BUITENLAND. Verschillende Berichten. en in de plaats van den heer N. J. Imaudt, die bedankt had, als zoodanig gekozen de heer J. de Theije, onderwijzer te Koewacht. De heer Schiffer hield een lezing over de weerstsndekaa van den Bond vm Nederlandeche Onderwijzers, naar aanleiding waarvan besloten werd, met slechts enkele Btemmen tegen, uit de kas der vereeniging f 10 voor de weerstandg- kas af te staan. De heer Jarrij gaf daarna eenige grepen nit de praktijk en het rekenonderwijs in de eerste leerjaren. By de omvraag werd besloten f 10 nit de kas af te staan ten behoeve van de wed. O&ink, terwijl op voorstel van den heer Rol ff een spreker zal worden uitgeaoofligd ter behande ling van het onderwerp: Handenarbeid. Volgens het U. Dbld. is door inspecteurs vau het L. O. tegen Woensdag 22 Ang. a. s. te Utrecht eene bijeenkomst uitgeschreven van voorzitters en onder-voorzitters der examen- eomm'miëa voor de hoofdaote voor dit jsar. De agendo bevat o. a. de vraagWat is uwe ervaring by het afnemen der examens volgens letter c, van art 41 der wet op het lager onderwya Dit staat in verband met de dezer dagen te Amsterdam waarscbyniyk plaats gehad hebbende fraude by de examens voor de hoofdakte. LETTEREN EN KUNST. Het jongste nommar van de Wereldkro niek, het bij de firma Njjgh en Van Ditmar te Rotterdam uitgegeven wordende geïllustreerd nieuwsblad voor iedereen, is voor een groot deel gewijd aan de revue over de visichers- vloot op de Zuiderzee. De beschrijving ervau wordt verduidelijkt door tfcl van goed geslaagde afbeeldingen van de vloot. Als gewoonlijk bevat het nommer verder portretten van personen, die de afgeloopen week de algemeens aandacht op zich hebben gevestigd, benevens een paar afbeeldingen van Nederlandsche inzendingen op de Paryache tentoonstelling. KERKNIEUWS. la de Vrydag gehouden zitting der Ned. Herv. synode kwam ter tafel het verzoek vau de elaesieale vergadering van Middelburg tot wyriging van art. 41 reglement op de vacaturen, strekkende om den kerkeraad bef recht te geven beroepen uit te brengen, onaf hankelijk van de kerkeiyke administratie. Overeenkomstig de conclusie van de rappor- toerende, commissie werd dit verzoek afgewezen. RECHTSZAKEN. Juffrouw Bout's klkkerkuur. Ten huize van de beroemde juffrouw Bont, in de Marnixtraat te Amsterdam, vervoegde zich een paar weken geleden een werkman met een pyniyk gericht. Hg klaagde over chronische maagpyn, die hem bij tijden zelfs belette voedsel binnen te houden. Nadat de juffrouw hem allerleilovensbgzon- derheden had laten vertellen, hoeveel kinderen de arme man had, verklaarde zy levendig te begrypen, dat de dokters er niets aan konden doen. Zy zon hem radicaal genezen. En onmiddellijk volgde het reeept. Hg moest vier groote kikkers vangen, die levend ineen y eer en pot j s doen, in hun eigen vet laten bra den en daarby steeds roeren, vooral roeren. Wanneer ze dan murw waren geworden, moeat hy ze in een mortier „tot gruis" stampen, de aldus verkregen baehée in een neteldoeksch zakje naaien en dat zonder verzuim blijven dragen op het bloote Igf, precies op de pyn- lybe plek van de maag. Dat moeat hij vol houden, totdat het poeder vergaan was; dat kon wel 'n half jaartje duren, maar das was hij zeker genezen. De kosten voor dit prachtig medisch advies waren f 2. Toen nu de patiënt echter vroeg om het eeu beetje met hem te schikken, om dat 't veel geld was voor een armen werkman, verklaarde de jufft-ouw zich met een enkelen gulden tevreden. Dit bezoek had eehter eigenaardige gevolgen, want 't bleek dat de arme werkman de rol had vervuld van de wolfiu de schapenvacht. Hy was een rechercheur vau politie. de kroeg en kwam laat terug, be schonken en boos. Bijna eiken nacht waren er hevige woordewisselingen in de kamer, waar Julie hem opwachtte, zoodat het heele huis er van ontwaakte. Luisita hoorde in haar bed de vrouw gillen, den man vloeken'zoodat haar angst voor Pister met den dag toenam. Zij alleen zou eehter iets op hem vermocht heb ben: als by haar 's morgens tegen kwam, nadat hy haar uit den slaap gehouden had door zijn lawaai waarvan hy een flauwe her innering behield, keek hy haar beschaamd aan, als een hond, die kwaad gedaan heeft, en ontweek haar blik. Vader Baudruz werd wanhopig. „En of men hem al zegt dat hij zyn ondergang tegemoet gaat, het helpt niets het is alsof men hem maar wat voorzingt Ik heb hem alles gezegd wat ik zeggen kan. Het is schande een jongen op zyn leeftyd die zich altyd bedrinkt Anderen moesten het hem eens zeggen andereu naar wie by luisteren zou Ik kan het uiet meer 1 En jy Julie?" „O! ik!" riep Julie, luid snikkende uit. De oude hernam alsof by ziob bedacht „Naar Kasper zou hy ook niet luisteren naar den dominé ook niet Dus zou het een ander moeten zyn, maar wie ik weet het niet Telkens kwam hy hierop terug in het by- stfu van Luisita eu daar hy, als hy op- Dofxdecdyg verscheen de juffrouw voor het kantongerecht. Zij verkiaade volstrekt niet te begrypen dat zij hiervoor moeat worden ver volgd, want zy was nog nooit met de justitie in aanraking geweest, on wat het advies met de kikkers betreft, dat was haar dikwyia proefhoudend gebleken. Wat meer zegt, zy had zichzelve op die wy*e genezen. Ia weerwil hiervan eischte het Openbaar Ministerie eon boete van f 200 of 30 dagen gevangenisstraf. (N. v. d. D.) Op gesag van sommige Hollandaohe bladen meldden wy in ons vorig nommer dat de over leden heer Paul Fralssinet onlangs was benoemd tot^ president der Nederlmdsche Handel maatschappij. Dit is onjuist. De overledene was secre taris en ia kort geleden benoemd tot direc teur, ter vervanging van den beer B. Heldring, die den heer Altiag Mees als presi dent opvolgde. Vr§dag hadden op da gemeten mijl voor Rozenburg de proeftochten plaats met het s.p. Minister C. Lelygebouwd voor rekening van de Rotterdamsche Tramweg Mij. door de firma L. Smit Zoon te Kinderdyk. Het schip bleek aan alle gestelde eisehente voldoen. Het vaartuig is bestemd voor den dienst tusschen Zijpe en Namanedorp Het is een zusterschip van de Minister Ph. W. van der Sleyden en behoort dus tot het grootere type vaartuigen, dat deze ma&tcchsppy, in verband met baren tramdiessf, exploiteert. Een yzeren dekhuis met vóór een le klasse salon en achter een 2a kl&Bss salon en een postkamer loopt over de grootste lengte vau het vaartuig. Bauedendeks bevindt zich voorin een la klasse kajuit en achterin ean 2a klasse kajuit. De heer Staalman ontving een bedrag van f 687.8? ten behoeve der slachtoffers van de bekende granatenontploffiag te Den Helder. Hy dost thans weer een beroep op het offer vaardig publiek voor de overgebleven betrek kingen van de bemanning eener Heldersche blazerschuit, die in den storm van Zaterdag met man en muis verging. Kort nadat mr Troelstra in vrijheid werd gesteld, is by naar hef buitenland vertrokken. Tengevolge van bouwvalligheid viel Vr§- dagochteud in een steeg te Rotterdam een stuk uit den gevel van een huis. De bewoonster stond op dat oogenblik op straat voor haar perceel te praten met een 37jarige koopvrouw. Deze kreeg bet stuk gevelmuur op baar lichaam en is, inwendig zwaar gekneusd, naar het ziekenhuis gebracht. Terwyi Vrgdagmaddag een bier huishouder aldaar bezig was koolzuur in een vat bier te brengen, sloeg pjotseling het vat met een har den Blag uiteen. Stukken van het vat troffen met zulk een kracht den kastelein, dat hy op .de plaats dood bleef. Een ontslagen politieagent te Amsterdam heeft Vrydag middag in het plantsoen buiten de Haarlemmerpoort een moordaanslag beproefd op een hoofdinspecteur van politie. Hg lostie os bout portant twee schoten op des inspaetear, waarvan eea in het schouderblad drong. De getroffene keerde zich om en zag dat de aan valler opnieuw den revolver op hem richtte; maar hy oatkwam aan het derde schot. De schutter werd door een agent gearresteerd ea heeft dan aanslag hekend; het was gija doel den inspecteur hot leven te benemen. De revol ver bleek hy onderzoek nog gedeeltelijk ge laden. De inspecteur werd in het gasthuis verbonden en ging daarna huiswaartsmen heeft den kogel niet gevonden. Zjjn kleeren waren doorboord en het schouderblad toonde een vleeschwond. 'tls mogelijk dat de kogel nog in het vleeech zit. De aanvaller was vroeger wegeas insubordinatie gedegradeerd tot agent, en werd, toen hy weigerde in deze mindere battekkiag dienst te doen, ontslagen. De inspecteur staat bekend als een bedaard en humaan mensch. Iemand uit Helmond had zich naar Daitscbland begeven om work te zoeken. Hy vond dat in een dorpje by Duisburg. Toen hy nu Dinsdagavond daar een paar kameraden in hun kosthuis bezocht had, kwam hy eenige oogenblikken nadat hy de woniag verlaten had, weder waggelende binnen, met de woorden „Ze hield, steeds zijne kleine doorborende oogen op baar vestigde, eindigde zy met te hegryp9n wat hy bedoelde. Vau esu anderen kant ver zuimde Julie nooit haar te laten merken dat zy zich niet met bare zaken behoefde te be moeien, door er by te voegen„O, daar helpt toch niets aanEa het gast ook niemand aan." Zoodat Luisita niet wist wat zy dosn moest. Op zekeren ochtend, nadat zy 'a nachts ge hoord had hoe hy de arme Julie geslagen had, nam zy een besluit, verzamelde al haar moéd en sprak Piater dapper aan: „O, neef, waf is het toch leeiyk van u, om eiken avond naar de kroeg te gaanen zoo laat thuis te komenen zoo'n leven te maken, datniemand slapen kan. Kunt gg niet eena een avond tbuia big ven, zeg?" Zy was zso zenuwachtig dat haar hals trilde onder haar wollen doekmaar zij wilde zich heel dapper houden en zag hem met hare groote, zwarte oogen, die zij gewoonlijk ver borg, vlak in het gelaat, zoodafc hy geheel verblind werd. Hg verschoot van kleur, boog het hoofd co begon aan zyn baard te trekken, alsof bij er een voor een de haren wilde uit halen. Hem zoo deemoedig ziende, voelde Luisita zich heel gelukkig, een beetje trotsch en zeer moedig. Zy herhaalde„Als gij heel lief wilt zyn, neef, beloof my dan dat gg niet meer naar de kroeg gaat, van avond niet en morgen ook niet, en dat gy by ons blgft." „Als het u pleizier dost?" stamelde hy, hebben me gestoken". Binnen enkele minuten gaf hy den geest. De moordenaar, een ongunstig bekend staand persoon, die reeds vgf jaar in de gevangenis doorbracht, schgnt om tot nog toe onbekende redenen „den Hollander" opgewacht ea hem een tweetal steken toegebracht te hebben. Hy is dadelijk in hechtenis genomen. Te Antwerpen wordt verzekerd, dat alle acheepsbouw-ondernemlngen, in de laatste ty- den aan de Schelde opgericht, zullen overgaan in éeno firma, door Daitsche kapitalisten tot stand gebracht. Deze firma zou nieuwe werven bijbouwen te Hoboken en aldus zou Antwerpen een van da grootste echespsbouwceatra van Europa worden. De Réf orme houdt, ondanks alle tegenspraak, vol, dat Krupp te Merxem groote terreinen aankocht. Zou da mond van de Schalde voor zulke ondernemingen niet veel beter gelegen zgn Het huweigk van prins Albert zal plaats hebben op Maandag 1 October aanstaande. Het jonge paar zal te Brnssel aankomen den volgenden Donderdag, om den 7 of 8 weer te vertrekken. Tea gevolge van den dood der prinses-wedu we vau Hohanzollern, zal de plechtigheid zeer eenvoudig zyn. De koning en de koningin der Balgen, de koning en de koningin van Saksen, de koning van Rumenië en wsarsohyniyk ook de keizer van Duitscbland zullen het huweiyk bijwonen. De werkstaking onder de stokers te Havre is geëindigd. Het begon er juist wat rumoerig te worden. Over den toestand van keizerin Frederih komen zeer ongunstige berichten. Men maakt zich ernstig bezorgd over haar. - Ia do buurt v&n Hamburg is een werk staking onder het personeel der scheepswerven uitgebroken. De aan pest Igdende hofmeester vaneen Dnstsch schip is te Epsndorf overleden. De misdadecstatlstiek in Italië leert dat er op een bevolking van 30 millioen in 1897 meer dan 4000 personen werden gedood en meer dan 80.000 werden aangevallen en gewond. Op Sicilië alleen werden in ém jaar 968 per sonen vermoord, dus gemiddeld eiken dag 3 personen. Te Christiansund sgn drie bewaarplaatsen van het leger afgebrand. Er gingen honderden uniformen, vuurwapens enz. verloren. In Britsch Guyana (ook een door Enge land san Nederland ontstolen kolonie) zyn pgke diamantvelden ontdekt. Zekere heer Gilkes is met de exploitatie aangevangen. Da eerste steenen zgu juist in Engeland aange komen en zouden van grootere waarde sQn dan die uit Zuid-Afrika en zien er uit als die, welke in Brazilië gevonden worden. Nederland mag nu wel oppassen. Suriname grenst ten Westen aan Britsch Guyana en ten Zuiden aan Brazilië. Wie weet wat nu by ons in den grond sit. Uit The MoonJohannesburg, 24 Febr. 1894: Ean geestelijke uit Pretoria vertelt, dat by eenigen tyd geleden behoefte had aaneen boek, getiteld „Zg die God zoeken". Teevergeefs zocht hy de boekwinkels te Pretoria af, totdat hy zich bedacht, dat eea collega te Johannesburg meermalen dat boek geciteerd had. Daarom schreef hy dezen om er naar te vragen in de boekwinkels te Johannesburg en het voor hem te koopen. Per telegram kreeg hy het volgend, verrassend antwoord: „Zy die God zoeken zyn in Johannesburg niet te vinden." Algemeen Overzicht Onze hoop, dat Methaan geen portuur voor De Wet zou big ken, is bewaarheid. Da cor respondent van Daily Mail erkent dat een .groot deel van de airgdkraehten der Boeren ontkomen ia, hetgeen natuurlgk nog niet zsg- gsn wil dat de rest in des val zit. De wel eens wat optimistische Londensche correspondent van de Petit Bleu heeft verno men, dat De Wet Methuen aanzieniyke ver liezen had toegebracht, en den spoorweg tus schen Poichefstroom en Johannesburg had vernield, om zich daarna op den weg naar zonder haar aan te zien. „Ja zeker zou my dat pleizier doenen iedereen." Hy zag haar aaa met eea blik, die haar deed ontstallen. „O, iedereen, dat kan me niet schelen, maar jou, zou het jou pleizier doen her haalde hy, haar steeds aanziende. „Zeker, ik zeg het u immers," zei zy met veel minder gehechtheid en blijdschap. Pieter zei met een soort van glimlach, die er geen was „Nu, wy zullen zien Ea hy dronk niet meer. Het scheen echter dat bg dien ongelukkige de dronkenschap ia het bloed zatofschoon bg nooit meer een voet in de kroeg of in een wyukelder zette, als ware hy eensklaps af schaffer geworden, bleven zyne oogen wild, zgu hoofd heet, zijn verstand in de war. Vaak ontmoette men hem op het kale, besneeuwde veld, druk pratende en met de armen zwaaien de, alsof by met een onzichtbaren vyand twist te, ierwyi hy bij anderen stil en iu zich zelf gekeerd was, gedachten overwegende, die hij aan niemand kon mededeelen. Wanneer hij LuiBita tegen kwam, steeg het bloed hem naar het hoofd, zijn keel werd droog en by kon geen woord tegen haar zeggen. Het meisje ontweek hem instinctmatig, uit een onbestemde vrees, zonder over haren af keer na te denken. Als hij trachtte haar 's avonds ia de kamer te naderen of naast haar te gaan zitten, wist ze altijd een voor Rustenburg met Da Ia Rey te vereenigen. De Wet zou als dit waar is dus in het Westen opereeren, in de streak waar de Boeren pas het garnizoen van Elandsrivier gevangen namen. Maar daartegenover staat dat French de oosteiyke operaties leidt, d. w. z. die tegen Botha. Hy is flink gevorderden ataateendag- marsoh van Machadodorp. Of dit een voor deel is? De Petit Bleu achtte zyn positie daar ge vaarlijk. De Boeren hebben daar een sterke stelling bezet, zoo heet het elders. Maar wat zal French kunnen uitrichten? De correspondent, die dit meldt, voegt er by, dat de communicatielijn met Pretoria sterk bezet is, een maatregel die zeker noodig is* Maar dat doet do vraag rgzen of French over een voldoende macht beschikt. 'tZiet er met het groote Eogelsehe leger zoo vreemd uit dat Williams, de bekende militaire medewerker van de Morning Leader al gevraagd heeft of de regaering niet zou kunnen opgeven, hoeveel valide manschappen er nu in Zuid-Afrika zyn; wel een bewijs hoe deeriyk het Eagelsehe leger geteisterd moet zyn. Een reohtetreekseh antwoord zal de re geering natuuriyk niet geven. Maar oen zydelingsch antwoord ia er. Nadat in het begin van Juli was gemeld, dat inden loop dier maand de laatste troepen naar Zuid- Afrika zouden vertrekken, komt nu het be richt nieuwe versterkingen. Donderdag zyn 600 garde-grenadiers en 200 man van da Coldstream Guards naar de Kaap ingescheept, en 1000 anderen maken zich ge reed om over 14 dagen te vertrekken. Oaderwyi dringt zich in Engeland reeds een andere vraag op: de naderende algemeene verkiezingen, vermoedeUjk in September of October. Zal de Khaki-geestdrift het zoo lang vol houden, nu de oorlog roemloos, langdurig en bloedig is geblekennu de handel verslapt ie, de belastingen verhoogd ea de prijzen van alle levensbehoeften gestegen zyn Zal ie openbare meoniog het over drie maanden Ejdeiyk aanzien, dat Engeland's \vereldpositie geschokt en 'a lands fiaanti- eele onafhankeiykheid vernietigd is Zal de openbare meening onder dat al Khaki-kleurig blijven zal zy de tegenwoor digs r6geering en den grooten Joe biyven steunen Ot zal een stoute coup worden gewaagd, door de geestdrift weer op te wekken. En zal een nieuwe oorlog daartoe het middel zyn? Wy stellen die vraag, omdat Chamberlain reads vroeger in vrij duidelijke termen heeft gezegd, dat, als de oorlog in Zuid-Afsta was Êfgaioopen, Frankrijk eau beurt zou krygen. Ea nu ia het zeker al heel toevallig, dat juist iu deze dagen de Engelschen vooral in Shangai ean buitengewone werkzaamheid gaan ontwik kelen en eea at reven toonen, om daar geheel zoifitandig op te treden. Latere berichten melden, dat de Chineescbe kooplieden proteateeren tegen de landing van de Britsehe troepen en dat maatregelen van verzet worden voorbereid. Er zouden reeds 15.000 Cbineezen op Shangai aanrukken. En dat alleen omdat Engeland de baas wil spelen. Maar daarby blgft het niet. Er z§n meer aanwijzingen, dat Engeland ondanks zijn zwakheid wat anders wil dan de anderen en daarby rekent op medewerking van de Ver- eenigde Staten, die ook niet in het gareel willen loopen. Dit blgkt alweer uit wat om gaat naar aanleiding van de benoeming van grasf Waldersea. Zelfs de groote Franeche bladen leggen zich neder by keuse van een Duitschen opperbevel hebber. De Debats zegt dat de na|ver fcusBchen Rusland en Engeland verbood eea Russisch of Engelsch generaal te benoemen. Frankrgk bedankte voor de eer, zoodat slechts Buitsoh* land overbleef. „De benoeming van Waldersee ia dfts te betreuren noch te roemen, en geeft Duitscbland geen recht op byzondere voorrech ten by de afrekening," iets waarmede natuur iyk een ieder het eens zal zyn. Alleen de Vereenigde Staten en Engeland hebben de benoeming nog niet goedgekeurd, maar zullen wel moeten wijken, nu de vier continentale Mogendheden dit wel deden. wendeel te bedenken om op te staan eu er gens anders te gaan zitten, en dan zochten hare oogen Kasper, als om bescherming te vragen. Natuurlijk merkte Julie al die bewegingen op; wanneer haar man thuis bleef, begreep zij dat het niet was om haar pleizier te doen en werd z| nog jaloerrcher ea wantrouwenden Zy won ook niet veel by Pieter's veranderde levenswijze; want terwyi hy haar 's nachts liet slapen, in plaats van haar te slaan, haalde bg over dag zgn schade in naar aanleiding van elke kleinigheid, om bet even waar, in de keuken in het bij zgn der dienstmaagd, op het erf in tegenwoordigheid van de knechts, overlaadde by haar met scheldwoorden en oorvygen, die haar het vuur op de wangen en den wrok in het hart brachten. Zy schreide niet meer, beklaagde zich niet, maar verkropte baar woede, die geiyken tred hield met den drift van haar man. Vader Baudruz dacht er ook het zgne van maar hy verdreef die gedachten met het stijf hoofdige optimisme van oude lieden, die zich niet willen laten storen in den gewonen sleur van hun leven„zulke dingen," zei hy by ziob zelf, zonder iu verdere bijzonderheden te treden, „komen by eenvoudige lieden, by arbeiders niet voor!" Alsof er wijngaarden zyn die de hagel ontziet 1 Alsof de wind kiest wien hy omver zal werpen! In zyn lange leven had by vaak een oogst zien vernielen door den storm; en al wist hij dat do blik- Beknopte Mededeelingen» De Pargsche justitie heeft nog een on. dersook ingesteld naar Valette, een vriend van den man die op den Sbah wilde schieten, maar heeft den verdachte spoedig losgelaten. De arts Devilliers, die een lid van den senaat beleedigde, wegens diens houding als lid in het hooggerechtshof, is door den rechter te Parijs tot frs. 3000 boete veroor deeld. Gp het Parycohe sfudentencongrea hadden hevige ruzies plaats tusschen de Hongaariohe en Rameensehe vertegenwoordigers. Ook waren er moeilijkheden tusschen de Rnmenenenhnn joodsohe landgenooten. De zitting is geschorst geworden. Prius Heinrich van Pruisen, dis slechts 36 uur te Rome vertoefde, heeft toch nog gelegenheid gevonden den Paus een bezoek te brengen. Koning Humbert Iaat, ondanks alle op offeringen die hy zich getroost heeft, nog een vermogen van 22 miljoen lire ne, by na uit sluitend belegd in Italiaansche fondsen, zoo wel staatsrente, als ondernemingen van handel en ny verheid. Ook by zyn geldbelegging gaf de koning dus blgk van zyn liefde voor het land en van zyn streven naar bevordering van nationale belangen. E9n deel Aan dat vermo gen dankt hy daaraan, dat hy het initiatief nam om de beetwortelsuiker industrie in zyn land in te voeren. Hec proces tegen Bresci zal waarschijn lijk den 29en dezer worden behandeld eu in éen dag afloopen. Uit Spanje wordt gemeld, dat de Carlis- ten hier en daar weer wat roerig worden. De Sultan heeft Maandag een flauwte gehad en is sedert bedlegerig, aldus wordt uit Konafcantinopal geseind. Te verwonderen is dat niet, want nog dezer dsgen merkten wy op dat de man zoo door vrees wordt geplaagd, dat het voor hem byna geen leven meer ie. De Turkeche gezant te Parys spreekt het bericht echter tegen. De Turksohe troepen hebben weer allerlei gruwelen bedreven iu het Armenische dorp Spaghank en 200 Christenen vermoord. Welke maatregelen zullen de mogendheden nu nemen? Want wat hier voorvalt ia duizendmaal erger dan wat in China omgaat. Daar worden Chriïtencn vermoord, maar alleen tengevolge van een misdadig streven om den vloek der Wester- sche beschaving, de geloofsverdeeldheid, naar China over te brengen. Maar in Armenië is het de oorsproukeliyke bevolking des lands, die lydt onder vreemde onderdrukking. Van den Siberischen spoorweg zyn nu ge opend 3047 werst aan deze zyde van het Raikalmeer en 1034 werst aan de andere zyde Vergaderingen, Concerten enz. MMdelfonarg,, Zondag 12 Aug. Matinée Moed en Vol harding. Tuin Noord- Bolwerk 21/» u. 'Zondag 12 Aug. Zondagavond-concert. Schuttershof 8 u. Zondag 12 Aug. Plechtige opdraohtsdienst Leger des Heils 3 u. Dinsdag 14 Aug. Aanvang gecombineerde repetitie's. Hosanna 7 Va n« Douderd. 16Aug. Concertsehutterymuziek- korpc. Tuin Noord- Bolwerk 7'/a U. Zondag 19 Aug. Wieleewedetryden. D o n d e r d. 23 Aug. Zomerconcert. Schut tershof 73/< u. Vlissimgen. Zondag 12 Aug. en volgende dagen Concert Weener Dames, kapel. Grand Hotel 8 u. Matioée 27s u. Ba Middelburgsehe courant wordt 'a avonds fce zeven uur m VUsaingen uitgegeven. Dagelps worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent O. N. J. DE VEY ME3T- aldaar. eem een ouden boom kan vellen, met «1 zyn ervaring wist hy nog niet, dat hy ook bet hart van den mensch kan doen ontbranden. De gewone kleine schandaaltjes op de boerdery of in h6t dorp, die by zich herinnerde, stelden ;hem gerusthy wist van een meid, die een kind by een knecht had gehad, en een jaloer- sche vrouw, wier gekgf bet heele dorp in rep en roer bracht- een lawaai als in een kippenhok; het hsd geen ernstige gevolgen gehad en eindigde met een schikking. Daarom sloeg hy zonder te veel angst het drama gade, dat in zyn huis afgespeeld werd. Alleen het drinken van Pieter had hem wezeniyk zorg gebaard, daar het zyn zoon lui en verkwistend maaktenu Pieter niet meer dronk, wachtte hy den loop der dingen bedaard at. Op zekeren dag begon hy echter toch te begrypen dat het spaak liep, toen zijn schoon dochter hem ter zyde nam en zei„Luister eens vader, ik moet a spreken." „Wat is er Zy bracht hem op het weiland, achter den vyver, ondanks de sneeuw waarin hunne klompen wegzonken. Hy volgde haar, ver baasd dat zy zoo ontroerd was, en zy moest toch bedaard zyn, met het oog op haar toestand. {Wordt vervolgd.) Stotmdrukkerü-D* CUKröberJr.-lüddelbw

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6