BUITENLAND. Verschillende Berichten. LETTEREN EN KUNST. Voor dit jaar is do veiling op het kasteel Heeswijk geëindigd. De kostbaarste portretten en eenige voor name stokken Delftseb, waaronder de groote schotel, met het wapen van het Doitsehe rijk versierd, zyn door de firma Frederik Muller Co. aangekocht voor rekening van Ameri- kaanache liefhebbers. Het prachtige Delftsche stel werd voor re kening van ons rgk voor het museum te Amsterdam aangekocht. De prijs, die er voor werd besteed, bedroeg f 7100. Die aankoop werd met gejuich door de aanwezigen begroet. Een fraaie Delftsche pot, polychroon met goud, ging over in handen van een bekend Haagsch verzamelaar van oud-Delftsch, mr Van der Burgt. Hat grootste gedeelte der veiling werd door antiquairs gekocht, die flinke prijzen besteedden. Fabelachtig was de som, die 12 met tryp bekleede Louis XV opbracht; er werd zonder de opcenten f 3100 voor betaald. Ook die gaan naar Amerika. Zooals wij by de aankondiging der veiling mededeelden, was er ook aanwezig een horloge, dat zon toebehoord hebben aan Mich. Adr. de Ruyter. Het is echter gebleken dat het uur werk niets te maken heeft gehad met den beroemden vlootvoogd, zoodat van aankoop ten behoeve van de Vlissingschen oudheids kamer ia afgezien. De heer Victor de Stuers bevindt zich voor zijne gezondheid thans te Ais-les-Bains. Er was dus Zondag geen gelegenheid om hem op den dag van zijn jnbilé te bewierooken. Het Vad. brengt hem ook alle hnlde en schrijft o. a. Als Holland op het gebied van knnst en ondheid nu niet meer „Holland op zijn smalst" is; als er belangstelling is ontstaan, ook in regeeringskringen voor onze oude monumenten en onze oude kunst; als aan 't ongemerkt wegsleepan naar het buitenland of het door sloopershand vernielen van overblijfselen onzer kunst een halt is toegeroepenals weer de grondslag is gelegd voor een dengdeiyk onder was in kunstnijverheidals ons archiefwezen behoorlijk is ingericht, dan is dat alles te danken aan jbr mr Victor de Stuers. Laten wij elkander op dezen dag niet gaan w^smaken, dat de heer De Stners niet party- dig is, en dat zijn oprecht en vol overtuiging Katholiek zyn op zgn kunstinrichting en op zijn oordeel over zaken en personen zonder invloed is. By mannen uit éeu stuk is 't een voudig ondenkbaar, dat levensrichting en kunst opvatting, levensbeschouwing en beoordeeling van personen niets met elkaar te maken heb- ben. Maar laten wQ, in stede van achterdoeh- tigiyk na te gaan, of die zeer begr^peiyke party digheid hem wel niet eens geleid heeft tot bevoorrechting van Katholieke knnst en van geloofngenooten, erkennen, onder oot moedige herinnering, dat ook Protestanten op dit stnk niet altyd zuiver zgo, dat mede tal van Protestantsche monumenten doorhem van den ondergang zyn gered en dat zgo be moeiingen op 't gebied van kunstonderwijs en van archiefwezen een weldaad zyn voor heel ons volk. Onopgemerkt zal dit jnbilenm niet voorbij gaan. Ala de beer De Stuers is teruggekeerd, wacht kern een huldeblijk van vrienden en ver eerders, en een huldebiyk van archivarissen voor een dito van de zyde zijner mede ambtenaren beeft by beleefdeiyk bedankt, lm vrienden znllen hem vieren op 15 Juli. En de Regeering Het gebeente van Job. Seb. Baeb, dat den 22e October 1894 werd gevonden, zal nn op 28 Juli onder de altaarplaats van de in de nieuwe kerk te Leipzig gebouwde groeve onder een steanen zerk worden bygezet, tegelijk met dat van Gellert. ONDERWIJS. By het voortgezet eindexamen aan het gymnasium te Delft is o. a. geslaagd voor B mej. J. H. Snijders. Aan het groot'ambtenaars-examen voor den Indiaehen dienst (tweede gedeelte) zyn o.a. de volgende heeren toegelatenJ. M. Moorrees, H. J. Bernelot Moans, G. A. van Nouhuys en J. Roest. Zaterdag is te Rotterdam, onder treffende omstandigheden, plotseling overleden de heer mr A. M. de Cock, districtsschoolopziener. Hy bevond zich in de school van den heer Rademaker in de Lombardstraat, om het af tredende hoofd dier school een afscheidsgroet te brengen. Terwyi de heer Rademaker de toespraak van den schoolopziener beantwoordde, werd deze, schijnbaar even te voren nog ge zond, eensklaps door eene hevige ongesteld heid overvallenhij zakte in elkaar en was terstond een Hjk. Gedurende vijf en dertig jaar was de heer De Cock bij het schooltoezicht aldaar werk zaam, eerst als arrondisBements-, later als dis trictsschoolopziener. Blijkens de verslagen, door de commis- siën van toezicht over den doortocht en het vervoer van landverhuizers te Amsterdam en te Rotterdam omtrent de werkzaamheden in 1899 uitgebracht en opgenomen in de St. Ct van heden, vertrokken over Vlïssingen 390 vreemde landverhuizers naar Mexico. Het aantal Nederlandsche landverhuizers, in 1899 nit Amsterdam en Rotterdam vertrokken, bedroeg 1347 (tegen 851 in 1898), waaronder 150 nit Zeeland. Van deze 1347 Nederlandsche landverhuizers vertrokken 1260 naar Noord-Amerika en 87 naar Zuid-Afriba. By het geneeskundig onderzoek zgn, van de 79 OjindidateB voor het examen voor maohi- niat-leerling by de marine, 4 candidaten niet op gekomen. Van de overige 75 zgn by het eerste onderzoek 15 ongeschikt bevonden. Bij het tweede onderzoek zijn van deze 15 nog 2 ge schikt verklaard, zoodat 62 candidaten aan het examen kunnen deelnomen. Aan den gemeenteraad van Bergen op Zoom is een adres van 150 ingezetenen ge zonden, met verzoek maatregelen te nemen den onaangenamen geur, dien de melasse- spiritusfabrieb dageiyks verspreidt, te laten wegnemen. Adressanten heschryven den toe stand als onhoudbaar. By het bezoek der Koninginnen aan Utrecht heden (Dinsdag) zal, zegt me», de hoogleeraar dr Nicolaas Beets op Paushnize door H. M. de Koningin in esn bijzonder gehoor worden ontvangen. By de burgemeesters van Edam en Wieringen is het bericht ontvangen, dat ook H. M. de Koningin-Moeder de revue der vïs- fcheravloot op 3 Aug. e.k. hoopt by te wonen. Te Rheden is, na een korte ongesteldheid, op bijna 61 jarigen leeftijd overleden de ge pensioneerde luitenant-kolonel der artillerie J. van Lelyveld, wien de rang van kolonel was verleend. De openingsplechtigheid van het Her stellingsoord voor Nederlandsche Ouderwijzers te Lanteren is ook bygewoond door den minister van Binnenlaudsche Zaken, dia zijne ingenomenheid met de stichting betuigde. Hy verklaarde, dat de regeering met belangstel ling het werk der commissie tot oprichting had gadegeslagen en zich over het verkregen sncces verheugde, want al is het ook indirect, toch komt deze stichting aan het onderwys ten goede. Door bastaarderen der Vereeniging tot opvoeding van halfverweesdeverwaarloosde- of verlaten kinderen, in het huisgezin znilen weldra in verschillende plaatsen van ons land afdeelingen worden gesticht. De Alliance Israelite Universelle telt in Nederland 31 afdeelingen met 1881 leden70 minder dan het vorig jaar. Recht voor allen ia Zaterdag voor het laatst verschenen. De heer W. A. van der Mandere, asau- rantiebezorger te Amsterdam, thans in het buitenland vertoevende, ia in staat van fail lissement verklaard. Zaterdagnacht heeft te Rotterdam een bootwerker op zyn Bovenbuurman geschoten met een revolver. De aanleiding was een burentwiat. Drie schoten werden door den woestasrd gelost, waardoor de bnnrman ernstig in de borst getroffen werd. Da dader zette het op een loopen en werd niet meer in zyn woning teruggezien. Een reiziger in een open tram aldaar voelde zich plotseling ongesteld. Men droeg hem een winkel binnen, waar hy bleek overleden te zgn. Maandag ochtend sloeg in de Kil nabg 'o Gravendeel een 26 jarige polderwerker uit Made over boord. De pogingen om den man te redden mislukten. By bet stryken van een schoorsteen van een stoombarkas der marine te Amsterdam brak deze schoorsteen en kwam terecht op het hoofd van den machinist. Zwaar gewond werd de man aan wal gebracht. By Zwolle ging een paard op hol, dat gespannen was voor een wagen waarop een veekoopman en zgn knecht zaten» Da knecht sprong van den wagen om het dier te grijpen, maar kwam onder de wïeien terecht, zoodat hy zwaar gekwetst werdo. a. werden hem twee ribben gebroken. Daarna sprong de veekoopman uit dan wagen, doch belandde, zonder zich te bezeeren, in een sloot. Toen een arbeider het dier tot staan wilde brengen door zich op den weg te plaatsen, week het paard uit en sprong door het hekwerk voor een woonhuiB- Een vrouw, die achter dat hek stond, kwam onder den wagen terecht en bekwam zware kneuzingen» Later werd het paard gegrepen. Te Terhorne was iemand bezig in zgn fabriek te schaven, toen het mes den daim der linkerhand greep, welk lichaamsdeel tot op de hand werd afgesneden. Te Hoogezand had een jongmenach het ongeluk, door het nitgiyden van een trap, waarop hy stond, door een raam te vallen, waarby hy zich hoogst ernstig aan pols en arm verwondde. Men hoopt den jongen man uog te kunnen behouden. Aldaar werden een houthandelaar in een hoatza&gmoloB een paar vinger® afgesneden. Hat proces tegen Sipido is Maandag begonnen. Belangryk was de behandeling niet. Te Gent ia Zondag met veel plechtigheid het gedenkteeken onthuld, ter herinnering aan de Fransche soldaten, die daar in 1870/71 overleden tijdens zij daar geïnterneerd waren. Tevens werd het herstel gevierd van eea ver vallen gedenkteeken vpor de daar begraven soldaten van Napoleon I. Volgens latere berichten is Montjerrat weggestuurd, omdat hy te veel hechtte aan de parade-achtige overleveringen, die Faure op het Elysêe had gebracht iets waarvan Loubet niet gediend was. Vorst Ferdinand van Boelgarge is te Pargs. In Engeland heeft een dienstbode baar hoofd en kleeding met parafine bestreken en zich daarna in brand gestoken. De laatste dagen werd de belangstelling van een deel van bet Duitscbe publiek ten deele bezig gehouden door een aangekondigde proefneming met een bestuurbaren luchtballon van graaf Zeppelin. Men begon al te vreazen, dat een nieuwe teleurstelling op dit gebied was weggelegd, want de opstijging moest her- haaldelgk worden uitgesteld, waardoor na- tuuriyk het vertrouwen in de nieuwe uitvinding vervloog. Maandag hebben de opstgging en neder- daling echter plaats gehad. (Zie Laatste Berichten.) Het zilveren feest der postconventie is Maandag aangevangen. 63 staten hadden 180 vertegenwoordigers gezonden. DuitBchland stelde voor te Bern een gedenkteeken op te richten. Een Duitsch kapitein, die met een Oosten- rgker in een open rijtuig door Konatantinopel reed, is door een officier en twee soldaten aan gevallen. Men dreigde hem met messen en beroofde hem van zyn geld, zyn horloge en van zgn ketting. Voor eenige dagen meldden wy, hoe in den train van Odessa naar Krakau een sehatryke en zeer weldadige dame was ver moord. Men is er nn is geslaagd, de daders te vinden. Een spoorwegbeambte, die den trein verge zelde, is ala hoofddader gevat; men vond 11.000 roebel in zgn bezit. Eenige andere van medeplichtigheid verdachte personen van 't treinpersoneel ?ijn mede in hechtenis. Nordiiiad, de man die in den nacht van 16 tot 17 Mei aan boord van het stoomschip Prinz Karl verscheidene personen doodde en verwondde, ia te Veeteraas, in Zweden, ter dood veroordeeld. DE RAMP TE NEW-YORK. Het achynt ongeloofigk, dat, als op klaar lichten dag brand uitbreekt op een kade, de daaraan gemeerde schepen zoo vlug in brand geraken, dat de aan boord zijnde bezoekers en manschappen zich niet kunnen redden. Maar toch is het te Hoboken aldus gegaan, eu daaraan is de groote omvang van de ramp te wytea. De kade toch, waarop men nou hebben moeten vluchten, was terstond één vuurzee, en aoo waren in een oogwenk 750 dokarbei ders en 1000 andere personen geheel afgesne den. Van den wal zag men de vreeselgkste tooneelen. Uit alle vensters zag men de wanhopende lieden pogingen in het werk stellen zich ar nit te werken. Op het dek zag men de door den dood bedreigden wor stelen; moeders wierpen baar kinderen in het wateropdat zy niet zouden ver branden. En dat allee te midden van de vlammenzee, terwijl kleine bootjes rondvoe ren, om drenkelingen te redden of om men- schen van de booten te halen» Hoevelen op da meent afschuwelijke wyze het leven verloren, is niet te bepalen. Van de verliezen, door de bemanningen geloden, zal men wel een Hjst kannen opmaken. Maar niemand weet hoeveel passagiers er nog aan boord waren, en nog moeilijker is vast te stellen hoe groot het aantal bezoekers wei was. Aan boord vaa de Main, een nieuwe boot, waren, naar men meent, op zyn minst 200 kykers. Natuur lijk, dat ook nu de wonderbare red dingen niet achterbleven. Zoo haalde men, nadat de brand aan de Saaie was geblnseht, des avonds nog 29 half badwelmde stokers nit de kolenrnimen van het vernielde schip, welks kapitein in de vlammen is omgekomen. Algemeen Overzicht, 't Wordt na de tegeraatrgdige berichten der laatste dagen noodig, om zoo goed en zoo kwaad dat gaat, de feiten eens vast te stellen, na tuurlijk zonder eenigen waarborg, dat wy nu de waarheid en niets dan de waarheid geven. In de eerste plaats dan valt te oonstateeren dat de Duitscbe gezant dood is. Dit bericht, in den avond van den 16 en hier te lande ont vangen en later in twgfel getrokken, blykt waar. Wel heeft het een oogenblik den aobijn gehad, dat de moord eerst twee dagen later heeft plaats gehad. Maar het sehgat dat de datum van 18 Juni verkeerd is en dat de mis daad den 14en is gepleegd. In de tweede plaats staan wg voor de ver rassende tijding, die Maandag in den middag tot ons kwam, dat de internationale troepen Peking waren binnengerukt. 't Bericht was zoo stellig, dat wij aan de waarheid niet durfden twyfelen, hoewel het ona onbegrijpelijk voorkwam, dat wy niets hadden gehoord van het oprnkken van een zoo sterke troepenmacht, als noodig was om naar de Chineeache hoofdstad te gaan. 't Bevreemdde ons daarom niet, dat tot dasver elke bevestiging uitbleef, en dat men eerder een soort tegenspraak beeft te zien in de woorden van Brodrick, die aan het Lager huis mededeelde dat men het nog niet moge» ïyk heeft geacht om een poging te doen om verder op te rakken. Voarloopig kan men dit punt dus schrappen. In de derde plaats de toestand te Peking. Deze was den 26en hachelijk. De meeste ge- zantschaps-hotels, ook het Nederlandsche, waren vernieldalleen de Fransche, Dnitsehe en Engelsche waren nog in stand. Ziedaar de hoofdzaken. De bijzonderheden zyn nit den aard der zaak zeer schaarach» Maar toch is iets bekend. In de eerste plaats een brief van den 2 en secretaris van het Dnitsehe gezantschap, Zondag 24 Juni des namiddags te vier nnr geschreven, en door tusschenkomst van het hoofd der Europeesohe douane, sir Robert Hart, door een bode aan den Dnitscben consul te Tient-sin gezonden, Vrgdag 11. door deze en Maandag 2 Jnli te Beriyn ontvangen. Deze brief luidde „De heer Von Bergen, 2e secretaris van het Dnitsehe gezantschap, aan den commandant der Europeesohe troepen. „De vreemdenkolonie is belegerd in het gezantschap. „De toestand is wanhopig. Spoedt u." Verder was door een zendeling het berioht gezonden dat baron Von Ketteler vermoord was. Sedert is dat bevestigd door telegrammen van den Amerikaansehen admiraal en van den Duitachen vlootvoogd. Deze laatste meldde, dat de vreemdelingen in de Engelsche legatie waren en daar werden beschermd door de aanwezige internationale troepen. Een deel van Peking was verbrand; 30.000 Chineezen stonden buiten Peking en de keizerin was gevïncht. Volgens een officieele Engelsche opgave hadden de verbonden mogendheden slechts 13.000 man; wie over deze macht het bevel zou voeren, wiot men nog niet. Het ergste is evenwel, dat men van alle kanten hoort klagen over gebrek aan amunitie, niet alleen te Peking, maar ook op de operatie basis; ook met da levensmiddelen ziet het er slecht uit, vooral te Peking, waar men natuur- Igk van allen toevoer verstoken is. De Chineeache kwestie is Maandag natuurlijk in de verschillende parlementen besproken. Te Parys en te Londen kreeg men feitelyke inlichtingen die hier boven reeds zyn ingelast. Te Rome kreeg men da mededeeling van den minister van buitenlandsehe zaken, dat onder de mogendheden volkomen eenstemmigheid hcerscht omtrent China. Het Italiaansche eskader in China zal bestaan nit 7 schepen met landingstroepen. Italië zocht geenseins de gelegenheid voor een politiek van bezetting, maar hot mag niet onverschillig big ven bg de groote vraagstukken, die zijn algemeene be langen raken en waarby het, in overeenstem ming met de mogendheden, slechts in het belang van den vrede handelt. Beknopte Mededeelingen. Het debat, dat Vrgdag iu het Lagerhuis plaats had over de hospitalen in Znid-Afrika, werd gebonden naar aanleiding eener door de regearing ingediend voorstel om de begrooting voor den geneeskundigen dienst te verhoogen met 5 pond. Men staat hier weer voor een van die eigenaardige vormen, waarvan de Engelschen, ala aartsconservatieven, geen afstand willen doen. De Engelschen kennen nl. onze moties van wan- en vertrouwen niet. Alles moet worden omgezet in pounds, shillings en pences. Als iemand nu een votum van wantrouwen wil uitlokken, dan stelt hy voor het trakte ment van den minister te verlagen. En als een of andere tak van openbaren dienst wordt aangevallen, dan vraagt de regeering een klein erediet, welks aanneming dan een votum van vertrouwen is. Zoo ook bier. Onmiddellijk na de eerste aanvallen deelde Balfour mede, dat de regeering aan het huis gelegenheid zou geven, zieh over de zaak uit te spreken en daartoe een kleine erediet- aanvraag zou indienen. Bg eeu tuaschentgdsche verkiezing voor den Rijksdag in het Silezische kiesdistrict Walden burg is gekozen de sociaal-democraat Sachse. Te KonstantiEopei verwacht men een bezoek van den khednve. De consuls te Van seinen dat 1500 Koer den de stad Serayi aanvielen de geregelde troepen trokken daarna op en doodden den aanvoerder der Koerden. Verder hebbende Albanaasen een aanval gedaan in het Servische dorp Ghilam (Pristina); zy plunderden de huizen en doodden en wondden de bevolking. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het eenige belangryke berioht van het oorlogsterrein ia dat de bewegingen der Engelschen doen vermoeden, dat men voor alles met De Wet wil afrekenen. Een gedeelte der in Transvaal zynda Engelsche troepen is weer naar den Vrijstaat op weg. Vermoedelijk zal Botha niet nalaten daar mede zyn voordeel te doen. By Hammonia hebben de Boeren een aanval gedaan op de stelling der Engelsohen. Zy werden evenwel teruggeslagen. - Generaal Colville, die niet byater geluk kig was in de operaties tegen De Wet is teruggeroepen. Maar Metbuen mag natuuriyk big ven. Men is ook niet voor niets aandeel houder in de Ch. Cy en Colville heet verant- woordelgk voor de gevangeneming van de miljonairs. Van da Engelsche vertaling van dr Kuyper'a artikel in de 1Revue is reeds de 12de druk verschenen. CHINA. De artillerie der Chineezen heet beter dan die der mogendheden, maar zou slecht worden bediend. In de bnurt van Tient-Sin moeten 50 maxims en eenige KruppkaHonnen zgn buit gemaakt. Er wordt hard gewerkt aan het herstel van dan spoorweg, die tot vlak by Tient-Sin weer berijdbaar is. Men meldtj, dat het ook op Formosa woelig is en dat Japan daarheen versterkingen zal moeten zenden. Te Takoe klaagt men over gebrek aan paarden en aan wagens. De Fransche consul te Tient-Sin meldde den 26en dat dien dag een door de Chineezen geworpen bom het consulaat trof; niemand werd gekwetst. Later echter werden de kanselier en twee Fransche matrozen vermoord. Door Wolf wordt melding gemaakt van een schandelijk plan. Het corps consulaire (diplomatique?) te Peking heeft aau de regee ringen medegedeeld, dat het eenige middel om de Europeanen aldaar te redden was, aan de Chineesche regeering te dreigen, dat, als de Europeanen werden gedood, de graven van de keizeriyke familie zonden worden verwoest. Wat dit voor de Chineezen zou beteekenen, weet een ieder, die bekend is met de vereering der Chineezen voor hun voorouders en voor de graven» Volgens Wolf zou Engeland niet hebben willen toestemmen. Keizer Wilhelm heeft bepaald, dat de eerste divisie van het eerste eskader met spoed gereed gemaakt zal worden om naar China te gaan. Iu de Italiaansche kamer is hulde ge bracht aan de matrozen, die in China den dood vonden „in dienst der beschaving." De nitersto linker zyde was zoo kloek tegen deze scbynheiligheid te proteateeren. CHINA OVERTROFFEN DOOR HET JINCO-GEPEUPEL. Op Mafekingdag werd in een Engelsch pro vinciestadje een stroopop verbrand, Kruger voorstellende met den Bijbel in de hand. Naar aanleiding daarvan zendt een „Klein En- gelschman" een sarcastisch gedichtje aan de Westm. Gazette, dat door de O. H. Cr als volgt wordt vertaald Wat wy ook doen of ooit bestaan, God hoede ons edel land! Zyn vyanden zal 't steeds weerstaan, Hun By bel wordt verbrand. Wat Christeiyk heet heeft afgedaan, Al 'tuitheemaoh moet van kant; Wat gaat het Goed of Kwaad ons aan De By bel zg verbrand! Hoe vlammen daar de Tien Geboön Hoe davert plein en straat Van Jingosch vreugdgehuil en hoon, Daar 't bijgeloof vergaat Ja, 's lands Historie boekt eenmaal Wat Engeland bracht tot stand Met doodslag, roof en leugentaal, Bekroond door Bgbelbrand INGEZONDEN STUKKEN. TOLHEFFING, Mynheer de Redacteur! Met belangstelling lac ik het ingezonden stukje van „Piet van Prutselen" in uw geacht blad van Zaterdag, omtrent afschaffing van provinciale tollen. Mijne betrekking brengt het mee dat ik ge regeld de verschillende eilanden onzer provincie bezoek, en ieder, die, evenals ik, daartoe ge roepen wordt, zal weten dat onze provincie, zoo niet de duurste, dan toch zeker bijna de duurste is om te bereizen. Aangezien nog zeer vele plaatsen van een snel en degelijk vervoermiddel verstoken zyn, is men verplicht, met het oog op de afstanden, die plaatsen per rgtuig te bezoeken, waarvoor men per dag of gedeelte daarvan f 4 a f 5 wordt afgenomen, om niet te spreken van den aankleve van 'dien. Het is gewoon belacheiyb zoo'n groot aan tal tollen, waaraan men telkens moet voldoen en al bedraagt dat nu iederen keer slechts enkele centen, dan staat men aan het eind der reis toch nog verbaasd, dat dit onze dage- lyksche onkosten nog zoo doet oploopen. Het ware in het algemeen belang te wen- oehea dat de door bovengenoemden „Piet" ge schreven regelen mogen beantwoorden aan zyn en veler verlangen. Wat Noord-Brabant betreft, verschil ik evenwel met P. v. P. iets in meeningwant komt met b. v. te Standaardbniten, ais gewoon voetganger zelfs, dan mag men de brug, die toegang geeft tot de gemeente, niet paBseeren zonder een cent tol te betalen. Men kan die gemeente ook weer niet verlaten dan over die brug, en ook niet zonder weêr één eent tol te hebben betaald. Deze tolheffing geldt zoowel voor ingezetenen ala vreemdelingen, torwyi voor ry- en voer tuigen de tolheffing bijzonder hoog is. Het schgnt dus wèl dat verpachting van tollen nog zoo kwaad niet is voor stad, provincie e. a. De volmaaktheid is daar dus evenmin als elders te vinden. Laten we intusaehen maar hopen op beter. U, geachte redacteur, oprechte dank voor de plaatsing. Hoogachtend, JJEd. dw. dienaar, KLAAS VAN PRUTSELEN. Middelburg 30 Jnni 1900. Masktprfjsen van Tarwe m E£@el. Maandag 2 Juli. Rotterdam. Bericht van den makelaar H. van Randwijk.) Ter markt van heden was de handel inbuitenlandacbegranen stil ler, evenals voor Meel. Parys. Tarwe prgafa.; loop. ind. tr. 20.70. P e t h. Tarwe per najaarMaandag fr. 7.79. Zaterdag fr. 7.93. Beriyn. Onder den invloed van flauwe buitenlandoche berichten heerschte hier aan vankelijk eene zeer gedrukte stemming en er was eoo weinig kooplnst, dat verkoopera be langrijke prijsconeesaies moesten doen. Eerst nadat bet aanbod opgenomen was, verbeterde de stemming, maar noch tarwe noch rogge hebben den prysatand van Zaterdag kunnen herwinnen, vooral niet op verwyderden termijni Vergaderingen, Concerten enz» middelburg. Donderd. 5 Jnli. Zomerconcert. Schut tershof V/t u. Zondag 8 Juli. Zondagavond-concert. Schuttershof 8 u. W o e n s d. 11 Juli. Concert - Bakels - Urlus - Fransella en Hageman. Schuttershof 8 u. Zondag 15 Juli. Concert Stafmuziek 5e Reg. Tuin Koord- Bolwerk 71/» u. Honderd. 19 JuliBijeenkomst Brandwaar borg-Maatschappij voor Zeeland. Sociëteit St. Joris 1 n. Zondag 12 Aog. Verryding kampioenaeh. van Zeeland K. W. B. StMndrukierU °Do G-Krtber Jr.. Middelburg

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6