LAATSTE BERICHTEN troepen reeds in jaren geen geld hebben gezien. Roeland heeft doe byna geen handen ge noeg om den oogat binnen te halen, die door de Boeren gezaaid ia. En wat zal Roeland nu voor de Boeren doen? Beknopte Mededeelingen. Sedert eenige dagen behandelt de Fran- ache Kamer het ontwerp tot vorming van een koloniaal leger. De Galliffet heeft daarbij Maandag ontkend, dat de Franaehe havena en koeten niet in staat van tegenweer verkeerden voorts holde brengende aan de voorzorgen zijner voorgangers en zeggende dat by het grootste vertrouwen koesterde. De toestand schijnt zoo voortreffelijk, als die van het Franaehe leger in Juni 1870. Dat de bnitenlandsohe pers in ons oog niet hoog staat, hebben wy al meer doenbiy- ken. Maar wat no wel te zeggen van de Siicle, die voor een miljoen francs nieuwe aan- deelen gaat uitgeven en, na een door het dolle heenloapende oampagne tegen de Boeren, de inschryving openstelt te Londen. Koningin Victoria is Maandag op reis gegaan. Men meldt uit Dublin, dat de militaire maatregelen zoo omvangryk zyn, alsof de stad in staat van bsleg zal worden verklaard. Uit Belfast worden vele Orangisten verwacht om de koningin toe te juichen. Zouden deze heeren hun naam niet meer eer aandoen, als zij zich eens met het Zuid-Afrikaansche schandaal bemoeiden Het geheime Duitsch-Engelsche traotaat was bestemd om te worden openbaar gemaakt, zoodra zich zekere, binnen afzienbaren tijd te verwachten, gebeurtenissen hadden voorgedaan. Hu de kans dat die gebeurtenissen zich zouden voordoen by na verdwenen is (Lorenzo Marqoes- arbitrage), zou Duitsoblaud het verdrag open baar maken, ten einde een verkeerden indrnk te vermijden. De khedive wordt in bet laatst van Mei te Londen verwacht. EEN WERELDVERBOND TEGEN ENGELAND. De vorige week deelden wy mede, hoe de Russische prins Serbe Troubetskoi heeft gewezen op de noodzakeiykheid een groot verbond tegen Engeland te sluiten. Hetzelfde denkbeeld wordt nu in de Cfauloie ontvouwd door graaf Adalbert Sternberg, die pas uit Zuid-Afrika terugge keerd is. Hoewel deze graaf (een voormalig Oosten- rijkaoh offioier) ons om verschillende redenen niet zeer waarheidlievend voorkomt, bevat zyn artikel toch genoeg belangryks, om aan het Hbld het volgende overzicht te ontleenen. Sternberg beweert daarin dat het Europeesohe vasteland, dat eeuwenlang door oorlogen is geschokt en door haat vergiftigd, Engeland zoo machtig moest laten worden, dat het nu onoverwinneiyk lijkt. Maar de onoverwinne- lykheid van Edgeland is maar blaf. Dat zal men zien zoodra men het aanvalt. Het ont- zageiyke ryk zal als een kaartenhuis ineen» ■torten en dan zal biyken dat zyn grondves ten zyn zelfoversobatting en chauvinisme. De Engelsohen hebben groote hoedanigheden. Zy zyn bovenal kolonisten, maar dat geeft hun niet het recht te zeggen: „De wereld ben ikEn tooh zeggen zy dat, toch behan delen zy elk menach van een ander ras als een minderwaardig wezen, een barbaar, tooh hebben zy de eene Enropeesohe natie na de andere dnrven beleedigen. De schryver wijst Frankryk op Fashoda, Duitsohland op de schimpscheuten op zyn kei zer. En nu weder, gaat hy voort, aohendt het het volkerenrecht in zyn oorlog met de Zuid- Afrikaansche Republieken. Het was voldoende om Engeland te krenken, dat deze haar vry- heid, haar zedeB, haar nationaliteit verdedig den. Hy gelooft evenwel dat God met het reeht zal zyn, zoo niet vandaag dan morgen. Opdat deze droom werkeiykheid zal worden, moet de mensohheid zich verheffen boven de onvruchtbare geestdrift en de wysgeerige sohyn-redeneeringen. Wat hy daarmede zeggen wil, biykt voldoende nit het volgende „Wie het recht van anderen verdedigt, verdedigt zyn eigen recht. Evengoed als eer een privaatrecht is, is er een publiek reeht. Eu niemand ter wereld mag dnrven raken aan een zoo heilige zaak, een zoo moedige zaak voor den wereldvrede. De vrybeid en de eigendommen van een volk hebben niet minder waarde dan die van een idividn." De schryver ziet maar weinig verschil tus- Bchen de Armenische quaestie en de Holland- scha quaestie in Zuid-Afrika. De vraag is maar of Engeland naar zyn welbehagen het recht kan Bchenden en of de geheele wereld niet in staat is dit te beletten. „Ia dat geval zyn de Europeesohe Staten slechts vasallen van Engeland." De sleutel van den toestand ligt z. i. in Frankryk. Frankryk veracht op het oogen- blik de geheele wereld, met Duitsohland vooraan. Eu slechts een Fransch-Dmtseh ver bond zou aan de Britache suprematie weer stand kunnen bieden. ZoolaBg echter Frank ryk biyft haten, kan keizer Wilhelm niet liefhebben. Graaf Sternberg betoogt dat een ernstige oorlog Engelands ondergang zon zyn. Men moet niet vergeten dat daarby alle vyanden van Engeland, die nu door overmacht tot gehoorzaamheid gedwongen worden, in opstand zonden komen met Ierland en Egypte vooraan. Dan zóu het Suezkauaal voor de Britscbe vloot gesloten zyn. Bovendien ia er een ander middel om dit handelsrijk te bestrijdeneen continentale blokkade, niet door de regeeringen zooals onder Napoleon I, maar door den vryen wil der individuen. Laat iedereen in Europa en vooral in de Vereenigde Staten, de grootste afnemer van Britsche producten, alles boycot ten wat het merk draagt „made in England" dan gaat het ryk economisch ten gronde. Door deze daad moest ieder zyn sympathie voor de Boereu toonen. De schryver eindigt met een waarschuwing „Eu het is hier niet alleen de sympathie voor de Boeren-republieken. Men moet niet vergeten dat Engeland als het de Rand heeft, alle goudbronnen in zyn bezit heeft en zyn productie zal monopoliseeren. Dat is een voor uitzicht dat ernstig geeft te denken. Als Europa Zuid-Afrika loslaat, wordt geheel Afrika Engelsch en dat zullen onze kinderen en kleinkinderen ons niet vergeven". De oorlog in Zuid-Afrika. HET SUCCES DER BOEREN heeft in Engeland niet alleen indruk gemaakt om bet vrg ernstige verlies: 7 zware kanon nen, 350 man, rnim 200 wagens en allicht een 1500 of meer trekdieren.- Maar alles tezamen nemende biykt, dat Roberts aan byna alle kanten door vyanden is omringd, niet sterk genoeg natuurlek om van Bloemfontein een tweede Ladyamith te maken, maar wel in voldoenden getale om het den opperbevelheb ber lastig te maken en zyn opmarsch naar de Vaal te vertragen. Roberts zal dus moeten beginnen met ron dom zich schoon sobip te maken, iets dat hem te moeiiyker zal vallen, nu zyn cavalerie, die reeds zoo zware verliezen heeft geleden, nog meer ïydt. Over het krygsbedryf zalf is nu een uit voerig rapport van lord Roberts ontvangen, die o. a. het volgende meldde: Broadwood meldde my dat de vyand Tfaa ba N'ohn naderde in twee afdeeliogen,vanhet Noorden en van het Oosten. Broadwood be sloot toen terug te trekken tot by de Waterwer ken, zeventien myien dichter by Bloemfontein, waar een detachement van twee compagnieën bereden infanterie was achtergelaten tot be soherming van de werken. Ik antwoordde, dat de negende divisie by het aanbreken van den dag zou oprukken om hem te ondersteunen. In den nacht trok Broadwood toen naar de Waterwerken en bivakkeerde er. By het aan breken van den dag van den 31n Maart werd hy van drie syden aangevallen. Hy zond toen zyn batteryen en wagens in de richting van Bloemfontein, onder bedekking van de cavalerie. Op twee myien afstands van de waterwer ken liep de weg over een diepe bedding, waarin de Boeren zich des nachts zoo goed hadden verborgen, dat de Engelsche verken ners er doorheen getrokken zyn, zonder hen te ontdekken. De Boeren openden het vuur, toen de wa gena en de kanonnen de drift overtrokken. Veraoheidenen der geleiders en vele paarden werden op korten afstand neergeschoten. Zeven kanonnen werden genomen. De over biyvende mannen renden in vollen galop weg. De verkenners van de afdeeling van Broad wood zochten daarop een niet door de Boeren bezette drift en vonden die, waarna de oavalerie met groote vastberadenheid over de rivier trok. Toen ik vernam, dat Broadwood zeer in het nanw geraakt was, gaf ik generaal French bevel met de twee overgebleven cavalerie brigades de negende divisie te volgen en te ondersteunen. Deze laatste kwam om twee nur 'o namid dag» op het terrein. De sterkte van den vijand werd gesohat op 8000 a 10000. Het getal hunner kanonnen was niet bekend. Particuliere berichten melden nog, dat de Boeren tot Zondagochtend op het terrein ble ven en toen naar Ladybrand terugtrokken, een twaalftal gewonde officieren achterlatende, o.a. luitenant Nix van ons Indische leger (at taché), terwijl diens collega luitenant dassen berg bij de gewonden sohynt te zyn gebleven en das ook achter de linie kwam. Het geheele verlies der Engelseben werd in de eerste opgaven gesteld op 150 dooden en gekwetsten en op 200 gevangenen. Daily Cronicle weet te melden, dat de En gelsohen de kanonnen hernomen hebben. Maar de correspondent voegde er de Jobstyding by, dat de Boeren de waterleiding naar Bloemfon tein hadden vernield. Als leek zonden wy zeggen, dat het jammer is dat dit bericht niet officieel is bevestigd. Het verlies der waterleiding zon wellicht zwaarder zyn dan dat van 7 kanonnen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Plaatsgebrek beeft ons gister gedwongen slechts met enkele trekken melding te maken van de ongunstige beoordeeling van den toe stand van bet Eogelsehe leger in Znid-Afriba. Lord Roberts zelf heeft aan een zijner vrien den geschreven, dat, meer nog dan de hard nekkige tegenstand der Boeren, de dorheid van het land een bezwaar is, vooral voor het oprukken der infanterie. Ook in de militaire kringen te Londen meent men, dat de toestand van het leger moeieiyk zal worden door de fourageering. Verder heeft de bekende Bloch, die beschouwd wordt als een eerste deskundige op dit gebied, te Beriyn verklaard, dat Roberts eigenlek niet weet wat te doen, en verder eveneens den aanvoer der levensmiddelen een onoverkomeiyb bezwaar genoemd. Een deskundige te Weenen betoogt dat Roberts leger nog wel de helft sterker moet zyn, en meent dat de oorlog vau zeer langen duur zal wezen. Over de uitgebreide behoeften, waarin moet worden voorzien, lezen wy dat te Bloemfontein per dag 1000 ton noodig ia, aan te voeren over éen spoorweg, die bovendien nog over een half verwoeste brug loopt. Deze spoorweg moet niet alleen voorzien in de dageiyksohe behoefte, maar ook in de toekomstige, want als Roberts oprukt, moet by niet afhankeiyk zyn van wat naar Bloem fontein gevoerd zal worden. Hy moet daar hebben wat noodig is, omdat hy de kans niet wagen mag, dat zija leger, door een ongelnk op de eommunioatieiy n,van alles verstoken biy ft. De ervaring, by den tocht naar Kimberly opgedaan, is leerryb. Dat de Boeren toen de tros van French namen, werkte nog vier weken later op de operaties terug. Dat de behoeften van bet leger zoo reus achtig zyn, is geen wonder. Voedsel voor 80.000 mensohen is niet voldoende. Men beeft zoowat alle voödsel voor de oavalerie- en artillerie- en treinpaarden mede te sleepen, verder tenten, ambulances, kleeding, schoeisel enz., en natuuriyk een massa amunitie. Vandaar dat men rekent nog wel drie of vier weken noodig te hebben, eer alles er is, en dan is men midden in den Afrikaansohen winter. Over de paardenkwestie lezen wy dat er dringend behoefte is aan die dieren. French bv- heeft op zyn tocht naar Kimberley 8000 paarden verloren, dood en aohtergebleven, terwijl er van de laatste veel in handen van de Boeren vielen. En de 5000 paarden, die te Kimberley aankwamen, waren half uitgeput, terwyi, daar de Boeren het geheele oonvooi hadden genomen, de die en de eerste dagen na de aankomst te Kimberley slechts weinig te eten kregen. En tooh moesten de uitgehon- derde dieren na twee dagen weer naar Koedoes- rand tot vervolging van Cronjé. Daar hadden zy een week van betrekkeiyke rust, maar weinig voedsel. Na de capitulatie van Cronjé volgde de tocht naar Bloemfontein, dat ook een ge forceerde tocht was, omdat Roberts hoopte het spoorwegmaterieel te redden, en na de bezet ting van Bloemfontein volgde de tocht tot afsnyding van Olivier, die waarscbyniyk mis lukte doordien de paarden op waren. En nu zyn weer meer dan 200 wagens met bespanning (ossen en paarden) verloren gegaan, terwyi de oavalerie niet minder ernstige ver liezen leed! Enkelen gaan zelfs zoover te beweren, dat zoowat de geheele remonte en bespanning ver nieuwd zal moeten worden door van elders aan te voeren paarden, die nog aan het kli maat en het terrein moeten wennen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De begrafenis vau Joubert wordt ge schetst als de meest indrukwekkende nationale plechtigheid die ooit in Pretoria is gezien. Meer dan tienduizend menachen stonden langs den weg naar het station geschaard om den stoet te zien voor by trekken. De begrafenis stoet zelf was volgens^ een agentschap een sohitterend militair schouwspel. Er waren honderden kransen, waaronder bijzonder de aandacht trokken die van de presidenten Krnger en Steyn. Fraaie bloemen waren ook gezonden door de krygsgevangen Britsche officieren te Pretoria en door de oorrespon denten van de Britsche en Amerikaansche bladen. Ia de kerk werd een indrukwekkende ïykdienst gevierd, waarop de stoet naar het station trok. Daar hield Kruger eén krachtige toespraak, hoofdzakeiyk een lykrede op den kommandant- generaal, waarin hy ook den oorlog niet vergat. Hij legde sterken nadruk op het vast besluit der Boeren om den stryd voor de vryheid van hun republieken voort te zetten tot het einde. Hy herinnerde aan de hulp, die God steeds had verleend in de ure der duisternis, en ver klaarde zeker te zyn, dat het ongeluk der republieken spoedig een einde zou nemen. De Engelsohe bladen erkennen, dat het gevecht by Karee Siding van Donderdag, dat den Engelsohen 200 man kostte, terwijl de Boeren, na zeer geringe verliezen te hebben, met al bun geschut terugtrokken, meer van een nederlaag dan van eau overwinning der Engelsehen heeft. Uit Warrenton wordt gemeld, dat men laar een 200 tal Boeren zag voorbijgaan, die een groot aantal Eugelsohen als gevangenen medevoerden. Waar die van daan kwamen, is onbekend. Voor zoo ver wy weten, heeft op de Westeiyke grens geen gevecht plaats gehad, waarin de Engelsohen vele gevangenen verloren. Uit den omtrek van Kimberley komen weer beriobten over toenemende activiteit der Boeren, die o. a. het Engelsche kamp bom bar deereo. Ia de Engelsche beriehten over de ont moetingen van de vorige week, wordt herhaal- deiyk melding gemaakt van kleine afdeelingen cavalerie, die vermist of gevangen zyn. In het geheel gingen er op deze wyze wel 40 man verloren, soms omdat de Boeren de rniters van hun paard hadden beroofd. In het Lagerhuis heefc da minister Balfour verklaard, dat de Kaap^che minister-president Schreiner bezwaar had ingebracht tegen het overbrengen van de gevangen gemaakte Boeren naar St.-Helena. Het bezwaar werd medege deeld aan de Britsche Rsgeeriug, welke de geheele zaak in volledige overweging had genomen, maar niet inzag hoe zy verandering zou kunnen brengen in het beleid, waarom een zeker aantal gevangenen naar s genoemd eiland diende te worden gezonden. De Iersehe afgevaardigde Fiynn vraagde of de overbrenging noodig was voor de veilige bewaking van de gevangenen, waarop de heer Balfonr zeide dat die gedeeltelijk door militaire bedenkingen werd voorgeschreven. De Middelbwrgache courant wordt tegen woordig, in verband met de vroege aan komst van den laataten trein uit Middelburg, 's avonds vóór half acht uur in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C, BOLUIJT, firma Wed. A. 0. DB JONGS aldaar. Rotterdam. Niettegenstaande het weder ongunstig was, werd de veetentoonstelling van de Maatschappij van Landbouw alhier heden drnk bezocht. Ia vier afdeelingen als gemest, niet gemest, melk- en drachtig, ea aanfokvee waren inge zonden 390 nommers rundvee, sohapen en varkens en in de afdeeling paarden 88. Vooral onder de vette ossen en paarden waren fraaie exemplaren. Uit Zeeland was ingezonden door J. Gloude» W. Ten Haaf en J. G. Simmers te Zierikzee, L. Den Ouden te SerooBkerke, C. van Sohel- ven te Brouwershaven, P. M. van der Byi te Zonnemaire, J. M. Klompe te Dreiscbor, C, Berrevoet te Ellemeet, Jobs. Flohilte Eikerzee, en door de wed. A. Gaanderse, A. A. Vis en T. Van den Bil te Noordgonwe. Al deze inzendingen behoorden tot de af deeling vette ossen. 'a Gravenhage. Tweede Kamer. Heden is voortgezet de behandeling der motie van acht leden tot verdaging der behandeling van het arbltraga-traotaat der vredesconferentie. De voorzitter verzocht het decorum, ver schuldigd aan andere mogendheden, te hand haven. De heer Mees achtte uitstel ernstiger dan verwerping van het tractaat, welks goedkeu ring hy bepleitte, omdat noch de Zuid-Afrikaan sche oorlog noch de sazereiniteit van Trans vaal daarmede verband houden. Ieder minister moet de verautwoordelykheid voor zulk eene verwerping afwezen. De heer De Savornin Lohman verklaarde, hoewel het traotaat een faroe noemende, daar voor te zullen stemmen wegens het bedenke- lyke van eene verwerping voor 's lands toe komst. Da heer Knyper bepleitte uitstel met het oog op de gebeurtenissen, die de verontwaar diging van het volk opwekten. De heeren DeRas>, Verheij en Harte betwistten dat hierby de suzereiniteitskwestie van Trans vaal was gemoeid en adviseerden den voor stellers hunne motie in te trekken. De heeren Ketelaar en Van Kol wilden niet weten van uitstel maar eenvoudig het traotaat afstemmen, omdat zy geen farce willen bekrachtigen en geen vertrouwen stellen in den goeden wil der mogendheden. Op een vraag van den heer Veegens of de minister bereid is de Kamer in comité gene raal in te lichten over besprekingen met de mogendheden véor de conferentie, antwoordde de minister van bnitenlandsohe zs ken dat thans redenen van Btaat zich daartegen verzetten. De heer Veegens trok hierop de motie in. Als mede-gedelegeerde ter vredesconferentie verklaarde de heer Van Karnebeek dat geen der mogendheden nitslnitiog der Zuid Afri- kaansche republieken beschouwde als erkenning van Engelands snzereiaiteitsrechten, zelfs Brittannië niet. Hy en de heer Pynappel betuigden sympathie met het traotaat. De verzekering van den heer Pyttersen dat hy in zyQ rede geen mogendheid heeft willen krenken, aanvaardde de voorzitter niet ten volle. Het traotaat, door den minister verdedigd als een stap voorwaarts, ia aangenomen met 65 tegen 20 stemmen. Di oorlog in ZiM'AMkii Boerenlaager bij Smaldeel, 80 Maart, ten Noorden van Bloemfontein. Er werd hevig gevochten tnsscben Brandford en Bloem fontein. Het Wakkerstroom en Ermelo-kommaudo viel 7000 Engelsohen aan en dreef ben met zware verliezen terug. Later vielen 2000 Boeren 3000 Eogelsohen met succes aan, doch moesten ten slotte terugtrekken, daar 13000 man de Engelsohen te hnlp kwamen. Kaapstad 2 April. Het aantal zieke krygs gevangen Boeren te Simonstown is 20 g6- vaariyk, 40 ernogig, 60 koorts en mazelen. Simonstown 2 April. De sterfte onder de krygsgevangen Boeren neemt op onrustbarende wyze toe. De autoriteiten stellen alles in het werk om de ziekte te bestryden. Loronso Marques 2 April. De stoomboot König bracht hier 257 passagiers voor Trans vaal aan. Londen 3 April. De avondbladen verne men uit Bloemfontein van 1 Aprilde 19e brigade bereikte de Boeren en begon een gevecht, waarop de vyand in alleryi terugtrok. Een groot Boereneommando in Ladybrand werd door de cavalierie van generaal French bgna gedecimeerd. Er wordt hier niet aangetwyfeld dat de buitgemaakte kanonnen en het oonvooi weder hernomen zyn. Boesmankop 2 April. De Boeren houden de waterleiding nog bezet. Gisteren middag werd door de Britsche artil lerie geschoten. De vyand gaf antwoord. Het Shropshire regiment vormde een escorte voor de kanonnen, die van de hoofdmacht af vooruit gebracht werden. Er wordt gemeld dat eenige Boeren naar het Zuiden trokker en een kleine afdeeling Oostwaarts oprukte. Verkoopingen enz. Ten overstaan van de notarissen W. C. de Smidt te Seboondyke en J. W. Verhuist te Middelburg werd heden te G r o e d e in het openbaar verkocht: eene kapitale hofstede met hoerenhuis, boerenwoning, schuur en 100 H.A 8 a. 13 e.a. bouw-, weiland, bosch enz., staan de en liggende in de gemeente Groede, by het dorp. De hofstede werd in masia verkocht aan den heer J. H. Snyders te Middelburg voor f 81.482, onverminderd f 12.376.50 voor over name van houtgewas en 8 kosten. Verzending en laatste ousliehting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Allee plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Brindisi (Eng. dienst) 6 April 12.58's namid. Rotterdam (Lloyd) 6 April 6.05 's avonds. Maraeille(Fr. dienst)7 April &.80'smorgen>. Genua (Nederi.) 10 April 6.05'a avonds. Amsterdam (Nederi.)13 April 6.05 's avonds Brindisi (Eng. dienst). 13 April 12.53 'snamid. Marseille (Lloyd) 17 April 6.05 avonds. Napels (Duitsche dst) 30 April 12.53 's namid Met deze gelegenheid wordt alleen ver- zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats beeft te 6.30 's avonds. Over Brindisi Britsehs booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.20 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Met de Nederlandsehe booten via Genua eu Marseille en per Franaehe mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. TE HOVDEM AAMBEITED1M<UEl Woensdag 11 April. Wilhelmiuadorp. Gemeentehuis 11u. ■teen, hout en rys voor den Wilheltninapolder. Dinsdag 17 April. Burgh. Gemeentehuis 11 a.: onderhouds werken aan de waterkeering van den calami- teuzen Burgh en WeBtlandpoldes. Raming f 10.080.68'. Aan wy zing 10 en 13 April. Donderdag 19 April. Vlissingen. Bareel van den hoofdop zichter van fortificatiën 1 u.: het éénjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Middelburg. (Raming f 2715), en het éénjarig onderhond van de militaire gebouwen en werken te Vlissingen en te Rammekens. (Ramingf 5045).Inlichtingen bureau hoofdopzichter. Vrijdag 20 April. Terneuzeu. Bareel van den opzichter van fortificatiën 11.30 o. bet éénjarig onder hond van de militaire gebonwen en werken te Terneuzen en Ellewontsdyk. (Raming f 3220). Inlichtingen bureau opzichter. Woensdag 25 April. Cortgene. Gemeentehuis 10 u.onder houdswerken Annapol&ez. Aanwyzing 18 en 21 April. HANDELSBERICHTEN. De op heden te Amsterdam door de Neder landsehe Handelmaatschappij gehoudene veiling van 20345 balen Java-, 624 balen Menado-, 2 balen en 9 kisten Padang-koffie is afgeloopen tot 3 cent onder de taxatie. Graanmarkten enz. Vlissingen, 3 April. Boter f 1.10 4 f 1.— Eieren f 3.40 3.20 per 104 stuks. Goes, 3 April. Ter graanmarkt van beden was tarwe 25 cents h o o g e r, met wei nig aanvoer. Overigens waren de prijzen on veranderd. Boter f 0.80, 1.— a f 0.88 per kilo. Eieren f 2.80, f 3.40 a f 8.10 per 104 stuks. Rotterdam, 3 April. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 2279 runder ea, 443 vette, 735 nuchtere, 840 kalveren, 814 sohapen, 626 varkens, biggen. Bou deren le quaL 62, 2e qnal. 54, 3e qaaL 42, kalveren le quaL 92, 2e qnal. 82, 8e quaL 72, schapen le qnal. 64, 2e qnal. 00, 8e quaL varkens le qaaL 41, 2e quel. 39, 3e qual. 36 cent. fiV" Voor verdere marktberichten mie mm het bijvoegsel Rotterdam, 2 April. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt: Tarwe, met matige aanvoer, vond tot hoogere pryzen hoopers. Per heet. f 5.75 a f 6.50 en per 100 kilo f 7.45 a f 8 naar deugd. Canada tarwe evenzoo hooger verkocht f 5.25 a f 5.75. Rogge, waarvan de aanvoer klein was, kon ook betere pryzen opbrengen en werd verkocht van f 4.75 a f 5.50. Gerst. Winter- vond in puike kwal. tot onveranderde pryzen nemers, overigens was het aangevoerde slechts gedeeltelyk tot lagere pryzen te verkoopen. Puike soort f 8 a f 8.15, verder naar deugd f laf 7.75. Zomer- moest om te verkoopen lager worden afgegeven, per 100 kilo f 7.25 a f 7.60. Chevalier- alavoren, per 100 kilo f 7 a f 8. Haver onveranderd. Per heet. f 2.75 a f 3.60, per 100 kilo f 7 a f 7.20, bovendien zoaisoort f 7.30 a 7.40, terwyi extra puike kwal. voor dat doel f 7.50 opbracht. Witteboouen met geringeu aanvoer, zyn hooger te noteeren, f 11 a 12.25 naar deugd. Bruineboonen goed gevraagd en hooger verkocht f 7.25 a f 8.85 naar dengd. Blauwe erwten waren prysboudend te plaatsen; f 6.50 a f 7.50 naar dengd. Kanariesaad onveranderd f 6 a f 7.76. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 1.50 a f 1.70, dito Spuisohe jammen f 1.50 a f 2, Flakkeesche jammen f 1.20 a f 1.50, magnus bonus f 1.70 a f 1.90, poters f 0.90 a f 1.10 per heet. Weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren 2.80 a 3.*^ de 100 stuks. Vlas. Op het land was de vraag in de afgeloopen week iets levendiger en ging er in de mindere soorten nog al wat om. Goed en fijn vlas komt byna niet voor. Heden ter markt 10.437 steen blauw Hollandsoh en 1990 steen wit Zeeuwsch. Met uitzondering vaneen enkel partytje was de kwal. van het aange bodene zeer afwykend en het kon slechte langzaam, gedeeltelyk tot iets lagere pryzen worden verkocht. Vele boeren hadden hun laatste vlas aan de markt, zoodat de toevoer, vaa heden af zeer sterk zal verminderen. Voor bnitenlandsohe granen was d|

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2