BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. noemde zuiveleonaulent toonde, en achtte het gelukkig',dat de landbouwers diens voorlichting meer en meer blijken te waardeer en. De beer Koert hield verschillende lezingen en leidde ook een paar cursussen in zuivelbe reiding. Voor het vervolg zal voor de deel name daaraan eene kleine bedrage moeten worden geofferd. Ook zal het nooiig t^n dat by eenigszins uitgebreide onderzoekingen door den «uivblconsulent een deel der kosten zal moeten worden vergoed. Het landbouwonderwijs aan de miliciens wil de Maatzchappy van harentwege doen geven, in navolging van wat in andere landen, in Italië en Spanje o.a., op dat gebied wordt gedaan. Men zal trachten in Middelburg, misschien ook in Viissingen, een cursus in dat onderwas door den heer Koert te doen geven. Door het uitgeven van een Maandblad heeft het hoofdbestuur een poging aangewend om den landbouwers goede lectuur te geven. Aan medewerking door het stellen van vragen, door het mededeelen van opgedane onder vindingen, blijft het nog steeds ontbreken. Spreker wekte zjjn hoorders op om ook in dit opzicht dezen nuttigen maatregel te steunen- Evenals vorige jaren, heeft de Maatschappij weder hit hare toebebraoht om het hoefbe slag te verbeteren. Deze uitkomst heeft de verwachting verre overtroffen. De eerste cur sus bezorgde er 80, de tweede 100, zeker een teekenend getal. Deze onrssossen hebben der Maatschappij groote offers gekost en, in verband met het aantal gediplomeerde hoefsmeden, meent het hoofdbestuur thans aan andere zaken zijn aandacht te kannen wyden. Allen, die deze cursussen steunden, bracht do voorzitter dank. Thans dient het landbouwonderwys met meer kraoht dan tot dusver te worden ter hand genomen, want zeker is dat een groot belang voor den landbouwenden stand. Het aantal cursussen is betrekkelijk nog gering, maar de vrachten z|jn reeds zeer zichtbaar. Aan de algemeens ontwikkeling van den landbouw wil het hoofdbestuur krachtig me dewerken. Verder wees de voorzitter op den vooruit gang in de paardenfokkerij, dank ook het pogen der regeering. Is het echter wei goed, zoo vroeg by, dat men met het systeem van dwang te ver gaat? Het verbod tot bet gebruik van afgekeurde hengsten is ia Zeeland heel kalm opgenomen, maar die weinige tegenstand is missohien wel oorzaak dat de regeering nog verder wil gaan dan afkeuren wegens erfeiyke gebreken en in een wetsontwerp ook wil opnemen als reden tot afkeuring bouw, gang en stand. Het moederdier wordt niet gekeurd en slechte bouw, gang en stand van het manne- ïyd fokdier zulieu tooh niet per se over gaan. Vervolgens besprak de heer Hennequin de premiëü aan bet rundvee. Hjj meende dat misschien de voordracht van den heer Kake- beeke daaromtrent meer licht zal geven. Verder werd door hem gewezen op wenscheiykheid om de varkensteelt te verbe teren, waartoe ook de regeering haar stenn gaf. In aansluiting aan de besprekingen over de' belangen van het rnndvee herinnerde de voor zitter aan de invoering van melkiysten. Hy stelde de groote voordeelen voor den veehou der daarvan in bet licht. Niet alleen wat betreft de hoeveelheid, maar ook de hoeda nigheid van de melk geven die melkiysten uitstekende resultaten. Er op wyzende dat de boekhouding by den landbouwer nog veel te wemchen overlaat, nitte de voorzitter de hoop, dat de poging, door hem aangewend om daarin verbetering te brengen, tuooes zal hebben. (Applaus). Verder resumeerde de voorzitter nog wat door het hoofdbestuur is gedaan inzake de toelating van ona vee iu België, de verser ding van boter naar Engeland, hat aanstellen van ecu tuinbouwleeraar in Zeeland enz. Die laatste zsak heeft eenige kans om tot een goede oplossing te komen. Iu den loop van den zomer hoopt het hoofd bestuur door samensprekiag van landbouwers eu leveranciers van kunstmeststoffen te komen tot eene betere regelieg van de voorwaarden van verkoop. Lof bracht de heer Heaueqaia aan het land-, bouw comité voor wat het deed in zake het landbonwverslag. la zyu rede deed de voorzitter ook eenige mededeelingen omtrent den toestand der Maat- oebappij en den landbouw en veeteelt in bet afgeloopsn jaar. Da fiaanciëa zijn zeer gunstig, de rekening sloot met een beüangryk goed slot. Er is een groot aantal leden, maar er staan nog te veel landbouwers buiten de Maatschappy, die toch het algemeen belang van den land. bouw beoogt. Meerdere toetreding zou haar meer kracht geven. Daarom wekte spreker ernstig tot meerdere toetreding op. Alles saam genomen, is de toestand van den oogst niet voldoende. Geen enkel product gaf groote opbrengsten, maar rampen bleven uit. De markten waren niet hoog, maar voldoende. Ziekten onder bet vee bleven nit en de pry zen voor paarden waren boog, die voor het rnndvee tamelijk. Geloofd werd de oprichting der coöperatieve suikerfabriek iu deze provincie, waarvoor de heer Collot d'Esoury zeker den dank der land bouwers verdient. (Applaus.) Herinnerend aan de beëindiging van het isolement van Schouwen en de plannen voor het verbeteren van het verkeer op Walcheren, wees de voorzitter op het groote nut voor den landbouw door hetere verkeersmiddelen. Sprekende over het optreden van H. M. de Koningin als beaohersmouw der yereeniging •telde spreker bet belang daarvan in het licht. Hg eindigde met de regeering een woord van hulde te brengen voor wat zy deed in het belang van Philippine door het behoud van "^n waterweg naar de rivier. De breede opvatting van het belang zou spreker willen huldigen door het zenden van een telegram aan minister Pieriom, die zich thans te Philippine bevindt. De voorzitter stelde voor dat telegram te doen luiden als volgt: „Minister Pierson, Philippine. De Zeeuwsche Landbouwmaattchappij, in algemeens vergadering te Kruiningen byeen, brengt warme hulde aan de regeering, die op breede wyee de belangryke bronnen van volkswelvaart, landbouw en visscberfj te Philippine wist te beverderen. HENNEQUIN, voorzitter." Conform dit voorstel werd mot applaus besloten. De commissie, belast met het onderzoek der rekening over 1899, bracht rapport uit, strek kende tot goedkeuring ervan, in ontvang op f 13.563.96, in uitgaaf op f 12.538.57', dus met een voordeelig slot van f 1025.3S5. Conform het advies der commissie, gegeven door den heer Prins, werd besloten. Vervolgens werd mededccling gedaan van de namen der beoordeelaars, belast met de keuring van de ter tentoonstelling in te zen den voorwerpen. Als keurmeester-veeartsen bleken te zyn aangewezenvoor paarden de heer D. G. de Vries te Clinge en voor rnndvee de heer J. Kraamer te Kondekerke. Verder weiden als keurmeesters genoemd voor paarden de hoeren Steyaert te Graauw en Boogaart te 's Hoer Areudskerke voor rnndvee de heereu Segers te Roozen- daal en Cent van Sobeiven te Brouwershaven. voor varkens, schapen eu konijnen de heer en E. van Hootegem te Kruiningen en Tazelaar in Noord-Beveland voor werktuigen de heeren Banken te Wil- helminadorp, Voorbeytel te Ritthem en Hom. baoh te Hulsten voor boter de heeren Koert te Middelburg en Kakebeeke te Goes. Thans kwam ter vergadering de heer W. A. graaf van Lynden. Do voorzitter heette het lid vau het Gede puteerd ooilege welkom en dankte hem voor de betoonde belangstelling. Do algemeeue vergadering van 1901 zal worden gehouden in de afdeeling Walcheren. Bjj monde vas den voorzitter der afdeeling, den heer Gerlaoh van St. Joosland, verklaarde zich bereid het volgend jaar de algemeens vergadering te ontvangen. Daarna was aan de orde de behandeling van bet volgend onderwerpHet is wensobe- ljjk een gedeelte der gelden, die ia deze pro vincie door ryk en provincie beschikbaar ge steld worden ten behoeve der verbetering van den veestapel, te gebruiken tot het aan moedigen van de oprichting van stieren ver- eenigingen. Dit werd ingeleid door den heer I. G. J. Kakebeeke te Goes. Hy deed dit als volgt „Mynheer de voorzitter. Aangenaam is het my, dat bet hoofdbestuur my in de gelegenheid gesteld heeft om in deze vergadering eenige oogenblihken te wyden aan dit onderwerp. Het zal u allen bekend zyn dat sinds eenige jaren de verbetering van den veestapel in onze provincie gesteund wordt door subsidies van den staat en de provincie endatdenitvoeriDg van de maatregelen, die daarvoor noodig zyn, ia opgedragen aan de afdeeling Zeeland van het Nederlandsch Bundveestamboek. De wfize waarop de snbsidiëu aangewend enllen worden, is omschreven in de bestaande reglementen. De subsidie van ï-ykswege wordt iu deze provincie tot nu toe gebruikt voor by dragen voor het onderhoud van slieren, die minstens twee breede tanden hebben. De gelden, door de provincie voor dit doel beschikbaar gesteld, worden bestemd voor stieren, die minstens negen maanden ond zyn en nog geen twee breede tanden hebben. De aanneming van eene onderhoudsbydrage verplicht den eigenaar den stier minstens een joar aan te honden; terwyi ook de jongere stieren voor het verkrygen van de uitgeloofde premie aangehouden moeten worden tot de hearing, te houden in het jaar, volgende op dat der keuring. De bedoeling, die by het opmaken van de reglementen voorgezeten heeft, is vry duideiyk- Door de primeering van jonge stieren tracht men te bereiken, dat de landbouwers die jonge stieren aanhouden tot tweejarigen leeftyd, waarop zy weer'mee kunnen dingen naar een onderhoudsbydrage en waardoor dus goede stieren reeds tot hun derde jaar aangehouden worden. Vry algemeen houdt men in deze provincie slechts jonge stieren ea gedurende óen jsar. Daarna worden ze van de hand gedaan. Dat een dergeiyke wijze van handelen niet kan leiden tot een verbetering van den veestapel, niet een rationeel veevokken mag genoemd worden, is, dankt my, vry duideüjh. Even goed als bg de paardenfokkerij is voor de veefokkery waar, dat die manneiyke fokdieren de hoogste waarde hebben, die bewezen heb ben goede afstammelingen voort te brengen. Dergelijke stieren moet men dan echter aan houden en niet van de hand doen. Het is niet tegen te spreken dat er aan 't aanhouden van oudere stieren bezwaren verbonden zyn. By een overmatige voeding en weinig li chaamsbeweging worden ze dikwyis te zwaar, bet humeur lydt ook wel eens. Wil men dus de veefokkery trachten vooruit te brengen door 't aanhouden van ondere stieren te be vorderen, laat men dan flinke premies geven. Die premie» bedroegen hier vroeger, onderdo werking van bet eerste reglement, hoogstens f 15, volgens een spreker op 't landbuiehoud- kundig congres ta Breda, iets meer dan noo dig is om de kosten te betalen van naar de keuring te gaan en eenige vertering te maken. Op dit oogenbhh zyn ze hooger, naar ik meen f 69; een bedrag dat nog minstens f80 ta gering is. Vele van de stieren, die hier iQ Zeeland zyn, zyn als graskalf aangekocht. Heeft zoo'n kalf vry goede vormen, dan wordt 't als stier aangehouden, doch iedereen weet dat 't nog lang niet zeker is, j a zelfs zeer onzeker is, of nit een dergeiyk kalf wel een degeüjke stier zal groeien. Veel moer zekerheid heeft men by aankoop van oudere, b. v. a tderhalf- jarige dieren, welke aankoop echter meer uitga ven veroiacht. Nu overal iu het land stierenkeu- ringen gehouden worden,, is het niet gemak- keiyk om goede en dus geprimeerde stieren aan ta koopen; en waar toch van een invoer van dergelijke stieren voor de verbetering van onzen veestapel veel te verwachten i», meen ik dat men door 't geven van bydragen aan aangekochte stieren, een nuttig en nood- zakeiyk werk zal doen. la de laatste jaren beeft men op landbouw gebied overal de toepassing van coöperatie veld zien winnen. Coöperatief worden mest stoffen, voedermiddelen en werktuigen aange kocht. Coöperatief verwerkt men da melk en binnenkort ook de suikerbieten. Coöperatief koopt men hengsten om het paardenras te verbeteren; waarom zou men ook niet by de pogingen tot verbetering van den veestapel coöperatief te werk gaan Men zal my voor de voeten werpen, dat znlks hier reeds geschiedt; dat men in de provincie reeds enkele (7) stierenvereenigingen beeft. Dat is zoo, doch die vereenigingen komen uog zoo sporadisch voor, het aantal stieren, in het bezit dier vereenigingen, is nog zoo uiterst gering tegen over het geheele aantal stieren in Zeeland, dat dit geen naam mag hebben. De hooger e pry zen, noodig voor aankoop van hengsten, zyn zeker oorzaak dat men op dat gebied voor geweest is met gemeenschappeiyk optreden, daar meer deren konden verkrygen wat boven de keus van éen ging. By den aankoop van stieren was dat niet het geval, doch nu ook de prijzen van die fokdieren omhoog gaan, komt my samenwerking zeer nnttig, ja noodzakeiyk voor. Ook nog om een andere reden, en zeker niet de minst belangryke, zonde ik bet oprichten van die vereenigingen willen steunen. Het honden van stieren is voor particulieren in den regel een weinig winstgevend zaakje het epriDgeld is daartoe te gering, hoogstens 1 1, doch veel meer heeren f 0.50 en soms nog minder. Dat men by een dergeiyk laag jpriaggeld geen dare stieren kan koopen, laat zich boor en. Op vele plaatsen ia onze provincie zallen de landbouwera hunne koeien eerder brengen by een minderen stier, die voor f 0.50 dekt, dan by een betere, waar f 1 betaald mo6t worden. Da opmerkingen in sommige dek- boekjes doen dat uitkomen. Ook alweer een gevolg daarvan is dat verscheidene stieren van particulieren, die een premie behaald hebben, te weinig te doen hebben en de premie daardoor niet tot haar recht komt. Zoo vond ik ia de daklijsten (van bekroonde jonge stieren in 1899; dat twee met een eersten prys bekroonde stieren respectieveiyk 9 eu 10 koeien van den eigenaar en 4 en kooien van anderen dekten, in 't geheel das 13 en 15 koeien, terwijl verscheidene stieren, met eeu 2en en 3an prys bekroond, 20—30 koeien dekten. Ook nit de debboekjas, die op 1 Mei jl, ingediend zyn, biyht dat de bekroonde stieren in den regel te weinig gebraikt worden. Dit au zal veranderen wanneer de landbouwers riek vereenigen en gezameniyk een stier aan- koopen. De aankoopiom zal dan geen bezwaar opleveren en men zal er óp kuanen rekenen, lat de stieren, door het dekken van de koeien •Ier leden, als regel meer zallen bydragen tot verbetering van den veariapel, dan tot nu toe over 't geheel met bekroonde stieren het geval was. Bovendien zallen de eigenaars van zoo'n stier meer belangstellen ia het beest. Zij zullen nagaan hoe de kalveren zyn, en ook wellicht er daardoor toe komen meer te let ten op de koeien, die zy by den vereenigings- stier brengen, wellioht melkiysten gaan aan leggen om de waarde der koeien en later die Ier afstammelingen te kannen beoordeelen. Eerst wanneer men dat verkrijgt, mgne hee ren, zal er van verbetering sprake kunnen «yn, en het is noodzakeiyk om te trachten het verenigingsleven cp te wekken, wil men tot het beoogde doel geraken. Het is my goad bekend, dat er in verschei dene deelen van onz6 provincie mannen te vinden zyn, die reeds jaren lang met ernst getracht hebben verbetering aan te brengen en daaria ook, vooral wat betreft hnn eigen veestapel, geslaagd zyn. Beschouwt men echter den geheelen veestapel in Zeeland, dan vormen die enkele goede stallen nog maar hooge uitzonderingen en is van vooruitgang nog niet zooveel te merken. Door het bestuur der afdeeling Zeeland van het Ned. Bundveestamboek is aan het provin ciaal bestuur opnieuw, en ditmaal een verhoogd, subsidie voor de verbotering van den vee stapel aangevraagd. Bg die aanvraag is voor gesteld de vroegere onderhoudabydragen aan jonge stieren te doen vervallen en thans pre- mits* te geven aan aangekochte stieren door vereenigingen en particulieren. Om het ver- eenigingsleven te bevorderen, is voorgesteld aan stieren van vereenigingen een premie te geven van 25 hooger dan aan de stieren van particulieren. Om zeker te zyn dat de stieren een bepaald aantal koeien dekken is bepaald dat de leden eener vereeniging min- •ten» 50 koeien te zamen moeten hebben, en «at de .aan particulieren beboerende stieren minstens 40 koeien moeten dekken, willen zy bet volle subsidie verkrygen. Zeer hoop ik dat het subsidie op die voor waarden verleend wordt. Het aangevraagde bedrag is altyd nog veel minder dan in ver schillende andere proyineiea voor dit doel wordt gegeven. Ea van de nieuwe voorwaar den, waarop dit subsidie thans aangevraagd wordt, hoop ik aangetoond te hebben dat zy zulieu strekken om een streven tot verbetering van onzen veestapel meer te bevorderen dan tot nu toe het geval was." Da inleiding werd met belangstelling aan gehoord en met instemming ontvangen. Plaatsgebrek dwingt ons het verslag hierbij ai te braken. Iu eau volgend uommer komen wy nader terug op hetgeen verder op de algemeeae vergadering in behandeld en op het gevoerde debat. Ia eeae heden a 1 h i e r gehouden verga dering, bijgewoond door 38 leden en 12 kerke- raden, is besloten tot oprichting eener Zeeuwsoh Hervormde Diakonei86n-vereeniging. FEESTEN TE PHILIPP1NNE. Men meldt ons van daar; Heden (Woensdag) had de officieale opening plaats van het scheep vaartkanaal. Van alle huizen wapperde de nationale drie kleur, terwyi de haven eu de straat tot aan het gemeentehuis met groen versierd was. Om streeks twaalf uur werden de genoodigden op het raadhuis door den burgemeester, den heer Cammaert, namens het gemeentebestuur ver welkomd, waar tevens eenige verversohingen werden aangeboden. Daarna werd eene wan deling gemaakt, met het muziekgezelschap Apollo van Terneuzen voorop, naar de mon ding van het kanaal. Daar lagen het zeiljacht van 'sryksdomein, Dinsdag reeds aangekomen, en de stoomboot Argus, het politievaartuig van het bestuur der visseheryen op de Schelde, dat heden morgen van Viissingen was gekomen, met enkele genoodigden aan boord, onder wie Z. E. de minister van fiaanciëo, da heer Pierson. Ook deze heeren werden door den burge meester verwelkomd, waarop de minister mot eenige harteUjke woorden antwoordde. Daarop begaven zich alle genoodigden aan boord en begon de terngtooht door het kanaal naar de haven. Het grootste gedeelte van de vUschersvloot maakte den intocht mee. Na afloop hiervan namen de verschillende genoodigden plaats op eene versierde tribune. Onmiddeliyk werd begonnen met het losten ea spoelen van de mosselen, die heden nog verzonden moesten worden. Met belangstelling aanschouwden de hooge gasten de levendige drukte, die deze arbeid meebrengt. Te dier plaatse werd ook eene toespraak gehouden door den heer Den Brok, directeur der zangvereeuiging. Heden namiddag vareenigen alle geuoodigdan zich aan een diuer van ongeveer 50 couverts, door het gemeentebestuur in het versierde schoollokaal aacgebodeu. Onderwyi worden door het muziekgezelschap Apollo van Ter- neuzen uitvoeringen gegeven op sen versierde kiosk tegenover het schoolgebouw. Behalve de minister van financiën, waren o. a. ook tegenwoordig of vertegenwoordigd de leden van Gedeputeerde Staten in Zeeland, de leden der Provinciale Staten nitZeeuwsch- laanderen, de directeur en de hoofdopziener der domeinen, de hoofdingenieur, ingenieurs an oprichters van ryka- en provincialen water staat, het bestuur van de visscheryen op de Schelde eu Zeenwsohe stroomen, de burge meesters uit de naburige gemeenten, de aan- uemers van de bedyking en bet kanaal enz. De minister van waterstaat, de beer Lely, die eveneens ultgenoodigd was, had bericht gezonden niet te kunnen komen. By had zich doen vertegenwoordigen door een referen daris van zgn departement. Ook de heer Hennequin, lid der Tweede kamer, was ver hinderd, daar by, als voorzitter der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt, te Kruiningen moest wezenhij zal eohter Zondag a.s. aanwezig zyn. De commissaris der Koningin iu onze pro vincie, ho9wel ook genoodigd, was niet tegen woordig. Het opvoedingatelsel mist karaktervorming wegens ongeschiktheid van het personeel. Hy wil den opvoedenden invloed der vronw hy de verpleging en veroordeelt krachtig liohame- ïyke kastyding in die gestichten. De heer Ketelaar sloot zieh aan by die meening, welke eohter bestreden werd door de heeren Da Klerk, Mees en Vau Bylandt (Apaldooru) en den minister. Na de panze is besloten Dinsdag en Woens dag o. a. in de afdeelingen te onderzoekeu de wijziging der kieswet en der drankwet. Tot onderzoek der dran k wet besloot de Kamer door verwerping met 48 tegen 27 stemmen van eeu voorstel-Van Kar nebeek om haar nit te zondereu en het tydstip van 1 Mei 1901, waarop de drank vergil cuingeu vervallen, met 1 of m8er jaar te verlengen. Donderdag 21 Juni komen aan de orde de interpellatie-Van Kol over de weigering van gratie aan rnr Troelstra en de wyziging der gemeentewet (belastingprogressie). Deze week zij a na de gestiohtenwet aan de orde conolusieëa en de interpellatiën-Van Kempen (Zondagsrust) eu Van Dedem (pro vinciale tollen.) Rotterdam. Dinsdag overleed in de Gaf felstraat alhier plotseliag de vierjarige Catharina Rietdijk, onder teekeueu van ver giftiging. De ouders werden gearresteerd, en by onderzoek bleek, dat vergift in de melk was geweest, terwyi de moeder de kledingstukken van hat kind bad vernietigd. Eerst eenige uren na het overiydeu waar schuwde zy haar 72jarigen manen toen deze thuiskwam, sloot zy hem op by het ïyk om het vermoeden op hem te Jaden. Hy ontkwam door eea paneel ia te trappen. De vroaw staat in de buurt bekead als niet wel by hoofd zijnde. 's-Cravenhage Onze Koninginnes zullen Dinsdag 19 dezer op het lustslot te Soeatdijk in andientie ontvangen de gedelegeerden ter conferentie voor het privaatrecht. De Tweede Kamer is heden gereed gekomen met da strafrechtpleging tegen jeug dige personen, waarover later de eiudstem ming zal plaats hebben. De heer Van Kol beBtr6ed in het ontwerp op de tuchtscholen en Rijksopvoedingsge stichten de eischen, die de minister aan die gestichten stelt, omdat het personeel, in plaat» van detknndigen, act de opvoeding zal wor den beïMt; Oldenburg, 13 Juni. De groothertog ia heden op zjgu zomerverblijf' overleden. DE TOESTAND IN CHINA. Peking. 12 Juni. (Times). De kanselier van het Jopansche gezantschap is door manschap pen vau de lyfwacht der keizeriu vermoord. Tientsin. 12 Juni. 2000 boxer» hebben Maandag by Alang-fang een patrouille Engel- sche marinier», die voor den trein met vreem den soldaten uitging, aangevallen. De mariniers werden door matrozen ver sterkt en dreven daarna de boxers uiteen. De boxers verloren 40 dooden en gewonden. Da trein bevatte 2044 man, en wel 915 Eagelaohen, 350 Duitsehers, 300 Rassen eu 158 Frausehen en andere vreemdeo. Di oorlog In ZiM-Afrlkii Maseroe, 12 Jani. (Hoogst onbetroaw bare bron.) De Boeren hebben in het Zuid oosten van den Vryataat een zeer uitgebreide stelling bezet, doch zyn geheel omsingeld door Methuen, Bundle en Brabant met 50 kanonnen en 35000 man. Kaapstad, 12 Juni. Rose lanes roept de progressisten op, om Soh reiner in de kwestie van de Rijkspolitie te stennen, teneinde de oogmerken van de Ultras van de Atrikaander- bond onbereikbaar te maken. Kaapstad, 12 Jani. Het bericht omtrent het ontslag van de ministers Merryman, Saner en Te Water is voorbarig. Verkoopingen en Verpachtingen inZeeland. Datum Plaats. Voorwerpen. Infonnatfóm" 19/20JuniYliaeingen, Inboedels,. Maret Tak. 21 p Middelburg, Huizea enz., W.Verstegen 2t a Terneuzen, Gronden, De Ridder. 22 p leraeke, Huizen ens., De Vos. 28 a Zoutelande, Bouwland enz., Tak. |fi Koudekerke, Hofstede, Maret Tak en Loeff 27 a Kondekerke, Hofstede, Loeit. 28 Middelburg, Huzea, W.Verstegen 4 Juli Ko -dekerke. Inspan tut., Marot Tak en loeff, tl a Wolfaartidijk, Vruchten, De Voo. 11 D W. Soub„ Inspan ens., Tak. N.& st.Jojsl., Hofdtede, Verhulst, 13 N.&St.JooilHofstede enz., Tak. 1 Aag. Wolfaartsdijk, Inspan, De Vos. Algemeen Overzicht Het angstwekkende bericht ,dat de Eugelsebe legatie te Peking was in brand gestoken, is maar half waar; verwoest is het even bniteu de stad gelegen zomerverbiyf van de Engelsche heeren, en daarmede is de hoogernstige betee- kenif van het feit veel verminderd. Maar de toestand bljjft toch hoogst ernstig, zoowel met betrekking tot Chinajris tot de internationale betrekkingen. Enkele Rissisohe bladen „böfcoogeude noodzafaeiykheid, dat Rusland zich nu voor goed een krachtige positie in China verwerft, terwyi volgens de Times te Peking het ge rucht loopt, dat de Russen geheel Mandsjoerije willen bezetten. Vandaar de bestaande onrust. Want al ayn de mogendheden het voor het tegenwoordige eens, niemand die weet of het zoo biyvenzal. Volgens de New-York Herald heeft de Rus sische regeering te Kopenhagen doen weten, dat de demonstratie tegen de Chineesohe regeering van alle Mogendheden, groot en klein, ook van de neutrale, zal uitgaan. De kleinere Mogendheden zullen geen troepen hebben te zenden, maar haar vlag zal tooh naast die van de groote heeren wapperen, om te toonen dat geheel Europa éen is. 't Is by na jammer, dat het denkbeeld van dien Fin niet is uitgevoerd, die onlangs aan ried om een zevende groote Mogendheid te vormen nit Skandinavië, Denemarken, Neder land en Portugal. Dan zon eenige macht ont wikkeld kunnen worden. Met belangstelling zal men zeker vragen welke houding de Nsderlandsobe regeering in deze zal aannemen. Het vertoon van onze vlag door vreemdelingen is iets zoo onbegrjf- peiyks, dat het ons niet zon verwonderen «li daar beswaar tegen werd gemaakt. Bedriegen wjj ona niet, dan ijjn o.a. de heeren drKoyper

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2