BUITENLAND. Burgerlijke Stand. Onmiddellijk wendde men alle mogeiflke ontsmettingsmiddelen aan, doch men vreest, dat het onmogelijk aal zijn den jongen ge leerde te behouden en dat binnon 24 uur tot 4 of 5 dagen de noodlottige verschgaselen zich zullen vertoonen. In een dorpje bij Krefeld heeft een 19 jarig jongeling zyn 60 jarigen vader, een bekenken dronkaard, vermoord. Vóór hij die misdaad pleegde, had bij by den burgeriyken stand den dood zijns vaders reeds aangegeven. Het gebed van Koningin Margherita, dat niet ia de kerken mag worden gebeden, is door Giovanni Caatagnoli op muziek gezet. De compositie, eeu vierstemmig koor, zal op een concert te Florence voor het eerst worden uitgevoerd. Men is er eindeiyk toe overgegaan, om de sohrijfmaebine met de zetmachine te ver eenigen, zoodat do tyd niet ver meer is, waarop w0, in plaats van aan onze schrijftafel te zit ten, onze eigen zetmachine behandelen, iets dat reeds lang in de 10n ligt. En nu nog éan stap verder. De Hughes-telegraaf moet tusachen de schrijfmachine en de zetmachine worden geschakeld, zoodat-bv. de verslaggevers in de Tweede kamer door op de knopjes van hun toestel te drukken, te Amsterdam de looden regels in een bakje laten vallen De nieuwe Duitsch-Amerikaansche kabel a gereed. Algemeen Overzicht Het spel achter de schermen is uit, het gordyn is opgegaan, om een verrassend too- neel te onthullen. Peking zal door de verbonden troepen worden ver laten. Het voorstel daartoe is uitgegaan vau Bus- land, en heeft vooral te Washington een gunstig onthaal gevonden. De meeste andere Mogend heden stemden er mee in, alleen Daitschland nog niet. Eu geen wonder I Niet geheel ten onrechte werd dit land van groote plannen verdacht. Waar Kiao-Tseheou een vergoeding moest zijn voor den dood van twee zendelingen, daar zou geheel Shantoengwel te weinig wezen voor óea gezant. En werkelijk liepen reeds geruchten over verdere plannen. Op een telegram v»u Duïtsehe kooplieden te Shangai Is door de regeer ing te Berlijn geantwoord, dat voor de bescherming der Yangtaé-vallei zal worden gezorgd, zoodra do 9 op weg zijnde Duiteche oorlogsschepen aldaar zfjn aangekomen. Vandaar dat de Rappel reeds gewaagde van een Duitseh plan, om in het Yang-Tse dal vasten voet te krijgen, iets wat Duitsohland vierkant tegenover Eogelsrad zou hebben ge plaatst. Een andere reden voor Duitschland om het ontruimingsplan ongunstig te beoordeolen, ligt in de benoeming van Walderaae 1 De graaf zou b0 sgn aankomst te Takoe Peking ontzet en reeds weer ontruimd vinden. Op deze wijze zou natuurlijk al het mooie van het op perbevel af zgn teney men de Figaro geiyk wil geven, die dozer dagen een alleraar digste fanlaieie had over de aankomst van Walderaoa te Takoe. Alles weer geregeld vindend, zou Walter see last hebben gegeven alles in den vorigen staat te herstellen opdat Peking nogmaals ontzet zou moeten worden, tot meerder straf voor de Chineezen, die nu door en uit naam van geheel Europa getuchtigd zouden worden 1 Zou men het werksiyk daarheen willen leiden Als hoofdmotief voor de nieuwe politiek wordt genoemd de wensch om met China te onderhandelen, liefst met Li-Hung-Tscbang, zoo deze althans voldoende volmacht kan krijgen. Maar er zal wel wat anders aohter zitten. Ook is het niet onmogeUjk dat het besef is doorgedrongen, dat men zich in een weipen- nest heeft gestoken. Reeds meer is door ons opgemerkt, dat het feitelijk doel der militaire operaties onti niet helder was. Aan Peking zelf heeft mea niets, wear het groote streven is, om rust en veiligheid met onbelemmerd ver keer met het binnenland. Maar daar tegen over staat weer de vraag van het prestige. van de courant. Kom vriend, vertel ons hoe het gebeurd is?" Zgn rondborstige manier scheen een goede uitwerking te hebben: de arme man hief het hoofd op en vertelde in gebro ken volzinnen z0n geschiedenis. Hg scheen een mandemake'r van beroep te zyn, die met een woonwagen van de eene plaats naar de andere trok. Hy was tegen het vallen van den avond aan de grens der gemeente geko men, had zijn wagen aan"den weg laten staan, en zich met vrouw en kind naar den pier be geven. Het meisje was tenger on kon niet ver loopen, ofschoon ze al vijf jaar was daarom hadden zy den dichten kinderwagen by zich. „Ik heb betere dagen gekend, mynheer," zei de arme kerel met een droevigen glimlach. „En die kinderwagen is zoowat alles wat daar nog vsn over ia." Het bleek duidelgk uit z0n mannier van spreken en nit zijn houding dat hy geen ge wone mandenmaker was. Het kind was nit don wagen genomen en had op de bank geze ten en terwgi by en z0n vrouw naar den kant der Esplanade keken, was het onheid geschied. „Maar de hond zal haar redden, myn heer," viel de vrouw in „Nero zal haar redden". De reporter zag my vragend aan. - „De hond is het bind nagesprongen," verklaarde ik; „hy heeft haar manteltje ge vonden en haar muts, maar „Ja mynheer, Nero zal haar redden 1" De kenners van China zyn niet uitgepraat over de noodzakeiykheid tegenover de Chi neezen nooit edelmoedig te zyn. Elk streven in die richting wordt als zwakheid beschouwd, alles wat gespaard wordt aan gebouwen en aan menschen zou voor de Chineezen een bewys van vrees zyn. En nu zou men terug gaan, Peking en alles wat daar is ongeschonden latende, zich bepa lende tot het bezetten van eenige plaatsen aan de kast, en onderwijl onderhandelen met de meest geslepen diplomatie, die geen enkelen waarborg kan geven, noch voor voldoening wegens wat gebeurd is, noch voor de toekomst. Maar in elk geval„beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald;" en de geheele oorlog is door ons nooit anders beschouwd, dan als een zieh het hoofd te pletter loopen. Toch zal alles wat nu gebeurd ia, zeker niet ■trekken om in China den eerbied en het ont zag voor Europa te verhoogen. Alleen Bus- land zal er zyde bij spinnen. Beknopte Mededeelingen. De geruchten over den troonsafstand van koning Leopold vinden in België wel eenig geloof. De koning, die weer een groote zeereis heeft ondernomen, zou nu werkelijk op reis zyn naar den Congostaat. Niets natuurlij ker dat hy dien eens zien wil en wat mooi zou het zyn, als hy daar by verrassing kwam, om te zien hoe alles er in gewone tyden is. Fransche huizen hebben werkelijk de Russische leaning van 500 miljoen roebel ge nomen. 't Wordt dnur geldEcu 4 leening geplaatst tegen 92 Tot de byeenroaping van den Duitschen Rijksdag zou besloten zijn, maar eerst moet de begroeting voor de Chineesche expeditie klaar zyn, een werk, dat nog wel eenige weken zal doren. Donderdag heeft keizer Wilhelm in hefc arsenaal te Berljin in 64 nieuwe vaandels en standaards den laateten nagel ingeslagen, daar onder twee voor regimenten die naar Oost- Azfë zyn. Vele leden de? vorstelijke families en hooggeplaatste militairen waren aanwezig. Het trok nog al de aandacht dat de keizer bg deze gelegenheid voor het earafc verscheen met een maarschalkstaf in de hand, een gele staaf met in zwart geborduurde adelaars. Hst Daitsche leger krijgt een geweer van klsiuer kaliber, terwyi ook do cavalerie-kara- bya en de bajonet veranderd worden. Brescï heeft cassatie aaingeteekend. De Carlisten willen weer het hoofd gaan opsteken en zullen ta Venetië met don Carlos overleg gaan plegen. De geruchten, dat de Czaar toch West- Europa zal bezoeken, honden aan, en daarmede stygt natuurlijk de kans dat hy hier te lande bomt. Zonder een bezoek aan het Huis ten Bosch, zal hy toch wel niet naar zyn land kunnen terugkeeren. Koning Alexander heeft de aan Milan verleende donatie van 300.000 francs ingetrok ken. Da leveranciers van den vorst denken er nu aan, zyn goederen in beslag te doen nemen. Een officieel rapport betreffende den toe stand op de Philippgnen meldt dat er van 25 Jnli tot 2 Augustus 55 soldaten aan ziekten overleden. Ia de hospitalen werden nog 4835 man verpleegd. Verder zyn er vele krankzinnige!?, terwijl ook heel wat soldaten worden teruggevoerd wegens een veroordaeling door den krijgsraad. Da actie van Japan te Amoi heet het gevolg van het in, brand steken van een Ja- panschen tempel. D-s eorlog in Zuid-Afrit». Nieuws ia er niet; maar er zyn eenige be- achouwingen, over welker waarde wy niet kunnen oordeelen. Het meest belangrijke is zeker, dat de heer Wolmaraus, het bekende, lid der vredeadepntatie, zieh in een gesprek uitliet, dat de bezetting van Hachadoiorp niet van die beteekenis is, welke de Eogelschea er aan trachten te geven het terrein waar, thans is gevochten, is niet zoo gunstig voor de Boerentactiek als lord Roberts dit wel wil doen voorkomen; dit herhaalde de vrouw. „Wat voor soort van hond is het.?" vroeg de man, druk schrijvende. „Newfonnlander, mynheer, hy kan zwem men als een visoh en alles doen," „Bravo!" riep de reporter en op dat oogenblik klommen de bemanning van de boot, de jonge man, die in zee gesprongen was en het dier in kwestie de trappen van den pier op. „Ia dat de hond?" vroeg de reporter. De portier keek verbaasd en antwoordde langzaam „Ja dat is de hond en een beste hond ook De vrouw liep naar da mannen toe en jammerde „Waar is zy, waar ia zy „Houd n goed, hond n goed," zei de reporter en toen zag zy den hond. „O! Nero waar is zy, waar is het kind? Hebt gij haar niet teruggebracht, waarom hebt gy haar niet opgeviecht „Hy heeft s|jn best gedaan" zei de por tie?. „Kgk hier 1!' ea hy hield de twee druip natte bleedingstnkken omhoog. De arme moeder greep er met hartbrekende teederheid naar en haar man trad waggelend aan hare zyde. „Zy is doodriep hy, „dood, verdronken* Nero, hoe dnrffc gy zonder haar terugkomen „Gy moogt den hond niet beknorren", zei ik, „hy heeft gedaan wat hy kon. Draag uw leed als een man, wees dapper Alles wat gunstige terrein komt eerst achter Maehado- dorp, den kant naar Walerval Boven toe; daar zgn de groote slagen te wachten. Dat de winst van de bezetting van Machs- dodorp niet verband houdt met do inspanning, welke het gekost heeft, biykt wel uit hetgeen da correspondent van de Standard seint. Het Ewgelsche leger biykt vier dagen te hebben moeten vechten zonder terrein te winnen. Eerst toen generaal French de stelling in het Noorden had omgetrokken en gezuiverd tot een punt ten Noorden van Dalmanutha, kon Boller voortrukken en trokken de Boereu terug om de Engelaehe troepen te plaatsen voor een uiterst moeilgk terrein, waar de cavalerie bSna niets kon uitrichten en waar regens gepaard gaan met verderfelijke koortsen. Ia welke richting de Boeren zijn terugge trokken, heeft men onder do telegrammen in ons vorig nummer bunnen lezen. Een ge deelte is Noordelijk afgetrokken inde richting naar het Ljjdeaburgache, een ander deel Oos telijk in de richting naar Barberton. TANTE SANNA. De heer Frederik Rompel, een uit Zuid- Afrika verdreven redacteur van De Volkstem, sehryft tegenwoordig in het Bbl. een reeks zeer lezenswaardige „Znid-Afrikaansohe por tretten." In een daarvan vinden wy het volgende over Tante Sanna, de vrouw van President Kruger. De President, zoo lozen wij, is in alle op zichten de sterkere met zyn reuzennatnnr. Toeh kan hy het by»yn van Tante Sanna, zooals mevrouw Kruger by de Burgers heet niet ontberenhaar zorgen, haar toewijding haar oude, beproefde aanhankelijkheid zyn hem onmisbaar. Hy houdt zyn vrouw uit de politiek en zal nooit by baar in lande zaken te rade gaan, wat generaal Joubert bgaa altijd deed. Tante Sauna ontleent haar sterkte ein ver trouwen aan haar man en naast haar geloof geeft zijn berusting haar den moed om do zware verliezen, die haar deze oorlog toege bracht heeft, te dragen. Z§ ia bewonderens- waard in dat opzien tot haar echtgenoot, in dat steunen op zijn bracht. Terneergeslagen was zy, toen het bericht kwam dat by een der eerste gevechten tien onze? Burgers gesneuveld waren. Zg dacht zich den strijd nog als de oude kaffaroorlogen met bij sa geen verlies san Baerenzyde en toen Oom Paul opmerkte, dat zy zich gelukkig mocht rekenen als de worstelstrijd geen 10,000 mannen kostte, toen werd zy stil en schokte het in haar. Eerst toen begreep zy wat deze oorlog zou worden. Het sneuvelen en verwonden van haar kin deren en kleinkinderen heeft zij, ter wille van haar land, met gelatenheid gedragendoeh het gevangennemen van twee barer kleinzoons heeft de President langen tyd voor haar geheim gehouden, omdat zy, zooals de meeste Boeren en Boerenvrouwen, meer vrees had voor krijgs gevangenschap dan voor den dood op het slagveld. Tante Sanna heeft in alle gevaren in vroe ger jaren met haar man gedeeld. Zy heeft al zyn zorgen, hoewel zy se vaak niet kende en zs alleen op zyn gelaat las, met hem gedragen. Zy zal hem byblgven, waarheen hy ook mag gedreven worden. Zij heeft haar land even lief als hg, sij kent haar volk, zoo goed als hy het kent. Zy wil er voor lijden, zooals zg er altyd voor geleden heeft. Ea aio God ein delijk uitkomst geeft, zal sg die vieren zooals hy dit zal doen, dankend de kracht waarop zy hebben gebouwd. Ik heb mg president Kruger niet kunnen denken zonder tante Sanaa, zy vullen elkaar aanhy de yzeren van lichaam en geest, zy de zwakke met haar rotsvast geloof in hem, met haar zorgen voor hem. K.ORTE OORA.OOSBNRIOHTEN. Volgens een telegram van Roberts heb ben de Boeren slechts 1800 krygsgevangenen losgelaten. Te Bloemfontein heeft men zich Donder dag blij gemaakt met hefc bericht dat Da Wet dood was. Een storm heeft te Mafeking nog meer schade aangericht dan het bombardement door de Poeren. O. a. is het Engelaehe kamp vernield. er gedaan kon worden, is gedaan." De hond, een groote wit en zwarte New- Foundlander, scheen echter te begrypen dat ik zyn party namwant hy atak een natten voorpoot uit en legde die op myn wit fiauellen broek. Da eigenaaar wendde zieh tot mg. „Gy hebt geiyk, mynheer", zei hy met tranen in de oogen „Hy heeft zyn best gedaan, en ik had hem niet moeten be knorren". „Het is een edele hond," zei ik en er ging uit de menigte een toestemmend gemom pel op. „Uit bewondering voor zijn moed en utt medeiyden met u wil ik u 15 p. st. voor hem geven." De man scheen even te aarzelen, maar sgn vrouw legde haar hand op den ruigen kop van het dier en zei„Neen John, doe Nero niet weg. Hg is al wat wy nog over hebben". Weer goedkeurend, medeiydend gemompel voor haar en afkeurend voor my, „Beroof dien armen man nu niet van zyn hond," zei een toornige vrouw en anderen herhaalden het. „Vrienden, ik ben niet van plan dit te doen" „Wilt gy het dan niet doön?" „Wel neen. In tegendeel; ik zal dezen armen man 25 p. st. geven om hem in staat te stellen zyn hond te houden." „Bravo, mynheer I" riep een ander. „Wy zullen er het begin van een collecte van maken Evenals wy reeds vroeger deden, leidt de Fr ankf. Z. nit het schandelgk optreden van Roberts af, dat deze zenuwachtig is door dat de zaken verkeerd loopen. Reeds meer ia vermeld, dat men in Austra lië zeer ontevreden was over de pogingen om de Australische troepen in Zuid-Afrika te houden ten dienste van de kolonisatie. Thans zal het parlement in Nieuw Zuid-Walea een protest zenden. Nieuw-Zeeland ging daarin reeds voor. Een nieuw bawga van de verandering in de stemming te Londen ir, dat in de straten al daar thans een „puzzle" wordt verbocht, be staande in een kaartje mat de ruwe omtrekken van beide republieken met het onderschrift: „Dit is Transvaal, waar is De Wet?" Wanneer men het dingetje in alle richtin gen heeft gedraaid, op verren afstand en van dichtbg heeft bekeken, éen oog heeft geslo ten en zelfs het tweede bijna heeft dichtge knepen en dan den Boerengeneraal nog niet heeft gevonden, gaat men natuuriyk naar den verkooper terug ea vraagt hem de op lossing. „Kunt u De Wet niet vinden, myn heer?" heet het dan, „Dan kan ik u niet hel pen. Niemand heeft ham nog gevonden, zelfs Kitchener niet. Als u hem ook niet vinden kunt, is by waarschynlgk weer gevlogen." BEKENDMAKINGEN. BURGERAVONDSCHOOL. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de aangifte van nieuwe leerlingen en van die, welke afkomstig zijn van den vorigen cursus, behoort te geschieden op Vrydag den 7 September 1900, des avond» van 6V2 tot 9 uur, in het gebouw in de St. Pieterstraat; b. dat het toelatingsexamen zal aanvangen Maandag den 10 September s. a., des avonds te 7 uren, en worden gehouden in genoemd gebouw c. dat de lessen zullen aanvangen op Maan dag den 17 September 1900, des avonds te 7 uren. Middelburg, den 31 Augustus 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Middelburg brengen ter openbare kennis: dat van 81 Augustus 1900 af op de gemeente secretarie ter viBio is gelegd eeu verzoek met bglsgen van L. S. GOBETZ te Middelburg om vergunning tot. het slachten van konynen en het bergen van huiden en vellen in een ge deelte van perceel wgk K no 301 aan de Kalvermarkt dat op Vrijdag den 14 September a.' s.} des namiddags te l'/a uur, ten raadhuize gelegen heid zal zgn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelgk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoe ker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór genoemd tgdstip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen. Middelburg, 31 Augustus 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN. secretaris. GEMEENTE-BEGROOTING. Burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend: dat de bagreoting der inkom sten en uitgaven der gemeente voor het dienst jaar 1901, met eene daar by behoor ende memorie van toelichting, ingevolge art. 203 van de gemeentewet, op de gemeente secretarie voor sen ieder ter inzage is nedergelegd en aldaar binnen enkele dagen afdrukken voor zooveel de voorraad strekt, tegen betaling van 0.50 per exemplaar verkrygbaar zyn gesteld. Middelburg, den 31 Augustus 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. VEEARTSENIJKUNDIG STAATSTOEZICHT. De burgemeester van Middelburg maakt be kend: dat, met Ingang van den 1 September e. k., de invoer in België van slachtvee, be stemd voa? de abattoirs te Antwerpen, Brus- oel, Cureghem-Anderleeht, Gent en Luik, als mede van paarden, schapen, geiten en vlsesch, langs Soïzaete (station) geoorloofd is des Woensdags van 8—10 en des Zaterdags van 8—11 uur voormiddags. Middelburg, den 31 Augustus 1900. De burgemeester voornoemd, SCHORER. en ik zal ook myu peuninkske offeren." Hy nam -zyn hoed af, wierp er een goudstuk in en ging er mee rond. Da arme vrouw vatte myn hand en snikte „O, mynheer, ik dank nGod zegene uedele menschen Wy bleven uren lang op den pier en toen wy dien eindeiyk verlieten was alle hoop om het lykja te vinden opgegeven. De vrouw betuigde nog steeds onder tranen haar dank baarheid, waarvoor zy ook alle reden had. De collecte had ia het geheel 30 p. s. opgebracht; De couranten waren vol van het geval en roemden dagen lang den moed en de trouw van den hond (van den jongen man met den zwemgordel werd niet gewaagd) en ik geloof dat de mandemaker en zyn vronw alle reden hadden om de pers dankbaar te zyn. Ik weet dat drie tantes van mg te Londen, Liverpool en Exeter groote giften zonden aan „Nero en zyn baas", en naar ik later vernam deden velen anderen hetzelfde. Het lybje werd nooit gevonden, ondanks de yverige na sporingen der politie, en toen ik vóór myn vertrek de ouders bet laatst zag, waren ze nog diep bedroefd. Niettemin waren zy my zeer dankbaar voor hetgeen ik gedaan had en Nero, de algemeene lieveling, deelde die gevoelens en begroette mij nog steeds met overstelpende harteiykheid, als ik hem tegen kwam. Twee keer bood ik aan het dier te koopen, maar de man kon niet POLITIE. Aan het politiebureau te Middelburg zQn van 25 Augustus—1 September als gevon den gedeponeerdeen pennemes of radeermes in den vorm van een nikkelen sleutel, een tabaksdoos, een zwarte eeintnnrband, een gryze en een blauwe pet, een roodlederen cigaretten- koker, een rozenkrans, een stel roode koralen m6t gouden sluiting, een stroohoed, een vaatje zeep, een zilveren broche, een geelkleurige tricot bandschoen en eenige schoenen. Van 29 Augustus1 September. Vlissingen. Ondertrouwd O. M. T. Bloem, jm. 31 j. met C. J. Jergen, jd. 29 j. M. P. Sohaurbiers, jm. 30 j. met W. Sobroevers, jd. 17 j. J. Fibbe, jm. 25 j. met N. Houmes, jd. 22 j. P. C. Weidrager, s. 35 j. met N. W. Lsynse, wede 41 j. W. L. Dausberg, jm. 22 j. met K. Kwaak, jd. 23 j. Getrouwd I. Bosselaar, jm. 25 j. met C. Maas, jd. 22 j. M. Meyer, wedr 28 j. met A. M. Boone, jd. 22 j. M. A. van Kralingen, jui. 21 j. met M. E. Groen berg, jd. 27 j. J. A. de Vos, jm. 20 j. met S. Dronkers, jd. 19 j. Bevallen: T. G. Hofman, geb. De Vries,z. J. P. Wanst, geb. Leenhout», d. M. Deiein, geb. Van de Guehte, z. C. J. Somers, geb. Bogaaro, d. M. T. D. Meüer, geb. Demoor, z. (levenl.) Overleden: C. Brouwer, d. 2 m. H. A. Dewitte, d. 13 d. P. B Sohmelzer, d. 22 m. |,Van 24—31 Augustus. Goes. Bevallen C. J. Zandee, geb. Van Strien, z. C. Hibels, geb. Van Veen, z. P. Siepmau, geb. Wattol, d. M. A. van Hese, geb. Berks, z. OverledenA. J. Stokman», wede van C. B. de Jongh, 72 j. POSTERIJEN. Lgst van brieven en briefkaarten, over de tweede helft der maand Augustus 1900, ver zouden aan onbekenden door het postkantoor te: MIDDELBURG. Brieven. S. Stein, mejuffr. S. Steuger en Willem van Splunter, allen Rotterdam. Briefkaarten. Mevr. B. Verloove-Hendriko, Amsterdam (2 stuks)mejuffr. C. J. H. Wolf, Rotterdam. Buitenland. Brieven. G. van MaaHe, Bruxelles; Beurchts Hotel, Green Pragen, Sootts Private Hotel, madame Anna, alle Londen; mejuffr. G.Groot,Lonrdes en madame C. Hoek-Kruyt, Porschdorf. Briefkaarten. Alfred van den Bosch, BruxeUes. Door het hulpkantoor te Domburg. Briefkaart. Friinleiu M. von Ulricb, Bad Elster. VLISSINGEN, Brieven. A. Bouma, Amsterdam, A. Kramer, Feye- noord, A. A. Schippers, 'a Heer-Hendrikskinde- ren, E. Zwan, Helmond, M. v. d. Berg, Nijme gen, Huur en verhuurkantoor, G. v. Veen, Collecteur der Sfcaatslotery, C. Dogge, en A. v. d. Horst, allen Rotterdam, A. de Bree, Winschoten, en F. Valkier? Briefkaarten. G. Nyhof, Amsterdam, en L. v. Dan, Vlii- singes. Buitenland. Brieven. J. Lampersien, Antwerpen, Wed. Minne; Brussel, M. v. d. Wielle, Etterbeek-Brussel, en J. B. Hop, Chattanoga. Briefkaarten. W. Lack, Antwerpen (2 stnks), W. Penede, Blankenherghe, J. Klein, Chicago, Beringer, A. M. Fey en B. W. Landbaeb, alle drie New-York, Roberts, Woodland, ea A. Couty 11 ergaderingenConcerten enz. Middelburg. Zondag 2 tot en met Woensdag 5 Sept. Prov. Sohietwedstryd. Zondag 9 Sept. Aanvang lessen Zondags school E. V. Concert en gehoorzaal Dinsdag 11 Sept. Vergad. Middelb. Zieken fonds. St. Joris 7—8 u. Tllssingen. Zondag 2 Sept. en volgende dagen Con cert Weener Dameskapel. Grani-Hótel 8 u. Zon dag Matinée 21/» n. besluiten, om van hem te scheiden. De vronw, die er eerst het meest tegen was geweest, was van gevoelen veranderd en ondersteunde myn verzoek doeh te vergeefs. Ik ging heen en dacht met leedwezen aan den hondhy was niet zoo byzonder mooi, maar zyn schran derheid trok my aan. De meeste Newfound landers zien er saai en dof nitmaar hy kon, als hy my ontmoette, zoo grappig met zyn kop op zy naar my kgben, dat ik er altyd om lachen moest. Als hy oen mensch ge weest was, zon hy geknipoogd hebben. Ik wilde 20 p. s. voor hem geven; maar het baatte niet en ik nam afscheid van hem en zyne eigenaars. Iu April van dit jaar, das twintig maanden later, ging ik logeeren by een neef, die in Dorsetshire, twintig myien van de kast af woont. Hy is grondeigenaar en magistraat en heeft het altyd heel druk, zoodat hy niet thuis was toen ik kwam. Zijn vronw veront schuldigde hem, zeggende„Het speet Charley zeer dat hij u niet kon afhalen; maar er is in het dorp een vreeselgk ongeluk gebeurd en daar heeft hy het zoo drnk mee. Hy k omt evenwel thuis eten." Wordt vervolgd.) Stoomdrukkers - D. G. Kröber Jr. - Middelburg

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6