verwond, terwijl een 12 jarige knaap aan de knie brand wonden kreeg. Door de tegenwoordigheid van geest van een agent van politie is het mogen gelukken den man levend uit het vertrekje halen. Men wierp een bed over hem heen en wist zoo de vlammen te bedwingen, dia zoo krach tig waren, dat ook 't bed in brand geraakte. De drie ongelukkigcn zyn per brancard naar het aoademiseh ziekenhuis vervoerd. De mau leeft nog, maar zal waarechyniyk wel bezwyken. Da 13-jarige jongen is reeds overleden. Te Ond-Vroenhovea in Limbnrg ie een werkman, hoofd van een talryk gezin, in eeD put gevallen en aan do gevolgen overleden. In de Tilb. Courant leest men de vol gende oproeping: „Da sohryver van de twee anonieme brief kaarten, betrekking hebbende op de geheim zinnige verdwijning van Maria Kessels, geadres seerd aan de marechaussee te Tilburg en aan de justitie te Breda, wordt beleefd uitgenoodigd zijn naam bekend te maken aan den officier van justitie te Breda of aan den rechtercom missaris te Breda." Ia de Tolbrugstraat te Hertogeahoach, een buurt, meer bekend onder de benamiogen de Pyp, de Kraton of de Grlebes, is Zondag «vond zóó gevochten tussohen bewoners e» bezoekers, dat een vflftal hunner met gebroken ledematen moesten worden weggebracht. Een metselaarsknecht te Dongen, die, de? avonds per stoomtram van O os ter hout ko mende, daar at wilde springen, viel en werd overreden. Met verbry telden schedel werd hy opgenomen. De 35-jarige man laat eene vrouw en vier kinderen na. Mr P. J. Troelstra, die Dinsdagavond te Waalwyk spreken zon, kon daar nergens een lokaal krygen en vertrok toen met zyn party genooten naar Besoyen. Toen hy daar in een lokaal was binnengegaan ontstond buiten een erg rumoer en de burgemeester ontbond de vergadering, omdat, naar hy zeide, anders alles kort en klein zou worden geslagen. Mr Troelstra en de zynen wachtten nog eerigen tyd, doeb de blinden werden zoodanig gebom bardeerd, dat de lokaalhouder ben niet langer in huis durfde houden. Onder getier en gejouw van het volk, dat naar hen wierp met klinker steenen, die hen herhaaldeiyk raakten, en nadat zy bespuwd en met siyk gegooid waren, bereikten zy eindelijk hua hotel. De menigte in den waan gebraobt dat zy door een achter deur het hotel hadden verlaten, trok toen af. Ook in het Land-van-Altena zyn de pruimen overvloedig. De geldeiyke opbrengst is dientengevolge dan ook zoo gering, dat men die vruchten op enkele plaatsen geeft aan de varkens! EENE AANKLACHT. Wy maakten in ons vorig nommer melding van het feit, dat onlangs door den heer J. C. van Schermbeek, oud-hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, by den officier van justitie een klacht zou ingediend zijn tegen mr. baron Van Harinxma thoe Slooten, bur gemeester der residentie, ter zake van belee- diging, tengevolge waarvan de gezondheid» toestand van hem, klager, is gesohokt- Het Haagscbe Dagblad deelt daaromtrent thans nadere byzonderheden mede. Daaruit biykt, dat aanleiding tot heel de gerchiedenis moet zyn een feit, voorgevallen op den dag van den intocht van E. M. de Koningin in Den Haag na Haar inhuldiging te Amsterdam. De bur gemeester moet nl. toen den heer Vau Scherm beek iu het publiek op heftige wgze hebben verweten, dat hy zioh niet hield aan de hem gegeven voorschriften aangaande zijne plaats by den optoeht. Op verzoek van den heer Van Schermbeek verleende de regeering hare bemiddeling, waarvan eene verklaring van den burgemeester het gevolg was. Niettemin bleef de verhouding van den hoofdcommissa ris tot den burgemeester sedert dien gespan nen en het onmisbare overleg tusscben beide autoriteiten achterwege. Hieraan werd een einde gemaakt door de ontslag-aanvraag van den heer Van Sohermbeek, daartoe genoopt wegens zyn gezondheidstoestand, welke door de opwinding en aandoeningen van dit incident ernstig gesohokt bleek te zyn. Hy tracht nu door het instellen van eene gerechtelijke vervolging wegens tweemalen opzettelijke beleediging als ambtenaar de voldoening te verkrygea, waarop by aanspraak meent te hebben. Bjj het mededeelen dezer byzonderheden hebben wy, zoo zegt bet Dbldgetracht ons in deze delicate kwestie geen party te stellen. Sleobts verzekeren wy, uit betrouwbare od onpartydige bronnen de gegevens verkregen te hebben, door ons hierboven msdegedeeld. Zou op die onpartydigheid niet wat zyn af te dingen, waar het Dagblad niet herinnert aan wat den 4en Deo. 1890 is geschied? Wellicht dat dan zou biykeu waarom de hoofdcommissaris van politie ia letteriyken ziu op >yn plaats werd gezet. Ook te Ostende sal men afwyken van de gewoonte, om geen standbeelden op te richten voor nog levende personen. Koning Leopold krygt er een ruiterstandbeeld. In den nacht van Dinsdag op Woensdag bemerkte iemand in Brussel dat enkele man nen naar alle waarsohyniykheid inbraak wilden plegen. De politie werd gewaarschuwd en op de daders een klopjsoht gehouden. Met behulp van enkele koetsiers mocht het gelnk ken twee mannen te grypen, eebter niet dan na zeer hevig verzet. Bjj dit verzet bedien den zioh de boosdoeners van revolvers, en een hunner schoot eeo der agenten dood. Drie schoten, twee door de longen en een in de zyde, hadden een einde gemaakt aan bet leven van dien ambtenaar. Later bleek, dat er drie dieven geweest waren, die in een winkel enkele voorwerpen gestolen hadden. Het waren twee Hongaren en een Eagelscbman. Ia hst internationaal concours hippique te Parye maakten de Hollandeohe pi arden, vooral die van de Groningsoheen Geldersohe fokkers, een goed figuur. In het cbampionnaat werden de drie eerste pryzen behaald door Dorette, eigenaar Welt te Uilhuizermede, Ankeline, eig. De Groot te Noordbroek, en Roland, eig. Pauwen teWest- pannerden. De koningin van Spanje, die te Ferrol vertoeft, bracht een bezoek aan een Eogeliob transportschip nit Znid-Afrika en sprak de gewonde soldaten toe. PöBtbulletin te Glasgow van Woensdag 13 in verpleging, 1 twyfel&chtig geval, 111 in observatie. Ia een stoomleder fabriek te Goch werd by hef plotseling defect raken der machine, het lichaam van een machinist door een uit- sohietenden yteren stang geheel doorboord. De man werd in hopaloozea toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Te Aschaffenburg heeft gisteren nacht te 3 unr een felle brand gewoed in bet hotel Zum Deutschen Hof. Ia korten tyd stond het rebouw van onder tot boven in brand. On gelukkig hadden drie personen geen tyd meer zioh te redden, wijl de trappen in brand stonden. Nadat de brand gebluseht was, vond men boven in bet gebouw de verkoolde iyken van twee dienstboden, ter«yi in een kamer nog het iyk van een man gevonden werd. Koning Victor van Italië heeft zeer be- langryke bezuinigingen in zyn hofhouding bevolen. De stallen zullen ingekrompen wor den tot 25 ry- en 100 koetspaarden; de huig- houding en inrichting der paleizen worden vereenvoudigd alles om meer gelden be schikbaar te krygen voor liefdadige doel einden, verhooging van pensioenen van 't dienstpersoneel enz. Twee Amarikaansebe studenten, van de universiteit te Erehstidt, hadden te Rome met verscheidene andere studenten de Catacomben bezocht. Toen het gezelsobap deze verliet, bleek, dat de beide Amerikanen in de Cata comben achtergebleven waren. Eerst bleven de yverige nasporingen der studenten zonder ge volg. Eindeiyk eebter mocht het gelnkken de beide collega's, die tussohen de graven der christenen ronddoolden, te ontdekken en uit hunnen benarden toestand te bevryden. Op Spitsbergen zijn r§ke kolenlagen ontdekt. Voor eenigen tyd werd in Brazilië een Franschman gelyncht. - De regeeriog eisebt nu een miljoen francs schadevergoeding. De Gaulois beweert dat een Fransch regiment in Dakar, dat oorspronkeiyk 1800 man telde, dermate door de gele koorts is geteisterd, dat er nog slechts 360 man en 8 officieren over zyn. Automobielen. De prins van Wales, die in Bad N&uheim logeert, ontbood telegra- pbisch een bekend chauffeur nit Parye, enkel om den prins per automobiel een tooht in den omtrek van de badplaats te laten maken. De Sjah van PerziS is al verbazend verlekkerd op die rijtuigen zonder paard, die toch ryden, en wat hard ook. Niet alleen, dat hy er eenige gekoebt heeft in Parijs, hy heeft nn ook uit diezelfde fabriek een werkman aangesteld als zijn opperautomobielstalmeester, belast met hef toezicht op de tut-tufs en met de reparatie daarvan, waarvoor by vele kisten vol grond stoffen heeft laten meekomen. De man vertrekt dadeiyk naar Teheranhy verdient f 3000 met alle kosten vry. De heer Habart, een Oostenryksch militair arts en professor aan de Universiteit te Wee- nen voor militaire heelkunde, zegt, dat de tegenwoordige militaire geweren, by de be schaafde naties in gebruik, in staat zyn om een man op 3500 meter buiten gevecht te stellen. De snelheid van den kogel, geschoten Uit de kleine kaliber geweren, is zoo groot, dat dezelfde kogel meerdere ooldatan, achter elkander geplaatst, kan treffen. Op de 400 kogels treft hoogstens éan bet doel. Van de 100 personen, welke getroffen worden, zyn 25 pCt. dar schoten doodeüjk, 20 pCt veroorzaken «ware wonden en 55 pCt. onbeduidende kwets uren. (Red. Sport.) DE MOORD TE KONITZ. Vermoedeiyk zal nu eindeiyk eenig licht opgaan in deze veel besproken zaak, die aan leiding gaf tot een hevige antisemitische be roering. Overmorgen toch vangt het proces aan tegen den vermoedeiyken moordenaar van den student Ernest Winter. Deze 18-jarige gymnasiast deed Zondag 11 Maart een wandeling; een jong meisje, dat met Winter een dsnscursus bezocht bad, beeft hem dienzelfden dag nog tussohen 4 en 5 uur in de Danzigerstraat te Konitz gezien en om streeks 5 uur nog in de Chaussee. Winter was toen op weg naar de stad. Sinds is niets meer van hem vernomen. De politie, van de zaak in kennis gesteld, deed overal nasporingen. 13 Maart onderzocht ze ook het Möachmeer, dat nog met ys was bedekt. Aan den voet van bet meer, onder het ys bedekt, lag een pak in linnen gewikkeld. By de opening van het pakket deed zioh een vreeieiyk schouwspel voor. Men vond een ïyk of liever een romp, want hoofd, armen en beenen ontbraken. De vader van Winter her kende deze overbiyfselen als die van zyn zoon. Twee dagen later vond men od het protestant- ache kerkhof een arm. Daar de arm nog7 zacht was, oordeelde men dat ze in een ver warmd vertrek fc waard was en pas op het berkhof neergelegd. Acht dagen later door- zooht men nogmaals het Möachmeer en vond een bovenbeen. Artsen verklaren dat een kundige band de liehaamsdeelen heeft af gesneden en dat de moord gepleegd moet zyn toen bet slachtoffer geheel ontkleed was. Da kleederen van den vermoorde zyn nog steeds niet gevonden. Een groote belooning werd uitgeloofd op het vinden der ontbrekende liehaamsdeelen en de ingewanden. Men liet zelfs het Möachmeer leeg loopen om ze te vinden, doeh vruchteloos. Ean sterk vermoeden ie gerezen tegen zekeren Israelski, een vilder, die op Goeden Vry dag is gezien, terwyi hg met een zak op den rng in de richting van het Möachmeer verdween. In den zak bevond zich een rond voorwerp. Fiedler, opperbode aan het kantongerecht, die hem zag, daoht aan een party kooi. Ongeveer een uur daarna zag deze Israelski terugkomen. De zak wao leeg en de schoenen van den vil der, die op den heenweg schoon waren, zaten toen vol modder. By den vilder werd zonder resultaat huiszoeking gedaan, doch Israelski verwarde zioh by het opgeven van verkla ringen in zyn eigen woorden en ook de beweringen van zyn vrouw maakten de ver denking niet miuder. By werd gevangen ge nomen en verkeert sinds in preventieve hech tenis. Hy wordt verdacht bet ïyk van Winter weggebracht te hebben en aan den moord deelgenomen of dien begunstigd te hebben. Israelski ontkent ten stelligste zoowel met den moord in verbinding te staan als op Goeden Vrijdag den bekenden tooht gedaan te hebben, doeh Fiedler volhardt by zyn ver klaring. Israelski is een Israëliet en staat in zyn omgeving zeer aleoht bekend. Hy werd reeds herhaalde malen veroordeeld wegens diefstal, afpersing, enz» Misbruik van sterken drank bracht hem in verval. Hy zoekt de aanklacht te ontzenuwen door te zeggen, dat by te arm is om sohoenen te dragen en dat hy, slecht ter been zynde, onmogelijk den genoemden afstand in een uur zou kunnen afleggen. Verglftlglngsgevallen door aniline- houdende schoenenkleurstof. Dr Landouzy te Parya heeft gelegenheid gehad, zeer ernstig letsel te oonstateeren (ver- ■tyving, gevoelloosheid, doodskleur van de huid enz by verschillende kinderen, eenige uren nadat zy gele schoenen hadden aange trokken, die met een byeondere tinctuur waren zwart gemaakt. Deze tinctuur, aaa een schei kundig onderzoek onderworpen, vertoonde 90 aniline; de experimentele onderzoekin gen van dr Landouzy, by gestaan door prof. Brouardel, toonden aan, dat de aniline de aanleidende oorzaak was van de geconstateerde vergiftigingsversehynseleo; deze geleerden kon den dezelfde verschynselen te weeg brengen by dieren, na toediening der voor de schoenen gebruikte tinctuur, hetzij door de maag, door onderhuidsohe inspuiting, ot wel door inade ming. Het onderzochte bloed der zieken vertoonde geiyksoortige afwijkingen als ziob by de arbeiders ia anilinefabrieken voordoen. Mdbldt. d. Verv.) Goes. Voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad zyn heden eandidaat ge steld de heeren J. Z. Risoh, liberaal, en A. L. Duvekot Cz, antirevolutionnair. 's-Gravenhago. Tegen eeu Brouwersha venaar, door de reohtbank te Zieriktee tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens wederspannigheid by de opening van de stoomtram BrouwershavenSteenbergen, werd beden voor het gerechtshof vier maan den gevorderd. De verdediger, mr Wnpperman, vroeg vrij spraak of oplegging eeo er geldboete. Het Boerendriemansohap confereerde heden langdurig met den gezant dr Leydi en den gezantsebapsraad Van Boesohoten. Op de Parycohe tentoonstelling behaalde de Nederlandsche paardeniuzendiug 3 gouden, 3 zilveren en 3 bronzen medailles, benevens 6200 francs aan geldprijzen. Woensdag hielden de vertegenwoordigen der Mogendhedeu voor het bureau der Vredea- conferentie een tweede vergadering. De minister van buitenlaudsohe zaken ont ving gisteravond vau onzen gezant Knobel uit Tschi-foo, dt. 4 S ptember 10.30 een tele gram, meldende zyn vertrek met den kruiser Holland naar Sbangaï, waar by nadere in- struetiën wacht. De tolk Dnisberg is by hem. De minister van marine beeft eeu supple- toire begrooting ingediend, waarby de eerste gelden worden aangevraagd tot aanbouw vau marinematerieel voor de binnenlandsohe defensie. De miaister acht voor de binnenlaudscbe verdediging noodig5 groote pantsereohepeu, 5 kleine pantsereehepen, 21 groot model torpedobooten, 12 klein model torpedobooten en 14 kanonneerbooten of by afdamming der Zuiderzee 13 kanonneerbooten. Apeldoorn. Omtrent het bier voorgevallen drama is het volgende te melden. De eohtelieden Zack de vrouw heette Dusault leefden getoegeiyk samen. Zy hadden met een sleepdienst tussohen Rotterdam en Leiden een tameiyk vermogen vergaard en zich daarna uit de zzken terug getrokken. Wyi de man, door een tot nog toe onbe kende oorzaak, waa achteruitgegaan, zouhy de comfortabele villa, die hy bewoonde, vooreen nederiger woning moeten verwisselen, waar tegen hy opzag. Daarom rypte by hem bet plan om ziohzel- ven en zyn echtgenoote van het leven te be- rooven, welk plan by by afwezigheid der dienstbode tot uitvoering braeht. De burgemeester van Apeldoorn en de inspecteur van politie, vergezeld van de zuster van mevrouw Zaek, zyn, toen de woning eenige dagen gesloten bleef, door een raam vau het achterhuis binnen gegaan en vonden allereerst den fraaien hond doodgeschoten en de hoofddeur goed van binnen gesloten. Op de slaapkamer werd het echtpaar zielloos te bed gevonden, de vrouw met twee revolver schoten door de slapen en de man met een aohot door het voorhoofd. De nalatenecbap wordt op 20 a 30 mille geschat. Het vermoeden, dat eenig verband zou be staan tusschen den dubbelen moord en de verwydering van een stoffeerder, K. genaamd, is ongegrond. Deze man is naar Amerika ver trokken. Zyn zaak, waaraan Zaok 500 schuldig is, wordt gelequideerd. Eist. Heden ontspoorden op het station alhier een locomotief en vyf wagens. Geen parsooniyke ongelukken vielen voor. Da matrieëdle schade is vry balangryk. De treinenloop ondervond eenige vertraging. CHINA. Berlijn 6 Sept. Wolff meldt dat op 5 deser by Lantain een patrouille vau 20 man aange vallen werd door 400 Boxers. Dezen verloren 30 man. De Duitiehers hadden geen verliezen. Takoe 3 Sept. Spoedig zal een expeditie uitrukken naar Pao Ching Fa, 100 myi weste lijk van Tientsin, om de rast in de dorpen te herstellen. Li Hung Chang laat de Boxers in de pro; vincie uitroeien. Londen, 6 Sept. Daily Mail verneemt uit Kaapstad, dat het personeel van de leger- transport-colonnes in de Oranjerivier-kolonie ontslagen is. De Yeomanry en de Scots, die daarvoor gebruikt z|Jn geworden, kwamen te Kaapstad aan, om af te rekenen. Naar de Standard uit Durban verneemt, is de stoker van eea militairen trein gedood en de machinist gewond door Boerensehutters, die tuaiohen Charleston en Volksrust waren. Lorenzo Marque^, 5 Sept. Kruger zond aan Salisbury antwoord op de proclamatie van Roberts, waarby de Transvaal een Brlt- sebe bezitting wordt verklaard. Door tui- ■ehenkomst van de oonsuls deed by by de Mogendheden protesteeren. (Daily Hews.) Dinsdag kwamen bier 31 kisten met goud aan, beboerende aan de Transvaal- ■ohe regeeriog. Waarschyniyk wil Kroger het land over Incomatie verlaten, in de nabyheid waarvan twee sleepbootjes gereed gebonden worden, om hem naar oen stoomboot aan den rivier mond over te brengen. Een Ooitenryksehe Lloyd-hoot is bier aan° gekomen met 50.000 ukken meel voor de Transvaalsebe regeering.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2