BUITENLAND. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. Te Blerik is 'i nachts door het uit- «jjjdeo van een ruit ingebroken. De dief heelt ia de huiskamer uit een gesloten kast alle gunden en zilveren sieraden, benevens een aan zienlek bedrag aan geld gestolen. Tengevolge van de hitte besweek een hnlpstoker op de stoomboot Paul va* Vlisiin- gen van Rotterdam naar Deventer. Te Landsweer kwam een 30 jarig arbeider iu het hooiland om als gevolg der groote warmte. Te Dassen werd een kind door de hitte ongesteld en stierf. Te Zwolle is Donderdagmorgen een boe- reuwoning, waarin twee gezinnen huisden, geheel afgebrand doordat de l&jarige zoon van een der bewoners, een brandende lamp op een donkere plaats, waar hij werk moest ver richten, te dioht by de zolder had gehangen. Er bevond zich een groote voorraad hooi in het perceel. De inboedel van een der gezinnen was ver zekerd, doch die van het andere niet. Dit verliest alles, ook een som geld, daags te voren ontvangen voor een verkocht stukgrond. Het hoofd des gezins woonde sedert eenige maan den te Zwolle, doch had verzuimd zijn polis te laten overschreven. Een gestreng schoolhoofd te Muntendam (Groningen), wilde op een der laatste snik- beete dagen, hoewel de temperatuur reeds 32 gr. in de schaduw was, tij a amechtigen en in dese temperatuur weinig leergierige scholieren geen vrijaf geven. De jongens der hoogste klasse maakten zich hierover warm, protesteerden en verlieten om 11 uur de sohool. Toen gingen zy naar den burgemeester en klaagden hem roerend hun nood. De burgemeester stond hun de vaoantie toe. Al zingende trok men daarop naar de school, om daar den onderwyzers de tyding mede te deelen. DE MACHINISTEN EN STOKERS. Het gebeurde te Dordreoht op de fede- ratieboot Anton cn Irene biykt geenszins- over dreven te zyn voorgesteld. By onderzoek is gebleken dat tal van schoten gelost zyn, waar van duideiyk de sporen zyn gevonden. Een aantal andere kogels, op korten afstand geschoten, zyn door de pyp heengedrongen. Zoo is er een achter door den schoorsteen heengegaan, die biykens de sporen tegen de plaat is teruggeslagen. Een andere drong door den ketelmantel door, doch aprong tegen de roohkaat terng. Eindeiyk is de boot ook nog midscheeps aan de machinekamer door een kogel getroffen. Maar er is ook op de boot geschoten, toen zy al lang was weggevaren, dat biykt hieruit dat er aan atnnrboordzyde der stakeraboot een kogel in den schoorsteen is gekomen, die in de eerste plaat is biyven zitten. De kogel had dus geen kraoht meer om door de heen te dringen; wel een bewys dat er op grooten afstand is geschoten. Verder is het vreemd dat ook met hagel iH gesohoten. De boot toont daarvan sporen en een persoon is door een korrel aan de hand getroffen. Het getal der verwonden bedraagt vier. Een hunner, H. Schelfkent, die een kogel kreeg onder het sleutelbeen (en welke kogel onder het schouderblad zyn lichaam verliet), ligt in het ziekenhuis. Zyu toestand levert geen le vensgevaar op. Hy werd getroffen, toen by over de reeling keek. De mariniers hebben gerapporteerd dat de stakersboot iangszyde van de sleep kwam en deze trachtte op te duwen naar den oever, natuuriyk met het doel haar omhoog te laten varen. Toen werd door hen gesommeerd, maar de opstnirenden der boot gehoorzaamden niet, waarna de mariniers eerst met losse, doob daarna met scherpe patronen schoten en drie perioHen troffen. De Dordrechtiche bestnardershond houd» heden avond een openbare vergadering, waar besproken zal worden het optreden der mili tairen tegen de stakende machinisten en sto kers en het schieten op de boot der federatie. De heer H. van Kol, lid der Tweede kamer, zal als spreker optreden. Genoemde heer stelt zich persooniyk op de hoogte van het gebenrde. Naby Wanlsort zyn in de Maas een dame, uit Dinant, haar eehtgenoot en haar zoon ver dronken, toen zy met een bootje een tochtje op de Maas wilden maken. Heden wordt, in tegenwoordigheid van president Lonbet, te Parys het internationale persoongres geopend. Aan het slot der werkzaamheden biedt de president der Franscbe Republiek den jonrna listen op het Elysée een feest aan, waar door de Opera en de andere gesnbsidieerde gezel schappen een kunstprogramma zal worden sf gewerkt. Dc Petit Temps bevat een hoogst be langryk besluit van den hoogeren onderwya raad, strekkende tot vereenvoudiging v&n de Fransche taal, zobwel wat betreft syntaxis als ortographie. Doel is het onderwjjn te ontlasten van een massa kleinigheden en moeieiykimden, die de taal zonder noodzaak ingewikkeld maken. Te Elberfeld verwekt ecu geval dat zieh in den Gemeenteraad voorgedaan heeft, groote vrooiykheid. By de behandeling van een voorstel over de gemeeuteiyke markthal kregen de raadsleden het stnk gedrukt voor zieh met de eveneens gedrukte by voeging: „De Voor zitter. Verlangt een der leden het woord? Daar niemand bet woord vraagt, verklaar ik dat de voordracht algem?enen bijval vindt." Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met stemmen aangenomen." Het aantal stemmen alleen was opengelaten, daar een of meer leden afwezig konden zyn. Maar vooraf was blykbaar de zaak in geheime zitting zoo totaal afgehandeld, dat vóór de openbare maar al de aanneming naar de stadidrnkkery was gezonden en een beetje voorbarig al vóór de stemming in druk aan de leden werd mede gedeeld TeMuhlheim a/d Ruhr is Zondagmiddag een arbeider door zyn kameraad by een fiets- optocht op glniperige wyze vermoord De moor denaar, die aleohts 22 jaar oud is, moet deze daad uit wraak wegens ondervonden beleedi- ging gepleegd hebben en is nu naar de Hol- landsohe grenzen gevlucht, daar hy uit Wehl ofDidam afkomstig zou zyu. Het stadje Lauenbnrg iu Pommereu is door een zwaren brand geteisterd. Da brand ontstond in eene bakkerij en daar er sterke wind heersohte sloegen de vlammen over op de nabystaande huizen, waarvan er 25 af brandden. De schade wordt op een halfmïl- lioen mark geschat. Prof. Waisermanu te Beriyn heeft in een geneeskundig weekblad mededeelingen gedaan over de jongste inflnenza-epidemie te Beriyn. Het merkwaardig versohynsel heeft zich daarby voorgedaan, dat de inflnenza-baeterie, die 10 jaar geleden in groote menigte in de spnta van aangetaste personen, meestal met aandoening der ademhalingawerktuigen, werd gevonden, nu in vele gevallen ontbrak en by acute ge vallen vaak na 24 uren was verdwenen zonder dat do ziekte afnam. Integendeel, velen over leden na aandoeningen van het hart, spierver- lammingen enz., wat prof. W. voor versobyn- ■elen van vergiftiging hondt. Hy vermoedt dat vele zieken reeds 10 jaar geleden aangetast waren geweest en daardoor een zekere mate van onvatbaarheid hadden verkregen, welke wel niet een nienwen aanval uitsluit, maar wel tot spoedige oplossing der kiemen en daar door tot vergiftiging leidt. Tevens vreest hy dat in deze gevallen een voorbode is te zien van een nieuwe hevige epidemie. Te Beriyn zyn by naaisters en kleer makers herhaaldeiyk gevallen van zeer kwaad aardige aandoeningen van lippen, tandvleesch en tong voorgekomen. Dit wordt toegeschreven aan de slechte gewoonte om het naaigaren in den mond te nemen of met speeksel te be vochtigen. De verfstof van het garen is ver- moedeiyk de oorzaak. Alweer een nieuw goudland: Men meldt althans, dat in 't Noorden van Noorwegen, in den omtrek van Koropole, belangrijke goud- hondende zandlagen zijn gevonden. Het Noorsob gouvernement heeft daarom besloten in begin ven Mei aanstaande twee expeditie» neer die plaatsen te staren. Omtrent een ander gondland is een belang- ryke beslissing genomen, en wel over Klondyke. Toen daar goudmynen ontdekt werden, bleek de Amerïkaansob-Canadeesohe grena niet goed vast te staan, waaruit een conflict ontstond, dat by na tot ernstige verwikkelingen leidde. Een ingestelde grens commissie heeft nu de voornaamste goudvelden aan Canada toegewezen. In Nienw Orleans beeft een ware neger- jacht plaats gehad. Vele zwarten zyn ernstig gewond en de politie was niet in staat om de moordenaars in hnn bloedig werk te stniten. Een proclamatie van den burgemeester bleet zonder gevolg. Deze onlnsten zyn te wijten aan een moord op het hoofd der politie en van enkele mannen door negers, die zy wilden gevangen nemen. wy hebben er reeds meer op gewezen, dat in de berichten uit China telkens verwarring bestaat ten aanzien van den datum, eeu ge volg van het gebruik van tweeërlei tydreke uiug. De Chineezen toch gebruiken noch de Gregoriaanicbe, noch de Juliaansohe tydreke- ning, die by ons in zwang zyn. Wy hebben eeu zonnejaar, de Chineezen een maanjaar. Het Chineesohe jaar begint met de eerste nieuwe maan, nadat de zou in het beeld van den Waterman is getreden en heeft slechts 354- 355 dagen. De maanden hebben 29—30 dagen Om dc overeenstemming met het zonnejaar te herstellen, wordt alle 2—3 jaar een bijzondere maand ingeschoven. Het is te begrfjpen dat daardoor de data van China en Enropa langryk verschillen. Tegenwoordig scheelt het 4 dagen. Een paar voorbeelden zullen dit ophelderen. Op eenige mededeelingen van Fransche missies, pas ontvangen, staan 2 datumseen Chinee ache en eau Europeesche aldus: „de tiende dag van de vyfde maan" (6 Juni 1900), op een andere staat „de derde dag van de vyfde maan" (30 Mei). Men zal zich herinneren dat de tydsbepaling van Von Ketteler's moord zweefde tnssohen 16 en 20 Juni. Vermoedeiyb is dus Von Ketteler 16 Juni vermoord, op welken dag in Europa de tijding ontvangen werd. Volgens Chineesohe tydrekening was het de 20a dag van de 5e maan. heeft, afkomstig moet zyn van een in de naby- faeid van Bsriyn neergeslagen bliksemstraal. TERECHTSTELLING VAN TWEE STAAT 8LIEDEN. De vorige maand is door ons herhaaldeiyk melding gemaakt van spanning tusschen Japan en Korea, wegens de gruweiyke mishandeling van eenige Koreanen, beschuldigd van mede plichtigheid aan den moord op de koningin van Korea. Daaromtrent wordt na het volgende gemeld. De Koreaausohe staatslieden Yuan en Ad, de hoofden der onder Japansehen invloed in Korea op het getouw gezette hervormings beweging, die hnn veilige schuilplaats in Japau naar het «chynt in vertrouwen op de belofte van Koreaaniche afgezanten hadden verlaten, zyn in hun land aan de vreeseiykste folteringen onderworpen en ver volgens terechtgesteld. Ofschoon de Japan- sohe gezant tegen de arrestatie van beide staatslieden van Korea geprotesteerd en van den koning ook de toezegging bekomen had, dat zy niet zonden worden gemarteld, bekom merde zich het hoofd der Koreaanache politie daar niet om. De gevangenen, wien men de handen brak en de voeten verbrandde, werden op de afsohuweiykiehe wyze gegeeseld. De folteringen dnnrden zeven dagen, waarna de reohteriyke autoriteiten van den koning de bekrachtiging van het over de rampzaligen uitgesproken doodvonnis verlangden. De ko ning echter waagde het niet, uit vrees voor deu Japansehen gezant, dit vounis formeel te bekraohtigen. De president der politie begaf zich te 3 uren in den ochtend in de cel der halfdoode gevangenen en liet hen in zyn tegenwoordig heid worgen. Zóo is het einde van in on genade gevallen staatslieden in het verre Oosten. GEVAAR VOOR DEN BLIKSEM BIJ DE TELEFOON. Een merkwaardig geval van verwonding van een telefoon ambtenaar door den bliksem heeft zieh te Soböneberg naby Beriyn voorgedaan. Toen men op het telefoonkantoor aldaar de aanwezigheid van groote hoeveelheden electri eiteit in de lucht waarnam, gaf de chef last den dienst te staken, doeh bij het maken van de laatste verbinding werd hy plotseling door een electrisohe ontlading getroffen. Hij behield het bewustzyn, leed echter hevige pjjn, hoewel geen kwetsuren waarneembaar waren. In zyn toestand is intumehen byna geen ver betering gekomen, en men gelooft niet, dat hy ooit volkomen zal genezen. Da geheele linkerzijde van het lichaam is gevoelloos geworden, en in het hoofd heeft de zieke voortdurend het gevoel, alsof er in gehamerd wordt, terwyi hy in de rechterlede- maten en voornameiyk ia de hand en den voet door uiterst pijolpe trekkingen wordt geplaagd, die, evenals de verlamming en het gehamer iu het hoofd op eeu gewelddadige prikkeling van het zenuwstelsel, door de in het lichaam gedrongen hoéveelheid eleetriciteit veroorzaakt i>. Over de oorzaak van bet ongeluk is uit een ingesteld ondersoek alleen gebleken, dat de eleetrifoho stroom, die den ambtenaar getrofen CHINA. Brussel. 27^Juli. Volgens berieht van den Belgischen vice consul te Tient-siu schreef de Eugelsohe gezant 4 Juli aau de consuls te zyn opgesloten en genoodzaakt te zyn paarden- vleesoh te eten, maar toch nog weerstand te kunnen bieden. Een bediende van de Duit- sohe ambassade, die Peking den 9 verliet, zeide dat de Eugelsohe ambassade alleen 'a nachts werd aangevallen. London, 27 Juli. De correspondent van Daily Mail te Shangai seint een brief ont vangen te hebbeu van deu Eugelschen gezant Mae Donald, d.d. 6 Juli. Daarin wordt bericht dat nog 3 legaties bleven staan Hy hoopte het nog 14 dagen te kannen uithouden, maar b|J eeu scherpen aanval slechts 4 dagen. Men wordt voortdurend met granaten be schoten. Berlijn, 27 Jnli. Wolff's bureau verneemt uit Tient sin van den 24en, dat een bode 15 Juli Peking verliet. Deze deelde mede, dat prins Ching door generaal Tan verslagen is de vreemdelingen zioh verdedigen in de noordelijke kathedraal,naby de keizeriyke stad. Shanghai. 26 Jnli. Admiraal Seymour is hier aangekomen. Er liggeu hier nu 9 oorlogs bodems en wel 4 Eugelsohe, 2 Japansche, 1 Amerikaausob, 1 Nederlandsch eu 1 Fransob Ten overstaan van den notaris J. W. Verhuist werden Donderdag op de bovenzaal der soeieteit De Vergenoeging alhier in het openbaar verkocht de volgende te Middelburg gelegen onroerende goederen een hnis en erf met tuin in de Lange Gaere wyk K no 316, voor f 1201 vyf perceelen bouwterrein aldaar, voor f 2050; een pakhnis en erf aan de Beestenmarkt wyk K no 301 en een erf daarnaast, voor f 1800. Vergaderingen, Concerten enz, Middelburg. Zondag 29 Jnli. MetinóaMatrozen Muziek korps. Tuin Noord- Bolwerk 2l/a Q- Dinsdag 31 Jnli. Concert Weener Dames- Icapel-Dürnberger. Tuin Noord-Bolwerk 7l/s u. Donderd. 9 Aug. Zomerooncert. Schut tershof. Zondag 12 Aug. Zondagavond-concert. Schuttershof 8 n. Zondag 12 Ang. Verryding kampioensob. van Zeeland N. W. B. Kermisvermakelijkheden. Eiken avond. Holl. Tooneelgez. A.van Lier. Schouwburg 8 u. Voorstell. Specialiteiten- Geselschap. Schutters hof 8 u. Voorstelling Alber en Basch 8 u. Voorstelling Paardenspel. Dam 8 u. Café Chantant. Café De Eendracht. Café Qroenewegen. Biomatograaf. Markt. Schouwen. Woe u ad. 1 Aug. Zeeuwsche Zeudiugsdag. Naby Zierikzee. Di oorlog is ZoM'Afrlkh Balmoral, 27 Juli. French stiet op zyn maricb naar het Oosten op 2000 Boeren, die echter terugtrokken. De Boeren zeiden den guerilla oorlog door te zetten tot na de presi dentsverkiezing in Amerika, daar hun inter ventie is beloofd als de demoeraten het winnen. Maseru 26 Jnli. Generaal Rundle bezette Kommandonek. De Boeren trokken terng op Foerieberg. Onder de Engelsehe troepen heerseht de koorts. Er zyn veel sterfgevallen. Kaapstad 26 Jnli. By de behandeling in bet parlement van een correspondentie over de toepassing der krygswetten, stemden 45 leden ten gunste van de regeering en 41 tegen. Sohreiner, Solomon en drie andere Holland- aohe leden stemden vóór de regeeriBg. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland, Datum Plaats. Voorwerpen. Information. 28 Jnli Zontelande, Bouwland ene., 30 d leraeke, Vruchten enz., 30 VrouwepolderXverp.) Tienden, 31 s Vlisaingen, Afbraak. 1 Aug. Wolfaartsdjjk, Inspan, 2 Middelburg, Tiendvruchten, 3 a Vlisiingen, (verp.) Tienden, 3 s Goes, Boereninspan, 8 Aagtekerke, Inspan, 7 a Veere, (verp.) Tienden, 8 a Oostkapelle, Inspan, O. W. Soub., Koffiehuis enz., Domburg, Hnis en erf enz,, O. W. Soub., Inventaris, Biggekerkp, Fofatede enz., Oostkapelle, Bouwland enz., Gos8, Hofstede enz., Domburg, Hofstede, Biggekerke, Vruchten te velde, Huvers. 'sfl.-Arendsk.,(VerpHofstede, Tak. Tak. De Vos. Tak. Hendrikse. De Vos. Verhuist. Loeff. Pilaar. Rosier. Loeff. De Vos en W. Verategen De Vob, Huvers. De Vos. Huvers. Verhulit. Pilaar. Tak. maakt van het transport te water en Rusland en Frankrflk deelen dus tusschen Takoe en Tlent-sin de lakens uit. Rasland heeft reeds een dienst ingesteld van vyf treinen per dag tusschen beide plaatsen. Bovendien is bet ook meester van de telephoou en telegraafhet maobtelooze Engeland neemt nu zyn toevlucht tot de Mareoni-telegraaf, en zal dus, geiyk een spotvogel onlangs be weerde, de wereld verbazen door alt de lacht gegrepen nieawstydingeu. Voor het oogenblïk hechte men aan die kibbe- larye natuuriyk niet te veel waarde. Alles zal zich wel schikken, nu de stryd nog moet aanvangen. Maar toch zullen er weinigen zyn die gelooven, dat de samenwerking tus schen alle mogendheden, wier sympathieën en belangen zoo met elkander in stryd zyn, op den duur mogeiyk is. En de toestand kan te sneller tot ontwikkeling komen, omdat de mogendheden niet worden beoordeeld naar hun wensehen en hnn aanmatiging, maar naar hnn machtsmiddelen. Chamberlain beweerde eergisteren, dat de Boeren zieh vergist hadden ten aanzien van de machtsmiddelen van het Britsche ryk. Dat misverstand is na opgeheven, zoo zeide hy Oeh arme 1 Alsof niet elke dag de bewyeen van het tegendeel levert. Dat Engeland zich misrekende met deu oor log in Zuid-Afrika wordt niet alleen iu het bnitenland opgemerkt. Het Eugelsohe parlementslid sir Wilfrid Lawsou heeft dan moed gehad iu het Lager huis te verkondigen, dat Engeland zyn prestige en zyu positie iu de wereld heeft verloren, Geiyk bad sir Wilfrid Lawsou zeker, want dat de Boereu zoo sterk wareu, dat zij Engeland zonden dwingen zyn positie iu China onverdedigd te laten, ziedaar eeu nog grooter misrekening dan die van de Boeren, wier misrekening tooh altyd nog niet geheel is afgesloten. Zelfs de beden ontvangen beriobten doen dat nog zien. Nauwkeurig de positiën te bepalen ia in een guerilla-oorlog onmogeiyk. Maar tooh biykt nit allerlei aau- wyzingen dat de Boeren vele voordeeltjes be halen. Eu algemeen is men het in Engeland daarover eens, dat in Znid-Afriba geen man kan worden gemist. Sommigen zien daarin een voordeel voor de Boeren, Zoo h.v. de hoofdredacteur van het Hbli,', die beden mededeelt wat hy antwoordde aan een Eogelsoben vriend, die zioh over Engeland'» moeieiykheden had uitgelaten „Er is voor gezorgd dat de Boeren weten wat in het Oosten geschiedt, en hoe Engeland daar troepen noodig heeft. Hoe langer de Boeren het uithouden, hoe meer kans er is dat ;de Epgelschen genoodzaakt zullen zyn eervolle vredesvoorwaarden aan te biedend Wellicht kan dit Jingoes doen beseffen dat de „misdadigers", die schuldig zyn aan de ont zettende misdaad om voor hnn vaderland hnn goed en bload te geven, nog zoo buitengewoon misdadig niet zyn 't Is een staidpnnt als een ander. Maar 't kan evengoed zyn, dat Engeland, nn het in China zooveel verliest, Znid-Afrika des te krampachtiger zal vastbonden, dol van woede. De Afrikaanders ondervinden dit na reeds, gelijk hieronder biykt. Engeland en Engelands dienaren doen booze,' eerlooze dingen. Is dit een ramp Yoor heden misiohien wel, maar voor morgen niet. Wakkert den rassenhaat maar aan, g® Milner en RobertsEn elk onrecht, den Afrikaander aangedaan, zal zioh later wreken Vllsslagen. Voor het tweede gedeelte van het staatsexamen voor eandidaat-notaria is geslaagd de heer Jaos. C. A. Havers alhier. Rotterdam. Hedenochtend te halfacht zocht een dronken bootwerker, P. Grooten- boer genaamd, in de Boompjes rnzie met verschillende personen, waarna hy een anderen bootwerker, zekeren Vreeswijk, een diepe messteek achter het rechteroor toebracht. In het bureau der rivierpolitie werd door een geneesheer de eerste hulp verleend, waar na de gewonde, in levensgevaariyken toestand, naar het ziekenhnis werd overgebracht. De dader was zoo dronken, dat hy eerst heden middag te twee uur kon verhoord worden. Hy bekende toen deu aanslag gepleegd te hebben. 's Gravenhage. Heden nacht vergaderen de oondnotenrs en de koetsiers der Haagsche tram, ter bespreking wat hnn te doen staat na herhaalde weigering der directie om den arbeidstyd te verkorten; er gaan stemmen op voor staking. Amsterdam. De directie der Nederlandsch Zuid Afrikaanscke Spoorwegmaatschappij ont ving berioht van den consul-generaal te Kaap stad, dd. 26 dezer dat het 3e stoomschip Barwarden Castle met 250 geëmployeerden van Simonstad is vertrokken. De namen zyn onbekend. Waarsohynljjk zullen zij debsrkeeren te Vlissingen. Algemeen Overzicht Wij hebben de laatste dagen weinig gehoord van het oorlogsterreia in het Verre Oosten. Veel gaat daar niet om, maar toch heeft daar een zeer bslangryk voorval plaats gehad. Onder de telegrammen in ons vorig nommer deelden wy reeds mede, dat tusschen de be velhebbers te Takoe verschil is ontstaan over een opdracht aan de Russen om den spoor weg, die een voorstad van Takoe met Tient sin verbindt, te bewaken. Engeland en Amerika waren daartegen en toen zy overstemd wer den, verzochten de admiraals aanteekening van bun stem in het proces verbaal. Om dezen spoorweg is al meer gestreden. Wellicht herinnert men zich nog, dat reeds by den eersten opmarsoh ongenoegen tusschen de Fransohen en de Eogelsohen ontstond. Men verdacht den Engelschen dat zy het vervoer van andere troepen tegenhielden, waarop de Fransche soldaten zeiven een trein voor zioh in beilag namen. Het conflict werd destyds bygelegd, maar nu heeft het een officieel, dus eeu veel ernstiger karakter gekregen. Bovendien is er op hetzelfde gebied nog meer dat kwaad bloed zet. De Russen moeten volgens de Eogelsohen erg bazig optreden op de plaatsen waar de verbonden troepen een asnvankeiyk succes mochten behalen. Zoo heb ben zy niet alleen den spoorweg maar bet ge heele verkeerswezen tussohen Takoejen Tient-iin onder bun controle genomen en reeds maat regelen voorbereid om ook het transport tot Peking te regelen tot de vyandeljjkheden ten einde zyn en de iyn weer aan China kan worden overgedragen. Admiraal Saymour is wel met kracht van argumenten tegen Ra Bland's eigenmachtig her stellen van den spoorweg buiten Tientsin op. getreden en beweert, dat dit feiteiyk de taak was van Engeland welk land natuuriyk mag toekyken Frankrijk heeft zich intuMeheu moester ge Beknopte Mededeelingen. De Fransohe nationalistische pers be« weert dat Znrlinden en Nógrier weer in actie- ven dienst hersteld aullen worden. Max Régis, was verleden jaar na eeu mislukte imitatie van de fort Chabrol-gesohie- denis, naar Spanje gevlucht. Voor een paar weken kwam hy echter over de grens, waarna hy werd gearresteerd. Deze week heeft hy terecht gestaan, met het gevolg, dat hy en sjjne vrienden allen werden vrygesproken. Maar Régis kreeg een volksovatie en beantwoordde die met een verklaring noch reaotionnair noch olericaal te zyn. Hg was repablikeiu en vry- denker. Régis wil na als vry williger naar China. Hij heeft ten minste aan de jury gezegd, dat als deze hem vry sprak, hy zyn vaderlands: liefde zon bewyeen door te gaan veohten. Deze Franschman is geiyk men weet van g«: boorte Italiaan. In het Engelsehe parlement heeft Bal four gezegd, in antwoord op een interpellatie, dat gedurende de twee laatste jaren de uitvoer van Engelsehe steenkolen naar Frankryk ge stegen is van 2.760.000 tot 4.230.000 ton in haifjaariffksche termijnen. Het besluit, waarby de koningin den nit: voer van wapenen, en munitie zou knnnen ver: bieden naar landen, die met Engeland in oor log zyn, zal zoowel de steenkolen als het oorlogsmaterieel omvatten. Dat besluit zal weldra by derde lezing door het Hoogerhnia worden aangenomen. De liberale pers in Spanje toont nu neiging om zieb te buigen voor de keuze van de prinses van Asturië, die met graaf Cacerta zon trouwen. Zy erkent dat vorsteiyke hu: weiyken niet meer de vroegere beteekenii hebben. Tooh zal een deel der party, vooral Romero Robledo, zioh biyven verzetten. - De Engelschen hebben zieb meester ge maakt van het kamp der Ashanti'a te Kokof u« De Asbanti'o zyn gevlucht. De Engelaohen heb ben de stad verbrand en bet kamp vernield,, De gonverneur-generaal van West-Afrika bevestigt dat de ezpeditie-Plsnobet in een hinderlaag is gevallen by Atar. Men vefj moedt dat twee Europeanen en een tolk levend in handen, van den koning van Adra zjju gevallen.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2