LAATSTE BERICHTEN Advertentiën. king, en dat deo volgenden deg de aanval zon worden ondernomen. De aanval begon echter den 14eu Augustus by het aanbreken van den dag en onze troepen, die zich te Tung-Gban bevonden, op vgf mijlen afstands van daar, moeaten met geforceerde maracheu, in een verschrikkelijke hitte, aanrukken. De Britaohe troepen waren aan den uitersten linkervleugelzij vielen de poort aan Zuid oostelijk van do Ghineesche stad. Zij ontmoet ten bijna geen tegenstand, want men was niet op hun aanval verdacht. Toen de poort ver nield was, drongen onmiddellijk de infanterie, de cavalerie en artillerie naar binnen. Daarna xoud ik de heele cavalerie en een bataljon infanterie naar den Hemeltempel om onzen linkervleugel te beschermen eu om zich e6n plaats te verzekeren om te kampeeren, en ik giug zelf naar de legaties met het andere Eugelsohe korps. Wy kwamen om half vier op den oever van het kanaal aan, tegenover de sluis. Wjf bemerkten de seinen, die men ons gaf boven van den muur der legatio's. Biet een deel van mijn stat en 70 manschappen, ging ik de gracht door, die bgna uitgedroogd was, en ik drong weer de slnis door, zonder verliezen te lijden. Wy vonden in de legatie'a iedereen in den besteu welstand. De Engelache gezant gaf my dadeiyk een stelling aan voor de volgende vyandeiykheden. la dien tassohentyd had onze veldartillerie ■telling genomen om de hoofdpoort der Tar- taarsehe stad te bombardeeren, maar daar de Amerikanen en Russen der legatie'a een uit gang hadden gemaakt langs den muur, viel de poort iu onze handen. Twee stukken veldgeschut werden in de legatie gebracht en de overige artillerie ging weer naar den Hemeltempel. Tegen 5 uur 's avonds, bereikten generaal Chaffee en de Amerikanen de gezantichapsge- bouwen, en gingen daarna naar de hoofdpoort der Tartaarsche stad, om er den nacht door te brengen. By het vallen van den naoht hadden wy 400 man in de gezaatcehapsgebouwen. Toen we des avonds in den Hemeltempel werden aangevallen, sloegen we de Ghineezen terug, terwyi we hun groote verliezen toe brachten, en wy bezetten de Zuideiyke poort der Ghineesche stad." Beknopte Mededeelingen,, De Lïbre Parole (bet hoofdorgaan der anti-semieten) meldt dat president Lonbet voor nemens is by de wederbyeenkomst der Kamers een boodschap tot het parlement te richten, waarin hg amnestie vraagt voor Dreyfus, Picquart en voor de vyf veroordeelden door het hooggerechtshof. Na afhandeling dezer zaak zou by willen aftreden. Nadat de laatste dagen afwisselend be richten en tegenspraken waren ontvangen, biykt nn werkeiyk dat Gluseret, een der leiders van de Commune, die tweemaal ter dood ver oordeeld is geworden en sedert 1888 lid der Fransohe kamer was, overleden is. Hg was 77 jaar. Steeds talrgker worden de berichten uit Duitsohe plaatsen, waar besloten is wegens de wapenbroedersuhap in China het Sedan feest niet te vieren. Windthorst, opperburgemeester van Miin- ster, is overleden. Hg was een neef van den bekenden katholieken leider, maar in hart en nieren anti-elerieaal. Als afgevaardige behoor de hy, tussohen 1871 en 1880, tot de progres sieve party, en de tegenstelling tussohen de opvattingen vau oom en neef kwam af en toe scherp aan den dag. Bryan heeft weer eens een felle rede tegen het imperialisme gehouden, en er op aangedrongen, dat de staatsschuld zoo spoedig mogeiyk gedelgd zou worden, en niet, zooals door de politiek van Mac Kinley, een big vend karakter zou krygen. 't Zou niet de eerste maal zyo, dat een vorst op een buitenlandsehe reis bericht kreeg dat zlju terugkeer onnoodig was. 't Was, gelooven wy, de eerste koning van Griekenland, die deze ervaring opdeed. Naar de Secoio uit Odessa verneemt bestaat kans dat de shah dezelfde ervaring opdoet. Gedurende de afwezigheid toch van den shah heeft, volgens een berichtgever aldaar, AliMobamed-Bey, een afstammeling van Kerim- Kaan, een kleine legermacht hyeen gekregen en zich meester gemaakt van de landstreek tusschen Savock en Hamadan. Hy zou beweren dat by Mozafter-er-Dine van den troon zal stooten en zelf opvolgen. De regeering zou troepen gezonden hebben om hem in dit plan tegen te werken. Uit Ashania komen nog steeds berichten over de wapening der inboorlingen die verster kingen aanleggen. Te Liverpool is bericht ontvangen, dat aan den Beneden-Congo botsingen plaats had den tusschen de agenten van eenige Eogelsohe huizen en het personeel eener Fransohe caout chouc onderneming. De En gelachen werden aangehouden en geslagen. Een is gedood, toen hij de bezittingen zijner maatschappg verdedigde. CHINA. Een niet onbelangryke overwinning van de verbondenen zal ongetwijfeld den toestand by Tient-sin wat verbeteren. Een gecombi neerde Britsche, Amerikaansche, Japaniche eu Xndisobe strydmaoht, sterk 1075 man, is Woensdag slaags geweest met een aanzieniyk aantal Boksers, in een dorp 10 kilometer ten Zuidwesten van Tient-siu. Meer dan 300 Bok sers werden gedood en 64 krygsgevangen ge maakt; het dorp werd verbrand, een aantal gewonden wordt in de hospitalen behandeld. Het verlies der geallieerden was 11 gewonden. Honderden vlaggen, sparen en zwaarden van de Boksers werden buitgemaakt. Een groote teleurstelling voor de Bel gen! Hun espeditie naar China gaat niet door. De regeering heeft aan de leiders der zaak daarvan mededeling gedaan. Aan een verslaggever vau het H. v. A. deelde een der ministers mede dat er geen roden meer be stond om de ontworpen espeditie te laten vertrekken nu de verbondene atrydmachten Peking bezet hadden en de Belgen er niets meer konden gaan doen. Ziedaar de ofiioieele reden. Men twyfelt echter geenszins, of de houding vau Duitsohland is de ware reden vau de beslissing der regeering. De Soir bevestigt dit en zegt dat het ant woord van Duitschland bealiet afwljieud was. „Wy willen niet dat die expeditie vertrekten als zy niettemin werd uitgezonden, zouden wy u beschouwen als in botsing met de verbonden mogendheden." De offieieele moededeeling, door genot aal Verstraete te dezer zake gegeven, luidt aldus: „Met het oog op den polilieken toestand in China, heeft generaal Verstraete, in overeen komst met het oomiteit, alle maatregelen van inrichting gestaakt. Hy heeft voor morgen de byeenroeping ge* vraagd van bet midder.oomiteit, voorgezeten door generaal Brialmont. Hy heeft officieel zijne mededeeling doen kennen aan de heeren De Smet de Naeyer, kabinetshoofd, De Favereau, minister van buitenlandiehe zaken en De Mot burgemeester van Brussel." De oorlog in Zuid-Afrik». DE OVERGAVE VAN PRETORIA. Het Hbld. bevat een interview van jhr Sand- berg, militair-secretaris van Botba, die zelf de besprekingen aangaande de overgave van Pretoria voerde. Daaraan ontleenen wy het volgende, begin nende by de overbrenging van een brief aan Roberts van Botba „die vroeg twee myien buiten Pretoria een samenkomst te hebben, ten einde de overgave van Pretoria vaat te stellen of eventueel een overeenkomst te treffen omtrent den tyd die ons zou worden gelaten om vrouwen en kinderen uit Pretoria te ver wyderen, ingeval de stad verdedigd zou worden. Lord Roberts bepaalde zelf de plaats eu stelde den tyd op 9 uur, als dit generaal Botha gelegen kwam. Krachtens mijn volmacht keurde ik dezen voorslag goed. Wy namen daarop afccheid van lord Ro berts en bleven nog een oogenblik praten met een der militaire secretarissen van lord Roberts, die een oude bekende van my was. Toen wg wilden vertrekken merkte de mili tairen secretaris kolonel Chamberlain op, dat das overeengekomen was dat den volgenden dag met het aanbreken van den dag de Eo gelsohe troepen Pretoria zouden binnentrek ken. Ik antwoordde hem, dat deze bewering ten eenenmale foutief was, aangezien wy met lord Roberts waren overeengekomen, dat Roberts en Botba eea samenkomst zou den houden, waar eventueel over de verdere verdediging der stad zou worden gesproken en dat, waar nog sprake was vau eau samen komst, de troepen aan weerszyden natuurlijk geen beweging konden maken, zoolang het onderhond duurde. Kolonel Chamberlain meende, dat ik lord Roberts verkeerd bad verstaan en verzocht my nog een oogenblik te wachten, ten einde dit punt zuiver te kuunen vaststellen. Hy ging naar lord Roberts terug en kort daarop werd my gevraagd nog even by den opper bevelhebber te willen komen. Deze zeida zonder eenige inleiding „„Ik wensch dat het duideiyk begrepen wordt, dat vóór alles my voor morgenochtend by het aanbreken van den dag Pretoria moet tyn overgegeven. Mocht dit niet het geval zyn, dan zal ik by het aanbreken van den dag Pretoria binnenrukken en by het geringste blijk vau verzet de stad zonder genade be schieten. Het antwoord op dezen eiseh moet rny ter hand komen door iemand van nwo troepen, aangezien de verantwoordeiykheid voor de al of uiet-aflevoring en de gevolgen, die eventueel daaruit zonden knnnen voort vloeien, by n moeten berusten."" „Ik merkte aan, dat bet hedentlaagsoh oor logsrecht ons het recht geeft op behooriyben tyd om eventueel vrouwen en kinderen ia het algemeen niet combattanten uit de stad te verwyderen, waarop lord Roberts zeide, dat, aangezien 5wy znlks bnn ook niet hadden toegestaan by Mafeking, Kimberley en Lady smith, by zich ook niet genoopt achtte ons dit toe te ataan. Wat Msfeking en Kimberley betrof, meende ik hem niet bepaald te mogen tegenspreken, daar ik daaromtrent rechtstreeks geen inlich- tiugen had, doch wat Ladyimith betrof, kon en moest ik hem ten stelligste de bewering tegenspreken aangezien ik zelf daar tegen woordig was. Lord Roberts bleef echter op zyn eiscb staan en wy gingen onder geleide van een Ecgelzch kolonel en diens ordonnans naar de stad terng. Toen wy te Pretoria terug waren, bracht ik myn generaal het antwoord over, dat hem dus slechts mondeling werd gegeven. Generaal Botha sohreef daarop aan lord Roberts, dat, aangezien de Britsche bevelbebber geen tyd wilde laten om eventueel vrouwen en kinderen uit Pretoria te verwyderen, generaal Botba het voorgestelde onderhond overbodig achtte, dat hy hem hierby liet weten dat hy niet van plan was Pretoria verder te verdedigen, dat hy hem echter verantwoordeiyk stelde voor de bescherming van non-eombattanten en eigendommen en dat by niet nalaten kon ten sterkste Roberts bewering, als zonden wy by Mafeking, Kimberley en Ladyamith den En geleohen geen gelegenheid hebben gegeven om non-combattanten te verwyderen, tegen te ■preken, daar zulks by alle drie de plaatsen wel degeiyk geschied was." KORTS OORLOGSBERICHTEN. Eau telegram van lord Roberts vau Donderdag meldt Generaal Baden-Powell heeft gisteren hon derd krygsgevangeuen verlost en 25 Boeren gevaugen genomen, onder wie een Duitsoh artillerie-officier eu ook kapitein Vau der Mar a van de Staatsartillerie met een veld- kornet. Patrouilles, die uaar het Braudwater-bassin zijn gezonden, hebben daar 14.000 rouuds Mauser ammunitie, twaalf Kruppgranateu en 200 pond dynamiet opgegraven. Daily Mail is verstandiger dan Roberts. Het blad meent, dat het plan van De Wet om met 300 man naar den Vrystaat te gaan, Don Qdiohotsrie zou zgn als niet Da Wet ge toond had meer methode te bezitten en altyd onaangename verrassingen te kannen brengen. De correspondent van bet medische blad The Lancet meldt dat Bloemfontein na een gezondheidsoord is, waar herstellenden genezing vinden, 'e Is wel vlug veranderd Cordna ia Vrijdagmiddag gefusilleerd. Wy hebben dezer dagen nog gevraagd waar prins Cbristiaan toob zat. Juist komt hot antwoord dat hy is benoemd tot adjudant van iord Roberts. Maar waar is hy na geweest sinds de dagen van de Tugela Dr. Clark, het parlementslid met de be. kende Boerénsympathieën, die ook behoort tot de slachtoffers van de onvoorzichtigheid der Boerenregeeringen, is op een kiezersvergade ring met het woord „verrader" begroet. HET AFLOOPEN VAN DE KONING WILLEM III. Heden werd van de worf der koninkiyke tnaatscbappy De Schelde te Vlissingen te water gelaten het stoomschip Koning Wil lem III, in aanbouw voor de atoomvaart- •naatsehappy Nederland te Amsterdam, ten behoeve van haren maildienst op Java. Het sohip heeft de navolgende afmetingen: grootste lengte 404', grootste breedte 45'6 kol tot opperdek 29 '9/.' en hoogte tot boven kant kaartenkamer 42 Eog. voet. Het is gebouwd van staal, volgens de hoog ste klasse van Lloyd en onder toezicht van de Nederl. vereeniging van Assuradeuren, heeft 4 vaste dekken en is tevens voorzien van vries- eu koelkamers met koude luohtmachines, distilleer enz. De stoomwerktuigen eu ketels, die mede door de maatsohappy de achelde ayn vervaardigd, staan in de werkplaatsen gereed om aan boord 'e worden opgesteldzjj zijn van het quadruple gebalanceerd systeem met 4 krukken en zullen 4000 I. P. K. kunnen ontwikkelen. De stoomketels, double ended, zijn drie in getal, alsmede een hulpketc-Izy zullen werken op eea stoomdruk van 210 Eng. ponden en sijn ingericht om met gelorceerden trek te kunnen werken. Tevens zyu een groot aantal bymaohines aan boord geplaatst, alle volgens de nieuwste vindingen. Het schip liep te half vier op een cradle te water, nadat de laatste beletselen waren weg genomen door de jongejuffrouw T. van Railte. Een zeer talrijk publiek was op de werf hgeen, terwyi zelfs de daken in den omtrek met belangstellenden gevuld waren. Op dezelfde helling bomt thans iu aanbouw het stoomschip, type GUotik, ten dienste van 3e Gouvernements Marine in Ned. Indie waarvan, zooals door ons dezer dagen ia gemeld, de levering aan De Schelde is opgedragen. 's Gravenhage. De Tweede kamer zal in het begin van September het regeerlngsant- woord op het verslag omtrent de legerwotten ontvangen. Da minister van koloniën! heeft het verzoek van Indische ambtenaren met verlof, om ver- hoogiog van verlofatractementeu, afgewezen. Biykens alhier ontvangen telegrammen is dr Cartier van Dissel niet als krijgsgevangene naar Ceylon gezonden, maar te Darban vryge- laten. Tilburg. Omtrent bei hier voorgevallen zeer treurig feit. (men zie Verspr. Ber.) valt nog te melden dat de boater der kerk gearresteerd is op aan wy zing van, een schilder, die in het gebouw werkzaam was. Later is ook de schil der in bewaring genome». Het lybje werd gevonden in de gewelven boven de kerk. De beide verdachten zyn beurtelings gecon fronteerd met bet ïykje van het vermoorde meisje, dat nog steeds in het kerkgebouw wordt bewaard. Parijs 25 Aug. [Hbld.) By de voorwedstry- den op de Seine won de Minervaploeg inden wedstryd met 8 riem3 gieken met 1/4 lengte in 4 m. 59>/b see. De Club Nantique uit Gaat was tweede, Germania derde. 9s oorlog ln Zill-Afrlkii London 25 Aug. Volgens Daily Mail is te Geluk een colonne aangekomen. De cavalerie vocht hevig met den vyand en dwong dien tot den aftocht. Krugersdorp, 24 Aug. De la R*y eisohte de overgave van het garnizoen van Bank- station (vermoedeiyk Blauwbanh), bestaande uit volunteers. De overgave werd geweigerd, waarop De Wet den spoorweg kmiste in da richting naar den Vrystaat. De opeiaohing van De la Rfy is biykbaar een list om De Wet's beweging te dekken. e H I N A. Londen, 25 Aug. Naar de Times dd. 18 dezer uit Peking verneemt, werd daar stelsel matig geplunderd. De Franrche en Russische vlaggen wapperen vau het beste deel van da keizeriyke stad, waar, naar men meeDt 's keizers zohatfen be graven liggen. De Heilige Stad zal gespaard worden, dooh moet wel eau bezetting krygen. [Wat zou da Times met die woorden over de „schatten" bedoelen. Ia de Times bang dat er good te grabbelen valt en dat Eugeland er niet by zal zyn?] Verkoopingen eu verpachtingen iij Zeeland Datum Plaats. Voorwerpan. Informatica. 88 Ang. Biggekerke, Vruchten la velde, Wuvers. 30 Middelburg, Huizen eu*. W. 'er6tegen 30 N.&St.Jooal., Oppervri chteu, Tak. 30 Koudekerke, Afbraak, Hendrikse. 4 Sept. Vlissingen, Huizen, Maret Tak. 5 a Brigdamme, Beestiaal enz., Verhulst. 6 p Bggekerke, Land, Loeff. 13 p Middelburg, Wei-en bouwland, Tak. Krabbendjjke (verp.) Hofstede, Tak. Verzending en laatste ousliohting der MAIL aan hst postkantoor to Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In dië. Genua (Nederl.) 28 Augs. 7.10 'a avonds. Amsterdam (Nederl.)31 Aug. 7.10 avond;. Brindisi (Eng. dienst) 31 Aug. 1.5 namid. Marseille (Lloyd) 4 Sept. 7.10 '1 avonds. Rotterdam (Lloyd) 7 Sept. 7.10 's avonds. Marseille(Fr. dienst)8 Sept. 6.15 'amorgeni. Napels (Duitsohe dot.) 17 Sept. 1.5 namld De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge- sohiedt eiken Vrydag met de Britaohe boo ten, busiiobting te 1.5 's namiddags, voor de suppletoire verzending te 7.10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen voor de verzending der Fransohe mail te 1.5 's namiddags. Met de Duitsohe booten wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Rionw, Palembang, Banks, Billiton en de Westerafdeeling van Borneo voor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië alleen op verzoek. Voor suppletoire verzendingen over Napals en over Brindisi wordt de bus nog te 7.10 gelicht; doch de aausluiliog op het vertrek Ier booten uit de genoemde havens is daarvan uiet verzekerd. ~W est-Indië. taragao over Queens- town28 Angs. 10.10avond Curasao met K.W.I. maildienst31 Augs. 7.10 's avond* Suriname via Sou thampton4 Sept. 7.10 's avonds 3uriname vla St Na- salre 8 S-pt. 7.10 'savonds Suriname vla Amsterdam. Den 14en en laatsten van elke maand 7.10 'a avonds. VB HOUDBV AANBEITBDINGBir, Dinsdag 28 Augustus. Middelburg. Raadhuis l1/» u.het verrichten van verf werk in den watertoren der waterleiding. Aanwijeing 25 Aug. lalioh tingen kantoor gasfabriek en duinwaterleiding. Woensdag 29 Augustus. Middelburg. Bureel Garnizoenseomm. 12 u.: de levering van steenkolen, lange turven, vuurmakers en takkebosieu. Inlich tingen garnizoenscommandant. Vrydag 31 Augustus. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.: het maken en inhangen van twee nieuwe buiten-ebdeurenhet uitnemen, her stellen en weder inhangen van de bestaande binnen-ebdenren en bet tloopea van twee zich in de bergplaats voor bouten sluisdeuren be vindende bniten-vloerdearen van de kleine sohutslnis van bet kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f 6000. Aanwyziog 24 Aug. Ialiehtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Ermerins eu opzichter Langeveld, beide te Vlissingen. Vrydag 14 September. Middelbarg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.: het aanbrengen van voorzieningen tot uitbreiding der onderzeesche verdediging voor den mond der haven aan den Willem polder, behooreude tot de werken van de tramweghavens van het Zype. Raming f 7200. Aanwyziog 7 Sept. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Stoel te Goes eu adjunct-ingenieur Sohill te Brninisse. Zaterdag 15 September. Borssele. Direotiekcet 2 u.het leveren van 940 scheepstou stortetsen en winter- materialeo, in twee pereeelen. Aanwyzing 7 September. Inlichtingen J. Beenhakker. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 25 Aug. Vertrokken de Noorsohs brik Grethie, gez Johnson, naar Frederikstad, na een lading planken te Middel burg te hebben gelost. Hr. Ms. pantserdeksehip Friesland is 23 dezer van Lorenzo Marques vertrokken, ter aanvaarding van de terugreis naar O.-I. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz, IJonduki, 25 Aug. Ter graanmarkt vaa heden was de aanvoer redeiyk met willige pryzen. Van den nieuwen oogst was alleen rogge ter marktvan gerst was niets aange voerd. Men besteedde voorjarige tarwe f 6.90, f 7.— a f 7.10; nieuwe f—.— a f—rogge f 5.75, f—.— a f—nieuwe dito 5.50 a 5.60 wintergerst f a per 100 K.G.; nieuwe dito a zomergerat a I nieuwe dito f—.— a a haver 7.50 a 7.75 J paardenboonen groene erwten/—.— aa per H.L.kroon- erwten f—.— a f—.—koolzaad a f—per H.L. Gekt, 24 Aug. Ter veemarkt van heden (Vrydag) werden te koop gestold7 schapen, 0 lammeren, 104 kalveren, 222 vette varkens, 8 loopera, 564 biggen, 19 melkkoeien, 1 groote os, 110 jonge oasen, 106 vaarzen, 80 vette koeien, 50 stieren, 199 magere dieren. Pryzen waren per kilog. voorossen en yswrzenvleesch fr. 1.40 ft fr. 1.50; idem 2de qual. fr. 1.30 ft fr. 1.40; koeienvleesoh fr. 1.30 k fr. 1.37 idem 2de qual fr. 1.10 k fr. 1.20; stierenvleesob fr. 1.30 ft fr. 1.10; balfvleeseh fr. 1.50 ft fr. 1.66; sohapenvleescb fr. 1.40 ft fr. 1.55; lamsvleesoh fr. 1.90 ft fr. 2.10; eu varkensvleesoh fr. 1.10 ft fr. 1.15. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0.80 ft fr. 0.82stieren fr. 0.71 ft fr. 0.73kalveren fr. 1.05 ft fr. 1.10. Ver ach roet fr. 0.35 ft fr. 0.45. ÉSurfctprysen vac Tarwe en Meel, Vrijde* 24 Augustus. Antwerpen. Tarwe vast; La Plata fir. 16 V*. Parijs. Tarwe balm; loop. md. fir. 20,10. P 8 b. Tarwe onveranderdper voorjaar Vrfldag kr. 8.03. Douderdag k». 8.07. B e r 1 jj n. Op grond van de verdere ryaing ia Noord Amerika was onze markt aanvanke lijk zeer vast en werd zoowel tarwe als rogge op lev. hooger betaald; ter gevolge eohter vau gebrek aan kooplnat ging naderhand de rytlug weder grootendeels verloren. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Wegens vacantledag is heden geen beurs gehouden. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend: a dat by hun besluit vau heden aan L. PIE. TERSE qq. 3. A. VAN HOÜTE te Middelburg, en zyne rechtverkrygenden, voorwaardeiyk vergunning is verleeud tot het vergrooten vau de bestaande bakkery achter perceel wyk 1 no 290 aan de Gravenstraat; b dat by bun boslait van heden aan S. L* GOBETZ te Middelburg ia geweigerd de door hem gevraagde vergunning tot oprichting van eene slachtplaats van bonynen en het bergen van huiden en vellen in perceel wyk K no 301 aan de Kalvermarkt. Middelburg, 24 Augustas 1900. Burgemeester eu wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt be kend, dat op Woensdag den 29 Anguatns 1900, des namiddags te 2 uur, eeue openbare zitting van den gemeenteraad zal plaats hebben, ter behandeling van de onderstaande zaken 1. Iogekomen stokken. 2. Adres van mej. M. Hogerland om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwUaeres (helpster) in de handwerken aan school A, met voorstel van bnrg. en weth. 3. Idem mej. C. A. Pynappel, onderwyzeres school G. 4. Benoeming lid plaatselijke gezondheids commissie (vacature A. J. WIJNNE) (aanbe volen worden dr R. van der Laan en G. K. A. Nonbebel.) 5. Opmaking voordracht zetters 's Ryks directe belastingen. 6. Voorstel van curatoren over het gymna- sinm tot benoeming van dr R. fan der Laan tot leeraar in de scheikunde aan die ioriohting. 7 Benoeming onderwyzeres schooi G (vaca ture mevr. Willonmier). 6. Gemeenterekening 1899. 9. Rekening godshuizen 1R99. 10. Begrooting godshuizen 1901. 11. Ontwerp besluit tot besohikking over den post voor onvoorziene uitgaven gemeente- begrooting 1900. 12. Idem wijziging gemeente-begrooting 1900. 13. Voorstel van burg. en weth. naar aan leiding van een adres van bewoners van de Seisstnat betreffende rioleeriog aldaar. 14. Voorstel van burg. en weth. naar aan leiding van een adres van J. A. van der Weel om opheffing van het servituut op het buis wyk I no. 169. 15. Voorstel van burg. en weth. naar aan leiding van een adres van J. Gabrielse om vergunning tot plaatsing van een honten vloer vóór de stoep van het koffiehuis op de Markt wyk K do. 169. 16. Voorstel van bnrg. en weth. naar aanlei ding van een adres van P. van Sorge en G. M. du Bois om 500 centiaren grond in de Dwarstraat in recht van erfpacht te mogen bekomen. 17. Vooratel van burg. en weth. betreffende tydeiyke hnlp op icbool B voor het ondorwya in da handwerken. 18. Voortzetting behandeling onderzoekin gen duinwater (brief A. J, Wynne enz.) 19. Aangehouden voorstel van bnrg. eu weth. tot combinatie van de scholen D en E. Middelburg, den 24 Augustus 1900. De burgemeester, SCH O R E R. POLITIE. Aan het politiebnrean te Middeburg ifta van 18—25 Angnstm jl. als gevonden gedeponeerd: een hondje, zwart brain met witte vlek op de borst, een damesportemon- naie met eenig geld en bootkaartje, een fiets pet, een paar witte bandschoenen, een hond, brnin met wit, een rood notitieboekje, twee oigarendompers, een paar gernite sokken, een bonten lepel, een koperen horiogekast eu een blauwe marine pet. ONS HUIS te Middelburg. Ta beginnen met Maandagavond 27 Augus tus a. s. zal de leeszaal weder op de gewone wfite geopend zyn. Ondertrouwd: A. M. BRAKMAN en M. J< KARELS. TOST i24 Aui!-im Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd: CORNELIS GB0ENENBERG e n LEONORA JOSEPHINA FRANSELLA, die, namens wederzydsobe familie, bedanken voor de vale belangstelling, by bun hnweiyk ondervonden. Y"Mi°ee°' 24 Am. 1900. Middelburg,

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2