De oorlog in Zuid-Afrika. RECLAMES. PRIJZEN VAN EFFECTEN. BEKENDMAKINGEN. Burgerlijke Stand. winningen behaald. Er zijn Amerikaansohe zendingestations aangevallen, er zijn zelfs Amerikaansohe zendelingen vermoord, en dat in Shantung, het land, dat achter deDnitsche nederzetting te Kiao Teeheon ligt. O ogenblikkelijk namen de Vereenigde Staten maatregelen. Ot het waar is, dat reeds werd overwogen om wat troepen van de Philippijnen derwaarts te zenden, weet men nog altijd niet, want het werd nit een weinig betrouwbare bron weer tegengesproken. Maar de Amerikaansohe marine ging er wel heen. Aan de Duitaohe regeering werd zelfs mededeeüng gedaan van de zending van een groot sohip naar een haven, niet ver van Kiao Tseheou. Volgens den een om krachtdadig op te treden, volgens anderen om deel te nemen aan een internationale vlootdemonstratie, die zou plaats hebben indien de Chïneesehe regee ring weigerde tegen de oproerige partyen, die de Christenen bedreigen, op te treden. Uit een telegram aan de Frankfurter Z. volgt evenwel, dat Dnitsohland dit optreden van de Vereenigde Staten met zeker wantrou wen te gemoet ziet. Ten einde zoo seint de oorrespondent van dit blad aan andere mogendheden elk voorwendsel van een landing van troepen te ontnemen, is Dnitsohland voor nemens zelf krachtig op te treden. Reeds nu is een Duitache expeditie op weg naar Tsi-fu in de provinoie Shantung, (een weinig WeBte- ljjk van Wei-Ha-Wei) om de daar gevestigde Amerikaansohe zendelingen te beschermen, terwijl een tweede expeditie naar een andere plaats is voorgenomen. De bedoeling van dezen maatregel is duideiyk. Duitachland rekent geheel Shantung tot zijn gebied te hehooren. Eu als het nu begint met zgn plichten te vervullen, zal het later te ge- makkeiyker zij a aldus verkregen rechten te handhaven. Hoe men in de Vereenigde Staten over znlk een vóorkomendheid van Duitsohland zal den ken, wordt niet gemeld. Maar in elk geval sohjjnt geen vrees te bestaan, dat hieruit eenige verwikkeling zal voortspruiten. Over den toestand in de andere doelen der wereld, waar bet woelt, zyn natuuriyk ook bedcD weer verschillende berichten. Zoo verneemt de Times nit Odessa, dat men aan het Russische ministerie van oorlog een beetje ongerust is over de bewegingen der Britsoh-Indisehe troepen ia Beloedsjistan en over eenige door don emir van Afghanistan genomen militaire maatregelen. Men zou daarom voornemens zyn in Zuid-Perzië posten van kozakken te vestigen, ten einde een beetje toezicht te houden op wat daar van Eogelsohe zyde gesohiedt. Verder wordt uit Louden gemeld dat te Cardiff een contract geteekend is voor de levering van 140.000 ton steenkolen, die voor de Russische marine bestemd zyn. Beknopte fflededeelingen. Da nieuwe minister van arbeid in België Sormont zal een wetsontwerp indienen op de werküedenpenaioenen, waarvan de bedoeling ia den staat te doen bydragen in een pensioen kas, die door vrywillige bydragen der arbeiders zal worden gevoed. Wie van zyn 16e tot zyn 40e jaar per maand 1 fr. 50 stort, zal asn ouderdomspensioen ontvangen van 1 fr-per dag. Te Parys sobynt men te verwachten, dat, nu de begrooting is afgedaan, nog een poging zal worden beproefd om het ministerie omver te werpen. Veel succes schijnt van deze poging niet te verwachten. Volgens Truth zal Roberts Wolseley als opperbevelhebber opvolgen. De Financial News zegt ingelicht te zyn dat de Eogelache regeering onderhandelt, om in Duitsohland aan te koopen50 snelvarende batteryen, 100.000 Mauaergaweeren en eene ontzaglijke hoeveelheid munitie. Zou men vroezen in de Transvaal geer. munitie genoeg te vinden Eenige Dnitsebe bladen hebben het gernoht verspreid, dat de ozaar aan Kruger een antwoord zou zenden, waaruit zou biyken dat de ozaar de houding van Engeland streng afkeurt. En dat stuk zou te Beriyn eu te Parys zyn goedgekeurd. Dit wordt nu tegengesproken. Hoe zou de grootvorst van Finland ook recht hebben Engelands optreden te wraken? By het proces met zyn dochter Elvira, die haar moederlijk erfdeel opvordert, heeft Don Carlos verklaard geen Spaansoh maar Oostenryksch onderdaan te zyn. De vraag ryat of deze verzaking van de Spaansobe nationaliteit niet een abdicatie beteekent. De afstand vau eau kolenstation aan Rusland dreigt inBoelgarye aanleiding te geven tot een ministerieele crisis. Te Varna heb ben, naar aanleiding van een meeting tegen de nieuwe belastingen, ernstige opstootjes plaats gehad. De troepen gebruikten hunne wapens; 4 personen werden gedood en 15 ge kwetst. In verband met de zaak van Mahmoed paeha zyn acht hofdames en evenveel lakkeien uit Turkye verbannen. Ook de teoretaris van de Kanselary in Turkye, KUmil-Bey, die op bet Oriëntalisten congres te Parys afgevaardigde van Turkye was, is verbannen, naar men meent, omdat by betrekkingen had met de Jong-Turken. Op het Engelsehe oorlogsbndget voor dit jaar komt voor de wapening van het leger der Britaoh-Indische inboorlingen en van de vrywilligera met repetitiegeweren, het vervaar digen van lyddiet in Indië, de vermeerdering van het korps officieren, nit inboorlingen bestaande, zoodat er negen by elk regiment komen, en andere maatregelen voor militaire organisatie. Volgens een bericht aan de Morning fnt nit Addis Abeba, van 11 Febr.,waranda Russen en Fransohen van Abyssinië zeer ont stemd over de wyze, waarop de Eogelache onderzoeker Herbert ViviaB, die een langen tocht door 't land gemaakt had en na een audiëntie by Menelik uaar de kust terugge keerd is, zich roert. De heer Harrison is op weg naar de Rudolfoen Stepbania meeren om de daar door Leontieff neergehaalde Britsche vlag weder te byschen; Powell Cotton reist» met vergunning, door Godjan en Tigre naar Massoa, om door streken te gaan die tot hiertoe door geen Europeanen zyn bezooht. In alle opzichten stygt het aanzien van Engeland iu Abyssinië en Rusland en Frankryk's pogingen om dit te fnniken, baten biykbaar niet. Onnoodig op te merken, dat reeds de datum bewijst dat dit bericht onwaar is. Dat reeds op 11 Febrnari ergens ter wereld sprake kon zyn van een atygend aanzien van Engeland is onmogeiyk. Immers toen waren de Engelsoheu nog altyd aan de verliezende hand. De Chineesche regeering wil de baai van Sarto (provincie Fokun) tot een oorlogs haven maken. - Sedert Blaine's mislukte poging om een pan-Amerikaanaohe conferentie tot stand te brengen, heeft het spreadeaglisme een beetje gerust. Maar uu wil men het oude plan weer ophalen. In den loop van het volgende jaar zal in Mexico een nieuw Amerikaanseb congres plaats hebben. Vooral in het Zuiden is men daar sterk voor. AFGHANISTAN. Nog altyd bestaat er aanleiding met zorg den toestand in dit deel van Azië gade te slaan. Het lykt ons daarom niet ondienstig, met gebruikmaking van een opstel in de O. S. Crt, een en ander mede te deelen uit de latere geschiedenis van de Eagelsoh-RnsBische verhoudingen in dat deel der wereld. Geiyk wy nog dezer dagen herinnerden, werd in 1881, juist tegeu het einde van den eersten Transvaaloorlog, door Engeland besloten de in Afghanistan gelegerde troepen terug te trekken en Kandahar te ontruimen. Nadat dit geschied was, ontstond er twist tussohen Ejjub Khan en Abd-ur-Rbaman, om de opperheerschappij in het land, welke twist hiermede eindigde, dat Abd-ur Rhaman zgn tegenstander versloeg en den 30en September Kandahar binnentrok, terwyi Ejjub naar Perzië vluchtte. De toestand van Abd-ur-Rhaman werd echter door de politieke teganstrydige belangen van Rusland en Engeland steeds neteliger, vooral toen Rusland den 31en Januari 1884 Merw had bezet. Rusland maakt aanspraak op al hei land tot Sulfizar, Chamam i Baid, Balu Mur- gbab en Kabarmank. In het begin van het jaar 1885 rukten RusBisebe troepen in het be twiste grensgebied en veraloegen onder generaal Komarow den 30en Maart by Tasob- kepri 5000 Afghanen, waarop zy Pendaoh deh aan den Linkeroever der Murghab bezette. t>e Britsche regeering achtte teen Herat be dreigd eu begon zich op den oorlog voor te bereiden, doch zoover kwam het nog niet. Eene commissie, bestaande uit Britsche en Russische officieren, bereisde bet grensgebied en stelde de grenzen vast, waar by Rusland Pendsohdeh en hyna het geheele gebied, waarop het aanspraak maakte, verkreeg. DitRussiscb- Afghaansoh grensprotocol werd den 22en Juli 1887 in St Petersburg oaderteekend. Herat en verscheidene andere punten in noordeiyk Afghanistan werden met bahHip van Britsche ingenieurs krachtig versterkt; ook legde de Britsche. regeering een spoorlijn aan nit het dal van den Indus door den Balanpaa naar Quetta eu kan na derhalvi spoedig een vry groote krijgsmacht tot Kan dahar vooruit brengen, iets wat, volgens de KG In. Ztg, reeds zou hebben plaats gehad. Ejjub deed in 1887 nog eens een vergeefechi poging om een opstand in Herat te verwekken en gaf zich daarop aan de Engelsohen over. Toen de Rassen in 1895 dreigden voort te rakken op de hoogvlakte van Pamir, ontstond wederom vrees voor een botsing tnsschen de beide mededingende rijken. Maar ook nu liep alles goed af, daar Engeland en Rusland een traetaat sloten tot regeling van den toestand. By dit verdrag werd een deel van het onder de nominale soevereiniteit van den emir van Bokhara staand gebied op den linkeroever van den Oxua asn Afghanistan afgestaan, terwyi Engeland de aanvankelijk zoo hardnekkig verdedigde Murghabgrena prijsgaf. Feitelijk kwam toen geheel Pamir tot den Oxns, das ook het gebied van Wachan, aan Rasland. Zijnerzijds erkende dit land dat het gebied tnssohen den Boven Oxns en de Kindoekoeseh tot de Engelsehe sfeer van invloed behoorde, maar onder voorwaarde dat het daar geen militaire maatregelen zou nemen. Natuuriyk dat Rasland na dit groote sncoeB niet stil zat. Wat Engeland in het Zuiden had gedaan om Kandahar te naderen, deed Rusland iu het Noorden. Naar Kutsohk werd een nieuwe spoorweg aangelegd, welke das de Noordeiyke grens van Afghanistan verbindt met den Kankasns, waar steeds een niet onbelangryk deel van het Russische leger ligt. Eu dat deze spoorweg alleen strategische beteekenis heeft, biykt wel daar nit, dat de voltooiing van den lyn het eerst bekend werd nit een bericht van een niet onbelangryke troepenverplaatsing naar Kutscbk bekend als de „proefmobilisatie". Een woord, dat getnigt van onverzwakt ver trouwen, is door Kruger gesproken, woord dat zeker noodig is in deze bange dagen. Uit Kroonstad tooh wordt geseind dat presi dent Kruger een bezielenden oproep tot de Ia een telegram nit Pretoria wordt mel ding gemaakt van een schermutseling bij Fourteenstresm, waar het Pretoria-commando zich gereed maakte de brug over de Vaal te vernielen. De Boeren hadden een man lieht gekwetst. Uit Kimberley wordt eveneens van dit ge vecht melding gemaakt. Er kwam een Engel sche battery te hnlp en men gelooft, dat deze den Boeren zware verliezen bezorgde. Den volgenden ochtend hebben de Engei- schen een vaartnig genomen. Van daar wordt nog van Engelsehe zyde gemeld dat de vyand minder tslryk is, maar een stelling aan den rivieroever bezet houdt die moeiiyk te bereiken is met het verdragend veldgeschut. De kanonnen van den vyand zyn bljjkbaar weggevoerd. Men verwachtte te Kaapstad een groote aanvallende beweging van Bnller. 600 zie kendragers waren naar het front ontboden. Van Boerenzijde wordt gemeld, dat een verkenningspatrouille tot by Ladysmith ia voortgerukt en er in slaagde de sterkte der Engelsehe troepen vast te stellen. De Boeren hebben drie spoorbruggen tnsschen Bloemfontein en Kroonstad vernield. burgers richtte om den strijd voor de vryheid vol te houden. Hij ver kis arde dat hy er zeker van was, dat de stryd ten slotte zou leiden tot het behoud der onafhankeiykbeid, ondanks de tydeiyke bezetting vau Bloemfontein door de Engelscheu. In een dergeiyken oproep waarsohuwde president Steyu de burgers niet te gelooven iu de proclamatie van lord Roberts betreffende het neerleggen der wapens De oproep verwekte onder de bnrgera een waaraehtige geestdrift. De verbonden commando's wachten vol goeden moed het oprukken van de Engel sohen af. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het sobynt dat Kruger de Eogelsohen krijgsgevangenen beschouwt als gijzelaars voor de Kaapsehe Boe. en, die aan de zyde dor republikeinen streden. Salisbury moet daarop Kruger verantwoordeiyk hebben gesteld vooi de behandeling der krygsge vangenen. Commandant Grobler, de zwager van Kruger, ia in den Vrijstaat in een hut gewond aangetroffen. Iu het Lagerhuis zal heden een interpel latie plaats hebben over de houding van Rhodes te Kimberley. De beroemde vrywilligera, door de koloniën naar Zuid-Atrika gezonden, krygen per dag l/s pd. at. aoldy (d. i. het traetement van een hoofdofficier), la het Lagerhuis werd de zaak besproken, terwgl als antwoord gezegd werd dat men de koloniën toch niet kon beknibbelen. Te Kaapstad ligt een verzoekschrift ter teekening aan het volk van Groot-Britannië en Ierland, vragende om de onafhankeiykbeid van de heide republieken te eerbiedigen. Eau aardige plaat in de Westminster, dubbel aardig voor Wie den historischen oor sprong van het bééld kent. Een kikvorseh met den kop van Cecil Rhodes en met de woorden „De Beers, goud, diamanten" op het tyf, blaast sieh op om nog grooter te worden dan een stier. Deze plaat is een navolging van een Fran- sche spotplaat nit een vorige eenw. Toen was Holland de kikvorseh en Engeland de stier (Ball). In deze plaat ligt de oorsprong van den naam John Buil. INGEZONDEN STUKKEN. Inesmnden stukken worden in geen geval teruggezonden. Mynheer de Redaotenr Ik heb eenige bedenking tegen datgene wat uw verslaggever my in de jongste raadszitting laat zeggen by de behandeling van het snbsidio aan een stoomtram Middclbnrg—-Domburg. Dat snbsidiën van gemeenten niet zonden wegen by de bepaling van een provinciaal subsidie, heb ik geen oogenblik beweerd. Integendeel ik zeide, dat de provinciale Staten wel degeiyk rekening houden met datgene wat de belanghebbende gemeenten doen. Weersproken eehter heb ik het beweren, van andere zyde genir, dat het bedrag der subsidiën van de gemeenten niet van belang zou wezen voor concessionarissen, omdat zoo danige subsidies eenvoudig en als regel van bet provinciaal Bubsidie werden afgetrokken. Met de plaatsing dezer regelen zult u ver plichten Uw Dw. I. H. C. HEIJSE. Middelburg, 22 Maart. 40 cent per regel. Juffr. G. Diaeels, volgens portret, gen en pynen in armen en beenenkortom, zy bevond zieh in een beklagenswaardigen toestand, en niets mocht meer baten. Thans, na 't gebruik op regelmatige wyze dazer Pink Pillen is zy geheel hersteld; zy kan geen woorden vinden U dank te zeggen voor hare genezing, en belast my U dit te sohry- ven, en ik zend U tegelijkertijd haar portret, waarvan hierboven de afbeelding." In nog andere gevallen hebben deze Pink Pillen bnitengewone uitkomsten gegeven. Tengevolge van koortsen en ernstige ziekten, heeft men ons verrassende voorbeelden gege ven van het terugkearon der gezondheid. Hevige rhenmatisehe pynen zyn verdwenen. Uitgeputte mannen, door overdreven arbeid andere oorzaken, hebben hunne vroegere kraohten terug bekomen. De door bevallingen of speciale ziekten verzwakte vronwen heb ben eene bloeiende gezondheid terug gevon den. Iq al de gevallen, waarin bet bloed de levenskracht verloren heeft, zal men verze kerd zyn het dezelve terug te geven door het gebruik der Pink Pillen. Verkrygbaar A f 1.75 de doos en 9. de zes doozsn by J. H. I. SNABILIE, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook verkrygbaar voor Middelburg en om streken by JOHAN DE ROOS, Drogeryen en Chemicaliën, Vlasmarkt K 157. Vlisslngen, 22 Maart. Het stoomschip Smdoro vertrok heden morgen 9 uur van de reede naar Rotterdam. Een brief uit Enter ^Overijssel). Wy gevotlen ons steeds gelukkig de attes ten te publiceeren van personen, die, na sedert langen tyd door allerlei soort van ziekten beproefd te zyn geworden, hunne gezondheid door eene rationoele en krachtdadige behan deling hebben terug bekomen; behandeling door onze zorgen en raadgevingen aangege ven. Deze attesten hebben voor ons een dubbele waarde, wanneer zy van tusschen- personen komen, die de aangevers geworden zyn van een leefregel die de genezing van een hunner beeft bewerkt. Zoo sohryft ons Juffr. Damhuis, te Enter „Reeds persoonlijk de weldadige uitwerkingen op mijn eigen lichaamsgestel ondervonden hebbende, achtte ik het my tot plicht de Pink Pillen vau Dr, Williams aan myne buurvrouw, Juffr. G. Dissels, aan te raden. Zjj was sedert jaren iydende aan groote ver moeidheid, kortademigheid, pynen in 't hoofd en rag, zoo zelfs, dat zy 'r morgen* niet al leen kon opstaan, leed ook aan hartkloppin- Vertrokken en aangekomen schepen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 22 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer nit Walcheren, evenals de vorige week, niet groot, echter voldoende voor de behoefte. Met uitzondering van witteboonen, die weder hooger werden gekocht, bleven pryzen van alle andere graan- en penlvrnehten onveranderd. De noteering is als volgt: Jarige tarwe tot f 6 aangebodennieuwe dito f 5.80 a f 5.85 >etaald; rogge f 5.25; wintergerst 5 en zomer dito van f 4.80 tot f 4.90 gekocht Waloh. witteboonen met 12 betaaldronde brniceboonen 11 a f 11.25 nominaallange dito f 8.50 a f 9; paardenboonen f 6; groene kook- en kroonerwten niet ter markt kool zaad opgeruimd. Boter 0.80 a J 1.10 per kilo. Eieren/2.70 per 100 Btuka. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Woensdag ai Maart. Parys. Tarwe prijab.loop. md fr.20.25. P e s t h. Tarwo .flauw per najaarWoens dag fr. 7.75. Dinsdag fr 7.85. B e r 1 ij u. Da iets betere toon in de bni tenl. berichten oefende hier aanvankeiyk een gunstigen invloed, maar wegens gebrek aan kooplnst ging voor tarwe op lev. het avans ten slotte geheel verloren, terwyi rogge slechts af en toe 25 pf. hooger werd betaald. Loco- tarwe bleef moeiiyk te plaatsen, daarentegen vond rogge in de fraaie kwal. tot iets hoogere prya koopera. x Koen Per telegraaf Koe® van Staatsleeningen. NEDERLAND, pCt. Bedrag 8tukken Cert. N. W. 8ch. f 1000 8OI/4 801/# 1000 931/g 931/g 1000 911/4 917/u dito Obl8 dito Cert. 8 HONG. Goudleening 1881-984 1000 ITALIË. Lu. «3/81 5 Lire 100-00000 801/9 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 11. 1000 817/g dito Jan.-Juli 5 1000 8116/,. 8116/» PORT. O, B. 63/84 met ticket 8 94 937/g dito 1888/89 met ticket 41/| fr. 2600 RUSLAND. Obl. 1880 gecons 4 ZR 035 961/8 dito 1889 Hope 4 036 961/w 00 dito 1894 8e Em. 4 «36 dito 1807/89 4 100 9916/» 991/, Moik. Smol. 4 dito 1884 goud 6 GR. 136-1000 SPANJE. O. bnitenl. Perpetueelen 4 Pu. 1000-34000 88 676/g TURKIJE. Gepnv. fr 600.3600 93 Cecour. serie D. d 30-800 331/4 223/4 dito dito C. 30-100 361/s EGYPTE O. L. 1878 4 30-100 10!% RRAzrr.rE. obl Londen 1883 4l/| 100 - dito Obl. 18894 100 6S6/g 64 VENEZUELA 1881 4 100-600 308/4 291/4 Industrieele en Flnancieele ondernemingen» NEDERLAND. pCt. N. W. Poe. Pbr. 81/j 600-1000 IO8S/4 Ned.Hand.My A. I6IV4 N.-I. Handebib. A. 1000 9OS/4 901/4 Zeeland Pr. dito 360 dito ObL 18861000 Spoorwegleeningen» NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 116 116 Mjj tot Eipl. van St, Spw. Awd. 960 log Ned. Ctr. Sow. A. 360 dito Obligation. 3 1000 881/® N.-I. Spw. Aand. 360-1000 S206/g N.-B. Boxt. Obl. geatemp. 1875/80 130 897/g dito 3c hypotheek 350-1000 ITALIË, Spoorweg- leeningen 1887/89 3 Lir. 600-3500 540/M Zuid Ital. 8p. O. 8 500-6000 671% 671% POLEN. W. W. A. ZR. 100 165 RUSLAND. Gr. Sp. Maati. Obl. 1888 4 d 100 963/4 95«/g Kurk Ch. Ai. O. 4 100 Z. W. Spoormy 4 ZR. «35 967/g AMERIKA. Atch, Top Sc S. F. Cert. van nref. aand. d 600-1000 688/4 69 dito Hg. Hyp. O. 4 500-1000 991 N. Y. Penmylv, Ohio prior Obl. 4 600-1000 109 1091/4 Illinois Cert. t. A. 500-1000 110 dit. Leae L. 8t. Ct, 4 500-1000 Miw. Kam. Tex. Ie Hyp. Obl. 4 600-1000 901/a St. Paul Minn. Sc Manit. Se hyp. O, 6 Centr. Pao. Obl. 4 1000 08V4 088/g Union Pao, Rr. Comp. Crt. v. pref. Aand100-1000 77 77 Union Pao. gondO, 4 1000 Wut. Now. Y. fc Penm.Alg.hrp. O. 8 1000 731/* Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 6 1000 $71/4 371/4 Premie-Leeningen. NEDERL. St. Am. 3 100 108Va Stad Rotterdam 8 e 100 BELG1E. St, Antw. 1887 Sl/g 100 991/4 dito Brrnsel 1888 3 100 998/a HONG. Theiss loten 11 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 o 360 dito 18805 600 dito 1864100 Cred. imt. 1858 100 RUSL. Staatal, 1864 «100 dito 18665 100 166 166 8PANJE. St. Madr. 3 - 400 868/4 S6I/9 TURKIJE. Spoorwl. 3 400 30 Prijzen Tan Coupons en losbare Obligatiën. Amsterdam 31 Maart 23 Maar Oostenrijk Papier. Oostenrijk Zilver Diverse in A met affidavit Framohe. Belgische Diverse Rijksbank Russen in Gondroebel id. in Z. R Spaamche Bnitenl Binnen! Amerik. in dollars 30.85 30.87Vs 11.63 11.93 47.70 47.60 58.60 1.901/* 1.10 47.30 1.70 3.47 V» 30.86 30.871/l 11,63 1193 47.70 47.60 58.60 1.901/g 1.10 - «7.30 1.70 S.47V* KIEZERSLIJST. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat op heden de biezersiyst voor deze gemeente over 1900/1901 en de in het tweede lid van art. 28 der kieswet be doelde lijoten door hen zyn vastgesteld en van den 23 Maart tot en met den 21 April 1900 op de secretarie voor een ieder ter inzage liggen en daar tegeu betaling der kosten in afschrift verkrygbaar zyn. Voor zoover de voorraad strekt, zfin afdruk ken van de kiezerslijst aldaar te bekomen tegen betaling van f 0.75 per exemplaar. Tot en met den 17 April 1900 is een ieder bevo9gd DIJ burgemeester en wethouders verbetering van de kiezersiytt te vragen, op grond dat hy zelf of een ander, in stryd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlyk voorkomt. Middelburg, 22 Maart 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. ZEEMILITIE. Oproeping van Verlofgangers der lichting 189S. De burgemeester van Middelburg; gezien de circulaire van deu commissaris der Koningin in deze provincie van den 15 Februari 1900. A no 688. 3de afdeeiing {Pro: vinciaal blad no 27) roept by deze tot opkomst in werkelybeu dienst op, de in deze gemeente wonende ver lofgangers van de Zeemilitie der liobting.1898. GILLES JACOBUS GILLESSEN {8tb. no 404). WILLEM CORNELIS PETIET (Stb. no 509), PETRUS HENDRIKUS POULEIJN {Stb. no 510) :en PIETER KAREL JOHANNES REIJNHOUT {Stb. co 517) en gelast ben om op den 4 April 1900 rechtstreeks naar hnnne plaats van bestemming voor de drie eerstge noemden H. M. Evertsen te Willemsoord en voor laatstgedoemden H. M. Merva te Helle- voetsluis te begeven alwaar zy zich. voorzoo- veel dit mogeiyk is, te 12 nar middags ge kleed in de by hnn vertrek met groot verlof medegenomen militaire kleedingstukken en voorzien van hunne kooigoederen, alsmede van hnnne verlofpassen en zakboekjes, moeten aanmelden by den kommandant van het voor hen hierboven aangewezen schip, aan boord waarvan zy zullen worden geoefend. Zy moeten zich vooraf, en wel op Zaterdag den 31en Maart a., des voormiddags tnsschen 9 en 10 nar, by den bnrgemeester hunner woonplaats aanmelden, voorzien vau hunne verlofpassen ten einde de noodige biljetten, alsmede daggeld, indien zy dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen. Indien zij op den bepaalden dag In gebreke blijven onder de wapenen te komen, zullen zij zooveel langer In dienst worden gehouden. Zy, die niet aan de oproeping voldoen, worden tengevolge art. 145 der wet als deserteurs behandeld, terwyi degenen, die door ziekte of om andere reden buiten staat mochten zyn aan hnnne oproeping te voldoen, zorg zullen moeten dragen, dat op den dag voor de opkomst bestemd, door den Commissaris der Koningin in deze pro vinoie worde ontvangen een op ongezegeld! papier, door een bevoegd geneeskundige af gegeven getuigschrift of wol een bewys of eene verklaring tot staving der reden van het achterbiyven. Na hnn herstel vervoegen zy zich onverwyid aan boord van gemeld wacht schip. Middelburg, den 20 Maart 1900. De burgemeester voornoemd, SCHORER. Van lï-21 Maart. Vlissïhgzh. BevallenJ. H. Tonbnrg, geb. Willemse, s. M, Verstraate, geb» Banrdoux, d?

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3