FEUILLETON. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEH Er :«ofaönfc eenige ruimte ia den sfceen- koolhandel te komen. Vanwege het Syndi caat ii aan sommige afnemen in Twente de vrasg gedaan of men bereid is het ontbreken de in den jair-vooraad op te geven en, in dien voorhanden, te ontvangen. Men sohrgft deze onverwachte voorwaardelijk aanbieding toe aan den minder gnnatigen toestand der Dnitiehe industrie. De tegenwoordige kommandani van het leger in Ned.-Iniië sal, zegt men, 1 October aftreden. In den nacht van Zaterdag op Zondag ia in de Korte Hoogstraat te Rotterdam een winkelhals uitgebrand en een aangrenzend perceel- erg beschadigd. De bewoners konden sieb met moeite en slechts half gekleed redden» De schade wordt door assurantie gedekt. Een bedrag van f 2700 aan specie is, vol gens den eigenaar, tydens den brand ontvreemd. In dezelfde gemeente vielen Zondag avond twee jongens aan de Prins Hendrikkade te water. Een werd gered, dooh de andere, een jongentje van 10 jaar, verdronk. By aankomst van een trein nit Roosen daal aan het station te Rotterdam, gaf een der reizigers kennis dat hem in den trein een portefeuille met f 900 gerold was. Te Oadewater had iemand, die blaren aan de voeten had bekomen, daardoor een' stopnaald met een draad sajet gehaald. Met gevolg was dat binnen korten tijd voet en been opswollen. Ha eenige dagen gepapt te hebben, werd eindeiyk geneeskundige hulp in geroepen. Te laat echter, want de geneesheer constateerde bloedvergiftiging en de lyder be sweek daaraan. To Oad-Alblaa had een man, die aan het schieten was, door in een sleutel kruit te doen, or een spy ker in te steken en alsdan daar mede tegen een maar te stooten, teneinde het kruit te doen ontploffan, het ongelnk dat hem de middelste vinger van de rechterhand werd verbrijzeld, doordat de slentel ia stukken vloog. Daar dit kooitje ook wel elders wordt uit- gevoerd, zjjj men gewaarschuwd To Weesp, waar men met Koninginne- verjaardag weer ongeregeldheden verwachtte, is de foeatviering ordeiyk afgeloopen. Politie en eea detachement rijksveldwachters nit Am sterdam waren op het stadhuis opgesteld, doeh de rost werd niet verstoord. De haven van Texel was Woensdag aóo volgestroomd met dicht opeen gepakt drytwier, dat stoombooten byna een half not moesten worstelen om een afstand van nog geen 20 meter vooruit te komen. Zeilvaar- tnigen konden er niet doorzeilen en waren verplioht van het ankerspil en zware trossen gebruik te maken om zoodoende de haven in te komen of deze te verlaten. Op sommige plekken was het dryfwier on geveer een meter dik op elkaar gedrongen. Door een opperman te Deventer is b|j 't afbreken vast een oude woning aldaar in een muur gemetseld gevonden een aarden potje met 82 oude zilveren munten nit de 16e en 17e eeuw. Te Kampen is des naohta een veehouders- woning geheel door brand vernieldook twee bergen met hooi en drie varkens verbrandden benevens byna de geheele inboedel. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Te Wedde heeft een ongeluk plaats ge had. Vier jongens gingen na sohoeltyd baden drie keerden terug, de vierde, eeu achtjarige knaap, waa verdronken. Den volgenden mor gen ie sijra l|]k nit de Westerwoldsohe A op- gevisoht. Te Beek (N.-B.) ia by avond de vrouw van een landbouwer, by-het waterputten, voor over in den pnt gevallen, zonder dat iemand het bemerkte. Later vond men haar iyk. Te Stratum ia een blok hnizen, door drie gezinnen bewoond, in de asoh gelegd. Ook de inboedels gingen verloren. Een en ander was verzekerd. Onder Prinsendorp ia een hofstede door hooibroei verbrand. Ook het vee ia daarby omgekomen. De werkstaking in de glasblazeryen b|) Charleroi breidt aioh uit. De aankomst vau Eageïsche havenarbei ders te Duinkerken heeft daar tot troebelen geleid. In het Belgische plaatsje Anderghem heeft een man jonge vrouw, met wie hy eerst 12 dagen gehuwd was, den hals afgesneden. Hét drama was te. atschnweiykerj omdat het voorviel terwyi de moeder der jonge vronw, die boven woonde, naar beneden was gekomen en aan de boitenzyde der dear stond. De Ho3 ik aan mijn New-Found- lander gekomen hen. .2 Uit het Engekeh, vau WALTER RAGGE. „Wat voor een ongeluk?" vroeg ik. „O! het is een treurige geschiedenis; Charley ztl heel boos op my s|u als ik het n vertelwant by zal het n zelf vertellen, maar ik kan er niet over zwijgen. Gisteren kwam bier een arme man met een woonwagen. Hy liet dien buiten het dorp staan, onder de hoede syner vronw en ging het dorp in om manden te verkoopen. Terwjjl hy weg was, geraakte de wagen in brand geloof dat er een Ump sprong, terwyi ia wouw hout sprokkelde." „Hoe ongelukkig I zei ik om iets te Keggen. „Ja maar dat is nog niet het ergste?! riep dochter gaf op het kloppen gewoon antwoord. Hoe het mogeiyk is dat de ongelukkige zelfs geen kreet heeft kunnen uiten, is niet dniieiyk I In een Belgisch blad wordt verzekerd dat in de verschillende speelholen aan de zeebad plaatsen iteeds allumeuset aanwezig zijn, vrouwen van verdachte zeden, die zich door den speelhuishouder goed doen bstalen en tot taak hebben spelers te lokken en dezen te doen verteren wanneer zij winnen. Zoo had zekere X. op een avond 350.000 fr. gewonnen. Hy meende er mee henen te gaan; maar dit was volstrekt niet naar den zin van den speel huishouder en op een teeken van hem werd de winner omringd door een tiental vrouwen. Welnu, geeft ge niet te drinken? vroe gen zy 5 zelfs geen glas champagne Wie kin er weigeren wanneer men 350.000 fr. wint? Er werd dan ook in een klein salon op de eerste verdieping dapper champagne gedronken. Een uur lat ar was X. geheel beschonken, keerde terng in de speelzaal, verloor de gewon nen 350.000 fr. en nog 60.000 fr. daarby. Het blad waarborgt de echtheid van dit ver haal en houdt de namen van personen en plaati ter beschikking van het pnblieb. Het Parysche comité voor de onafhanke lijkheid der Boeren laat in het paviljoen der Z. A. Republiek, op de tentoonstelling, een register leggen, waarop zy, die hun sympathie voor de Boerenzaak en baar leiders willen uitdrukken, hnn naam kunnen zetten ter ge legenheid van de verjaardagen van president Kruger en president Steya. Aan een te Hamborg gebonden wedstryd op de schryfrnachine namen 10 heeren en 6 dames deel. De nitslag was dat alle pryzen aan de dames ten deel vielen. Ook een groots woltim» te Brünn is gevallen als slachtoffer van de dolzinnige speculatie. Te Gildehaus kreeg een vronw, die het elektrische licht wilde opsteken, zoo'n hevigen slag, dat zy bedwelmd neerzonk. Een man werd op dezelfde wyze doodgeslagen, en even? camel een hond. In een andere woning werd ook iemand ge dood doordien hy aan de leiding kwam. Als oorzaak wordt opgegeven, dat gedurende het voorafgegane onwedar een bliksemstraal in de hoofdleiding geraakt was en het overspringen van den 2000 Volt sterken stroom in de Gildehanser zyieiding veroorzaakt had. Wel 30 personen werden by een poging, om de lamp aan te steken, bedwelmd of kre gen ten minste sterke eleotrische schokken. De Oostenryksohe aartshertog Joseph is by Boedapest van het paard gevallen, en heeft z|jn voet vry ernstig bezeerd. Uit New-York wordt geaeind, dat Edison het middel heeft gevonden, om eleotrioiteit rechtstreeks te ontwikkelen nit steenkool, dos zonder hulp van een dynamo. De uitvinding geeft natnuriyk een groota besparing, zoowel met betrekking tot de machines, als tot de benoodigde hoeveelheid steenkolen. Verkoopingen en Verpachtingen inZeeland. Datum Plaat». Voorwerpen. Information. 4 Sept. Vlfwingen, Ha ken, Mar et Tak. 5 D Brigdamme, Beeatiaal ens.. Verhuist. 5 o B ggekerke. Land, Loeff, 7 Westkapelle, Hontw., Albr. enz. De Vos. 12 Weatkapelle, Bouwland, Verhuist. 18 Middelburg, Wei- en bouwland, Tak. 15 Krabbendjjke, Bouw- en weiland, Prins. 21 Grjjpskerke, Wei- en bouwland, De Vos. Krabbendjjke, (verp.) Hofstede, Tak. Helnkenszand. Alhier zakte heden mor gen eene 75jirige werkman ineen en gaf onmiddeliyk den geeBt. Borssele. Alhier bad Zondag plaa'a de bevestiging en intrede van den predikant der Herv. gemeente, den heer Van Hengel. De bevestiger, dè heer Van den Nieuwen- hoyzen, predikant te Nykerk, had tof tekst Joh.l va. 43* en de heer Van Hengel .1 Cor. 2 vs. 2. Vooral des namiddags waren buitengewoon veel hoorders tegenwoordig. Ter neuzen. By hef lossen van bet itoom- schip Astrologerbestemd voor de firma Van UsselateDn et-Fffs, wérd de voorzitter van den Bootwerkersbójiïi, Ynn der Hoofd, heden mor gen bedankt. de dochter uit. „Dat weet ik welmaar Iaat my nu zelf vertellen," berispte de moeders „de vrouw was buiten den wagen, maar het kind was er 'n, en bet vuur woedde zoo hevig dat de vrouw de vlammen niet durfde trofseerenmaar den hond er in joeg om het kind te redden. Hy beproefde het eenige malen te vergeefs en eindeiyk is hef niet vreeaelijk bracht hy het skelet van bet arme kind naar bniten.Ik denk dat zy de brandende olie over sioh heen gekregen had maar er was niets meer over dan het skelet, en dat was nog deerlijk ge havend door het vnnr. Het is afsehnweiyk maar daar is Charley eindeiyk." Mjjn neef kwam haastig binnen„Zoo Geor gië, 't speet me dat ik je niet kon af halen maar 't is zoo druk van daag wy hebben hier een akelige gebeurtenisEsn arme man- demaker „Ik heb het George al verteld," viel syn vronw in. Het roode gelaat van my n neef werd nog rooder, mtar hy bed worg zyn teleurstelling. „Ja", fiei hy, „ik heb de arme Heden gesprok- De andere werklieden staakten toen, waarop de firma maatregelen nam om de Astrologer naar Gent door ta zenden voor de lossing. Onderwijl de voorzitter met een ander lid zich gereed maakten om in Gent en Antwer pen de lossing der boot, by doorzending ervan, te voorkomen, hervatten verschillende lieden der vaste ploeg, aangeynld door anderen, mede bondsleden, den arbeid. De organisatie der bootwerkers ondergaat daardoor ook bier een grooten knak. In den naoht van Zaterdag op Zondag beeft hier een veohtparty plaats gehad tussehen een bondslid en een wegens zijne handelingen van de ledeniyot geschrapt persoon, waarby de eerste verschillende sneden met een men over het gelaat en den arm opliep. 's-Gravenhage. Door het hoofdoomité van het Nederïandsche Boode Kruis zal met dr. Lingbeek ook nog de arts Van Engelen, te Graanw en Langendam, naar Zuid- Afrika worden gezonden. Ds oorlog li Zild-Afrlkii Londen 3 Sept. De bladen vernemen uit Belfast, dat Roberts formeel de annexatie der Znid-Afrikaansehe Republiek heeft afgekondigd. Pretoria, 31 Ang. De taak der machinisten wordt buitengewoon zwaar, daar zij met 98 locomotieven moeten werken over 1100 myi spoor» 500 Boeren hebben een aantal gevangenen, meest vreemdelingen en kaffers, opgesloten te Kliprivier, in vryheid gesteld en gewapend. CHINA. Shangal, 2 Sept. Ruslands .voorstel om terng te trekken baart verwondering. Men gelooft dat financieels redenen en de moeiiykheid om de troepen te fonrageeren, invloed uitoefenen op het besluit. De consuls weten niets van de gebenrte nissen in Peking, wegens de storing van de telegraaf. Marktprijzen van Tarwe en MeeL Maandag 3 Sep>tamber Rotterdam. (Bericht van den makelaar H. nan Randwijk.) Ter markt van heden waren bnitenlandsohe granen vast. Meel werd hooger betaald. Zaterdag l September. Antwerpen. Tarwe flauw; La Plata fr. Parijs. Tarwe kalm; loop. md. hr. 19.85. P e s t b. Tarwe flauwper voorjaarZater dag kr. 8.01. Vry dag kr. 8.05. B e r 1 y n. Op grond van de verdere daling in Amerika was hier de stemming voor tarwe op leveriDg aanvankeiyk gedrukt, maar werd later vaster, zonder dat de pryzen zich van het geleden verlies volkomen hebben kunnen herstellen. Rogge bood san de teruggaande beweging veel weerstand en- werd af en toe zelfs iets hoogör betaald. «M HOVOBX UüKBEITBDIieflS, Dinsdag 11 September. Middelburg. Raadhuis l1/» u.het be- krammen van een gedeelte dér wederzydsohe dyken van het afgesneden gedeelte der voor malige Middelbnrgsohe haven. Aanwyzing 10 Sept. Inlichtingen Gemee&tebpnwmeester. Vrydag 14 September. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.: het aanbrengen van voorzieningen tot nitbreiding der onderzeeache verdediging voor den mond der haven aan den Willem polder, behoorende tot de werken van de tramweghavens van hef Zjjpe. Raming f7200 Aanwyzing 7 Sept. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Stoel te Goes en adjunct-ingenieur Schil! te, Bruinisse. Zaterdag 1& September. Borssele. Directiekeet 2 u.het leveren van 940 scheepaton etorfsteen en winter- materialen, in twee perceelen. Aanwyzing 7 September. Inlichtingen J. Beenhakker. Algemeen Uverzicht, De toestand in het Verre Oosten wordt be paald interessant. Rnsland onttrekt zich aar de militaire actie, zonder zelf te waohten op de beslissing der andere mogendheden. Immers by nota van 25 Augustus is aan de verschillende regeeringea medegedeeld, dat de Russische regeering besloten heeft haar gezant te Peking met bet geh ele legatie-personeel van Tiest-sin terng te roepen. Zy zullen wor den vergezeld door de Russische troepen, wel ker aanwezigheid te Peking geen grond meer ken. De man is radeloos en sohold vreeieiyk op zyn vrouw, niet omdat zy het kind alleen gelaten hadmaar omdat zy den hond in bet vnur gejaagd heeft." „Die arme man." „Wat it hot voor oen hond vroeg ik. „Een groute zwart en witte Newfound lander. Hy io niet heel erg gebrand." Een Newfoundlander S Myn herinnering ging terng naar dat aandoeniyke tooneei op den pier, een paar jaar geleden. Waren alle Newfound landers heldhaftig, of zou dit zyn dierbare Nero weer zyn Zyn baas was ook manden maker, herinnerde ik my. Hy moest het &yn. „Hoe ziet die man er uit vroeg ik weer. „Heel fatsoeniyk, zoodat ik verbaasd was hem zulke ruwe woorden te hooren uiten. Hy is klein, met een zwarten baardj by •preekt byna als een heer." „Herinnert gij u dat ik u verteld heb van dien hond, die van den pier in zee sprong Ik ben byna zeker dat het dezelfde is." „Wat een lieve hond?", riep myn nichtje uit. „Die hond, dié trachtte dat drenkelin- getje te redden 1 O ja, het ie zeker dezelfde heeft, nu de taak, welke de Rassicehe regee ring hnn had opgedragen, niet meer verwezen lijkt kan worden. Waaraan deze verandering foe te sohryven? Zon het waar zyn, dat in Rnsland werkeiyk vrees bestaat voor een Duitsohe politiek, of zon de Deutsche Tageszeiiung geiyk hebben dat Rnsland ontstemd is over de uithtingen van keizer Wilhelm, met betrekking tot de benoeming van Waldersee? Van veel belang zon het natnoriyk zyn pre cies te weten, w&f de andere mogendheden doen. Aanvankeiyk is gemeld dat de moeiten met Rusland instemden. Maar nu vernemen w§ weer, dat nog door niemand een bindend antwoord ie gegeven Inderdaad, het wordt wel moeieiyk de ge schiedenis van den dag te sobryven; dat biykt niet alleen hier, maar ook in Zuid- Afrika. Alleen van de Vereenigde Staten sebynt het vry vast te staan, dat zy met het nieuwe programma medegaan. Dat de anderen, vooral Duitacbland en Engeland niet met Rus land willen samenwerken, is te begrypen. Hoe wel de nn door het CzarenrQk gevolgde poli tiek wel te verdedigen is met het oog op het oorspronkeiyke Rnssische programma en als een uitvloeisel daarvan mag worden beschouwd, is hef toch te begrypen, dat men wantrouwend is, nu Rusland aio het ware China gaat steu nen. Men ziet daarin een streven, om China een dienst te bewijzen, die natnnriyk betaald cal moeten worden. Voor Dnitechland is dit alles natnuriyk hoogst onaangenaamhet is een ernstige neder laag, die wy keizer Wilhelm van harte gunnen. Want als Rusland op dit oogenblik alles doet wat het wil, en met de andere mogendheden speelt, dan is het alleen omdat er geen Enge land meer is! Zonder den oorlog in Zuid- Afrika zon Rusland niet durven ondernemen wat het nn doet. Zonder den oorlog in Zuid- Afrika zon Duitacbland in Engeland een stenn hebben gehad. Nemesis 1 En zoo blykt alweer wat reeds zoo dikwerf is gezegdde Zaid-Afeikaansehe oorlog is een gebeurtenis die op de machtsverhoudingen in de wereld een grooter invloed heeft dan iets wat sedert 1870 is voorgevallen. Elke diplo matieke nederlaag in Engelaud, elke over winning van Rnsland vindt zyn grond in den Boeren-oorlog, welke allen treft, die in'eenlg opzicht iets van Engeland te waohten hebben. Wat zal de Csaar nn doen Zal by hem het besef levendig worden, dat hy wat voor de Boeren heeft te doen De aio dr Leyds ver leende audiëntie wordt niet ongunstig nit gelegd. Men ziet daarin een erkenning van het bestaan der Zaid-Afrikaansohe republiek en een bewys van sympathie. Waf den stand op het oorlogsferrein betreft, deze biytt verward. Het beste bewys is mis schien dat een der Mollamdsohe bladen, dat steeds met grooten y ver heeft getracht door te dringen in waf omgaat, Zaterdag het vol gende schreef: „Het is niet gemakkeiyk om uit de voor ons liggende telegrammen een klaar denkbeeld te vormen van den toestand. Of Roberts óf Reuter liegt wat uit ver- geiyking vau onderdealen der telegrammen zon volgen. Zoo laat Renter de Boeren den spoorweg totaal vernielen, zelfs de dwarsliggers zonden verbrand zyn, en seint Roberts dat de spoorweg intaof is. en dat de treinen doorlie pen naar Maohadodorp. Zoo laaf Reuter Boller oprukken N.-Ooste- iyk van Helvetia en seint Rober ts dat by ten N. van Nooitgedaeht staat. Wy mogen aannemen dat Boller het beter weet, dat French Doornhek heeft bezet, ten N. van Waterval-Ouder eu dat Dundonaldten O. van Nooicgedacht staat. Boller meldt dat French te Waterval-Oader eenige Eogelsohen en Boeren in het hospitaal vond en dat twee kapiteins aan bun wonden zyn bezweken- Voorts dat Boller niet veel moeite had om een klein aantal Boeren te verdry ven uit een sterke positie op de Zwarte kopjes ten N. van Helvetia (Snyman). Eindeiyk, dat do opmarsoh der troepen in het algemeen wordt belemmerd door een natten mist en door een geaccidenteerd terrein. Wat de Boeren betreft, willen wy aannemen, dat alle berichten omtrent hen juist zyn. Met andere woordendat de hoofdmacht naar het Lydenbnrgsche is, dat een ander deel by Nel- sprnit den spoorweg bezat houdt, dat een derde deel de zeer sterke positie by Barberton inneemt." er kannen niet twee zulke honden zyn." „Ik ga dien man morgen opzoeken. Waar kan ik hem vinden?" „Ik zal John van avond naar hem toe zenden. Wy hebben een kieiie collecte voor hem gehouden en hoe eerder hij dat geld heeft, hoe beter." „Laat John hem dan zeggen dat ik hier ben", zei ik.«|„Als h| dezelfde is, zal hy zich berinneren. Het io een zonderlinge samen loop, ofschoon Bowling, waar dat kind ver dronk, niet zoo heel ver hier van dun is, niet waar „Ongeveer twintig myienmaar het is toch nog al zonderling? Ik zal het John zeggen. En nn moeten wy ons gaan kleeden." Terwyi wy na het eten aan het biljarten waren, kwam myn neef op het geval terng. „Dat vnur moet toch heel hevig geweest zyn" zei hy, terwyi by kryt aan zyn queue smeerde. „Er is volstrekt geen vleesoh meer op de botten, zy zyn al te maal geschroeid} zelfs de gewrichten zyn weg." „Hoe bleef het skolet dan in elkur?" „Dat deed het ook niet de hond moet Een later telegram nit Badfontein meldt dat Boller de Krokodil-mier (evenwydig loopende met den spoorweg naar Delagoabaai) is over getrokken om naar Ljjdenbnrg op te rokken. De Boereneommaudo's verzamelen zich in het Krokodilgebergte. Beknopte fflededeelingen. Alsjj datum voor de komst van den Ccur te Parys wordt nn weer genoemd de 15a September. Er is sprake van dat Von Giers, de Russische gezant te Peking, naar Parys wordt overgeplaatst. Havas meldt dat het beslist onwaar is, dat de Frangehe regeering ooit heeft bedankt voor een zydelingsch of reohtstreeksch aanbod, om een Fransch generaal tot opperbevelhebber in China te maken. De slechte loop der onderhandelingen met de politieke partyen in Oostenryk heeft het denkbeeld op den voorgrond gebracht den Ryksraad te OBtbinden, nadat by keiceriyk besluit, op grond van 14 der Grondwet, al gemeen kiesrecht zal zyn ingevoerd. Aodere bladen spreken van een crisis en noemen reeds namen van een nieuwen pre mier. Het bericht dat Brasoi cassatie heeft aangeteehend, foljjkt onwaar. Hy heeft stellig geweigerd. Dat had er anders net nog moe ten bykomenl By de opening van den nieuwen kabel tnsschen Duitsehland en Amerika, hebben Mae Kinley en keizer Wilhelm telegrammen ge wisseld. Wy herinneren ons, dat by de opening van den eersten kabel koningin Victoria en de president der Unie hetzelfde deden. Ze hadden het toen drnk over vrede, soheldsgereohten, en dergeiyke mooie woorden. -- Da woelingen op Ceylon gaan niet uit van de .Boeren, maar van de bevolking, die lydt onder de voortdurende atyging van de pryzen der levensmiddelen. Het wordt eiken dag zekerder, zoo zegt het Ebld, dat de Boxero tot hun besluit van verzet tegen de roofzieke „vreemde duivels" besloten, toen ze vernamen hoe enkele duizenden Boeren het reusachtig Britsohe r|k, dat hnn land poogde op te slokken, stonden en erna? deiyke nederlagen toebrachten. Men biyft in Engeland steeds vreezen voor Daitsohe plannen ten aanzien van het Yantse-kiang dal. Te Amoy biyft hef onrustig. De Chinee- zen verlaten de stad eu de handel staat er atii. De verspieders van kapitein Theron heb ben den spoorweg by hef station Kliprivier (ten zniden van Johannesburg) afgesneden en. een trein van 28 wagens in brand gestoken De door Engeland te betalen schadeloos stelling wegens de aanhouding van drie Duit sohe mailbooten is vasgtesteïd op 87.500 pd.,sts ROBERTS' SCHANDDAAD. Een nienw lieht gaat over de proclamaties van lord Roberts op. De Parysohe Liberté maakt de zaak voor hem nog erger. De Londensehe oorrespondent van dit blad toch meldt „Ik kan n eenige nog onbekende inlichtingen geven omtrent de omstandigheden, die lord Roberts er toe brachten, de proclamatie, waarin tot de tegenwoordige strenge maat regelen werd besloten, te teekenen. Be tekst van deze proclamatie is van de hand van sir Alfred Milner, die handelde op inspiratie van Chamberlain. Toen lord Roberts den tekst z&g, hield hy het nfnk veertien dagen in zgn portefeuille, weigerend zyn handteekening onder een der? gelijk geschrift te zetten. Sir Alfred Milner zorgde toen voor tns- «chenkomst van zyn snperienr Chamberlain, die, van lord Lansdowne, minister van oorlog, gedaan wist te krygen, dat hy lord Roberts be «al te teekenen. Da verantwoordeiykbeid van de maatregelen, die in de laatste week in de Zuid-Atrika8nsohe republieken worden toegepast, rost dus geheel by sir Alfred Millnèr en Chamberlain." Hoe nn? Roberts weet, dat een schand daad van hem gevergd werd en by gat toe in plaats van heen te gBan?. En nu is volgens de Manchester Guardian weereen nieuw bevel van Roberts versohenen,' waarby wordt gelast 30' hoéven te verbranden als straf voor de vernieling van dep spoorweg, terwyi op 50 andere hoeven een boete is gelegd van 1/2 kroon per morgen, dat Ib 1/8 van de waarde. het stuk voor sfnk aangebracht hebben. Ik begryp niet dat by niet erger gebrand is. Eu, zeg het niet aan myn vronw, maar ik heb den man gevraagd, of hy er tegen had dat ik een photo van het skelet nam. Hy heeft er niet tegen, en ik ga er morgen heen en neem myn camera mede." Den volgenden morgen togen wy haastig naar het dorp, terw|l my ra neef zyn camera onder zyn jas verborgen hield, totdat wy den hoek ooi waren. Wy vonden het ongelukkige paar in de woning van een oude dienstmaagd van myn neef. Zy zaten samen in de kenken en de oude vrouw des huices had het druk met het verwydereu der nieuwsgierigen, die door de ramen wilden tnren. Ik herkende man en vronw terstond en myn onde vriend Nero leg by den baard met een verbonden nek. Zy begroetten my alle drie harteiyk en ik ging zitten om met hem te praten, terwyi myn neef de oude vrouw hielp, om de meniehen bniten weg te houden. (Wordt vervolgd')

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3