FEUILLETON. MARTINHAGEN. Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. medegedeeld worden sa door bet comité zal worden verantwoord. Alle zendingen moeten gemerkt zyn M. C. Alle kosten wordendoor liet comité gedragen. N. B. Het damei-eomité ver zoekt vriendelijk redactieavan andere bladen de opgave eo de mededeeling omtrent zendingen voor de k rij ga g evang en e n door personen, buiten Zeeland woon achtig, wel te willen overnemen. ONDERWIJS. In de Dinsdag te Hulst gehouden raadsvergadering is tot onderwyzer aan de O. L. school aldaar tegen 1 Juli a., met 5 van de 7 stemmen, benoemd de heer L. Pie- terse te Sohore. De beide andere heeren, op de voordracht voorkomende, Dalmijn te Graauw en Van Goe* them te St.Jansteen, verkregen ieder 1 stem. Daar mr. W. J. Snouck Hurgronje een verzoek om eervol ontslag als schoolopziener in 't arrondissement Gravenbage heeft inge diend, hebben alle hoofden van openbare scho len te 'a Gravenbage, zoudar uitzondering gezatneljjk een request aan den minister van binnenlandaohe zaken gericht, waarin zij den minister verzoeken zgn invloed te willen aan wenden om den heer Snouok Hurgronje op z|jn besluit te doen terugkomen. Een verzoek van gelijke strekking is mede namens allen gezonden aan den heer Fabius, den inspecteur van het L. O. Te Amsterdam is, onder leiding van den hoer E. Jelsma, eene vergadering gebonden van leden van den Bond van directeuren van ambachtscholen in Nederland. Zy werd by- gewoond door het eerelid, den heer J. de Groot, inspecteur van het ambaohtsonderwys, en de direoteuren van de ambachtsscholen te Alkmaar, Amsterdam, Arnhem, Breda, Dor: dreohtGroningenHaarlem Leeuwarden, Middelburg, Botterdam, Utreobt en Zwolle. Verscheidene zakeu,het ambaohtsonderwys betreffende, werden besproken. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld: wegenb BtraatiehenderyJ. d. P., Vllssingen, tot f 2 b. 0. 2 d. h.loopen op weiland in de maand Mei: N. d. E., J. E., Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; C. v. B., E. d. R., J. J., C. S., Arnemuiden, J. V., St. Laurens, tot 13 b. a. 2 d. h.; loopen over een anders grond waarvan de toegang is verbadenG. v. B., R. d. R., G. S., Arnemuiden, tot f3 b. s. 2 d. b.zoeken naar eieren van waterwild in MeiJ. d. M., E. M.j, Arnemuiden, A. D., St. Lanrens, tot f3 b. a. 2 d. h.vervoeren van wild in geslo ten jachttydJ. v., Serooekerke, tot f 1 b. s.l d. h.rapen van schelpdieren op de werken van 't kanaal van WalcherenM. v. E., vrouw v. G. W., J. J., G. J„ N. M,, Arnemuiden, tot f3 b. s. 2 d. h.rij den over een wandelweg J. N.t 's Heer Arendskerke, tot f 1 b. s. 1 d. b.; werpen van vuilnis op de straat te Vlis- singenM. S. d. R., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 cl h.wateren bniten de bakkenP. M., Vlissingen, tot f 2 b. s. 1 d. b., rijden met een rywiel op een voetpad te Vlissingen :L.v. d. H., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.van elders te Vlissingen invoeren van vleescb voor het is gekeurdA. G. E. D., P. A. J,, Vlis singen, tot f 5 b. s. 2 d. h. Verder wegenB dronkenschapP. v. 't W., Middelburg, P. J. DAntwerpen, tot f2 b. s. 2 d. h., W. P. S., Middelburg, J. A. S, Vlis singen, P. L., Meliskerke, tot f 3 b. s. 2 d. h., J. A. S., Middelburg, J. F., A. B., Vlissingen, tot f 5 b. a. 3 d. h., P. AL, Vlissingen, tot t 10 b. I. 3 d. h., H. Af., Vlissingen, tot f 15 b. s. 3 d. fa., J. M., Vlissingen, tot 5 dagen h., J. d. L., Vlissingen, tot 1 week h., A. M., Middelburg, tot 3 X 1 week h,, G. v. E., Vlissingen, tot 14 dagen b. KERKNIEUWS. Aan den beer F. Hage, predikant te Wolfaartsdyk, is door het prov. kerk bestuur van Zeeland, op agn verzoek, na rnim 40 jarige ambtsvervulling, eervol emeritaat verleend, in te gaan 20 October a. Nu de heer Monsma van de Herv- kerk op Feyenoord door het olassieaal bestuur ge schorst is, heeft de heer De Elerk van Char- lois Zondag zyn dienst vervuld. Toen hy sehryft De Hollander met enkele woorden aan het treurige feit herinnerde, stonden een 40 a 80 tal mannen en vrouwen van hunne zitplaatsen op, terwyi een van de vertrekken- 6 Uit het Duit8ch. VAN JULIUS STINDE. ÏL De eerste dag. Ida werd in hare overpeinzingen gestoord door het instappen van een dame, die beleefd vergiffenis vroeg, wanneer &y haar hinderde by het neerleggen van haar taech in bet net en vroeg of zy er tegen bad dat zy plaats nam in het hoekje tegenover haar. „Ik ryd liever achteruit," zei xy, „mijn oogen kunnen niet tegen tocht. En het zou zeker wel wat veel gevergd zyn als ik vroeg om de raampjes.te sluiten, vooral met het mooie weer!" Ida antwoordde niet. Die vrouw mis haagde haar. „Of zoudt gy er tegen hebben als ik het raampje aan de windzyde ophaalde Niet T Dank n." De dame stond op en trok het raampje omhoog. jjAIi men oud wordt, wordt men gevoelig", begon ze weer. „In de jeugd let men niet op weer of wind, warmte of koude en ala men jong en mooi is, doet het er niet m. Jengd fBiehodnfagid regeren dg wereld 1'? den den beer De Klerk toeriep: „Ga maar voort, de duivel zal Gods werk toch niet ver storen." Er wordt eene beweging op het getouw gezet om te trachten voorziening te brengen in de leemte in onze wetgeving, dat personen, van wie achteraf bleek dat zij zonder vol doenden grond in preventieve hechtenis waren gesteld, na hun ontslag geenerlei vergoeding voor het hun aangedane leed en de hun be rokkende schade wordt toegekend. Men wil trachten een vereaniging te stich ten, die zich tot taak zal stellen de meening te verspreiden en aan te kweeken, dat door een wetteiyke regeling het kwaad, dat iu der- geiyke gevallen in het algemeen belang aan bepaalde personen wordt berokkend, door den staat, die het berokkende, behoort te worden vergoed, en die inmiddels, zoolang deze wet telijke regeling ontbreekt, aan hulpwaardige slachtoffers der preventieve hechtenis zal trachten hulp te bieden. Ter jaarvergadering der Vereeniging tegen de Kwakzalverij, Dinsdag te Amsterdam gehouden, bleek dat het ledental 750 bedroeg en het voordeelig kassaldo f 350. Tot bestuursleden (in drie vacatures) wer den gekozen de hh. mr H. Maisink, dr W. Rntgers van der Loef en J. van Riel. Door een wijziging in de nitgifte van bet Maandblad zal besparing verkregen worden. De vereeniging blijft vooral strydvoeren tegen personen als bet Staphor ster boertje en anderen, die door doctoren worden by gestaan. Den heer G. B. Schmidt, die als bestuurslid 12 jaren lang zyne krachten aan de vereeni ging gegeven heeft, ia benoemd tot eerelid der vereeniging. Dinsdag ia te Veeudam de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging Hst Nederlandsch Kundveestamboek. Tegenwoordig waren ruim 30 afgevaardigden nit de verschillende proviosiën. Git het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging in bloeienden toestand verkeert enthans 1887 leden telt. De rekening, sluitende met een batig saldo van f 1993.24, werd goedgekeurd. De volgende vergadering zal in da provincie Limburg gehouden worden. Besloten werd aan de regeering een adres te zenden, waarin wordt.gewezen op het groote gevaar van den Invoer van het (alaoht)vee uit het buitenland in Nederland. De le-luitenant van bet O. I. leger Gb. Asselbergs, militair attaché bij het Boeren leger, die, geiyk men weet, na het ongeval waarby luit. Nis bet leven verloor, door de Ekgelsohen gevangen werd genomen en aan typhus in hevigen graad leed, verkeert, of schoon nog niet geheel buiten gevaar, in zoo- danigen staat dat egn geneesheer hoopt dat de patiënt, dank zy zyn sterk gestel, alles te boven zal komen, al zal zyn geheele herstel zich nog wel eenigen tyd laten waehten. Maandag kreeg te Dordrecht by het lossen van een lading planken een 66-jarige man van een uitstekende plank een slag tegen het achterhoofd, waardoor by voorover viel; van bet dek tuimelde by op een naast de atoomboot liggende lichter en kwam toen in het water terecht, waaruit by met zeer veel moeite werd gered. Ia zyn val bekwam de oude man verschil lende ernstige wonden aan hoofd en schouders. In deu nacht van Maandag op Dinsdag brak op het te Rotterdam liggende s.s.Phoenice van Odessa, zooals reeds in 't kort werd ver meld in ons vorig nommer, brand uit. Na enkele uren was, met behulp van de brandweer, het vuur gedoofd. De schade, aan de nit hont en graan be staande lading toegebracht, is zeer aanzieniyk, maar door verzekering gedekt. Dinsdagmorgen werd aldaar een smidsknecht ernstig in den bnik verwond door een uit schietend stukyzer. Men vreest voor zyn leven. Een vjjfjarig knaapje in die stad werd door den slag van een paard de onderkaak verbrijzeld. Maandagavond om kwart voor negenen wedde een man aldaar met eenige kameraden, om een glas bier, dat hy ia de Slaakvaart aldaar springen zon. Hy won zyn weddenschap, maar tosn hy uit het water kroop, bemerkte by, By deze woorden boog zy beleefd tegen Ida, die de vleiery blozend aannam; die stond haar aan. Die dame maakte toch een goeden indruk, als men haar nader beschouwde. Haar japon was van zware, zwarte zyde, haar mantel zeer nieuwerwetsoh, zy had een zeer eleganten hoed op, die haar goed stond. Ida had daar oog voor. Behalve een gouden horlogeketting en een paar ringen, droeg ze geen sieraden. Dat bewees voornaamheid juist in den laatsten roman was een ge meen vrouwenkarakter geschilderd, wier geee- teiybe armoede .voor alle deskundigen van verre zichtbaar was, aan haren dwazen opschik. Wederom vroeg de dame„Runt gy my ook zeggen hoe Iaat het is? Ik vrees dat myn horloge stil gestaan heeft." Ida zei hoe laat het waBde dame bedankte byna al te beleefd en nu Ida zioh eenmaal met haar ingelaten had, werd het gesprek voort gezet, zoodat de vreemde dame na een half uur wist wie Ida was, waar zy van daan kwam, waar ze heen ging. Onder de bedry ven door prees zy Ida's kleerea, haar smaak, haar oordeel, haar kunde, hare mooie handen, mooie oogen, enz. Toen deed zy haar tasch open, waarin een geslepen kristallen fleach was en allerlei koekjes, die zy Ida aanbood. Deze nam ze aan en gaf daarvoor in ruil pralinesdie onbesobryfeiyk lokker gevonden werden. Ida had al zeoveel pralines gesnoept, dat ze er genoeg van had en dus den wijn dat hij ia de onderdompeling zyn zilveren horloge kwytgeraakt was. Door eenige voorname bakkers in die stad is besloten des Zondags niet meer te bakken en dus aan de gezellen Zondagsrust te ver schaffen. Doordat een sleeperskueehts in abnormalen toestand thuis kwam, ontstond tusschen hem en zyne vrouw in hun woning in de Wilde Zeesteeg twist, by welke gelegenheid de brandende lamp stuk werd geslagen. Brand was er het gevolg van. Die brand werd spoedig bedwongen, doch de schade door het water, ter blussehing gebruikt, is vry aan zieniyk. Een zesjarig knaapje, dat met een anderen jongen op eon met vleeschkisten beladen sleeperswagen speelde, kreeg een der kisten op het lichaam on bleef op de plaats dood. In de Zandstraat aldaar beeft een verma kelijk voorval plaats gehad. Toen de gevangenwagon door genoemde straat holde, stortte een der paarden neder, waardoor oponthoud werd veroorzaakt. Terwijl een talrijk Zandstraatpubliek de werkzaamheden tot het op de been brengen van het paard aanschouwde, zag men plot seling een hand nit het luchtgat boven in den wagen te voorsohyu komen. Dit gezioht werkte zóo op het goede hart van een der omstanders, dat hy met een wel- gemikten worp een zakje tabak in de hand van den gevangene wist te gooien, waarop de hand met de tabak verdween, waarsohynlfjk om den by behoorenden mond met een pruimpje van den onbekenden gever te vallen. Toen de wagen zyn weg vervolgde, klonk het luidkeels uit de onbekende diepten van het gevreesde vehikel„zoo gaat ie goed, enz." Het aantal gewonden by het stoomtram ongeluk in Den Haag biykt by onderzoek 23 te hebben bedragen. Aldaar viel een man, dia met verlof van den bewoner den nacht zou doorbrengen op een stalzolder, toen by zyn tgdeiyke slaapstede betrok, door een lnik, waardoor hy zwaar aan het hoofd werd verwond, zoodat hy naar het ziekenhuis werd overgebracht. By Amsterdam sloeg in den Amstel een roeibootje om, waarin 5 knapen aan bet schommelen waren. Een hunner verdronk. Aan het Zuidersfrand, tnaschen Valke veen en Naarden, is door een wandelaar het ïyk gevonden eener vrouw, herkomstig uit Huizen. Zy kan niet verdronken zyn, want hare kleederen waren droog evenmin werden sporen van gewelddadigen dood gevonden. Dinsdagvoormiddag ia te Enschedé een blok van vier woningen, door arbeidersgezin nen bewoond, door brand vernield. Te Onotwedde (Gr.) is by het bonwen van een molen een 64 jarige timmerman van de stelling gevallen, met bet gevolg, dat by weldra overleed. In een steenoven te Rerkdriel werd de stoker door een rad van de machine gegrepen, eenige malen rondgeslingerd, en werden hem de kleeren van het lichaam gescheurd. Zwaar aan het hoofd verwond en met een paar gebroken ribben, werd de ongelukkige zoo goed als dood opgenomen. BLIKSEM EN TOCHT. In de aflevering van 15 Juni 11. van De natuur, het zoo lezenswaardig en nuttig tyd- sehïift, komt, onder correspondentie, de vol gende vraag voor: Zon de bliksem eenigezins in zgn loop ge stuit kunnen worden door een afscheiding als een raam of deur, of wel kan tocht in verband met openstaande ramen enz. bet gevaar voor inslaan van den bliksem in buis verhoogen? Daarop antwoordt de redactie: Als de bliksem een goeden geleider op zyn baan aantreft, dan volgt by dien, totdat hy een beteren geleider vindtals iemand voor een openstaand raam of in een openstaande deur staat, loopt by, als betere geleider dan byv. de meeste deelen van zyn woning, meer gevaar van getroffen te worden door een bni ten de woning zioh bewegenden straal, dan wanneer hy in het midden van een vertrek staat, welks buitenramen gesloten zynde bliksem ban wel door glas of door een anderen slechten geleider heen slaan, als zich daar achter een voorwerp bevindt, dat de elektrici teit goed geleidt, maar zal dit voorwep toch eerder treffen, wanneer hy znlk een weerstand heeriyb vond voor den dorst. Wat verkwikte dieHat was eau allerliefste vrouw, alsof zy haar al jaren kende. De dame ging naast Ida zitten, legde haar arm vertrouweiyk op Ida's schouder, klopte haar op de knie en roemde haar kleine voet jes. „Gy syt eigenlijk veel te mooi om gou vernante te zyn. Is dat werk voor zoo'n lief jong meisje, met zoo'n mooi figuurtje, om zioh buiten te gaan begraven en ten slotte een oude vrjjster te worden." „O, ik dweep met het buitenleven." „Gy zult er gauw genoeg van hebben. Buiten is het goed voor boeren en vee, niet voor beschaafden en ontwikkelden, zooais gy. Geloof my, by die voorname lui wordt gy tooh slechte aio dienstbode behandeld. Dat houdt ge niet uit; daarvoor hezit ge te veel verstand, gy zyt te trotsoh o I wat hebt ge mooie oogen als gy in vuur raakt gy laat.u niet beleedigen, dat zie ik u aan. Er komt twist, natuuriyk bebt gy geiyk; maar wie geeft u geiyk Men zet u met smaad de deur uit. O, dat ken ik. Eu waar wilt gy dan heen Naar huis „Neen, neen, niet naar huis." „Ziet ge, hoe trotsoh uw karakter ia, dat mag ik zien 5 neen, niet naar huis, waar men u niet zal begapen Welk een ge luk dat ik u ontmoet heb nog een slokje wijn Gy moet de zaak niet zoo zwaar op* nemen, de wereld is groet en gy niet ge biedenden geleider niet op zijn weg vindt. Tocht op zich zelf zal het gevaar niet ver hoogen. Lucht is een slechte geleider en wordt door hare beweging ook geen goede geleider van de elektriciteit. Het zestiende bestendig festival voor harmonie-, fanfaren-, symphonic- en zangge- zelachappen uit België en uit den vreemde, van wege de stad Antwerpen, zal gehouden worden op de Zondagen in de maanden Juli, Augustus en September; alsmede op 13, 14 en 15 Aug., de dagen der gemeentefeesten. Alle fanfaren-, harmonie- en symphoniegezel- Qohappen, welke minstens 30 uitvoerende leden bezitten, en alle zanggezelschappen met 40 werkende leden kunnen aan dit festival deel nemen. Onder de deelnemende gezelschappen zullen 15 premiën, waaronder éen van 1000 francs, verloot worden, terwyi bovendien nog 7 premiën verloot worden onder de direoteu ren der vereenigingen, en verschillende andere premiën zullen toegekend worden. Aanmelding by den beer G. Baeyens, Stadhuis te Antwerpen. Een leeiyke vergissing. Te Nèuictuiteaa (België) deed een huismoeder dolle kervel in plaats van peeterselie In de soep, tengevolge waarvan 7 personen vergeven werden. Een der kinderen stierf en de vader zal waarschyniyk ook bezwyken. Uit een Parysch blad: Twee provin cialen, die om de tentoonstelling Parys be zoeken, gaan ook naar de Comédie Krangaiae waar zy Tartufe zien. „Mooi hè„Ja, maar ik begrijp niet dat iemand als Molière, die toeb zooveel talent beeft, in zyn comedie zoo'n afgezaagde uitdrukking gebruikt als il est avee le del des accomodements Dinsdag heeft een ontploffing plaats ge had in een fabriek te San Gervasio, dicht by Barcelona. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Twee Fransche officieren, die te Parys met een militairen ballon opstegen, zjjn te Borsum, by Hannover, neergedaald. In Oostenrijk maakt men zich een beetje bezorgd over den uittocht van Joden nit Roemenië. Ia verband daarmede heeft de Roemeensehe regeering aan de politie last gegeven geen paspoorten aan Joden te ver- leenen, tenzij dezen zyn voorzien van spoor- wegbiljetten voor Hamburg, Parys of Londen. Een oavalerie-offlcior to Napels, wiens vrouw hem wegens huiseiyk ongenoegen ver laten had, dreigde hunne beide kinderen, twee meisjes, te zullen vermoorden, indien de vrouw niet terugkeerde. Toen zij niet kwam, heeft de vader zyn beide dochtertjes door het hoofd geschoten, tengevolge waarvan de kin deren bgna onmiddellijk den geest gaven. Gewoonlijk is de plattelandsbevolking iu Italië op de band der so overs, gome ait vrees, maar ook wel om de voordeelen diezy van da roovers geniet. Thans echter heeft een boer by Grozette een roover doodgescho ten, sinds 20 jaar den omtrek onveilig maakte. Moeravieff is Maandag in het Sergins- klooster te Petersburg begraven. Op de Italiaansche bark Pieth, op weg naar Pensacola, heeft een matroos den gezag voerder, den onderstuurman en een anderen matroos met een mes zoo ernstig verwond, dat de beide laatsten den geest gaven en de eerste wellicht ook zal sterven. De reden voor deze wreede daad is on bekend. Uit New-York wordt gemeld, dat de stoomboot Mabel en drie andere vaartuigen gezonken zyn op de rivier Demerara. Het aantal slachtoffers bedraagt 60. Maroband, een der Amerikaansohe miljar dairs, heeft zich een slaapkamer iu den atyi van Lodewyk XV laten inrichten, een aardig beid, welke hem 1 miljoen dollar kost. By Green Bay in Wisconsin is eenplei- siertrein met 600 leden van een Duitiohe zangvereeniging verongelukt. Da ramp eisohte 7 slachtoffersterwyi velen brandwonden bekwamen door het in brand raken van enkele wagens. Ia Argentinië is een bende ontdekt, die voor 800.000 pond aan valsohe bankbiljetten heeft vervaardigd. frouwd, dat is een groot geluk. Neem nog een slokje, dat is goed in de warmte." Ida laohtede wyn deed haar werkeiyk goedde dame had gelyk. Zjj was een ver standige, knappe vronw. „Ziet ge", ging deze op vertrouweiyken toon voort, „als men vooruit weet, dat men niet gaarne zal biyven waar men heengaat, dan zorgt men by voorbaat voor iets anders. Ik zou wel wat goeds voor u weten." Ida zag haar vragend aan. De dame mis haagde haar in eens weer. „Dat wil zeggen, niet dadeiyk", ging deze voort, „en ook alleen voor het geval dat gy niet weten zoudt waarbeen te gaan- Men maakt zich bóos, men is toch geen boe renmeid, die zioh alles moet laten welgevallen men laat zioh niet trappen. Een verre nicht van my had het ook zoo naar in hare betrek king; zy was gouvernante, by vreeseiyk be dorven kinderende graaf was heel aardig maar de gravin! Dat was een spook. Zy verkoos niet dat hare gouvernante een gouden broche droeg daar zanikte zy altijd over. Myn nicht schreide nacht en dag. Ik nam haar by my, totdat wy iets gevonden hadden, waar ze baar broche dragen kon. Nu lacht te hen altemaal nit!" De dame laohte zóo harteiyb dat Ida weer met haar ingenomen was. Hoe lief om zoo voor een nichtje te zorgen. Van nare gravinnen, die gouvernantes mishandelen, had Te Eondekerke is heden morgen in de herberg van C. Roose, ten overstaan van notaris mr. Jan Loeff, verkocht de hofstede van de erven der weduwe van Janis de Witte, met by behoor ende landen en arbeiderswoning en een perceel weiland, van Jan de Witte, onder Eondekerke en Oost- en West-Souburg, ter gexameiyke grootte van 13,2420 hectaren (33 g. 223 r.) Koopers werden van: perc 1, 2, 3, 7, 9 tot 14, de hofstede met 7.7110 fa. bouw- ea weiland, D. Joziasse voor f 12.152; pare. 4, huis en bouwland, groot 38.20 a., A. Leer voor f 1385 pere. 5 en 6, 80 a. bouwland, D. Kodde, Oost-Souburg, voor f 1100 perc. 8, 42.60 a. bouwland, D. J. Bexnyeu Voor f 565; perc. 15, 65.20 a. weiland, A. Pouwer voor f 953; perc. 16, 32 a. bouwland; P. Aarnoutse voor f 456 perc. 17, 28.50 a. bouwland, A. Kesteloo voor f 580 perc. 18, 56.30 a. bouwland, H. Dekker voor t 1030; perc. 19, 52.30 a. bouwland, dezelfde, voor f 870 perc. 20, 67.70 a. bouwland, A. Kesteloo Voor f 1124; en pere. 21, 90 a. weiland, P. Maas voor f 900. Al de koopers, by wier naam geen woon plaats is vermeld, wonen te Eondekerke. Door bet bestuur van den cnlamitenzen #K£antt«-polder is Dinsdag te Sint Anna- land aanbesteed: bet verdedigen van den onderzeeachen oever, door kraagstnkken en ateenbestorting aan de waterkeering van dien polder. Raming f 14.636.56s. Minste iaachryver was, zooaio reeds is ge meld, de heer J. Moerland, te St. Annaland, voor f 13.336. Hem is het werk gegund. Nog schreven inde üeeren: Jan Roskam Cc., Sliedreoht, voor f 14.465; J. W. Roeloffs, Papendrecht, f 14.400; G. C. Bolier. Brninisse, f 13.950; H. de Kluiver, Sliedreoht, f 13.945; P. J. Visser Pz., Hanaweert, f 13.892 en V. G. P. Bolier, Seberpeaiate, t 13.740. Vlissingen. Mej. N. Santvoort alhier ont ving heden het diploma voor zang en piano vanwege dr Hoch's conservatorium te Frank fort a/Main. Het prachtige jaoht van den bekenden! Amerikaan Singer kwam Dinsdagmiddag te Vlissingen in de binnenhaven en vertrok heden morgen te half elf nur naar zee. Men schijnt daar aan boord nog al niet krenterig te zyn. Een boer ontving voor 15 kop aardbeien 8/- f 4.80. HET PERSONEEL VAN DEN ZUID: AFRIKAANSGHEN SPOORWEG. Men aeint ons nit Amsterdam By de directie der NeierJanische Zuid-- Afrikaansehe Spoorwegmaatschappij is een nader telegram ontvangen van den Nederlandsen eonsnl-generaal te Kaapstad, meldende dat de hoofdofficier, belast met de transporten, order ontving om maatregelen te nemen voor het vervoer vaa af East-London van 1.300 manne- lyke passagiers en 1700 familieleden en daar^ voor aanwees de stoomers Manhattan, German^ Arundat-Castle en Hawarden:Caath. De oonsnl te East-London seint dat de mU litaire autoriteiten aldaar nog geen bericht ontvingen, op welken dag bedoelde personen aldaar zullen aankomen, dat een stoomboot gereed ligt en dat door de autoriteiten voor bereidingen worden getroffen voor hnnne verpleging gedurende hun verbiyf aldaar en dat de stoomschepen Kaapstad zullen aandoen. De consul-generaal zal zoo spoedig mogeiyk nadere berichten seinen. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Zuid zy al gelezen. Dat web maar al te waar E Neen, zy zou zioh op Martinhagen niet laten- versukkelen. »Ziet ge," ging de andere voort, „ifieöeb'j een vriendin, die heeft overal kennissen Hamburg staat, zooals ge weet, met de hesle wereld in verbinding die bezorgde haar; een betrekking, natuoriyk om m^ aen genoe gen te doen. Eerst was myn nsoht juffrouw; van gezelschap, eu nu hondt ze er zelf eene op na. Ea weet je waar Ida antwoordde bedeesd„Neen." „In Sidney, in Australië. Drie weke» na baar aankomst trouwde zfj met een million- nair, een beeldschoonen man. Millionnairs zyn daar genoeg maar tatsoenUjke, mooie„ jonge meisjes uiet. Die vinden daar aftrek als warme broodjes by den bakker. Wat zoudt gy een opgang in Sidney maken Zoo mooi en zoo fatsoeniyk Ida sehrikte. Sidney leek haar vreeseiyk zy dacht onwillekeurig aaneen slavenmarkt. „Neen, ik wil niet naar Sidney", riep ze nit. „Het is ook een beetje ver weg op de kaart, ofschoon men er met zoo'n mooie, groote boot is, eer men bet weetIa Amerika is men al in zeven dagen. Zoudt gy gaarne naar Amerika gaan? Daar zyn beschaafde Duitsche jonge dames zeer gezien. Eene, die naar Rio Grande ging, heeft tbans veertig zwarte jongens, en een massa diamanten

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2