FEUILLETON. BUITENLAND. B a 1 a m LAATSTE BERICHTEN. brandwonden over het geheele lichaam en ia naar het gaathnia vervoerd. De heer dea hnizes en diena huishoudster bekwamen by het bluisohen brandwonden aan de handen. Een begin van brand was spoedig bedwon gen. Te Botterdam speelde een 13jarige knaap inet een seherpa revolverpatroon, die ontplofte en in de linkerhand drong om er by den pols weer uit te komen. Hevig bloedend werd de knaap naar het ziekenhuis vervoerd. Eenigen tijd geleden werd met eenvoor- atel van een Sohiedamaoh raadslid, om paal en perk te atollen aan het opjagen van atof door lange vrouwenkleederen, nogal de draak ge stoken. Dat men er elders evenwel anders over denkt, biykt uit een blad te Weenen. Het meldt nl., dat het in de laatste vergadering van den distriotaraad te Weenen tot een debat ia gekomen over de japonaleepen. De diatricts- raad had er beswaar tegen, dat de dames in de openbare tuinen en plantsoenen van het district haar dikwyii zeer lange japonnen in het stof lieten sleepen en daardoor dikke stof wolken omhoog jagen. De tuinen over woog de districtsraad, en terecht zyn er voor het genoegen van het publiek en worden het meest bezocht door zulke lieden, die geen villa op het land kunnen huren en na volbraobten dageiyksohen arbeid een weinig rissche lucht willen scheppen. Dientengevolge werd een besluit aangenomen, dat de dames verplicht, zoo zy lange japonnen dragen, voortaan de sleepen in de hand te dragen, tenzy ze door den sterken arm van het gezag wenschen te worden verwyderd. Woensdagochtend is te s'Gravenhage een dienstbode die bezig was met glazen te was oehen, uit de derde verdieping op straat ge vallen. Ernstig gekwetst werd zy naar het gasthuis gebracht. Te Seheveningen viel iemand, toen hy uit den in beweging zynden trein wilde sprin gen en werd een eind medegesleept. Ernstig verwond per brancard naar het ziekenhuis vervoerd, bleek zyn toestand levensgevaariyk te zyn. Aldaar verdronk by het baden in zee een milicien van het regiment grenadiers en jagers. Volgens het Haarl. Daghl. zyn Zondag meer dan 130 processen-verbaal opgemaakt wegens het reizen met eendaagsohe retourbil jetten in treinen die niet voor buurtverkeer waren aangewezen. Te Warder ontstond een twist tuaschen twee veehouders, waarby een hunner door den ander met een zeis in de rechterhand werd geraakt, zoodat de pink byua werd afgesne den. Doordien de getroffene de hand op de borst hield, ontkwam hy aan het gevaar de scherpe zeispunt in de borst te krygen. De zaak is in handen der justitie. Aldaar is een 25jarige jonge man uit Schar- woude tengevolge van de hitte bezweken. Te Kampen viel een vrouw met haar l'/ajarig bind en een steenen hord van de trap. Het rechterbeen der vrouw werd op twee plaatsen gebroken. Als door een wonder bleef het kind ongedeerd. Te Leeuwarden stortte Woensdagmiddag een heistelling in, waardoor een 32jarig werkman zoo ernstig aan bet hoofd werd verwond, dat hy kort daarop overleed, een weduwe met éen kindje aobterlatende. - Een slachter te Groningen heeft een proces-verhaal uitgelokt wegens het in atryd met de verordening slachten in zyn huis. Hy wenecht de rechtsvraag beantwoord te zien ot een gemeenteraad bevoegd is by plaatseiyke verordening het slachten elders dan in een daartoe van geweentewege ingerioht slachthuis te verbieden. Te Oude Pekela geraakte in een fabriek iemand met den rechterarm in een machine beklemd, waardoor dat lichaamsdeel werd afgerukt. Dadeiyk werd de man naar Gro ningen vervoerd. In Braamboscb, gemeente Westerboven, brandden Dinsdag vyf kapitale boerderyen af door totaal gebrek aan water. Niets kon go- red worden. Alles was verzekerd. Te Erp heeft een 16jarig meisje brand gesticht by haar oom, by w ien ze sedert eenige dagen inwoonde. In heohtenis genomen, ver- klaarde zy dit gedaan te hebben om te wor den weggejaagd en by baar ouders terug te komen. Te Bokstel kwam een werkman tnssehen de buffers van een rangeerenden trein, waar door zyn schouderblad en eenige ribben ge broken werden. Men vreest voor bet leven van den man. In de zaak van den Selatispoorweg zyn drie der beklaagden veroordeeld tot 1 jaar en een vierde tot V» jaar gevangenisstraf. Twee werden er vrygesproken. Woensdag avond is een bevige brand uitgebroken in een party katoenbalen san de haven te Antwerpen. Door het flinke optre den der bemanning eener Japansche boot, werd een groote ramp voorkomen. Doch toen de brandweer verscheen, werden de Japanners uitgescholden, waarop dezen zich verdedigden, zoodat een kloppartij ontatond, waarby velen der vreemdelingen gewond werden. De ver ontwaardiging over dit optreden der brand weer is algemeen. Het vuur waa men spoedig meester. De warmte heeft op veel een noodlottigen invloed, vooral op de Parysohe tentoonstelling, waar het bezoek sterk afneemt. Men kan nu reeds voor 25 centimes entreékaartjes koopen: dat is 7< van deu pry> van de uitgifte. Won der is dit niet. Want hoewel wy reeda dichter by de sluiting dan by de opening zyn, zyn nog pas 15 van de 65 miljoen kaartjes ver kocht. September en October hebben dus veel goed te maken. Zelfs een paar middag concerten zyn uitge steld. Het verbrande paviljoen op de Parysohe tentoonstelling was dat van Guyana, niet dat van Martinique. In het laatot van Augustus zal op bevel van den Duitsohen keizer by Homburg in den Saalbnrg een openlnchtvoorstelling worden gegeven. Eon afbeelding van een Romeiaioh kamp zal de „clou" van hef feest zyn. Romeiniohe soldaten tallen de wallen van den Saalbnrg betrekken, welke burcht op kosten van den keizer is hersteld. De keizer zal door een der poorten den burcht binnenryden en als Ceiar ontvangen, worden door de leger: hoofden, de priesters en de patriciërs. De tooneelapelers van den schouwburg te Wiesbaden vervullen de hoofdrollen, behalve die vau den Céiar, waarvoor een eebte Céiar fungeert, zoo zegt het Hbld. De sneltrein Keulen—Beriyu is by Camen in botsing gekomen met een goederentrein. Een machinist en een stoker werden gedood. - Een staaltje van de hoogst zinryke wjjse waarop smokkelaars weten te werk te gaan, werd voor weinige dagen door Romeinsohe tolbeambten aan het licht gebracht. De sedert gernimen tyd op groote schaal gedrevene smok- kelary van wyn, berustte nameiyk eenvoudig op ecu lange, onderaardsohe buisleiding van meer dan een kilometer lengte, die haren aan vang vond buiten de barrière Triomfale, aan den voet van den Monte Mario en haar eind punt had binnen de ootrooi-grenzen in een hnis der Prati di Castello. Langs dezen onderaard- soben weg vlood de achoone Vino Romanesco onbelast en daardoor heel wat goedkooper in de vaten van eenige kasteleins, die daar schit terende zaken mede maakten. Na is hun gou den tyd voorby, want na langdurige zorg vuldige onderzoeking hebben de tolbeambten de bedriegiyke wynleiding ontdekt en vernield, en de smokkelaars gearresteerd. NOODLOTTIGE BLIKSEMSTRAAL. Dat de uitwerking van den bliksem steeds zeer uiteenloopt, is bekend. Een nieuw bswys daarvoor vindt men in de volgende mededeeling, aangaande het inslaan van het hemelvuur in een school te Dremmen (Zweden), waar 30 kinderen bezig waren. Terwyi bniten het onweder losbrak, hadden 4e kinderen juist hun vry kwartiertje en waren, in de verschillende klassen verstrooid, bezig met spelen en het nuttigen huneer boter hammen. Plotseling werd een bevige knal gehoord en tegeiykertyd vulde de kamer tioh met roet, aach en een sterk blauwaohtigen rook met een eigenaardig scherpen genr. Door den rook kon de onderwyzer duidelijk zien, hoe alle kinderen als by eene hypnose ver- styfden en de vingers uitspreidden. Daarna vielen zy allen met éen slag tegen den grond, Het verleden en de toekomst automobielen. 2 Uit het Franse h. De Revue Britannique zei: Laat men zich in gedachte twintig of dertig jaar verder ver plaatsen, wanneer deze logge, vormelooze donkere machine, die thans ons schoonheids gevoel kwetst, vervargen zal zyn door andere die sierlijk gebouwd zyn, en getooid met alle pracht en praal, met wapenschilden, als een xytnig uit een der eerste fabrieken. Die nieuwe machine zal onze reukorganen niet kwetsen door de nitdampingen van kolen of olie; maar zy zal de lucht vervullen met balsamieke geuren en de zintnigen der reizi gers streelsndaar dezelfde kracht, die haar voortbeweegt, met weinig kosten dieheeriyke geuren uit de voortbrengselen van den grond zal halen. In plaats van het oorverdoovende, eentonige geraas van onze tegenwoordige »y- tuigen, zullen de vêaren welluidende klanken voortbrengen. Eindelijk zal men met deze zelfde machine een smakelijk, weelderig mid dagmaal kunnen bereiden." De spoorwegen hebben ons in 1900 nog niet al die verbeteringen gebracht, welke onze vaderen in 1825 voorspelden. AMBDEE PICÏÏOT. III. Het examen voor stoker. Tot nogtoe hadden wy het „stoken voor het examen," hetgeen in de schooltaal beteekent de inspanning van het werk dat gemaakt wordt, kort voor de ontmoeting met den examinatormaar nu krygen wy het „examen voor de verhitting." Het werd tyd dat er een moderne klank kwam in de waarlijk verouderde reeks van on ze ontelbare examenspropadeutisehe en andere en men kan dit examen niet ver- wyten dat het niet modern is. De perkamenten diploma's der Sorbonne, hoe groot hnn waarde ook moge zyn, rieken alle een beetje naar het oude stof der bibliotheken of der lyeeën en het was de piioht van het einde dezer eeuw om ons een jong, friach diploma te bezorgen, uitgezocht voor de eerste salons, waar gestookt wordt. En na bezitten w§ dat eindeiykhet is het eerste democra tische perkement, dat naar fljn Spaansch vel riekt en ook een geurtje heeft van machine olie. Het is het elegante diploma dat de serie fatsoeniyke papieren voltooit en iedere man, die respect voor zichzelf heeft, zal er weldra een in deu zak moeten hebben, by zyn jaohtacte eu zija passe file.. Ongetwijfeld zal deze bul by uitnemend heid van de sporteeuw die aanbreekt, weldra een ware omwenteling in onze ziden te weeg brengen, want hst is reeds gemakkelijk te voorzien welke plaats die sal innemen in do maatsehappy der toekomst; er zullen menfoben gedeeltelijk als schynendö dood, gedeelteiyk ook in stuiptrekkingen. De onderwyzer, die zelf door den enormeu luchtdruk half verdoofd was, zag het voorgevallene in de klasse als op een grooten afstand. Daarop volgde een o ogenblik een doodeiyke stilte als van een kerkhof. Deze seconden brachten hem tot het bewnstzyn van zyaen toestand en tot bet gevoel zijner verantwoordeiykbeid. Met moeite sleepte by zioh naar de dear en deed die open. Iu ditzelfde oogenblik stieten eenige der kinderen een vreeseiykfl gil ait. Toen hnlp opdaagde, bevondeh alle kinderen ziob in een merkwaardigen toestand. Aan allen waren dnideiyk sporen achtergebleven van de werking van den bliksem. De meesten kon den niet hooren, anderen waren den verstik kingsdood nabij daar zy in het moment der katastrophe juist een moudvol brood genomen hadden. Kleederen en schoenen waren vaneen gescheurd, velen hunner hadden donkere vlekken en strepen op ar men en boenen, het gelaat, vooral in de om geving van den mond, was blauw. Niettegen staande dns na al deze kenteekenen als vast staand aangenomen moest worden, dat alle kinderen dpor den bliksem waren getroffen, en velen eerst na urenlange bemoeiingen weder tot hqn volle bewnstzyn konden worden terug gebracht, herstelden merkwaardigerwyza allen naar verhouding in betrekkei yk korten tyd en zonder eenig blijvend nadeeüg gevolg voor de gezondheid. Vergaderingen, uoncerten enz. Middelburg. Dinsdag 31 Juli. Concert Weener Dames kapel Dürnberger. Tuin Noord-Bolwerk 71/» u. Donder d. 9 Aug. Zomer concert. Schut tershof. Zondag 12 Aug. Zondagavond-concert. Schuttershof 8 u. Zondag 12 Aug. Verryding bampioensoh. van Zeeland N. W. B. Kermisvermakelijkheden. Zaterdag 28 Juli. Voorstelling Paardenspel. Dam 8 u. Zondag 29 en Maandag 30 Juli. Holl. Tooneelgez. A. van Lier. Schouwburg 8 u. Maandag 30 Jnli. Voorstel!, Speoialiteiten- Gaielschap. Schutters hof 8 u. Eiken avond. Café Chantant. Café De Eendraeht. Café Groenwegen. Biomatograaf. Markt. Vlissingen. V r y d a g 27 Juli. ConcertWilhelminahiptX. Grand Hotel 8 u. Woensd. 1 Aug. Zeeuw sche Zendingttdag. Naby Zierikzee. Datom 27 Juli 27 28 30 30 31 31 l Aug. 2 a 3 a 8 3 S •- 10 15 L7 17 17 17 22 28 a Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Plaat». Voorwerpen. Biggekerke, Hofstede enz., Woifaartsdyk, Boereninspan, Zoutelande, Bouwland enr., lerseke, Vrachten enz., Vrouwepolder,(verp.) Tienden, VllsBingen, Afbraak, Veere, (verp Tienden, Middelburg, Tiendvruchten, Vlissingen, (verp.) Tienden, Goes, Boereninspan, Aagtekerke, Inspan, Oostkapelle, Inspan. O. W. Soub., Koffiehuis enz., Domburg, Huis eu erf enz., O. W. Soub., Inventaris, Biggekerke, Hofstede enz., OoBtkapelle, Bouwland enz., Goes, Hofstede enz.. Domburg, Hofstede, Biggekerke, Vrnchten te velde, 'sn.-Arendsk.,(VerpHofstede, De Vos. Pilaar. Tak. De Vos. Tak. Hendrikse. Losff. De vos. Verhuist. Loeff. Pilaar. Rosier. De V os en W. Verstegen De Vos, Huvers. De Vos. Huvers. Verhuist. Pilaar. Tak. F uvers. Tak. Do Middelbwgsche courant wordt 's avonds t« zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent O. N. 3. DE VEV MEST- DAftH aldaar. zyn die hnn diploma van stoker zullen heb ben en er zich op beroemen, en men zal heel zacht fluisteren dat mynheer die en die het nooit zoover heeft kannen brengen. Men zal in de meeat ernstige biograpbieën lezen Hij was een afstammeling van een oud ge slacht iu Poitou, zoon van een officier die deelnam aan den veldtocht van 1870op den leeftyd van zestien en een halfjaar verkreeg hy op schitterende wyze zyn diploma als stoker, enz." Men zal merkwaardige voorbeelden van vlngheid aanhalende mondelinge overlevering zal verhalen voortplanten van ongeloofeiyke daden, verrioht door wonderoandidaten. De oëoreologen sullen schrijven: „De man, dien wy beweenen, was een uitnemend echtgenoot en vader. Hjj was een goed borger en uitstekend stoker De moeders zullen, evenals vroeger over onze verouderde propedeutische examens tegen elkaar zeggen„Hy is geslaagd, niet. tegenstaande hy te jong was, met of met bij zondere vermelding En op den five o' clock thea zal men de volgende gesprekken hooren„Wat hebt gy, lieve vriendin, het is alsof nwe oogen rood zyn van het schreien Achspreek er my niet vanmyn zoon Edmond is alweer gezaktBat is nu il de derde keer i" „Voor zyn examen in de rechten m „In de rechten Neen, daar is geen Rotterdam., la zake de aanranding by het Brogpoortgebouw te Feyenoord op Maan dagochtend is heden bet onderzoek gesloten. Van de vier gearresteerden is een naar de strafgevangenis overgebracht, terwyi de overi gen, nadat proces-verbaal was opgemaakt, zyn vrögelaten. De gearresteerde Kloek had zich met een revolver gewapend, wijl men tijdens de staking zyne vrouw bedreigd had dat tg weldra we duwe zon zyn. De toestand van den getroffene is nog ernstig. Op last der justitie is gearresteerd A. van Beek, voorzitter van den Machinisten- en sto kershond, wegens het zioh wederreohteiyk be geven aan boord van de Rynsleepboot Paul Dies 2, naar aanleiding waarvan prooesverbaal was opgemaakt. Krachtens bevelschrift der rechtbank alhier ia heden naar de strafgevangenis overgebracht de bootwerker B., wegens mishandeling van een niet-staker. Da gemeenteraad benoemde heden mejuff. C. A. Pijnappel te Middelburg tot leerares in de aardryksknnde aan de hoogere burgerschool voor meisjes. Ingekomen is de gemeenterekening over 1899, sluitende met een batig slot van f 512.862.16. Medegedeeld werd dat het verbod tegen samenscholingen is ingetrokken. 'a Cravenhago. Het voorstel om aan de vronwen in de Ned. Herv. kerk stemrecht te ▼erleenen, ten vorigen jare door de synode aangenomen en daarna aan de stemming van de leden der provinciale kerkbesturen onder worpen, is nu gebleken met 42 tegen 23 stem men te zgn verworpen. Overigens bleek nit de adviezen van grooten tegenstand by de kerkeiyke besturen en bleek ook van buitengewoon weinig sympathie er /oor by de vronweiyke leden der kerk. De heer Wolmarans, van het Zuid-Afri- kaansche gezantschap, is in de residentie aangekomen, met deD heer De Bruyn, secre taris der deputatie. De heer Wolmarans is voornameiyk hier te iande gekomen om mevrouw Reitz te be groeten, die spoedig hier te lande wordt verwacht. De heer Wolmarans zal zyn medegedele geerden weder ontmoeten in andere Europee- sohe hoofdstad. C H I N A. Londen 26 Juli. De Times verneemt uit Tientsin, dato 17 dezer, dat de admiraals, meerderheid van stemmen het toezicht op den spoorweg Tangkoe-Tientsin aan Rusland heb ben opgedragen. De Eogelsohe en Amari- kaansohe admiraals verklaarden zioh daartegen- fis oorlog ln Zild-Afrlks» Londen, 26 Juli. Lord Roberts seint, dato 25 dezer, uit Balmoral, dat by die plaats zon der tegenstand bezette, nadat French, Hutton en Anderson de Boeren gedwongen hadden tot den afcoeht. 364e STAATSLOTERIJ. Ie Klasse. 4a Lyot. Trekking van Donderdag 26 Juli. Prya van ƒ1000: No 16519 400: 4765 1002802 16519 PRIJZEN VAN f 20. 9444 14721 ffü HOKTJUKM AAIBESTBDINUBIH. Woensdag 1 Augustus. Grauw en Langendam. Raadhuis 12 u.: het makeu van 2450 M1 bestrating van Lessines of Quenaotkeien van 9/15 c.M. en Doorniksohe kautsteenen, zwaar 10 en 12 c.M. Aanwyzing 28 Juli. Inlichtingen burge meester. kwestie van. Hy is gezakt voor zyn exa men als stoker Wij zyn wanhopig want wy rekenden er op dat hy ons in onze automobile naar Aix zou ryden. Al onze plannen liggen in duigen" (snikkend gaat de dame voort) „Wy hadden hem toch repe- titieleisen laten nemen by een van de be roemdste machinisten van de P. L. if., een buitengewoon knap man, die zelf nooit het geringste onheil gehad heeft." „Het is ongaloofeiyk I" „Eu hy was zoo strengHoe dikwyio heeft hy, om een klein onbeduidend kraantje» dat verkeerd omgedraaid was, den armen Edmond strafwerk gegevenEn welk atraf- k Tienmaal van Parys naar Versailles en terng; vijftigmaal achterwaarts om de place de la Concorde I De arme jongen had toch zóo zyn best gedaan „De ingenieurs die hem examineerden had den zeker eeu pik op bem „Dat hebben zyn vader en ik terstond ge dacht, omdat men geen eandidaat mag afwy- zen, die in de war raakt en Edmond is in de war geraakt, dat is duideiyk I Verbeeld n dat hy in volle vaart zynde, de stuurstang verward heeft met den rem". „Drommels 1" „Het verbaasde hem natnuriyk dat dat ding niet gehoorsaamdeen toen is by heele- maal in de war geraakt en zoo kwam het dat hy die handkar verbrijzeld en tevens de eou- ranfenkioik en een lantaarnpaal omver gereden Verzending en laatste busiichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tji.) Oost-lndië. Rotterdam (Lloyd) 27 Jnli 7.10 's avonds. Marseille(Fr. dienst)28 Jnli 6.15 'smorgens. Genoa (Nederl.) 31 Juli 7.10 's avonds. Amsterdam (Nederl.)3 Aug. 7.10 's avonds Brindisi (Eng. dienst) 3 Aug. 1.5'snamid. Marseille (Lloyd) 7 Aujr. 7.10 's avonds. Napels (Duitsohe dat.) 20 Aug. 1.5 's namid De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Britsohe boo ten, buslichting te 1.5 'a namiddags, voor de suppletoirs verzending te 7.10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen voor de verzending der Fransohe mail te IA 's namiddags. Snppletoire verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekende stukken den vol genden morgen te 6.15. Met de Duitsche booten wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton eu de Westerafdeeling van Borneovoor het overige gedeelte van Ned. Oost-lndië alleen op verzoek. Voor suppletoire verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bas nog te 7.10 gelicht; doch de aansluiting op het vertrek der booten nit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. W est-Indiëo Curasao over Queens- town. 27 Juli 10.10'savonds Cuiac&o met K.W.I. maildienst31 Jnli 7.10 's avonds Suriname via Sout hampton7 Aug. 7.10 's avonds Suriname via St. Na- saire8 Aug. 7.10 's avonds Suriname via Amsterdam. Den 14en en laatstee vau elke maand 7.10 avond.'. Algemeen Overzicht Met 208 tegen 52 stemmen heeft het Lager huis een beslnit genomen, dat in het wezen is een goedkeuring vau het in Zuid-Afrlka te volgen beleid. 'tWas Wiltrid Lawson, die daartoe aan leiding gaf door een voorstel om de be grooting van koloniën met 100 pd. ot. te verminderen, als veroordeeling van den oorlog, die leidt tot de vernietiging van de onafban- keiykheid der republieken. Chamberlain gaf daarbij een uitvoerige uiteenzetting van de plannen. Met betrekking tot de Boeren zeide by dat hnn honding te wyten was geweest aan een nu verdwenen verkeerd begrip van de macht en de machts middelen van het Britsohe ryk. De Boeren znllen zich hebben te schikken in den nieuwen toestand en zullen niet te beklagen zijn. Staatkundige zelfstandigheid kragen zy in geen enkel opzichtvoorloopig een militair bestunr en later een civiel bewind. Dat de gnerilla-oorlog lang zon duren ge loofde Chamberlain niet. De regeering rekende den stenn der geheele natie te hebben. Hoop op omkeer in de meening in Engeland doet den oorlog verlengen, geiyk hoop op vreemde tassebenkomst vroeger deed. Chamberlain heeft ook gesproken over de Kaapsehe rebellen. Die zullen voor 5 jaar bun kiesrecht verliezen. Chamberlain sprak dwaas genoeg I met veel minachting van alles waf rebel was? Waarom toeh In 1814 is België aan Nederland afgestaan en de Kaapkolonie aan Engeland. In 1830 opstand in België, Engeland ondersteunde do rebellen, en werkte tot hnn zegepraal mede. Iets wat men zioh in Enge land nog altyd als een verdienste aanrekent. Op den avond van deu aanslag van Sipido heeft zelfs een der Engelsehe ministers nog over 1831 gesproken en gewezen op wat lord Palmer&ton heeft gedaan voor de rebellen van 130. In 1900 doen de Kapenaars wat de Balgen in 1830 met steun van Engeland dedenMaar nu „Dat moet de koBten van het examen aanmerkelijk verhoogen, als by zyn proefwerk zoo slecht maakt". „Dat geloof ik. Wy moesten die oude vronw een jaargeld uitbetalenwant zy heeft een heelen stapel Temps en DSbats in haar maag gekregen. Maar vooral onze eigenliefde heeft er zoo onder geleden, toen wy Edmond zoo gehavend en bestoven en vol olievlekken zagen terug keeren. En wie moet ons nn naar Aix brengen?" Wanneer dit examen al zooveel gevaren voor de oandidaten oplevert, aan hoeveel angsten staan dan de examinatoren bloot? De examinator in de wyshegeerte, die in een gemakkeiyken stoel gezeten, in een halve zaal van de Sorbone op pleohtstatigen toon aan een ongelukkige „philosoof" vraagt wat by denkt over de onaterfeiykheid der ziel, stelt er zioh natnuriyk aan bloot, dat hem de een of andere ezelachtigheid naar het hoofd ge gooid wordtmaar wat is dat in vergeiyking met de gevaren van een examinator, die plaats neemt op zulk een monsterachtige machine, naast iemand die een brevet als stoker wil halen. Hy heeit niet alleen kans op een ezelachtig' heid, die hem naar het hoofd gegooid wordt, maar op den ezel self, ea de kar, dien hy bestuurt en den omnibns, die voorby rydt I Hy mag al van gelnk spreken als de eandidaat niet by het zakken van zyn examen in volle vaart tegen eea maar aanrent.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2