Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. Toen de Arundel-Castle daar lag werd zg geregeld door een Eogeltcfa oorlogsschip met zoeklicht beschenen, opdat niemand van boord son kannen ontsnappen. Algemeen werd geklaagd over de voeding aan boord; de Ëngeleebe regeering had die voorgeschrevende passagiers moesten als soldaten worden behandeld. Zy, die geld hadden, konden zich wel eenige ververiohingen ver schaffen, maar 't kostte veel geld. De passagiers moesten slapen in hangmatten, wat voor velen minder aangenaam was. Bij zonder onaangenaam was echter dat de pas sagiers als haring op elkander gepakt waren en veel te lijden hadden van de gloeiende hitte benedendeks en den stank, die daar heersohte. Het was er in een woord onhoudbaar. Als de temperatuur het toeliet, sliepen velen dau ook op het dek. Ernstige ziekten kwamen niet voor en alleen vier kinderen, beneden de drie maanden oud, lieten op de reis het leven. Zij werden op pleohtige wijze aan de golven toevertrouwd. Door het onvoldoende voedsel hadden vooral de vrouwen en de kinderen veel te ljjden. Onder de passagiers bevond er zich een,V. d. W. genaamd en van Amsterdam afkomstig, die krankzinnig was geworden. Zyn toestand was eohter van dien aard dat by toch, onder geleide, de reis naar de hoofdstad kon mede maken. De immigranten hadden met uitzondering van een paar regendagen gedurende de reis mooi weder. De passagiers waren allen vol lof over den gezagvoerder van de Arundel Castle, Robert Winder. Hjj deed al wat hy kon om biliyke bezwaren uit deu weg te ruimen en was zooveel moge- ïyk den passagiers te rwille. De kinderen ont haalde by nu en dan op vruohien en andere lekkernyen. Ook de bemanning der boot was zeer geschikt. Als een staaltje van de verhouding, die er tuischen de passagiers ea de equipage bestond, noemen w$|, dat veelal des avonds door het zich aan boord bevindende muziekkorps muziek werd gemaakt eu geregeld eerBt het Wien Neerlands bloed eu dan het Engelsohe Volkslied gepeeld werd. Ouder de klachten, die wy hoorden, was ook deze dat er 's morgens in den regel geen ge legenheid was om zich behoor lijk te wasschen Voor al de san boord zijnde mannen waren slechts 22 waschblikken. Dat was vooral bezwarend voor hen die eenvoudig aan boord waren gebracht met wat zy aan 't lyf hadden en die dus geen linnengoed en dergeiyken bezaten; en zoo waren er onder- seheidenen. Zoo spoedig de passagiers van boord waren, bestormden zy de buffetten van het hotel Zeeland en van de wachtkamers van den spoor weg, om ziob te goed te doen aan lang ontbeerde spyzen en dranken. Het gaf een drukte van belang en het was aangrypend te zien met welk een graagte de mensofrsn het brood en vleesch, dat zy kochten, nuttigden. Nadat de passagiers met hun bagage in den extratrein waren opgenomen, trachtten wy nog den heer Van den Wall Bake te spreken te krygen. Dit mocht one eohter niet gelnkken, zoodat wy, wat de door hem gehouden toespraak betreft en hetgeen daarop werd geantwoord, hebben moeten afgaan op wat wy nit den mond van een paar der passagiers opvingen. Voor hen, die de viasohersvlootrevue gaan zien, ia het goed te weten dat de vyf botters, waarop H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder zullen overstappen, be halve de driekleur, nog een Oranjevlag voeren, en deze vaartuigen dus duideiyk kenbaar zullen zyn. Uit Edam wordt gemeld, dat men vandaar reeds Zuiderzee-vistohers naar Pampus ziet gaan. Blazers van Tassel zyn reeds in de haven van Edam. Heden morgen vroeg zouden zy naar Pampus zeilen. De geheels vloot van Vollendam zou heden ook gaan. De minister van marine heeft zyn te vredenheid betuigd aan den chef, de officieren van geiondbeid, de onderoffioieren en minde ren, in dienst, by hot marine-hospitaal te Helder, voor de wyze, waarop ieder hunner zich be- yverd heeft om hulp te verleenen aan de verwonden bö gelegenheid van het ongeluk op 13 Jnli, door het springen der granaten ver oorzaakt. De toestand der gekwetsten blijkt overigens steeds vooruitgaande te zyn. De Nederland sche industrie heeft een harer flinke vertegenwoordigers verloren. TeHeerde overleed de heer W. G. Boele, de bekende Kamperfabrikant, die ook voor landbouw en ontginningen veel deed. Woensdagochtend tegen 10 uur, toenmr Troelatra de gevangenis te Haarlem zou ver laten, stond het vol met nieuwsgierigen in de Tuchthuisstraat en op de Botermarkt. Mr Troelstra had echter met zyn vrouw, die hem afhaalde, door een zy deurtje de gevangen» verlaten en was per rytnig weggegaan. Er is, geiyk men weet,niets bestendiger dan het tijdelijke. Maar toch is het nog merkwaardig genoeg om te vermelden, dat de heer W. A. Becker te Utrecht Woensdag de dag herdacht, waarop hy sedert 25 jaar t ij d e 1 y k ambtenaar by de genie was. Zooals uit bet in ons vorig nommer medegedeelde wel was af te leiden heeft het hoog militair gerechtshof de klacht van den luitenant der administratie M. A. Tenne, inzake de bekende kegelolubkwestie te Zatphen, vol komen gegrond verklaard. In Goedereede breiden zich de gevallen van dysenterie snel uit. In een twaalftal ge zinnen, verspreidover alle hoeken der gemeente, zyn thans reeds een 25 personen daaraan lijdende. Tot na toe kwam éen sterfgeval voor. Dinsdagmorgen is in de rivier voor Bolnes dryvende gevonden en aldaar aan-, gebracht een in verren staat van ontbinding verhoerend iyk. Het is later herkend als te zyn dat van een 34-jarigen gehuwden schip persknecht van Sliedrecht, die op den 25 No vember van het vorige jaar te Slikkerveer van de stoomboot Tris overboord ia gevallen en verdronken. Te Amsterdam zal nog deze maand de eerste electrisohe tramlijn, (Leideehe plein- Haarlemmerplein, Zoutkeetsgraoht) voor het publiek verkeer worden geopend. Door een zorgvuldige voorbereiding heeft de ombouw dezer 3 K.M. lange lijn nog geen 10 weken geduurd. Te Helder is een 75-jarige schipper nit Sehsgerbrng van zyn vaartnig te water geval len en aan de gevolgen overleden. Te Lekkerkerk zyn bg een landbouwer des nachts niet minder dan 56 kippen gestolen. Te Eist heeft de politie des nachts een persoon gearresteerd, die in het bezit was van valsche gnldens, een geladen revolver en in brekers-werktuigen. De man werd op aanwgzing van iemand, die een valsohen gulden van hem ontvangen had, aangehouden, doch zette het weldra op een loopen. Na een langen jacht wist de politic hem nogmaals te grijpen. Te Kampen werd door de van Enkhnizen en Urk komende postboot Minister Havelaar binnengesleept een met steenkolen geladen tjalkschip, komende van Amsterdam en be stemd voor Deventer. Dit vaartuig was op een goed kwartier stoomons van den Ketel in zee aangetroffen met de noodvlag in top en in zinkenden staat. De Havelaar was er da- Seiyk op afgestoomd, er gingen van het per soneel op de tjalk óver, waardoor men er dooi aanhoudend pompen nog in slaagde hét vaartuig tot Kampen te brengen. Een zeldzaam toeval heeft een schipper te Zntfen voor een ernstig verlies bewaard. De man dié met zyn «cfcip in de Noorderhaven aldaar ligt, zon Zaterdag boodschappen gaan doen in de stad en nam daartoe in een zwart zakje een bankbiljet van f60 mee. Toen hy evenwel in een winkel wilde betalen, miste hy het geld en het zakje. Dë ongelukkige man zooht eerst den gansehen weg dien hy gegaan was, af en doorzooht vervolgens de geheels- schuit, maar vruchteloos. Juist was hy van plan alle verdere moeite maar te «paren, toss by, buiten boord kykecde, tot zyn niet geringe verbazing het vermiste zakje op een koolblad in de haven zag dryven. Het werd opgepikt, en het bankbiljet zat er nog in. Waarschyniyk had de schipper by bet van boord gaan iets nit zijn zak gehaald en was het zakje by die gelegenheid te water geraakt. Te Wildervank viel een tweejarig kind aardige manier. nIk ben bang voor de mausehea." „Ik nietdaar geet ik niet om." „Zy zullen „ketelmuziek" voor ons komen maken." „Laat ze begaan!" Hj| deed zyn best om haar moed in te spreken en praatte zóo lang tot ze toegaf; doeh terwyi by haar bemoedigde, begon by self bang te worden voor de plageden, die misschien jaren lang hun leven zouden ver gallen. De vrees voor de afgemeece afkeuring of veroordeeling zyner makkers noopte hem naar den pastoor te gaan en te vragen •■ofcz$ met geld en goede woorden niet konden gedaan krijgen dat hun huweiyk niet openiyk afge kondigd werd „Onmogeiyk 1" Maar de pastoor sprak hem moed in en zei„Stoort u toch niet aan de mensoben! In het eerst zullen zy een beetje verwonderd zynmaar spoedig zuilen zy er aan wennen." „Dat zeg ik ook." Maar er was meer dan verwondering I Er was ontzetting, kwalijk verholen vrooiykheid in de kerk, toen de pastoor van het altaar zei: „Eerste afkondiging van het verzoek om een huweiyk aan te gaan van Falgenzio Landi met Violanta StradelU, weduwe Fazioli." De bruid durfde niet meer uitgaan en in huis werd haar hot leven vergald door het pplasg dor neven ea nichten i de bruigom durfde haar niet opzoeken en zy wist niet hoe hy den storm weerstond. Falgenzio zweeg en glimlachte. „Vroeg of laaf zullen zy wel ophouden!" Maar zg dachten niet aan ophouden en de hemel weet wat zy voor den trouwdag be raamden. Gelukkig gaf de pastoor hem een goeden raaden toen op den gewiohtigea dag alle mensehen de eerste Mis kwamen hooren om het huweiyk by te wonen, vernamen zg dat het al twee uur geleden had plaats gehad en dat de jonggehuwden reeds in hun huis waren „Van morgen zijn we er aan ontkomen", zuchtte Faziola het ergste komt van avond". „Denk er niet aan", herhaalde Falgenzio, die er intusschsn zelf wel degeiyk aan dacht. Intusschen waren zij bezig hun huisje in te richten. Ozonder eenige aardigheid van pas getrouwde luidjes.Zy waren integendeel boos dat men beiden, die zoo bedaard waren en zieh zoo bewust van hun leeftyd en al wat zy te dragen hadden, zulke dwaasheden toeschreef. Er waa veel te doenin de eerste plaats het bedde matrassen moesten met bladeren by gevuld worden en de kussen gestopt; dan moest het vaatwerk geschuurd wordenhet linnengoed geschikt eu uitgozoobt en de kleeren nagezien, die versteld moesten wordenen de keuken schoongemaakt, opdat men zich niet behoefde te schamen als do pastoor of de brie- reabefteller kwam. in een pot met heete loep. Het overleed aan de brandwonden. Te Heumen, by Nymegen, viel een boe- renkneoht door een zolderluik. Hy was on middellijk dood. Te Maastricht sprong een vrouw, bang dat baar man haar mishandeleu wilde, uiteen raam der tweede verdieping, waarbij zy inwen dig zwaar gekneusd werd, roodat baar over brenging naar hst ziekenhuis noodzakeiyk was. Te Oorschot is eeu landbonwersknecht, toen hy das avonds uit het land kwam, door een onbekende mishandelt an met ecu seberp voorwerp in de zyde gestoken, waardoor een bloedende wonde ontstond. Badende in zyn bloed werd de man aan deu wegkant gevonden. Zgn toestand is hopeloos. De nationale feesten in België hebben wel wat geleden onder de warmte. Alleen de herbergiers beklaagden zicb niet over die hooge temperatuur. Men vertelt, dat een der meest bekende koifiehuishouders alleen op den dag van Maandag 23 Jnli 65 tonnen bier ge tapt heeft, terwijl hij ia zyu lange loopbaan het nooit te voren verder bad kunnen brengen dan tot 50 ton van 100 liter elk. In den omtrek van Charleroi is een groote werkstaking in de glasblazerijen uitge broken. Onder vreemde omstandigheden is een zelfmoord gepleegd in den trein van Antwer pen naar Brussel. Een gezelschap van drie heeren en een dame nam te Antwerpen plaats in een praohtwagen, waar reeds een andere heer zat. Een der drie heeren ging even nit het compartiment naar een anderen salon en spoedig daarop klonk een schot- De drie andere leden van het gezelschap bleven rustig zitteD, alsot de zaak hun niet raakte. Maar de heer die eerst in den waggon was geweest sprong op. Geheel verschrikt kwam by terug, roepende dat de reisgenoot der anderen zich had doodgeschoten, maar zelfs dit was niet voldoende om het drietal te bewegen zieh naar huu reisgenoot te begeven. Zg bleven zitten alsof er nieta gebeurd was. De toekenning van den prys van 100.000 free., gesticht door de erfgenamen van den heer Anthony Pollock, die met zyn echtgenoote by de schipbreuk van de Bourgogne omkwam, is opgedragen geworden aan de jury vau klasse S3 (navigation de commerce) der Paryaohe tentoonstelling. Het voorbereidend werk is afgeloopsn, en de com missie die er mede belast was, heeft geadvi seerd, dat er geen reden was om den prys in iljn geheel toq te bennen. Waarschyniyk zal de mededinging nog 2 of 3 jaren geopend biyven, op nader te bepalen voorwaarden. Te Parijs had een schrijnwerker een paar kameraden bg zich te eten, waarbij nog al veel was gedronken. Ia zyn opgewonden heid wedde een der vier, dat hy op den esrBten den besten voorbijganger zou schieten. De ka meraden, die meenden dat alles een grap was, stemden toe. Maar het waa ernst. Een oogen- blik later was een voorbyganger ernstig ge kwetst door een schot achter het oortoen een ander voorbyganger kwam toeschieten, werd ook deze getroffen. De vrienden slaag den er met moeite in des woesteling te ont wapenen en hem aan de politie over te leve ren. De toestand der beide gèkwetsen isvrjj ernstig. Te Moctreuil is een jeugdig echtpaar den dag na het huweiyk verdronken by een roeitochtje. Een interressante brief van Byron kwam dezer dagen by Sotheby ia Londen in veiling. Hjj is van John Buut nit Genua van 17 Maart 1823 gedateerd. Byron schrijft over het algemeens echec van zijne werken „Elk van mijne publicaties is mislukt. Ik ben daar door echter niet ontmoedigd, omdat schryven en scheppen voor my levensgewoonten zyn, waarmede sctecea en publicatie slechts in heel verwgderde betrekking staan, niet als oorza ken, doch als werkingen, als die van elke an dere bozigheid. Ik heb genoeg van beiden, lof en beschimping, en ik ga voort met te schryven, om dezelfde reden, waarom ik ryd, baad of werk het is een gewoonte Emil Mesathalcr, de ook hier bekende Duitsohe acteur, heeft de twyfelachtige aar digheid gehad te Leipzig op een avond de slotbedrgvcn te spelen van Theresa Baquin, SpokenSodom's ondergang en een drama in „O.! die vrouwenhanden 1" riep Falgenzio uit. Bovendien maakte zy het bruidsmaal ge reed met balletjes ia den soep en bouilli. „Het is wel tien jaar geleden sedert ik ossanvleeieh gegeten hebtoen myn zuster trouwde" zei Falgenzio voor hy begon te eten. Toen zy aan tafel zaten roemde Faziola den wyn. „Heerlijkheerlijkdien kreeg ik nooit by ons thuis." Eu eensklaps bracht die win haar op een prachtig6n inval, waardoor by beiden de goede luim tómgkeerde. „Ik heb iets zonderlings bedacht", zei zy. „Als wij hun eens wijn te drinken gaven?" Falgenzio luisterde, glimlachend, goedkeurend. „Een uitatekead denkbeeld Zeker f Wat zullen wy lachenEu hy begon al vast al roepende: „Ba, ja, een uitstekend denkbeeld." „Waar zullen wy den wyn indoen „In de tobbe." Even daarna zette by de tobbe op een krui wagen en reed naar den winkel om haar te laten vullen met goeden wyn. Doch thuis komende vond hy zyn vrouw wanhopig en vol berouw, dat zy hem zooveel geld had laten uitgeven. „Wy sullen töoh al zooveel onkosten heb ben Het was waar er ontbrak van alles to bet huishouden, Teen voelde Falgenzio éen bedryf Proletariër geheeten, zoodat hy op dien avond vier maal stierf op het tooneel. In de Dnitsohe bladen deed een paar weken geleden het bericht de ronde, dat de treinen in den Elzas op sommige plaatsen op onthoud ondervonden door de vele rupsen die op den spoorweg lagen. Men hield dit toen voor oen canard. Thaus hebben de onderzoekingen in de nabyheid van Miilhautsen aan het licht gebracht dat dit wel dogelQk het geval is geweest. Hét zyn eohter geen rupsen, doeh een eigen aardige diersoort, eea overgang vormend tussohen kreeften en insecten, een soort van duizendpoot (Julus terrestris2.5 tot 4 c.M. lang, zwartgrauw van kleur, met op den rug twee geelachtige streepen en hebbende over de honderd poolen. Deze diertjes die zieh in de nabyheid van dea spoorweg onder een stapel steenen by milliarden ophielden, kropen 's avonds tegen 7 uur over een lengte van een kilometer op de rails, waar zy in hoopjes van 5 ceatimeter hoogte gedurende den geheelen naoht tot 's morgens een uur of aeht bleven zitten. Door de gladheid der rails, veroorzaakt door de gedoode diertjes, konden de treinen dik- wyis niet verder en gebeurde 't zelfs dat ze afgekoppeld moesten worden en in twee ge deelten vorder vervoerd. Men herinnert zieh natuuriyk het her- haaldeiyk door ons besproken Ma/fia-proeea; ingesteld tegen den ex afgevaardigden Raffaele Palizzolo, die wegens moedwillige aansporing tof vermoording van den bankdirecteur en den voormaligen burgemeester van Palermo, commandant Notarbartolo, reeds sedert ver scheidene maanden preventief gevangen zit. Thans is een belangryke beslissing van het openbaar ministerie van Palermo gevolgd. De politie-inpeeteur Di Blasi, de beide vrouwen Parone en La Moniza eu de getuige Baston?, die ais medeplichtigen gevangen ge nomen waren, werden wegens gebrek aan be* wgzea voorloopig vrijgelaten. Daarentegen werd tegen Salvatore Anfonso, Sacoonne, Perez en Pizznto een onderzoek geopend, daar ze Ginseppo Fantana, die den senator Notar bartolo, in opdracht van Palizzolo vermoord zon hebben, een valsch alibi zonden hebben verschaft. Fantana wilde met zyn alibi be- wyzen, dat hjj zich op den dag van de misdaad te Tunis bevond. Het staat nu toch vast, dat dit niet waar kan zyn. Te Santander is het gebouw der tabaks regie verbrand, Da Sultan van Turkye heeft wel eens geboord van nationale feesten by regeeringsju- bilea en wil dat gebruik ia zyu land invoeren. 31 Augustus ic hy 25 jaar op deu troon eu reeds lang overlegt een commissie wat dan gedaan moet worden. Of men meer deed dan overleggen blgkt nog niet. Wel dat de saltan zelf werk van den dag zal maken en dat hy er prys op stelt, dat bfl het feest de gezanten tegenwoordig zyn. Hg heeft Conatans, die met verlof wilde gaan, verzocht nog tot na 1 September te blijven en den wensch te kennen gegeven, dat alle gezanten, die nu weg zyn, op dien dag aan wezig zyn. Vanderbilt heeft met het yacht Valiant het yaehtrecost over don oceaan verbeterd, eu op 7 dagsn, 17 uur eu 4 minuten terug gebracht. •s- Een rgke Amesikaaneche, dochter van den wisselagent Traubmann, sa), volgens de N.-Y. Herald huwen met J. S. graaf van Limburg Stirum, een afstammeling van het lid in het Driemanschap van 1813. Een zuster van de bruid is een bekend oartatrice. Te New-York zgn na den moord vele Ifaliaansche fabrieksarbeiders ontslagen. Heden werd door den directeur der registra tie en domeinen voor de provincie Zeeland en het weateiyk gedeelte der provincie Noord- Brabant in het Oost-Indisch huis alhier aan- bssteedhet maken van drie dammen op de buitengronden aan de weatzgde van den in het jaar 1899 bedykten polder in den Brakman, ten westen van bet kanaal van Philippine. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren C. de Jong, Hardinxveld, voor f 1980; J. Meertens, Hoek, f 1890J. de Jonge, Middel burg, voor f 1697J. de Meester, Hoek, voor zich genoopt haar te troosten, en haar een geheim mede te deelen, dat hij met zooveel moeite bewaard had. Hy haalde uit den zak van zyn buis een boekje." „Kgk eens bierWy zyn niet zoo arm als gij denkt." „Wat is dat „Een spaarbankboekje." Zy zette groote oogen op en bekeek het, maar zy kon niet lezen. „Er staat" zei hij „dat ik zeven hon derd frank heb, zonder de rente." „En durft gy dat aan anderen toe te vertrouwen „Wel ja aan de spaarbank „Ik niet I Ik vertrouw niemand Wil je zien waar ik het bewaar Zg gingen naar de slaapkamer, waar zy onder in haar kist zooht en toen zegevierend een kous omhoog hield, die zwaar was van het geld. Zy maakte hem los en wierp den inhoud op het bed. Laten wy bet eens teilen- Ik weet niet eens hoeveel ik heb." De echtgenoot bad tranen in de oogen minder van blijdschap dan van wroeging over zyn twyiel, dat die vrouw hem uit eigen be lang genomen had, toen hy met éen oogopslag zag dat zy meer bezat dan by. Andere tranen, noch van blgdachsp, noch van wroeging verduisterde de oogen der vrouw» „Het is het weinige," zei zy „dat mS over bleef na den dood van Faziola en nadat ik mgn goed verkocht had, toen myn zoon f 1589; P. J. Visser Pz., Hansweert, voor f 1499M. Meertens, Hoek, voor f 1395 en A. A. de Wilde, Goes, voor f 1290. Door de notarissen Van der Moer te Ter- neuzen en Verstralen te Somerghen werden 23 en 30 Juli, iu het Nederiandaohe Logement te Ta rneu zen, ten verzoeke van de erfge namen van deu heer August Adolf van Haelst en madame Rosalie van Haelst—Thomaes, beiden overleden te Zuiddorpe, in het open baar verkocht verschillende onroerende goe deren gelegen in de gemeente Hoek. Koopera werden van: pare. 1, do hofitede enz. groot 44.6590 h., F. Haak, Ter neuzen, voor f 74.454.40 pere. 2, 3.2450 h. beplanten dyk, M. van Haelst, Moerbeke, voor 1 509.70; pero. 3, 2.0435 li. bouwland, Pr. Meertens voor f 3915.20 pere. 4,2.0590 h. id., denzelfde voor f 3742.80 perc. 5, 2.5670 b. id., Jacs. Meertens voor f 4896.60 perc. 6, 3.5260 h. id., J. J. van Doeselaar os. voor f 6409.40; perc. 7,1.5930 h. id., demelfde voor f 2967.20 perc. 8 tot en met 14, 2.5590 h. bouwland, denzelfde voor f 4823.90 perc. 15, 16,50 a. welgrond, denzelfde voor f 340.60; perc. 16, 55.90 a. weiland, J. Wolfert voor f 514.30 perc. 17, 4.7935 b. bouw- eu weiland, A.C. Keukelaar voor f 6239.20; pero. 18(i, 2.2605 b. bouwland, J. Wolfert voor f3094.40; pero. 18b, 1.7225 k. id., deuzelfde voor f2435.30; pere. 19, 1.0930 b. id., denzelfde voor f 1300 perc. 20, 2 3240 h. id., R. van Dixhoorn voor f3285.70; pero. 21, 5.3915 li. id., C. Dieleman voor f7017 80; perc. 22, 2.9380 h. id., A. de Feyter voor f5472 40; perc. 23, 1.3520 h. id., J. J. van Doeselaar voor f3731.90; pero. 24, 1.5250 h. id., J* van 't Hoff os. voor t 4654 40. Alles behoudens boomprgs van perc. 1 (1663, pero. 2 f3500 en perc. 15 f100. De koopers, by wier naam geen woonplaats is genoemd, wonen te Hoek. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Donderd. 9 Aug. Zomerconoert. Schut tershof. Zondag 12 Aug. Zondagavond-concert Schuttershof 8 u. Zondag 12 Aug. Verryding kampioeusoh. van Zeeland N. W. B. Zondag 19 Aug. Wielerwedstryden. Kermisvermakelijkheden. Eiken avond. Voorstel). Specialiteiten- Geselschap. Schutters hof 8 n. Voorstelling Alber en Bosch 8 u. Voorstelling Paardenspel Dam 8 u. Café Chantant. Café De Eendraeht. Café Qroenewegen. Biomatograaf. Markt. V r y d a g 3 Aug. Kinder- en Familievoor stelling Alber en Bosch 2 u. Vrijdag 3 Aug. Kindervoorstelling Frits van Haarlem 2 u. Vlissingen. Vrydag 3 Aug. en volgende dagen Concert Weener Dames, kapel. Grand Hotel 8 n. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Da ;um Plaats. Voorwerpen. Informaüëu, 3 Aug. Vlissingen, (verp.) Tienden, Loeff. 3 Gobs, Aagtekerke, Boereninspan, Pilaar. 3 Inspan, Rosier. 7 Veere, B Oostkapelle, (verp.) Tienden, Loeff. 8 Inspan, De Vos en W. Verstegen 8 Kloetinge, Inspan, Pilaar. 10 Kloetinge, Inspan, Pilaar. 10 B O. W. Sonb., Koffiehuis enz., De Vos, 15 a Koudekerks, Inspan, Loeff. 15 Domburg, Huis en erf enz. Havers. 16 Middelburg, Huizen enz.. Haven. gestorven was." Als die zoon was biyveu leven, zou zy er niet aangedacht hebben, op haar vyftigate jaar nog te hertrouwen t „Myn arme Faziola!" riep Falgenzio aangedaan uit. Om alle ontroering te overwinnen en de droeve herinnering te verdoven, herhaalde zy „Laten wy het eens tellen." Zy begonnen. Hun blikken verhelderden naar mate zy het geld soort by soort op sta peltjes legden en de bankbilletten optelden terwijl de wyn, waaraan zy niet gewoon waren bun bloed «nelier deed vloeien. Zoo gingen van lieverlede al hunne gevoelens over in gemeensebappeiyke biydsohap en eer de man gereed was met tellen, stak hy zyn magere armen nit voor een bedeesde echteiyke omar ming, nog eens herhalende„Myn arme vrouw!" zy glimlachte. Het was slechts een oogenblik. Maar in dat oogeublik zouden zy misiebien wel en het spaarbankboekje èn bet geld nit de kous heb ben willen geven, om tien jaar jonger te zyn. Met een zucht sei zy„Ik ben vyftig jaar, Falgenzio." Hy liet haar los en begon weer te tellen. (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2