BUITENLAND. MMIMMMM——MMgBBSggBW sloten voortaan alle stedelijke tramlijnen in eigen beheer te nemen en een plan te doen opmaken voor een stedeiyke electriaohe tram baan. In de laatste weken wordt in Boelgarge veel geklaagd over moord en plundering ten platten lande. Men schrijft dece misdaden toe aan de uit Macedonië gekomen vluchtelingen. Nansen gaat een wetenschappen ke reis maken naar IJsland en scheepte zich reeds in op de Staatsstoomboot Tare, Uit Simla gaat weer een regiment naar China. Een Amerikaansch uitgever bood Roberts 100.C00 pd at. voor een geschiedenis van den oorlog. Men zegt dat Roberts het heeft aan genomen. Het aanbod bevreemdt ons; immers wat men van zyn kunst van vertellen en van voorstelling der feiten heeft gezien, bewgst voldoende, dat Roberts, hoe handig ook, de laatste man voor dit werk is. Een telegram van den onderkoning van Britsch-Indië houdt in, dat gebrek, honger, pest en cholera zich tegen alle verwachting uitgebreid hebben en dat de vooruitzichten in Rajpoetana en Midden-Azië somber zijn. Weer heeft een Duitsche boot het Trans atlantische record gebroken. Da Deutschland maakte de reis naar New-York in 1 unr min der dan de tot heden snelst varende boot. Het schip maakt gemiddeld 22.42 knoopen, terwjjl by contract 22 was voorgeschreven. De Saaie io thans vlot gemaaktmen heeft nog 24 lyken in de stoomboot gevonden. Hét getal dooden op dit sehip bedraagt das 60. Amerika is nu eenmaal het land van het excentrieke. Zoo is Woensdag te New-York in de baai van Long-Island een feestmaal ge houden aan boord van de Argouant, een door kapitein Lake uitgevonden onderzeesoh vaartuig. Er waren dertien aanzittenden (het bygeloof der aanwezigen was das niet groot), die twaalf meter onder de oppervlakte der zee glazen champagne leeg dronken ter eere van de onderzeesche scheepvaart, na een diner van verscheiden „gangen". Vervolgens werd een zyinik geopend en staken twee dnikers af naar de diepte, om den gasten hnnne „werk zaamheden" te vertoonen. Deze laatsten ver klaren het zeer goed gebad te hebbenalleen hadden enkelen een weinig hoofdpyn toen zy op de bovenwereld terugkwamen. Dit was echter volgens den heer Lake minder aan zijne kajuit te wyten dan wel aan zyn heerlgken champagne. Een andere excentriciteit is het besturen van een sneltrein door drie jonge dames, be- hooreade tot de hoogste kringen van New- York. Het zyn de dames Eiisabet en Lonise van Baren en Josephine Reynolds. De meisjes reden van Kansas City naar Oklabama. De eene dame fungeerde als machiniste, de tweede als stookster en de derde als assistente. Met een snelheid van 96 K.M. per uur vloog de trein langs een der gevaariykste lijnen van Amerika. De reden voor dezen halsbrekenden tocht was de aardigheid. EEN ECHEC VOOR OEN PRINS VAN WALES. De Londeniehe oorrespondent van Bet Vad. deelt een avontnnr van den prins van Wales mede, dat de heele Londensche samenleving schalks en heimeiyk doet lachen; Gy moet weten, dat de prins van Wales Commodore of voorzitter is van de Royal Yaoht Squadron de eerste zeilvereeniging van Engeland en wellicht van Europa, een uiterst aristocratisch en trotseh lichaam. Het bezit het uitsluitend recht om den witten standaard te doen waaien, evenals de oorlogsschepen. De leden hooren tot de eerste Engelsche families en worden op algemeene vergaderingen van de heele socië teit geballoteerd. Een zwarte bal in de tien sluit uit. Nu wilde de Prins van Wales on langs een zijner ploertige protégés voor het lidmaatschap van de Squadron voorstellen een van die kameraden by wie de afwezig heid van geboorte, manieren, persooniyke charme of beschaving vergoed wordt door het bezit van zeer veel geld. Byzondere meetings werden bijeengeroepen en het bleek spoedig zonneklaar, dat onze man afgestemd zou wor den. Wat doet Z. K. H. Hy vraagt een by- Neen, dat was de taal der harteiykste liefde. Ida verstond haar als haar moedertaal. Eu het verkeerde Hoog-Duitschhoe liefeiyk klonk het uit dien troostryken mond. Ida kon geen woorden vinden. Zy omarmde jnffronw Martinsen en kuste haar, alsof ze haar moeder was, eu deze fluisterde zacht „Ei vergeef ons onze schuld, geiyk wy ver geven onze schuldenaren. God heeft zyn hand zichtbaar over je gehouden Idawat zouden wy, arme menschenkinderen, zyn zonder Hem. Ik had 't niet overleefd als gy ten gronde gegaan waart. Daarvoor wil ik God danken tot aan myn zalig einde." „Hem danken", zei Ida zacht, terwyizy het hoofd boog. Zy had de handen gevouwen, zooals in haar jeugd, en twee harde vereelte handen omvatten de hare. In het eenvoudige vertrek van Martinhagen was noch priester, noob altaar, maar God was erdat was^klaar gebleken uit de woorden der eenvoudige vrouw. Ida bleef, maar Lena en Jochem zeiden den dienst op en trouwden. Toen zij de hoeve verlaten hadden, vertoonde zich geen spook meer. Nog eens slechts werd er weer zoo griezelig gehuild en dat op klaarlichten dag op den bleek. Daar stond Doortje met een zweep en aan het einde zat een stokje hout geknoopt en dat maakte dat gelnid als men er mee sloeg. „Das Jochem zien spook," zei ze, „ik he'm beloerd. Eens op een avond wou ik door de haag kropen, en daor kwamen der twee, ik kneep not, wat ik loopeq koul Ze zondera algemeene vergadering in bet lokaal van BoodWs Club, ter behandeling van een voorstel om de ballotage door de heele ver- eeniging totaal af te schaffen ten gunste van kiezing door het bestuur: misschien de radicaalste omwenteling in de reglementen, die men zich verbeelden kon. Nog erger op de vergadering laat hy voorstellen, dat by de stemming op deze wijze de ballotage door het tellen van handen vervaDgen zal worden. Vergeet niet, dat de leden van de Squadron uit heer en bestaan, dia veel te verwaohten hebben van de gunst van den troonopvolger: benoemingen voor hun zoons in het leger of in de marine, diplomatieke baantjes enz. Eu toch, en toch is het Koninkiyk voorstel van de hand gewezen. Het eenigo, dat de prins nog gewonnen heeft, is dat er nu by de stem mingen êen zwarte bal. in de vyf, in plaats van een in de tien, moet zyn om den candidaat nit te sluiten. Een vorst, die democratische veranderingen teweeg brengtMaar geldelijke belangen strekken in Engeland zoo ver! Algemeen Overzicht. De ontmoediging is te Londen groot, te grooter natuurlijk nu men de laatste dagen den oorlog in Zuid-Afrika uit het oog had verloren, meestal in de meening dat het nu uit was. En nu op eens het bericht van een neder laag, welker omvang nog niet is te bepalen. En wat dit nog pijnlgker maakt, is dat men hier niet staat voor een stouten slag van een klein clubje, maar voor een groote strategische beweging. Dat althans is daaruit af te leiden, dat de Boeren op éan dag een aanval deden op vier punten der Engelsche stelling om Pretoria. Waar dat mogelijk is, daar blijkt voldoende dat de Boeren nog steeds een flinke macht om Pretoria hebben, en dat deze goed wordt aangevoerd. Het grootste der vier gevsehten was dat bg Nitralsnek, waar de Engelschen, naar Roberts erkent, bepaald een nederlaag leden. Waar Nitralsnek ligt, weet men alleen van Roberts, die als aan wy zing opgeeft 18 Eng. myi van Pretoria. Andere berichten maken het waarschijnlijk, dat men deze plaats in N.W. richting heeft te zoekeu. Het tweede gevecht had plaats by Derde poort, maar niet bij de geiyknamige plaats, waar in December de Kaffers de beruchte moorden pleegden. Bedoeld is een plaatsje benoorden Pretoria. De Boeren vielen daar de Engelsche voor posten aan, waarop het 8e regiment dragon ders de Boeren in bedwang hield, tot het op de hoofdmacht terugtrok. Dit terugtrekken eener macht, die den vy- and in bedwang hield, iB natuurlijk een aardig woordenspel. Maar uit wat Roberts verder meldt, blijkt voldoende, dat de dragonders ver slagen zyn. Immers Roberts meldt: „Het regiment zou niet veel geleden hebben, indien niet een detachement de noodlottige vergissing had begaan, in hinderlaag liggende Boeren voor Engelschen aan te zien." M. a. w. Roberts erkent, dat by Derde Poort de dragonders in een hinderlaag zyn gevallen, en daarby zware verliezen leden. Dit in verba&d met het terugtrekken op de „sup ports" bewijafc, dunkt ons, genoeg, dat de Engelschen twee nederlagen hebben geleden. Over de andere gevechten op dezen voor hen zoo noodlottigenWoensdag meldt Roberts onder dagteekeniDg van Donderdag: „Generaal Smith Dorrien had gisteren na middag een gelnkkig treffen by Krugersdorp hy bracht den Boeren zware verliezen toe. Generaal Boller seint dat wy gisteren na een kort gevecht de Boeren verjaagd hebbes, die den spoorweg by Paardekraal vernielden." Wat de Engelsche pers betreft, zoo zegt de Standard, dat bet gebaarde den moed en het vertrouwen der Boeren zal aanwakkeren; de Westminster Gazette acht het een onaan genaam iets die activiteit van de Boeren, in kregen me niet." Dat was hef griezelige avontuur van Kay Rutach en George Peters geweest. „Lana praat altijd van God," zei Martin son, „maar ze lag met Joohem onder een deken en maakte ons bang. Wat wou ze toch?" „Ze wou de baas zgn," zei juffrouw Martinsen. „Het was tgd dat ze vanzelf weg ging. Eu dan had ze nog een pik op de juffrouw en dat kon ook niet langer zoo." Een raadsel bleef het, hoe het gekomen was dat het in huis ook spookte en lawaai maakte. „Dat was zoo beschikt", zei jaffrouw Martinsen, „waarschijnlijk ia de wind tusschen beide gekomen en wie dien gezonden heeft, weten wy." „De wind", dacht Ida, „maar die ontstaat toeh door de natuurwetten. Maar wie maakte die wetten?" Zy moest met dominé Mander spreken, die moest haar de vragen beantwoorden, die zy zicb stelde sedert ze wist wat levenstorm en zielenood is. Later spraken de kinderen eens van spoortje spelen en zeiden„Doortje kan het." En toen zei Doortje dat zy het teeken gegeven bad. „Hoe kwam je daartoe?" vroeg Ida. „De juffrouw was 's morgens zoo vrien- deiyk geweest en toen liep ik gauw en kwam net by tydi. Niemand zag me, oom ook niet." Zoo weinig liefde en daarvoor zoo'n geluk brengende daad. de onmiddeliyke nabyheid van het groote leger te Pretoria en de Star wil een eer vollen vrede sluitende Boeren zijn toch niet te overwinnen, en men kan dan 50.000 man naar China zenden. Zoo! heeren van de Westminster en de Star Wy weten dat Roberts 6en groot leger heeft gekregen, wij weten dat hy omstreeks 240.000 bewapende mannen onder zich had. Maar zou men werkeiyk meenen, dat er te Pretoria een groot leger is of kan zyngelooft men werkeiyk dat er 50.000 valide mannen naar China te zenden zyn Wy voor ons achten dat meer dan fcwyfel- achtig. Maken wy nu de reis, die het Engelsche leger uit Zuid-Afrika niet kan maken, en gaan wy nu naar China. Central News heeft Vry dagochtend de mede. deeling verspreid, dat, volgens by een der te Londen gevestigde ambassades ontvangen be richt, alle vreemdelingen in de Chineesohe hoofdstad op 6 Juli waren vermoord. Maar sedert zyn berichten van den 7en ge komen, welker inhoud wel zeer ernstig was, maar die toch bewgzen, dat diem dag de slag nog niet gevallen was. Het eerste was een telegram van den Amerikaauschen consul- generaal te Shangai, die meldde dat de gou verneur van Shanto8ng had geseind, dat de Boksers en de soldaten, die de legatiegebou- wen te Peking bombardeerden, den 7en toe bereidselen maakten tot den eindaanval; de gouverneur was uiterst bezorgd over het lot der gezanten en der vriendschappelgk-gezinde Chineezen te Peking. Verder biykt dat niet bg een der ambassades, maar wel by het Londensche bykantoor voor de Keizeriyk-Chineesohe douane een telegram ontvangen was, met de mededeeling dat de tyding bevestigd van Goodnow, dan Amori- kaanschen consul, betreffende het bombarde ment der legatiegebouwen op 7 Juli door generaal' Soeng. Ia offioieele kringen meent men, dat het telegram zeer weinig hoop laat voor het lot der Europeanen te Peking. Een iets gunstiger bericht kreeg de Belgi sche minister van buitcnlandsche zaken, die Vrgdag een telegram uit Shanghai ontving, waarin uit Chineesohe bron gemeld werd, dat generaal Nieh de opstandelingen by Peking geslagen had en Tsching en Joengloe onder steunde, die poogden de Europeanen te be schermen. Da Belgen Van den Bergen, Ponthière, Pivé en Chabot waren te Shanghai aangekomen. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Een verzoek. Mijnheer de Redacteur. Als protest tegen hetgeen de redactie van De Zeeuw schreef in hét by voegsel, behoorende by het nommer van Zaterdag 30 Juni van dat blad, werd namens hst bestuur van den Mid- delburgschen Bestuurdersbond een stuk ter plaatsing aangeboden in ovengenoemd blad dat door d9 redactie geen plaats werd waardig gekeurd, waarom door de gedelegeerden-ver gadering van den Bond van Dinsdag 11 Jnli jl. werd besloten het ter plaatsing aan te bieden aan u en nog twee of drie andere bladen, waarom wy u beleefd verzoeken daaraan ge' volg te geven. Het was van den volgenden inhoud »Onze Arbeiders!" „Een woord ook tot u, stoere mannen, die in het zweet nws aansehyns nw brood tracht te verdienen. Ook uw vereelte hand zal wanneer ge be wust wordt hoe men nw belangen versjachert— zich tot een vuist ballen." In bet bijvoegsel van De Zeeuw van Zater dag 30 Juni, no. 114, komt een epistel voor onder bovenstaand opschrift, dat ons thans, nu de slag aan de stembus is geleverd en men uit het onderstaande, waarvoor wy u beleefd een plaatsje verzoeken in uw blad, Met uitzondering eener kleine variatie, door one daarin aangebracht, waa dit de aanvang van bedoeld stok in De Zeeuw Ida streelde het roode kopje. „Wil je by my leeren, Doortje? Ik zal je handwerken en allerlei leeren." »0> j*. o, ja!" „Hand in hand, door de liefde," zei Ida tot zich zelf" nn weet! ik wat dat beduidt. Het is de weg naar 't vaderland." Laatste naschrift. De jaren verliepen eentoonig en geiyk, zooals altyd buiten, met kleine zorgen en genoegens, die echter niet minder wegen dan de groote gebeurtenissen der groote wereld. Het eerste viooltje was een evenement. Ma thilda en Anna gingen/er op nit; en wie het vond, liep een met stralend gezicht naar Ida om haar den voorjaarsbode te brengen. Doortje Het niet na sleutelbloemen te pluk- ken, een groote bos zonder groen, zoodat het leek op een gele kwast. Eu de zwaluwen, kwamen en de ooievaars en de zomerdagen, dan de herfst met zgn gaven en de winter tot zyu treurige stilte. Ida's verhouding met jnffronw Martinsen was heel innig geworden, als tusschen moeder en dochter en de kinde ren beschouwde zy ala zusjes. Toen die aangenomen werden op een dag. zooala juffrouw Martinsen gewenscht had, moest Ida aan haar eersten kerkgang denken, zy kon er nu om lachen, en was heel dank baar zy had geleerd en met de kinderen den kostbaren sehat, ootmoed, verworven. Nu was haar werk ten einde en moest zy vau Martinbagen scheiden. Dat viel haar hard. Ook In de baart vond oen het jammer, geen aanbeveling van den tegenoandidaat kan filtreeren de Middelburgsche Bestuurders- bond staat op economisoh standpunt en bemoeit zich alleen met arbeiderspolitiek aanleiding geeft aan oritiek te onderwerpen. Onwaarheden verkondigen en dat zoo te doen dat zy gedrukt staan en dus gemeen goed worden is in dagen van verkiezingscam pagne volstrekt geen zeldzaamheid en geschiedt Diet alleen in uw blad. Maar waar in dnide- Igk leesbare letters aan den kop van nwblad „Christeiyk-Historisch" staat afgedrukt, zou dit o. i. een even groote waarborg voor het niet mank gaan aan bet euvel van leugens debiteeren moeten zyn ala twee maal twee vier is. In bedoeld schryven staat, dat de belangen van ons, arbeiders, het best worden behartigd door hen, die „de beginselen van het Evan gelie willen toepassen op de sociale verhou dingen van het leven". Dat ia zeker een prachtig mooie redeneering, waard in toepas sing gebracht te worden. Ongelukkig kan het bewezen worden, dat men vsn deze woorden met een kleine variatie op Mirabean's gezegde, kan constateeren, dat ze alleen voorkomen „in den anti-revolutionnairen verkiezings-almanak van slechts enkele dagen". In den Raad van Middelburg zitten twee Christeiyke raadsleden, de heeren Koole en Verhage. De eerste heeft, toen door den Middelburgsehen Bestuurdersbond een verzoek werd gedaan tot opname van minim.-loon en maxim.-arbeidsduur is bestekken voor ge meentewerken, in de zitting van Woensdag 25 Maart 1896, niets onbeproefd gelaten het ver zoek van de baan te knikkeren, en beide Christeiyke gemeenteraadsleden stemden in 1898, toen in principe besloten was aan het verlangen van den Bond te gemoet te komen, tegen het voorstel van burg. en wetb., dat 18 cent uurloon stelde, en waren van oordeel, dat 16 cent nurloon voldoende was. Een parodie dus op het„Hebt Uwe naasten lief ais u zeiven." Wat den Prov. Stoombootdienat aangaat, waarover zoo hartroerend wordt geschreven, wy hebben uit hoogst vertrouwbare bron ver nomen, dat de dienst voor het personeel eer der is verzwaard dan verlicht. Dit is echter verklaarbaar. De meerderheid in ons Prov. en Gad. College bestaat uit mannen „die de rechten van den arbeider wenschen fe handhaven, omdat zy die van God Almachtig hebben ontvangen." Er wordt nog in dat stuk gezegd: „Met de arbeiderstoeatanden heeft dit alles zeer veel te maken. Ook voor de Prov. Staten. Immers worden er ook door die provincie werken aanbesteed? Is hef niet noodig dat voor dezen, voor zoover mogelgk, een regeling kome voor arbeidsduur en arbeidsloon een flinke regeling voor de rustdagen en tyden?" Zeker io dat noodig. Maar de Chriateiyk- Historische leden in onze Staten zyn, wanneer de arbeiders dienaangaande iets verzoeken, even Ooat-Iadiach doof als zy, wier plaatsen zy nu innemen. De afd. Middelburg van den Alg. Bed. Typografenbond heeft aan de Provinciale Staten een verzoek gericht tot opname van bepalingen voor het drnkken van hetgeen op de algemeene ledenvergaderingen wordt verhandeld waarin worden vastgesteld minim.-loon en maxim.-arboidstyd naast af schaffing van Zondagsarbeid. Ged. Staten, waarvan de meerderheid bestaat uit hen, „wier doel het is overeenkomstig de beginselen van Gods Recht te sturen in Christelgke-Democra- tische richting", is er als de kippen by om aanneming, op grond van een afgezaagd en allerminst chriateiyk motief, te ontraden. Wy zouden het lysf je nog kunnen aanvullen met meerdere voorbeelden, het tegendeel be- wyzende van wat onder het opschrift „Onze Arbeiders!" wordt opgeschept. Hiermede evenwel basta l De arbeiders, die hunne belangen willen zien behartigd, afgescheiden van een geteem an gefemel over zooveel dat buiten den ge zichtskring en bevattingsvermogen gaat, hebben zelf daarvoor op te komen en te zorgen dat de heeren daarmede niet langer sollen. Achtend, D. B1MMEL, Voorzitter van den Middelburgschen Bestuurdersbond. men was zoo aan haar gewoon geraakt. Roh- wedder zei„de Martinsero hebben toch ge- liekik heb een half dozgn gouvernantes gehad en bg maar éen, die toch nergens veel van af wist 1" „Het komt door zgn vrouw, dat kan een klein kind beoordeelen. Zg heeft baar zoo gemaakt, want eerat waa het meisje onver- dragelgk." „Of iemand je ooit op 't eerate gezicht bevalt? Ja, aio 't een manspersoon was Tante Agnes keerde zich woedend om, maar deed geen poging om zioh fe verdedigen. Terwyi Ida met de Martinsers op den trein wachtte, waarmee ze naar Beriyn moest, en de beide mooie meisjes Mat,bilde en Anna haar niet los wilde laten, zei Ida „Lievelingen, God behoede u en Martinhagen, dan gaat het zooals het wezen moet." Heel bedeesd, alsof ze iets verkeerds deed, naderde er nog iemand in boerenkleeren. „Doortje," riep Ida, „Doortje Doortje kwam langzaam nader, maar de trein kwam ook. Nog een kus. „Instappen!" Toen luidde de bel, de trein ging weg eu de Martinsen reden naar huis. Doortje stond nog lang op 't perron en keek de rails langs. Tranen liepen over haar waDgen ep af en toe zei ze zacht„Wat was ze lief.'' -- En weer zyn vele jaren voorbij en Ida ia weer op Martinhagen. Maar niet alleen, £9 If er met haar man. Marie De redactie van De Zeeuw, die dit protest uit den boezem van onze arbeiders voortge komen, heeft willen smoren, moet zelf maar uitmaken of hare handelwyce is goed te keuren. Van een ruimen blik getnigt ze, naar het ons voorkomt, niet. Namens de gedelegeerde-vergadering vin den Middelburgsehen Bestuurdersbond, D. BIMMEL, Voorzitter. G. WOLDERS, Secretaris. ONDER Wl J2ERS J AAR WEDDEN. Geachte Redacteur In uw verslag van de laatste raadszitting heeft my zeer getroffen wat een der heeren raadsleden in het midden bracht, vóór de be noeming van een hoofd van school A plaats had. Vooral de gulle erkentenis, dat een onderwyzer de gemeente vele jaren yverig en taktvol gediend had voor een „karig loon", deed me goed. Ieder, die weet hoe de onderwyzers hier beloond worden on waarde hecht aan goed onderwys wie durft in dezen tyd openiyk bekennen daaraan geene waarde te hechten zal de woorden „karig loon" niet te kras vinden, 't Is voor de hoofdplaats der provincie Zeeland eenvoudig eene schande hare onder wyzers zoo laag te bezoldigen Als ik het wei heb, dan heeft het boven bedoelde raadslid indertyd het initiatief ge nomen de jaarwedden van burgemeester en wethouders te verhoogen, welke ambtenaren z. i. dus ook te „karig" bezoldigd werden Nu zon ik gaarne aan ZEd. de vraag willen doen, hopende daarmee niet onbescheiden te zgn„Zoudt u nu ook voor andere „karig" bezoldigde ambtenaren eens het initiatief wil len nemen hunne ook lage jaarwedden te verhoogen Zeker, 't is waar, met bet laatste zult u wellicht meer tegenstand ontmoeten dan by het eerste het geval geweest ia. Onder de kerkeiyken, die in onzen raad zitten, zullen er zgn, die misschien zullen zeggen, dat het on derwijs al zooveel geld koet, eu dat het zoo el welletjes ia. In het laatste verkiezingsnummer van De Zeeuw althans werd eene klacht geuit over het dure van het „liberalistische schoolstelsel" Waarom niet „liberale" schoolstelsel Enfin, laten de liberalen ter wille van de goede zaak maar eenigen smaad geduldig dragen Der kerkelijken schoolstelsel, de schooi van iedere sekte, ja zelfs van iedere party, en die door den staat bekostigd, zooals ik door ker keiyken heb hooren sanpryzen, sou zeker veel goedkooper zynDwaas is, wie 't gelooven wil. In de praktgk bewijzen de kerkeiyken zeer zuinig met 's lands penningen te kunnen huishouden. Hier in Middelbnrg bv. zgn twee kerken voor de Hervormden, die per Zondag vier banrten eischen, als ik goed ingelicht ben. Nu geef ik het in tienen te raden, hoeveel predikanten men daarvoor niet „karig" onderhoudt. Raden is eigenlijk 't woord niet, immers ieder Middelburger kan weten, dat daarvoor vier, neen, wat zeg ik? zes, zegge zes dominees schijnen noodig te zyn. Zoo zyn de kerkeiyken! Onvergeeflyk in consequent! Den een met een hongerloon voor veel arbeids afschepen, den ander voor weinig arbeids ruim beloonen. Een der kerkeiyken in den raad zal zeker weer aankomen met„De „Christeiyke" onder wyzers hebben ook een karig loon, ja zelfs nog kariger dan de openbare onderwijzers,* de laatste moeten het er dus ook maar mee doen." Wat heerlijke, achting afdwingende logika 't Zal zeker „Christelijke logika zgnFi done l Conservatieven onder de raadsleden zullen Maar genoeg U vindt, geachte heer redakteur, u vindt wellicht myn „ingezonden" al wat lang voor de zaak. Daarom basta 2 Dat dit stukje er toe by dragen moge, dat de jaarwedden der onderwyzers te Middelbnrg zoodanig verhoogd worden, dat zy, die jaar wedden nl., met glans kunnen doorstaan de vergeiyking mat onderwyzersjaarwedden in sommige andere gemeenten met een ongeveer geiyk aantal inwoners 1 Dat zy zoo Uw. dr. PANDARUS. Winzingen heeft een groote meisjesschool ge sticht en daar zgn Ida en haar man aan ver bonden. Van de blauwe livery Is niets gekomen, maar Ida is er niet minder tevreden om. Met haar stiefmoeder leeft ze in vrede, ter wille van haar vader. Op Martinhagen is bruiloft. Mathilda en George Peters trouwen samen. Daar moest ze by zgn. En wat een knap paar! Hy is een flinke man geworden, en Mattel zelf? Als iemand haar juffrouw Martinsen noemt, bloost ze als een pioenboe moet dat gaan als ze mevrouw Peters heet? Goed dat ze haar hoofd achter een breedan rog kan veratoppen. Anna is geëngageerd met Henry Rutsch. Zoo gauw by een hoeve heeft, trouwen ze. Jochem en Lena maken het goedze zyn yverig, maar gierig en eigeawga. „In den mond zyn ze vroom," zegt dominé Mander, „maar hun hart is van steen Doortje is ook getrouwd, ze woont in 't zelfde huisje waar haar moeder woonde, die nu achter woont. Ida zocht ook haar op. Met trots wees Doortje haar kindje. „We hebbe der Ida gedoopt", zei ze, „en slim dat ze isAls we zeggenIda lach eens, dan lach zo, nou, lach er isEu beiden lachten, de groote Ida en de kleine. EINDE. Stoomdrukkerij - D. G. Kröber Jr.Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6