BUITENLAND. Iets over Desinfectie. De oorlog in Zuid-Afrika. werkman bevoorrecht ten koste van den werkgever, onrechtvaardig. Een goed burger- reehteiyk geregelde schadevergoeding zal, zyn» inziena, meer vertronwen aan den werkman geven dan een krenkende ataatigift. De heer Panre drong daarom aan op zulk eene regeling, die beter ia dan deze onrecht vaardige en ongrondwettige regeling, welke voor hem onaannemelijk ia. De heer Prinsen is voor deze sociale verbe tering, die de Tweede Kamer met overgroote meerderheid aannam, al had hij het particulier initiatief gaarne zien vi y gelaten. Hij hoopt dat de miniater naar verdere verbetering van sociale toestanden bedachtzaam streven zal. De heer Van den Bieaen acht den Staat.tot handelen bevoegd, maar verwerpt de wet, om dat daarbij de Staat wordt gesteld boven 't particulier initiatief, dat ook wordt voorge staan in de Pauseiyke encycliek. Hij verwerpt de wet zonder politieke bedoelingen en vraagt een regeling, aansluitende aan de bestaande pensioenregeling. De heer Regout acht de wet onaanuemeiyk wegen» haar vele fouten, haar centraliaeerenden geest, haar verder gaan dan bnitenlandsehe verzekeringswetten en de regeling voor ziekte verzekering gaat. De heer Laan is er tegen wegens de terzij destelling van eigen zorg en het ondoordacht aannemen van het Oostenrijksche verzeke ringsstelsel. De bezwaren der grootindustrieelen zgn niet ontzenuwd door de demonstration voor de wet en hg twijfelt zelfs aan de ingenomenheid van de werklieden er mede, ondanks de he- toogingen hunnerzijds. Van afstemming docht hy noch politieke noch maataehappeiyke ge volgen. De heer Van Heek acht het ontwerp niet hehooriyk voorbereid en had liever gewenseht uitbreding van de oivielreohteiyke aansprake- lykheid der werkgevers, wier band met de arbeiders thans rnw wordt verbroken. Hy hoopte dat het ontwerp zal worden verworpen. Da heer Rutgers ateide tegenover de onbe twistbare bezwaren do voordooien dezer rege ling in het belang van den werkman. Hy gaf geen bepaalde verklaring omtrent de door hem uit te brengen atem. De heer Schimmelpenniook, hoewel in be ginsel voor wetteiyke regeling, acht het ontwerp te centralistisch, te bureancratisch, te monopolistisch, te daar en alzoo ten slotte sohadeiyk voor den werkman, wiena goede verhouding tot den patroon zal worden ver broken. Daarom aal by tegen «temmen. De heer Van Hierop verdedigde warm het ontwerp ala het eenige middel om eene be- hooriyke schadelooss telling aan den werkman te verzekeren. Het hoofdcomité van het Boode Krnis aoht het niet aannemeiyk artsen naar St. Helena te zenden ter verpleging der zieke krijgege- vangen Boeren onder de voorwaarden, door het Engelsohe gouvernement gesteld omtrent de onderwerping dier artsen aan alle maat regelen van orde en politie en bemaling in het beheer en de verantwoordeiykheid van gpneeikuadige behandeling by de militaire geneeskundige autoriteiten. Amsterdam. Alhier bad zich, onder voor zitterschap van mr Lod. S. Boaa, een voor- loopig comité gevormd om eene vereeniging, over het geheele land, te stichten, met het doel zoolang de wet daarin nog niet voorziet, hnlp en by stand te verleenen aan hem, van wie, na ondergane preventieve hechtenis, de onschuld in meer of miudece mate is gebleken naar, het oordeel van het betrokken afdeelinga- of hoofdbestuur. Heden werd alhier de constitueerende ver gadering gehouden, en zijn de concept-statuten behandeld, waarin uiteengezet werd dat men het doel cal trachten te bereiken door het verschaffen van werk of eene betrekking, of deor het uitkeer en van geldeüjken stenn. In deze vergadering zal tevens een hoofdbestuur worden benoemd. De vergadering was zeer slecht bezocht en de beraadslaging over de wpes waarop meer bekendheid aan de zaak is te geven, duurde slechts kort. Di oorlog ln Ztld-AMtit Johannesburg 28 Mei. De stad verkeerde den gansohen dag in groote opgewondenheid door de beriohten dat de Engelschen nabij waren. De opwinding bedaarde echter aanmerkeiyk door de Boereaberichten dat de Engolsohen teruggedreven waren. Londen, 30 Mei. De ochtendbladen bevat ten een telegram uit Pretoria, meldendeEr be staan goede redenen om aantenemen, dat Kruger onmiddeiyk vredesonderhandelingen zal aan- knoopen. Salisbury deelde gisterenavond aan bet banket der conservatieven mede, dat Roberts Johannesburg bezet had en dat het onmoge- lyk was den Boeren ook maar een sohyn van onafhankeiykbeid te laten. New-Castle 29 Mei. De marïuekanonnen op Monntprospect bombardeerden heden de boerenetellisgen op Pogwanihoogte en Langs- nek. De vyand antwoordde zeer zwak. Bloemfontein, 28 Mek De proclamatie, waarin lord Roberts den Oranje Vrijstaat annexeert, is op bet Marktplein onder vreugde betoon voorgelezen. Wetenschappelijk onderzoek ie veelal de basis, waarop de praktische handelingen van den mensoh berusten. De wetenschap boort als een zoeklicht door den nacht van duistere onbekendheid; de praktyk volgt haar na, profiteerend van het heldere licht. Waar de wetenschap een of ander gewichtig feit heeft opgespoord, daar maakt de praktyk dit feit pasklaar ten voordeele van ons dage. lyksqh leven. De wetenschap vond, dat een weekyzeren kern door een eleotrisohen stroom, die er in een draad omheen liep, magnetisch werd, de praktyk benutte dit feit, en vond elec- trische nachtschuiten uit, waardoor nl. de geneeskundige faculteit ook in de naohteiyke uren kon worden gewaarschuwd dat het publiek haar hulp verlangde. De wetenschap vond rookelooa buskruit uit, de praktyk maakte „Mausers" om den beiobavenden geest der Eugelschen in Znid-Afrika wat te temperen. De wetenschap ontdekte dat de besmette- lyke ziekten door ziektekiemen werden voort gebracht, ging den schadeiyken invloed na, die sommige (antioeptisobe) stoffen „op het leven der bakteriëa uitoefenen, en de praktyk be gon van stonde aan een ongekend verwoeden verdelgings-oorlog om de parasitaire en vaak flopdende werking dier bakteriën op bet org* Berlijn, 30 Mei. Heden oehtend ia op den hoek van Unter den Linden en Wilhelmina- strasse een geheimzinnig persoon aangehouden, die krankzinnig bleek. Da arrestatie had plaats joist toen de kei zer passeerde. Peking, 29 Mei. Da ontzettiogscolonue is van Sjan-ain-tien teruggekeerd en bracht 25 Europeeaohe manuen, vrouwen en kinderen terng (vermoedelijk de Belgische ingenieurs en hun gezinnen). Algemeen Overzicht. 't Ia te Parijs toch anders geloopen dan men Dinsdag meende. De Galliffet beeft de ondank bare taak neergelegd, om het land te bevre digen, zonder een der strydende partyen op te offeren. Dat hg een dergelijk besluit nam, io te be- grypen. Voor een ieder, die niet verteerd wordt door een belachelijke eerzucht, moet het een vreeseiyk iets zijn, als minister te staan voor een troep kamerleden, die aan hun man daat het reeht ontleenen maar alles te zeggen wat hun voor den mond komt, en die den minister geen woord sparen. En hoeveel pyniyker moet zulk een positie wel zyn voor een oud cavslerie-generaal, steeds gewend het gezag hoog te houden, het te eer biedigen en te doen eerbiedigen. Dat het hem, die pas van een langdurige ziekte hersteld was, Dinsdag te bar was, toen hy tegenover een builende bende deputée stond, en elke zennw moest inspannen, om bedaard te biyven, is natnnriyk. Dan behoeft er nog niet eens de in buitenlandsebe bladen ver melde hartkwaal by te komen, om te maken dat de generaal tijdens de zitting onwel werd en besloot been te gaan om niet terng te keeren. Wel werden nog enkele pogingen aange wend, om hem te bewegen te biyven, maar alles was vergeefsoh. De Galliffet bleef by zyn besluit en wordt opgevolgd door generaal Andree. Of het ministerie door deze portefeuillever- andering aan kracht zal winnen, valt te betwy- felen. De oppositie heeft een snceeB behaald, en al is het er nu niet een, waarop men trotseh mag zijn, tooh is h6t een sneees, dat telt, en tot meer zal aansporen. En zoo biyft de affaire nog altyd baar invloed gevoelen, en dat zal doorgaan tot de groote bezem is gebruikt. Dat zyn opvolger die voor den dag zal halen, gelooven wy niet en voorloopig hopen wy het ook niet. Op dit oogenblik is het niet de tyd voor zoo iogrypende maatregelen. Bovendien ia tegenwoordig byzondere waak nisme van mensch, dier en plant te beperken of te verijdelen. Dat streven nu van den laatsten tyd, van zooveel heil voor de menachheid, kunnen we samen vatten onder den naam desinfeetie. Ean geschiedenis, een verleden, zooals de scheikunde ze bezit (alchimisten), heeft de desinfeetie niet. Aan de desinfeetie, do kunde om bakteriën te dooden, heeft de wetenschap van hun be staan natuurlijk vooraf moeten gaan en de kennis der bakteriën (bakteriologie) is een studievrnoht, pas ontbolsterd in de laatste tien tallen jaren. Ik wil daarom slechts eveu wij sen op een methode van ontsmetting, nog niet zoo heel lang geleden gevolgd. Men brandde zwavel of verdampte chloor in de te deoinfeoteeren ruimte, wier spleten en reten met papier waren dichtgeplakt om alle ventilatie te voorkomen» Men plaatste nu van te voren ten contróle in diezelfde rnimte culturen van verschillende bakteriën op voedingsgelatine die zeer virulent (krachtig werkend op bet organisme van bet proefdier, (m. a. w. besmettelijk) waren. Het resultaat was, dat de kleuren van be hangsel en gordynen vrywel door het chloor gebleekt werdeB, bovendien het weefsel door de groote boeveelheden chloor vernield werd en, wat nog erger was, uit de culturen der bakteriën, na eene overenting op nieuwe voedingsbodems, na breeding van slechts den zaamheid noodig, met het oog op wat in den vreemde voorvalt. Zoo meldt de St. James Gazette dat 4000 Marokkaansche ruiters naar Tafïlet zyn ver trokken, om den opmarsch der Fcauichen te keeren. Ook te Fez heerscht groote opge wondenheid onder de Mooreo,terwyi desberifs den heiligen oorlog tegen Frankryk prediken. Natuuriyk dat in deze beriohten wel eenige overdry ving kan zitten. Maar het ia een on loochenbaar feit, dat de jongste maohtaverdee- ling in Afrika medebrengt dat Frankryk Ma rokko erlangt; en dat eventneele plannen nu beter zyn nit te vosren dan na den oorlog in Zuid-Afrika. Dit klemt vooral omdat Engeland, als het wat troepen te missen heeft, die hoog noodig zal hebben in Ashanti, waar de toestand steeds bedenkeiyker wordt. Een telegram nit Aoora meldt, dat de kolonne tot ontzet van Goomassi reeds spoedig slaags raakte, waarby o. a. een officier werd gekwetst. Wellicht was dit hetzelfde gevecht, dat elders wordt beschreven als het gevecht by Kwisa, waarin o, a. luitenant Slater en verder vele Haouasao werden gedood. Maar van nog meer beteekenis is voor het oogenblik de toestand in China, die te ern stiger is, omdat men weet dat de opstandelin gen zoo al niet den steun dan toch de sym pathie van de keizerin hebben. Voor het oogenblik wekt bet meeste span ning het lot van eenige Belgische families, die in groot gevaar heeten en omsingeld zyn. Een kleine groep Franscben en Dnitsehers, die te Tientsin waren, besloten te trachten den Belgen hulp te gaan bieden. Atnvankeiyk stuitte dat plan af op het verzet van den Chineesoben onderkoning. Maar door bet krachtig optreden van den Fransohen consul werd de gevraagde vergunning verleend. Of er ook krachtige medewerking wordt gegeven? Dinsdag avond werden te Tientsin Ameri- baansohe matrozen verwacht. Japansche ma trozen waren daar reeds aangekomen. De spoorweggemeenschap was volgens enkele berichten weer hersteld. Dat de mogendheden wel znllen zorgen, dat de opstand spoedig onderdrukt wordt, is natnnriyk. Maar wat dan Zal de toestand er niet toe leiden, dat biyvende bescherming moet worden verleend en daartoe een buiten- landsoh protectoraat over verschillende deelen van China zsl worden gevestigd? Beknopte Mededeelingen. Te Antwerpen heeft een elubje jeugdige elericalen Maandagavond kabaal gemaakt voor de woning van den nienwen afgevaardigde, Jan van Ryswyck. - Emile Zola heeft in de furore andermaal een briet geplaatst, om te proteateeren tegen de amnestie. - Het gunstig advies der Senaats commissie is ondertnssoben Dinsdag san de vergadering van dat lichaam medegedeeld. Er is in Frankryk sprake van om ook de door het Hooggerechtshof veroordeelden (Deroulède e. s.) amnestie te verleenen. Het Lagerhuis heeft de legerorganisatie zoo gewyzigd, dat de regimenten elk hnn tweede reserve mogen oproepen als zjjn eerste is nitgepnt. Tot dasver kwam de tweede reserve eerst aan de orde, als de eerste van alle regimenten onder de wapens was. Chsmberlaiu Igdt aan de jicht. De Eagelscbe minister Brodrich is Maan dag weer eens geïnterpelleerd over Masampo. Hy antwoordde dat geen soevereine rechten zyn afgestaan en dat de regeering niet gehoord heeft dat op de nieuwe concessie troepen ge land zyn. Op de vraag welke stappen Enge land zal doeu, als de gegeven verzekeringen niet worden nagekomen, kan de regeering eerst antwoorden als Eagelands rechten en belangen gekrenkt waren. Het is niet alleen de Noorache pers, die klaagt over het veto van den prins-regent; de liberale pars in Zweien noemt het beslnit van het tydeiyk staatshoofd een noodlottige font. Da Storthing hield een buitengewone zitting, welke door een zeer talryk publiek werd bygewoond. Op voorstel van het bureau werd met 79 tegen 35 stemmen besloten aan de regeering te vragen niet af te treden. dag, springlevende bakteriëa zich ontwikkel den, die wij meenden gedeointeoteerd te hebben. Ik zal ook niet stil biyven staan by de tegenwoordige wyzen van desinfeetie met carbol en sublimaat overgelaten aan veelal niet deskundige personen. Het is ook geenszins mijn doel in bespiege lingen te treden over de vóór en nadeelen, die de nieuw uitgekomen desinfectie-toestellen bezitten, of u de redenen te ontvouwen, waarom het z. g. Kölner apparat van Czaplewski te verkiezen is boven de Seharings Aesculap of Trillat's Autoelaf. Miju doel is den lezers van dit blad eenige mededeelingen te doen uit de praktyk der desinfeetie, zooals ik die zelf heb bygewoond, plaatsgrypende onder opzicht van den Amster- damscben gezondheidsdienst. De zooeven genoemde desinfectie-toeateüen van den jongsten tyd komen byna allen neer op een ontsmetting door middel van formaline een 40 oplossing van formaldebydegas in water, een gas, dat sterk bakteriën doodende eigenschappen bezit. Door verdamping van die formaline wordt bet formaldebydegas in de goed gesloten ka- mar gedreven en op die wyze worden de bakteriën gedood. Eu waarom ik niet by de besobryving en de werking van die toestellen zal stilstaan, is gelegen in een paar eenvoudige oorzaken. Omdat onze mt een desinfectie door middel van formalhydegas niet kent. het huis van, een oaderwyier b. v. niet De pries-regent van Beieren heeft tweede rede gehouden, tot verdoikeiyking van zyn eerste. Hy zeide dat de pers zyn woorden bniten hnn verband had weergegeven, en dat allen wel zouden doen vooral de grond wet van het Dnitsche Rijk te bestudeeren. Als die maar wat beter bekend was, zon er veel minder misverstand zyn. Verschillende bladen zien daarin de klacht, dat de grond wettige rechten van Beieren niet geëerbiedigd zyn, en meenon dat de prins het na nog erger heeft gemaakc dan de eerste maal. Van zonderlinge allianties hebben wy al meer gehoord, en daarom klinkt het zelfs niet zoo dwaas als betoogd wordt, dat Zwitserland een groot oeconomisch belang heeft by aan sluiting aan een andere mogendheid. Maar wel zonderling is, dat de Allgem. Sehueizer Z. dit denkbeeld aangrypt, omdat Engeland ver- moedeiyk gedwongen zal worden het vryhan- delatelsel te verlaten en dan, na een alliantie met de drie aangrenzende rijken te hebben afgekeurd, voorstelt Zwitserland te maken tot een Amerikaansoben bondstaat. Het geval worde ons medegedeeld door den Barner correspondent van de Frankf.Z. Morgen loopt in SpaDje de termyn voor bef bBtalen vau de belastingen af. Men is zeer benieuwd, welke maatregelen de regee ring nu zal nemen. De Sultan heeft, geiyk wy onlangs mededeelden, de oprichting gelast van een hoogesohool voor da bestudeering van de wetenschappen, noodig voor de ontwikkeling en het bestuur des lands. Tot zekere hoogte was dit denkbeeld verrassend door zyn nieuw heid en practiaehen zin. De samenvoeging van bestuur en ontwikkeling des lands bestaat, zoover wy weten, nergens en moest eigeniyk overal bestaan, al ware het alleen maar om de behoeften der koloniën. Maar jammer is, dat de saltan niet de eerste les kent, welke voor het bestnnr van zyn land noodig is, d. w. z. die om zyn ambtenaren te betalen. Dat gebrek brengt nu weer in Egypte den boel iu de war. Moekthar paoba, de booge commissaris, heeft onlange zyn bureaupersoneel moeten afdanken, omdat de heeren niet be taald werden. De sultan gaf toen een beetje op afrekening m deed de heeren teruggaan. Maar na heeft Moekthar p&cha, die ook niet betaald werd, zyn plaats verlaten. Te Kon- stantinopel maakt dit een pyniyken indruk. Volgens de Engeleche bladen meent de Sirdar het effectief van de bezettingstroepen in Egypte te kunnen verminderen. Voor een jaar of vgf werd de koningin van Korea vermoord, zonder dat de daders ontdekt werden. Tnans beeft een vroeger ambtenaar, na zware pijniging, de namen ge noemd van eenige personen, die schuldig zon den zyn. Of deze aanklacht gegrond, is zal nog moeten biyken. Het middel is in den regel niet het beste om de waarheid te vernemen. Aan de vloot van admiraal Dewey is de helft van het gevraagde prysgeld, nl. 200.000 d., toegestaan voor de vernieling der Spaansche vioot by Cavitte. De Amerikaanaobe regeetrng besloot militaire attachés te zenden naar China en tpan. Ondanks het protest van den koning van Tonga is de Britsohe vlag daar geheschen en net Eagelscbe protectoraat afgekondigd. Melding makende vau de groote spoor weg- en mynplannen in Daitsch Zaid-West- Afrika, zegt de Temps veelbeteekenend„Cecil Rhodes heeft das zyn tyd niet verloren laten gaan, toen hy te Beriya onderhandelde voor den Transvaaloorlog". Reeds Dinsdagavond te half zeven heeft Roberts een voorstad van Johannesburg bezet, zonder dat ernstige tegenstand werd geboden. De cavalerie eu de bereden infanterie, die voorafgingen, hebben verschillende schermut selingen geleverd en daarby wat verliezen geleden, maar de hoofdmacht bad alleen den afstand te overwinnen en die was niet gering, want de troep heeft op een dag 35 KM. afgelegd. Alweer is allerlei spoorwegmaterieel in handen van de Eagelsohen gevallen, volgens Roberts doordien de Boeren verrast warea. ontsmet volgens den eiscb, in de wet vervat, zoo is het genoemden persoon verboden de school te bezoeken. En waarom formaldehyd de hooge plaats in de ry der desiafeoteerende stoffen nog niet van regeeringswege heeft ingenomen, daar is reden voor. Wanneer het formaldehyd werkte als een gasvormig lichaam, dat, evenals ieder gas, in staat zon zyn door alle voorwerpen heen te dringen, zelfi ia zeer dikke weefsels, zooals alle gassen dit vermogen, getuige de rooklnoht, die wy soms ia onze kleederen medebrengen naar plaatsen waar de godheid der muziek wordt gehuldigd, dan zon het Eurèka op bet gebied der desinfeetie gesproken zyn, maar formaldebydegas verbindt ziob onmiddellijk met den waterdamp nit de rnimte en vormt nn een formaldehyd oplossing, die in niterst fijne droppeltjes zich zeer gelijkmatig op alle voor werpen verspreidt, maar niet in alle voor werpen kan dringen. Formaldehyd werkt dus niet als een gas, maar als een oplossing, stereliseert das de buitenste weefsellsgen, maar is niet in staat bv. een door en door besmet bed etc. te desinfecteeren. Dat dit geen holklinkende phrasen zyn, is herhaaldeiyk door de volgende proef bewezen; Aan den gezondheidsdienst te Amsterdam bezat men een klein hermetisch gesloten ka mertje. Door vriendeiyke tussobenkomst van het Buiten gasthuis ontving men een opge rold ettqmrband, pas van een wonde gene Heden zou hij den bevelhebber sommeeren de stad over te geven, en hy verwaohtte dat daaraan zon worden voldaan, en heden de intocht in de gondstad zou plaats hebben. De myneu waren, naar Roberts vernam, onbe schadigd. De toestaad is dus weereen beetje ongunstiger geworden, want de Eogelsehen naderen Pretoria en volgens de jongste berichten was nog niet beslist of deze stad zon worden verdedigd. Ook onbekend is, of French werkeiyk den aftochtsweg der Boeren heeft afgesneden, gelijk te Kaapstad werd verteld. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Iu de proclamatie tot iniyviug vau den Oranje Vrijstaat wordt de naam verandord in Oranjerivier-staat. By de weder bezetting van Heilbron hebben de Boeren een Eagelsch officier ge; vangen gemaakt. Uit Pretoria wordt gemeld, dat daar na bet gevecht by Lindley een paar honderd krygsgevangenen zyn aangebracht. Dezer dagen roerden wy de vraag aan hoe de toestand van het Engelsohe leger wel was. Toevallig vinden wy die vraag zeer gunstig beantwoord. Iu de maanden, welke sedert den inval in den Vrijstaat verliepen, heeft een natuuriyke schifting plaats gehad. De zwakke elementen zijn van zelf achterge bleven, wijl zy niet tegen de vermoeienissen bestand waren, zoodat de kolonnes wel in nnmerike sterkte verloren, maar in gehalte wonnen. 'tKan zyn. Nadat de Engelsohe onder-minister van oorlog iu het Lagerhuis inlichtingen had ge geven over de sterkte der troepen in Zuid- Afrika, vroeg een onverbeteriyk nieuwsgie rige, Redmond, of de minister ook wist hoe veel Boeren er waren, en of men nu byna 10 tegen 1 stond. HANDELSBERICHTEN. Ciraanmarkten enz Oosxbubu, 30Mei. Ter graanmarkt vau heden was de aanvoer redely k met matigen omzet. Men besteedde na voor: jarige tarwe J 6.50 a jr 6.60'den Hl»., nieuwe 6.40 a 6.50 den H.L.; jarige rogge/—.—a nieuwe 5-40 a 1 5.50 den HX.jarige wintergerst 1 a nienwe J 7.75 a 8.15 de 100 K.G., jarige zomergerst a nieuwe 7.a 7.35 de 100 JLG.chevalier f a f de 100 K.G; haver 6.75 a y 7.10 de 100 K.G.paardenhoonen j 6.40 a 6.60 den H.L.j bruineboonen a den HX.; witteboonen a/—.— den HX.groene erwten 7.— a kroonerwten a Jden HX.kook a en niet kook den HX.} koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Axsxibdak, 30 Mei. Lynolie f 358/o Raap olie f 327/s a contant. Marktprijzen vu Tarwe en Meel» Dinsdag 20 Mei. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch roode no. 2 ft. 16*/e- Farys. Tarwe vast.loop. md. to. 2015. Pesth. Tarwe per najaar: Dinsdag fr. 8.03. Maandag fir. 8.10. B e r i ij nu Er heersohte hier Maandag vooral voor tarwe, eene gedrukte stemming, naar aanleiding van het groeizame weder en op flauwere berichten uit buitenland, o. a. uit Oostenryk-Hongarye. De tarwepryzen daalden rnim mk 1 op termyn. Rogge bood, in 't byzonder op nabyzfjnden termyn, meer weer stand en ging slechts 50 pf. in prys terug. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf 99 80 Mei Mei, Ntaatsleeningeii. SEDERLAMD, pCt. Bedrog Stukken Ceit. W. W. ScL Sjrf 1000 dito Qbl.S 1000 dito Cert. I 1000 HONG. Gondleening 1881-93o 1000 [TALIE. Lu. 08/81 6 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. OM. Mei-Noreaber 6 fl, dito Jut,-Joli .1 PORT. O. B. SS/84 mot ticket Mll| dito 1888/88 met ticket 7»3/m 78'7/S 81% 917/is 818/s 818/, W/i - 807/tó 8018/j, 798/4 801/s S88/6 98»/, 34% men, met uit den aard der zaak uiterst virulent materiaal. Na dit verband zeer langen tyd te hebben bloot gesteld aan de inwerking van formal dehyde bleek de buitenste laag gedesinfec teerd te zyn. By opening van het verband en overenting vau de etter uit de diepere lagen verkreeg men reeds ia 24 ureh een zeer flinke bouillon oultuur van Staphylococcus pyogenes aureus, een der meest bekende etter; vormers. Als een onderdeel der werkzaamheden in den Amsterdamsohen Gezondheidsdienst is de desinfeotiedienit te beschouwen. Daaraan, is verbonden een desinteetieoven met vast per soneel, bovendien vaste desinfeetenrs, en wa gens voor het vervoer van besmette en ont smette goederen. Wy kannen het desinfecteeren van een perceel of kamer tot drie rubrieken terug voeren s le. Het desinfecteeren der onroerende goe deren, kamerwanden, vloeren, plafonds, meubels enz. enz. 2e. Het desinfeoteeren door middel van den oven van bedden, dekens, lakens, Weeding- stukken, linnengoederen etc. 33. Het desinfecteeren vau stoffen, die geen ovenwarmte kunnen weerstaan en die zeer subtiel moeten behandeld worden, zooals fyne lederwaren, bont, fyne tapisseriën etc. {SM volgt.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3