FEUILLETON. Verschillende Berichten. m m ui mi iiuiii mbi. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. ■temmen aangenomen. Het tweede «onder hoofdelijke stemming. De kweotie van de generale kaa is daarmee dus tot het volgend jaar van de baan. Wekel^ksche opgaaf betreffende ile Ned. Herv. kerk. Beroepen naar: Bnrgh (Scb.) De Hoog te SimonshavenEexta J. A. Broekera te Vrie- ■ohelooHarlingen G. Hulsman te Zandvoort; en naar Gaaatmeer o. a. A. Veldhuizen te Molkwerum. Aangenomen naar: Poortvliet (toet.)doorA. 1. Bakker te Wateringen; Steenw^k door H. J. de Zwart te Ouderkerk aan den Arnstel Heeawjjk en Dinther door L. D. de Jong Sohonwenburg, oand.; Ureterp door J. J.Can- uegieter, oand.; Hindeloopen door I. H. C. Israël, O. I. predikant te Ssmarang. Gereformeerde kerken. Beroepen naar: Halfweg L. Kuiper te Hoo- geveen; Herwgnen A. Voogel te Gouda; en naar Waddingsveen B. Roorda te Burum. Aangenomen naar: Emmen M. Hummelen yan Enumatil. Bedankt voorBarneveld door J. Gispen te Oversohie. Ev. Luthersche kerk. Aangenomen naar: Bergen op Zoom door J. K. W. Hoevera te Graft. Woensdag verleent de minister van justitie en Donderdag die van oorlog geen audiëntie. In het Utreohtsche Studentenweekblad Vox Studiosorum komt een verheerlijking voor van den lagen moord op koning Umberto, De schrijver brengt Gaëtano Bresoi zyu «eresaluut. Zoo iets kan men met reeht kwajongenswerk noemen. Er op ingaan aou «ijn daaraan te veel eer bewyaen. Dat echter de redactie van genoemd blad, beataande nit negen studenten, aan snlke war taal een plaata afstaat, is ons onbegrijpelijk. Geiyk men weet, is de prins van Wales van den Hoek van Holland naar Kleef ge spoord. Te Nymegen, waar de trein 4 minuten op onthoud had, wareu marechaussees met gela den revolvers ruggelings langs den trein opgesteld. De prins gaf echter een wenk dat dit onnoodig was en wandelde op het perron. Hy scheen sioh dus op onzen bodem volkomen veilig te achten; en tereeht. Biykens het 56a jaarverslag, over 1899, van de Nederlandoohe Vereeniging tot afschaf- jkig van alcoholhoudende dranken te Amster dam, bestond zy aan het eind van 1899 uit 2075 leden tegen 2100 in 1898. Hst aantal afdeelingen nam met vier toe. In Zeeland beataat eene afdeeling te Mid- d e l b u r g, die 19 leden telt. Verplaatst, met ingang van 1 September, de commies der poiteryen en telegraphie W. Sohoo, van het postkantoor te Amsterdam naar spoorwegpostkantoor no 4 te Arnhem. De heer W. P. Mulié van Leiden ie op de Parysohe tentoonstelling bekroond met een diplome d'honneur voor siju reddingsvaartuig. Te Bozendsal worden alle treinen door geheime politie-agenten geïnspecteerd voor het ontdekken van den anarchist Grimotti, mede plichtige van Breici. In de woning van een hoofdonderwijzeres hoofd eener gemeente-bewaarschool te Botter dam, die na 14 dagen afwesigheid terugkeerde, werd in braak geconstateerd. Ruim duizend gulden aan tafelzilver, pendules, klokken, naai machine enz. waren ontvreemd, voorts alles ver nield of bevuild. Alles was tegen inbraak verzekerd. Op de Rotterdamache kermis viel een 12-jarig meisje uit een draaimolen. Het bleef op de plaats dood. Te Capelle a/d IJsel is een 5 jarig knaapje onopgemerkt in een sloot gevallen, waaruit eeuigen tyd later het lyhja werd opgeviaoht. -Huwelijksgeluk. Ia Deu Haag sprong iemand, die by zyn thuiskomen be merkte, dat zyn vrouw en de geheele inboedel verdwenen waren, nit wanhoop in het Kanaal. De man werd door eenige voorbygangers op bet droge gebracht. Zondag ochtend omstreeks halt vier werd de brigadier van politie eerste klasse Van Straalen door een agent van politie ge 1 Uit het Engelsch. VAN WINIFRED GRAHAM. I. „Als mynheer Lionel thuis komt, laat hem dan dadeiyk in myn studeerkamer komen." Deze woorden werden op bevelenden toon gesproken door een ouden heer met een rcherp, gerimpeld gelaat en weinig geopende oogen. Morgan, de buiskneoht, begreep aan den toon van zyn meester, dat mynheer Lionel Trollope op eene of andere manier het vaderiyk gezag overschreden had. Met een afgemeten „jawel meneer" verdween Morgan, met een gevoel van goedaardig medeiydea met den vrooiyken, blauwoogigen jongeling den eenigen zoon yan «en boekenworm en kluizenaar. „Ik zou wel eens willen weteD, wat meneer Lionel nu heeft uitgevoerd", merkte Morgan tegen zy» medebediecdeu op. „Onze meester ziet er ot heilspellend nit van middag. Ik vind niet dat hy van een joogmensch kan vergen dat hy altyd in huis zit wanneer het er zeo'n saaie doofpot is. Mynheer ziet hier net zoo veel menschen alsof by aan de Noord pool zat. Men houdt er niet v§u om te komen waarschuwd, dat zich op de Brouwersgracht by den Singel te Amsterdam den ganiohen nacht een paar verdachte personen hadden opge houden. Van Straalen lette op en weldra trok het zyn aandaoht, dat de deur van perceel 3 der Brouwersgracht aanstond, welk huis onbe woond, doch voor pakhuis en kantoorlokalen van verschillende firma's ingericht is. Dat die deur niet gesloten was, kwam hem al dadeiyk verdacht voor, en even wachtende op de komst van een paar agenten, die volgens het conti 01e- register hier moesten verschijnen, trok Van Straalen de deur dioht, toen by in de verte een der verwachte politie-dienaren zag aan komen. Onmiddellijk echter werd de deur van de binnenzyde weder geopend en loste een persoon een pistool bout portant op Van Straalen, die daardoor in de kintgstroffen werd en een groote bloedende wond bekwam. Onder het tnmult, dat hierdoor ontstond, vluchtten twee personen het verlaten huis uit, inmiddels nog een paar schoten lossende, door de Romolensteeg. In de Langestraat, tnssehen Brouwersgracht en Blauwburgwal, werd een der boeven door de hem achtervolgende en te hulp gesnelde agenten gepakt eu naar het boreau gebracht, waar by in verhoor werd ge nomen. Een porder versoheen weldra mede aldaar, die een revolver aanbracht, welke hy op de plek der arrestatie had gevonden. De revolver was nog met drie patronen geladen. De van den moordaanslag verdachte persoon ia een welbekende by de politie en logé van Lammetje Zondag. Van Straalen begaf zich vervolgens naar het binnengasthuis, waar de kogel uit de wond verwyderd werd, die niet ievensgevaariyk bleek. Te De Bildt wilde een jongmenaoh uit Utreeht op de in gang zynde tram springen, met het ongelukkige gevolg, dat hy viel en door een tweede direot daarop volgenden tram, aangereden werd. Hy bekwam ernstige ver wondingen aan hoofd en arm. Onmiddeliyk werd hy ter verpleging naar het Diaconessen- huis gebracht. Te Avereest ia een werkman by een twist met een buitenman ernstig met een mes verwond, zoodat zyn toestand verre van gunstig is. Tusschen Akkrum en Heerenveen is een vaartuig dat met hooi beladen was, door een stoomboot aangevaren. Hst werd zóo lek, dat het dadeiyk zonk. De opvarenden konden zich redden. Het hooi ging verloren. Te Oldenzaal is proces-verbaal opgemaakt tegen iemand uit die plaats, die zich voor politie-beambte uitgegeven, een vreemdeling aangehouden en diens papieren onderzocht had. Door den grooten trek naar Duitsohland komt in Friesland gebrek aan dienstboden. Dit geldt niet alleen voor knechts, maar even zeer voor meiden, want ook meisjes gaan als melkmeid naar Duitsohland. Een gevolg hier van is, dat de loonen stijgen, vooral in de greidhoeken, waar de boeren tegen elkander opbieden om een dienstmeid te krygen. Ge lukkig dat de boterfabriekeu het boerenbsdryf van onderscheidene werkzaamheden ontheffen) anders zou 't er nog slechter voorstaan. Ia de myn Oranje Nassau te Heerlen is Zaterdagmiddag in eene der gangen eene kolossale massa steenkolen naar beneden gestort, met het gevolg dat een der werklie- den, die niet tydig kon vluchten, er gedeelteiyk onder bedolven en zyn reohterbeen totaal verbryzeld werd. Te Vaals is ten baize van een der inwo ners in een kistje een kinderiykje gevonden, waarvan de dienstbode beimeiyk was bevallen. By hare aanhouding heeft zy dadelijk bekend, doch verklaarde zy dat het kind levenloos wa* geboren. By onderzoek is eohter het tegen deel gebleken. Of hot alles de gevolgeu van deu oorlog zyn weten wy niet, maar de laatste weken hoort men telkens dat de toestand van een ol andere industrie hoogst ernstig is. la België werd eerst de glasuy verheid getroffen en nn staat ook de oement industrie er slecht voor. Te Aken zyn een paar duizend wevers ont slagen. In het Noorden van Frankryk zyn verschillende glasfabrieken gesloten. Slechts by enkele dezer berichten vonden wy den politieken toestand als oorzaak ge noemd, by de andere werd over de oorzaak gezwegen. Bij Charlerois zyn nn ruim 6800 glas- om afgesnauwd te worden. Hy heeft eigeniyk maar twee gedachten in zyn brein boeken en rozen. Als hy bin nenshui! is, dan zyn 't die suffe, muffe boek doelen alt h|j ia den tuin is, dan denkt h|j alleen maar hoe hy rnpsen zal dooden en anuift den gear van Glolre de Diyona op." Na deze afbrekende alleenspraak, liet Mor gan het onderwerp varen en verzonk in diep gepeins. Intussohen staarde de boekenworm op de open bladzyde voor hem, zonder iets te zien. In tyn brein woelden booze gedaohten, en hy vergat de lieflyke herinneringen aan zyn jeugd, den zaehten handdruk en de zachte stem van tyn lang gestorven vrouw, die zoo dikwyis zei, „wees niet hard tegen denkleine Lionel." En nu was de kleine Lionel een volwassen man geworden algemeen bemind door het opbruisende vau zijn zonnige natuur. By den eersten blik in de studeerkamer van den heer Trollope (de grootste en mooiste kamer van het buis) kon men zien, dat hy een man van smaak en een verzamelaar was. Behalve zyn boeken, trokken nog de aandaoht de Gobelins, het broezen beeld van St. Simon en een afbeelding van het sohip, waarmee Willem van Oranje naar Eogelsnd kwam. Al die voorwerpen waren hem maar waard dan da levende mensohen, die in Wolvenditton woonden en die hy niet eens z§n aandaoht schonk. Daar hy niet alleen aan zich zelf blazers buiten werk door uitsluiting en werk staking. De kans op een staking onder de Brnsselsche typo's ia voorbij, wyi de meeste bestuurders van dagbladdrukkeryen toegaven. Zaterdag had op de Parysohe tentoon stelling een groot avondfeest plaats, naar aanleiding van de plechtige uitreiking der bekroningen. By dit feest hadden ernstige ongelukken plaats, doordien paniek ontstond op bmggen. Dat had tweemaal plaats op tameiyk verwijderde punten der tentoonstelling onder geheel dezelfde omstandigheden. Men vermoedt nu, dat moedwil in het spel was. Terwijl te Port Said het Daitsobe atoom. ■chip Wittékindmet troepen naar China aan boord, aan de kade gemeerd lag, naderde het Fraueche transportsohip Aquitaine. De Duit sobe bevelhebber liet zyn mannen zich langs bakboordzijde iu rij en gelid scharen en drie hoera'a aanheffen voor de Fransehe kameraden, terwyi de muziek aao boord de Marseillaise ■peelde. De Franechen met hun levendig temperament geraakten by deze begroeting schier buiten zichzelf; zy juichten, zy klapten iu de banden, zij wuifden met zakdoeken en riepen Vive V Allemagne l au revoir en Chine l Ook de Fransehe officieren lieten zich geens zins onbetuigd. Oorloge-curiositeit. Dezer dagen had te Londen een verkooping plaats van curiositeiten, waarby zeer vele voorwerpen, die afkomstig zyn uit den oorlog, zioh bevonden. O.a. was er een complete verzameling van postzegels, die gedurende het beleg te Mafeking gebrnikt zyn. Deze brachten hnn eigenaar de som van 36 pd st. op. Verder waren er bank biljetten van 1 pd. st., 10 shillings, 3 shillings 2 en 1 shilling uit dezelfde plaats, die per serie 10 pd st. opbrachten. Voorts werd verkocht voor 21 pd st. het kleine zwaard, dat eens toebehoorde aan Napoleon I en door dezen aan den sultan van Tarkye werd geschonken. De wandelstok, vervaardigd nit het hout van Nelson's viaggescfaip The Victory, vond een kooper voor 8 pd st. Uit het Hongaariehe Tatragebergte wordt gemeld, dat ook daar een ernstig bergoDgeluk heeft plaats gehad, waardoor drie toeristen en twee gidsen, die uit Galioië naar Hongarye wilden gaan, gedood zyn. Tot duiver zyn alleen maar de hoeden eu de stokken der verongelukten gevonden. By het spoorwegongeluk by Sandersby (Ver. Staten) waar een tcein van een dyk reed, werden 10 personen gekwetst, en geene gedood. Door het bestuur van het waterschap Hoedekenskerke werd heden iu het gemeente huis te Hoedekenskerke aanbesteed het maken van twee houten vleugels, aan den huitenfrontmuur der zeesluis. Minste iusehryver was de heer J. Eokhart te Hoedekenskerke voor f 590.80. Zaterdag namiddag werd te Gr o ede ten behoeve van den heer W. J. Sprenger te Mid delburg aanbesteedhet bouwen van een land- bouwBehuur, met byievering van alle benoo- digde materialen, op zjjn hofstede, bewoond door den heer J. de Keuninck, te Cadzand. Minste insohryver was, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer ver meldt is, de heer C. van Poucke te Cadzand voor f 8150. Verder schreven nog in de heeren C. L. Daansen, Oostbnrg, voor f 8260; I.Tonssaiut, Cadzand, f 8965; H. Habregtse, Zuidzande, f 9117; I. Sanders, Cadzand, 9225; J. M. van de Sande, Breskeus, f 9378; P. Mod jé, Breskeos, 9464; J. Haartjen, Groede, ƒ9534; J. J. Cuveljó, Oostbnrg, f 9800 en J. P. W. Besemer, Breskens, f 9863. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Vergadering van heden, Maandag, middag te 3 uren. Voorzitter de heer J. P. Fokker. Afwezig de heeren Verhuist, Borsius, Spren ger, Den Bouwmeester, Alberts en Suyders, allen uitstedig of verhinderd. De notulen van het verhandelde iu de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van ingekomen stnkkeu. dacht, gaf hy ook wel eens aan de armen, als de wykdominé op overtuigende en han dige manier over de zaak sprak. Na zat hy te denken over zyu zoon, den jongen vau wien hy groote dingen verwachtte; en terwyi hy daarover soesde, werd de dear zonder kloppen geopend. Een slanke jonge ling, met blond krollend haar en een weinig donkerder snor, stond voor hem. „Zoo, ben je daar eindeiyk mompelde de boekenworm, terwyi hy het dikke boek op zyn lessenaar dioht sloeg en met zyn zenuw aehtige vingers op het omslag trommelde. „Ja, ik wiat niet, dat gy my noodig hadt, voordat Morgan my uw boodschap over- braoht, anders zou ik wel eerder zyu gekomen," antwoordde Lionel. Mynheer Trollope bromde wat binnensmonds. „Jij deukt, dat ik niets hoor of zie, omdat ik niet met de buitenwereld in aanra king kom. Nsem my niet kwaiyk, maar daarin vergist gy u toch. Ik zie heel goed en ik hoor heel goed want ik ben noch doof nooh blind en praatjes verspreiden zich gauw, vooral laster praatjes. Verklaar me eens, alsgy kunt,waar om gy myn wil overtreden hebt en gy u in laat met vrouwen van 't tooaeel mot lage actrices „Ik begrjjp u waarlijk niet'! riep Lio nel, een weinig blozende. «Welnu, zeg het dan ia 't enkelvoud;!, Van het bestuur vaa den Noord-Brabantschen Christelpken Boerenbond is ecu afdruk ont vangen vau eeu adres aan de Tweede Kamer waarin met klem wordt aangedrongen op het tot standbomen van wetten, welke lo. de regeering eene macht in handen geven om zich krachtig tegen de onrechtvaar dige belemmeringen van onzen uitvoer te kun nen verweren 2o. de knoeieryen en vervaliohingen van zuivelproducten streng onderdrukken 3o. den aocyns op het geslecht afschaffen 4o. behalve de artikelen in het tarief ont werp opgenomen ook belasten by invoer van verschillende prodneten. Het bestunr verzocht dit adres te steunen. Op voorstel van den voorzitter wordt goed gevonden dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Verder is ingekomen een afschrift vau een adres, door de Nederlandsche Kamer van koop handel te Londen gericht tot deu minister van financiën, betreffende het crediteeren van den ■uikeraccyno voor het bereiden van ten uitvoer bestemde vruchtengeleien. Op voorstel van den heer Kakeheeke wordt besloten dit adres te steunen. Van burg. en weth. is ingekomen de voor- loopige lyst van kiezers voor de kamer met verzoek daaromtrent vau advies te dienen. De maandcommiaiio adviseert de voorloopige lijst goed te keuren, doch er nit te schrappen W. D. Luteyn, als zijnde die buiten zaken. Coaform dit advies wordt besloten. Ingekomen is nog een rapport der com missie voor de maand Juni omtrent het out werp van wet tot herziening der drankwet. Naar aanleiding van de behandeling van een ten vorigen jare by de Kamer ingekomen sohryven van de provinciale grossiers vereeni- ging Eendracht te Groningen, in zake de drankwet, werd door de Kamer den 3 Juli 1899 besloten dat sohryven voor kennisgeving aan te nemen, dooh tevens „den tyd af te wachten dat een ontwerp tot wyziging van de Drankwet aan de Staten-Generaal zou zyo aangeboden en dan een zelfstandig adres tot de regeering of Tweede kamer te richten." De commissie voor de maand Juni is van oordeel dat de Kamer niet behoort te treden in de kwestie omtrent doeltreffendheid van de wet, in zoover nl. die beoogt de beteugeling van openbare of niet openbare dronkenschap maar met de gevolgen, die de eventueel© tot standkoming van het ontwerp voor den eigen- lyken handel zou hebben. Uit dezen hoofde laat de commissie dan ook liefst buiten beschonwing de tapperyen en vestigt zy sleohts de aandacht der kamer op den eigeniyken kleinhandel ia sterken drank, waarmede het tappen niet samengaat en voorts op dien kleinhandel, welke thans niet valt onder de bepalingen van de tegenwoordige drankwet, te weten den verkoop by hoeveel heden van minstens 2 liter tot 5 liter en daarboven. En dan valt aanstonds het oog op de over gangsbepaling in art. 26 der tegenwoordige wet, voor zooveel gecombineerde winkelne ringen, met verkoop van sterken drank inge sloten flïsschen, kannen of kruiken, eu hetgeen door de regeering in hare toelichting op het ontwerp wordt erkend; nl.dat eeu strydvraag bestaat omtrent de uitlegging van dat artikel en aangaande de opvatting hiervan in dien zin dat het niet geoorloofd zou zyu deu verkoop iu bedoelde lokaliteiten by tydige betaling van het vergunningsrecht siilzwygend voort te zetten, met reeht kan worden beweerd dat door zoodanige opvatting geweld zou worden, aangedaan aan de letter der wet. By die erkenning door de regeering zelve mag, dunkt der oommissie, wei als niet on- waarsehyniyk worden aangenomen dat onder de vele sedert 1881 overgegane vergunningen verscheidene zyn, waarby niet is gerekend dat maar den 1 Mei 1901 met een pennestreek een einde wordt gemaakt aan de bevoegdheid om die by wyze van overgang nog geoorloofde gecombineerde winkelneringen te continueeren. Naar het der oommissie voorkomt, behoort dan ook, iu afwijking van hetgeen volgens het aan geboden ontwerp zou worden bepaald, de over gang van den hnidigen tot de nieuw te scheppen toestand, veel geleideiyker te worden gemaakt, ten aanzien van tegenwoordige houders van vergunningen. Eveneens acht de oommissie het geraden dat ging mijnheer Trollope onverbiddelijk voort. „Kunt gij ontkennen dat men u gisteren gezien heeft na de middag-voorstelling, thuis komende met juffrouw Arckviüe, uit den aoboawbarg, waar zij speelt „Neen, dat kan ik niet ontkennen." go ziet, dat ik gelijk had, en ik herhaal het een lage aetrice, een dood arm Lionel sprong op, en er kwam een booze uitdrukking in zijn oogen, die gewoonlijk matig glimlaohend keken. „Zy fa heelemaai niet van geringe af komst en ook niet doodarm barstte hy hartstocbteiyk nit, „en ik verzoek u niet zulke beleedigeude woorden te bezigen over een dame, die myn vriendin is." „O, ik ken die soort vau vriendinnen 1" ging mijnbeer Trollope op bitter spottenden toou voort. „Ik ben nog niet zulk een klui zenaar geworden of ik weet hoe 't in de we reld toegaat. Als jonge mannen vriendschap sluiten met die soort vrouwen eindigen zy gewooniyk „Vader," viel Lionel hem in de rede, „pas op uw woordenMerkt gy niet, dat gy in deu blinde redeneert. Wanneer gy al de omstandigheden kent, zult gy berouw hebben over uw haastig oordeel. Juffrouw Arokvilla is...." „Ik verlang niets van haar te weten en wil er ook niet naar luisteren," bulderde myn de kamer aandringe op het gedurende teer geruimen tyd onverlet laten van de bevoegd heid van hen die thans of bv. op 1 October 1900 handel dryven in sterken drank by hoeveelheden van 2 tot 5 liter en daarboven. Eindeiyk nog wel bet der commissie hoogsjt gewenseht en tegenover hen, wier vryheidvau handelen in het algemeen belang aan banden wordt gelegd eu die tevens nog een zwaar vergunningsrecht hebben te betalen, billijk voorkomen, dat de wet in al hare gestreng heid worde toegepast en daarin al zoodanige bepalingen worden opgenomen welke zoodanige toepassing zooveel mogeiyk waarborgen. De commissie geeft in overweging de Tweede kamer der Staten Generaal te ver zoeken aan genoemde bedenkingen wel te willen tegemoetkomen. De vergadering vereenigt zich zonder debat met de conclusie van het rapport, dat is samengesteld door de heeren Van Burg, Bor sius en Verhuist. Ook is ingekomen het ontwerp van wet tot wyziging en aanvulling van het tarief vau invoerrechten. Dit wordt gesteld in handen van de maand- commissie, die vroeger omtrent deze zaak rapport uitbracht. Daarna wordt de vergadering gesloten. Vllasingen. De Hawarden Castle zal hoogst waarsehyniyk Dinsdagochtend, na aankomst der naohtmailboot, aaa de Zuideiyke ponton meereu. Onder de passagiers bevinden zioh ongeveer 550 particulieren van verschillende natiën, die door den Britsohen vice-eonsul van reisgeld zullen worden voorzieu en naar hun vaderland worden gedirigeerd. De overige passagiers zyn ambtenaren van de N. Z. A. S. M. IJzendiJke. Tot ontvanger-griffier van den Zacharias-polder, eerste deel, ia by derde stemming benoemd de heer C. A. Garpreau, met 5 stemmen. De heer J. Hendrikse verkreeg er 4. Rotterdam. Op den Gravenweg is heden middag aangehouden F. 8-, die iu 1896 door de rechtbank te Middelburg werd ver oordeeld tot een maand wegens mishandeling en in het Politieblad gesignaleerd. Hy is aan de justitie overgeleverd. 's-Cravenftage. Tegen den verjaardag van So M. de Koningin zyn weer benoemingen in ridderorden te verwachten. De president van Djoejocarta is voornemens ontslag te nemeninsgelijks de raad van Indië Mnlook Houwer, die vermoedelijk wordt opgevolgd door mr Winckel, oud-lid van het Hooggerechtshof. Da voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis ontving mededeeling van den minister van buitenlandsohe zaken van een telegram van den consnl te Colombo (Ceylon) dat alle gevangenen in welstand zyn en voor hen zal worden zorg gedragen. Gaslaagd voor het examen Fransoh L. O. C. J. Munter te Middelburg en J. Adriaans© te Lamswaarde (gemeente Hontenisse). Blarlcu mNadat ronddolende woestelingen uit Huizen in een MLel alhier, waar de kaste lein weigerde hen sterken drank te tappen, een herhaalden aanval op dat hotel deden en de meubelen vernielden, heeft de kastelein AUoyaudt, uit zelfbehoud en tot verdediging zjjner logés, eeu van de drie belhamels met een revolver doodgeschoten. Het was zekeren Dirk Bakker, als marinier wegens wangedrag ontslagen en pas uit de gevangenis gekomen. Twee andore belhamels, Pieter en Bartje Baas, zyn gearresteerd. De kastelein stelde sioh beschikbaar by de politie. 67 militairen uit Naaiden herstelden de orde. CHINA. Shangal, 19 Aug. Officieel wordt gemeld heer Trollope, zyn zoon verwoed door zyn bril aanziende. „Maar let wel op myn woor den, mynheer, ik kan geen onzin verdrageu. Als deze liaison hlyft bestaan, zal ik n met een schilling afschepen dan zult gy niet langer myn zoon zyn." Mynheer Trollope sloeg heftig met zyn vnist op zyn lessenaar. Wanneer hy zoo nit zyu humenr was, viel er niet met hem te praten. Daar 't Lionel verboden werd zioh te verde digen, maakte hy een einde aan het onder houd, door de kamer uit te gaan eu de deur hard achter sioh dioht te slaan. II. Een klein meisje, met groote, bruine oogen en een blosend, rond gezichtje, danste over den asphaltweg te Wolverditton. 't Was niet enkel uit luchthartigheid, maar om den vervelenden, langzamen pas van Maria te vermijden. Maria, de kindermeid, riep baar, eu pakte haar by de hand. „Kom, loop nu eeni netjes als een jonge dame; je moet niet zoo springen op straat 1" „Ik wil geen jonge dame zyn," pruilde Johanna Egerton. Maria keek boos. «Want zie je," vervolgde Johanna wijs- geerig, «jonge dames, aooals je se noemt, moeten altyd zoo dom braaf zyn. Zfl mogen niet alleen uitgaan, of in boomen klimmen, of, of dingen breken," voegde zy ef

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2