Verkoopingen enz. jaar eene successiebelasting hebben (de eerate regeling ia, meen ik, van 1805) waarvoor de vooraebriften herhaaldelijk zijn gewyzigd, aan gevuld, verscherpt, wordt het langzamerhand tyd, dat de heeren van den fisous zullen ein digen met proeven (waarvan de eerlijken de dopen zijn) en zullen toonen, dat een eeuw ervaring voor hen voldoende ia om iets anders te leveren dan het van fictie overvloeiend gepeuter van 1897. Dat het zóo niet kan bleven, ik ben het voor zoover mijne ervaring op dit gebied gaat natuurlijk geheel met den heer S. eens. «Laat ons hopen", zegt hg, „dat spoedig de Minister van Financiën een algeheele herzie ning der suooessie- en registratiebelasting moge ter hand nemen. Ik help het hem wensohen, vooral om dat we dan wellioht van de onzalige registratie belasting en de rechten van in- en overschry- ving zullen verlost worden. VAN DER MOER. Terueuzen, 22 Juni 1900. BMOMUIUM jm'JL By kon. besluit is aan J. J. Wissenburgh, op verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. S. te Winterswgk; Is benoemd tot ontvanger der invoerr. enz. te Haarlem, J. Haltinb, ontvanger der dir. belast, te Delft e. a. agn bg den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken benoemdR. J. de Ruiter, eontrolenr te Alkmaar, totessaieur te SchoonhovenD. A. J. A. Bondam, com mies-stempelaar te 's Hertogenboaoh, tot essaieur te Maastricht; W. C. Weier, aide- essaieur te Arnhem, tot commies-stempelaar te 's Hertogenbosch; W. C. Mauve, aide- essaieur te 'a Gravenhage, tot commies stem pelaar te Rotterdam, en C. L. A. Schrassert Bert, aide-essaieur te Arnhem, tot commies- stempelaar te 's Gravenhage; is de duur der tweejarige detaoheering bg de landmacht in W.-I. van den kapt. der int. J. A. A. Lodewgks met zes maanden verlengd en alzoo nader bepaald op twee jaren en zes maanden. Woensdsg a. s. verleent de minister van justitie geen audiëntie. In de 2de helft van November 1900 zal te 's Gravenhage een vergeigkend examen worden gehouden voor Nederlanders, minstens 20 jaar oud zgnde en den leeftijd van 30 jaar nog niet bereikt hebbende, die genegen zyn op de in de St. Crt. aangekondigde „Voor waarden" te worden aangesteld tot militair opzichter der genie 3de klasse bg het Neder- landsoh-Indisch leger. Voor byzonderheden zie men de St. Ct. van heden. KORTE MEDEDEELINGËN VERGADERINGEN. In de Woensdag te Groningen door de Nedtrlandtchs Maatschappij ier bevordering der Pharmarcie gehouden algemeene vergade ring zgn, op voorstel van het bestuur, aange nomen de volgende conclusies, betrekking hebbende op de scheiding der genees- en art- sengbereidkunst: De scheiding van genees- en artsenybereid- kunst behoort zoo streng mogeiyk doorge voerd te worden. Alleen in by sondere gevallen mag van het beginsel afgeweken worden en aan genees kundigen ten platte lande vergunning worden verleend, onder bepaalde voorwaarden, ge neesmiddelen te leveren. Die vergunning moet slechts van tydeiyken aard zyn en ophouden, wannser daar ter plaatse of iu een naaatbjjgelegen gemeente zich een apotheker vestigt. By maatregel van inwendig bestuur, moeten deze vergunning en intrekking nader geregeld worden. Art. 9 der thans vigserende wet, regelende de uitoefening der geneeskunst, met betrek king tot de apotheekhoudende geneeskundigen, behoort, in 't belang der plattelandsbevolking, beter gehandhaafd te worden. De levering van geneesmiddelen by geheime ziekten, by art. 10 thans aan geneeskundigen toegestaan, behoort te vervallen. Nog werd, naar aanleiding van desbetref fende voorstellen van de departementen Am sterdam, Gelderland en Noord-Holland, beslo ten by de regeering aan te driegen op het stichten eener ryksinrichting, waar de geleger- heid geopend wordt, glazen en andere meet- en weeg werk tuigen, by apothekers in gebruik, te laten yken, en tevens te verzoeken, tot tyd en wyie deze inrichting zal zyn tot stand gekomen, niet verder lastig gevallen te worden. Dit naar aanleiding van het feit, dat een apotheker wegens het in zyn apotheek voor handen hebben van ongeykte meetwerktuigen (mensuurglacen) tot het betalen eener geld boete is veroordeeld, met verbeurdverklaring van zyn in beslag genomen eigendom, trots sen resolutie van minister Thorbeeke van 12 April 1872, volgens welke de meetmiddelen, bestemd voor chemisch en pharmaceutisch ge bruik, geen maten zyn in den zin der ykwet van 7 April 1869, docb, krachtens art. 24 der wet regelende de uitoefening der artsenybe- reidkunst, onderworpen zyn aan het toezicht yan de aldaar genoemde oommissiën. Iu beginsel werd besloten tot het uitgeven van een eigen orgaan. Verder besloot de vergadering aan de com missie voor Sooiale Belangen op te dragen, te onderzoeken of er overwegende betwaren tegen de opneming van 't hulppersoneel in de arbeidswet bestaan en 5. of het mogeiyk is op andere wyze, hetzij door individueele mede" werking of door onderlinge maatregelen, ver betering te brengen in den toestand van dat personeel. Voorts if een commissi; benoemd, waaraan is opgedragen na te gaan in hoeverre wyziging in de opleiding tot apotheker en dientenge volge wyziging in de wet van 25 Deo. 1878 (Stbl. 222) wenscheiyk is. Tot leden van het hoofdbestuurin plaats van de aftredende doch niet herkiesbare hee ren W. H. J. Gantvoort en A. G. van den Byiaardt Jr., werden gekozen de heeren M- L. Q. van Ledden Hulsebosoh te Amsterdam en dr P. A. Vos te Rotterdam. UIT STAD EN PROVINCIE. By kon. beslnit ziju benoemd, voor drie jaren, tot plaatsvervangend distriots-veearts te Dordreoht de veeartsen D. B. Wagenaar te C o r t g e n e en J. P. L. Goemans te Z i e- r i k s e e. Verder tot dykgraat van den Nieuwepolder (Stavenisse) J. C. Lnyk en tot plaatsvervan gend dijkgraaf van den Kleine Molen'polder E. J. van Leuven. Deze benoemingen nyn nog in het grootste deel der oplaag van ons vorig nommer mede gedeeld. Nog zyn benoemd, tot gezworen van het waterschap Hoedekenskerke J. van der Linde en van het waterschap Baarland c. a. J. de Jager Wz. Met den trein, die te één uur Goes ver liet, kwamen heden middag alhier aan 525 kinderen der openbare lagere scholen van daar, vergezeld door het mnziekgezeliehap Euphonia en leden van het Comité tot wering van schoolverzuim. Onder de twyfelaohtige begunstiging van een meer dan tropische hitte trokken de, on danks die hitte, opgewekte kleinen in een langen stoet, voorafgegaan door de vrooiyke tonen, die de muzikanten aan hnnne instru menten wisten te ontlokken, door Se- geerstraat en Lange Delft naar de Markt, waar de leden van het muziekgezelschap, voor wier moed en volharding men in deze omstan digheden alle bewondering mag hebben, met een koelen dronk en de kinderen met kersen en bessen zieh verfrisehten. Met verlangen wachtte men, op de, een oven geiykende, Markt, op de tram, die de kinderen naar Vlisiingen voeren zon. Toen einde- iyk dat vervoermiddel, elf wagens en twee locomotieven sterk, aankwam, werd bet als 't ware bestormd. Een der meiBjes viel flauw door de hitte, werd iu eeu koffiehuis binnengedragen en zon met de volgende tram naar Vlisiingen gaan. Aan het strand amuseerde zieh gedurende den middag de met schopjes gewapende jeugd die te zeven uur per trein direct uit Vliasiu gen naar Goes terugkeert. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben eenlge baldadigen in den Westkerk. seftonpolder onder Scherpeniase eenstnk met brnine boonen, ter grootte van 160 roeden, ten nadeele van D. Opree, jachtopziener, afge maaid. Ook hebben ze een begin gemaakt aan een stuk met aardappelen, waarmee ze echter, omdat de arbeid te zwaar was, spoedig geëindigd zyn. De zaak is in handen van de politie, dooh men is de daders nog niet op het spoor. Dergeiyke baldadigheden doen zioh daar telkens voor. Op de verschillende plaatsen op T holen circuleert thans een adres aan den minis ter van waterstaat, met het verzoek om, in verband met de ontworpen stoomtram Stavenisse—Tholen, den concessionaris kraehtig te steunen, de overbrugging van de Eendracht by Tholen te doen uitvoeren en den aanleg van een haven te Stavenisse te doen ontwerpen ea uitvoeren. Door een en ander zou de eeheepvaart daar ter plaatse zeer worden gebaat. Men oobryft ona uit Terueuzen: Donderdag vergaderde de gemeenteraad. Hy stelde de gemeente-rekening over 1899, in ontvang f 60.874.11*, en in uitgaaf f 55.724.79 bedragende, in handen eener commissie voor het uitbrengen van advies. Deze oommissie zal mede de rekeningen van verschillende andere, met het gemeentebestuur in betrekking staande colleges bebben te onderzoeken. Het op 't oog mooi voordeelig saldo der ge meente-rekening van f 5149,327a vermindert heel wat, als men weet dat daaronder begre pen is f 3400, die voor zekerheidstelling in de kas zyn gestort, ea rnim f 200 aan uitgaven, tot den vorigen dienst behoorende, dooh die door te laat genomen beslnit tot af- en over- schryving niet meer in dien dienst konden betaald worden. Het aanvangssalaris van den inspecteur en de agenten van politie werd, ingaande 1 Januari, verhoogd met f 50, terwijl dedriejaar- ïyksche verhoogingen veranderd werden in twee- jaariyksobe, zoodst het maximum salaris spoe diger bereikt is. Deze verhooging was noodig wegens de gedurig ontslagaanvragen, die door de thans hier geldende loonen voorzeker nog door meerderen zonden zyn gevolgd. Het aan- vangsalaris der agenten was tot dnsver f450. Aan drie onderwyzers van school B werd voor het geven van lessen op buitengewone aren gezameniyk f 100 toegekend. Tot lid van het burger!, armbestuur werd, inplaats vau den heer M. Verbrugge, die op verzoek eervol ontslag verkreeg, benosmd de heer P. vau Strien. Een gevolg van de verschillende loonabe- wegingen alhier is ook dat een groot aantal werklieden thans voorkomen op het in ge heime zitting vastgestelde suppletoir kohier van den hoofdeiyben omslag. Indertyd werd gemeld dat door eenige voor den dienst by de brandweer opgeroepen per sonen eeu adres aan H. M. de koningin was gericht over de willekeurige handelingen en bepalingen van bet gemeentebestuur lö dezen. Door de adressanten is thans ten antwoord ontvangen dat, biykens ingewonnen ambtsbe richten, verschillende onregelmatigheden her steld zyn en er voor de regeering geen aan leiding is om verder tussehenbeide te komen. Donderdag voormiddag is het lyk van den landbonwershnecht J. B., die, zooals ge meld, Woensdsgavond in de Kreek naby> Hoek voor de hoeve van zyn baas verdronk opgevisoht. LETTEREN'EN KUNST. Strauss-concert. Daar de beer Jan Morks afwezig is, verzoch ten wy onzen geachten muzikalen medewerker te Vlisiingen ons zyne meening te zeggen over het concert, dat Donderdag avond in het Schuttershof alhier ia gegeven. Hy waB zoo beleefd aan onze uitnoodiging te voldoen en schreef ons het volgende: Geheel in stryd met de handelingen van de volksvertegenwoordiging in den laatsten tyd te Weeuen, ia de volksaard in die hoofdstad. In dat centrum van muzikale kunst, waar vele klassieke meesters met voorliefde langer of korter bebben vertoefd, ontstond sedert jaren een innig verbond tussehen Dnitscbe Qemiithlichkeit en Fransoh pikant vernnft en daaruit is een karakter geboren, wat o. a. leeft in de muziek, welke wy Donderdagavond beb ben gehoord in den verrukkelijker» tuin van het Schuttershof. De etllées des Soupirszy hebben zieh op dezen gelouterdeu zomeravond gevold met opgewekt leven, omslnierd door een mystiek lichtend gewaad van heeriyk groen. Artisticiteit en een scherp omiynd rythme zyn de voornaamste eigenschappen van de familie Strauss; znlks spreekt duideUjk nit de manier, waarop de leider dirigeert, ja zelfs nit zyne persooniykbeid. Voegt daarby, dat bet orobest zyne intentiën niet alleen volkomen begrypt, maar deze ook uitstekend ten gehoore brengt en men verkrygt een resultaat, zooals wy ons dat hadden voorgesteld. Nimmer hoorden wy zolk eene correcte uitvoering van dit genre muziek. Reeds by de eerste nnmmers kwam er stemming by de toehoorders, wat anders zoo ving niet gaat. Mascagni beging in de Traumscène nit Ratcliff een diefstal ten koste van zyn Inter mezzo nit de Cavalier is, wat altyd geoorloofd is. Pittig klonk de Wienerisch, Polka van Stix voor snaarinstrumentenzeer fijn was het Staccato in Kremzer's Ballet-Ouvertureen na de teere Walsmuziek nit Neïla van Délibes, wat gebaseerd werd, volgden o. m. de melo- diense Geschichten aua dem Wienerwald met de onmisbare Douau Walzer als toegift. Na de pauze maakten wy de Streifzug mede door de operetten van den Walskoning Johann Stranss en werdeH nog een drietal nummers uitgevoerd, waaronder eene elegante Wals van den tegenwoordigen dirigent, en de geestige Pizzicato-Polk». Naast de violen mag voorzeker het be schaafde heldere geluid van het bont en vooral van het koper worden genoemd; heeriyk en onmisbaar was de nijdige kleine trom, terwyi de harp dikwijle mooie klankeffecten wist voort te brengen. Het onde Wilhelmus als finale was eene zeer gewaardeerde attentie van de Oostenrykers. Het orchest bezit naast vele verdiensten ook deze, dat zy het audito rium nl. niet vergast op hot ontzettend ge jammer van langdurig, totaal onuoodig ge- atem der instrumenten, waarby individneele fantasieën meermalen gepaard gaan. Men mocht in Bommige plaatsen by generale repe tities en nitvoeringen wel eens een voorbeeld daaraan nemen. De entrée van het genot toch wordt totaal bedorven. Op de vraag of wy van dit concert iets hebben mesgedragen, moet ons antwoord ontkennend luiden, maar dat behoeft ook niet altyd. Wy meenen dan ook gerust de tolk te mogen zyn van de honderden aanwezigen, wanneer wy het bestnnr van de Confiêrie onzen dank betuigen voor zyne bemoeiingen, waardoor wy in de gelegenheid zijn gesteld eene volmaakte uitvoering te hooreu van de ona voor 't meerendeel bekende en geliefde melodiën uit de balletwereld. ONDERWIJS. Na gehouden overgangs- en eind-examenB aan schooi G alhier zyn bevorderd van: de eerste tot de tweede klasseJ. Bskaar, M. Dronkers, M. Hartman, J. van Langeveldt, A. Melse, W. S. van der Pauwert, S. Prooi od M. van de Ranson; de tweede naar de derde klasse: T. van Maren Bentz v. d. Berg, C. Bolle, J. Fiegen, A. Kakebeeke, M. de Kan en J. Verhuist de derde naar de vierde klasseE. Bauer, L. Boaeion, M. Boaison, C. de Lange Boom, H. Borsins, T. Bntner, M. Funnell, A. Neelmeijer, Joz. Nnys, Joh. Nays, M. de Vulder van Noorden, C. Quiet, A. van Riel, A. de Raaf, B. de Raaf, A. Sprenger, M. Thierens en H. v. Woelderen de vierde naar de vijfde klasseR. Ghysen, T. Giüber, L. van den Hoek, A. de Kan en E. van Wnyckhuise. Het getuigschrift werd uitgereikt aan de acht leerlingen van de vijfde klasseB. Blocker, C. Dhont, L. Funnell, G. Gratama, G. Haeiel- baoh, F. Snocok Hurgrocje, A. J. van der Pauwert en L. Salberg. In de commissie door welke dit jaar het eind-examen voor den hoofdcursus te Kampen zal worden afgenomen, is o. a. be noemd de luit.-kol. der inf. F. G. Hering, van het N. I. leger, met verlof bier te lande. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrydng, deed bovengenoemde recht" bank uitspraak in de zaak van E. B. B., 26 j., werkman te Watervliet, tbans alhier in hechtenis, waarvan de behandeling in ons nommer van 14 dezer breedvoerig is medege deeld. Beklaagde werd wegens poging tot doodslagtweemaal gepleegd, veroordeeld tot eene gevangenisstraf vau driejaren, met min dering van den tyd, in verzekerde bewaring doorgebracht. Voorts zijn veroordeeld wegens wederspannigheidJ. B. Hz., 56 j., koopman en telefonist, Krniningen, tot 8 d. gev. straf; het doen van eene valsche aangifte C. v. P., 31 j., vrachtryder, Kruiningen, tot 8 d. gev. straf; en diefstal: P. M., 41 j., stoker, Middelburg, tot 4 m., St. F. L., 66 j., timmerman, IJzen- dyhe, tot 2 m., S. M. d. P., 22 j., dienstbode, IJzendyke, thans alhier gedetineerd, tot 1 m. gev. straf, met mindering der doorgebrachte hechtenis, en D. P. v. H., 29 j., werkman, en P. v. H., 38 j., arbeider, beiden Goes, ieder tot 1 d. gev. straf. Het cassatieberoep van de weduwe Sören" sen, wegens de bekende vergiftiging te Rotter dam veroordeeld tot levenslange gevangenis straf, val Vrydag 3 Augustas e.k. voor den Hoogen Raad behandeld worden. Tegen den gedetineerden hoofdopzichter by den reinigingtdienit te Haarlem is drie jaren gevangenisstraf geeisoht. Verschillende Berichten. WERKSTAKING TE ROTTERDAM. Donderdag werd op een 90-tal schepen gewerkt. Het werken biytt nog grootendeels behelpen, doch ieder etmaal gaat het beter, door vermeerdering van werkkrachten. Het voornemen bestaat om heden weder op eenige stnkgoedbooten het werk met bootwerkers te hervatten. De firma F. Drnghorn is van plan heden ochtend voor een 14 tal ertsbooten bootwerkers aan te nemen. In verband met de mishandeling van een bootwerker door stakers zyn nog twee mede plichtigen opgespoord en gearresteerd. Ook tegen anderen, die in het gebeurde de baud hebben gehad, isprooes verbaal opgemaakt. Te Utreeht overleed, in den onderdom van 72 jaar, monseigneur M. G.Jansen, proost van het metropolitaan kapittel, huisprelaat van Z. H. den Paus en ridder iu de orde vau den Nederlanischen Leeuw, Het eerste nummer is verschenen van het Ned. Tijdschrift voor Meteorologie, onder redac tie van A. J. Monné en Chr. A. G. Nell. Het versebynt den 15en van iedere maand by de firma P. Noordhoff te Groningen. De drankwet-commissie van de Nederland- ache Vereeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken heeft drankbestrijders van allerlei richting tot een byeenkomst uitgenoo- digd, ten einde na onderlinge bespreking to bepalen welke houding thans in zake de drankwetsherziening aan te nomen. By het binnenvaren van den mond der Lenvehaven te Rotterdam is Donderdagmiddag een torpedoboot, vermoedeiyk door hetweige- ,ren der machine, in aanvaring gekomen met de veerboot Feyenoord. De torpedoboot kreeg belangryke averij, bet veerbootje minder. On gelukken vielen niet voor. Door de stoomtram van Rotterdam naar Schiedam is een wagen eener waschinrionting verpletterd, waarby de koetsier en diens knecht van den bok werden geslingerd en de eerste ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De op bol slaande paarden werden gegrepen. Een der dieren was gewond. Te Gorinohem is een 7-jarig knaapje door een molenwiek tegen het hoofd geslagen, Men vreest voor zyn leven. Aan de Houtmarkt in Den Haag is een negenjarig knaapje verdronken. Te Apel doorn overkwam datzelfde een jongmensoh van 19 jaar. Te De Lutte vond een boekhouder deu dood in het water en te Pernis een 27jarig man. Uit de Vaal by Nijmegen is het lyk op gehaald van een koetsier, die sinds verleden Dinsdag werd vermist. Hy laat eene vrouw en vier jonge kinderen na. Tegen iemand fe Doetinohem is proces verbaal opgemaakt wegens het gebruiken van gas, zonder dat door de gasfabriek in zyn wo ning een gasmeter was geplaatst. Door het aanbrengen eener afslnithraan aan een door de fabriek afgesloten leiding werd dit verkregen. Te Wageningen is een driejarig kind door een zwaar beladen wagen overreden. Het meisje was onmiddeliyk dood. Te Witteveen (Fr.) werd een melkendé vrouw zoo ernstig door een zonnesteek ge troffen, dat men voor haar leven vreest. Da commissaris van politie te Den Helde, verzoekt opsporing en aanhouding van G. M K. 24 jaren, ls-luit.-kw&rtiermeeBter der mari niers, 13 Jnli j. 1. te Amsterdam gezien in café Polen, vermoedeiyk in gezelschap van den luitenant van het O.-I. leger J. en een gewezen adj .-administrateur H. Hy is van verlof ach tergebleven en wordt verdacht van verduiste ring. Gelijk wy Donderdagavond nog op enkele plaatsen in de stad bekend konden maken, is dien middag de aanlegplaats der Viissingsche booten te Qaeensboro verbrand. De stoom schepen werden niet beschadigd en znllen via Port Viotoria varen. De schade wordt op 50.000 pd. st. geschat. Later meldt men ons dit de brand te 2 nren uitbrak en zeer spoedig toenam en ook de gebouwen in asoh legde. Het sohip Koningin Regentes werd spoedig in veiligheid gebracht en ging naar Port Viotoria, om van daar de reis naar Vlisiingen te maken. Op een duivententoonstelling te Londen heeft een Amerikaansch liefhebber voor een paar dniven, zoogenoemde Cora's, 1000 pd st. per stak betaald. Te Ostende werd Donderdagmorgen een goederenwagen, die naby een geopende brug stond, door een rangeerende locomotief omge worpen. De waggon geraakte in het water en zonk. In afwachting dat het gevaarte ver- wyderd zal zyn, is de vaart tussehen Ostende ea Brugge gestremd. Iu 40 jaren is in België het aantal drankgelegenheden toegenomen van 50 a 60.000 tot 165.000 erkende, benevens talryke geheime kroegen. Het alcohol gebruik steeg van 3 a 4 tot 13 a 15 L. p8r hoofd en per jaar. Eerstdaags zal het Marconi-stelsel (tele graaf zonder draad) aan boord der Dover- booten worden in toepassing gebraoht. 73 BrusselBohe werklieden krygen van de gemeente een beurs van 150 frs om de Pary- sohe tentoonstelling te bezoeken. Het B. v. A. meldt nu, dat het gerucht als zou by Merxem eeu groote fabriek vau Krupp verryzen, totaal uit de lueht ia gegrepen. Te Guesmes, in Henegouwen, greep iemand een voor een wagen gespannen paard, dat een ïykstoet in den weg stond, by den teugel om plaats te maken, doch wierp daarby zonder het te merken zyn zoontje om, dat een wiel over het lichaam kreeg en onmiddeliyk den geest gaf. Twee ingenieurs, een Belg en een Franich- man, hebben een toestel uitgevonden, waarmee men een brief van Parys naar Brussel zal kunnen verzenden in 1 uur 20 minuten; van Parijs naar Versailles in 31/2 min. De snelheid der Indische mail zou zoo groot zyn, dat zy in een dag heel Europa zou doortrekken. Dit toestel bestaat in eenen electro-moteur, die langs de spoorbaan een kabel zon volgen, gedragen door van afstand tot afstand ge plaatste palen. Onze tyd heeft zooveel verrassingen gebracht, dat het ongepast zou zyn iu deze iets te schry- ven dat naar twyfel zweemt. De Koningin van Portugal is te Parys om de tentoonstelling te bezichtigen. H. M. is, geiyk men weet, een prinses van Orleans. Te Asnièrea heeft men 'e morgens een gepensioneerd luitenant-kolonel dood in zyn bed gevonden. Hy had de gaslamp, waarby by plaobt te werken, den avond te voren afgedraaid, maar verzuimd, ook de kraan te sluiten waar de gomelastieken slang op de metalen gasbuis sloot Die slang moet in den nacht losgeraakt zyn, zoodat het gas de kamer vervolde en hem deed stikken. Te Hiburgshausen is een groote fabriek van muziekinstrumenten afgebrand.. In de bunrt van Chur is bet dorpje Tersnaus door brand vernield. Men vreesde ook voor het behoud der omliggende hosBohen. Te Weenen zyn door het breken vau een rem twee eleotrische tramwagens in botsing gekomen. 12 personen werden gewond. Graaf Montalnpe was met twee Italiaan- sohe journalisten in een ballon opgestegen; Op 3000 meter hoogte werd de ballon door een hevigen wind naar zee gedreven en ondanks alle pogingen zonk de ballon en de twee jour nalisten verdronken; graaf Montalnpe werd, nadat hy 8 aren in de golf van Napels had gezwommen, door zeelieden gered. Men denkt dat hy van uitputting zal sterven. Te Beironth kwamen 5 ziektegevallen voor, die, naar men vermoedt, pest zyn. Een Belgisch blad draagt een lenke anecdote op, die tydena den oorlog van Na- poleon tegen China in 1860 veel gelach heeft verwekt. De Franaehen lagen vóór Peking in bivak, en ouder hen bevonden zieh ook twee Elzasiers met een Fransobman gemeen schappelijk in een tent. Een der beide El- zassers sliep wat lang; toen hy ontwaakte, waren zyn kameraden al op, en vrooiyk met elkander aan het praten. Zyn oogen wrijvend, vroeg de Elsasser aan zynen kameraad in Elzasser dialect„Sehang 1 soheint d'Snnn sohunn," (Jan, scbynt de zon al?) Jan ant woordde „Ja Schangd'Snnn soheint schun lang(Ja Jan, de zon sohynt al lang). Den luisterenden Fransobman klonken de klanken totaal Chineesch in de ooren, en by riep dus ver baaed uit„Dat is toch verbazend, die verduivelde Elzassers kennen allesnu spreken ze waarachtig ook al Chineeech." Door den notaris D. Wisboom Verstegen werden Donderdag avond op de bovenzaal der soeieteit De Vergenoeging alhier in het openbaar te koop gepresenteerd de volgende te Middelburg gelegen onroerende goederen. Koopers werden van: een huie, ingericht tot koffie- en bierhuis, eu erf, aan het Molenwater, wyk N nr. 46, groot 92 centiaren, J. A. Melse voor t 28285 een winkelhuis en erf, aan de St. Janstraat/ wyk I nr. 100, groot 65 centiaren, J. A. van der Heil qq voor f 2350 een huis en erf, aan de St. Jansgang, wyk I nr. 95, groot 48 centiaren, L. J. van Varik voor f 825 een hnis, erf en tain, aan den Kinderdyk; wyk P nr. 101, groot 1 are, 63 centiaren, P. C. Bontens voor f 1300 een hnis en erf, aan de Lange Geere,wykK nr 374, groot 1 are, 4 centiaren, J. de Jonge Cs. voor f 2075. Een dubbel hnis, erf en tuin, aan den Segeersweg, wyk V nr. 345/35, groot 3 aren, 92 centiaren, werd niet verkocht. Al de koopers wonen te Middelburg. Door den notaris D. Wisboom Verstegen werd heden in de herberg de Boode Leeuw te Nieuw- en St J o o s 1 a n d in het open baar te koop gepresenteerd: de hofstede,be woond door Pieter Quiat, in de gemeente Middelburg, by den Zaagmolenen Nieuwland« landsoben Weg, met woonhuis, schuur en verderen timmer, tuin, boomgaard, bouw en weilanden, alsmede een perceel wei land aldaar, iu pacht b| Wm Poppealles samen groot 3 hectaren, 27 aren, 40 centiaren. Een en ander werd in raam gekocht doog

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2