FEUILLETON. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN, ia baar at te staan, thaua ia baar by laatst genoemde. Borg. en weth. stellen voor het verzoek in te willigen. Borg. en weth. stellen voor dat de raad zal besluiten aan G. H. van Bakergem, wed. J. Hogerland, eene gratificatie toe te kennen van f 300, het gedeelte der jaarwedde van den onderwijzer Louis (sohool A) ala zoodanig, dat anders in de gemeentekas zoa blijven. Eindelijk stellen burg. en weth. nog een ontwerp beslait voor tot wijziging der ge- meentebagrooting voor 1900. Daarby is onder de uitgaven uitgetrokken een som van f 100, ala belooning voor den onderwyter D. W. Louis voor de waarneming der betrekking van hoofd van school A, ten bedrage van bet veriohil van diens jaarwedde en de jaarwedde van het boofd over de maanden Mei tot en met Angastns 1900. RECHTSZAKEN. Arrondmementa-Bechtbank te Middelburg. Een eigenaardige zaak komt Vrydag 17 Augnatna a. voor die rechtbank in behande ling. Zekere L. D., 36 jaar oad, boerenknecht, geboren te Waterland-Oudeman (België) wonende te ÏJzendyke, thans alhier in hech tenis, heeft, volgens de dagvaarding, op 22 April 11. een koopcontract voor beetwortelen valfohelijk onderteekend met den saam van Kamiel Dosiehe, zynde deze een zoon van zekere wedawe Dossehe, wonende te Waterland- Oademan, met het oogmerk om dit contract als eoht en onvervalsoht te gebruiken. Boven dien zon by 29 April jl. eene qaitantie, welke moest dienen als bewys dat door hem van den peeënagent Edaardas Caelenaere, hande lende namens den fabrikant Wittonok, eene som van fr 600 waa ontvangen als voorschot voor te leveren beetwortelen, valscheiyk on derteekend hebben met den naam van voor noemden Dossehe en de fr 600 van genoemden Caelenaere in ontvangst genomen hebben. In deze zaak zullen negen getnigen worden geboord, terwyi de heer jhr mr J. A. Seborer, advooaaat te Middelburg, den beklaagde ambts- halve als verdediger is toegevoegd. Men zal zich herinneren dat den 6 Juli een 27 jarig man te Amsterdam de hand tegen zyn vader ophief en dezen een mesBteek in de borat toebracht, die by na den dood tenge volge had. Donderdag werd de zaak voor de rechtbank te Amsterdam behandeld. Het bleek dat de schold van den zoon voor een groot deel op den vader terugviel. Het waa een ongelukkig haweiyk, waarvan de zoon de vracht was. Man en vroaw waren te kwa der nar met elkander verhondenzij pasten niet by elkaar, waarvan herhaaldelijk hoog loopende ruzie, mishandeling zelfs, het gevolg was. Hy is een ijverig en knap werkman zoolang de arbeid danrt en het dag is. Maar na volbrachte taak bomt de jeneverfleieh op da proppen en is het mis. Hy slaat zyn vroaw, sleept haar hy de haren door de kamer. En zy is ook niet vrij te pleiten, want ook zy drinkt nu en dan jenever. Toen er op 6 Jala j.l. weer een veohtparty was geweest, waarby de vroaw ergeriyk mishaa- deld was, trok de zoon, Andreas, party voor ayne moeder. Hy zocht zyn vader op; een broodmes, dat hy medenam, stiet hy in de trapleuning, zeggende„Dat is zyn God." Een half aar later ontmoette hy den vader op ■traat; hy viel hem aan, smeet hem op den grond, trok het broodmes ait den broekband, en «tiet den vader het mes in de borst. Was het wapen twee miiimeters dieper doorgedron gen, de jongen ware de moordenaar zyns vaders geworden. Na zat deze gezond en wal in de bank der getuigen, kreeg een ernstig verwyt des rechters mede naar hais, en hoorde tegen zyn zoon door den offioier, die verzachtende omstandigheden aannam, 4 maanden gevange nisstraf eisohen. De jongen paste slecht op in hais. Hy wilde niet werken, beweerde dat zyn vader tevens voor hem den kost behoordete verdienen. Meermalen had zyn vader werk voor hem gevonden; maar al spoedig liep by dan weer van den patroon weg. Alle drie, vader, moeder en zoon, hadden er schuld aan, dat de zoon bijna de moordenaar zyns vadera werd ONDERWIJS. Zooals nog in een groot deel der oplaag van ona vorig nommer is gemeld, slaagden Donder dag te 's Gravenhage de dames S. M. M. van Ham van R i 11 h e m en F. S. van Wuljek- haise van Middelburg voor het examen Fransch, 1. o. Voor de hoofdakte is te Breda o. a. ge slaagd de heer C. de Jonge van Vlissingen. Tot ouderwijzere» te Heille (gem. Slnis) werd Donderdag benoemd mej. M. E. Lako te Schoondyke. Aan het departement van binnenland ache zaken is een ontwerp tot wyziging der wet op het lager ouderwijs in behandeling. Verschillende Berichten. Naar nit Amsterdam gemeld wordt, heeft de commissie tot ondersteuning der werblooze diamantbewerkers besloten, naar aanleiding van de nitgebroken werkstaking onder de diamantbewerkers, het geld, dat nog in kas is, uitsluitend te bestemmen voor die werkloozen, welke éen week voor het proelameeren der staking ondersteuning van de commissie ont vingen. Door dit besluit wordt das voorkomen dat het geld, byeengebraeht voor de werkloozen, gebruikt zon worden voor stakers of voor hen die tengevolge der staking werkloos zyn ge worden. De juwelier Herman Content, die een perso neel van 40 siypers heeft werken, gaf aan de eisohen der diamantbewerkers toe. Het per soneel waohtte nog maar op de sanctie van bet hoofdbestaar om weer aan den gang te gaan. Met enkele werkgevers wordt onderhandeld met hoop op gnnstigen uitslag. De heer Paul Fraissinet, voor korten tyd benoemd tot president der Nederlandsche Han delmaatschappijis te Hilversum overleden. De heer Fraissinet werd 16 September 1846 te Amsterdam geboren en bereikte dus den leeftyd van ruim 53 jaren. Reeds vóór zyn benoeming tot president van het genoemde lichaam, gedurende een twintigtal jaren, wydde by zyn beste krachten aan den bloei dier maatscbappy, in zyn boe danigheid van secretaris. Door zyn heengaan heeft de Handelmaat schappij wederom een belangryk verlies geleden. De heer Fraissinet was een streng, maar strikt rechtvaardig en hoogst humaan man. Hy was ridder in de orde van den Neder landsehen Leeuw Biykens het jaarverslag van de kamer van koophandel en fabrieken te Rotterdam was 1899 een jaar te meer in de reeks van jaren van voorspoed en vooruitgang. De haven nam toe in uitbreiding vau ver keer, zoowel wat betreft de zeescheepvaart ala de binnen- en Rijnvaart. De groothandel bad geen aanleiding tot kla gen en ook de industrie kan met tevredenheid terugzien op de resultaten van het afgeloopen jaar. Donderdag namiddagjjis H.jM.,de koningin moeder te Neawied aangekomen om de vorstin moeder .van Wied op SohlossfSegenhaus te bezoeken. De eerste toepassing der telegraphic zonder draad in ons laad heeft plaats door een proef van een verbinding tasschen het lichtschip Maas aan den Hoek van Holland, in de haven, en het verder voorby het dorp aanwezige waterstaatsgoboaw. De hiervoor door den minister van marine benoemde com missie bestaat nit de heeren Eagelbregt, in specteur der posteryen en telegraphic; De Vrieze, inspecteur van het loodswezenRamaer, ingenieur van den waterstaat, en dr L. Bleek rode, leeraar aan de H. B. S. teGravenhage. De proeven slaagden aanvankelijk zger goed, daar de wederzyds gewisselde telegrammen zeer duidelijk leesbaar overkwamen. By het afbreken van een hnis in Den Haag viel een 63j irige man, door een plank, die brak, door den vloer van de eerete ver dieping, en kwam terecht op den vloer van de benedenverdieping pl. m. 4 meter lager. Zwaar inwendig gekneusd moest men den gryiaard naar het ziekenhuis overbrengen. Aldaar had een gasontploffing plaats ten gevolge van een lek in de leiding. Er werd LUI8ITA. 5 Naar het Fransch. V a b E, KOU. III. Na dit tooneel werd Pieter prikkelbaar em somber. Daar het jaohttyd was, trok hy er byna eiken dag op uit, met zyn geweer, zonder dat zyn vader hem durfde zeggen dat er werk genoeg op de boerdery wasby keerde 'aavonds laat terng, met een ledigen weitasch, maar een gloeiend hoofd, daar hy onderweg te veel ge dronken had. By de minste aanmerking werd hy driftig, vloekte, balde tija vuisten, rolde met zyn oogen, zoodat niemand tegen hem durfde spreken. Maar zoodra hy zyn nichtje gewaar werd, kroop hg in zyn schulp en werd zoo mak als een lam. Hy veranderde zoo dik. wyis van humeur, dat men er niets van be greep, behalve Julie, die in het hart van haar man las als in een open boek, en misschien Kasper, die aanleg had tot zwaarmoedigheid, ofschoon hy nooit zyn leed verzette in den wynkelder. Er heerichte dus op de boerdery een gedrukte, ongezonde stemming, die zelfs door vreemden gevoeld werd. Als iemand in de kroeg of by de wasohplaats vroeg: „Wel, wat is e? voor nieuws by do Baudrus zag? a de lieden elkaar aan en spraken niet, alsof bet zieken betrof, met wie het slecht ging. Het werd zóo erg dat de domic meende vader Baudrnz te moeten waarschuwen en op zekeren dag toen hy weer van moeder Lancy kwam, zeide„Nu ik n alleen vind, mynheer Baudrnz, moet ik u toch eens iets zeggen, iets dat my al sedert eenigeu tyd vervolgtofschoon het my niet aangaatIk geloof datgy met uw niohtje moet oppassen; want zy is heel mooi en niet als de anderen." De oude mau hield er niet van dat men zich met zyne zaken bemoeide en antwoordde op norsohen toon „Wat kan ik daaraan doen, dominé? Ik kan haar toch de oogan niet uit steken of haar baar afscheren „Natuuriyk, gS kunt er nieta aan doen; maar bet is jammer dat zjj zoo mooi is. Het past niet by haar atand dat be- grypt ge toch zeker ook wel. Daar heb je 's Zondags, ala ze in do kerk zit, luisteren de jongens niet meer naar my. Zy zitten allemaal te draaien en naar haar te kyken. Deraeeater begint valsch te zingen." „Moet ik haar dan verbieden om naar de kerk te gaan „Dat zeg ik niet, mynheer Baudrnz, vol strekt niet Ik wil u alleen maar waar schuwen Ik erken dat het een moeilijk geval is. Gy moet er eens over nadenken Een paar dagen na dit gesprek moest vader Baudruz erkennen dat de dominé dezen veel schade aaogerieht, maar persooniyke ongelukken kwamen niet voor. Het biykt nu, dat de persoon, die daar ter stede dezer dagen door den stoomtram werd overreden, niet een letterzettor uit Den Haag, maar een typograaf uit Delft is, een oppassend joBgmenseh, by wien de gedachte aan dronken- sohap opgegeven als vermoedelijke oorzaak van het ongeluk volkomen is uitgesloten. De man, die een paar weken geleden te Sohevesingen werd aangehouden, ia verband met de misdaad in bet vorige jaar op den zevenjarigen Van Wezel gepleegd, is nog steeds in arrest. De aangehoudene is 34 jaar, uit Leiden af komstig en waz te 'o Hage by oen bleeker in dienst. Hy beweert van de zaak-Van Wezel niets af te weten, maar er zyn verklaringen van getuigen, die verzekeren dat zy den man den 25en April 1899 den dag van de verdwy- ning van den knaap - in gezelschap hebben gezien van het jongetje, wiens ïyb, zooals be kend is, later in do duinen onder Scheveningen is gevonden. Om het onmogeiybe van deze getnigen ver klaringen aan te toonen, moet de aangehoudene zich in de instructie er o. s. op beroepen hebben, dat zyn werk hem niet toeliet over dag te wandelen, maar een ingesteld onderzoek heeft bewezen dat de man juist dien bewnsten Aprildag van zyn patroon wegens een feestje te diens huize toevallig vryaf had gekregen. Deze aanwyzingen, gevoegd by het zonder linge gedrag, onlangs in de instructie aan den dag gelegd door den aangehoudene, toen hy nl. trachtte een stuk, dat hy op verzoek van den rechter-eommissaris bad geschreven, weder te verscheuren, doen een sterk vermoeden ten nadeele van den man ryzen. Uit de haven van Culcmborg in opgevizoht het lijk van een 23jarigen man nit Sliedrecht. By was machinist op eene schroef boot en men vermoedt dat hy door een ongelukkig toeval over boord is gevallen. Te Utrecht viel een vijfjarig knsapje uit een lantaarnpaal. Toen het kind was op genomen bleek dat het ernstig aan het hoofd was verwond en dat de tong byna door mid den gesneden waa. Te Westbroek is een 75j»rige visicber, die aan duizelingen leed, overboord gevallen en verdronken. Een vader. Te Benschop is een arbeider, die met zyn 5 kleine kinderen alleen woonde, er onverwachts stil van doorgegaan, zyn arme kinderen onverzorgd achterlatende. Te Alten is Woensdag een landbouwer door het zolderlnik gevallen doordien hy mis stapte; hy kwam met zjju hoofd op een wa gen terecht en werd dood opgenomen. Een zestienjarig meisje uit Groningen, dat op Schiermonnikoog als badgast vertoefde, vermaakte zich Woensdagmiddag aan het strand, door met ontbloote voeten in bet zeewater te baden. Vrienden en kennissen waren in haar nabjjheid. Plotseling verdween zy, zoodat men mag veronderstellen dat zy In eene diepte ge- loopen is. Waarschijnlijk is zy door den stroom meegevoerd, zoodat het den omstanders niet is mogen gelukken haar te redden; haar ïyk is nog niet gevonden. Terwyi de ouders afwezig waren, is een driejarig meisje te Eurslng, gemeente Bailes, met den mond voor de tuit van een koffiekan waarin heete koffie aanwezig was gaan drinken, met het ongelukkig gevolg, dat zy binnen eenige uren aan de gevolgen daarvan overleed. Onmiddeliyk werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch bet baatte niet. Te Oiseadreeht waren drie jongens bezig een grooten waakhond te sarren, ia de meaning dat het dier veilig en wel aan de kettiDg lag. PlotseliDg brak bet woedend gemaakte dier (os en viel een zesjarig knaapje aan, dat zoo vreesetyk door den bond werd gebeten, dat men voor het leven van het kind vreest. KIJKJES EN KIEKJES. Deze beide woorden worden nog al eens gebrnikt voor photographicehe opnamen, en menigeen denkt dan dat „kiekje" dialect is voor „kijkje." Toch ie dat niet het geval. Wat kybjes zyn is duideiyk. Kijkjes in de natuur en kijk jeu in de menscbenwereld zyn sedert menschenheugenie met penseel, teekenpen en schryfpen weergegeven. ■senen heer geiyk kon hebben. Het waa den volgenden Zondag na de kerk. Da meester, die altyd naar een kant keek, als een kip die men een witten stip op een lei toont, vergat by het laatste gezang om den toon aan te geven. By het uitgaan van de kerk naderde hy Luiaita, netjes, fatterig, met zyn gladgeschoren kin, zyn opgekrulden knevel, zyn nieuwen hoed op éen oor. Luisita begaf zich alleen naar de boerderywant haar nicht vergezelde haar nooit, de dorpsmeisjes wilden niet met haar praten en vader Baudrnz had zyn zoons thnis gehouden om den vyver sohoon te maken. De meester groette haar en liep naast haar voort, maakte een praatje over.het weer en bekommerde zich niet om de vrouw tjes, noch om de leden der schoolcommissie, die hun met groote oogen nakeken. „Wel juffrouw Lnisita, begint gy al wat te wennen hier by ons Hebt gy wel eens moeieiykheden Betreart gy Amerika niet?" Zy zag er nog liever nit dan anders, met haar Zondagsche kleeren, een bloemlintje om haar hals, een bloempje op haar hoedzy antwoordde zonder opgewektheid, en ver haastte haar stap, terwyi zy hare groote oogen achter hare lange wimpers verborg. Zonder zioh door die koelheid te laten afschrikken praatte de meester maar steeds voort. „Ja, oub laud is niet zooals dat 't welk gy verlaten hebt. Gy merkt zeker een groot verschil op. Mag ik uw kerkboek dragen?;' Maar „kiekjes" zjjn er pas tisdtt Leidsche studenten, als zy gedurende mooie nachten niet hadden kunnen besluiten naar bed te gaan, in den vroegen morgen naar den photo- graaf Kiek togen om een groepje te laten makeD, in of by het atelier aan den Singel by den Stationsweg te Leiden. Met behulp van eene ladder en een paar tonnen, daar aanwezig, een schaap, op de markt gehaard, ea andere hulpmiddelen, werden daar sohoone groepen gevormd en door „den ouden Kiek", sedert 1885 ongeveer ook door „den jongen Kiek", genomen. Omstseeks 1885 werd te G.oningen ook met zoo iets begonnenmaar wat daar werd ge maakt, was geen echte „kiek". Daaryoor was het te mooi. Ook was 'tdaar instantané, terwyi Kiek, als hy, in ernst boos wordend op een bawegeiyk groepje, tot de orde riep met „eau ©ogenblik heeren, meestal etteiyke oogenblikbcn noodig had. Geen wonder trou wens, daar Kiek al zeer vroeg in don morgen werkte, by zeer onvoldoend licht. Nu is het moeiiyk precies te zeggen wat men een „kijkje" en wat men een „kiekje'' kan noemen, maar dat er verschil ia tuisohen het een en ander is zeker. (Asb. Crt.) Majoor Lothaire heeft ontslag gevraagd uit zyn betrekking in Afrika, vermoedeiyk in verband met de beschuldiging waaraan hy blootstond in verband met de bekende gruwelen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Bunge, een Nederlander, die vroeger in dienst was vaD de Rotterdamsche Gongo-maateohappy. Op aanwyzing van een Eugelsche detec tive zyn te Antwerpen twee personen gear resteerd, wier identiteit nog niet is vastgesteld. Te Blankenberge komt een speelclub, met een jaariyksehe paebt van frs. 200.000 ten behoeve van de gemeente. Te Aalst is een spoorwegbeamte door den mailtrein overreden, wijl zyn wagentje in de rails vastraakte. Te Toulon is een hotelhouder door twee zyncr kellners vermoord, omdat by him hun ontslag had medegedeeld. De beide moorde naars1, 20 en 24 jaar oud, »yn in hechtenis genomen. Naby Lonan heeft een 16 jarige boeren knecht een oude vronw vermoord om haar te bestelen. Betrapt door de baren, wilde by vluchten, maar werd gegrepen. Toen een briga dier hem op bevel per spoor naar de gevangenis zon brengen, sloeg hjj dezen tegen den grond en wierp zioh onder den naderenden trein, die hem in tweeën reed. Ia Tery, naby Aancry, wilde iemand zgn vrouw met een scheermes te iyf. Da zoon en de schoonzoon kwamen tusechea beiden, waarop zioh. de woede des vaders tegen hen keerde. Da baida jonge mannen werden doodeiyk ver wond en afschuweiyk verminkt, waarna de vader ziehzelve een verschrikkeiyke snede in den bals toebracht, die het hoofd byna van den romp scheidde. De man was onmiddeliyk een tyfc, terwyi de toestand der zoons hopeloos is. Het scbynt in Dnitsehlacd nog noodig te bewyzen, dat belasting op levensmiddelen den prya doet stygen. Het gemeentebestuur vau Heilbronn heeft daarom een opgave doen samenstellen, waaruit blijkt dat in de Wur- temburgsche steden het vleeich 66 pfg. kost, maar 6 pfg. duurder is daar waar een vleesch- belasting wordt geheven. Een Amsterdammer is weer het slacht offer geworden van de zakkenrollers in den D.-trein. TeDneaeldorf werd hem nit een bin nenzak van zyn jas, dien by toegeknoopt en met een speld gesloten had, zyn portefeuille ontstolen, waarin t 500 zat. De zaak is natuur lijk in handen der politie. Dat de Muzelmannen te Konstantinopel niet altyd op de hoogte zyn der groote ge beurtenissen des tyd®, biykt wel uit de wyze, waarop zij den moord op Koning Humbert te weten kwamen De eerste dagen hoorden zy er in bet ge heel nieta van, doch toeamen den gesehikten vorm in het paleis gevonden had, werd het volgende bericht aan de bladen doorgelaten „De vorst van Italië is tengevolge van een beroerte gestorven." Toen president Carnot vermoord was, werd den Turkschen bladen door de Tnrksche regeering het volgende bericht in banden ge speeld; „Da president verliet per rytuig de „N9an, dank u, mijnbeer J" Terwyi zy door de kaalgeplukte wyngaarden naar den straatweg afdaalden, vertelde by haar de geschiedenis van de kerkeen zeer oude kerk, die nog nit de middeleeuwen dagteebende. In dien tyd bevond zy zich midden in het dorp, maar nit den loop der eenwen was het dorp naar beneden gezakt en had de kerk met het onde kerkhof, waar men de dooden niet meer heen bracht, alleen daarboven laten lig gen. Luiaita had geen twintig woorden geantwoord, toen zy voor het altyd openstaande hek, aan het begin van de notenlaan kwamen. In plaats van haar te verlaten, bleef de meeBter doorpraten en hield haar staande, als kon hy niet besluiten heen te gaan. Er liep niemand langs den weg, die als een grys lint door de wynbergen slingerdeen by wilde wel dat dit oogenblik eeuwig gerekt kon worden. Het ongeluk wilde echter dat Pieter, die op den uitkyk stond naar zyn niohtje, het in het hootd kreeg om haar te gemoet te gaan, langs de haag, die rood was van de bloeiende quina rodons. Toen hy het paar gewaar werd de meester als een fat, het hof makende, met zyn hoed op éen oor, en Luisita met neergeslagen oogen en gebogen hoofd werd hy woedend, kwam als een dolle stier aanloopen en plaatste zich met rollende oogen voor hen. „Zeg, wat doet gy daar „Ik ben niet op uw land, ik sta op den weg,;: antwoordde de meester„de weg is prefectuur. Onderweg overleed hy aan een bloeduitstorting." Dat laatste is tenminste overeenkomstig de waarheid; maar hoe? Het haweiyk van prins Albert van België is nu op het laatst van September vastgesteld. —Te Warschau heeft gedurende een opera- uitvoering de redacteur van de Tygornik Polski twee revolverschoten gelost op den secretaris van de archieven der rechtbank aldaar. Een der kogels trof den laatste in den bnik. Een hevige paniek ontstond; de getroffene werd naar het hospitaal vervoerd en de dader gearresteerd. Vijandige verhou ding tusscheu de beide heeren was oorzaak van dezen moordaanslag. Te Alexandrië is een financieels crisis uitgebroken door den ondergang der industri eels bank, welker kapitaal van 10 miljoen in enkele jaren verdwenen was. Hoofd was de Belgische financier Philippart, wiens vader ook het middelpunt eener groote finanoieele crisis is geweest. De volgende week zullen uit New-York voor dezelfde reis vertrekken 4 groote Trans atlantische booten, alle volgens de nieuwste modellen gebouwd. De Kaiser Wilhelm dei' Grosse zal Dinsdag morgen te 10 uren voor Southampton vertrekkendaarna vertrekken de Deutschland en New-York Woensdagmor gen te 10 uren, terwyi de Oceanic Woensdag middag te 3 uren afvaart. Men is zeer nieuwsgierig te weten welke dezer vier zeereuzen het eerst Europa zal heb° ben bereikt. Verschillende firma's in New- York hebben aan elk der booten brieven meegegeven om te kunnen nagaan, wie het snelat de mail aflevert. Heden werd aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg aan besteed a. Het maken en inhangen van een paar jjzoren deuren voor de ooBtsehutslnis te S a a van Gent (Raming f 6950.) Ingeschreven werd door do heerenF. de Meyer, Gent, voor f 8190 De Vries Robbé Co., Gorinchem, f 7980. b. Het leveren en storten van steen tot verdediging van den oever vóór T e r neuzen. (Raming f 8900.) Hiervoor schreven in de heeren: A. M. Langeveld, 'sGravenhage, voor f 9940; J. Jansen, Ternenzen, f 8910; en P. A. van de Velde, idem f 8875. Ten overstaan van den notaris J. de Vos werd boden te Oost-Souburg geveild een botSabaia, waaraan vergunningsrecht, met kruidenierswinkel, broodbakkery, schuur en erf, alles op het dorp Oost-Souburg, groot 320 Ma. Kooper werd de heer W, Siebols voor f3998. Verder een woonhuis en erf met schuur, benevens bouwterrein, alles op het dorp Oost-Sonburg, gemerkt nr 38 en te zamen groot 710 M*. Dit werd opgehouden op f 1472. 'a-cravenhage. Aan den hoofdopziener der viasoheryen op de Schelde en Zeeuwaohe stroomen, den heer C. J. Bottemanne Mzn., te Bergen op Zoom, ia, wegena opheffing zgser betrekking, eervol ontslag verleend met toe kenning van een wachtgeld ad f 2C00. Van dr Koster is een telegram ontvangen, berichtende de aankomst van de krygogevan genen leden der tweede ambulance te Colombo (Ceylon). De Shah van Periië wordt tegen 26 Augustas bier te lande verwacht. Vanwege het hof znlten hem worden toegevoegd ala buitengewoon adjudant-generaal Trip, en als adjudant de zeeofficier Zeger Ryser, en luitenant Six, ordonnansoffioier van H. M. de Koningin. Zy zullen den Shah aan de grens begroeten. Parijs 10 Aug. Naar de Matin uit Rome verneemt, zyn bjj de begrafenis van Koning Humbert honderd parsonen gewond. By de verwarring voor het Qairinaal, die zeer groot was, trokken de prinsen de sabels en schaarden zy zich om den koning in de meaning dat er oprosr was. voor iedereen vrij." „Zoo denk je dat Dat zal ik leeren, als je niet dadelijk maakt dat je weg komtl" Luisita schrikte zoo vau de dreigende blik ken van haar neef, dat ze de handen vouwde en emeekte„Pieter, wat heb je Wat heb ja toch?" Pieter luisterde niet. la plaats van te beven ala een bange hond, op het geluid van haar stem, balde hy zyn vuist voor den neus van den meester en herhaalde; „Ik zeg: maak dat ja weg komt, hoor je, of anders Ofschoon Pieter als een ruwe klant bekend stond, voelde de meester zich vol moed. Hy kruist de armen over de horst, die niet heel breed was, en vroeg op uitdagenden toon s „Of anders?" „Zal ik ja ranselen?" „Jou lompert!" Nauweiyks was het woord or uit of Pieter viel hem aan, met alle kraoht, en Luisita gilde doodeiyk verschrikt om hulp. Eerat traobtte Pieter zijn tegenstander om het iyf te pakken en meende dat by dat ten" gere ventje in zyn Zondagaebe pakje wel met éen hand omver kon werpen. De nieuwe hoed viel terstond op deu grondmaar de meester, hoewel ongetwyfeld de zwakste, was leniger en vol listhy gleed als een aal tuij schen de sterke armen, die hem traohtten te omklemmen, door, verdedigde zioh alsof hy bokste, weerde de slagen ai en gaf se terng^

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2