BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Os oorlog ln Zeld-Afrlke. D« oorlog in Zuid-Afrika. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Het voorstel van burg. en wetb. wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Besloten wordt aan den commissaris van de koningin in Zeeland de volgende dubbeltallen ter benoeming van drie leden voor bet ooilege van zetters aan te bieden, nl. P. J. Mortier, aftredend lid, A. Looit, idem, H. öchoouïs, idem, W. L. Hubod, H. F. Rekkers en W. N. Rottier. De zitting gaat nu over in eeuo met ge sloten deuren. Da zitting heropend zijnde, wordt vastge steld het le suppletoir kohier vau den H. 0. Hierop niets meer aan de orde zjjude, wordt de zitting opgeheven. Tot hoofd van school F te Vliasingen is heden door den raad uit de bekende voor dracht benoemd de heer J. de Boer, te Vlia- ■ingen, met 7 van de 13 stemmen. De heer H. Hoeatra, te Biervliet, verkreeg er 6. Men zie verder het uitvoerig raadsverslag. Uit Terneuz en sohrjjft meu ons heden De firma X. Everaert alhier, niet genegen een stoomschip met hout te laten lossen vol gens de door de bootwerkers gemaakte tarieven, terwijl deze niet bereid zgu te werken volgens aanbod der firma, zond werk lieden, die deze te Leuven in dienst heeft, voor hat lossen der boot. De politie werd versterkt met brigades uit omliggende plaatsen met het oog op eventu- eele moeilijkheden. Aan de Iris eene andere voor firma bestemde boot, waaraan de vo rige week het lossen overeenkomstig het tarief, aangevangen is, werd heden (Maandag) bet werk gestaakt. Te half tien kwamen hier de Leuvsnaars aan tot het loBsen van de Wilhelm Behrends De burgemeester, de heer Geill, vroeg den Belgen of zij wilden werken. Nadat daarop bevestigend was geantwoord, verzekerde hij hnn kraohtige bescherming, waarop zij in een oude sohapenlooda op het spoorwegemplace ment onder dak werden gebracht. Ia deu omtrek whren Terneuzensehe boot werkers, op verschillende plaatsen werkzaam, samengeschoold. Hun houding was kalm, tot de burgemeester hen toesprak en hun mededeelde dat de tijd voor besprekingen, waarom gevraagd werd, voorbij was en dat de vreemdelingen zouden beschermd worden, terwijl tegen de stakers, wanneer zy kwaadwillig waren, met alle ten dienste staande middelen zou worden opgetreden. De burgemeester gelastte verder beo, die op het terrein niets te maken hadden, dit te verlaten, terwyi de politie zich gereed maakte om bet terrein te ontruimen. De bootwerkers, de onmogelijkheid inziende den vreemden het werk te beletten, werden rumoerig. Herhaaldelijk vroeg een hunner den burgemeester te spreken, wat ter plaatse geweigerd werd. Daarop werden de stakers gesommeerd terug te gaan. Toen het b9vel klouk „bajonet op", plaatste de evenbadoelde werkman zich met ontbloote borst vooraan, zeggende niet te zullen wijken. Hjj werd gearresteerd, erenals later een ander. Beiden werden direct naar Middelburg vervoerd. Op bevel van deu kapitein der maréohasee werd daarna langzaam het terrein ontrnimd, onder vgandige manifestaties tegen den bur gemeester over de bescherming der vreemden. Korten tijd daarna lag alle werk stil, inge volge besluit van het bestuur der vereenigde bootwerkers. Nadat alle Terneuzensehe bootwerkers weg waren, vingen de Leuvenaars met het werk mui onder besohermiag der politie. Te elf uur besloten de bootwerkers, die een vergadering belegd hadden, voorloopig algemeen te staken. Ook kapitein Schoenmakers uit Sas van Gent bewerkstelligde in den namiddag nog een drietal arrestaties. Overigens hield het volk zieb kalm. Het trok in optocht, onder het zingen van het Transvaalsoh en het Neerlandsch volkslied voorby de woning van den burgemeester. Cravenhage. Da ambtenaar van het openbaar ministerie by den Hoogen Raad con cludeerde heden tot handhaving dor levenslange cevangeniaitraf voor de weduwe Sörensen, de Rotterdamsehe giftmengater. Hij concludeerde ook tot bevestiging der gevangenisstraf van aebt jaren, door het hof te Leeuwarden opgelegd aan Van der Meer, wegens het sohieten op twee personen, waar van er een overleed. De by het 3e regiment infanterie nieuw benoemde 2a luitenants J. T. Heine en G. H. O. W. van der Nagel worden ingedeeld by het 2e bataljon te Middelburg en den 18en Augustus a. a. in functie gesteld. Benoemd: tot voorzitter der Hoofdplaat- en TAowaespolders P. F. Thomaes; tot dyk- graaf van den Nieuwen Feerpolder J. C. van der Have en tot gezworen van den Anna iforfapolder C. Stujjks. Amsterdam Biykens by de directie der Nederlandsehe Zuid-Afrihaaneche Spoorweg- maatschappij ingekomen telegram van den consul-generaal der Nederlanden te Kaapstad is 5 Augustus een vijfde stoomschip, de Manhattam, van Simonshaven naar VI i oingen vertrokken met ongeveer 100 ge ëmployeerden der maatsobappy aan boord. Ook hunne namen syn by de directie on bekend. M&&&prf)seQ vui Tarwe est Heal Maandag 13 Augustus. Rotterdam. Bericht van den makelaar H. van Bandwyk.) Ter markt van heden waren buiteulanüBehe granen traag. Meelwaa vaster. Zaterdag II Augustus. Antwerpen. Tarwe pry ohoudendLa Plata fr. 16'/,. Parys* Tarwe gedrukt5loop. md. te. 20.15. P 6 b fi fo. Tarwe vastper najaarZaterdag fr. 7.80. Vrydag fr. 7.74. Berlijn. Het officieels oogstverslag van Amerika meldt slechts eene, tegen verwach ting, geringe verbetering van den stand det voorjaarstarwe en dit, gepaard aan het hier heereohende koele en natte weder sohynt veel tot eene vastere stemming bygedragen te hebben. Tarwe steeg op termen ea. 75 pf.; rogge, in disponibel goed te plaatsen, verbe terde op nabjjzynden termSn slechts matig. December-levering steeg oa. 75 pf. Rome 12 Aug. Op de brug over de Sa- lario iu de iyu naar Ancona kwamen twee treinen met elkander in botsing; reeds zyn 6 lyken gevonden. Grootvorst Peter van Rus land en diens gemalia, die zich in een der treinen bevonden, bleven ongeleerd. CHINA. Brussel 13 Aug. De Loadeusohe oor ces pondent van de Indepeniance meldt dat er nog oneenigheid bestaat onder de Mogend heden intake het opperbevelhebbersohap van Walders86. Engeland verzet zich tegen het vestigen van het hoofdkwartier van Waldersee te Shanghai en verlangt dat zyne machtsbe voegdheid zioh cal beperken tot Tohili. Washington, 13 Augs. De gezant te Peking seinde, dato 4 Augs „Wy zullen het tot de aankomst der ontzettings-koionne uithou den." Londen 12 Aug. de Times verneemt uit Zeerust van deu 7den dat Carington,;n& een mis lukte poging om Elandsrivier te ontzetten, met een verlies van 15 dooden en vermisten en gewonden in de richting vau Mafeking terug trok. Ermelo 12 Aug. Buller is hier aangekomen. De Boeren zyu teruggetrokken. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwarpen, Information. 15 Aug. Koudekeike, Iuepan, Loeff. 16 Domburg, Huis eu erf enz Huvers. 16 Middelburg, Huizen enz.. Hnvers. 17 O. W. Soub. Inventaris, De Vos. 17 Biggekerke, n ofstedü enz., Hnvers. 17 Oostkapelle, Bouwland enz., Verhuist. 17 a Goes, Hofstede enz.. Pilaar. Algemeen Overzicht Men zou zoo vermosd hebben, dat er dit jaar geen komkommertyd zou zyn. Maar 't komt andera uit. Er wordt verbazend veel ge fantaseerd, ja op dit oogenblik worden allerlei praatjes verspreid, die zouden doen denken, dat Frankryk iets in den zin heeft. Bewegin gen der Fransehe vloot, Eugeliebe schepen die een oogje in het zeil houden in Lan cashire geruchten over een landing van Fran sehe troepen, met het gevolg dat de Ierache landbouwerskneehts hun werk in den steek lieten, om yiinga naar hun land terug te keeren. En daarop vinden wy een bericht vau de Rap peldat de Fransehe ministers verzocht werden de eerstvolgende zitting van den mi nisterraad by te wonen, daar deze byzonder gewichtig zal zyn I Stof te over alzoo voor combinaties, die gelukkig geen steun vinden ia de rede, by het vertrek der troepen naar China door president Loubet gehouden. Zyn woorden waren tooh zoo kalm mogeiyk. De vaandels uitreikende, zeide hy, dat deze de troepen altyd moeten doen denken aan de groote taak, die Frankryk zyn leger heeft opgedragen. Hy wees op de schending der beschaafde gebruiken door China, op noodzakelijkheid de schuldigen te straffen en waarborgen voor de toekomst te krygen. Daarna wees hy op Frankrgka roem, en op den plicht der Franschen om in het interna tionale leger by niemand achter te staan. Van meer belang was, dankt ons, de rede, die de president na de plechtigheid hield aan een dejeuner, dat hy den officieren aanbood: Hy zeide naar Cherbourg en naar Marseille zyn gegaan om de schandelijke verdacht making te vernietigen, die door partygeest is verspreid, en die een kloot tusieben het leger en bet volk wil graven, een pogiDg die ge lukkig is mislukt. Het leger komt uit het volk voort, en is met het volk een. Beide zyu doordrongen vau dezelfde toswyding aan het land eu aan de republiek. Over het algemeen heeft het optreden van Loubet ook iu militaire kringen een gunstigen indruk gemaakt, terwyi inzonderheid de opper bevelhebber der espeditie toonde allerminst tegenover de regeeriog te staan. Te Rome heeft onderwyi een andere plechtigheid plaats gehad, de eedsaflegging aan koning Victor Emanuel iu een vereenigde zitting der beide kamers. Deze geschiedde in bet paleis van den Senaat, in tegenwoordigheid van de senators en afgevaardigden. De koningin, de prinsen en de prinsessen en 't diplomatiek korpi woonden de pleoh- tigheid by. Eerst lazen de voorzitters der beide kamers het eedsformulier voor, waarop de leden ant woordden met een Ik zweer- Daarna hield de koning een rede, waarin by 0. a. zeide dat de betuigingen van deel neming in Italië en in den vreemde de vriend schapsbanden nauwer hebben toegehaald tui- sohen Italië en al de andere mogendheden. Italië zal biyven voortgaan met eendrach tige samenwerking in het binnenlandsch bestuur. De monarchie eu het parlement zullen samengaan. De koning zal zyn plichten en rechten handhaven en steeds zal by vast vertrouwen hebben in de vryzinnige instellin gen van Italië, sterk door zyn initiatief en zyn vasten wil om die instellingen krachtig te verdedigen. Hy roept God tot getuige vau zyu belofte, dat hy met geheel zyu ver mogen zal arbeiden aan de grootheid en de welvaart van het vaderland. Ook deze rede heeft, naar het heet, een gunstigen indruk gemaakt, hoewel velen het begrip vryzinnige instellingen wel wat beter omschreven hadden willen zien. Des avonds had een groote betooging ter eere van den koning plaats. Een talrybe optocht door de geïllumineerde straten S waar den vorigen dsg nog het rouwfloers had gehangen. De Nederlandsohe gewoonte om met de inhuldiging een paar maanden te wachten, ïykt ons wel zoo kieseh. Maar in elk geval het was een mooie en geestdriftige ovatie ter eere van het jonge koninklijk! echtpaar, dat van het balkon voor de gebrachte holde dankte. Ook Beriyn is getuige geweest van een groote plechtigheid: de begrafenis van Lieb- kneoht, een rouwstoet die vier nur noodig had om van het sterfhuis het kerkhof te bereiken. De lykwagen was zeer eenvoudig. Eerst volgden de verwanten, daarop de bnitenland- sehe deputaties, de Beriynsche biesvereeniging, enz., in het geheel 100.000 menachen onder wie vele vronwen. De nit de party gekozen commissarissen zorgden zeiven voor de orde. Bebel hield de toespraak, terwijl gezang de plechtigheid besloot. Nog geen bevestiging van het bericht over het jongste sueees der Boeren. Maar. wel weten wy dat de spoorweg by Vereeniging, dus ten Zuiden van Johannesburg, alweer hersteld is. Roberts seinde Zaterdag nog het volgende,: Lord Kitchener is by Gatsrand en in ge meenschap met iord Metbuen. De vyand vlucht voor Kitchener's en Methuen'a troepen en trachtte heden morgen den spoorweg over te steken by het station Welverdiend, waar hy werd aangetast door Smith Dorrien. Op 9 Juli was Metbuen slaags met de ach terhoede by Buffdlsboek en maakte zioh mees ter van zes wagens en twee ambulances... Een wellicht nog belangryker bericht komt van het westeiyk deel van het oorlogsterrein. Te Mafeking liep het gerncht dat Zeerust door de Engelaehen ontruimd is moeten worden als gevolg vau het succes der Boereu by Elands rivier. Te Mafeking was men zeer ongerust en vreesde men zelfs een aanval. Beknopte Mededeelingen» Ernest Laviise richt in de Temps een mooien brief tot de studenten, wier interna tionaal oongreB hy tot zyn epyt niet kan bywonen. Zyn thema iseen verheeriyking van de vaderlandsliefde, met de erkenning van de rechten van anderen. Zy, die een andere taal spreken en een andere vlag voeren dan wy hebben ook hun geboortegrond lief. En verderDe 20e eeuw zal wellicht een afrekening medebrengen met den Islam en met het gele ras. Maar laat ons zoo eerlijk zyu te erkennen, dat beide ook een rekening met ons te vereffenen hebban. Zy verachten onze beschaving, onze kracht en onze overheer- sehing. Voor den Islam zyn wy ongeloovigen, voor de Chineezen zyn wij barbaren. Heeriyke woorden in onzen tyd van zelf verblinding Da Paryaehe correspondent van Het Vai. die op het oogenblik in Duitechland vertoeft, sohryft o.a. over een gesprek met eenige Dnit- sohers: „Wy zyn geen natie voor avonturen werd my gezegd wy zyn geen „Franso- maar rustige burgers, die het zwaard niet trekken dan in uiterste noodzaak. Veel van wat er tegenwoordig ten onzent op tonw wordt gezet komt ons te theatraal voor en hier fluisterde myn zegsman een karakter als dit van onzen keizer zou beter voor de Frausoben passen dan voor ons. Ik zeg het u, welk een vurig aanhanger der monarchie ik overigens ook zyn moge." De lezer geloove my op myn woord, wan neer ik hem zeg dat ik hier ook het minste of geringste niet uit myn duim zuig, doch eenvoudig zoo nauwgezet mogelijk weergeef wat my als vreemdeling werd medegedeeld." Dit laatste is een kenmerkende eigenschap der Duitschers, die zoo dikwerf het gezelschap van een vreemdeling op prestellen, om hun hart eens te kunneu luchten. Dat weten wy uit ervaring uit een tyd toen wy zelf tegen over een Duitscher den keizer verdedigden, en betoogden dat wy dit mochten doen, omdat wy op een afstand beter de groote lynen kon den zien dau de kleine gebreken, die den Dnitsohers het meest in het oog vallen. 't Is een paar jaar geleden, maar als wy weer eens in Duitechland komen, zouden wy het waarschynUjk voorzichtiger vinden onze mee ning over den keizer niet te verkondigen. Het uit 12 schep en bestaande Fransehe eskader was Zaterdag te Gibraltar en zette koerB naar het Oosten. De reis der Spaanache konlnkiyke familie naar de voornaamste kustplaatsen, zal deze week aanvangen. Verschillende vreemde oor logsschepen zullen het koninkiyk vaartuig begroeten. De Servische generaal Belimarkovitch, die eens een groote rol in de geschiedenis van Servië speelde, is op bevel van Koning Alexander gearresteerd, wegens beleedigende uitdrukkingen ten opziehte van de Koningin Vroeger was Belimarkovitch een gunsteling van Karageorgeviteh, hetgeen niet belette, dat hy in 1859 verraad pleegde. Tydena de min derjarigheid van Milan was by minister van oorlog, maar werd wegens knevelary veroor deeld. In deu oorlog van 1877 onderioheidde hy zich evenwel als aanvoerder, waarna hy tydens de minder jarigheid van Koning Alexander) wederom regent werd. De laatste jaren had hy zioh geheel by Milan aangesloten. De Panamamaatiebappy is er niet geslaagd verlenging te verkrygen voor de storting eener waarborgsom van 400.000 d., noodig om de werken voor den spoorweg en bet kanaal te kunnen aanvangen. Alweer een goede tyding uit Coomassie. Het garnizoen heeft verstei kingen in le vensmiddelen en manschappen ontvangen. Dit li echter niet gegaan, zonder een bloe dig gevecht in den omtrek der hoofdstad. Een inlandsoh kamp, in de nabyheid van Comassie, werd des nachts verrast en totasl verwoest. De stemming in Engeland biykt het best daaruit, dat op dit oogenblik de tactiek van Roberts en die van Kitchener aan een scherpe veroordeeling bloot staan. Men moet de zaken dus wel heel ernstig inzien, als het daartoe heeft kannen komen. Roberts heeft geprotesteerd tegen de slechte behandeling der krygggevangenen, die bepaald gebrek lydeu. Hy vroeg daarom levensmiddelen te mogen zenden. Kruger heeft met zyu gewone diplomatie geantwoord, dat de Boeren het niet beter heb ben dan de gevangenen. De regeering heeft groote voorraden levensmiddelen gekocht, die nu te Lorenzo Marques liggen. Dat die daar worden achtergehouden, doet de Transvaalsohe regeering leed. Charles Williams, de bekende militaire medewerker van de Morning Leadert noemt het bevel van lord Roberts, om de hoeven in brand te steken, een bevel Attila waardig. Hy hoopt dat geen enkel Engelich officier zich verlaagd beeft tet het begaan van dit barbarenwerk. „Als de Boeren op de treinen sohieten, dan is dat ban reeht van oorlogvoerenden, en 'tis onwaardig van een beschaafd legerhoofd, hierop te antwoorden met het in brand steken der hoeven." De verlieten der Engelaehen zyn officieren 1 gedood, 3 gewond. Manschappen (inboor lingen): 4 gedood, 45 gewond. Deze nieuwe verliezen zyn dubbel en dwars verdieod. Dezer dagen nog vonden wy herin nerd, hoe Engeland, door de inboorlingen tegen ons op te zetten en te wapenen, onze bezittingen ter Goudkust in een toestand bracht, die ons noopte ze voor 24.000 pd. st. aan Engeland at te staan! De Vereenigde Staten van Noord-Amerikt hebben de benoeming van Waldersee goed gekeurd, onder voorbehoud, dat by zyu aan komst in China nog de noodzakeiykheid zal bestaan een internationale expeditie te doen oprukken. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten ena Axbl, 11 Aug. Ter graan mar k t van heden (Zaterdag) w.areit de pryzen als volgt: jarige tarwe 8.a 8.25 nieuwe tarwe a jarige rogge f 7.25 a 7.50 nieuwe rogge a jarige win tergerst 7.75 a 8-—nieuwe wintergerst 7.25 a 7.50jarige zomergerat a nieuwe zomergerat a J haver f 8.25 a 8.50 paardenboonen 8.15 a 1 8.25 groene erwten 8.25 a 8.50; kool zaad 10.— a ƒ10.25; kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 0.) f f— f a f—Boter f 1.10. Eieren f 3.20. Rottbauak, 13 Aug. Ter graanmarkt van heden was tsrwe, met redeiyken aanvoer, hooger, f 6.35 a f 7.35rogge, weinig aange voerd en onveranderd in prijs, f5.25 tot f6; wintergerst, met kleinen aanvoer, alsvoren f 7 a f 7.75, zware blanke f 8.15 a tf 8.40; erwten, weinig aangevoerd, f6 a f8.50,naar kwaiteit, droogte en kookkoolzaad f 10.75 a f 11.50. Gent, 9 Aug. Vlas. Inlandsch zoo goed als zonder zaken, prijzen onveranderd. De zaken in Russisoh bepaalden zioh tot eenige inkoopen voor aanvulling van voorraad, tot vorige pryzen. Garens van vlas moeiiyk te plaatsen en steeds flauwer in prys. Snuit- jarens stil, pryzen ten gunste van hoopers, lareus van katoen onveranderd in prys, ver bruikers koopeu niet meer dan bet boognoodige. T ;nnen verkeerde in gedrukte stemming. Amatsrdamsohe goederenmarkt. In de afgeloopen week was de beweging op die markt als volgt Koffie. De markt was asnvankeiyk in kalme stemming, doch in de laatste dagen was merkbaar verbetering waar te nemen, met flinken kooplust en weder oploopende prezen. Op verscheping en in loeo ging, evenals op termynen, zeer veel om, terwyi ook de eerste hands partytjes tot bevredigende pryzen koo- pers vonden. Beetwor te I-Suiker. Iets vastere item ing; Aug.-iev. tot f 137/a gedaan, waartoe niet meer te koop is. Najaar onveranderd, zonder afdoeningen van eenig belang. Voor geraffineerd was de stemming kalm. Superior crushed f 17'/« genoteerd, Ryst. Ongepelde verkeerde voor Birma, Saigon, enz. in goede stemming. Gepelde eveneens goed gestemdde pryzen waren zeer vast, vooral vau ordinair. Spec er yen. Notemnskaat en foelie kalm, doch pryshondend. Nagelen flauw. Peper kalmer. Vruchten. Krenten in willige stemming: pryzen sty gend. Rozijn eveneens willig, voorat voor Snltana. Amandelen met weinig aanbod en pryzen vooruitgaande. Sucade en appelen flauw. Katoen. Nadat de markt in het begin iets gemakkelijker was, trad er later een plotse- Ea tooh molden da Ejgeliche oottatpoa- 'ta80 '«bateriM hu Gornohten, dat hst rap- denton d« 10 m8l in L Sok ,.n Zn* - "°?"onwbnte.n te W..hto,ton horstspruit de hoeven alle in den aseh zyn gelegd. O! kon Johannesburg nog eens heroverd worden. Lord Edward Cecil, een van de verdedi gers van Mafeking, is met zyn chef naar de kaapkolonie teruggekeerd. In de eerste dagen van de vorige week heette het, dat president Steyn ernstig siek was en na meldt Daily Telegraph dat b| zelfmoord pleegde. CHINA. Uit China geen nader nieuws over de krygnoperaties. Alleen een paar berichten over de gezanten Het Tsung li-Yamen heeft, door tuisehen- komst van den Chineeschen gezant te Paryr, aan de Fransohe regeering een telegram gericht, waarin het zioh beklaagt dat de vreemde ge zanten nog niet geantwoord hebben op het aanbod der Chineesohe regeering om hen onder escorte naar Tient-sin te geleiden. Het Tsung- li-Yamen schuift de verantwoordeiykheid voor ongelukken, die het gevolg kunnen zyn van dit uitstel, van zioh af; het dringt er op aan dat de regeeringen aan hare vertegenwoor digers zullen gelasten, Peking te verlaten. De minister van buitenlandscbe zaken heeft daarop geantwoord, dat het bevel om Peking te verlaten niet kan gegeven worden, en dat de verantwoordeiykheid voor eventueele onge lukken geheel op de Chineesohe regeering zon neerkomen. Indien het waar is, dat zy groote moeite heeft om de gezanten te beschermen tegen de rebellen, dan moet zy haar troepen maar bevelen terug te wyken voor de inter nationale strijdkrachten. Verder wordt gemeld, dat de Russische ge zant onder geleide van Peking naar Tient-sin zal gaan, terwyi de Amerikaansche gezant last kreeg op zyn post te biy ven tot hem door de regeering te Washington zou worden ge last heen te gaan. By Shangaï blyft de toestand onzeker. De Chineesohe gezant te Washington bracht aan de regeering aldaar een mededeeling over van Li-Hnng-Tohang en andere onderkoningen, die de Vereenigde Staten verzoeken om te willen voorkomen dat de Eogelschen te Shangaï troe pen aan wal zetten. Dit optreden ïykt ons een korteiyk staaltje van de geslepen Chi neesohe diplomatie. Nn Amerika niet geheel met de anderen medegaat en af en toe ver zoeningsgezinde neigingen toont, dit land tegen Engeland uit te spelen 1 Da Chrmania, het orgaan van bet Doit- sehe centrum, acht de benoeming van Walder see een daad, die zoo groote verantwoordeiyk- beid medebrengt, dat deze, gevoegd by de groote financieele opofferingen welke de oorlog in China vraagt, de byeenroeping van den Rykidag noodig ia. De Milnchencr Zeitmg byeenroeping van den Bondsraad, minder gunstig zal zyn dan men, mat het oog op de in den laatsten tyd betere oogatberich- ten, verwacht had, gepaard aan kleine haven- ontvangsten, bielpen mede deze verandering tot stand te brengen. Veel hangt er intusichea af van de weersgesteldheid gedurende deze maand, die, zoo zy gunstig moobt zyn, nog veel schade aan den te verwachten oogst ver oorzaakt, goed kan maken. De conaumtie koopt slechts om iu haar dringendste behoefte te voorzien. Men noteert: loeo middlg. Amerik* 31 a 31'/s ot., basis middlg. dito n.o°l.m. Nov./Dec.-lev. 26l/a a 26 et. Tin. De week opende zeer vast en tot iets hoogere pryzen ging er in Bsroka loco en levering vry veel om. Billiton en Straits gingen met de beterschap mede, maar door gebrek aan verkooperB bleef de omzet daarin zeer beperkt. Sedert bleef de markt vry vast. Banca loco 85 a 85 Vet Billiton f 85, Straits fSSVs- Amerik. Petroleum. De noteering voor loeo in cons., bleef onveranderd f 11.65 met geregelde vraag voor behoefte. Ansjovis onveranderd kalm. Fyne zaden. Karwyzaad vast en hoo ier betaaldhet buitenland is eebter moeiiyk ;ot koopen te bewegen. Mosterdzaad voor brain meer gevraagd, geel stil. Kanarie- en maanzaad stil. Men noteert: Mosterdzaad bruin 27 a 27 Vat dito geel 19 a 23, kanariezaad f 87« a 98/4 per 100 KG., kar wyzaad jarig 187, f 187-, dito 1900 f 187< a,i f 187a. maanzaad blanw 12 a 121/, per 50 KG., alles inol. baal. Per telegraaf Staatsleeningen. NlDIRLANp._ pCt. Bedrag Stukken 10 Ang. Cert. N. W. Seh. 1* dito OblS dito Cart. t 1000 1000 1000 777/8 90% •08Iu 7716/16 809/10 «0«/a b fl. 1000 6 t 1000 8 8800 4 SJt 635 4 e 696 4 a 695 4 A 100 4 5 GJK. 136-1000 #6 - 80% 80% M% 326/s 3l3/4 941/8 95 96% 1881-984 1000 ITALIË. Ine. 8S/B1 8 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November dito Ju.«Juli PORT. O. B. 68/86 met ticket dito 1888/19 ko* ticket RUSLAND. O*. 1SS0 goeoaa dito 1889 Hope dito 1894 6e En. dito 1867/69 Kiosk. Smal, dito 1884 goud IF AN JE. O. buiteal. Perpatueelex tURKUJ, Gepriv. Geoonr. eerie D. dito dito C. egypte O.L.1I76 4 BRAZILIË. Obl. Loadeu 1888 tik e 100 dito Obl. 1889 4 100 BNEZUXLA1881 4 100-500 Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. PCt. Ma?' 5004000 961/4 967/é «97/m ioiVi «M/m J Pee.100O.M000 6)11/16 b 500.S600 891/4 89 A 30-500 30-100 SO-100 86% 857/HJ M7/g *7%$ 37%

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3