BUITENLAND. FEUILLETON. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTE! De spreker wenschte hen geluk, die door geldelijke bijdragen de stichting bevorderden, de oudera der leerlingen en deze zelf, nu de oude school is verdwenen en de nieuwe is ontstaan. Hij deed dat ook het hoofd der ■obool met bare mele-onderwijzeressen. Hg herinnerde in dankbare woorden aan het vroegere hoofd der achool, mej. Jonk, en aan eene vroegere penningmeesteres, die beide io den Heer ontsliepen. Nadat de spreker plechtig bad verklaard dat, in den naam van Jezus Christus, den Heiland ook van kinderen, deze school aan God is gewijd, ging by de aanwezigen vóór in een wgdingsgebed. Hierna werd door de leerlingen een feestlied gezongen, door den heer J. J. Bertel gedicht. Daarna sprak de heer W. J. J. Koole nog een kort woord. Hj) herinnerde eraan dat in ditzelfde huis vroeger vele voorstanders van Christeigke be langen byeenkwamen, dat er Zondagsschool werd gehouden en anderen Christeiyke arbeid verricht. Thana ia het gebouw gewyd aau hat Chris telijk ouderwijs en daarmede wensohte hg de commissie voor de school geluk, ook de on- derwyzeresseu en kinderen, zoo namens zich zelf als voor de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, Ook de heer N. M. de Ligt voerde nog even het woord. Hg voegde ook zyne gelukwen- schen bij die der vorige sprekers. Hg stelde in het licht hoeveel moeita het gekost heeft om de school te maken tot wat zg is en wees erop hoe heerlijk het is dat er te Middelburg thaus sijn drie ohristeiyke scholen, die steeds ia bloei en groei toenemen. Hg uitte zgn beste wensoheu voor het be ltuur der school, de onderwgzereaien en de leerlingen en hoopte dat het gehalte van het onderwya zoo zal zgn dat men zal kunnen zeggendaar wordt uitstekend onderwya gegeven. Hg noodigde ten slotte de ouders der leer lingen uit den onderwyzeresseu staande toe te zingen het 3a vers van Psalm 134 Mej offr. Lantsheer, presidente van het bestuur, die daarop het woord nam, bracht hulde aan de nagedachtenis van hen die het bestuur door den dood ontvallen waren, evenals aan wyien mej. Jonk. Zy uitte verder hare beste wenscheu voor het tegenwoordige hoofd der school, mej. A.W. Hemmekam, en hare mede-onderwyzeressen en sprak een woord van dank tot hen die tot de stichting der achool op een of andere wyze bydroegen. Ook het hoofd der school, mej. Hemmekam, hield nog een korte toespraak, waarin zy, ook namens de onderwyzereasen, dank zeide aan het bestuur en allen die het medewerking verleenden tot het verwezenUjken van het sohoone plan. Zy besloot met den wenioh, dat de school ten zege strekke moge voor de leerlingen en steeds in bloei toenemen. Opnieuw werden nn de aanwezigen verzocht te zingen en wel van Gezang 96 het 2e ge deelte, de laatste regels staande. De heer De Ligt sprak daarna nog een dank gebed nit, waarna gelegenheid werd gegeven om de nieuwe stichting te beziohtigen. Alvorens werd door den heer De Ligt nog aan den architect en bouwheer der school dank gezegd ivoor bun groote zorg, aan den bouw besteed. Het bezoek, dat wy aan de verschillende lokalen brachten, overtuigde ons dat de leer kamers, waarvan er een beneden is en drie boven sjjn, ruim syn en licht, vrooiyk en goed geventileerd. Er ie in elk lokaal plaats voor een 12 tot 16 tal leerlingen. Bovendien is beseden nog een speellokaal en een speelplaats. Het geheel ziet er keuiig net uit en maakt een alleraangenaamaten indruk. De sehool wordt bezocht door een vijftig leerlingen. Na gehouden referendum is het hoofdbe stuur van den Bond van Gymnastiek-onderw vereenigingen in Nederland samengesteld nit de heeren L. D. Labberté, Maastricht, voorzitter J. M. Scheffera, Amsterdam, secretarisW. H. Hengevelt, 's Gravenbage, penningmeesterH. J. Biekart, Heer en veenJ. C. Meyer, 'sGra- venhage; B. Nienwenhms, Botterdam. Hos ik aan mijn Ïïew-Found- lander gekomen ton. 3 Uit het Engelsch vau WALTER RAGGE. „Dat is een akelige geschiedenis" zei ik, „Wat syt gg toch bitter ongelukkig! Ei kon de arme Nero ook dit kind niet redden „Neer, mynbeer", zei de man, met een nydigeu blik op zyn vrouw. „Het is een wonder'dat hg niet omgekomen ia." „Hg vreeBt den dood niet", zei ik, „daar ben ik zeker van. Ik wist niet dat gij nog een kind bsdt. Ik dacht dit het meicje,dat verdronken is, uw eenige „Ja mijnheer", viel de vrouw in„wij hadden er nog een. Dit was ons laatste." „Arme menschen" fluisterde ik en liet een geldstuk in haar band giyden. Myn neef kwam binnen en vroeg„Wel boe is het met den hond i>Vry goed, mynheer," zei de man. „Alles wel beschouwd, is bij or nog goed afgekomen." voegde hg er by en keek zgn vrouw weer heel boos aan. „Laat ona naar boven gaan," zei myn neef. pKom maar niet mee, goede vriend bet De Boud telt tbaus 7 atleelingen met 236 leden. Gemeenteraad, van Vlissingen. Zitting van heden, Dinsdag, middag, te 2 uur. Voorzitter de beer jhr mr A. A. van Doorn van Kondekerke, burgemeester. Afwezig de heer Gewin. De heer Delvoya wordt, na zyne lange af wezigheid, wegens ziekte, door den voorzitter welkom geheeten en geluk gewenscht met zyn herstel. De raad stemt hiermee door applaus in. De notalen der vorige zitting worden ge lezen en goedgekeurd. Van den heer J. de Boer ia een dankbetui ging ingekomen voor zyne benoeming van hoofd van achool F, welke benoeming hg ver klaart aan te nemen. Mededeeling wordt gedaan van goedkeuring vau genomen raadsbesluiten, o. a. dat inzake eene leening van f 75.000. Van den heer F. van der Meer, koopman te Vlissingen, aangesteld als depothouder der American Petroleum-Company, is een verzoek ingekomen om b# tankwagens voor petroleum het gestelde maximum van 3000 E.G. met hoogstens 200 E.G. te mogen overschryden, en art. 391 der verordening van politie der ge meente zoodanig te wijzigen dat de nering doenden, mits in gesloten yzeren fust, petro leum mogen bergen tot hoogstens stelle 200 Liter, terwyi het artikel thans 20 L. voor schrijft. Dit verzoek wordt gesteld in handen van burg. en weth. en van de commissie voor de straf verordeningen Aan den heer J. de Boer wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwyzer aan sehool E, wegens zyn benoeming tot hoofd van sehool F. Tot leden der vaste commission uit den gemeenteraad worden gekozen: in de commissie voor de verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester ambtshalve voor zitter is, de heeren F. Delvoye, A. A. A. E. Gewin en W. N. Rottier, leden in de commissie voor de belastingen de heer Th. van Uye Pieterse, voorzitter, en de heeren J. Bos, A. A. A. E. Gewin, H. J. van der Meer en W. N. Rottier, leden de heer Alter, aftredend lid, wordt niet her kozen in de commissie voor de financiën de heeren Th. van Uye Pieterse, voorzitter, F. Delvoye, A. A. A. E. Gewin, F. H. J. Wibaut en Jos van Raalte, leden de boer Ealbfleisch, altredend lid, wordt niet herkozen in de eommissie voor de fabricage de heeren E. M. Chevalier, A. Loois, J. Verknyi Quak- kelaar, Jos van Raalte en F. H. J. Wibaut; in de commissie voor den reinigingsdienst de heeren A. Loois en W. N. Rottier in de commissie voor de badplaats de heeren E. M. Chevalier, M. Geelhoed en F. H. J. Wibaut in de commissie voor de oudheidkundige verzameling de heeren A. A. A. E. Gewin en C. A. Ealbfleiseh. Aan de orde is de benoeming van een regent over het Burger-Weeshuis (vacature- Harder), waarvoor worden aanbevolen de heeren C. de Wolff A.Hzn. en C. N. J. de Vey Mestdagh. Gekozen wordt de beer De Wolff met 9 stemmen, tegen 5 op den heer Mestdagh. De gemeenterekening over 1899 wordt voor- toopig vastgesteld. Zy bedraagt io ontvang f 416.999.39", in uitgaaf f 389.404.746 en sluit duB met een goed dot van f 27.594.65. Door het raadslid, den heer Bob, is in de vergadering van 30 April, by de vaststelling van een ontwerp-verordebing op de heffing en invordering van schoolgelden voor bet lager onderwya, voorgesteld om het schoolgeld op de scholen C en D te verhoogen tot f 12. De vaststelling dier verordening werd toen aan gehouden om een onderroek te kunnen instel len omtrent de wenseheiybheid van die ver hooging. Noch de commissie van toezicht op het 1. o. noch de hoofden der scholen C en D, zyn gunstig gestemd, naar is gebleken, voor een verhooging. zou u te veel aandoen." De overbiyfselen van het arme schaap lagen op een klein bovenkamertje. Het skelet was, voor zoover ik er over kon oordeelen, by na compleet, maar alle beenderen lagen los naast elkaar ec, zooals myn neef gezegd had, men zag geen gewrichten. „Wie heeft die beenderen neergelegd vroeg ik. „Dr Eipton, er zal een ïykschouwing plaats hebben." „Hoe zonderling dat de bond ze gevon den heeft." „Ja niet waar Ik geloof dat hg ze alle maal voor den dag gehaald heeftzy zyn weioig geschroeid, als men bedenkt hoe hevig de brand was, en zy kunneDgnietlanginhet vnur gelegen hebbenwant dan zou er nieta van overgebleven zyn. Wilt ge dat gordyn op trekken. Ik moet meer lieht hebben." Myn neef nam verscheiden opnamen en wy keerden huiswaarts.De ïykschouwing had plaats en de jury onthield zich van de arme vrouw een berisping toe te dienen, geloof ik, ofschoon ik niet goed weet waarom. Het publiek stelde veel belang in de zaak en er volgde veel practiseh medelijden op de artikels in de couranten. Een week later zei myn neef aan het ont bjjt„Die arme lieden gaan van daag weg. Ik moet nu toch die photographieën afdruk ken. De raan zal ze wel gaarne willen hebben." Burg. en weth. vereenigen zich met deze gevoelens en stellen voor aan bet ontwerp der verordening op de heffing van schoolgelden goedkeuring te verleenen. Na langdurige discussie, waarop wy in een volgend nommer terugkomen, wordt het voor stel vau den heer Bos in stemming gebracht en verworpen met 11 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen de heeren Boa, Looia eh Van der Meer Esn voorgestelde 4e wyziging der gemeente- begrooting voor 1900 tot een verhoogd bedrag van f 89.350.75 in ontvang en uitgaaf wordt zonder hoofdeiyke stemming aangebracht. Aan J. Savels en J. J. Gombert wordt ver gunning verleend tot het maken van twee lichtgaten in het trottoir voor hunne perceelen in de Coosje Bnskenatraat A 157 en 158, en aan de wed. Tuinman tot het aanbrengen vau een zonnescherm aan den voorgevel van per ceel wijk L 30 aan den Koudenhoek. Fan dergelijk verzoek van Houthuis ia in gekomen eu wordt goedgekeurd. Hierna gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Na heropening ia de benoeming vau oen marktmeester aangehouden. Door burg. en weth. waren daarvoor aan bevolen J. B. van der Schaaf, J. Barentsen en H. A. de Munok, allen nit Vlissingen. Ter tafel komt een voorstel tot den aan koop van twee pereeelen weiland aan de Singelweg van de maatsehsppg de Schelde, ter in gebruik geving aan het ryk voor het hon den van détailoefeningen. Hierby wordt overwogen dat het in 't be lang der uitbreiding van de gemeente weniche- iyk ia om met den staat een overeenkomst aan te gaan, waarby de gemeente in eigendom krygt den grond op 't Glacis, uitmakende het tegenwoordige exercitieterrein, onder zekere voorwaarden, waaronder behoort, dat de ge meente aau het ryk een terrein ten gebruike moet afstaan in de onmiddeiyke nabyheid van de stad, ten dienste van het garnizoen. Daar de gemeente zoodanig terrein niet bezit, is het wenscheiyk gronden voor dit doel aan te koopen. Per hectare wordt gerekend f 4000, terwyi het Qtuk 2—43—60 hectare gtoot is. De som ia te voldoen vóór of op 1 Januari 1902. De koop zal worden gesloten met recht van wederinkoop en onder voorwaarde, dat hy niet doorgaat, wanneer niet da tusschan Staat en gemeente te sluiten overeenkomst, tot rai ling van het tegenwoordig exercitieterrein tegen de in 1899 van de gemeente Middelburg aangekochte gronden aon bet Middenrednit, by de wet bekrachtigd wordt. Dit wordt aangenomen. Aan de orde komt tea slotte het voorstel tot machtiging van burg. en weth. om een overeenkomst aan te gaan met bet ryk tot railing vau grond voor exercitieterrein. Voor gesteld wordt daarby om aan art. 5, le lid toe te voegen „Wanneer het belang der gemeente Vlisaingen mocht vorderen, dat dit terrein weder ter beschikking dor gemeente komt, dan heeft de gemeente de bevoegdheid om een ander terrein beschikbaar te stellen van dezelfde grootte -n insgeiyks ten genoegen van den betrokken garnizoenscommandant." Ook dit wordt aangenomen. Na behandeling van nog enkele kleine voorstellen wordt de zitting opgeheven. Door kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Vlinaingen werd Maandagavond aan besteed het resüattreeren van de Nieuwe Kerk aldaar in 2 perceelen. Voor het eerste perceel, metaal- en timmer werk, scheven in do heeren: W. L.Huaon, ad t 8446J. Loois, f 8574, M. P. Kiaeietaen A. Caljé, f 8769, J. Willemse, f 8900, A. Hane- winkel, f 8940, P. N. de Rooi] en J. J. Eryger, f 9388, Males, Hariot en Vader, f 14.950. Voor het tweede perceel, schilderwerk, werd ingeschreven door de heeren A. J. Luitwieler f 1359, F. Hendrikse f 1500, L. van A«.artsen f 1597, J. A. Riemens f 1535 en G. A. Gillissen f 1600. 2 biljetten waren van onwaarde. Alle inschrgvers wonen te Vlissingen. Da donkere kamer lag naast het studeer vertrek en ik bleef myn sigaar rooken terwyi myn neef bezig was met het fixeeren. Ein- deiyk kwam by ze nog laten kg ken. Zy waren heel goed gelokt, vooral die van den schedel. Terwijl ik die bekeek, zag ik een vlekje boven op den kruin, dat mij niet opgevallen wss toen wij het lijkje bekeken." „Wat ia dit?" vroeg ik er op wijsende. „Misschien een vlek in de plaathier hebt ge een vergrootglas, kijk daar eens mee." Ik keek en ontwaarde tot mijn groote ver bazing duidelijk de cijfers 189 boven op den schedel. Ik gaf het vergrootglas aan mijn neef, die keek, ontstelde en vuurrood werd. „Het is een nummer," zei hij op schor ren toon. „Ja, hoe ter wereld komt dat daar „Hoe? Wel, wij zijn b3etgenomen. Dit is in het geheel geen kindersohede!. Er is nooit een kind in dien woonwagen geweest. Dit is een oud skelet, dat door dien ver- wenschteu mooiprater ergens opgekooht is." „Badaard, badaard wat. Gij weet het nog niet zeker.",. „ZekerNatuurlijk weet ik het zeker. Hoe kon een levend kind een nummer opzijn schedel hebben Zag mij dat I Die sohurk Ik zal zorgen dat hy gestraft wordtik zal „Wacht evoD. Niet te gauw. Gy kant geiyk hebben „Ik heb gelijk.,',' Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Woensdag 5 Sept. Prov. Schietwedstrijd. V r y d a g 7 Sept. Verg. Ons Huis. Gabouw Wagenaarstraat 8 n. Zondag 9 Sapt. Aanvang leasen Zondags school E. V. Concert en gehoorzaal. Dinsdag 11 Sapt. Vergad. Middelb. Zieken fonds. St. Joris 7—8 n. Vlissingen. Woensdag 5 Sept. en volgende dagen Con cert Weener Dameskapél. Grand Hóiel 8 u. MOUDKSI AAMBfilTBDIVe», Dinsdag 11 September. Middelburg. Raadhuis l'/s u.: het be- krammen van een gedeelte der wederzydsche dijköü van het afgesneden gedeelte der voor malige Middelbnrgsche haven. Aanwyzing 10 Sept. Ialiohtingen Gemeentebouwmeester. Vrydag 14 September. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.het aanbrengen van voorzieningen tot uitbreiding der ondetzaesche verdediging voor den mond der haven aan den Willem- polier, behoorende tot de werken van de tramweghavens van het Zfjp3. Raming f 7200. Aanwyzing 7 Sept. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Stoel te Goea eu adjunct-ingenieur ScbiTl te Bruinisse. Zaterdag 15 September. Borssele. Directiekeet 2 u.het leveren van 940 scheepston stortsteen en winter- materialen, in twee perceelen. Aanwyzing 7 September. Inlichtingen J. Beenhakker. Rotterdam. Heden is de instructie her opend inzake den dnbbelen moord, 16 Jan. 1899 te Berkel gepleegd op den rentenier Ripping en diens huishoudster. Io verband hiermede werd te Rotterdam, op aanwyzing van een vroegeren verdachte, zekeren Schmits, die thana voor eene andere zaak tien jaar hechtenis ondergaat, gearresteerd en naar Den Haag vervoerd zekere Van der Linden. 's Cravenhage. De koninginnen komen 17 dezer in de residentie. Hedenmiddag te 2 uur had in de Trhves- saal de nederlegging plaats vau de aoten van bekraohtiging der verdragen en verklaringen, onderteekend op de vredesconferentie. By de opening zeiie de minister van bui- tenlandsche zaken De Beaufort, dat dit de beëindiging waa van de werkzaamheden der vredesconferentie, die nn tot de geschiedenis behoort. Moge eenmaal de toekomstige ge- schiedschryver kannen getuigen, dat do arbeid der conferentie duurzaam en weldadig voor de mensohheid is geweest! Die wensch is ineen telegram aan don keizer van Rusland uitge drukt. De zaakgelastigde der Zuid-Afrikaamehe republiek, Van Boessohoten, zal heden een samenkomst hebben met de Bóeren-deputatie. Deze weet niets van een baweerd voornemen van Kruger om naar Nederland te komen. Amsterdam, In een druk bezochte ver gadering van werkstakende diamantbewerkers werd medegedeeld, dat de juweliers het voor stel der fabriekseigenaren tot het houden eener bemiddelingaconferentie afwezen. Wel wilde zy oonfereeren, mits de stakers alle eischen lieten ?allen, wat onmogeiyk was. Steeg de nood op het hoogst, dan zouden &y nog liever op de o'-de voorwaarden het «zerk hervattendoch hierin zouden velen weerzin hebben, zoodat voorhando alle uit zicht op bevrediging van den stryd is ver vlogen. Daarentegen zou het aantal werkloozen zeer vermeerderd worden, wanneer op Zondag alle siyperyen en fabrieken worden gesloten. Voorts werd medegedeeld, dat het Paleis van Volksvlijt niet meer beschikbaar was, en men weder in den Parkschouwburg zou vergade ren, die veel kleiner ie, zoodat dan in twee drie bijeenkomsten hetzelfde zal behandeld moeten worden. Ni afloop goochelde Bamberg. „Heel goed; maar het zal een onaange name geschiedenis zijn. Gij hebt aan de cou ranten gesobreven, niet waar." Het gelaat van mijn neef betrok. „Ja dat heb. Ik weet dat ik erin ben geloopen. Wat zal men mij ontzettend uit lachen Maar gij wilt toch niet dat ik de zaak sussen zal „Neen, neen, er is geen sprake van sussen ik wil alleen maar dat gij niet louter op vermoedens te werk gaat." Jaist kwam John zeggen„Daar is iemand om u te spreken, mijnheer." „Wie ia het?" „De man die zijn kind verloren heeft, mijnheer." „Wat wil hij „Hij wil mijnheer George apreken." „Heel goed. Laat hem binnen komen." „Luiater nn eena", zei ik acbieiyk. „Ik moet hem alleen hebben. Gij moogt er n niet mee bemoeien. Traebt niet wyzer te zyn dan de jury van den lijkschouwer. Ik zal met dien man alleen wel klaar komen. Als gy er by zyt by weet dat ge magistraat zyt zegt hy nieta of als by iets zegt, moet gy er proces-verbaal van maken en dat is niet wenacheiyk ik geloof tenminste niet dat dat wenscheiyk ia?" Myn neef zag my weifelend aan, knikte stilzwygend en verliet de kamer. Even daarna kwam John terug. Dl oorlog lo Ziid-ifrUut Maseroe 3 Sept. Ladyb and ia ingealoten door de oommando'a van Foerie, Grobler, Lemmer en Hasebroek en 200 verkennen van Theron. Het garnizoen verbrandde de levensmiddelen, om te beletten dat de Boeren ze veroverden. De toestand van het garnitoen ia eritiek. Hunter komt helpen. Kaapstad, 3 Sept. De operaties in het Noorden en het Weit en van de Transvaal worden met groote bedryvigheid voortgezet. Plnmer had een tweede gevecht met de Boeren te Rooikop en veroverde 100 geweren en 40 000 patronen en levensmiddelen. Op 31 Augustus poogden de Boeren, echter zonder gevolg, de waterwerken van Johannes burg te verwoesten. Generaal Hart verraste en verjoeg hen. Esn af deeling van Da Wet is met groote verliezen terzelfder plaatse geslagen. Een koloniale divisie van Zeeruit, naar Erugersdorp oprukkende, ontmoette ernstigen tegenstand der Boeren, die zware verliezen leden. Belfast 3 Sept. Baden Powell vertrok den len van Pretoria naar Kaapstad. PO8TE RIJEN. Verzending en laatste onsliohting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (AUet plaatselijke tyd.) Oost-Indië. Rotterdam Lloyd7 Sept. 7.10 'aavondv; MarseiJlafEY.dienst). 8 Sept. 6.15 'morgens. Genna (Nederl.) 11 Sept. 7.10'1 avonds. Napels vDoltsohe det.) 17 Sept. 15 'anamld Amsterdam (Nederl.)14 Sept. 7.10 avonds. Brindioi (Eng. dienst) 14 Sept. 15 namid. Marseille Lloyd) 18 Sept. 7.10 's avonds. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Britsche boo ten, boslichting te 15 's namiddags, voor de enppletoire verzending te 7.10 avonds. Voorta des Donderdag! om de 14 dagen, twee dagen voor de verzending der Franse he mail te 1.5 '0 namiddags. Met de Dnitsche booten wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Rionw, Palembaug, Banka, Billiton en de Westerafdeeling van Borneovoor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië alleen op verzoek. Voor suppletoirs verzendingen over Napels en over Brindiai wordt de bna nog te 7.10 gelicht; doch de aansluiting op het vertrek der booten nit de genoemde havena ia daarvan niet verzekerd. Snppletoire verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekende atnkken den vol genden morgen te 6.15. W est-IndLië. Cursgao over Qnesns- Éown7 Sept. 10.10 'a avonds Suriname via St. Na- «airs8 Sspfc. 7.10 avonds Curasao met K.W.I. maildienst14 Sept. 7.10 'oavonde Suriname via Sou thampton18 Sept. 7.10 '0 avonds Suriname via Amsterdam. Den 14en en laatstes van elke maand 7.10 «Tondi. Algemeen Overzicht. De Czaar komt niet te Parya. Het is nn offieiëel, zoo officie al ala iets maar kan zyn. Want de Czaar heeft het in een eigenbandigen brief aan Lonbet medegedeeld. Maar om deze teleurstelling wat te verzachten ia de brief aan Lonbet overgebracht door prina Ouionrof, die tevens belast was om Lonbet de orde van St Andreas te overhandigen. NatunrUjk over en weer harteiyke speeches zonder eenige betee- kenis. Alleen zy vermeld, dat de brief van „De man wil zyn hond meebrengen, vindt u dat goed, mynbeer „Zeker." Weldra versoheen Nero met zyn meester. „Goeden morgen", zei ik koel, „gy ver langt my te spreken, naar ik hoor." „Ja, mynheer ik ga van daag weg en daar ik weet hoeveel gy van Nero hieldt, dacht ik dat gy misschien nw aanbod zondt willen hernieuwen, 't was geloof ik twintig pond.", „Stellig niet", zei ik vastberaden, den bond wegduwende, die zyn poot op myn knie legde. „Ik geef die som niet." „Tien dan." „Geen tien, geen vyf, niet een." „Wilt gy -hem dan ala een geschenk aannemen „Wat bedoelt ge?" vroeg ik verbaasd. „Gy hebt altyd van den hond gebonden en by van u en ik geloof dat hy by n veiliger zal zyn, veiliger en gelukkiger Ik zag hem aan. Hy had biykbaar iets op het harthy stond heen en weer te sehuifelen en zag my in het geheel niet san. Zon hy een bekentenis willen doen Ik besloot hem te hnlp te komen. „Dus gaat gy de zaken aan kant doen zei ik. Hy wierp my een achterdocbtigen blik toe en aloeg de oogen neer. „Ja, mynheer, wfl denken er over om naar Londen te gaan." Ik stond op, ging naar de deur, deed di$

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2