Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTE!* öe oorlog in Zuid-Afrik». Het huwelijk zal plaats hebben 5 Juli en de kerkljjke inzegening in de Willebrordus- kerk aldaar geschieden door dr H. J. A. M. Sohaepman. De heeraoher in het rjjk der tonen wordt dus in den echt verbonden door den machtigen man van het woord. Het zal zeker eene indrukwekkende plech tigheid zijn. Eene werkvrouw te Westernieland vond op een stuk bouwland eene zilveren munt ter grootte van een gulden. Aan de eene zgde staat het jaartal 1683 en daaromheen het randsohrit Arg. Ordinum Zeeland. Aan de andere zgde staat het beeld van den leeuw, die de banier vasthoudt en daarop de vry- heidshoed. Het randschrift schijnt te luiden Ita Hnquenda. Door den heer P. J. van Voorst Vader, lid der Vereenig mg van Burgerlijke Ingenieurs is aan het bestuur dier instelling een voor stel ingediend, waarin hij de wenschelijkheid bepleit, nu de Polytechnische school hoe lan ger hoe meer aan haar roeping begint te be- beantwoordea, om een aanzienlek aantal Nederlanders te wapenen met voldoende ken nis op technisch gebied, de vraag te overwegen of de bovengenoemde vereeniging er aan zou kunnen medewerken het optreden van onze ingenieurs en teohnologen in hef buitenland aooveel mogelijk te bevorderen. Velen von den iu het buitenland reeds een arbeidsveld. Een commissie van bcoórdceliag, bestaande uit de hoeren Van der Sleyden, Leemans en Telders heeft over dit denkbeeld een gunstig praeadvies uitgebraoht, uitloopende op het volgende voorstel: le. dat een bureau zal worden opgericht, Waarvan de taak zal zjjn de plaatsing van Ingenieurs en technologen en zoo mogelijk ook yan andere technici zoowel in het buitenland als in het binnenland te bavorden 2e. dat dit bureau zal samengesteld worden en werkzaam zjjn op de wgze als in algemeene trekken in dit rapport is aangeduid 3e. dat aan het bureau een jaarljjkseh kre diet zal worden verleend uit de kas der ver eeniging ten bedrage van hoogstens f 500, ten deele te beatrjjden uit de baten, die als een vergoeding wegens bewezen diensten ge noten zullen worden. 11 Aan de Schiekade te Rotterdam werd door een jongen drijvende gevonden het ljjkje van een onvoldragen kind, dat naar het politiebureau werd overgebracht. Aan den Dortsohen straatweg aldaar is op gegraven de revolver, waarmede de barbier te Gharlois op zjjn schoonmoeder schoot. Op een in die stad liggend stoomschip viel een 26-jarig Grieksch matroos van een aan dek staanden ladder in het ruim. Ernstig op ver schillende plaatsen aan het hoofd verwond en met gebroken schouder werd do man op genomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in zwaar beschonken toestand in de Aart van Nesstraat een sigarenmaker gevonden. Hij was naar 't Ziekenhuis gebracht en overleed daar. Aldaar is een 23-jarige bootwerker door eenige onbekenden onverhoeds aangevallen en met een degen uit een degenstok in den buik verwond. De wond, hoewel ernstig, is niet gevaar ljjk. Op de Vlaacdingaohe kermis kreeg een timmerman uit Rotterdam by het afbreken van een draaimolen een houten paard op bet lichaam, waardoor de man zwaar werd gekwetst; o. a. werden hem een paar ribben gebrokken. Zondagavond heeft op de staatSBtoomtram- ljjn, Den Haag-Scheveningen, ter hoogte van de Sumatrastraat, een botsing plaats gehad tussohen een stilstaande en een achteropko mende tram. Het achterbaloon van de stil staande tram werd verbrijzeld, tengevolge waarvan zes personen, vyt heeren en een dame, vry ernstig werden gekwetst, gelukkig geen van allen doodeiyk. Een der gewonden is naar 't ziekenhuis overgebraoht, de anderen Kij a naar hunne woningen vervoerd. De maohinisf van de aanrijdende tram werd van zyne machine geslingerd, doch kwam er met vleeschwonden at. De conducteur klaag de over inwendige pynen,terwyi eenige passa giers door den schok en glasscherven lichte verwondingen bekwamen. Te Nieuwland (by Meerkerk) geraakte een hoogbejaarde landbouwer tussohen paard en wagen bekneld. Na be vry d te zijn is de man weldra aan de gevolgen overleden. Zaterdagochtend sloeg de bliksem in de spits van den toren te Harmeien. Toren en kerk werden in korten tijd eon prooi dor vlammen. De aangrenzende gebouwen hoopte men te behouden. Zaterdagmorgen had op het station van den H. IJ. S.teUtrechtjeen te Rotterdam wonen de beambte het ongeluk te vallen, toen hij op den trein wilde stappen. Hij kwam onderdo wielen terecht en werd geheel verpletterd. Zaterdagmorgen ie te Zwolle aan de in aanbouw zijade R. E. kerk en 't klooster in Assendorp een steiger, waarop 10 werklieden aanwezig waren, nedergevalleB. Een persoon werd ernstig en 2 werden minder zwaar ge kwetst. De andere personen konden weer aan 't werk gaan. Te Sloten (Fr.) ging een jongen meteenig gevogelte, waaronder twee jonge duiven,naar de weekmarkt te Sneek, waar hy spoedig een kooper vond. Hg vertrok per atoomboot naar huis, waar hij, tot zyn verbazing, de beide verkochte duiven in hun hok terugvond. De dieren waren aan den kooper ontsnapt en hadden den weg naar hui*, een afstand van 4 uur, in minder dan een uur afgelegd. In een kolenmijn te Heerlen geraakten Vrydag twee arbeiders onder eon neerstortende kolenmassa bedolven. Zij werden er zwaarge wond onderuit gehaaid. Biykeus bericht van H M. gezant te Brus sel zal de invoer van Ncderlandcch vee met bpfómiaing yoor de olachthuizen to Antwer pen, Cureghem Auderlecht, Ganfc en Luik, voortaan laBgs Hamont station kunnen plaats hebben des Dinsdags en Vrydag by aankomst van den eersten trein. Hetzelfde geldt voor schapen, geiten, paarden en geslacht vleeich. Paarden kunnen bovendien langs Hamont wor den ingevoerd iederen werkdag, mits 24 uren te voren de veearts Van den Bonne te Peer worde gewaarschuwd. Een paar dagen geleden ontleenden wij aan een Belgisch blad deze tijding reeds. Het wordt nu weer mogeiy k geacht dat prins Albert tooh te Brussel trouwt* Aanvankeiyk was Muncben gekozen, omdat tegelijk een zuster van de bruid zou huwen. Ma&r nu de dood van 's priusen grootmoeder het huweiyk doet uitstellen, vervalt deze reden. In België heeft men sedert enkele maan den aanhoudend last van het stelen van tele foondraad. Zoo is nu tussohen Antwerpen en Hoboken voor eene waarde van HhOOO fr. gestolen. Byna tezelfder tijd heeft de 7e kamer der eorreotionneele rechtbank van Brussel zich bezig gehouden met 219 diefstallen van tele foondraden, gepleegd door eene goed inge richte bende, bestaande uit 21 personen, waar onder 3 vrouwen. De staat stelde zich burgerlyke party eu vroeg 20.000 fr. schadevergoeding. De reohtbank sprak slechts éen dor beklaag den vry. De vonnissen tegen de anderen uitgespro ken zyn zeer zwaar. Daar «yn er van 10 jaar gevangenis en 5 jaar bewaking; 2 jaar gevan genis; eene der vrouwen werd voorwaardeiyk tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld voor heeling. De helers kregen straffen, verschillende van 4 tot 2 jaar gevangenis. Zij zyn daarenboven gezameniyk veroordeeld tot het betalen van 4000 fr. schadevergoeding. Te Luik stond de vorige week iemand terecht, die van moord was beschuldigd. De mau, die beweerde onschuldig te zyn, wilde niet met het bankje der beschuldigden in aan raking komen en legde daartoe eerst zyn op gevouwen zakdoek op de bank, alvorens daarop plaats te nemen. Het slot was dat hy werd vrygesproken. In België zyn weer een paar belangrykc werkstakingen. Te Gent duurt de staking in het timmervak voort en te Antoing (Hene gouwen) hebben de werklieden in de steen groeven den arbeid gestaakt. De machinist van een trein, die van Charleroi kwam, bemerkte op de spoorbaan een stier, die op den trein aanrende en ongetwyfeld ongelukken zou veroorzaken. Hy deed de locomotief stoppen en een werkman wilde het dier van de baan ver- wyderen. De woedende stier viel den werk man echter aan en bracht, hem met de horens eene vreeseiyke wond in den buik toe. Een persoon uit de buurt kwam toen met een ge weer en schoot den stier dood. Sedert October van verleden jaar klaag den de omwonenden van een der Panache ministeries over de klaagtonen van een mis handeld wordend kind, dat om hulp riep. Buren en politie deden alles om het bedoelde kind te vinden, maar de meest nauwkeurige aanwyzing was dat de kreten kwamen uit de onbewoonde vertrekken. Aanvankeiyk twy- felde men of de buren wsl goed hoorden, maar nu heeft ook een inspecteur die opwacht was gezet, het krjjten gehoord. Zou hier soms eene buikspreker aan den arbeid zyn De beriohten omtrent den Khedive luiden iets beter. Een typisch verhaal komt nit Engeland. De regeering heeft nl. besloten voor den dienst in China aan te wyzen 300 manschappen, be- hoorende tot een Oud-Wales-regiment, dat sedert onheugeiyke tyden een mats als hoofd deksel heeft, die door een lint verbonden was met den staart van hun haardos. De staart is verdwenen maar de mufs en hef lint bleven, althans by de kleeding der officieren. Nu deze troepen naar China gaan, heeft de koningin 'echter als buitengewone gunst aan de man schappen toegestaan, bet verouderde hoofd deksel te dragen. Voor een expeditie naar China ware het wel zoo aardig, als de troep nu ook den staart weer bad teruggekregen. Uit verschillende landen komen weer berichten over de pest. Te Oporto 1 geval, ta Smyrna negen gevallen. Te St. Louis (Sécégal) deed zich een geval van gele koorts voor. Tot welke zotteklap overdreven haat tegen Engeland kan voeren, biykt uit de vol gende uitlating van een Franscbman. „Dit is het verscheurende dier, zyn huid heeft de kleur van vleescb, zyn oog, helblauw eu geel, weerkaatst geen menscheiykheidhy is lang en sterk; het is de antropomorphe aap in zyn climax, de gevaarlijkite onder de stervelingen, de geboren vy&nd van het men- scheiyk geslacht. Verdorven met een bygiéni- eche levenswijze, misdadiger uit methode, leert hy aan zyn jongen de verachting van alle volken het is de tyger, die zich te goed ge daan heeft aan het Organon van Aristoteles het is de Eogelsobman, de reuzensprinkbxan die den oogst van Egypte vernielt, geiyk dien van Iudië. Rechtmatig opvolger van de Aseyrisehe wreedheid van den Phoonieisohen koopmans geest en van de Romeinsehe arrogantie, heeft de Engelschman huichelarij tot deugd, vor mendienst tot zeden, eigenbelang tot gezind heid. Verafsohuwenswsard als natie, wat van de Franschsn of Italianen tooh niet gezegd zou kunnen wordeD, echter termiet, soort van levend ongedierte dat uit deu mist van den Atlantisohen Oceaan te voorsohyn komkom de landen der zon te verslinden, zonder geloof, zonder ideaal, is de hoogste ontwikkeling van zaercover, struikroover en dief; en geen ras is meer by de Engelen gehaat dan dit onmen- scheiyk gebroed, trinmpheerend door zyn beestachtige ongevoeligheid in de toepassing der hoogste ihenscheiyke vermogens tof het eene 'doel der uitbuiting der zwakker en." Toen president Kruger hoorde, dat er te Londen egn internationale conventie zou wor den opgericht ter bescherming van alle dieren in Afrika die jacht- en vang vry zyn, moethy hebben gezucht „Ach, waarom is de Boer slechts een mensoh 1" DRINKWATER TE PARIJS. Public health waarschuwt de bezoeker» van Pary* voor bet drinkwater, omdat er zooveel gevallen van typhus voorkomen en in som mige monsters van leidingwater uit. do rivier de Vanne bacillen zyn aangetoond. Dit water sohynfc dus voor verontreiniging vatbaar te zyn. De inwoners hebben reeds den raad gekregen het water te koken, maar vreemde lingen bchooren er aan te denken dat ook de groenten, die rauw gegeten worden, en vruch ten met bet water besmet kunnen zyn en dat de oentera or soma in bewaard worden. Ten overstaan van de notarissen P. de Marot Tak en mr Jan Loeö' werd heden in het Café Central te Koudekerke geveildde hofstede Klein Lammerenburg, in de gemeente Koudekerke, aas den Zuurbeekschen weg, met de daarbij behoorendo bouw- en weilan den in de gemeenten Koudekerke en Vlissingen, ter gezamenlijke grootte van 11 b. 21a. 65 ca De percealea 1 tot ea met 13, samen groot 7.2995 li., werden verkocht aan J. de Rijcke te Gapinge, voor f 11.508. Perc. 14, 1.2510 h. weiland, werd verkocht aan J. Joziasse te Westsoaburg, voor f1855. Pero. 15 en 16, 2.6640 h. weiland, werden verkoeht aan deszelfden, voor f 2355. Door regenten van het burgergastbuis te Aardenburg is Zaterdagmiddag by insebry- ving aanbesteed het bouwen van een bewaar plaats voor y«, met bij levering van de be- uoodigde bouwstoffen. Minste inschrijver was, zooals in ons vorig nommer reeds is gemeld, de heer Van de Sande, te Breskens, ad f 1444. Verder schreven in de heeren J. Kools voor f 1725, P. Omon voor f 1800 en J. F. Eekhout voor f1821. De drie laatstgenoemde iuschryvers wonen te Aardenburg. '8 Heerenhoek, Zaterdag tydens de ker mis ontstond in een herberg twist, waarby een meisje twee messteken in de rechierzyde en een in don arm werden toegebracht. Haar moest geneeskundige hulp verleend worden. Dordrecht. In dé heden alhier gehouden vergadering van de Vereeniging van burge meesters en secretarissen in Zuid- en Noord- Beveland is besloten dat de cursus voor gemeente-ambtenaren, onder leiding van den heer J. N. Elenbaas, burgemesfer van Krab- bendyke, zal worden opgericht ea beginnen den 11 September a. 's Gravenhago. Bij het ongeval met de Staatsstoomtram van hier naar Soheveningen op Zondagavond is zoowei het achterbalkon vau de stilstaande tram als het voorbalkon van den eersten wagen achter de machine van de tram, die de eerstgenoemde aanreed, zeer beschadigd en zyn op beide trams, voorzoover thans is opgegeven, 17 personen verwond. Geen dooden. De Shah van Perzië, die wellicht reeds op het einde van Juli hier komt, zal met eere- ceremonieel ontvangen worden. Tot dusver hebb9u vijf Mogendheden de ttwetaten der vredesconferentie geratificeerd. Zoodra de andere Staten zgn gevolgd, zal de benoeming van een secretaris generaal van het bureau van het hof vau arbitrage plaats hebben. H. M. de Koningin ie voornemens de aan staande tentoonstelling van het zeewezen al hier perooniyk te openen. De Koningin-moeder zal de plechtigheid bywonen. De marinekapel zal by die gelegenheid een muziekuitvoering geven en jongens van het opleidiagscbip Wasseneer zuilen oude liederen zingen. DE STRIJD IN CHINA. Petersburg, 25 Juni. Volgens keizeriyk bevel worden de troepen in hot militaire distriot van den Amour gemobiliseerd en wordt het noodige aantal der reserve opgeroepen. Washington 25 Juni. Het bevel tot het uitzenden van het oorlogsschip Monadsock naar Takoe is ingetrokken. De voorloopige maatregelen, door bet depar tement van oorlog genomen, voorzien in alle beboetten. BSfaktpqien vtsn Tarwe sa Mwl Ma&nifsg 25 Juni. Rotterdam. Bericht van den makelaar 3. van Randwijk.) Ter markt van heden was de handel inbuitenlandschegranen zeer vast. Meel werd aanmerkelijk hoogar betaald. Zaterdag 23 Juni. Antwerpen. Tarwehooger;Amerikaansob roode aa» 2 fr. 176/s. P a r ijTarwe vaat loop.md.fr. 20 95. Peifh. Tarwe vaat; per najaar: Zater dag fr. 8.07. Vrydag fr. 8.10. Verzending en laatste buslictating der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Lloyd) 26 Juni 7.10 's avonds. Rotterdam Lloyd29 Jupi 7.10 's avonds. M«rseille(Fr. dienst)30 Juni 6.15 '«morgens. Genua (Neder 1.) 3 Juli 7.10 'a avonds. Amsterdam (Nederl.)6 Juli 7.10 's avond a Brindisi (Eng. dienst) 6 Juli 1.5'snamid. Napels (Daitsabg dit.) 23 Juli 1.5 'snsmid Da verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Briteche boo ten, busliohfing te 1.5 'o namiddags, vcor de enpplatoiro verzending te 7.10 avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen voor de verzending der Fransohe mail te 1.5 's namiddags. Suppletoire verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekeude stukken deu vol genden morgen te 6.15. West-Indië. Curasao over Queens- town26 Juni 10.10 'a avonds Suriname via Sout hampton. 26 Juni 7.10's avonds Curasao met K. W.L maildienst.30 Juni 7.10 's avocöu Suriname via St. Na- saire 8 Juli 7.10 'o avonds Suriname vla Amsterdam. Den 14ea en laat&ten van elke maand 7.10 '*%%ond Algemeen Overzicht De groote strijd in Zuid-Afrika heeft een zegenrijk gevolg. Men begint in den vreemde te begrijpen, dat de economische belangen der groote rQken niet verheven zyn boven de rechten van anderen, en dat onze onvolprezen beschaving niet per se staat boven wat anderen hun beschaving achten. Wat wg onlangs in een feuilleton uiteenzetten, dringt tot andere bladen ia binn8n- es buitenland door. Natuurlijk niet alleen ten opzichte van de Boeren. Sterker nog uit het zioh, waar het de Chineezen geldt. Pagina's van ons blad waren ta vullen met de beschouwingen van Chineezen en Sinologen, dia mooi het Chinee- sohe standpunt uiteenzetten en die der zooge aaam dl beschaafde wereld toeroepen, dat zy de Chineezen met rust heeft te laten. Eu terwijl w$j Zaterdag nog het standpunt innamen, dat Europa verkregen rechten heeft te doen eerbiedigen, gaan anderen verder. Zy eisoben geen eerbied voor de reohton, die Europa China afdwong. Het merkwaardigste op dit gebied is, dat ia DaitBohland de ultra-conservatieve Reichs- bote en de socialistische Vorwürts byna een zelfde standpunt innemen. De eerste uit de vrees, dat de onversadiglijkheid der Mogend heden ten opzichte van China op een gevoelige tuchtiging zal uitloopen. Ea het blad noemt den opium-oorlog een der meest eerlooze dadeu, door Engeland begaan. Het blad oordeelt, dat men beter bad gedaan China aan zichzelf over te laten, dan hef met geweld te willen be schaven. De Vorw&rts wijst op de door Duitichl&nd ingewyde politiek van da gepantserde vuist, d. w. z. de bezetting vaa Kiao Tscheou, een der eerste oorzaken vau den opstand der boxers, en het blad beroept zioh daarbij op het oordeel van den bisschop Avez, het hoofd der Duitsohe zending. 4 Met betrekking tot Spanje zyn wij weer in de lastige periode van telegrammen van de Fransohe grensbot gewone toeken dat de censuur scherp is, of dat journalisten den toestand een beetje willen kleuren. Rechtstreeks uit Madrid wordt gemeld, dat de winkelsluiting niet lang heeft geduurd, want dat de Union nacionale tegenbevel gaf. Een zevental personen, die voor da sluiting propaganda hadden gemaakt, zyn gearresteerd. Een der bladen is in beslag genomen, en de andere gaven, uit vrees voor de censuur, geen nieuws over deu toestand. Via Hendaye wordt gemeld, dat de leden der nationale vereeniging alleen in particuliere woningen kunnen bijeenkomen, en dan nog door de politie worden bewaakt. Deze laatste heeft volmacht in alle vergaderingen door te dringen en alle^elubs te sluiten, waar de toestand besproken wordt. In de provincies zyn de maatregelen even streng. De regeering hoopt den toestand vóór 10 Juli meester te zyn, dat is voor het vevtrek van het hof raar San Sebastien. Een 200tal te Manilla vergaderde Philip- pino's hebben het volgende vredesprogram ontworpen: lo- algemeene amnestie2o.terug gaaf dor in beslag genomen goederen; 3o. over gang der hoofdofficieren in de nieuw te vormen militie; 4o. aanwending van een gedeelte van 's lands inkomsten ten behoeve van de af te zetten lagere officieren5o. waarborging van de burgerrechten overeetkometig do Ameri- fcaanache grondwet; 6o. invoering van het burgeriyk bestuur te Manilla en in de provincie»; 7o. uitzetting der geestelijke orden. Again aldo zou zich met die voorwaarden hebben vereenigd. Voor de Vereenigde Staten zou het een buitenkansje zyn aldus zyn troepen vry te krygen voor China en voor Mae Kinley zou de onderwerping der Philippynen de beste verkiezingereolsme zyn. Beknopte Mededeelingen. Charles Dupny, de bekende oud minister president, i» Zondag tot lid van den Senaat gekozen. Tydverdeeling in de Fransche kamer! Naar een der leden Vrydag opmerkte, ia elke zitting der kamer in drie periodes verdeeld. Van 2—4 trachten de tegenstanders der regee ring haar omver te werpenal» zy dat moede zyn, wordt van 4—6 een nattige wet behan deld, waarna een Har lang wordt beraadslaagd óver de regeling der werkzaamheden. De Franse he minister van oorlog heeft Zondag by de onthulling van een gedenktee- ken ter eere van in 1870 gesneuvelden, o. a. gezegd, dat de vaderlandsliefde niet het mono polie vau enkelen mag zyn- Ia Engeland mogen de parlementsleden niet zonder toestemming de vergaderingen verznimen. Balfour heeft deu heeren nu medegedeeld dat zy verlof hebbende interparlementaire vrede c-conferentie te gaan bywonen. Het nieuwe Italiaanaohe kabinet is Zater dag tot stand gekomen. Saraoco, een grysaard van byna 82 jaar, is premier met de portefeuille van binnenlandaohe zaken. Van de andere ministers noemen wy Visconti-Venofita, die met het oog op de politieke omstandigheden aan bnitenlandsche zaken blijft, en Gallo, de pas met zooveel moeite gekozen voorzitter der kamer, die onderwijs kreeg. De overige mi nisters zyn weinig bekend. De klenr van het kabinet is wat meer links dan die van het vorige, een soort constitntioneele concentratie. De kamer komt Woensdag weer byeen. Of Biauoheri onder de gewijzigde omstandigheden voorzitter zal worden 1 De Oostenryksohe regeering zal met behulp van 14 ook de begrooting voor de tweede helft van het loopende dienstjaar moeten vast stellen, en tevens 50 miljoen kronen opnemen voor dringende buitengewone werken. Milan van Servië is te Weenen en werd o.a. door don keizer ontvangen. Als definitief opvolger van Moeravieff wordt genoemd Sinojtff, thans Russisch gezant te Konstantinopal. Deze stond vroeger aan het hoofd van het Aziatisch departement en zon daardoor, met het oog op China, de mau van het oogenbiik zyn. De slelmia voor den overleden minister is o. a. door den osaar, de ozaritza, de moeder van den ozaar en vele grootvorsten bygewoond. Da aandeelhouders iu de Ashanti-goud- velden, die het gewone drie maandeiykBehe dividend van 30 wachtten, ontvingen in plaats daarvan de mededeeling, dat de werk lieden, verschrikt over de komst der Eagelsebe troepen, de mynen hadden verlaten, zoodat de werkzaamheden gestaakt waren. Wy kannen ons voorstellen, dat de Engel- achen gaan gelooven, dat de oorlog uit is. Men hoort er byna niet van en dan nog alleen het bezetten van niet verdedigde plaatsen, laatste) yk Heidelbnrg, aan den Natalspoorweg. Te Londen jis Zaterdag weer een lange lyat van verliezen openbaar gemaakt en wel officieren 6 dood, 4 gewoad, 4 zwaar ziek, 2 gevangenminderen 33 dood, 79 gewond, 21 govaariyk ziek, 56 gevangen. Het schijnt, dat de Engelsohe regeering da in September nit Indië naar Natal gezonden troepen zal terugzenden, nu de ïudische garni zoenen verzwakt worden door uitzending van troepen naar Oost-Azië. Bedoelde divisie was het leger van White, en heeft dus het beleg van Ladysmith doorstaan. Hoeveel van de 10.000 man er nog over zyn, is niet bekend. Verder is de landingsdivisie van een der oorlogsschepen van het front teruggeroepen. Naar aanleiding van een bericht, vol gens hetwelk lord Roberts generaal De Wet's hoeve by de Rhenoster in brand heeft doen steken, als wraakoefening wegens het verbreken &yner gemeenschapslinie, bevat de Brusselsohe Petit Bleu een met groote warmte geschreven uitvoerig artikel tegen dit stelselmatig sohen- den van het volkenrecht, alle staten, ook de kleine, en België in 'tbyzonder, dat toch ook aan de Ea&gaobe conferentie heeft deelgeno men, aansporende om te doen wat zy kannen, ten einde Groot Britannië zyne verplichtingen onder 't oog te brengen. Als dit land tegen de Boeren het spel wint, zegt het blad, zal 't gewonnen hebben met valache kaarten. Laat men niet kannen zeggen, dat Europa de mede plichtige is geworden der valsche spelers 1 Later deelde het blad mede dat de Neder- 'andsche regeering besloten heeft zich de her haalde schendingen van het volkenrecht, (ook bv. de uitzetting van hot personeel dor N.Z.- A. 8. M.) zsl aantrekken en zioh tot de Mogend; heden zal wenden. Ons dunkt dat er niet de minste kans be staat, dat onze regeering ooit zoo iets zal doen, terwijl het wel van zelf spreekt, dat het oogen biik om by de Mogendheden gehoor te vinden niet slechter kon zyn gekozen. De Engeleohe regeering heeft voor de telegraphische gemeenschap met St Helena hst gebrnik van cijferschrift verboden, een bepaling die zelf» voor diplomatieke of con- snlaire correspondenten geldt. Regeeringatele- grammen sijn aan censuur onderworpen eu particuliere telegramman worden alleen op risico van den afzender aangenomen. Men schynt bang, dat de krygsgovangenen iets van de moeilijkheden in China hooren. Een aantal Fransche senatoren en kamer leden hebben een comité gevormd voor de onafhankeiykheid der Boeren. De strijd in China. Wy kunnen ons moeiiyk voorstellen, dat röeds 48 nar verloop eu zyn, sedert wy ons vorig overzicht schreven. Want hoewel alles er op wyst, dat de toestand niterst kritiek is, bleef zoowat elk bericht van beteekenis uit. De toestand is feiteiyk onveranderd. Over Peking geen enkel bericht, dat eenig vertrou wen verdient, d. w. z. geen enkel bericht uit de eerste hand. Want ca de vele tegenstry- dige beriohten der laatste week, zelfs door con- suis overgeseind, baat het niet of een Chines^

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2