FEUILLETON. MARTINHAGEN. Verschillends Berichten. water liggende kind bebben kunnen bereiken. De oudate verklaarde nog zgn vader niet te allu gaan roepen uit ongerustheid, dat In- tuaschea si|n broertje zon verdrinken. In de Dinsdag te Biervliet gehouden raadszitting werd medegedeeld de gunning by de aanbesteding van bet dokterawoonhuia door bet dageiyksch bestuur aan den laagsten in- aohryver, den heer F. Hoevenagal, voor f4889 Het terrein, ter grootte van 50 roeden, naby en behoorende tot de R. C. kerk, werd aan vaard tegen een erfpacht voor 99 jaren van 30 oent per roede of f 15 per jaar. Wel waa het terrein tegen f 750 te koop aangeboden, dooh de raad aohtte dien aankoop te nadeeligmeestal immera wordt afkoop van cyns naar den SOsten penning berekend, en hier waa het een bedrag volgena den pen- uing 50. Den 1 Juli ia het precies één jaar geleden dat de tegenwoordige poatregeling werd inge voerd. By het postbestuur ia bekend dat alle ingezetenen aan de vorige dienstregeling de voorkeur geven, zoodat men nog altyd hoopt dat weldra een verbeterde regeling volgen aal. RECHTSZAKEN. ArroHdmementa-Bechtbank te Middelburg. EENÈ AANRANDING. Voor bovengenoemde rechtbank hadden zich beden te verantwoorden: J. H., oud22 jaren, en P. H., oud 38 jaren, beiden ajouwerman, geboren te Weatkapelle, wonende ie Vlieain- geu, alhier gedetineerd. zy waren beklaagd van op 25 April 11., des avonds omstreeks 11 uur, op den Koningsweg te V1 i a a i u g e n, een Eogelsche vrouw met geweld te hebben vastgegrepen en gepoogd geld of goed van deze te ontvreemden, welk voornemen is verydeld door de komst van twee agenten van politie en eenige andere personen. Zes getuigen waren in deze zaak gedagvaard, terwyi de beeren mr J. J. Heyse en P. Dieleman, advooaten te Middelburg, aan de beklaagden ambtshalve ala verdedi gers waren toegevoegd. Nadat door den officier was medegedeeld dat de hoofdgetuige in deze zaak niet ia kunnen worden gevonden, werd overgegaan tot bet hooren der andere getuigen. De eerste, de agent van politie A. Landman, verklaarde dat hy in den avond van 25 April vernomen bad dat een paar personen een vreemde vronw achtervolgden en dat by daarop met een paar andere getuigen den Koningsweg was opgegaan. Daar hoorde hy een gil slaken en zag dat de beide beklaagden de vreemde vrouw hadden vastgegrepen en poogden uit haar zak te nemen wat zioh daarin bevond. De beklaagden hadden wel een borrel ge dronken maar waren niet beschonken. Beiden staan zeer ongunstig bekend en zyn erkende dronkaards, die der politie veel last bezorgen. Beide bekl. gaven toe de vreemde vrouw achterna gegaan te zyn en haar te hebben aangegrepen met het doel om haar een fleiobje jenever, dat de eerste beklaagde wist dat zy by zioh had, af te nemen, zy daohten met een vrouw van verdaohte zeden te doen te hebben. De tweede getuige, de agent van politie J. C. Blaas, verklaarde in denselfden geest als zyn collega. De derde getuige, de winkelbediende O. J. S. Rapids, deelde mede dat de bewuste vrouw hem ter hoogte van het stadhuis den weg had gevraagd naar de booten der maatsohappy Zeeland en hy haar dien had gewezen en haar nog een eind weegs had vergezeld. De vrouw had het kostuum aan van verpleegster. Ge- tuige is een oogenblik met de vrouw in het hotel Albion geweest en wilde haar met Engels brengen naar de boot. Deze wilde eerst zyn overjas halen,- de vrouw was echter bang te laat aan boord te komen en ging daarom alleen weg. Wyi het getuige gebleken was dat de vrouw door de beklaagden werd achtervolgd gaf hy, toen Engels terug was gekomen, daar van kennis aan de politie, die hy ontmoette en volgde met Engels den weg naar de boot. De volgende getuige, D. Engels, klerk, ver klaarde in denzelfden geest. 14 Uit het Duit8ch. yjLS JULIUS STINDE. IV. De tweede week. Toen Van Baiter wegreed, oogde Ida hem lang nk. Hy zag er nit als een eohte romanheldzelf bewust, overmoedig, driest maar bekooriyk, ryk, geneigd tot verkwisting een piano in den oven! van een oud geslacht de Van Ruiters waren heel oud, ze kwamen al in den „Vliegenden Hollander" voor en onberis- peiyk gekleed. Die groote, zwart en witte daa met diamanten speld, dat heldere linnen goed ja, zoo zag hy er nit. Zy moest er over spreken en by gebrek aan andere toehoorders, zei ze tot de kinderen „Dankt den hemel dat gy en reeds bet ideaal van een volmaakten ridder gezien hebt. De heer Van Ruiter is een volmaakt menscb." „De mensohen noemen hem „de ekster", zegt Doortje." „EksterDat was een zwarte en witte Vogel, net bil ie das van Van Rniter. Dat üqmm volk bospolfe zulk ©en wenm Deze deelde nog mede dat hy na de aan randing de vrouw naar boord van de mailboot gebracht heeft, waar zy iu de eerste klasse ging- De volgende getuige, P. A. Fruytier, ver klaarde gezien te hebben dat de vronw in kwestie in een herberg een grooten borrel bad gedronken eu zich eenige jenever in een üeaebje had doen geven. Hy bad dit aan beklaagden medegedeeld en was toen met dezen medegegaan tot aan Albion, om te zien wat er verder gebeuren zon. Toen de vrouw het hotel verliet, zyn de beklaagden haar nagegaan, dooh getuige is naar de stad teruggekeerd. C. Boediug, tapper, verklaarde dat in den bewusten avond de twee beklaagden in zyn herberg zyn geweest en ook oen Eugelsohe vrouw. Da laatste vroeg hem een borrel van two and half penny. Hij gaf die on zjj dronk dien voor de toonbank ledig. Zy heeft toen nog twee maatjes jenever medegenomen in een üesobje, dat zy in haar zak had. Kort nadat de vrouw vertrok, zyn ook de beklaagden weggegaan, evenals Fruytier, die ook in de herberg was. De ambtenaar van het O. M. aohtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorderde voor ieder der beklaagden een gevangenisstraf van negen maanden. De heer mr Heyse meende dat hier het begin van het feit, dat, zooals niet te ont kennen is, ernstig mag genoemd worden, eigeniyk een kwajongensstreek is. Hy zette uiteen hoe de beklaagden, door de handeling der dame in de herberg van Boeding, in haar iemand zagen van niet te baste reputatie en de eerste beklaagde, toen de vronw naar de boot ging, haar misschien niet met de allernetste bedoelingen heeft willen vergezellende tweede volgde nit nieuws gierigheid. De beklaagden waren eeoigszins beneveld en werden ontstemd toen z| zagen dat de vrouw met hoeren Albion binnen ging- Zy wachtten voor de dear en volgden haar> toen zy alleen wegging, om te pogen haar het flench je jenever te ontnemen. Daarin zyn zy niet geslaagd, wijl de hier gehoorde getuigen de vrouw ontzetten. Spreker vroeg een mildere straf dan de strenge, die de ambtenaar van het O. M. heeft gevraagd. De heer mr Dieleman sloot zioh aan by wat door den heer Heyse was in het midden gebracht. Uitspraak beden over aoht dagen. Voor dezelfde rechtbank stond ook terecht zekere J. K., oud 24 jaar, loodwerker te Brussel, thans alhier gedetineerd. Hy werd beklaagd op den 18 Mei nit een loods der spiegeliabriek te Sas van Gent eenig lood te hebben ontvreemd. De beklaagde beweerde het lood wel geno men te hebben, doch daartoe vergunning te hebben gehad van den chef monteur. Wyi deze en nog een andere getuige, ofschoon getracht is hen te dagvaarden, niet wareu ver schenen, achtte de ambtenaar van het O. M. het niet mogeiyk de bewering van den bekl. te ontzenuwen en vroeg hy schorsing dezer zaak voor onbepaalden tyd. De verdediger, de heer mr J. J. Heyse, verzette zich niet tegen die vordering maar vroeg in vryheidstelling van zyn cliënt. De rechtbank besliste dat de zaak zon wor den geschorst en beval de invryheidstelling van den beklaagde. Een eigenaardig begrip van recht en bil - lykheid blijken sommige personen erop na te bonden. Ia de zittiug van heden stond nog terecht zekere A. B., nit Biervliet, die zioh er over te verantwoorden had dat by in een logement te Sluis van een anderen logeergast, die sliep, een oom van ongeveer 35 franken had gestolen. De man bekende en hoerde, ook met het oog op vroegere veroordeelingen, aoht maanden gevangenis tegen zich eischen. Toen hem gevraagd werd of hy nog iets in het midden had te brengen, vroeg by of hy de ter terechtzitting aanwezige bottines, die hy van bet gestolen geld bad gekocht, terug zou mogen hebben. Die dwaze vraag baalde hem natuuriyk Dat ergerde haar. „Doortje is eeo slechte omgang voor u", zei Ida scherp. „Als gy nog eens van haar gewaagt, krygt ge strafwerk." Martinson was naar het veld gegaan zonder een woord te zeggen 6n zyn vrouw was in de keuken bezig. Zy voelden beiden dat zy het aanbod van Van Ruiter hadden moeten afslaan en zy wilden elkaar niet bekennen, dat zy verkeerd gedaan hadden. Nu zouden zy dien jongen man, die geen heel goeden naam had dank verschuldigd zyn, wel ter wille van de kinderen, maar dat veranderde niets aan de zaak. „Madam heeft zeker onaangenaamheden gehad?" vroeg Lena. „Dat nietmaar myn geweten is niet gerust. Moeteu we de gouvernant houwen of opzeggen Eu aa we eeu andere krygen, wie weet hoe die weer is Wy motten maar af wachten eo eerst deu dominé vragen, hoe dit is. Ze segt, dat ze iu Berlin de duvel gezien het, maar hoog loon krygt ie niet en de kostganger van Stollenkamp zei dat het waar was. Ik kan er niet nut wies worden en denk maar an de kinders, die krygen op die manier een heel verkeerd geloof." „Ik gloof niet dat 't riohtig met er is." „Maar ze ie toch mee te kerk west." „Heit ze ordenteiyk gebid. Zoo een van die soort, die bidt het onzevader van achteraf aa«, m dan doet xe iemand, op wip te 't af; een berisping van den president op den hals, die hem opmerkte dat het de rechtbank zeker niet gunstig voor hem zou stemmen dat hy zoo weinig berouw over zyn daad toonde. Door de Gebrs. Laububr (Briiuing eu Miih- ren) is appèl aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij zy zyn veroordeeld elk tot gevangenisstraf van zes maanden. LANDBOUW. Op de 8, 9 en 10 September vanwege de Maatschappij tot bevordering van ooft- en tuin bouw in 't kanton Oostburg te houden tentoon stelling van bloemen, ooft en groenten, waar van wy reeds vroeger melding maakten, is aan pryzen en 28 gedenkpenningen voor een bedrag van f 402 uitgeloofd. Aan den wedstryd daarnaar kan worden deelgenomen door alle inwoners van het kan ton Oostburg, mits zy geene bloemisten, hoorn- kweekers of haudelaars zyn in ooft, bloemen en groenten. Verder zyn voor particulieren,boomkweekers, bloemisten, handelaars in Nederland en daar buiten medailles en getuigschriften uitgeloofd. Ter gelegenheid van de tentoonstelling wordt eeu algemeene vergadering vau de leden der maatsohappy gehouden, hebbeu muziekuitvoe ringen plaats, wordt eeu illuminatie ontstoken en zal een vuurwerk afgestoken worden. Aan de tentoonstelling is eene lotery ver bonden. Voorzitter der feestcommissie is de heer J. A. Neeteson, Sohoondyke, tot wien ook in zenders zich moeten wenden. KERKNIEUWS. Z. D. H. de bisschop van Haarlem, mgr Bottemanne, diende Donderdag te Zierikzee aan 84 communicanten het H. Vormsel toe. 's Namiddags vertrok Z. D. H. per stoom tram in extra-waggon naar Oud-Vosmeer. Vau vele woningen wapperde de vlag. By aankomst eu vertrek waren tal van belangstel lenden tegenwoordig. Donderdag had te Amsterdam, in de St Willebrordus kerk, mot groote plechtigheid plaats de inzegening van het huweiyk van den heer W. Mengelberg, orkest-directeur van het Concertgebouw, met mejuffrouw Wiibbe. Naar schatting waren er wel vyfduizend personen in het kerkgebouw aanwezig. Een koor, bestaande nit de beste zangers van versohillende vereenigingen, onder leiding van Anton Averkamp, zong de hymne Ven'% Creator van Zweers, welke hymne gevolgd werd door de Mis van denzelfden componist, waarin Rogmans, Orelio, Phlippeau en Houok de soli vervnlden. Het gezang werd begeleid door orgelmuziek on koperen blaas instrumen ten, en werd afgewisseld door een Gregori- aanecli kaapenkoor, ouder directie van den geeateiyke Colla, kapelaan te Grootebroek. Dit gezang van hooge kinderstemmen werd door zaoht orgelspel begeleid. De mis werd opgedragen door pastoor Van Zanten van de parochie, geassisteerd door twee geeoteiyken, in ryke misgewaden van rood uiet goud. Na de plechtige mis met hare vele ceremo niën, die ongeveer twee uren duurde, trad dr Schaepman, die eeu wit overkleed over zyn priestergewaad droeg, voor het altaar en gaf het voor hem geknielde bruidspaar den kerke- lyken zegen. Daarna betrad hy het op het altaar ge plaatste preekgestoelte om, na het sacrament, woorden vau gelukwensch eu zegenbede tot het jonge bruidspaar te riohten. Getuigen by het huweiyk waren de heeren De Mares Oyeus en Boisaevain, vertegenwoor digende de bestureu van concertgebouw en toonkunst. De ledeu van het orkest van het concertge bouw boden den heer Mengelberg een kost baar beeld ten geschenke, voorstellende de Tarmonie. De heer Hutsehenruyter, die by de aanbieding het woord voerde, sprak de hoop uit dat dit beeld het symbool mocht zyn van een voortdurende harmonie tuaiohen het orkest eu zyn dirigent. Te Leeuwarden is voor het eindexamen vau het gymnasium geslaagd de heer W. J. de Haas, extraneus. gezien heit, wat na „Da's malle praat Lena, zeg zoo iets uie hardop. De dominé zegt dat ze een goeie kern heeft, en die weet 't beter as jy." „Gaat ze morge weer na de kerk?" „Zeker maar niet met de fleweele japon, dat overleef ik niet, om dan bider te zittel Wie weet hoe.Iang ik het nog maak. Ik voel sedert de laaste acht dagen dat myn kist wel klaar gemaakt mag worde. En nou mot ik er nog zeggen dat ze die jurk thuuslaat." Toen de kinderen naar bed waren en Mar* tinsan stil do kamer uitgegaan was, zei juffrouw Martinsen tegen Ha: „Nie waar, juffrouw, die groene flewele trekt u morgen niet weer an?" „Waarom niet?" „Ik meen maar die is toeh een beetje al te opvallend." „O zoo Nu ja, als gy het verlaDgt moet ik my natuuriyk schikken, dat spreekt van zelf. Ik zal er geen woord meer van zeggen, dat is overbodig." Zij stond op, zei kortaf goeden naoht en begaf zieb naar haar kamer, waar zy in haar dagboek schreef: „Zy is jaloerssh van my, zy kan het niet verdragen, dat ik opgang maak. Zy verbiedt my er elegant en voornaam uit te zieu, omdat ze anders te veel bij my afsteekt. Hoe akelig is tooh die ydelheid. Ik kau we1 thuis blijven j maar Mj zal er «ijn, All hy Vele kunstbroeders, vrienden en vereer ders van den grooten schilder H. W. Mesdag vereenigen zich om hem op 28 Febr. 1901, by gelegenheid van zyn 70en geboortedag, hulde te brengen. De Rotterdamsche staking duurt nog steeds voort en breidt zich voortdurend uit, ook onder de ertswerkers, die eerst alleu aan den arbeid gebleven wareu. Ook de vrouwen der stakers werken mede om de nog arbeiden den tot aansluiting te bewegen. Donderdagavond werd wederom een by een- komst gehouden, waar door Helsdingen hulde werd gebracht aan de vrouwen der ctakenden, in wie de geest van Kenau Hasselaar gevaren is. De houding van den K. Volksbond werd door dien spreker het eenige donkere punt genoemd, waarop in deze strike te wy zen valt. Beladingen eindigde met een opwekking tot het bestuur der federatie om te trachten aan- knoopingen te vinden met den internationalen bond van boot- en dokwerkers in Engeland en audere landen. Spreker deelde bet juist ingekomen bericht mede, dat alle ertswerk stil ligt, hetgeen daverend en langdurig gejnieh uitlokte. De voorzitter der sleepers- en voerlieden deelde mede, dat deze arbeiders hunne eischen aan de patroons bobben gesteld, en datwaar- sehyniyk ook by deze werklieden de staking zal worden geproclameerd. Na nog vele besprekingen en betoogingen ging deze meeting uiteen, vast besloten de staking, gesteund door machinisten en stokers, Ryn- en biunensohippere, vol te houden. Te Schiedam kwam Donderdagnacht een stoombootje met een twintigtal stakende bootwerkers uit Rotterdam aan, met het doel om de werklieden, die bezig waren schepen te lossen, tot staken te bewegen. De Schiedam mers waren daartoe niet bereid. Ook te Delfoyi is onder de bootwerkers een staking uitgebroken, daar Rotterdammer booten daar aan kwamen om gelost te worden. Te Groningen kwamen daarom lieden uit Delfzijl om arbeiders te werven, maar de Groningers wilden niet vertrekken. De direotie der Ned. Zuid-Afrikaansche Spoorweg-Maatschappij ontving geiyb wij in niet alle exemplaren van ons vorig nummer konden melden telegraphisch bericht van den eonsnl-generaal te Kaapstad, dat de atoom- bootArundel Castle eergister EastLondon verliet met 500 man en 260 vronwen en kinderen san boord. Het Christeiyk-natiosaal zendingsteest, dat Woensdag in het Middaohterbosoh plaats had, werd door 12.000 personen bezocht, die nit alle deelea van het land waren opgekomen. Alle vervoermiddelen waren overvol; zelfs op open goederenwagens werden de reizigers ver voerd. Ondanks deze groote menigte mensohen werd de orde geen oogenblik verstoord Het weder was niet beter te verlangen. Een achttiental sprekers voerden op de vier verschillende spreekplaatsen, diep in hetbosch te midden van het dichte geboomte, het woord, terwyi de feestliederen werden bege leid door fanfaremuziek. Te Rotterdam werd op de Maas een roeiboot aangevaren door een «leepbaot. De roeiboot sloeg om en de erin zittende man verdronk. In de Nadorststraat daar (er stede zyn door insluiping in eene woning vyt gouden ringen en een horloge ontvreemd. Donderdagavond is een 3e klasse rytuig tussehen de Kouiugs- en de Willemsbrug daar ter stede ontspoord. Een oude dame bezeerde zieb aan bet beenandere pernoonlyke onge lukken kwamen niet voor. Er werd echter veel schade aanger icht en de weg werd versperd. By de oefeningen der schuttery te Am sterdam werden de mannen weer langer dan den wettig gestelden tyd aan het exerceeren gehouden. Een negental schatters kwamen hiertegen in verzet, traden nit het gelid en giDgen naar huis. De toestand der vier in het Burgerzieken- huis aldaar opgenomen Javanen, die door den amobmaker gewond werden, is vry bevredigend. Eén van hen echter, die in de xyde gestoken werd, verkeert nog steeds in levensgevaar. Het ïyk van den amokmaber is overgebracht naar de Oude Ooaterbegraaf- plaats. De politie in die stad zoekt een wist dat ik om zynentwille lyd 1 om hem te zien moet ik het gewaad der nederigheid aantrekken." Juffrouw Martinsen bon niet slapen en dacht: „Zy is boos zij ging eoo in eens de kamer nit. Als ze de kindera maar niks doet. Waren de kinders maar al vast groot; maar met mjj is 't eer gedaan as met de op voeding." Den volgenden morgen by bet opgaan der zon lag in alle kamers en in de keuken zout op deu grond gestrooid, alleen niet in de slaapkamers. Wie bad dit gedaan Léua, zei men, meeat het stil opvegen eu ia vlietend water gooien. Het was niet goed om over zulke dingen te praten. Eu toeh werd er over gepraat. De boeren meiden vertelden dat het in huis gespookt had en daar het juist Zondag was, vernamen andere lieden ook dat het op Martinhagen spookte. Sedert die nieuwe der was.) V. De eerste maand. Wat geleken de dagen, do weken op elkaar, el- ken morgen begon het werk, dat avonds klaar moest, om plaats te maken voor dat van den volgenden dag. Martinsen zorgde altyd dat er niets bleef liggendaarom was hy vroeg nit de vcêren en dan op het veld, in de stal len, in da schuren eu stak zelf de handen uit de mouwen als het noodig was. Zoo werkte hij voor zyn gezin 5 want de pacht was nog dames-queue, die door jongens was voortga- schopt engeldswaardige papieren bevatte! Zy vraagt nu aauwyzing omtrent de jon gens, die, torwyi zy met de qu8ue aan het spelen waren, een kwartje er uit sageu vallen en het ding toen meenamen. Te Apeldoorn heeft een vyftienjarige jongen door onvoorzichtigheid by het hout kappen een vyfjarig kind twee vingers afgehakt? —Twee schepen, een Eagelseh en een Duitsoh, waren dezer dagen te Harlingen vreedzaam naast elkander bezig te lossen. Eigenaardig is het, dat de Engelsehe kapitein Roberts en de Duitache Kroger heette. Ironie van het toeval Te Wolder, gemeente Oad-Vroenhoveu (L.) is in de R. K. kerk en in de pastorie in gebroken. Alle kerksieraden, en ook eigen dommen van den pastoor, zyn verdwenen. EEN OIEPBEDROEVEUO FEIT. Dezer dagen kwam in het Tijdschrift v Armenzorg, onder bovenstaand opschrift, eene mededeeling voor van den heer H. J. de Dompiere Chauffopié, waarin werd gemold dat te Finkenga (gemeente WeetateHingwerf) eeu elfjarige jongen, zekere Hendrik Mulder, door het burgeriyk armbestuur iu een gezin uitbesteed, een eind aan zyn leven heeft ge= maakt. Thans meldt men aan de N. R. Ct o. a» het volgende Lot was bedoelden Hendrik te zwaar geworden. Pas met z'yn tiende jaar op schooi gekomen, wist hy, door zyn oplettendheid en y ver, in éan jaar de kinderen uit de derde klasse op zyde te streven. Langzamerhand echter, in den laataten tyd! vooral, werd zfiu oplettend heid minder su zat hy dikwijle op school te slapen, wat te Finkenga meer voorkomt, daar de kinderen, wanneer ze 'e morgens om negen uur ter school komen, reeda een halven dag van zwaar werken achter den rug hebben. Wanneer hy daarover door den onderwyzer werd be rispt, werd hy somtyda brntaal en soms ver drietig en klaagde dan dat hy ook overal aleoht werd behandeld. Tegen zyn buurjongen, zekeren Hans Nieuwen huis, klaagde hy ook dikwyis over de slechte behandeling, welke by thuis ondervond en dezen maakte hy meer dan eens zyn voornemen kenbaar om zichzelf van 't leven te berooven." Op deze wyze is blijkbaar het plan allengs tot rypheid by hem gekomen, 't Schjjafc dat het verbod om mee naar de kermis te gaan te Noordwolde den doorBlag heeft gegeven. Hy is toen niet meer thnis gekomen, en toen zyne pleegouders hein eiudeiyk gingen Eoeken, vonden ze hem han gende met zyne voeten in eene sloot. De knaap had zioh opgehangen aan eeu hekpaal. President Loubet heeft aan de Duïtsehe regeering zyn deelneming betuigd met de ramp te New-York. De khedive is nu in Frankryk eu wel te DivoDne, waar hy een kuur zal ondergaan. Daarna zal hy incognito de tentoonstelling bezoeken. Deze week is te Parys een door de Vereenigde Staten aangeboden standbeeld van Lafayette outhnld. Op het feest werd natuuriyk over en weer veel gesproken over den band tussehen de beide republieken. Maar de toe komst-republiek van Zuid-Afrika werd niet vergeten. Na het feest werd op de tentoon; stelling hulde gebracht aan Villebois de Mareuil, den „Lafayette van Zuid-Afrika". VolgenB een Parysoh blad is de heer Bitter van Sohiedam er in geslaagd het raadsel van de Venus van Milo op te lossen, door haar te maken tot een Danaïde met eeu kruik, Tengevolge van het inslaan van den bliksem had by Gravesend een ontploffing plaats in het scheepsruim vau het Dnitsche schip Heliae, dat een lading naphta aan boord had. 3 personen werden gedood en 3 bekwa men zware brandwonden. Te Wasserburg, in Beieren, stortte een in aanbonw zynd huis in. Elf personen werden onder de ruïae bedolven,van wie twee overleden. In het besluit, waar by gravin Chotek den titel van vorstin van Hohenbonrg erlangt, staat dat dit geschiedt met vrystelling van kosten. Uit Charkow wordt gemeld, dat by een hotsing tussehen twee goederentreinen 8 per; sonen werden gedood en 30 gekwetst. uit den goeden ouden tyd, hoog, eu toeh was het niet meer de goede tyd, toen de land man tot aan de stijgbeugels door het hooge koren reed. Dia tyden zyn voorby en komen nooit terng. Juffrouw Martinsen bestuurde niet alleen h6t huishouden, maar ook demel- kery, en da boter- en'kaasmakerij; van/s mor; gaas vroeg tot 's avonds laat was zy in de weer. En zy hielp zelf mee omdat uit de koeien geld geslagen moest worden eu dat kan alleen als er op alle kleinigheden gelet werd. Het oog der huisvrouw mocht nergens ontbraken, zij moeit overal wij20a hoe het werk gedaan moest worden. By die bedrijvigheid paste geen kleeding, welke ontzien moest wordeneen eigen ge; maakte japon van in huis gesponnen wol,op de oude manier met de hand geweven, heel eenvoudig vau model, was daar de meest ge schikte bleeding die belemmerde de bewe; ging niet. Het was ook alsof bet van zelf sprak dat do nieuwe jurken van de kinderen tot 's Zondags in de kast gingen en de blauw gryze voor alle dag er weer uitkwamen. Het wandelen met handschoenen was maar heel zeldeQ gebenrd en ook de gouvernante vond eenvoudigheid voor haar eigen persoon in zooverre ook het doelmatigste dat zy haar mooie kleeren kon sparen, wat by graven niet het geval zou zyn geweest. Dus had Martinhagen ook zyn voorrechten. Zjj ging veel met de bladeren naar buiten

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2