BUITENLAND. Verschiilenöe Berichten. Beknopte Mededeelinpn. De oorlog in Zuid-Afrika. BEKENDMAKINGEN. wel op een nader te bepalen datum, eene expo sitie van hnnne en anderer werk te honden- Belang en Recht van 1 Juni bevat: Het eerste Tehuis voor arbeidsters te Berlijn door H. v. d. M. Be VoVcahoogeschool in Dene- marken doorB.N. Het Wetsontwerp betref fende de ouderlijk macht en de vcogdij in de Tweede kamer. Verscheidenheden enz. Biykeus het verslag betreffende de Ko ninklijke Muziekschool in 1899, opende het schooljaar met 366 leerlingen, tegen 348 in 1898 en 312 in 1897daarvan waren 219 vrou- weiyke en 147 mannelijke leerlingen. Onderwas wordt gegeven door vijf en twintig leeraren en daarenboven door twaalf a vijitien leerlingen der hoogste piano- en vioolklassen aan mingevorderden. Het aantal leerlingen in de verschillende klassen ingedeeld bedraagt 846 en het aantal wekelijksohe lesuren be draagt 304, tegen respectieveiyk 827 en 300 in 1898waaruit volgt, dat vele leerlingen meer dan éene klasse bezoeken. Een en veertig leerlingen behoorden elders thuis en waren tijdelijk in do gemeente ge vestigd of kwamen ter bewoning hunner lessen geregeld naar Den Haag. Onder hen was er een uit Middelburg. Zes en veertig leerlingen hebben de sohool tussohentyds om verschillende redenen verlaten. Gedrag en ijver gaven reden tot tevreden heid; de vorderingen waren veelszins te loven; enkele leerlingen gaven bewezen van meer dan gewone kunstvaardigheid en mnzikaal talent Het derde jaarverslag van de Wilhelmina. vereenigvng te 's Grayenhage, die zioh de ver- beffing van krankzinnigenverpleging bier te lande ten doel stelt, is verschenen. De vereeniging gaat in bloei vooruit, het ledental neemt toe, evenals het aantal stichters en begunstigers. Stichters er thans 6, leden 852 en hegnuBtigers 542. De inkomsten bedroegen f 12.111.03" en de bezittingen der vereeniging bedragen nu f 20.962.78s. Het provinciaal comifè in Zeeland bestaat nit de volgende heeren en dames: dr J. P. Berdenis van Berlekom, voorzitter, mevr. Van CittersErmerins, mevr. baronnesse Collot d'Escury—Van Doorninck te Hontenisse, J. H. G. Heijce, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, jbr A. C. Roëll, hypotheekbewaarder te Zierikeee, mevr. Dumon Tak—Van Trigt, penningmeesteresie, en mej. J. C. van der Harst secretaresse. De heeren en dames, by wier naam geen woonplaats vermeld is, wonen te Middelburg. Vrydag is de gezant der Zuid Afrikaanache Republiek, dr. Leyda, met den secretaris van bet gezantschap te 's Gravenhage aangekomen om daar eenigen tijd te bleven. De Stand, verneemt uit de beste bron dat bet, ook door ons geplaatste, aan Hollandsche bladen ontleend, bericht omtrent luitenant Keulemana geheel onjuist was. Wel is er by de familie een bericht uit Wepener ontvangen, maar volstrekt niet van dien inbond. Door den hoogen raad is in de quaestie der gist- en spiritusfabriek vau des beer Van Marken te Delft beslist, dat de direotie niet gedwongen kan worden op het loon tekorten ten behoeve van den fiscus. Donderdag kreeg de koetsier van een Hagenaar een minder aangename gewaarwor ding, toen by in een party stroo een band vond. Hoe dat lichaamsdeel, dat sterk naar carbol riekt, daar terecht is gekomen, is onverklaar baar. Volgens deskundigen heeft het voor wetenscbappeiyke doeleinden gediend. De politie onderzoekt de zaak. Een Vlaardingsohe firma heeft in een barer viechkaceu twee kabeljauwen bewaard van den 2den Maart af. De dieren komen thans nit de hand eten en krijgen 3 a 4 wijfciugs per dag. De beestjea zijn desniettemin brood mager. Met de hand strijkt men de dieren over den rug zonder ze te verontrusten. De firma beeft de dieren aan de diergaarde te Amster dam aangeboden. Donderdagavond viel naby Willemodorp een 11-jarig jongetje, tot grootan schrik zijner met hem reizende moeder, nit het portier van den in vollen vaart zynden trein, doordien het ventje zich te ver voorover had gebogen. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleek een der beenen van den knasp te zyn gebroken. Betrekkelijk komt dus de onvoorzichtige jongeheer er nog goed af. Terwyi Donderdag naby Kuilenburg een ploeg arbeiders bezig was met het lossen van bazalt, geraakte een hunner, afkomstig uit Zalt-Bommel, te water en verdronk. De man laat een vrouw en vier kinderen na. By de begrafenis vau den burgemeester van Venlo, die Vrydagochtend, onder een grooten toeloop van menschen, plaats bad, schrikten de paarden van een der ry tuigen en sloegen op hol, het rijtuig in woeste vaart meesleurende. De opeen gedrongen menigte kon niet uit den wegtwee mannen en een vronw werden omvergereden eu braken een been, en een jongen raakte zoodanig bekneld dat hl] inwendig zwaar gekneusd werd. Toen het rijtuig omsloeg, konden de paarden ge grepen en tot staan gebracht worden. Een landbouwer te Giethem geraakte Donderdagmiddag, ten gevolge van het op hol slaan zyner paarden, onderden wagen. De man overleed op de plaats aan de bekomen ver. wondingen. Te Nieuwe Pekela is Donderdag de tram ontspoord. De machinist en de machinist-leer ling werden licht gewond. De locomotief en de postwagen geraakten te water. Te Godlinze in de provincie Groningen waren dezer dagen, by het richten eener boerdery, de werklieden bezig een juffer op te bij»cben. De paal viel eu verwondde twee mannen zoo dat da een aan de gevolgen overleed en de toestand van den ander hoogst zorgelijk is. lu Mei kwamen te Antwerpen 471 schepen binnen, daaronder 267 Engelsche en 15 Nader- landsche. Er vertrokken 465 schepen, waarvan 125 met ballast. Te Antwerpon zou een fabrikant in den echt treden met een vrouw, twintig jaren jon ger dan hj?. Toen men naar het stadbnis wilde gaan, werd de bruidegom gemist; men ging hem zoeken en vond hem is zyn woning op gehangen. De zaak van Sipido c. s. zal eerst iu Juli worden behandeld. De verkiezingsyver is vooral te Brueeel groot geweest. Daar hebben de radioalen een dagblad uit gegeven met een oplaag van 400.000 ex.; zij heb ben 100.000 aaaplakbilletten en 30.000 strooi briefjes de wereld ingezonden. De Ligue libérale drukte 500.000 bladen gaf 300.000 fae-Bimiles van stembriefjes uit en deed 70.000 plakkaten aan de muren hangen- De socialisten gaven 1.500.000 brochures uit. De liberale volkspartij heeft 100.000 bladen gedrukt. De independenten deden van bun blad 2 millioen exemplaren uitdealenzij deden 21.000 plakkaten drukken en 110.000 briefjes, waarop de portretten stonden van hunne Candi da ten, werden in al de huizen geworpen. De ontmoeting tusBohen boning Leopold en prinses Stefanie (gravin Lonyay) zal 8 Juni te Parys plaats hebben. —Donderdag brandden te Fors ille (bij Namen) twee hnizen totaal af; ook de inboedels wer den een prooi der vlammen. De schade is zeer groot, maar door verze kering gedekt. De oorzaak is onbekend. Te Lyon zyn by een botsing op den electrischen tramweg twee personen gedood en 15 gekwetst. Mevrouw Dreyfua ontving van vrouwen uit Brazilië een kistje, nit vijftien kostbare houtsoorten saamgesteld met edelgesteenten versierd, bevattende foto's van Rio de Janeiro. Het huweiyk van den Sar Peladan is op vordering der vrouw ontbonden verklaard. Te Madrid is een oud Corteslid gevangen genomen, die een zwendelbank had opgericht en spoedig miljoen peseta's te kort had. Vooral officieren waren slachtoffers geworden. Tegeiyk is daar een bankier verdwenen, die een tekort van by na hetzelfde bedrag achterliet. Er komen weer berichten over vorde ringen op het gebied van levenselixer. De reeds meer genoemde professor Metsehnikoff van het Instituut Pasteur moet vooral ten aanzien van lepra belaogryke resultaten heb ben verkregen, aangaande wederherstel van de roode bloedlichaampjes. De dezer dagen door drie oplichters naar het vasteland gebrachte valscha Engelsche bankbilletten zijn van 5 pond No. D. 45.99746. Van de Ahr wordt gemeld, dat de auto matische rookverwekkers goede diensten bewezen by de jongste nachtvorsten. Deze toestellen zyn zeer vernuftig en ingericht op de sterke inkrimping van sommige stoffen bij lage temperatunr. Deze inkrimping nu doet een hefboom werken, met bet gevolg dat twee stoffen samenvloeien;die door een scheikundige verbinding brand doen ontsfaaa en dus rook verwekken. Een zeer bekende vrouwelijke arts te Dresden is in Zwitserland van een berg gestort en aan de gevolgen overleden. Onze Koningin treft het in Thuringen ook niet. Het regent daar onophoudelijk en onweert tevens zeer erg. Iu een Tyroolscb dorp heeft Donderdag een 21 jarige jonge man zyn meisje vermoord. Zy werd gevonden met 18 gruwelyke wonden. De gendarmen hadden de grootste moeite om te beletten dat de dorpelingen den moor denaar lynchten. Wat de echtgenoote van een predikant te Petersburg niet mag doen, is dezer dagen gebleken. Een eandidaat, die aldaar een voor- treffeiyke proefpreek had gehouden, kon toch niet de meerderheid der stemmen van het kerk bestuur op zich vereenigen, omdat zyn vrouw, toen zy nog jong meisje was, eens in het openbaar was opgetreden op een lieftfadig- heidseonoert. Predikanten kunnen daar dus niet te voorzichtig zftn in de keuze hunner vrouw. In Chicago wilden twee jongelieden, die weldra in het huwelijksbootje zouden stappen, den vorigen dag een kleine oefening houden voor de aanstaande plechtigheid. Zoo geschiedde. Alles ging goed in deze komedie in de kerk, tot op het oogenblik, dat de bruidegom den ring aan den viDger der bruid steekt. Hier vergat nameiyk de geestelijke, die zyn rol repeteerde, om te zeggen dat het geen ernst was. Toen hy bet bemerkte was het te laat de jongelieden waren man en vrouw. Den volgenden dag deed men het nog eens dunnetjes over. De boschbranden in Canada hebben reeds een schade van eenige miljoenen dollars aan gericht. Uit bat fort de Franca seint men, dat bet douanenstation met bybehoorende ge bouwen door een brand vernield is. De troepen waren behulpzaam by het blusschen, waarbjj dynamiet moest worden gebruikt. By het lossen van bet stoomschip Preus- sen had te Kobe (Japan) een ontploffing plaats in een party Sodapyroxied, die te Antwerpen geladen was. De liebter, waarin bet goed geladen werd ia geheel vernield. Algemeen Overzicht, Een woelige zitting in den Franachan Senaat, die waarlgb heeft getracht zyn jongere zuster te overtreffen. Wonder was dit trcuwena niet. De hartstochten zyn weer ontwaakt, deDrey- fuszaak leeft weer op. En nu de vraag of men sal trachten haar door een amnestie-voorstel nieuwe levenskansen te ontnemen Guérin, dia rapporteur was, vroeg de urgentie voor het ontwerp, welke natuuriyk werd ver leend. Daarop kreeg Clamagera het woord, om namens de minderheid de conclusie der meerderheid te bestryden. Hy noemde het onmogelijk om mannen als Picquart, die zoo zwaar belasterd en beleedigd zyn, de gelegen heid te ontnemen, herstel te eischen. Bovendien zal men er toch niet in slagen het land fe bevredigen, zoolang de bevolking verontwaar digd is over wat zy ziet. Men moet daarom naar de waarheid zoeken, en niet trachten haar te verstikken. Tweede bestrijder was Maxime Lecomte, die wilde dat, als de zaak nit moest zyn, ook Dreyfns in de amnestie begrepen zou moeten worden. Delpech wees erop, dat hef bof van cassatie bad verklaard, dat bet bordereau niet van Dreyfua was, en te Rennes kon men consta- teeren dat bedrog was gepleegd; bet is daarom onmogelijk amnestie te verleenen. Delpech noemde daarby Zola, wiens naam tot groot rumoer leidde. Te middeo van het tumult vroeg generaal Mereier het woord, waarop het leven nog eens zoo erg werd. Delpeob herinnerde daarna aan de bepalit; gen betreffende de ambtmiEdrij ven der ministers. En in verband daarmede zeide hy, dat er in de bagno's mannen zyn, die meer sympathie verdienen, dan zy op wie hy doelt. Daarop kreeg Mereier het woord voor een persooniyk feit. Hij zeide dat, toen hy fe Rennes mededeelde wat by in 1894 gedaan bad, hy de innige overtuiging bad, zyn land een dienst te hebben bewezen. Een senator riep daarna dat het vervalacMng en een misdaad was geweest, maar onder groot tumult zesde Mereier, dat,hy in soortgelijke om standigheden niet zou aarzelen nog eens te doen wat hy in 1894 g6daan had. Guérin verdedigde het ontwerp, o.a. op dezen grond, dat Dreyfus, door van cassatie afstand te doen, zijn vonnis onaantastbaar had gemaakt. Daarop kwam een grootere rede van Tra- rieux, die tegen het voorstel was, en ook tegen het amendement Lecomte. Men moet bevoegd blij ven alle schuldigen te vervolgen. Door amnestie kan men wellicht straatbetoogingen vermijden, maar het land geen rast geven. Bovendien zijn er belang hebbenden, die aanspraak hebben op recht vaardigheid verder moet men den veroordeelde hoop laten. Redenen vsn staatsbelang bestaan niet. Zelfs de president van den ministerraad handelde niet volgens zyn diepste overtuiging. Waldeck-Rousaeau vroeg daarop verdaging tot heden, waarin de kamer toestemde. In Italië is, gelijk men weet, de verkiezings campagne in vollen gang. Veel daarvan mede te dealen is onnoodig, maar wel dient gelet te worden op een groote redevoering, door den premier, generaal Pelloux, gehouden in een vergadering, die werd by gewoond door de ministers, vele senatoren, kamerleden enz. De generaal zette de houding der regeering uiteen en meende dat deze wel gedwongen was een beroep op het land te doen, teneinde een uitspraak te krijgen over de oproerige bonding der minderheid, die belet dat de wet tige wil van de volksvertegenwoordiging tot uiting komt. Daarom deed de premier een beroep op de samenwerking en de eendracht van alle vrienden van 's lands instellingen. De minister verzekerde verder, dat de regee- ring nit alle macht bad gewerkt voor het behoud van den vrede naar binnen en naar buiten. Tegelyk had zy gestreefd naar de economi sche ontwikkeling des lands en naar een eer- iyk en onpartijdig maar streng bestuur. Dat kan het land weten en daarom wacht de re geering met vertrouwen de uitspraak vau de kiezers af. Als de verkiezingen haar een meer derheid geven, zal de regeering weten welken weg zy te volgen beeft. Aan de uitspraak van het land moet worden gehoorzaamd, onder geen voorwendsel mag langer verzet worden geboden. Natuuriyk dat do rede door het mïnïsterieele gezelschap luide werd toegejuicht. Een eigenaardig verschil schijnt te bestaan over het gebruik der kiezeralysten. In enkele deelen des lands werden de oude lyaten gebruikt, elders weer da nieuwe. Het schijnt dat dit een groote bron van moeiiykheden kan worden, als later de geldig heid van een verkiezing wordt beslist. Reeds eenige dagen was er sprake van dat een commissie nit de nationale vereeniging audiëntie had gevraagd by de Spaanache Koningin-Regentes, om H. M. mededeeling van de grieven en denkbeelden der handels wereld te doen. De regeering maakte van de al of niet ontvangst der deputatie een kabiaeta-kwestie en heeft ten slotte gezegevierd. De heeren komen niet ten Hove. Silvela zelf acht den omvang der beweging tot weigering der belasting onbeduidend, en hoopt alle moeiiykheden te boven te komen, desnoods door algemeens afkondiging van den staat van beleg. Keizer Wilhelm heeft by de bezetting van Johannesburg natuuriyk niet nagelaten in telegramvorm de verschuldigde biyben van vasaliteit naar Londen te zenden. By de onlusten te Kannits (ritneele moord) hebben de troepen de straten schoon geveegd. Uit het protocol over de staatsraadzitting, waarin de kroonprins van Zweden weigerde de wet betreffende de tonnen-belasting tot dek king van de kosten van het consulaatwezen te sanotioneeren, blijkt, dat, naar zyne meening, de byna eenstemmige uitlatingen van de aoheeps- reeders tegen de wet, als voor de scheepvaart nadeelig, van- de grootste en meest beslissende beteekenis waren. Verder zou de wet belang rijke veranderingen brengen in de bepalingen over het gemeenaohappelyke consulaatwezen, waarover men voor de overlegging van de wet ter sanctioneering een overeenkomst met de reeders had moeten treffen. Vermoedelijk in aansluiting aan onlusten onder de arbeiders te Kieff en te Charkow is het ook op een spinnery te Petersburg woe lig geworden. De politie nam 800 man gevan gen en hield dezen een tydje. Omtrent de te Kieff gearresteerden deelt de Standard mede dat daaronder zich menschen uit alle maatschappelyke klassen bevinden. Er zyn verscheiden Polen by en enkele Joden. Een uhaze heft de Vrye Economische Veree niging op, door Katharina II in 1870 gesticht. Witte loochent dat by tot dat besluit heeft medegewerkt. Uit China is er heden geen nieuws van eenige beteekenis. Met betrekking tot de woelingen daar dria gen eindeiyk betere denkbeelden door. De NewTork Times stelt de zendelingen verant woordelijk. Zy stooten de bevolking af, en vragen daarna aan hun regeering hen uit de moeielykheden te helpen. Wat doen die snuiters daar ook 1 Toen de Russische oorlogsschepen by Baku troepen aan land zetten, werd van een Chi- neesch fort op de sloepen gevuurd. Men beweert dat dit het gevolg van een misverstand was. De stoutheid der Ghineezen blijkt wel het best daaruit, dat zy het al hebben gewaagd een stoomboot op de Yangtse Kiang aan te vallen. De kapitein wist echter den aanval af fe slaan. Wij hebben ia lang nieta gehoord van den toestand in Japan, die toch wel de aan dacht verdient. Thans wordt gemeld, dat men daar den toestand als ernstig beschouwt, en dat de bladen willen dat de regeering de rech ten van Japan in Korea zal handhaven. Men verwacht het optreden van een liberaal kabinet. Van de Goudkust nog steeds slechte be richten. Te Coomassie was de wyk der Enge land getrouwe Houasaa'o verbrand en vele bewoners waren gedood. Er zgn van Legos nog 800 man op weg. Te Manilla werd verzekerd, dat Agui- naldo, de gevaarlijke tegenstander van de Vereenigde Staten, was overleden. Uit Tauger wordt geseind, dat by Tarn- dant een ernstig gevecht plaats had. De bevelhebber van de troepen van den Saltan van Marokko is gedood. Ongeveer 100 ge vangenen zyn aangebracht. Het ware weten vrij niet. Maar er is de laatste week gevochten op verschillende punten en zelfs bard gevochten. De oude leeuw sterft daarop, zoo seinde de correspondent van de Heraldop Kruger doelende. Maar hy had wel op alle Boeren mogen doelen. Want het verzet tegen het oprukken van Roberts is groot, grooter dan wy wel weten. Dinsdag bv. een gevecht by Sauekal; de Boeren hielden flink stand, en 's avonds was de stryd onbeslist. Eerst twee dagen later slaagde Roadie erin Lindley weer te bezetten. Maar de belangr^kste gevechten worden tnsschen Johannesburg en Pretoria, geleverd, waar de aanval der Esgelschen tweemaal werd afgeslagen. Eo daarby komt, dat de opstand in de Kaapkolonie nog lang niet uit ia. Wy ver baasden er ona wel wat over toendoKbln.Z. dezer dagen dat mededeelde, want wy hadden er nergens van gelezen. Maar nn blijkt dat er twee gevechten plaats hadden, by Douglas en bg Gordonco, waarin de Engelschen 116 docden en vele gekwetsten hadden, ook officieren. Het evengenoemde blad deelt verder iets mede over dr Leyds, die, vóór hg Brussel verliet, zeide dat hy nog altyd vertrouwen heeft In de dapperheid van de Boerenzy zouden minstens nog twee maanden lang aan de Engelschen tegenstand bieden, en intus- schen zouden de afgevaardigden van de Boeren in Amerika wellicht succes hebben. Overigens weten wy ook niet, voegde dr Leyds er aan toe, of de Europseache mogendheden niet eindeiyk haar stem zullen verheffen. Van Johannesburg zouden de Engelschen wel is waar in twee dagmarschen naar Pre toria komen, maar hef was te voorzien dat zy op tegenstand zonden stooten, want in de nabijheid vau de hoofdBtad stonden tal rijke krygera. Maar ook aangenomen, dat de Engelschen in Pretoria hun intocht houden, dan is daardoor de oorlog nog lang nietafge- loopen. Het was verder een lastering, dat president Krnger eraan zou denken de vluebt te nemen. Hy vlucht niet voor het gevaar en zal blijven en het voorbeeld van moed en dapperheid geven. Hy zal zich als een leeuw verdedigen. Wanneer hy niet gedood wordt, dan zal men hem waarsohynlyk naar St He lena vervoeren, maar zoover zijn wy nog niet. K.ORTE OORLOGSBERICHTEN. De Boeren hebben weer twee oorlogs correspondenten krygsgevangen gemaakt. Er is nog een detachement van Brabants troepen leelijk te pas gekomen. Op de grens van Baioetoland verloor het 4 dooden, 5 ge wonden en gevangenen. Een Engelschman stelt voor Johannesburg te herdoopeu in Robertsburg. Ons is het wel, maar dan twee „b's", niet waar De jaarlijksche byeenkomst van de Independent Labour Party, die te Glasgow plaats had, is voor alle voorstanders van den vrede van buitengewoon belang geweest. De heer Keir Hardie, de bekende leider der werkmans- party, voorzitter der vergadering, veroordeelde in zyn rede den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Hy verwierp het imperialisme en keurde het militarisme af. De heer Frédéric Green deelde de tegen het imperialisme gekante besluiten der Londensohe City-afdeeling mede. Met luide en langdurige toejuichingen werden deze be groet en met eenparigheid van stemman goed bevonden Op getyke wijze werden de voorstellen tegen den oorlog van de afdeeling te WeBt Birming ham ontvangen. By het einde der vergadering wekte de heer Keir Hardie alle aanwezigen op tot bestrij ding van de inlyvingspolitiek. LICHTSTERKTE GAS. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat, blijkens de met den Letbeby photometer aan de gasfabriek genomen proeven, de gemiddelde lichtsterkte van het gas ge durende,, de maand April U. heeft bedragen 14.18 Engelsche standaard-kaarsen. Middelburg, 1 Juni 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, S C H O R E R, voorzitter. A. DE VULDEK VAN NOORDEN, secretaris, INSPECTIE EN EXERCITIE BIJ DE BRANDWEER. Burgemeester en wethouders van Middelburg gelet op art. 17 der verordening betreffende de brandweer in deze gemeente, van den 25 Jannari 1893, maken bekend: dat eene inspectie en exercitie met een ge deelte der brandspuiten, volgens voordracht van hot bestuur over de brandweer, zal plaats hebben Woensdag den 13 Juni 1900, en wel met spuit A te 97s, met spnit B te 107a» met spuit C te HVa» niet spuit D te 1 uur eu roepen de beambten en bedienden, aan die spuiten geplaatst op, zich op de voorschreven nren aan de onderscheidene brandspuithuisjes te bevinden. Middelburg, 1 Juni 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, S C H O R E R, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN. secretaris. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Middelburg brengen ter openbare kennis dat van 1 Juni 1900 af op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met byisgen van E. MES firma A. A. MES Gz. te Middel burg, om vergunning tot het herbouwen en vergrooten van zQne door brand vernielde azynfabriek en het daarin plaatsen van een gasmotor van drie pk. voor bet overpompen vam de vloeistof in andere kuipen, op perceel wyk N no 217 en op een deel van perceel wyk N no 215 in de Pypstraat. dat op Vrydag den 15 Juni a. s., des namiddags te 17a nnr, ten raadhuize gelegen heid zal zyn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling of schrifteiyk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoe ker als zy, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór genoemd tydstip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen. Middelburg, 1 Juni 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN secretaris. ONVEILIGHEID VAARWATER. De burgemeester van Middelburg maakt aan de zeevarenden bekend dat de schietoefeningen znllen worden ge houden in de stelling den Helder, in den loop der maanden Juni, Juli, Augustus en Septem ber, e. h. dat schietoefeningen znllen worden gebon den van hef fort naby den Hoek van Holland, op 13 en 14 en zoo noodig op 15 en 16 Juni, e. k., op 20 en 21 en zoo noodig op 22 en 23 Jnni e. k.; en dat aan den Hoek van Holland proeven znl len worden genomen met verllchtingsmiddelen van 5 tot en met 9 Juni e. k. met Well's licht en 6 en 7 Juni e. k. in den Nieuwen Rotterdamsehen Waterweg met electrisch licht. De voor de veiligheid te nemen voorzorgs maatregelen liggen voor belanghebbenden ter gemeente-secretarie ter lezing. Middelburg, 2 Juui 1900. De burgemeester voornoemd, scao EEK. POLITIE. Aau het politiebureau te Middelburg zyn in de afgeloopen week als gevonden gede poneerdeen wagenluns, een witte vrouwen zak, inhoudende een zakdoek en 2 elastieke ballen, een ijzeren hoepel, een koperen knop, een bruine rozenkrans, een groote en twee kleine sleutels aan koperen kettingje, een rol yzerdraad, drie borstels, een duimstok, een zwartlederen kinderschoentje, een zwart hondje en een zinken buis. Vergaderingen, Concerten enz0 Sfiddelburg. Maandag 4 Juni. Matinée De Volksvrien den. Schuttershof. Zondag 10 Jnni. Zondagavond-concert. Schuttershof 8 u. Dinsdag 12 Juni. Vergad. Middelb. Zieleen fonds. St. Joris 7 u. Zondag 24 Juni. Concert St. Cecilia van Pners, Schuttersh. 8 n. Zondag 12 Aug. Verryding kampioensoh. van Zeeland N. W. B. Ylissingen. Zondag 3 Juni. ConcertWilhelmina-hapel Grand-Hotel 8 u. Maandag 4 Jnni. Concertdd,sohuttery. Grand-Hotel 8 u. Maandag 11 Juni. Concert Conservatorium- kwartet. Grond-Hotel 8 u. Goes. Maandag 4 Juni. Festival. Wielerfoesten Stoomdrukkerij -Do ^IrSber Jr.-MlddelbBrv.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6