Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. in den vyver bj) Koewacht een aak gevonden waa met den romp van een vrouw erin, bjj daarheen ie gegaan en den aak met den inbond heeft overgebracht naar Belgisch Koewacht. Hierna wordt de getuige Haeck voorgeroe pen en hem door den verdediger gevraagd, hoe lang aekere Verhage, die by hem in den koet lag, by hem woonde. Hy antwoordt een paar jaar. De verstandhouding tasiohen de familie Haeck en Verhage was goed. De volgende getuige, Karei van Wen Bberghe, verklaart er hy geweest te ayu, dat op 15 alei de bewuate zak met den inhoud uit den vfjver werd gehaald. Hy heelt dien sak later per kruiwagen met de gendarmen naar Koe wacht vervoerd en was ook by het ophalen uit den vyver van de beide andere zakken Getuige beeft het iyk herkend als dat van vrouw Haeck, omdat hy daarop een Hdteeken vond dat, naar by wist, vrouw Haeck had. Clemence Verhoeve, de volgende getuige, herkent de haar vertoonde kleederen als aan vrouw Haeok toebehoord hebbende. Benoit de Vos, werkman te Moerbeke, ver klaart 19 Mei en later gedoken te hebben in den vyver naby Koewacht en daaruit de reeds vroeger omschreven zakken te hebben gebaald. Het hoofd in een der zakken heeft hy herkend als dat te *yn van vrouw Haeeb. August Baes, de negende getuige, was tegenwoordig by het ophalen der zakken. Ook hy herkende het in een daarvan gevon den hoofd als dat van de verdwenen vronw. Op een vraag van den verdediger zegt ge tuige, dat Misseghere hem in December 1899 ggn hnis te koop had aangeboden. Lodewyk Baetens, wachtmeester der gendar merie Je Moerbeke, heett 15 Mei kennis ge kregen van do vondst in den vyver by Koo- waofat en is 16 Mei daarheen gegaan. Hy heeft den zak in beslag genomen en dien later naar het parket in Gent gezonden. Ook was getuige tegenwoordig by het ophalen der beide andere gakken. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. verklaart getuige, reeds drie jaren brigade commandant te Moerbeke, dat hem nooit iets bekend is ge worden, dat de familie Haeck van dezen of genen dreigbrieven zon hebben ont vangen. G. Cremars, brigadier der ryksveldwaoht te Koewaeht, is ook tegenwoordig geweest by het ophalen der meermalen besproken zakken. Hy heeft verder een onderzoek ingesteld in de woning van Misseghers. Hy besobryft die gelegenheid en toont een en ander op een tee- keniag aan. Hy deelt verder mede, dat de deur der woning naar binnen openslaat en by regen het water in de gang komt door de achterdeur en in die gang biyft staan. Getuige doet nog verschillende mededeelin- gen, o. a. dat hy er by tegenwoordig was dat prof. Swarts steenen uit het huis van Mis seghers ten onderzoek heeft medegenomen. Ook besohryft hy de ligging van den meer malen besproken vyver. Getuige Ws» hekend d« wirhmndiing tnssehen de vermoorde vrouw en bekl; ook wist hy, dat Misseghers vroeger wegens het schieten op Haeok werd veroordeeld. Misseghers geeft vervolgens inlichtingen omtrent den weg, dien hy nam van zyn hnis naar zyn land. Ondervraagd naar de ligging van den bewasten vyver, verklaart by daar omtrent weinig te kannen zeggen. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. deelt getuige nog mede dat, toen hy met de Belgische justitie in het hnis van Misseghers kwam, het er daar in hooge mate smerig nitzag. All sen het privaat en de kelder maakten daarop een uitzondering; daar was het betrekkeiyk schoon; biykhaar was daar gedweild. Het privaat was ledig tot op den bodem. Op een vraag van deu verdediger verklaart getuige nog, dat hy in den avond van 15 Mei met den burgemeester iu het huis van Miuse- hers geweest is. Verder dat er dicht in de buurt van het huls van beklaagde een paar putten gevonden werden. Op een vraag van mr Sohorer antwoordt getuige dat de vyver, waarnlt de sakben ge haald sgn, dichter by het hnis van bekl. is gelegen. De bekl. geeft toe, dat by het privaat kort te voren gernimd had, maar ontkent dat by den kelder zon hebben schoongemaakt. Er hadden 18 zak aardappelen gelegen en die bad hy verkooht. Na dien tyd had h| den kelder niet schoon gemaakt. De getuige acht dit niet mogeiyk. Het getnigenverhoor werd te half twee ge schorst voor een half nor. De zitting heropend zynde, bUjkt de belang stelling van het publiek zoo mogeUjk nog grooter dan 's morgenstoen de deuren geopend werden, stormde men naar binnen. Ook het aantal nieuwsgierigen binnen het hek was talryker. Het eerst wordt gehoord de heer R. Hers- sens, onderzoeksrechter te Gent. By heeft het onderzoek geleid in de zaak Misseghers en ook een persooniytc onderzoek ingesteld te Moerbeke. Hy heeft den inhond der verschillende zak ken onderzocht en de overbiyfselen der ver moorde vronw gesteld in handen der wets- gsneesheeren. De kleedereu en andere zaken heeft getuige doen overbrengen naar het parket te Gent. De steenen, die in de zakken waren gevon den en eenige steenen nit bet hnis van Mis seghers zyn door hem ten onderzoek gesteld in handen van den beer Tb. Swarts, prof. in de ncheiktmde aan de universiteit te Gent. De familie Haeck heeft de kleederen van de vermoorde vronw herkend. Getnige verklaart verder, dat het huis, waarin Misseghers gewoond heeft, toen by daar @§a ondersoek in loco deed, in seer ver vuilden staat verkeerde, met uitzondering van den kelder. De vloer der kamer was doorgrond vuil; de vloer vata den kelder daarentegen schoon. Getnige heeft de overtuiging, dat de vloer van den kelder betrekkeiyk kort te voren was schoongemaakt. Zekerheid heeft getuige daarvan eohteruiet. Getnige heeft bekl. verschillende malen ver hoord. Deze heeft hem verklaard, dat hij den 29 en 30 April thuis is geweest wegens ziekte. Getnige heeft met Misseghers don weg afge legd, dien deze beweert te hebben gevolgd» nadat hy deu 15eu April vrouw Haeek had verlatenook getuige betwyfelt of die bewering waar is. Hy herkent een paar brieven, door hem van een paar getuigen ontvangen, cu ook een stak, door MisBeghers onder zyn dietée geschreven. Bekl. zegt dat hy herhaaldeiyk by den rechter van instructie heeft geschrevenhy weet echter niet of het hem thans vertoonde •tak van zyne hand is. Verder zegt getuige, op grond van het door hem gedaan onderzoek, dat, wanneer men in het hnis van Misseghers schuurt, het water onder de deuren kan wegvloeien. Omtrent de houding van bekl. by zyn eerste verhoor, deelt getnige mede dat Mis seghers halsstarig is en hoegenaamd niets wilde bekennen. Ook maakte hy allerlei op- opmerkingen, o. a. dat zyne antwoorden op ge dane vragen niet juist waren opgenomea in de processen-verbaal. De verdediger vraagt den getnige of er zand in den kelder lag, waarop deze bevestigend antwoordt. By het confronteereu van Misseghers met het gevonden iyk ontroerde deze; het kwam getuige echter voor dat de ontroering ge veinsd was. De bekl. zesde dat hy de stukken van het lichaam, toen die hem vertoond werden, niet heeft herkend. De volgende getuige, de heer H. Leboucq, professor aan de universiteit te Gent, enwets- geneeoheer in België, verklaart in opdraoht van de justitie te Gent een onderzoek ingesteld te hebben op de lichaamsdeelen, die in den meërbesproken vyver onder Koewacht zyn gevonden. De dealen maakten saamgevoegd een geheel nit en getnige is tot de oonclneie gekomen, dat dit was het ïyk van eene vronw die het leven had verloren door middel van verbloeding. Het hoofd was aan eene zyde by na geheel geknensd, wat doet vermoeden dat de vronw met een stomp werktuig op het hoofd is ge slagen, en later het lichaam is in stokken gesneden. Getuige durft niet beweren, dat de vrouw met den eersten slag dood is geweest, maar het staat ook niet vast, dat het lichaam in stokken gesneden is, terwijl er nog leven in was, ofschoon dat wei mogeiyk ie. De staat van ontbinding, waarin de over- blgfrelen verkeerden toon ay getnige werden' getoond, maakten eene conclusie moeilijk. Getnige geeft verder nog eenige inlichtingen omtrent den toestand van die overbiyfselen- De verdeeling van het lichaam in stokken moet geschied zyn met een groot en scherp mes; misschien wel met een scheermes, maar meer waarschijnlijk met een ander mes met vast heft. De moordenaar moet een zekere handigheid hebben gehad in het hanteeren van het mes dat fry kt nit de manier, waarop het stuksny- den van het lichaam plaats had, vooral waar de sneden by de gewriohten waren aangebracht. Getnige merkt verder nog op, dat geen bloeduitstorting in de hersenen is geconstateerd. Op een vraag van da<i ambtenaar van het O. M. antwoordt getnige, dat by hetdoorsoy den van het heupgewricht eenig geluid hoor baar Is. De getnige verklaart verder nog dat, wan neer men een lijk in een sak in het water werpt, .die zak zeer bezwaard moet worden, daar anders door de gassen, die by de ont binding zich ontwikkelen, de zak boven komt. Getuige antwoordt op een vraag van den voorzitter, dat by een slager de handigheid te vooronderstellen is die de moordenaar heeft getoond. Op een vraag van den verdediger antwoordt hy dat een krakend geluid by het doorsnyden van het heupgewricht niet buitengewoon sterk ia. Verder antwoordt getnige by het onderzoek niet de bloedproef te hebben toegepast. Hoe lang de stukken van het ïyk in het water hebben gelegen» kan getnige niet met juistheid bepalen. Hoeveel tyd by het ontleden van het ïyk noo dig kan geweest zyn, hangt af van de handig heid van hem die het gedaan heeft. De zitting duurt voort. Plaatsgebrek dwingt ons het verslag hierby af te breken. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zyn veroordeeld wegens; het laten staan van een trekdier: G. v. O, Vlissiogen, tot f 1 b. s. 1 d. h.ramoerJ. G. P., Middelburg, tot 2 X f 5 b. s, 3 d. fa. iedere b., J. v. d. H„ Viiusingen, tot f 2 b.o. 2 d. b.opgeven van een valsoben naamP. L., Vliesingen, tot f3 b. s. 2 d. h.loopeit op een anders grond: J. P. M., Middelburg, tot f 1 b. f. 1 d. b.aanwenden pogingen om wild te bemaebtigen J. S., M. K., Biggekerke, tot f 10 b. s. 4 d. h.zoeken naar kiviets- eierenR. d. R. Jz., L. C. Lx., Arnemniden, tot f 2 b. o. 2 d. b., M. v. B. Ms., Arae- muiden, tot f3 b. s. 2d. h.; uitoefenen van de vissehery op verboden plaatsJ. d. R. Pz., Veere, tot f 12 b. s. 4 d. fa.rijden met eene aangesp, hond op een openb. weg in Zeeland H. M., Middelburg, tot f 2 b. fl. l d.h., spelen om geldP. J. F., J. P. F., M. P., D. d. W., H. A., J. W. N., B. J. d. R., Middelburg, tot t 1 b. e. 1 d. b wateren buiten de bakken: A. d. V., VlisoingeD, tot t 1 b. b. 1 d. h. apelen van beldenrtjeG. V., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.j omhalen en doorzoeken van vuilnisL. A. K., W, H, S.» Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.zyn hond niet voorzien van een muilkorf en metalen kenteekenJ. O. B., O. en W. Souburg, tot 2 X f 1- b. s. 1 d. b. iedere b.; laten losloopen van een hond die gevaarüjk ia: J. v. d. G., Vlissiogen, tot f 6 b. s. 1 d. h.werpen van vuil water op den openb. weg: M. v. B. Md., Arnemniden, tot t 0.50 b. s. 1 d. h.jachtwet: L. G., A. W., Domburg, tot 2 X f 20 b. s. 4 d. h. iedere b., verbeurdverklaring geweer, bevel tot uitlevering of betaling ad t 10 s. 4 h.; M. M., Domburg, tot 2 X f 20 b. s. 4 d. h. iedere b., verbeurdverklaring geweer en haas, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 10 q. 4 d. h. en f 0.75 H. 1 d. b. Verder wegens dronkenschapJ. J. Z., Mid delburg, C. K., A. R., J. D. T., J. A. v. d. B., J. F., T. S.,N. K., P. L, A. d. V., Vlissingen, P. B., K. d. H., Koudekerke, P. SWest- kapelle, P. S., Nieuw- en St. Joontland, J. P., Arnemniden, W. d. K., Rotterdam, tot f 2 b. s. 2 d. h., I. H., Middelburg, P. BA. B., A. EL» Vlissingen, J. S., Koudekerke, tot f 3 b. s. 2 d. h.. H. G., J. d. K., L, v. E., G. d. K., wed. J. M., L. P., Middelburg, G. H. D., A. v. d. M.. J. A. v- d. G B. B., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., H. G., Middelburg, tot 2 X f 5 b. s. 3 d. h. iadere b., A LJ. S., Dom burg, tot f 10 b s. 3 d. h., P. M., Vlissingen, tot 3 X f 10 b. s. 3 d. b. iedere b-, M. K., Zoutelande, tot f 15 b. e. 8 h>, met vry- spraak van de verzwarende omstandigh., A. M., C. U., Vlissingen, tot 3 dagen fa., J. v. d. H., P. H., Vlissingen, tot 5 dagen h., M. d. L., Vlissingen, tot eene week fa., J. C. S. Vlissiogen, cot 10 dagen h., C. S., Middelburg, P.K Dom burg, tot 14 dagen h., J. J. B., Middelburg, tot 3 weken h. Onbevoegd verklaring en verwij zing naar de arrondissementsrechtbank geschiedde met de zaak tegen A. G.. Middelburg, beklaagd van niet voldoen aan bevelen liem door den haven meester gegeven. Vrijgesproken isG. G., Vlissingen, beklaagd vanhet door een paard doen vervoeren van een last, die keniyk de krachten van dat dier te boveu ging. De Hooge raad vernietigde Dinsdag hef vonnio van den kantonrechter te Goes tegen A. v. IJ. Kz., schipper te I e r b e k e, wegens straatschender!, door zyn schip te doen ankeren op een visscherypereeel in de Ooster-Schelde. De zaak is vérwezen naar de rechtbank te Middelburg. Wy herhalen deze mededeeling omdat in one vorig nommer by vergissing melding werd gemaakt van etrandsohendery. Door den Hoogen raad is verworpen het cassatie-beroep van den kunstdraaier W. F. dmitshnyzen te Amsterdam veroordeeld wegens het vervaardigen van valeehe munt tot twaalf jaar gevangenisstraf. One hof zal van heden af gedurende drie dagen den liohien rouw aannemen wegens het overlijden van Prins Wilhelm van Heoaen en van öen Rijn. Onze Koninginnen brachten Vrgdag te Eisenach een bezoek aan den Groothertog van Saksen Weimar op den Wartburg. HH. MM. ontvingen prachtige bouqaetten, o. a. van den burgemeester van Eisenaoha-ew werden in de volle straten harteiyk toegejuicht. Vele in gezetenen vlagden. Des namiddags had een gala-diner plaats, tetwjjl in de heeriyke Sllngersaal van den Wartburg, ter eere der hooge gasten een koor, onder leiding van prof. Tbiirean» eenige oude liederen van minnezangera uitvoerde. Om halfnegen keerden de vorstinnen wcêr naar Sehwarzbarg terug. In het orgaan van het Ned. Landbouw comité wordt gemeld, dat sedert de mede deeling in zyn officieel jaarverslag over 1899, dat de minister er, althans voorloopig, van afgezien heeft een ontwerp van wet, betref fende oene offioieele Lacdbouwvertegenwoor- diging by de wetgevende maoht aanhangig te maken de rogeeriDg wel degeiyk werkzaam io aan het voorbereiden van een voorstel tot wetteiyke Landbouw vertegenwoordiging, doch dit zeer omvangryke onderwerp een nauw keurig en grondig onderzoek eischt, waarmede zich de regeeriug geregeld bezig houdt.. Te Rotterdam la Dinsdag het nieuwe gebouw voor het gemeente-archief geopend. Onder de bootwerkers aldaar is wederom een beweging ontstaan ter verkrijging van nacht- en Zondagsrust. De beweging heeft eea kalm verloop. Aan mej. F. in die stad heeft de Maatsohappjj tot exploitatie van Staatsspoor wegen een jaariykacbe toelage verstrekt van f1200, wegens een verminking aan het hoofd, welke zy bij het spoorwegongeluk te Capelle aan den IJsel bekwam. Het is met Piuksteren natuurlijk overal druk geweest. De tram te Amsterdam ver voerde in die dagen 231.000 passagiers tegen 164.000 in die dagen van 1899. Op de trams tuaachen Den Hasg en Soheve- ningen werden 71.404 personen vervoerd. En op de spoorwegen, vooral de Hollandsche ljjn, was hef overvol. De beer M. A. Perk heeft Zondag zyn predikambt by de Waalsche kerk neergelegd. Hg preekte voo? de gemeente te Amsterdam over 1 These. IV vers 1. De heer Perk was achtereenvolgens, in zyn ruim veertigjarigen diensttyd, predikant te Dordrecht, Breda en in de hoofdstad; en was ook jaren achtereen voorzitter van de synode. Te Schiedam stond een rywiel voor eoD huis, terwyi de eigenaar even naar binnen was. Toen hy wederkeerde, was het wiol verdwenen en stond er een ond versleten exemplaar voor in de plaats. Eraan hing een pakje met een paar oude schoenen. Aangename metamorphose 1 Twee Sohevetingsehe jongen», een lood gieter en een visscher, waren aan 't bakkeleien, waarbij een slag zoo noodlottig aankwam, dat de visscher aan de gevolgen is besweken. - Door van een in vollen vaart zynde stoomtram te springen, werd een man Maandag avond tnatcben Poeldijk en Loosdninen over een der beenen gereden. De voet moest wor den afgexet. En toch is zoo tallooza malen gewaarschuwd tegen het verlaten der tram vóór deze geheel stil staat. By Vogelenzang had iemand de aardig heid den noodrem over te balen» waardoor de trein plotseling werd tot staaa gebracht, Dc man sprong uit den waggon, zette het op een loopen, maar werd door de conduc teurs nagezet en gegrepen, waarop proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. Met dat al moesten de reizigers drie kwar tier wachten, daar de aansluiting te Rotter dam werd gemist. Het sehynt zeer moeiiyk te zyn om groote vaartuigen door het Noordholiandsoh kanaal te sturen, daar de bochten zich daar voor slecht leenen. Maandag liep een Engelsok pleizierjacht, de Luthanar, te West-Graftdyk in den dyk. De kapitein van het jacht moeat de schade die op f125 werd begroot, vergoeden. ni7iDo1?8^*goctl{efl^ de trein te Elburg UIdebroek op een verkeerd spoor geloopen en ontspoord. Een gedeelte van het stations gebouw werd door de locomotief' ernstig beschadigd. Te Eelde, iu Groningen, hebben de vrouw en da beide zoons van een visscher, ten nadeeie van den laatsten, een kast openge broken, en zijn met geld, huisraad en viach- uetten, ter waarde van ongeveer f 1300, naar elders getogen. Met betrekking tot het gerucht omtrent pokken te Maastricht, blykt nu dat zich 18 gevallen hebben voorgedaan, waarvan slcohfa 2 in da stad, de overige in de op de grens der gemeente gelegen woonwagens. Alle gevaar voor besmetting mag dan nu ook als geweken worden beschouwd. In de mijn van Oranje Nassau te Heer len hadden drie mijnwerkers, terwijl zij, ter diepte vau circa 200 meters, een der myn- schaohten aan 't uitdiepen waren, zes ladingen met dynamiet aangelegd. Nadat de lont aan gestoken was, gaven zy de gebruikeUjke waar schuwing om naar boven gehaald te worden, de ophaaikabel werkte evenwel niet, na nog maals gewaarschuwd te hebben voldeed hy nog niet, ofschoon de lost steeds verder brandde. De arbeiders grepen daarop het kabeltouw en klommen er langs op ter hoogte van 100 meters, klemden eieh hier aan elkaar vast en waohtteu toen de uitbarsting af, die na eenige oogenblikken reeds volgde, en zoo hevig was dat de rotswanden dreunden. Da mjjnwerkers bekwamen geen letsel, By het aankoppelen vau de locomotief ge raakte Vrydag avond te Heerlen een leerling- maohiuiat tussohen de buffers vm machine en trein bekneld, waardoor hem de linkerarm verbryaeld werd. Er bestaat geen plan, dat prinses Elisa beth vóór haar huwelijk haar nieuwe vader land zal bezoeken. Eerst by haar feeateiyken intocht zal de prinses baar toekomstige woon plaats zien. Antwerpen had Dinsdag te lyden onder een insectenplaag. Een wolk van millioenen insecten, veel gelijkenis hebbende met sprink hanen, doch die men ook koornbyters, glazen makers, jnffartjea, libellen ea andere volksna men heett gegeven, vloog over de stad. Al de atrateD, leidende van het Oosten naar het Westen, waren er mee gevuld, en bniten, op den weg van Merxem onder andere, waren de beesten zoo talryk, dat een voerman gij a paard niet voornit kon krygen. Honderden werklooze dokjongens, school jongens en al wat beenen had, maakte er jacht op met hoeden, zakdoeken en al wat maar onder de hand viel. De insecten vlogen in Westeljjke richting. Waarschijnlijk sjjn zy dus op de velden van het Land van Waas gevallen of voortgetrok ken in de richting der Noordzee. Tydens de beide Pikuterdangen werd de' tentoonstelling te Parya door eea millioen personen bezocht. Uit de Seine, by Gannevitiers, ie een vrouwe lijk opgehaald, dat onder de rechter borst een twaar bloedende wond vertoonde, met een oeherpen dolk toegebracht. Te Colombo deed men onlangs een soortgelijke ontdekking en volgens een gerncht te Clichy ook. In Andalmië hebben zware stormen groote schade aangericht. Te Londen was het Dinsdag weer seer woelig, zjj het pok niet zoo erg sis by het ontzet van Mafeking. De zakkenrollers hebben weer ban slag geslagen. De trams te Kenlen rijden weer. Het hygiënisch institnut te Wiirzburg heeft belangrijke ontdekkingen gedaan over de oaoteriedoodende werking van enkele eleotri- dohe stroomen. In Beieren ie iemand gearresteerd, die ua het plaatsen van hnweiykaadvertentiee zich mat 120 meisjes verloofde en vellen barer voor min of meer aanzieniyke bedragen oplichtte. Aan de otaatsmaohinefabriek te Boeda pest hebben 1500 man hef werk gestaakt. Zondagavond is in die stad een elec ts iaofae tram gederailleerd en in een gracht gevallen. De nog onvolledige opgave der slachtoffers luidt5 dooden, 5 zwaar en vele iioht gekwetaten. De Saltan zal binnenkort zyn zilveren regeerxngsjubilenm vieren, o. a. door uitgifte van jnbilenm-postzegelf. Zeker Amerikaanseh predikant Henry Fran heeft zieh in eene rede voor studenten voor wederinvoering der Blaverny in de Zuideiyke Staten verklaard, zoo in het belang der negera zelfs als van de algemeene veiligheid. Eaa Japansohe Btoombootmaatsehappy zal voor den dienst op Wfadiwoatock, Nagasaki en China 12 nieuwe booteu doen bouwen. Volgens opgaaf van het bureau Veritas zyn in de maand April 1.1. vergaan 87 zeil schepen, omtrent 10 van welke sulks by ont stentenis van alle tijding ondersteld wordt en 21 stoomschepen. Onder beide was geen Nederlandech schip. Daily Mail beweert, dat president Krnger een huis heeft gehuurd te Bergen-op-Zoom. Het blad ecbjjnt een weinig in de war te zyn. IN PARIJS. Uit een sohryven aan het Handelsblad door een zijner medewerkers» die nu in Parjjs vertoeft, leeren we enkele byzonderheden ken neu omtrent het verblijf in die wereldstad. Behalve in de hotels kan men ook by par ticuliere apartementen huren, een zgn. maieon meublée. Zulk een apartement be vat slechts het hoogst noodige: een flink bed, spiegel, waaehtafel, een gelegenheid om kleederen te bergen en een paar stoelen. Men betaalt in den regel 4 francs per dag wanneer men alleen i«; echt- genooten berekent men op eenigszins ruimere kamer 3 francs elk. In dien prys is begrepen een Fransoh ontbyt brood, boter, koffie of thee en een paar eieren. Een niet onöeUugrjjken post vormt ook het ryden, waarvoor men 2 tr. per nnr betaalt, tenzy men het gelnk heeft zich een plaatsje in een tram of omnibus te veroveren. De schrijver geeft o. m. hét volgende over zicht der kosten voor een echtpaar, dat ge dnrende 6 dagen Parijs bezoeken wil. 2 biljetten 2e klasse 59; 6 dagen kamerhuur 18; 6 maal dejeuners (a fl.50) 18; 6 maal dineeren (a f 2.50) 30rgtulgen 30toegang tentoonstelling, bezoek van een sehonwDnrg en verdere kleine uitgaven 25 gulden. Samen alzoo 180 gnldon. Het bovenstaande is een berekening voor hen die totaal onbekend zyn te Parys. Wie er den weg weet, zal op verschillende posten kunnen bezuinigen (vooral op de maaUyden, door in een der goedkoope Bonilions Duval te eten wie het erg royaal wil aanleggen, zal nog wat meer uitgeven.. Door het hestnnr der Wafcerkeering vau deu oalamiteuzenOosMJtoe/flwd-poIder is heden in het Gemeentehuis te Wihelminadorp aanbesteed het verbeteren en onderhonden der water koerende werken aan gemelden polder over den dienst 1900/1901. Raming f 2967. Hiervoor schreven in de heeren A. van Po- paringe, Bruinisse, ad f 3400, C. Bolier Cz., idem, f 3333, Joh. de Jonge, Middelburg» f 3333, A. Foudraine, Goes, f 3286, A. Hol- lefitelie, Colijmplaat, f3260, C. de Wilde, Kat- tendyke f 3194, J. Lindenberg, Wemeldinge, f 3130, en M. Klepper, Soherpenisse, f 3060. Den laagsten insohry ver werd het werk gegnad MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Amsterdam, 6 Jnnl. Door den voorzitter van het hoofdbestuur, mr E. Star Buoman, werd heden in het gebonw van de Vrjje Gemeente de 114a algemeenever; gadering geopend Uit het verslag over het afgefoopen jaar bleek: Op 1 April 1900 bedroeg het ledental 13074 tegen 13196 in 1899. Een nienw departement werd opgericht te Hoek van Holland, terwjjl te Mnsselkanaal en Hoogeveen waarschyniyk weldra afdeelingen zich zullen constitueer en. Daarentegen werden de departementen Den Ham, Nienw-Vennep en Uselmonde opgeheven. De rekening over 1898/99 sloot met een batig saldo van f 13.080 door eene buitenge; wone ontvangst van f 12.314. In het verslag wordt kort vermeld wat de verschillende oommiesiëu verrichtten. Voorts dat een vierde drnk van het Ned. Volkslie derenboek in voorbereiding is. Het Schoolfonds bedroeg 31 Dec. 1899 f 122.608, zoodat óver 1899 een bedrag van f 640 werd ingeteerd, voornamelijk door ver mindering der bydragen. Overeenkomstig den, in de vorige algemeene vergadering te kennen gegeven, wensch is aan den besohrQvingsbrief toegevoegd een overzicht van behoeften en middelen over 1900-1901. De beboetten znllen vorderen f 40.918 en de middelen bedragen f 28.796, zoodat, indien alle voorstellen worden aangenomen en uitgevoerd» er f 12.122 van hef kapitaal verzilverd aal moeten worden. Verschillende vooratellen van het bestuur werden by acclamatie goedgekeurduitgezon; derd dat om f 1500 nit te trekken voor aan koop van boekon voor bibliotheken van departementen. Na aanneming, met 441 tegen 278 stemmen» van een amendement-Rotterdam om f 1000 uit te trekken, werd, op voorstel van Moor- dreeht-Gonderak, by zitten en opstaan beslo; ten dien post te schrappen. Na de panze diende Haarlem eene motie in» «trekkende om alle voorstellen, waarvoor gelden op de hegrooting uitgetrokken moeten wordeD, van de agenda at te voeren om zooveel mogelijk het financieel evenwicht der begrooting te herstellen. De motie werd namens hef hoofdbestuur kraohtig bestreden door prof. Trenb, die in den breeds aantoonde dat de Maatschappij op gezonden fi tianoieelen bodem stond, waarin» de motie niet ondersteund werd. De behandeling der zaak-Missegherfl voor de reohtbank alhier wordt morgen (Don; derdag) te tien uren voortgezet. Heden zyn 21 getuigen gehoord. De houding van den beklaagde was den ganaehen dag dezelfde. Met groote beslistheid ontkende hy wat hy niet wilde erkennen» daarby meermalen een heftigen toon aanslaande. Zeer aandaohtig volgde hy de versobillende getuigen en hunne verklaringen, zonder dat schfcer zyn gelaat ook maar eenigszins zyn gewaarwordingen gissen liet. Hy bleef steeds even strak; alleen ia zyn oogen viel na en dan een fiikkeriog waar te nemen. Het zeer zware onweer, dat heden morgen boven onze streek woedde, heeft iu Zn id; B e v e 1 a n d brand veroorzaakt. De bliksem sloeg in de schuur op de hof; stede Waterloo ia deu Wilhelmina-po\dwt gemeente Wolfaartsdyk» bewoond door den opzichter Okker. Hetgwas juist schafttijd, zoodat vele werk lieden in de nabyheid onder een afdak ver- toefden, toen men het licht zag inslaan. On= middeliyk werden de in de sohnnr vertoevende 6 paarden en 2 schapen gered. Zeer spoedig stond het geheele gebouw in brand en binnen een half nar lag het tegen den grond. De met riet gedekte achuur was ond en verzekerd. De spuit van Wolfaartsdyk gaf het eerst water, daarna die van Wilhelminsdorp. Des middags stegen nog dikke rookwolken op. Zlerikzae. Ter paardemarkt waren hedee 150 dieren aan de ïyu de prysen liepen van f 120 tot f 550. De handel was slap. Elf paarden werden aangekocht voor de loter|.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2