BUITENLAND. Met aandacht te lezen. mafgarinehandel sullen toegelaten rijn behou dens waarborg tegen misbruik. Het regeeringsartikel betrekkelijk ontsetting of ontheffing uit de ouderlijke macht ie, in hoofdzaak ongewjj&igd, aangenomen behalve dat, op vooratel van den heer Luoasae als motief tot ontzetting ia aangenoaenj eeue veroordeeling tot vryheidostraf van twee jaar of langer. Da oorlog li ZiM'JUrltau Londen, 17 Mei. De bladen bevatten een telegram uit Pretoria, dd. 16 dezer, meldende dat het beleg van Mafeking voortduurt. De Eogelaohe outzettingsoolonne waa met ■ware verliezen teruggeslagen. Pretoria 15 Mei. Een officieel berioht meldt dat de Boeren Zaterdagochtend de verster kingen van Mafeking beatormden en bezetten. In den daarop volgenden nacht werden de Boeren door de Eageltchen omringeld, waarbij sjj 7 dooden, 17 gekwetaten en een aantal gevangenen verloren. Da Engelaehen hadden 50 dooden en gewonden. Het berioht meldt verder, dat de voorhoede der zuidelijke ontzettingioolonne den 14en is teruggeslagen. Maseru 15 Mei. De Yomanzey bezette Ladybrand. Thuba N'chu 15 Mei. Handle bezette NequatLungsnek. Upingtan 16 Mei. De raat ia uog niet ge heel herateld. Men vreeat een aanval op de a tad. Maw-York, 17 Mei. In een manifest van de democratische conventie te Zuid-Carolina, die Bryan ateunt voor het presidentschap, wordt Mac Kinley's buitenlandiche politiek afgekeurd. Verder wordt verklaard dat de weg, door Engeland ingeslagen ten opziohte van de Transvaal, veroordeeld moet worden door alle vooratanders der teltregeering. VU HOVDBW AAIBE»VgDIKRgI. Vrjjdag 18 Mei. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.: a. het bouweu van een tweeden steenen koker naast de dnikers do 9 en 10 der Kjjks- waterleiding beneden bet kanaal van Ternenzeo. Earning f 5665; b. het maken van twee duo dal ven boven de Oostsobutalniste Sas van Gent. Earning f 2600. Voor heide aanwijzing 11 Mei en inlich tingen hoofdingenieur Bekaar te Middelburg, ingenieur Nelemans te Terneuzen en opziohters Doorenbos te Terneuzen en De Kiewit te Sas van Gent., Zaterdag 19 Mei. V1 i s s. i n g e n. Kantoor der Maatsohappg De Schelde 12 u.: maken van een gebouw vpor woning en bareel voor den opzichter van fortificatiën en het bonwen van drie woningen voor gebnwde militairen. Aanwijzing 12 Me). Inlichtingen kantoor der Maatschappij. Ogdelande. Herberg wed. Lous 11 n.: onderhoudswerken waterschap Baarland. Aan wijzing 18 Mei. Inlichtingen opzichter water* aohap te Baarland. C a d a n d. Beatunrslokaal 2 n.het ver beteren en onderhouden der waterkeerende werken aan het watersohap Tienhonderd en Zwarte. Aanwjjzing 12 en 15 Mei. Dinsdag 22 Mei. St. Annaland. Gemeentehuis 11 u.i onderhoudswerken aan den oalamitensen SU' swmapolder. Aanwjjring 15 en 19 Mei. Breakens. Direotiekeet Nieuwealnia 10l/a u.: onderhoudawerken aan het oalamiteuae waterschap Oud »n Jong BreakeneEarning f 7919. Aanwyzing 14 en 18 Mei. Woensdag 23 Mei. Cats. Beatediugslokaal 10 u.: onderhouds werken aan den calamiteusen Leendert Abro- iVempolder. Aanwijzing 16 en 19 Mei. Zaterdag 26 Met Goes. Baadhnis 10 n.: uitbaggeren van de Ooatvest te Goes. Aanwyzing 25 Mei. Inliohtingen gemeentebouwmeester. B or bse 1 e. Directiekamer waterschap Mie- woutadtik—Borsaele 2 u.onderhoudawerken. Earning f 16 950. Aanwyzing 18 Mei. Inlich tingen J. Beenhakker, Borssele. Walsoorden, gem. Hontenisse. Loge- meat-Adriaanasens 12 u.onderhoudswerken wateraohap Walsoorden. Earning f 5795.93. Aanwijzing 19 en 22 Mei 10 u. Inlichting K. J. A. G. Collot d'Esoary. Donderdag 31 Mei. Wisa en kerke bg E. P. van Damme 10 m.: verbeteren en onderhouden der water- keerende werken van den oalamitenzen VUete- polder, over den dienat 1900/1901. Aanwijzing 24 en 28 Mei. Inliohtingen G. L. v. d. Hejjde. Woensdag 6 Juni. Wilhelminadorp. Gemeentehuis 11 u.: •onderhoud!werken aan den calamiteusen Ooat- Beve landholder. Aanwijzing 30 Mei en 2 Juni. Inlichtingen O. Snyder. Donderdag 14 Jnni. Wissenkerke. Direotiekeet 10 n.: het maken van werken tot verdediging van den oever tussohen de peilraaien XV en XVII Mn de waterkeerhig van den oalamitensen Anna FWavpolder, Raming le pero. f 36.229.93', 2e pero. f 36.188.66. Aanwijzing 7 en 11 Jnni. Inlichtingen G. L. v. d. Hejjde. Algemeen Uverzioht. gft ia ala men leest vat helen voorvalt, bijna niet te gelooven dat wat voor omstreeks 10 jaar ia geschied. In 1889 het ruwe optre den van Engeland tegen Portugal, om dit land te dwingen het Shiregebied op Afrika's Oost kust af te staan; en om aau deze eischen kracht by te zetten werd zelfs een eikader belast naar Lissabon een ultimatum over te brengen. Twee jaar later, in 1891, bet Manieo-eonfliet dat al weer uitliep op vlootdemonstratie, dit maal naar de Pucgwe, en natnuriyk gevolgd door een nienwe beroving van Portugal door de Chartered Company, welke ia die dagen het eerst de asndacht trok als de meest onzede lijke maatschappij die bekend was, en die dezen naam in bet volgende deeennium schit terend heeft gehandhaafd, door aldoor maar te rooven en te doen moorden. Wie de herinnering heeft aan die dagen, wie de huichelachtige methode der Engeischen kent, die o. a. hun aanspraken grond den op het feit dat de eerste zendelin gen in die streek Eugelsohen waren; wie zich de toenmalige ontroering in Portugal herinnert, die moet wel verbaasd staan by wat nn voorvalt. Ter eere van de aankomst der yeomanry te Beira heeft de Portugeesohe gouverneur aldaar een diner gegeven en daarby den En- gelachen geluk gewenicht met de groote uit barsting van geestdrift onder hnn volk en de prachtige eenheid van het Angelsaksische ras. Portugal verheugt zich, zeide by, met zyn ouden bondgenoot daarover, aangezien het sterker worden van oen vriend het sterker worden van ons self ia. Inderdaad Portugal moet wel alle gevoel van eigenwaarde, en elk begrip van vader landliefde hebben verloren, als uit officinale mond snlke woorden klinken. Want waariyk, wy zonden de vernedering, die Portugal van Engeland onderging byna nog erger noemen dan de alag, dien de Unie aan de Vereenigde Staten toebracht. En 't ia niet alleen in dit afgelegen plaataje dat men zoo vriendeiyk is. In de Cortes werd Woensdag gesproken over de jongste inbeslagnemingen te Lorenzo Marqnes. De miniater erkende, dat een groote hoeveelheid eetwaren, die klaarbiykeiyk voor een der oorlogvoerende partijen bestemd waren, tot nader order ayn opgebonden. Te verklaren dat al die goederen contrabande zyn, gaat niet aan dat zyn ty slechts in byzondere gevallen, zoo zeide de minister, wiens woorden vry vertaald beteekenenHet is wel geen contra bande, maar Engeland gelast ons ze toch niet door te laten. De hoop dat het Portngeeaohe volk eindeiyk aal ontwaken, en een zoo antinationale regee ring cal wegjagen, is niet groot. Maar toch is er voor koning Carol en diens ministers dubbele reden tot voorzichtigheid, nn ook de toestand in het grootere deel van bet Iberische schiereiland nog zooveel te wenschen last. Da juiste toestand ia natnnriyk onbekend, daar de regeering te Madrid, evenals alle zwakke besturen, de censuur eeu heeriyk middel vindt om de waarheid te verbergen. Wel komen er nn berichten van de Spaan- ache grens, maar men weet hetdat middel wordt wel eens meer te baat genomen, om sensatie-nieuwtjes een ernstig karakter te geven. Ditmaal is het de correspondent van de New-York Heralddie den toestand zeer on gunstig aohildert. O. a. deelt by mede wat een der bestuursleden van de veel besproken nationale vereeniging hem vertelde. Deze meende, dat het nar van de kleine hervormin gen voorhy was, en dat een groote politieke hervorming noodig werd. De nationale vereeniging zal den stryd niet opgeven. Zy zsl volhouden, te meer omdat zy weet dat het land ryp ia voor een omwenteling. B|j deze ontegenzeggelijke ernstige moeilijk heden komt nu nog de Catalonische beweging, het streven naar autonomie, dat de reeds zoo opgewonden gemoederen nog meer verhit. Beknopte Mededeelingen, Voor de verkiezingen te Brussel zijn 11, te Antwerpen 8 oandidateniysten ingediend. Er ia volgens het H. v. A. sprake om die der vrye socialisten en die der neringdoenden, wegens een informaliteit, ongeldig te verklaren. Te Namen heeft een der eandidateu vergeten de iy&t te teekenen, hetgeen ook van invloed op de geldigheid zyner oandidatnnr is. De krygsraad te Nantes heeft een kor poraal vry gesproken, die in een militaire gevangenis van een gevangene een slag met een kruik kreeg en toen den man doodschoot. Het arbeideraayndioaat te Le Creuzot heeft de direotie der fabrieken herinnerd aan haar belofte geen weerwraak te nemen over de werkstaking en wijst op het aan ongeveer 100 leden van het syndicaat verleend ontalag. Alweer een biesohheid van Keizer Wilhelm! Als zyn vertegenwoordiger by den doop van het jonge printje van York wees by aan prins Albreobt, alzoo den zoon van een Nederlandaohe prinses. 'C Ia bepaald aardig bedacht In den Rijksdag heeft Woensdag een piquant debat plaata gehad over een bedrag van 40.000 M._voor Rykanitgaven, tydena de reis van den keizer naar het Oosten. De sociaal-democraat Singer toonde op onweder- legbsre wijze aan, dat bet niet in den baak waa, maar,de regeering betoogde op niet minder klemmende gronden, dat het toch niet aanging alles door den koning van Pruisen te laten betalen, 't Wordt tyd deze zaak eens voor goed tot een oplossing te brengen en de repre- aenaatie van het Rgk uit den Ryksdag mogeiyk te maken. De Bijkadag heeft na tweede lezing het geheele wetsontwerp aangaande de verzekering tegen ongelukken op see afgedaan. De veroordeelde Servische ond-miBister Tanschanowitich is ernstig siek osar,betga«t- buis overgebracht. Hoewel het bestuur van den Congostaat geeu mededeeling heeft ontvangen over het conflict met Duitaohland, is toch in de Belgi sche pers eenige aarzeling niet te miskennen. De berichten van de Goudkust biyven zorgelijk luiden. Coomaaaie houdt het nog, maar men krijgt er gebrek aan voedsel. Volgens sommige berichten heeft de En- gelsche gouverneur van Coomassi de vol gende welsprekende redevoering gehouden tegen de oproerige Asbanti's. „Gy zi)t nu vier jaren onder de nieuwe (Engelaohe) regeering geweest, en zult moeten toegaven, dat het u onder die regeering wei gaat eu gy een vry volk zyt en mensoben- offera afgeiehaft zyn. Prempeh (de vroegere koning) zal dit land nooit wederzien. Wij weten, dat gy hem tweemaal geld over land hebt toegezonden. Ala dat zoo voortging, zouden wy hem op een andere plaata moeten brengen, waar gy hem niet bereiken kunt. Gy weet, dat volgens krygsgebruik de ver slagen party de kosten betalen moet. In 1874 werden 50.000 ons goud van u geöiacbt, de kosten der expeditie. Ik wil niet zeggen, dat gy de geheele som betalen moet, maar ten minste een deel ervan Waar is de gou den troon? Waarom zit ik nn niet op den gouden troon? Ben ik dan uw koning niet Maar of wy den gouden troon hebben of niet, wy hebbeu de macht t" Inderdaad, de speeob is wal vermakeiyk. Engeland'a onweerataanbaren drang om andere volken ten zege te zyn, ziet men ook hier weer onder woorden gebracht. Maar welsprekender is de vraag naar den gouden troon, waar gondglans toch de oogen der Engelaohe politiek verblindt. Ea wèl mag de gonvernenr vragen waarom hy niet op dien gonden troon zit, terwijl by in Coomassi door de Aihanti's belegerd wordt* Herhaaldelijk hebben wy den laataten tyd melding gemaakt van de Amerikaansch- Doitscbe kwestie in Zuid Amerika. Het jong ste bericht hield in, dat de Amerikaanaobe regeering door haar conanls in Znid-Amerika een onderzoek doet instellen naar vreemde nederzettingen. Hetscbynt werkeiyb, dat men hier staat vodr een nieuwen vorm der uitlan- derakwestie. In verschillende deelen van Zuid-Amerika vindt men Duitaohe nederzettingen en daar worden de Daitsche taal en Dnitaohe zeden en gewoonten bestendigd, het zyn al te gader Duitsche ryken in het kleio. Dat hierin een groot gevaar voor bedoelde Zuid-Amerikaanache Staten ligt, gelooven wy niet er bestaat in dit opzioht een ken merkend verschil tnaachen de Êogelaohe en de Duitsche natuur, wijl de laatste zich veel eerder van het vaderland afsoheidt dan de eerste. En niemand die zal ontkennen, of de keizer draagt er het meeste toe by, de Dnitaohera in den vreemde afkeerig te maken van de Daitsohe politiek. Te Sun Francisco heeft men een dyna miet aanslag gepleegd op het Portugeesohe consulaat. De schade is aanzienlijk. De oorlog in Zuid-Afrika. Nn het Daily Jfistfberioht in zyn geheel voor ons ligt, kannen wy niet anders dan zeer ernstig twijfelen aan de waarheid van de capitulatie van Mafeking. Er staat niet dat te Pretoria de zegtyding was aange plakt, wel dat te Lorenco Marqnes aange komen perionen dat verhaalden, en zoo blijft allea voor rekening van den correspondent, die, geiyk meer van zyn collega's, een by zondere liefhebbers heeft, officieel® Boeren- berichten te verzinnes, teneinde dan de Boeren voor leugenaars te kunnen uitmaken. UIT NATAL. Het volgende lystje van Bullets telegrammen geeft eenig inzicht in den loop der jongste operaties in Natal. „Zondag. Vrydag trok ik de derde oava- lerie-brigade, tweede divisie en artillerie oamen by de Zondagsrivier-drift op den weg naar Helpmekaar en gaf kolonel Bethune last om met zyn bereden inf., de Umvoti Rifles en de lichte inf. op Greytown aan te rukken. Zaterdag trokken zy naar Wasohbank, ko lonel Bethune naar Pomeroy en generaal Hildyard, van Elandslaagte uit, bezette den Indoda-berg. De derde cavalerie brigade bezette de hen-: vela aan weerazyden van den hoofdweg en ko lonel Bethune viel van af Pomeroy aan lange drie zyden. De Boeren verlieten snei hnn posities en bezetten de heuvelrjj in front van Helpme kaar, vanwaar ik hen morgen hoop te ver- dryven, daar velen zyn weggetrokken. Wy hadden slechts weinige gewonden by het bezetten van den berg. Ik trek morgen naar Boith, generaal Hil dyard naar Weasel's Nek. Ons verlies is, denk ik, gering." „Maandag. De Boeren hebben gedurende den nacht Helpmekaar Nek ontrnimd en lieten duizend man tegenover ons staan. Dezen hebben wy gedurende den dag terug gedrongen, betgeen onder groote moeiiykheden geschiedde, daar zy al het gras in brand staken en daar de wind ongunstig voor ons was konden wy nanweiyks zien. Ik liet de infanterie stil honden, die zeer goed marcheerde door den heeten rook heen, op Beith aan. De cavalerie is ons vooruit. Wy hebben eenige gevangenen genomen. Ons verlies is gering." Kemps Hoeve, Dinsdagavond. Dnnde- nsld berioht dat by de Boeren gisterenavond verdreef nit de nabyheid van Znralinden waar de hoofdmacht een sterke stelling besettemet drie groote kanonnen. Voor een flankbewe ging bevreesd, trokken zy terug. Dundonsld hield toen stil. Hy bad meer dan 60 K. M. afgelegd gedurende den dag in eea streek, waar absoluut geen water was en waar men voortdurend door den dichten rook moest rijden. De Boeren, die by Helpmekaar 2000 man telden, zyn teruggetrokken naar van Jonders pas, waar 8000 hunner in stelling waren. Wy trekken heden naar Dundee. Generaal Hildyard beeft Weasel's Nek bezet en repa reert den spoorweg." „Dnndee. Dinsdagmiddag. - Wij hebben Dncdee bezet. Ongeveer 2500 Boeren zyn naar Glencoe teruggetrokken, waar xy den trein namen. Hun wagens zyn gisteren weggevoerd langB de Jagers Drift en den weg naar Dannhauser. De Kaffers zeiden, dat zy naar Laing's Nek gingen. De huizen in Dundee zyn beschadigdalles is weggehaald. De Navigationmyn is intact. Van de Dundee-mynen zyn alle machines vernield. Natnuriyk dat er druk wordt gesproken over de vraag wat Bulier nu zal doen. In Noordeiyke riohting op te rukken biedt, met het oog op het terrein, groote bezwaren en daarom vermoedt men, dat hy ia Oostelijke riohting zal gaan, om de Buffalorivier over te trekken en zoo Transvaal binnen te rukken* DE AFVAL DER VRIJSTATERS. De reeds meer door ons aangehaalde Afri kaander oorrespondent van het Hbld. geeft nu een brief over den toestand in den Vry- staat en over het Ver engeischen van een deel der bevolking. Het jongere geslacht, zegt by, kent de waarde niet van het goed, waarvoor het nooit beeft geleden, dat het nooit heeft gemist. Opgevoed in betrehkeiyke weelde, doortrokken van Britsche denkbeelden, gewend aan een lui en gemakkelijk leven, gevoelden zy zieh meer aangetrokken tot het Britsche volk dan tot de ruwere, meer patriarchale bloedverwanten over de Vaal. Had men hun echter verweten, dat se EngelscbgeBind waren, dan souden zy ver ontwaardigd hebben ontkend, want rij waren onbewust afgedwaald en wisten niet hoever ze reeds waren. De Jameson-invai heeft hen slechts voor korten tyd wakker geschud, hetgeen biykt uit bet feit, dat de heer Fraser, de verkozen leider van dit geslacht, er byna in slaagde in den Volksraad het verdrag met Transvaal te doen vallen. Het was aan de welsprekenheid van president Steyn en aan bet vertrouwen, dat hy byoa algemeen ge niet, te danken, dat de voorgestelde Unie werd goedgekeurd. Toen eindeiyk de oorlog uitbrak, volgden veie jongeren sleohts met tegenzin de roepstem van de eer. Zy waren weinig geneigd een aangenaam tebnis te verwisselen voor een leven van ontberingen, om te vechten voor een land, dat wel nauw aan hen verbonden is door banden van bloed verwantschap, maar waarvan zy tot op zekere hoogte vervreemd zyn en op welks ongekenden voorspoed zy wel een weinig jaloarsoh waren. Bovendien had hnn Engelaohe literatuur beu doordrongen van het besef van de onoverwinneiykheid der Britsche wapenen en de onweerstaanbare macht van het Britsche rijk. Maar het oudere geslacht greep naar de ge weren, en de jongeren moesten om der gehoor zaamheid wille het voorbeeld volgen. Dochzy deden het geenszins van ganseher harte, wat spoedig nit hun daden bleek. Ik herinner sleohts aan het wegloopen van het Winbnrg- commando in het geveoht aan de Modderrivier (28 Nov.) dat de vruchten van de overwinning der Boeren verloren deed gaan en den Engei schen gelegenheid gaf zonder een schot te lossen de stellingen te bezetten, waartegen zy den vorigen dag zoo gedacht het hoofd hadden gestooten. Zoolang de Transvaslscbe legers zegevierend waren, werden deze lauwwarme patriotten aan gestoken door de algemeene geestdrift. Doch toen de nederlagen kwamen en Cronjé zich overgaf, kwamen de onwil en de vrees by hen in dubbele mate terug. Bovendien werden hun hoeven bezet en verwoest door ruwe soldaten, hnn vrouwen en kinderen beleedigd en ver jaagd, terwijl ty hnn geen besoherming kon don verleenen. Is het dan te verwonderen, dat se, aange lokt door Britsche beloften en vervuld van vrees voor bet lot van hun dierbaren, een zaak verlieten die sleohts ten halve hun sym pathie had? Vandaas de vele gevangenen, in den iaatsten tyd door de Engeliohen genomen, en de tallooze overgaaf van mannen en Mansers, het verlaten van sterke stellingen. Want hoe kan een generaal een stelling, al is ze nog zoo sterk, met hoop op suceèi verdedigen, wanneer hy niet overtuigd is, dat elk der ver dedigers zoo noodig op zyn post zal sterven? Maar men mag der Zuid-Afrikaansche Repu bliek gelnkwenschen met da schifting der strydkrachten. Aan de Vaalrivier moet het „Shiboleth" nn worden gesproken. Wie van de Vrij statera deze rivier overtrekt, mag wor den beschouwd als de ware broeder, die zyn leven veil heeft voor de heilige zaak van het recht en de gerechtigheid. En wat de Trans- vaalsohe troepen in getalsterkte verliezen, zullen zy winnen in betrouwbaarheid en een heid van doel. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Voor de tweede maal in enkele dagen zendt Roberts een verbaal van verraad, door dien een Engelsohe patrouille weid beschoten in de nabyheid van een hnis, waarop de witte vlag wapperde. Een officier en twee man werden gekwetst en evenveel werden door de Boeren gevangen. De eigenaar der hoeve be weert met den dood te zyn bedreigd ala hy niet medewerkte. Den Engeliohen die over Beira trekken, gaat het niet voor den wind. Het veraohil in ■poorwydte biedt grooter moeiiykheden, dan men wel meende, terwjjl mensehen en paarden vwl van stekte te i|den hebben. De gezondheidstoestand onder het Ea- gelsche leger te Bloemfontein iaat veel te wensoheD. Verschillende officieren moeten worden teruggezonden. Hot ministerie van Oorlog geeft êe volgende ïyst der totale verliezen, sedert den aanvang van den oorlog geleden t in het ge vecht gedood 224 offleieren en 2.098 minderen, aan hunne wonden gestorven 58 off. en 513 mind., vermist en gevangen (behalve zy die later ontdekt zyn) 168 off. en 4.291 mind., tengevolge van ziekte overleden 75 off. en 2.417 mind., door ongevallen omgekomen 54 mind., invalide naar hnis gezonden 480 off. en 8421 mind. Hetgeen te samen 1.005 off. en 17.794 mind, is, zoodat de totale verliezen (behalve zy, die ziek en gewond in de Britsche hospitalen in Zuid-Afrika liggen) 18,799 man bedragen. Dat is ongeveer zooveel als de geheele be volking van Middelburg. Fischer heeft zich te New-York uitgelaten over de jongste overwinnings berichten van Roberts. H|j zeide, dat hy zich door die berichten heel niet van de wys iaat brengen. By leest tussohen de regels der Eogelscbe telegrammen door, dat de Boeren vechten zullen tot hnn onafhankelijkheid verzekerd is. Da New-York Journal heeft een aantal voorname Europeanen om een telegram voor de Bosren-deput&tie gevraagd. De heer Yan Naamen van Eemues, de voorzitter der Eerste Kamer, seinde„Nederlands vaste overtoigiDg is, dat gy door het groote volk der Veree nigde Staten gerechtigheid, vrgheid en ouaf- hankeiykheid knut verwerven. Drie senatoren, drie kamerleden en een aantal burgers gaan Donderdag van Washington naar New-York om de gedelegeerden te halen, die Vrydagnamiddag daar zuilen aankomen. De Boerengezanten zullen Zaterdag Mc Kihley bezoeken. Zondagavond is er een groote meeting in de Opera, waar de Boeren, verschillende senatoren en kamerleden het woord zullen voeren. President Krnger seinde aan de gedelegeer den: „Mogen recht en rechtvaardigheid met u zyn." De World Herald van Omaha meldt Den 12den Maart verliet het Deensche stoomschip Polaretjernenkapitein Cslliaen, met een groote Transvaalache vlag in top de haven van Brooklyn. By aankomst te Norfolk ontmoette het de Amerikaansche stoomboot Old Dominion, waar op zich de höeren Smith van Michigan, lid van het congres, en George W. van Siolen, van New-York bevonden. Deze zonden in de stad het woord voeren op een groote meeting, door de plaatseiykeafdeeling van the National Boer Relief Bund op touw gezet. Niet zoodra kwam de Deen in zioht, of de kapitein van de Old Dominion, ook een warm Boerenvriend, liet op verzoek van den heer Smith bijdraaien m salueerde daarop met de Amerikaansohe kleuren de vlag van de Trans vaal, die de Deen in top voerde. Een Britseh kapitein, die van dezen groet getnige was, kon zijn spyt niet verkroppen en zond by den Britseüen gezant te Washington een klacht in. Daze wendde zich tot het departement van staat, doch zag zyn klacht afgewezen, op grond dat een koopvaar dij kapi- tein gerechtigd is, ai wat hem goed dankt met zyn vlag te salueeren en elke vlag te hysohen, die hy maar wil. Intussohea was kapitein Gallissen, die de vlag der dapperen van Zuid-Afrika openiyk op zee vertoond had, de held van den dag te Norfolk. De Eogelaohe blades maken zich en niet ten onrechte vrooiyk over het verbaal, dat het driemanschap een Amerikaanech pro- teotoraat of aansluiting by de Uoia zal vragen. Natnnriyk dat het gemakkeiyk is zich vrooiyk te maken over snik een zelf verzonnen lengen. De Portngeesche regeering spreekt oificieel tegen, dat haar consul te Pretoria vandaar verwijderd is. Chamberlain heeft in een toespraak te Birmingham beweerd dat het Stop the War comité door de Boeren wordt gesubsidieerd. De iècle haalt het vleiend oordeel aan van het Journal des Economises over de artikelen van Yves Gayot tegen de Boereu. Daarin deze merkwaardige woorden: „Wy bepalen er ona toe te wijten op het zonder linge feit, dat het sncces der Eugelscben onveranderlijk tot gevolg had, dat de mijn- waarden stegen en dat een overwinning der Boeren ze deed dalen," Is dat een fait sin gulier? Ons dunkt het een bewijs te meer dat de oorlog een kapitalisten oorlog is. RECLAMES. 40 cent per regel. Het is voldoende een brief kaart aan bet „Uötel de la Médecine Nouvelle", (16e jaar gang) 19 roe de Lisbonne, Parijs te zenden, om gratis en franco, eene geïllustreer de Holiandsche Brochure ce zenden, welke de compleete inliohtingen bevat voor de ra dicale en sekere geneging door ,U,ÏÏS»W....48 vit.Urtinoha behandeliugen, van alle chronische, nieuwe en verouderde riekten, nenrasthénie, borst-, maag-, lever-, blaas-, nier- en huidziekten, verlamming, jicht, raikerziekte, zwasriyvigheid, kanker, gezwel len, enz. De Médecine Nouvelle, de belang- rykste geneeskundige inrichting van Frankryk wordt bestuurd door de Doctoren Péradon en Dnmas der Geneeskundige Faculteit te Parys. Oe consultaties in alle talen worden gratie gegeven.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3