BUITENLAND, De heer uit Dordrecht, die dezer dagen, na uit Tiel te rijn vertrokken, vermist werd, ii in krankzinnigen toeitand zwervende aan getroffen in de Bommelerwaard en naar zijne familie teruggebracht.. Te Groningen ia een student door een ongelukkig toeval te water geraakt en leven loos uit het Sohuitendiep opgehaald. Waarschijnlijk tengevolge van onvoor zichtigheid der kinderen met vnur of inoifers, ii te Aasen brand ontstaan in het hnia van een arbeider. De vrouw was even b| een buurvrouw, en vier kinderen waren thuia. De oudate twee wisten zich te redden, maar een Jongetje van 2Va jaar en een meiaje van 8 maanden kwamen in het vuur om. De met riet gedekte woning atond in een oogenblik in volle vlam en was spoedig geheel verteerd. Een vijftal geiten en de inboedel verbrandden. Niets was geassureerd, zoodat de bewoners alles hebben verloren. Te Venloo is Zondag j.l. een 2e luit. der huzaren door het schrikken van zijn paard in een vrij diepe moddersloot terecht gekomen. Gelukkig werd het ongeval gezien door eenige personen, die dadelijk toeschoten. Het kostte echter veel moeite den officier uit zijn benarde positie te redden en toen men daarin eindelek slaagde, bleek hg inwendig gekneusd te zijn. Ook het paard werd gered. De vrouw van den vermoorden mau te Gorinohem ia gevankelijk naar Dordrecht ver voerd. Zy blijft echter ontkennen den moord gepleegd te hebben en zegt dat haar man in beschonken toestand tbnia kwam, met het groote kaasmes schermde en daarna met zyn rug op het mes gevallen is. Het dochtertje van 13 jaren was thuis en zal wel als getuige kunnen optreden. De woud was slechts klein, doch het bloed verlies zóo groot dat de dood onmiddellijk geconstateerd is. Een 2-jarig kind van een landbouwer te De Bilt geraakte in een onbewaakt oogenblik te water. Toen men het kind miste werd er gezocht en vond men het nabij de woning levenloos in een sloot liggen. De atiohters van de Société des Tramways neerlandais (HaarÜam—Alkmaar) zijn in tweede instantie slechter afgekomen dan de eerste maal, toen zij werden vrijgesproken. Het hot te Brussel heeft Bonheur twee jaar gevange nisstraf opgelegd, met bevel tot onmiddeliyke aanhouding. Sohaek en Lubele kregen reap. 6 en 7 maanden. Te Antwerpen hqeft het praatje geloopen, dat daar een Nederlandsoh oorlogsschip zou komen, meteen buitengewoon gezantschap van ons hof, belast aan koning Leopold het aanstaande huwelijk van onze koningin mede te dealen. Indien w|j op dit gerucht wijzen, is het niet om de dwaasheid er vau, maar wel om het volgende Tot vópr een half jaar was een verloving van koningin Wilhelmina in de huitenlandsche pers een voortdurende bron van praatjes. Maar sedert het uitbreken van den oorlog zijn deze alle verstomd, alsof men zelf begrijpt dat het nu daar voor de tijd niet is. Majoor Lotbaire, die naar het heet een groot aandeel heelt in de Gongogruwelen, is te Antwerpen teruggekeerd. Gelijk men zich wellioht herinneren zai, was deze officier vóór eenige jaren de held van een ander drama: een vervolging wegens een verbroken verloving. In de Belgische provincie Luxemburg hadden een tweetal branden plaats. In een eikenhakbosoh te Wibriu ontdekte men brand, die na veel moeite gebluscht werd. Later vond men het lijk van een herder, die in de vlammen was omgekomen. 1?e Les Tailles kwamen by een brand een l&Otal sohapen omde dieren stikten in den rook of verbrandden. Van beide branden is de oorzaak onbekend. De veelbesproken zestienjarige Ameri- kaanache jongen James Francis Smith reist niet alleen. Hij is, op zijn tocht naar Paul Eruger, vergezeld van een der redacteuren der Philadelphia Nort American, het blad, waarvan het idee ie uitgegaan en dat al de kosten der reis betaalt. Het geheel blijkt dus voor die eouraot eene reclame te zyn. Eeu verslaggever van de DSbats beeft te Par|ja Smith geïnterviewd. Hij zegt, dat de 29.000 schoolj ongeus, die de boodschap aan president Krnger onderteekenden, gemakkeiyk nog veel grooter in aantal hadden kunnen zijn als de vrienden van den Transvaal tijd hadden gehad om bun tegenstanders te verslaan. Zoo had de schoolraad gedreigd alle jongens weg te zenden die bet stuk op school ondertee kenden, maar dit had enkel tengevolge, dat de lij aten by banketbakkers en in andere winkels werden neergelegd. Smith en de journalist zouden zich te Napels inschepen aan boord van een Duitsche stoomboot naar Loten o Marques. Voor eenogen tijd werden te Botterdam proeven genomen met een door een ingezetene van Schiedam uitgevonden toestel, dat de „juffrouw van de telefoon" overbodig maakt, en den abonsé's zeiven gelegenheid geeft de aansluiting met anderen tot stand tebrengeD, Thans worden ook te Parijs met een soort gelijke uitvinding proeven genomen. Het huweiyk van prinses Elizabeth van Waldeek zal o. a. ook door den koning en de koningin van Wurtenburg worden bijgewoond. De eerste vrouw van den koning was, geiyk men wellicht weet, een zuster van de bruid. Een olerioaal blad ia het Oberland had den Bybel een godslasterlijk beek genoemd. Da uitgever werd deswege vervolgd wegens Qroben ünfungen in eerste instantie veroor deeld; de hoogere rechter sprak hem vry, terwijl de hoogste rechter ten slotte het vry sprekend vonnis bevestigde. Tusacheu Gharkow en Odessa is in een coupé le kl. eeu onderwijzeres vermoord. Het iyk toonde vjjf dolksteken in den rug. Vit den toestand van de bagage valt af te leiden, dat het niet om roof te doen was. Ook op Madagascar zyn de laatste tyden nieuwe goudmijnen ontdekt. Geen wonder dat enkelen zieh reeds bezorgd maken voor een overproductie; eu dat terwyi zoo rijke mijnen als in de Nederlandiohe koloniën nog niet eens ontgonnen worden. Verkoopingen enz. Door den notaris L. A. Paardekooper Overman werd heden te Hoedekenskerhe in het openbaar verkocht een kapitale hof stede iu Haverboek onder Hoedekenskerhe met daarby behoorende grootendeels tiendvr|je bouw- eu weilanden tezamen groot38.50.00h. voor f 43.310. Door het bestuur der waterkeerïng van den calamiteusen A?w»«polder werd heden in het gemeentehuis te Gortgene aanbesteed het herstel, de vernieuwing eu het onderhoud tot 30 April 1901 van de aarde-, kram-, rys- ea Bteenglooiing werken van genoemden polder. Minste inBchryver was de heer C. Boüer voor f 1730. Te Gr o e de zyn Diusdag in het logement De drie Koningen door de notarissen H. G. Hammaoher, aldaar, en L. Nève, te Gent in het openbaar verkocht de vaste goederen een hofstede op en met 21.7500 hectaren of 54 gem. 26'/t r. erf, tuin, boomgaard, weide en bouwland, in de gemeente Groede, watering Qroedenabij den Barendyk, in paoht by Antb, Hoste Jr., tot Mei/Oot. 1805, aan A. Hoste Az. landbouwer te Groede voor f 14.465, benevens f 1725 voor houtgewas; 2.6340 h. erf, bouwland en twee arbeiders woningen, aan P. Lueieer, herbergier te Oost burg, voor f 2545, c. 6 heet. 95 a. (15 gem. 213 r.) bouwland in de gemeente Groede, Heerewpolder, water schap Baarzande, in paoht by Abr. Lombaard, tot Oet. 1901, verdeeld in 2 koopen, aan A. Lombaard, landbouwor te Groede, voor f6810, Alles benevens 8 percent onkosten. Door den notaris J. M. de Graaff te A a r- d e n b u r g werd Dinsdag aldaar in de herberg Den Hollander in het openbaar te koop ge presenteerdeene boerdery in den Isabella- polder te Aardenburg, groot 20.76.60 b. en een nieuw woonhuis daarnaast iu den Pas polder te Siuis, groot 3.31.80 h. Op den 3en Mei e. zal een nadere veiling plaste hebben. Gemeenteraad van Middelburg Vergadering van heden, Woensdag, middag te 2V, uur. Voorzitter de heer jbr mr L. Sohorer, bur gemeester. Afwezig de heer Koole, wegens beroeps bezigheden. De notulen van het verhandelde in de.vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is nu de uitloting van aandee- ien in gemeenteschulden en wel van 10 ad f 500 der geconverteerde oude schuld; getrokken worden de nommers453, 43, 413, 433, 340 gesplitst, 278 gesplitst, 185, 161, 55 en 72; 6 ad f 1000 der 3 leening van f 524.000 vau 1895getrokken worden de nommers 149, 139, 422, 96, 151 en 210; 1 ad f 500 der 3l/s leening van f 35.000 van 1899; getrokken wordt nommer 22. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzer aas school H (vaoature C. W. Schout). De voordracht bestaat uit de heeren H. de Priester te Arnemuiden, M. Oasewaarde te Hoadekenskerke en J. Oaaewaarde te Ierseke. Eerstgenoemde wordt benoemd met 12 stem men. Op den heer M. Oaaewaarde waren vier stemmen uitgebracht. Vervolgens wordt voorzien in do vacature in de plaatselijke commissie van toezicht op de soholen voor lager onderwys, ontstaan ten gevolge van het bedanken als zoodanig door den heer J. A. Frederiks, door de benoeming van den heer H. de Baaf met 11 stemmen. Met den benoemde is aanbevolen de heer J. A. Butner, op wien 1 stem wordt uitgebracht. Op den heer De Veer vereenigen zich vier stemmen. Vóór tot deze benoeming werd overgegaan, vroeg de heer Wisboom waarom by de samen stelling dezer commissie geen rekening is ge houden met personen van versehillende rich ting. Hij zou gaarue zien dat ook op personen werd gelet, die zich ook zouden bezighouden met den geeBt der kinderen, byvoorbeeld een goed bekend predikant. Hij zou den leden willen aanbevelen te stem. men op den heer G. W. A. de Veer. De voorzitter wjjst er op, dat het hier eene aanbeveling geldt en dat d8 leden vry zijn daar buiten te gaan. Thans wordt mededeeling gedaan van in gekomen stukken. Daaronder behoort een schrijven van het comité voor eene tramverbinding Middelburg- Domburg, houdende bericht dat tegen de voorwaarden, aan de concessie verbonden, geen bezwaar bestaat en de concessie wordt aanvaard. Verder wordt den raad dank gezegd voor het toegezegd subsidie. Dit schrgven wordt voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen bericht van de famili® van het overiyden van den heer J. Hogerland in leven hoofd van school A. Ook dit schrijven wordt aangenomen voor kennisgeving. De voorzitter zegt alvorens dat het onder- wy» in 't algemeen en dat Mn do genoemde school in het by zonder een groot verlies heeft geleden door het overiyden van dezen yverigen, degeiyken ambtenaar. Zijn herinnering zal zeker iu dankbaar aan denken blijven by de leden van den raad. (Applaus). Van bet comité om te trachten een panBio- neeriug te verkrijgen voor oude, zieke en gebrekkige vroedvrouwen iu Nederland is eeu verzoek ontvangen om steuu door toezegging eener jaariyksche bijdrage. Dit stuk wordt, als zgnde ongezegeld, ter zyde gelegd. Van W. F. Mei] boom was een verzoek inge komen om verbetering iu den waterafvoer in het Amemuidsche voetpad. Aangezien nadat dit verzoek was ingekomen een syphon is geplaatst, heeft hy dit verzoek weder ingetrokken. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. (Zie verder het bijvoegsel.) LAATSTE BERICHTEN, Akte-examens in Zeeland. Heden werden geëxamineerd 6 maunoiyke eandidaten. Geslaagd zyn allen en wel de heerenB. J. Kerpeateija, uit Zierikzee, W. J. Heule, uit Ouwerkerk, W. P. E. vau Bendegom, uit Nieu- werkerk, G. P. Ameiunxen, uit Sas van Gent J. Andriessea, uit Viissingen, en A. A. C. van den Berg, uit Axel. Vrjje- eu ordeoefen ing en der gymnastiek. Daarvoor slaagden 3 eandidaten, nl. de heerenH. Zanen, uit Middelburg, A. Coumou uit Zierikzee en Joh. Vy verberg uit Ooster- land. Afgewezen werd 1 oandidaat. In de heden middag te Middelburg gehouden raadsvergadering is benoemd tot onderwyzer aan schooi H (vaoature Schout) de heer H. de Priester te Aruemuideu met 12 stemmen tegeu 4 op den heer M. Ossewaarde. Zierikzee. Heden middag werd alhier een openbare les in de ambachtsschool gehouden, waarna aan negen leerlingen het diploma werd uitgereikt en wel aan W. de Ëruyne en M. Hendrikse voor het timmeren; E. Verbeke, J. KoevoetB, A. Freeke en L. J. J. Breaa voor het smeden, welk viertal is geplaatst by de Botterdameche Tramwegmaatschappijen aan D. Adriaanse, H. Taber&ée en J. den Dekker voor het schilderen. Aan 2 leerlingen (1 timmerman en 1 smid) kon geen diploma van de ambachtsschool wor den uitgereikt, daar zij niet in het bezit waren van een getuigschrift van de burgeravondschool. Rotterdam. Door de reobtbank is heden middag het faillissement uitgesproken van de firma Le Gras en Haspels. Curator is de heer mr Th. Reepmaker. "s Cravonhage, Het hoofdbestuur van volksonderwijs heeft voor de tegen 5 Juni te Amsterdam belegde algemeene vergadering, naar aanleiding der aanneming van de wet op den leerplicht, een motie voorgesteld, waarin dank en holde wordt gebracht aan den minister Goeman Borgesius voor dezen bescheiden stap op den weg naar voldoend ontwikkelend volks- onderwys, maar tevens aio gebiedende plicht wordt aangegeven te streven naar verplicht herhalingsonderwys, verbod van allen kinder arbeid en verplichting der overheid tot klesding en voeding van behoeftige schoolkinderen. Amsterdam. H. M. de koningin verleende heden audiëntie aan meer dan 1000 personen, waarvan het meerendeel bestond nit militairen, officieren van leger, vloot en sehnttery. Ver der de commissarissen der koningin in de verschillende provinciënleden van Ged. en Provinciale staten in Noord-Holland, leden der Eerste en Tweede kamerzeer vele leden der rechterüjke machtprofessoren, burgemeesters, predikanten en verschillende deputatiën van kunst- of wetenschappelijke collegiën. Ook de leden van den Amaterdamsohen ge meenteraad maakte hunne opwachting met den burgemeester aan het hoofd, die H. M. weder een kort overzicht gaf van hetgeen, in het afgeloopen jaar goedo was tot stand gebracht, en waarover H. M. hare ingenomenheid te kennen gaf. Terwyi de koningin de audiëntie verleende, bezocht de koningin-moeder de kraatn-inrieh- ting van het Wilhelmina- of buitengasthuie. H. M. werd ontvangen door dr Juda, voorzit ter der oommissie van toezioht, die aan de vorstin prof. H. Treuh en de beide assistenten voorstelde. By het binnentreden der ontvangstkamer waren de meeste leden der commissie van toezioht, de directenr en de directrice ook daar tegenwoordig, om aan H. M. te worden voor gesteld. Hier werd der doorluchtige bezoekster een bouquet aangeboden. Aan de patiënten liet H. M. bloemen aan bieden. De koningin moeder bezocht vervolgens de schilderyen-tentoonsteliing iu Arti en verleende van half twaalf tot half een ten paleize mede audiëntie aan militaire en civiele autoriteiten. Morgen bezoekt koningin Emma het kinder ziekenhuis iu de Sarphatistraat. Door beide koninginnen werd hedenmiddag een rytoer gemaakt door een groot deel der stad, o. a. den Jordaan. Te zeven nar is er diner, waartoe genoodigd zyn, behalve de vier dageiyksche gasten, de leden van Ged. Staten van Noord-Holland met den griffier. Hflaseru, 24 April 10 uur 'a avonds. De Engelsehen ontzettingskolonue uit het Noorden is nog niet in het zicht. De Boeren bieden aan Hart en Brabant een krachtigen tegenstand. Het gerucht loopt dat Olivier met 1500 Boeren zich gereed maakt om de koloune van generaal Hart in den rug aan te vallen. Uit alles biykt dat de onderstelling van Wopener's ontzet onjuist is. Boerenkamp bij Veertlenstroomen, 24 April. De Engelsehen bombardeerden ons kamp met 4 marine-kanonnen en ander geschut. De öchade waa gering. 4 burgers zyn gewond. Het vuur der Bóeren-artillerie werkt zeer juist. De verliezen der Engelaohsu zyn onbekend Lorenzo Marquez, 23 April. (Daily Mail.) De Amerikaansche ambulance in Zaterdag naar New-York teruggekeerd, wegens ontevredenheid over de ondervonden behandeling. Londen. De Standard verneemt van Boes- manskop dato 22 April dat ongeveer 2000 Boeren Zaterdag werden verslagen en van 24 April uit Bloemfontein, dat de Boeren met granaten nit twee kleine kanonnen vuurden op de vooruittrekkeude troepen naar de water werken. Aan de pomptoestellen ia geen andere schade toegebracht dan het afnemen der zuigers. Men zegt dat 3000 Boeren verschanst zyn op de heuvels iu het Zuidoosten. Yerder meldt dat blad dat de Engelsehen in het gevecht van Zondag by Bloemfontein weinig avanceerden, wegens onbekendheid met het terrein. Na 3 uur werd eenige indruk op de Boeren gemaakt. En eerst tegen de scheme ring kon, nadat een omtrekkende beweging gemaakt was, de infanterie de heuvel bestor men. De verliezen waren aan weerozyden gering. Generaal Tucker deed den volgenden ochtend met de 7e divisie een demonstratie oostwaarts van Karree-Siding. De oorlog in Zulfl-Afrlka. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland, Datnm Plaats. Voorwarpen. Information, 26y37 AprilMiddelbnrg, Sigaren, Notarishuis. 27 O. W. SonD., Inspan, Loeff. 28 Arnemuiden Huis, 'lak. 29/31 Middelburg, Schoenwerk, Notarishuis. 2 Mei Meliskerke Inspan, Loeff. 2 Middelburg, Inspan, De Vos. 2 Sofooskerke, I'immermansaffaire.ïak. 3 Middelburg, Huizen enz.. Tak. 4 j, Zontelande, Inboedel, Loeff. 4 Aagtekerke, Inspan, Tak. 6 a Zontelande, Hofttede, Tak. 7 D Zontelande, Inspan. Tak. 8 Middelburg, iLveetaris, Verhuiit. 10 Middelburg, Huizen, Verhuist. Algemeen Overzicht. „Rusland acht zich niet verplicht om een vjjaadige houding aan te nemen, en zal daarby biy ven, als de oorlog spoedig afloopt", aldus Valfrey in de Figaro. „Maar zoo voegt hy er by gala de oor log lang duurt, staan w§ er niet voor ia, dat Eogeland niet op een of anderen dag eens afleiding krygt." „Lang duurt", zoo staat het er, alsof deze oorlog al niet reeds veel te lang heeft geduurd. Niet alleen te lang voor hen wier gevoel tegen het veohten;in opstand komtniet alleen te lang voor hen die zoo verlangen naar een zegevierend einde. Maar te lang ook uit een militair oogpunt. Want weet men wel dat de oorlog in Zuid- Afrika heden net zoolang geduurd heeft als die van 1870/71? Maar in het tydaverloop van 196 dagen hadden de Duitschers zoowat alle Fransche legers verslagen jof gevangen genomen, een belangrgk deel van het grond gebied van Frankryk bezet, twee sterke vestin gen en zelfs de hoofdstad van het troteche land tot een capitulatie gedwongen. Eu Engeland Na 196 dagen ie het nog niet zoover, dat de groote opm&roch van Koberto kan beginnen. Het groote bedryf van den veldtocht moet nog aanvangen, en niemand zelfs die kan gissen wanneer het daartoe komt. En als het eindeiyk tot een opmarsch zal ko men, wat dan nog Het is waariyk om weer vol hoop te worden, als men het reeds korte- lyks vermelde stukje van Spencer Wilkinson in de Morning Post leest, waar hy wysfc op de verschillende moeielQkheden, welke generaal Boberta zal hebben te overwinnen, als hy eens werkeiyk op Pretoria aanrukt. Napoleon, zegt de achry ver, trok in 1812 de Niemen over met 442,000 man, en drie maan den later kwam hy voor Moskau met slechts 95.000. In 1810 trok Massena over de Pyreneeën met 400,000 man, en te Torras Vedras had hy er nog 45,000. In 1829 zond Rusland 100,000 man op Turksch gebied, en 20,000.kwamen te Adrianopel aan. In 1878 trokken 400,000 Bassen de Donau over, en niet meer dan 100,000 rukten op Kon- stantinopel aan. In 1870 vielen de Duifcaohers met 372,000 man in Frankryk, en 71,000 sloten Parye iu. Het groote verschil tusschcn die cyfers is gelegen in de noodz&keiykheid om troepen achter te laten tot bescherming van de wegen en voor het beleg van sommige plaatsen. Lord Boberte heeft 100.000 man samenge trokken b|j de Oranjerivier; mwr by moet 800 myien afleggen om te Pretoria te komen. De moeiiykheden van de grondsgesteldheid zyn even groot voor hem ala in 1810 voor Maseeua en in 1812 voor Napoleon. En lord Boberts moet stryden tegen een volk, dat, hoewel niet zeer talryk, sohrander en goed toegernst is voor den oorlog. Ouder die omstandigheden durft sir Spencer Wilkinson niet voorspellen, met hoeveel sol daten lord Boberts te Pretoria zou kunnen komen. Inderdaad, zulke cyfers sprekenduidelijker dan de telegrammen. En dan is er nog iets. Da Engelsehen put ten ook veel moed uit de groote dingen, die hun legers ïndertyd in Spanje hebben ge daan, en stellen zich over wat nu omgaat ge rust door de herinnering dat men toen ook, net als nu, vau die rustpozen had, die toch het eindresultaat niet bedierven. Een dor Hollandsche bladen beaamt dit volkomen, maar waagt de leuke opmerking, dat de party, die toen won, wel de Engelsehen waren maar dat dezen deatyds ongeveer dezelfde positie innamen als de Boeren nn. Zelfs een beroep op Spanje kan den Engelsehen dus niet batent Ook met z|jn andere kolonies begint Enge land last te krygen, wijl men daar niet overal diep overtuigd w van de zegeningen van het Britsohe bestuur. Met Australië komt de zaak wellicht spoedig in orde, nu Ghamberlain den premier der vjjf kolonies mededeelde, dat de regeering het denkbeeld overweegt een nieuw hooggerechtshof te vormen, waarin ook de koloniën vertegenwoordigd zullen zyn. Dat de premiers zich daarby neerleggen, ie mogelijk. Maar danbiyft het bezwaar, dat de zaak in Australië weer alle instanties moet doorloopen. Ook op Jamaica k man ontevreden. De Engelsehe euikerwetgeving was voor dese kolonie al lang een groot bezwaar en nu Guba en Porto Bioo by de Yereenigde Staten zjju ingelijfd, is de toestand er voor Jamaica niet beter op geworden. De woede keert zich tegen Gbamberlain, die in een adres aan de koningin beschuldigd wordt van schending van de politieke rechten der bevolking. Deze gaf reeds vroeger blgjk, dat zjj haar positie nat een handelsoogpunt zoo ongunstig vond onder Britsche vlag, dat zy voordeel zou zien in een aanhechting by de Vereenigde Staten. Eindelgk boezemt de toestand iu Indiëzorg in. Da hongersnood neemt daar steeds toe een commissie van drie parlementsleden, die een enquête instelde, constateerde zooveel mis bruiken en achteruitzetting van de Indische by de Europeaeche ambtenaren, dat z§ vraagt of de kolonie wellicht om deze laatsten bestaat. En nu komt zoo waar weer bericht, dat de Afridia woelig zyn dezelfde stam tegen wie Engeland nu drie jaar geleden een zoo bloedigen oorlog heeft gevoerd. Beknopte Mededeelingen. Hat debat over de Congo-gruwelen in de Belgische kamer ia Dinsdag toch voortgezet, en was vooral tegen het einde zeer woelig. Tegen 5 uur werd de beraadslaging tot heden verdaagd, waarom wg een uitvoerige bespre^ king tot morgen uitatellen. Yon floheniohe is te Parjja. Hy wordt de volgende week thuis verwacht voor de ontvangst der vreemde vorsten. Het nieuwe Engeleehe blad Daily Express bevat reeds in zyn eerste nommer een sensatie? bericht van den volgenden inhoud Engeland, Daitsohland, Oostenrijk en Italië hebben eene overeenkomst gesloten, om de. Auglo-Russisohe invloedsfeer in het verre Oosten te bepalen en om de plannen van Bus- laud in de Balkans en van Frankryk in. Marokko en Tripoli te verydeien. Dit praatje zai vermoedeiyk gijn oorsprong vinden in de samenkomst te Beriyn, waaraan juist de vier eerstgenoemde landen deelnemen. 't Wordt met den brief van keizer Wil helm aan de Daily Express bepaald gek, im mers de keizer zou dien aan een medewerker van dat blad hebben geschreven I en tevens de beste wenschen voor het succes van de Express hebben geuit. Andere Engelsche bladen nemen het sohry* ven over alsof het echt is. De hertog van Argyll, wiens dood w$j reeds meldden, io de vader van den markies van Lome, die huwde met prinses Louise, de dochter van koningin Yictoria. Er zyn eenige verschijnselen, welke er op wgzen, dat de 81 jarige koning vau Dene marken afstand zal doen van de troon. Zon der in staat te zyn te beoordeelen wat de koning voor zgn land is, gelooven wy dat alleen reeds zgn leeftijd meer dan voldoende is, om dit beBluit te rechtvaardigen. De Prniaisohe Landdag heeft Dinsdag met algemeene stemmen besloten een orediet te verleenen voor de uitzending van werk lieden, landbouwers en kunstenaars naar Parys. Op de Servisoh-Tarksche grens is weer eens een Servische patrouille door de Arnauten aangevallen. Natuurlijk werd daarover te Konatantinopel geklaagd. De toestand op de Goudkust sohynt onveranderd. Terwyi lord Rosebery onlangs op een vergadering uitriep„waar ter wereld vindt gy grooter persooniyke vryheid dan in Enge land", leveren de jongste berichten uit Zuid- Afrika weer het bewijs, hoe ontzettend achter lijk Engeland op justitieel gebied is. Men heeft nl. een byzondere rechtbank ingesteld voorde behandeling der zaken tegen de zoogenaamde rebellen. Erger kan het tooh wel niet dan deze overschrijding van bet zoo juiste rechts® beginsel, neergelegd in onze grondwettige be paling, dat niemand tegen zyn wil kauworden afgetrokken van den rechter dien de wet hem toekent. Gbamberlain heeft mq de Australisch!

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2