Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. Koewacht, en J. B. G., 44 j., arbeider, Oost- burg, beiden tot 1 m. gev. straf; Mandeling: J. H., 23 j., smidsknecht, Heinkenssand, en D. P. v. H., 19 j, werkman, Goes, beiden tot 14 d., E. F. V., 47 j., W. A. L. V., 22 j., en A. V-, 16 j., klompenmakers, Koewacht, de beide eersten ieder tot 7 d. gev. itraf, en de laatste tot f 5 b. s. 5 d. h., en P. v. d. D., 33 j., hvr. van P. J. d. L., zonder beroep, Sluis, tot 7 d. gev. straf eenvoudige belediging en mishandeling P. J. d. L., 33 j., koopman, Slnis, tot 14 d. gev. straf, en mishandeling en mishandeling van een amb tenaar H. M., 17 j., koopman, Middelburg, tot 2 m., en P. B., 21 j., werkman, Wemel- diuge, tot 1 m. gev. straf. VrijgesprokenJ. P., 20 j., arbeider, Heiu- kemzand, beklaagd van mishandeling. Voor dezelfde rechtbank stonden heden terecht J. Z. Je., oud 20 jaar, arbeider, ge boren en wonende te 's Gravenpolder, thans soldaat in garnizoen te Middelburg, en P.B., oud 19 jaar, boerenknecht, geboren te Gra venpolder en wonende te Wilhelminadorp, beiden alhier gedetineerd, beklaagd van voor het kantongerecht te Goes in een straf zaak contra C. N., beklaagd van jaohtover- treding, ten gunste van genoemden N., opzet- teiyk een valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd. Tegen hen werd eene gevangenisstraf van 1 jaar gevorderd, met ontzetting van het recht om gedurende 5 jaar by de gewapende macht te dienen en met mindering van den tyd, in voorarrest doorgebracht. Beklaagden bekenden het hnn ten laste gelegde te hebben gepleegd. De verdediger, de heer mr F. C. van Deinse, advocaat alhier, refereerde zioh aan het oor deel der reohtbank. Doo.' den heer mr J. A. Hetjce, advocaat te Middelburg, is, als raadsman en verdediger van A. B., oud 30 jaar, mandenmaker te Honte- nisie, thans alhier in hechtenis, ter griffie van bovengenoemde rechtbank appèl aangeteekend tegen het op den 11 dezer tegen genoemden B. gewezen vonnis, waarby deze ter zake van diefstal is veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf, met in mindering brengïsg der doorgebraohte hechtenis. Ook door den officier van justitie by ge noemde reohtbank is in die zaak booger beroep aangeteekend. Voor de rechtbank te Arnhem werd Woensdag behandeld de zaak van den22-jari- gen Th. L. van W., te Didam, beklaagd van den op Paasohmaandag gepleegden doodslag op Jan Jonker aldaar. Tegen hem werd vyf jaar gevangenisstraf geëiseht. Tegen vier inwoners van Apeltern is door het Openbaar Ministerie by het kantongerecht te Druten 3 dagen gevangenisstraf geëiseht, wegens samenscholing by gelegenheid van de troebelen aldaar. LANDBOUW. De vereenigiug Landbouw en Veeteelt te Wolfaartsdyk besloot Woensdagavond p. to8 te treden als lid van bet Nederlandsch Landhuishoudkundig Congres en gemeenschap pelfjk zaaizaden aan te koopen. Verder werd ©ene eommlssie aangewezen voor het uienproef- veld, een reglement vastgesteld voor de biblio iheeb, het verslag van den landbouwonraas over 18991900 uitgebracht en hield de heer A. Kooiman eene voordracht over „kalk". Door het bestnnr werd de heer K. van der Slikke, secretaris dier vereeniging, als bibliothecaris aangewezen. De stierenkenringen in Zeeland. Het rapport is verschenen over deze keurin gen, voorgeschreven by art. 12 van het reglement aangaande de veefokkerij van Rijks wege en by art. 12 van het reglement op het honden van stierenkeuringen met snbsidieuit de provinoiale fondaen, en gebonden in het voorjaar van 1900. De commissie wyst er op dat, wjjl zij reeds zoo vaak hare beschouwingen over de vee- houding en speoiaal ook over de stierenhouding in deze provincie in de jaarljjksche rapporten der keuringen heeft opgenomen, zy dit maal gaarne aan den secretarie der afdeeling Zeeland het woord geeft en de zeer beharti genswaardige door hem in het Maandbl&d der Zeeumche Landbouwmaatschappy gegeven wenken nogmaals herhaalt en onder de oogen der veefokkers brengt: „Wanneer wü den veestapel van een 20jaar geleden vergelijken met den tegeuwoodigen, dan is deze tbans veel in qu*liteit vooruitge gaan, doch wy moeten er dadeiyk op laten volgen, dat die verbetering nog lang niet op de hoogte is, waar wy heen moeten. De stierenkieringen toonen ons zulks maar al te goed. Vele der aangeboden diereu beantwoor den niet aan de eiechec, die men aan een fok stier mag stellen, en ook de deelneming aan de keuringen ie te gering, waaruit biykt, dat veevokkers nog lang niet die belangstelling aan de verbetering van hun vee schenken welke zy in hnn eigen belang behooren te doen. De jonge stieren worden op vele plaatsen slecht gevoerd, zoodat wy op de keuringen dikwijls kennis moeten maken met schrale, slecht ontwikkelde dieren. Op andere plaatsen blijkt weer, dat men meestal door een vee handelaar laat koopen. Wanneer men de ver betering werkelijk ter hand wil nemen, dient men geen stier kal veren, doch 1- of 2 jarige stieren te koopen, want men weet niet, hoe het kalf zal uitgroeien, terwijl by een jarig dier znlks reeds zichtbaar is. Men zal ons vermoedeiyk tegenwerpen, dat het te dnur is om jarige of oudere stieren aan te koopen, doch hierop antwoorden wyvereenig u 'mes 5 of 10 uwer buren, richt een stierenvereeni- ging op, en wat te duur was voor oen uwer, zal geen onoverkomeiyk bezwaar zijn voor uwe vereeniging. Wy willen u gaarne behulp zaam zj] a by het opriohten van zulke vereeni- gingen en gegevens en reglementen aan u verstrekken. Nog moeten wH Mer wijzen op de veelal verkeerde behandeling van de oudere stieren. Zooeven merkten wjj op, dat de jonge stieren meestal te so kraal gevoerd worden doch bij de oude stieren Is jnist het tegen overgestelde het geval. Men wil de dieren dan op 2Vs-jarigen leeftyd zwaar en vet heb ben en het dient hier nanweiyks vermeid te worden, dat zy voor de fokkery dan on bruikbaar zyn; en wat heeft men voor nut gehad van een bekroningswaardig dier, wan neer het hoogstens 2 jaar gebruikt kan worden. Wy raden u daarom aanvoert den jongen stier goed en matig, doch met oordeel, wanneer hy 2 jaar wordtplaatst hem in den stal der koeien, opdat hy niet schuw of boos wordt en geeft hem af-en-ioe beweging op den weg, opdat zjjne hoeven niet te lang worden en onderuit groeien, waardoor de stand der beenan slecht on die van den rug krom wordt, en ten slotte: „houdt uwen stier 6 k 7 jaar, wanneer hy goed is!" „Wanneer hy goed ia!" Juist dawop komt het aan, en d&t kan alleen en uitsluitend de veehouder zelf, en n e fc de keuringscom missie beoordeelen! De keuringscommissie beoordeelt alleen het uiteriyke, dus den vorm, of die schoon en evenredig is en door uiteriyke kenteekenen de geschiktheid aan den stier sehynt te geven om dieren voort te brengen, die aanleg voor melkgeving en daarnaast ook voor vleeseh- vorming toonen. Verder kan de keuringscommissie niet gaan, en dan komt de fokker aan de beurt der be- oordeeling van een aantal gevallen, die het wensoheiyk kunnen maken, om óf den stier van de hand te doen, óf hem zoo lang moge- Ujk te honden. Evenals men den boom aan zyn vrachten kent, kent men ook den stier aan zyne afstam melngen; en wanneer men nn, zooals algemeen gebruikeiyk ia, den stier op tweejarigen leef tyd van de hand doet, heeft men niets om zyne nakomelingschap te beoordeelen dan kalveren van 2 3 maanden, die nog niet op zekere wyze toonen, wat ze zullen worden. Men lette er in de eerste plaats op, of de kalveren gemakkeiyk geboren worden, daar sommige stieren te zware kalveren voort brengen. Voorts op de vormen der nakomelingen en in het nauwste verband daarmede ook op de melkrykheid daarvan. Een stier, die zelf uit eene melkryke koe geboren is, vooral wanneer dit ook by eynen vader en moeder het geval was, zal die eigenschap ook op zyne nakome lingen doen overerven. En nn is het grootste ongeluk, dat verreweg het grootste gedeelte van onze Zeeuwoche boeren van de melk hunner koeien niets weten, niet weten hoeveel elke koe geeft en dus nooit kunnen beoordeelen, óf het gebruik van zekeren stier hun jong vee in dit opzicht verbeterd of achteruit gebracht heeft. Men behoeft de melk van iedere koe niet eiken dag te meten, dit zou veel te omslachtig zyn en is onnoodigeenmaal per week ol eenmaal in de 10 dagen is voldoende, mits men die oyfers dan opschrijve, om later de berekening te maken waartoe des winters meer tyd beschikbaar is dan gedurende den drukken zomer. Wanneer wy de nauwkeurige tabellen van vooruitstrevende fokkers elders bezien en de uitkomsten, die zy bekomen hebben, alléén omdat zy door die cijfers een beter inzicht in hunnen veestapel kregen en daardoor de slechtere melkgeefofcers konden oprnimen om uitsluitend de afstammelingen van de besten aantehouden, dan is het beschamend voor een zoo by uitstek veehou dend e natie als Nederland, da f niet op elke flinke boerderij be- hooriyke melkiysten gehouden worden. Over dit onderwerp spreken wy niet voor de eerste maal en herhaaldelijk hebben wy getracht, onze veehouders op het groote nnt dier melkiysten te wyzen. Het Ned. Rundvee stamboek stelde reeds voor eene reeks van jaren formulieren daar voor verkrygbaar, ingericht voor 24 koeien. Den heer M. Kostense te Krainingen werd in het jaar 1891 voor zyne melkiysten, de zilveren medaille van het Ned. Rundvee- stamboek toegekend. Biykens het blad der Maatschappij tot be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, in tha»B door het hoofdbestuur dier Maat- sohappi voor dit jaar een wedstryd uitge schreven voor het houden van melkiysten, waartoe de aanmeldingen vóór den I5en Maart by den algemeenen secretaris te Aar denburg moesten gedaan worden en wy hopen, dat dit van talryke zijde zal geschied zijn. De lyiten daarvoor werden gratis verstrekt en een post van f 100 is voor dien wedstrijd beschikbaar gesteld. Bijzonderheden daarover vindt men in het Dommer van Januari. Hun, die den bovengenoemden termijn van 15 Maart hebben laten voorbygaan, raden wy aan, daar de weidegang nog nanweiyks be gonnenia,dan toch m.elkiysten aan te leggen. De te bekomen premie is slechts een aanmoe diging het grootste voordeel zit voor den boer in het betere oordeeldat hy daardoor over zyn vee verkrijgen zal. In het Maartnummer van gemeld blad komt een zeer behartigenswaardig artikel voor van den heer Jaos. Welleman te Krabbendijke, die verklaart, dat in het jaar 1893 zyne vaar sen gemiddeld 3000 en zyne boeien 5018 liter melk gaven, wat tbana met 1000 liter verhoogd is en dat heeft hij aan de melkiysten te danken. Datzelfde nommer behelst eene mededeeling van den heer W. Kakebeeke, over twee koeien, die oogensobyniyk even groot waren en even veel voeder gebruikten en beide goede geefsters waren, en tooh gaf de eene in 5 jaren 19.983 Liter en de andere 23.757 Liter, dns 3774 Liters meer, dat, tegen 4 cents p.L gerekend, f 150.96 bedroeg. Over het meten der melkopbrengst bericht de heer L. L. M. Koert eenige by zonderheden op bladzijde 14 van het Apriluommer. Nog een andere factor treedt meer en meer op den voorgrond en dat is het vetgehalte der melk en d dar om is het immers de Zeenwsche boerin, die zelf boter maakt, ot den veehouder, die zyne melk naar de fabriek brengt, te doeD, want de fabrieken zijn tegen woordig bijna allen zoo ver, dat zij niet de waterige melk betalen, maar het vet, waarvan zy de boter maken. En nu gelooven wy, dat het er ook op dit punt nog vrij treurig in Zeeland uitziet en dat hef meer dan tyd wordt, ook hier ernstig de band aan den ploeg te slaan. Over het algemeen wordt aangenomen, dat een goede melk ongeveer 28/« a 3 percent vet moet bevatten, doch herhaaldelijk leztn wij van onderzoekingen, die een minder gehalte aantoonde!?, en het ia zeker niet te gewaagd de overtuiging uit te spreken, dat er dui- zende koeien in onze provincie zQn, die veel te dunne melk geven en toob evenveel aan voeder gebruiken «Is betere, die vettere melk geven en das méér voordeel afwerpen. Stellen wy nn daartegenover eene mede deeling van den fokker Kuperns in het Fr ie- sche Weekblad t In diens melkiysten komen verscheidene koeien der Qerbenfamilie voor, t.w. Qerben VI met hare twee dochters Qerben XII en Qer ben XIII en eene kleindochter Qerben XVI. Het gemiddeld vetgehalte der melk was: In 1897 van Qerben VI 3.75, Qerben XII 3.55 en Qerben XIII 3.61 in 1898 Qerben XII 3.54 en Qerben XIII 3.60 in 1899 Qerben XII 3.64, Qerben XIII 3.71 en Qerben XVI 3.38 Verder noemt gemelde fokker in eijn rapport de koeienStienser IX in 1897 3.91 in 1898 42; Bozumer XI in 1897 3.43 in 1898 3.55; Trijntje in 1897 3.49 in 1898 3.45Pel XX in 1898 3.50 in 1899 3.50 Stienser XI in 1898 3.64 in 1899 3.68 en Stienser XIII in 1899 3.69 Wy vinden hier das het be wy s geleverd dat een koe, die vette melk geeft, met een stier gepaard evenzoo van een vette melkge vende stam afkomstig, kalveren voortbrengt, welke die eigen schap overgeërfd hebben. Doch ook voor het tegendeel leveren goed gehouden melkiysten hot kostbare bewijs Een andere fokker had onder zyn veestapel 15 koeien waaronder 6 tweejarigedeze zob hadden in 1898 een vetgehalte van 2.77, 3.02, 2.71, 2.62, 2.96, en 2.64 of gemiddeld 2°/le wat zeer laag isvan de 9 volwassen koeien waren slechts twee, die minder dan 3 percent vet toonden, 7 die boven 3 percent kwamen. Het valt hlerby in het oog, dat het vetge halte der tweejarige zooveel lager is dan dat der andrre koeien. En toen men nu de afstamming dier zes tweejarige naging, toen bleek, dat de vader van alle zeo een stier geweest ie, wiens moeder volgens de melkiyst van 1897 eene melk met een vetgehalte van eleohts 2.39 pereent had gegeven. De stier had in óen jaar de helft van den veestapel van zynen baas bedor ven, en zou hem heelemaal bedorven hebben wan neer daaraan geen paal en perk was gesteld. En de ontdekking, dat die stier zoo gevaariyk was, had de fok ker alleen aan zyne melkiysten en het onderzoek zyner melk te danken. De lessen hieruit te. trekken zouden in korte woorden zyn: lo Houd melkiysten om de melkopbrengst van elk uwer koeien te weten 2o Laat tevens die melk alle maanden op vetgehalte onderzoekende direkteuren der boterfabrieken zullen zioh gaarne met die taak tegen een matige vergoeding willen be lasten 3o Gebruik nooit een stier, zonder diens vader en moeder goed te kennen en te weten hoe hunne melkopbreDgBt was en welk vetge halte zy had: 4o Hebt gy eenmaal zulk een stier en wenscht gy dien voor dekstier te bestemmen, voed hem dan bet eerste jaar krachtig, opdat hy, wan neer de dektyd daar ia, flink ontwikkeld zyB moge; 5o Meent gy zekerheid te hebben dat uw stier die gewensohte eigenschappen bezit, zie dan nauwkeurig toe, of hij die ook goed overerft en wanneer gy u daarvan over tuigd hebt, houd hem dan in waarde en houd hem zoo lang mogelijk, en voed hem niet te zwaar, om hem lang te kunnen houden. 6o Spreek met uwe dorpsgenooten om samen een goeden stier aan te koopen en tracht door het opriohten van Stier e n- vereenigingen, gezamentiyk dat te hereiken, wat elk afzonderiyk wellicht te zwaar zou drukken. Wordt vervolgd) Uit Dea Haag schrijft men aan de N. R. Ct.: De ongesteldheid van den auditeur militair mr Wesenhagen sehynt in verband te staan met de vele verwikkelingen, waarin die ambte naar in den laatsten tyd betrokken is geweest. Behalve den gewonen toevoer van zaken uit alle garnizoenen van Zuid-Holland en Zeeland en het depot van discipline, heeft het Qaagsehe garnizoen, evenals een achttal jaren geleden, al weder op zedeiykheidsgebied veel te doen gegeven. Daarby sebynen zeer heftige tooneelen met personen, ten onrechte verdacht, voorge vallen zyn, alsmede met de echtgenooten en de bloedverwanten van vervolgde militairen en met deze personen zeiven. Het zenuwgestel van mr Wesenhagen schijnt door dit alles zóo geschokt te zyn, dat er sprake van is, dat hy zyn ambt zal nederleggen. Mr L. P. J Wüpperman, sedert de laatste vyf jaren onder zyne leiding ter auditie werkzaam, zou dan voorloopig zyn aangewezen om hem te ver vangen. By beschikking van 19 Mei 1900 heeft de minister van oorlog, op een desbetreffend verzoekschrift van het bestuur der Koninklijke Vereeniging van Nederlandsche Scherpschutters goedgevonden, nog eenige meerdere uitbreiding te geven aan de bestaande gelegenheid tot deelneming aan de schietoefeningen, die, gédn rende den zomer van dit jaar, in elke garni zoenplaats, waar met scherps patronen kan worden geschoten, door mannelijke ingezetenen van 16 tot 24 jarigen leeftyd worden gehouden. Die uitbreiding betreft het doen vervallen der beperkende voorwaarde d»t men moet kunnen aantoonen lid te zijn der Vereeniging Volksweer baarheidzoodat de gelegenheid tot deelne ming aan voormelde schietoefeningen thans algemeen is opengesteld voor manneiyke inge zetenen van 16—24 jarigen leeftyd, die ove rigens aan de gestelde eischen voldoen, zonder dat daarvoor het lidmaatschap van die of welke andere vereeniging ook wordt gevorderd, welk lidmaatschap evenmin gevorderd wordt voor degenen die in de wintermaanden aan het voorbereidend militair onderricht wensohen deel te nemen. De bovenvermelde ministeriëele beschikking zal eerstdaags in het Receuil Militair worden opgenomen. Te Utrecht is Donderdag de ïealgemeene vergadering gehouden van den Ned.Bpnd yaa, post- en telegraafbeambten De Postdie thans 54 afdeelingeu telt en 2250 leden. De ontvangsten bedroegen f 621.24°, met een batig saldo van het vorige jaar ad f 114.06® en een voorschot van Botterdam samen f 835.80. De uitgaven bedroegen f 437.47, zoodat in kas is een batig saldo van f 397.83, TRANSVAAL EN ORANJE VRIJSTAAT. De heer A. C. van Maarsaveen, ordonnans- officier van wijlen generaal De Villebois Marenil, thans krijgsgevangene op St. Helena, heeft ia een hier te lande ontvangen brief het verzoek gedaan, dat men van hier aan de krijgsgevangenen op St. Helena tabak, sigaren, pypan, sigaretten en geld zou zenden, welk een en ander met groote erkenteiykheid zou worden ontvangen. officieren, leeraren enz. by de hoogere krygschool hebben een vergroot portret doen vervaardigen van hunnen in den Zuid-Afrikaan- sohanoorlog omgekomen kameraad en leerling, den le-luit. vanhetO.-I. leger Nix, militair attaché bg de sfcrydmaeht der Boeren, ten einde deze afbeelding van den betreurden wapenbroeder aan te bieden aan diens weduwe, als bewye hunner kameraadschap en sympathie voor haren echtgenoot. Een bediende van eea groot handelsbois te Amsterdam verliet Dinsdag het kantoor, om voor zyn patroon 20,000 te gaan be talen, doch keerde niet terug. Een onderzoek werd ingesteld en het bleek dat de man in gezelschap was van eene vrouw van verdaohte zeden, mede te Amsterdam woonachtig. Deze vrouw werd Woensdagmorgen aaubet spoorwegstation te Haarlem aangehouden. Zy kwam van Zand voort en was in het bezit van ruim van f 7000, en verschillende kleinoodiën, van het gestolen geld gekocht. De man zelf werd een paar uren later aangehouden in een hotel te Z&ndvoort. Hy was mede nog in het bezit van ruim f 7000 aan bankbiljetten. Hef nog ontbrekende geld waa reeds Dinsdagavond te Amsterdam zoek geraakt. Door den sneltrein naar Vlissingen, is Woensd8goohtend een 7 jarig dochtertje van den blokwaebter aan de brug over de Gouwe by Gouda overreden. Dinsdag zyn op verschillende plaatsen personen te water geraakt en verdronken. Te Koedyk overkwam dat eene dame, die tydeiyk by hare kinderen vertoefde, te Meppel een wetkvrouw, die water wilde scheppen en te Aalten een landbouwer, die aan een slootkant gras zneed. De laatste laat een vrouw met vier kinderen na. Te Venlo z$n twee rangeerders der staatsspoor in heehtenis genomen en naar de gevangenis overgebracht, verdacht de daders te zyn van de op het terrein aldaar den laatsten tyd voorgekomen diefstallen. By een huis zoeking werden velen der gestolen goederen gevonden. Door de politie te Roermond is aange houden, in den kelder der ouderiyke woning, een lid der aldaar in 1895/1896 in de omstre ken gevreesde dievenbende (vyf in getal), waarvan thans nog drie voor gernimen tyd in de gevangenis moeten verbiyven. De aangehoudene, C. J. H. Everaerts, oud 36 j aar, is gepensioneerd Oost-Indisoh militair, vroeger wonende te Roermond. Hy werd krankzinnig na zyne veroordeeling tot zeven jaren en negen maanden gevangenisstraf, by drie vonnissen van de reohtbank aldaar. Hy werd toen ter verpleging opgezonden naar 's ryks krankzinnigengesticht te Medemblib en later naar dat te 's-Hertogenbosch. Uit laatst genoemd gesticht was hy dezer dagen ontvlocht. De reis van 's-Hertogenbosch naar Roermond had hy te voet afgelegd. sy is weder naar Den Bosch teruggebracht. Te Arcen is langs den weg in een sloot gevonden het deerlijk verbrande iyk van een zeBtigjarigen persoon, Dnitscher van geboorte. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de man in de nabyheid van de plaats waar zyn ïyk werd gevonden een vuur heeft aan gelegd, en biykens den pot, die er naast stond en ^waarin erwten met water zioh bevonden, erwtensoep heeft willen koken; dat door een toeval zyne kleederen hebben vuur gevat en hy tengevolge van de daardoor bekomen brand wonden is overleden. Ia verband met dea moord te Oud-Gastel zyn thans zes personen in voorloopige heeh tenis genomen. Naar men wil, moet de buit, die de dieven gemaakt hebben, eleohts f 5 en eenige centen hebben bedragen. Onder algemeene deelneming is Woensdag het ïyk der vermoorde ter aarde besteld. De burgemeester der gemeente hield eene ïykrede, en vermaande de ingezetenen, de politie by hare onderzoekingen behulpzaam te zyn. Onge lukkig genoeg, ontbreken by na alle aanwy- zingen. Een touwtje en eenige voetstappen, ziedaar alles. Wel heeft men verschillende personen uitgehoord, en werd van een zeker persoon een broek m8t vlekken tot nader onderzoek opgezonden. Ernstige vermoedens bestaan er evenwel tot heden toe nietal leen is de meening algemeen, dat de moord slechts door een bekende kan gepleegd zyn. Gravin Lonyay (prinses Stephanie) zal den zomer een tydje te Ostende komen door brengen en daar een ontmoeting met haar vader hebben. Het sehynt nl. den Paus gelukt fe zyn de gravin met haar vader te verzoenen. Leopold II heeft er in toegestemd, dat Stefanie den titel koninklijke hoogheid zal dragen. De weduwe Klobb heeft haar proces tegen de Figaro gewonnen. De rechter ont zegde aan het blad de bevoegdheid om de opbrengst eener nationale inschry ving op naam van de kinderen van den vermoorden hoofd oifleier te plaatsen. In Parys werd de zoon van een gegoe den wynkooper, zich verheugende in een in komen van t 6000 's jaars, erfgenaam van een oom die hem een fraaie villa in 't westen van Parys naliet, hoofd eener dievenbende. Toen hy dezer dagen bezig was met zyn mannen het huis vau eea wynhuishouder te plunderen, werd hy door de politie overvallen. Na een worsteling, waarby de fatterige kleeding van meneer den inbreker het noodige te ïyden had, moest hy zich overgeven. De monocle echter had het oog van deken defiigen schurk niet verlaten I Precies Chamberlain!! Ean ambtenaar aan het ministerie te Parys was tot verlaten minnaar gepromo veerd, en wilde, na vergeefsche pogingen om het hart zyner beminde te vermurwen, een revolverschot op haar lossen. Doch de jonge vrouw, die klaarbiykeiyk geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken, greep haar vroegeren minnaar b| den aim en draaide dit lichaamsdeel op zoo onzachte wyze om, dat de man het pistool los moest laten. Hierop sprong de teleurgestelde minnaar het meisje aan, en beet haarden nens at De jonge dame, die door deze operatie waarschijniyk niet mooier is geworden, word naar een apotheek, de verliefde woesteling naar het politie bureau getransporteerd. De winst van de bank te Monaco be droeg in het vorig jaar 24 miljoen francs, na aftrek van de reusachtige bedragen, welke geiyk steeds worden besteed voor de ver fraaiing van het land. Of de winst van de geheime speelbanken (die alleen in handen van de ondernemers vloeit) wel zooveel minder zal zyn? Mevrouw Gladstone ia ernstig ziek. De werkstaking kan der Berlijneohe tram- maatschappy noodlottig worden. Jaist morgen moet over de vraag van gemeentetrams wor den beslist. In Daitsebland houdt men zich niet altjjd aan de wettelijke termijnen in strafzaken, waaruit dikwerf moeiiykheden ontstaan. Zoo heeft zich nu te Hamburg een bepaald droevig geval voorgedaan. Een jongeling was door zyn vader wegens een kleinen diefstal aan geklaagd. Op de zitting moest een der voor afgaande zaken worden pitgeBteld, zoodat het jonge menoch vóór bet vastgestelde uur werd voorgebracht. Op de vraag of h| togen daéeiyke behandeling bezwaar had, luidde het antwoord ontkennend. De beklaagde bekende daarop het hem ten laste gelegde, en werd tot 3 maanden veroordeeld, terwyi by afstand deed van hooger beroep, om des te eerder in vryheid te worden gesteld. Maar nanweiyks had het vonnis op deze wyze kracht van gewjjsde gekregen, toen de vader, die tegen het vastgestelde uur als ge tuige was gedagvaard, binnenkwam om de klacht terug te nemen! Het gemeentebestuur van Straatsburg ontving bericht, dat het onmogeiyk was ge bleken de torpedoflotille tot deze plaats den Ryn op te voeren. Te Weenen werd een heer op straat aangesproken door een paar schoenmakers jongens, die hem den eiseh stelden zyn schoenen te betalen, of ze terstond terng te geven. Het eerste kon de man en het laatste wilde hy niet. Daarop werd by aangegrepen en van zyn schoeisel ontdaanDe overigen f? deftig gebiesde heer op kousen maakte na- tnuriyk san vreemden indruk. Ijlings ging hy naar een schoenwinkel, waar men den man ook geen erediet wilde geven. Met veel moeite kreeg hy eindeiyk een paar pantoffels. Te Würzbiirg heeft in de kerk een eigen; aardig schandaal plaats gehad. De prediker laakte het gedrag der Engel; aohen tegen de godvreezende Boeren en meende dat het nu uit moest zyn. Eensklaps stond toen een dame op en verliet het gebouw, de deur met een harden slag achter zich toewer pende. '6 Was de Engelsche vrouw van gene raal Xylander, die op deze wyze baar ergernis uitte. lu Dapbui, een gedeelte van het Griek- sehe Aigaleoo gebergte, zyn groote lagen van yzererts bloot gelegd. Te Rio Janeiro is officieel het voorko men van pest geconstateerd. In Noord-Carolina heeft een mynontplof- fiog plaats gehad, welke aan 50 personen het leven kostte. Door den notaris Havers werden Woensdag avond op de bovenzaal der sociëteit De Ver genoeging alhier in het openbaar verkooht de volgende, te Middelburg gelegen onroerende goederen een buis en erf aan de Korte Geere, wyk K no 361, aan A. de Poorte voor f 650 een huis en erf aan de Korte Geere, wyk K no. 362, aan J. Broerse te Koudekerke voor f 565 en een huis en erf aan de Korte Geere, wyk K no. 367, aan R. Tillenberg voor f 841. Eerst- eu laatstgenoemde koopers wonen te Middelburg. Door het bestuur der watorkeering van den ealamitenoen Leendert Abrahampoldet werd Woensdag te Cats aanbesteedhet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1901 van de aarde-, kram-, rys- en ateenglooi- ingwerken aan de watorkeering van genoem; den polder. Minste inschryver was, zooals Woensdag reeds is gemeld, de heer A. Hollestelle, te Colgnsplaat, voor f2246. Verder sobreven nog in de heeren J. de Jonge, Middelburg, f 2262, A. Schrier, Coiynsplaat, t 2267, A. Verburg, aldaar, t 2277, W. Bin- gelberg, Duivendyke, f 2280, L. van Popering, Bruinisse, t 2360, C. Bolier, aldaar, f 2497 es A. van Popering, aldaar, f 2500. Te 's Gravenhage werd heden aanbe steed .de levering van 324 stuks tonstecoen voor 's ryke betonuing. Minste inschryver was de beer G. van der H ooft, te Terneazen, voor f 1868.55.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2