BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Ia het Ltaburgsohe dorp Eerkrade is een mijnwerker door een nedervallend stok ■teenkool op het hoofd getroffen. De dood trad onmiddellp in. In de gemeente Sta pelveld, in dezelfde provincie, kreeg Maandag een landbouwer twist met zgn zwager, over het al of niet teekenen eener huurakte. Na een woordentwist liep de landbouwer zijn huis binnen, haalde een vuurwapen en verwondde ii]n zwager zóo ernstig, dat deze Ba eenige uren overleed. De dader is gearresteerd. De gemeenteraad van Antwerpen heeft een crediet van 1500 francs toegestaan voor de uitvoering van een witmarmeren buste van (Jatharina Beersmana, welke geplaatst zal worden in den Vlaamsohen Schouwburg. Te Parjjs is Dinsdag aan het Noorder station diefstal gepleegd, 's Morgens kwam een rijtuig van de Fransche bank aan het station, om geld te brengen. De oontroleur van de bank had zakken met goudstukken iu het rytuig gelegd en een doek met 400.000 fro. in papier. Nadat de controleur de doek met bil jetten op het bankje in het rljtui ggelegd had, wilde hj) op den bok klimmen, toen men hem op den sobouder klopte en den weg naar de Tentoonstelling vroeg. Intusschen werd de koetsier door een ander aangesproken, die vroeg of hy in de rue Lafayette was. Slechts een oogenblik werd de aandacht der beide mannen hierdoor afgeleid, maar de doek met de 400.000 frano werd toch intusschen gestolen. Dinsdag morgen syn de slachtoffers van de ramp te Tourooing begraven, in tegenwoor digheid van de gansche bevolking der stad. Een lange, indrukwekkende stoet bewoog zioh te midden van het saamgedrongen volk van de kerk, waar de godsdienstige ceremo niën hadden plaats gehad, naar de begraafplaats. De tamboers en hoornblazers der pompiers, de schoolkinderen, het gemeenteiyke muziek- korps en verschillende vereenigingen openden den stoet, waar ook de gemeenteraadsleden van Tourooing by waren. Van de Pauillac was er Dinsdag nog geen bericht. In Barcelona had Maandag een stieren gevecht plaats. Een groot aantal toeschouwers hebben alles in de war gestuurd en wilden zelfs het gebouw in brand steken. De gen darmes zyn tussohenbeide gekomen en hebben de orde hersteld. De weduwe van een in Zuid-Afrika ge sneuveld reservist noemde haar sedert geboren doobtertje Modderina Belmontina Methuena. De Wiener Zetting, het Oostenryksche offi cieels blad, bevat bet volgende„Hare Eeiz. en Kon. Hoogheid de Doorl. Kroonprinses-weduwe Aartshertogin Stephanie heeft, na gevraagde en verkregen toestemming en bewilliging van Z. Keic. en Kon. Op. Majesteit als allerhoogst opperhoofd der Familie, zich met graaf Eleiner Lonyay von Nagy-Lonya und Basoros-Nameny, Keiz. Kon. kamerheer en erfiyk medelid van de Magnaten-tafel in den Hong. Ry ksdag, ver loofd." De vorsteiyke bruid ontving van keizer Frans Joseph een prachtigen diadeem van diamanten. Wat vat die oude vorst dat toob weer aardig op! Het huweiyk heeft nu morgen plaats. Beeds Zondag waren vele gasten te Triëst aangekomen. Jammer, dat nu weer van daar wordt geseind, dat aartshertogin Elisabeth zich de aanstaande sobeiding van haar moeder zóo aantrekt, dat zy ongesteld is geworden. Nu de dooi is ingetreden, heeft men in Z. W. Rusland ontdekt, dat in het laatst van Februari by een sneeuwstorm velen om het leven zyn gekomen. Op korten afstand vond men SO lyken, terwyi er elders nog meer ge vonden zyn. De leider der Noordpool expeditie-Birke- land meldde Zaterdag telegraphisch aan het ministerie van landbouw te Ghristiania, dat van de vyf leden zyner expeditie vier Vrydag door een lawine bedolven werden, toen zij, ondanks zyne vermaning, de spits van de Hadde-toppen trachtten te beklimmen. Alle vier werden onmiddeliyk uitgegraven, twee nog levend, de beide anderen dood. Óp Madagascar is een nieuw blad ver schenen tot behartiging van de belangen der kolonisten. Daaruit biykt o.a. dat de straat verlichting er zeer ingenieus is ingericht. Een paar avonden in de maand wordt de stad ver liobt door de maaneen paar avonden in het jaar door den bliksem, en de rest van den tyd moeten de bewoners er zeiven maar voor zorgen. Gemeenteraad van Middelburg Zitting van beden, Woensdag, middag te 2 uren. Voorzitter de beer jhr mr L Schorer. Afwezig de hoeren mr A. P. Snouck Hurgronje met, jhr mr W. H. Snouck Hurgronje en W. J. J. Koole zonder kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. De voorzitter deelt mede dat van den heer J. A. Frederiks een aohryven is ingekomen, waar by by, onder mededeel ing dat zyne vele bezigheden hem niet meer veroorloven de be trekking van lid der plaatselijke commissie van toeziobt op de scholen voor lager onder wys langer te vervullen, eervol ontslag als zoodanig verzoekt. De voorzitter stelt voor dit verzoek in te willigen, onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Conform dit voorstel wordt besloten. Thans aoht de voorzitter het noodig dat de deuren worden gesloten. Na heropening der vergadering geschiedt mededeeling van ingekomen stukken. Daaronder behoort een adres van E. Mes, firma A. A. Mes Gz., azjjnfabrikant alhier, houdende verzoek om voor 100 jaar in erf pacht te bekomen een stuk gemeentegrond by de Nieuwe Poort, om daarop eene azijnfabriek te stichten. Van P. van Langeraad is een adres inge komen, waarin hy verzoekt vergunning te ontvangen tot het plaatsen van een los plan- cher op het klinkerpadje voor zyn huis op het Molenwater. Hy wil geen vaste warande bouwen maar slechts een planoher, om dit alleen te leggen by teesteiyke gelegenheden en des Zondags. Deze stukken zyn gesteld iu handen van burg. en wetb. om advies. Ter tafel komt een voorstel van burg. en weth. inzake het met het departement van oorlog te sluiten contract betreffende het oefenings- terrein, de kazerne en het waaggebouw. Het strekt om het ontwerp, zooals dat is ingediend, aan te nemen. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje komt ter vergadering. De heer jhr mr E. P. Schorer heeft eenig bezwaar tegen de redactie van art. 5, wyi Oorlog" aan zich houdt om, wanneer de mili taire autoriteiten dit noodig achten nadat de voorwaarden van verpachting zyn goedgekeurd, in den loop van den verpachtingstermyn nog wijzigingen in die voorwaarden te brengen. De heer Van der Swalme is het met den vorigen spreker eens. De voorzitter wyst erop, dat het voor de militaire autoriteiten moeilijk is vooruit te beoordeelen welke oefeningen later op het terrein zullen moeten gehouden worden en dat j zioh daarom niet kannen binden. De heer jhr mr E. P. Schorer meent dat» komen er bezwaren op, die by het sluiten van een nieuw contract kunnen wegen; maar het is verkeerd tydocs den loop van het contract in de bepalingen wyzigingen aan te brengen. De heer De Veer vraagt hoe lang het con tract voor de pachters loopt, waarop de voor zitter antwoordt: een jaar. De heer Wisboom Verstegen meent dat het art., mits in het pachtcontract melding wordt gemaakt van mogeiyke wyzigingen, niet be zwarend is. De heer jhr mr E. P. Schorer stelt voor de redactie in dien zin te wyzigen, dat de bedoelde vrijheid den militairen autoriteiten niet wordt gegeven. Op een vraag van dea heerHeijse, zegt ae heer Den Bouwmeester, dat de gemeente het terrein kan verpaohten voor zoo langen of korten tyd als zy goed acht. Desnoods kan men het terrein telkens voor een jaar ver pachten. De heer Van Dunné meent dat, nu de raad eenmaal heeft beeloten het oefeningeterrein te koonen en aan .Oorlog" in gebruik te geven, Oorlog" al de oonditiea kan maken, die dn' departement goed vindt, en de gemeente zich moet onderwerpen. De heer Wisboom Verategen gelooft dat inwilliging van den wenneb van .Oorlog slechts een gering vertchil in den pachtprijs zal kunnen geven. De heer Van der Swalme is niet van die meening. HS vreest, dat bet wel een groot verschil kan opleveren. De voorzitter wyst erop dat ook in Bergen op Zoom een oefeningsterrein is gekocht en dat daardoor „Oorlog" wel dezelfde bepalingen zullen z0n bedongen. Daar is er geen nadeelig gevolg van voorgekomen. De heer Van Teylicgen vraagt wat de ge volgen van eene weigering van de zijde der gemeente zouden zyn, waarop de voorzitter antwoordt, dat hem dit totaal onbekend is. Het voorstel Sohorer alsnu in stemming ge bracht, wordt verworpen met 5 stemmen Voor stemmen de heeren Heyse, Sohorer) V. d. Swalme, De Ryeke en De Waal. Daarop wordt het voorstel van burg. en weth. zonder hoofdeHjke stemming aange nomen. Nadat e«E wijziging is gebracht in da be grooting der godshuizen, komt ter talel hel voorstel van borg. en wetb. in zake de jaar wedde van den havenmeester O. Knol. Tengevolge van de in werking treding van de wet van 22 Joli 1899 ie de heer O. Knel, gemeente-havenmeester, verstoken van de bom tot en toe van rljkewege toegekende beloonrog ad f 240 voor da tjdelijke werkaaamheden ie het belang der heffing van bet haven schatgeld op het Ksn.al van WaJoheroo. Burg. en weth. etellen voor, om, wijl hj de vaatetellïDg van hot traotemont van don havenmeester indertyd met die f 240 rekening gehouden, den heer Knol met ingang van 1 Mei eene persooniyke toelage van f 240 per jaar toe te kenucD. De heer De Veer acht het voorstel weinig Het'eenig motief is dat met de rykBtoelage rekening gehouden is by het vaststellen van het tractement van den havenmeester en dat die ambtenaar niets ontvangt voor het ont vangen van brugeelden. Spreker meent, dat de diensten, die de havenmeester presteert, voldoende betaald worden met zyne jaarwedde. De heer Van Dunné stelt in het licht, dar de regeliog van het traktement afbaokeigk is geweest van de toezegging van den directeur der regietrntie, dat den heer Knol holle bo trekkiogon zoodon worden opgedragen. De voorzitter wijst op den hoogen leeftijd van den «tularin en toont tan dat het moeilijk is vast te etellen of do dieneloo, die hg pree- teert, al ot niet te duur worden betaald. De hoor Do Veer viudt het een zeer gevaar- igk precedent om, wanneer iemand een rjjke- betrekking verliest, de gemeente het daardoor te derven traktement voor hare rekening te doen nemen. De voorzitter meeDt dat het hier een per soonigk geval geldt en het thans te nernm, besluit tegenover andere ambtenaren niet bindt. Do heer Van der Swalme is het eens mot| den heer De Veer, dat aanneming van het voorstel van burg. en weth. een gevaariyk precedent oplevert. De heer Den Bouwmeester is dat niet eens. Hy gelooft niet dat er een tweede combinatie als deze bestaat. De heer Wisboom Verstegen vraagt of de toelage voor een jaar of doorloopend is, waar op do voorzitter antwoordt dat bet eene door- loopende is. De beer Van Dunné meent dat men iu aan merking nemen moet, dat bet traktement van dea heer Kool hocger zou zyn gesteld indien die betrekking niet was gecombineerd met een ryksbetrekking. Da heer De Ryoke vraagt of het dan niet beter ware nu het traktement te verhoogen, in plaatsvin eene persooniyke toelage te geven? Het voorstel van burg. en weth., alsnu iu stemming gebracht, wordt aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren De Veer, Wis boom Verstegen, V. d. Swalme, Verhage en De Ryoke. Aan de orde is het voorstel van burg. en weth. betreffende het adres van H. P. den Bouwmeester en H. J. E. Gerlaoh vau St. Joosland, om concessie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van Domburg naar Middelburg. Dit strekt om de gevraagde couoessie te verleenen met ingang van 1 Mei 1900 onder voorwaarde dat de gedetailleerde plannen enz. betreffende in de gemeente te maken werken door bnrg. eu weth. moeten zyn goedgekeurd en daaromtrent hunne voorsohriften worden opgevolgd. De oommissie voor de fabricage kan zioh in hoofdzaak met het ontworpen plan vereenigen behoudens enkele reeds gemelde bepalingen. De voorzitter deelt mede dat burg. en weth. het wenscheiyk achten te bepalen dat de ex ploitatie zal moeten zyn aangevangen vóór 1 Januari 1904, terwyi zy later bepalingen zul len kunnen maken omtrent de tarieven, de ritten enz. De beer jhr mr E. P. Schorer kan met de aangevraagde concessie ea de plannen, zooals die zyn voorgelegd, zieb, zeer tot zyn leed wezen, niet vereenigen. In de voorgestelde richting is een stukje, dat spreker zeer gevaariyk is, nl. iu de Zandstraat. Daar zullen de rails worden gelegd tussohen die van de tram naar Vlissingen, en dat kan onder bnitengewone omstandigheden, bg don ker, by sneeuwstorm als andere, aanleiding geven tot onheilen. Daaraan durft spreker het publiek niet blootstellen. Uitsluitend om die reden zal spreker tegen de concessie stemmen. De heer Verhage gelooft, dat do tram een eisoh van den tyd is en in het belang der welvaart. Hy jnioht daarom het plan toe. Maar vermeerdering van welvaart is niet alleen voldoende. By het exploiteeren van de tram zal ge handeld worden tegen de nitdrnkkeiyke ordon nantiën van den Allerhoogste, door de tram op Zondag te doen ryden. En op grond daar van zal spreker tegen de concessie stemmen. De heer Van Dnnné zegt, dat de commissie voor de fabricage ook heeft gelet op het be zwaar dat het leggen van rails in de Zaad straat zou kunnen opleveren. Spreker ziet dat bezwaar niet in, omdat de tram in de stad ook zal worden voorafgegaan door een man en dus stapvoets ryden zal. Gevaar ducht spreker niet. Neemt men een andere route, dan zullen wêar andere bezwaren zich voordoen. De beer jhr mr E. P. Schorer biyft by zyn meening. De heer Den Bouwmeester beveelt de aan genomen richting aan. Vóór eeu halfjaar is men begonnen met het maken van plannen voor de tram. Eerst was de bedoeling niet iu de gemeente Middelburg te komeu, maar over de Singels te ryden. Van verschillende zijden is aange drongen op een wyziging in het plan en ver zocht de iyn te leggen door de gemeente. Het comité heeft toen overwogen, welke weg de beste was en is tot dit project ge komen. De Zandstraat kon niet ontgaan wor den, zonder nog grootere bezwaren te onder vinden. Kan de raad zich niet vereenigen met dat project, dan zon het comité de tram moeten leggen bniten de gemeente om, wat het comité meer gewensoht en voordeeliger zon achten. Ook zon daardoor de duur van den rit worden bekort. Wat betreft hetgeen de heer Verhage heeft gezegd, vraagt spreker of deze niet te ver gaat. Kan men des Zondags niet ryden, dan moet het comité zyn plan opgeven. Het kapitaal voor de tram is zoo goed alB gevonden, grootendeels nit Middelburg. Winst bejag zat daarby niet voor, maar werd de Zondag uitgesloten dan is exploitatie niet mogeiyk. De hoer Wisboom Verstegen sin it zich aan by hetgeen de heer Verhage heeft gezegd. Mocht de tram door het derven van den rit op Zondag schade ïyden, dan zon hy geen bezwaar hebben tegen bet verleenen van een hoogere subsidie. De heer Den Bouwmeester wyst erop dat de subsidies der gemeenten niet direct ten bate komen van de tram. Die zullen alleen wegen by het toekennen van het eventueel door de provincie te geven subsidie. Het voorstel van burg. en weth. wordt als nu in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren De Vee r, Wis» boom Verstegen, jhr mr E. P. Schorer, Ver hage en De Ryeke. (De zitting duurt wort.) Verkoopingen enz. Door hst bestunr der Sreede Watering Bewesten IeraeTce werd heden in de Prins van Oranje te Goes aanbesteed de zinkwerken voor genoemden polder. 16 biljetten werden ingeleverd en wel van de heeren J. de Jonge, Middelburg, ad f 48.100; P- Dronkers, Kapelle, ad t 47.990C. van der Hooft, Ternenzen, ad f 47.200A. Tholens, l Terneuzon, ad f 47.000; J. de Bres, Ternenzen, ad f 46 200J. W. van Wynen, Sliedrecht, .ad f 44.100; P. Kraaijenveld, Sliedrecht, ad f 43.840L. Brand, Gieaendam, ad f 43.583 H. de Kleuver, Sliedrecht, ad f 43.540O. de Wilde, Kattendijke, ad f43.432P. J. Visser, .Hansweert, ad f42.792; A. Prins Tbz., Slie dreeht, ad f 42.000J. Roskam, Sliedrecht, ad 1141.930 J. C. v. d. Brink, Krabbendijke, ad f41.640; J. v.d.Plas,Hardingsveld,ad f40.589; en B. den Exter v. d. Brink, Krabbendyke, ad f 39.840. Voorts Jde steenbestorting voor genoemde zinkstnkken, waarvoor slechts 2 biljetten werden ingeleverd, te weten door de heeren: J. Roelofs, Papendrecht, ad f 103.000, P. van I de Velde, Terneuzen, ad f 101.100. Het eerste perceel, het zinkwerk, werd ge- gnnd, maar de steenbestorting niet. In de heden gehouden zitting van den ge meenteraad te Middelbnrg zijn o. a. aangenomen de voorstellen van bnrg.en weth. betreffende de tram Middelbnrg Domburg en die inzake de heeren Knol en Jeronimua. De hedenmiddag iu den schouw burg alhier plaats gehad hebbende kindervoorstelling werd by gewoond door een zeer talrijk publiek, voornameiyk kinderen, die alle rangen geheel vulden en met onverdeelde aandacht de uit voering volgden en op dnideiyk sprekende wyze van bnnuo vrengde en erkenteiykheid biyk gaven. 'a Cravorthage. Voor den Hoogen Raad is heden voortgezet de openbare behandeling der Hogerhnis-zaak, waarbij de advooaat gene raal Patyn begon met zioh terefereeren aaujsijn requisitoir tot af wyzing van bet verzoek om reviBie. De verdediger, mr Van den Bergb, trachtte aan te toonen, dat na het nader onderzoek de revisie nog onsfwysbaarder is gebleken en de Hooge raad een hoogst eenzydig onderzoek voor zioh heeft. By contradictoir debat zon een geheel ander lieht zyn opgegaan over deze zaak. Hy oonclndeerde tot het toestaan der revisie. De advocaat-generaal bleef, ook na het pleidooi van den verdediger, conoludeeren tot fwyzing van de revisie. Bestond bij hem de minste twyfel, hij zon tot het toestaan der revisie hebben gereqnireerd. Hy bestreed ern stig, dat het onderzoek eenzydig is ingesteld. Na repliek is de nitapraak bepaald op 18 April. Tweede Kamer. In de heden gehonden zifting heeft, by de verdere behandeling van het leerplicht-ontwerp, de minister van binnen- iaudsche zaken, nadat de heer Tydeman zyne amendementen had toegelicht, zeer nitvoerig het beginsel van herhalingsonderwys verdedigd. Hy verklaarde dat de voorgedragen regeling slechts de openbare school bindt, het byzonder onder wys vry laat, ook wat de vakken betreft, mits het minimam van 96 uren, dat de minis ter handhaafde, wordt in aoht genomen. Omtrent de vrijstelling in dagnren of avond uren en omtrent de verplichting om meisjes alleen op de dagnren de herhalings school te doen bezoeken, vereenigde de minister zioh met de amendementen van den heer Tydeman. Ten slotte verklaarde de minister zyne re geling een onmisbaie baaia in hef regoerisgs- ontwerp. De heer Van der Zwaag verklaarde tegen de wet te znilen stemmen, als het herbaiings onderwys er nit verdwijnt. Dr Knyper handhaafde zyne bezwaren, die door de amendementen niet voldoende zyn opgeheven. Ook de heer Lohman achtte, door 's minis ters rede, de riohting dezer wet ten nadeele van het byzonder onderwys nog bedenkeiyker. De heer Van Karnebeek achtte speciale regeling van dit onderwerp het eenig mogeiyke. Het eenigszins gewijzigd amendement-Tyde- man, door de regeering overgenomen, endaar- door regeeringsartikel 34 gewordeB, is a a n- ge.nomen met 49 tegen 48 stemmen. Daarentegen is verworpen met meerder heid van éen stem, en wel met 49 tegen 48 stemmen, artikel 35, regelende den leerplicht voor het herhalingsonderwys met daaraan toegevoegde vryatelling. De heer Pijnappel, die voor artikel 34 stemde, bracht daarentegen zyn stem nit tegen art. 35 en veroorzaakte dus dit te betreuren besinit. Dt oorlog In Znld-AMka. Boerenkamp bij Glencoe, 17 Maart. De Engelsehen hebben dokter Albrecht, van de Dnitsohe ambulance in Ladysmith, gevangen genomen, naar aanleiding van de ontvluchting van twee gewonde gevangenen. De Dnitsohe regeering zal stappen doen, teneinde zyn in vrijheidstelling te verkrygen. Een complete collectie dnm-dnm patronen, die, naar gezegd wordt, gevonden werden op EDgelsche soldateD, is opgemaakt en zal naar het ministerie van oorlog worden opgezonden. Algemeen Overzicht. Wy hebben nooit voel waarde gehecht aan de gernohten, dat van Rusland iets ten gnnate van de Boeren te wachten was. Vandaar dat het ons zeker geen teleurstelling is, dat omtrent Rnslands antwoord aan Krnger wordt gemeld, dat het werd opgesteld in over leg met de kabinetten te Beriyn en te Parys. Het is in voor Engeland zeer welwillende termen gesteld, maar bevat toch een waar schuwing, die, naar men verwacht, indrnk zal maken op de Britsche regeering. Wat daarmede wel bedoeld mag zyn, weten wy niet. Veel goeds kan hot niet zyn, want de eenige waarschuwing, waarvoor Engeland ontzag zou hebben, kan niet In overleg met Beriyn worden gegeven en zal nooit in reoht- streeksch verband met Zuid-Afrika gegeven kannen wordeD. Immers zoolang Engelands eenige leuze is dat macht boven recht gaat, moet tegenover de Engelsche macht een andere worden gesteld. En na kan toch niemand verlangen, dat Rusland éen soldaat opoffart ten behoeve van de onafbankeiykheid der Hollandsohe repu blieken. Ruslands macht kan slechts worden aangewend voor Rnssische belangen, geiyk in Perzië of in Indië. Een waarschuwing, welke in Engeland iudrak zon maken, zon das niet anders kannen zyn dan een krachtige terhandneming van de groote vraagstukken, die in het Oosten op afdoening wachten. Dat vroeger, waar het Azië gold, de sym pathieën der wereld meest aan Engelsche zyde waren, is natnnriyk. Niemand kon wensohen, dat geheel Azië Rnssisoh werd, niemand die niet inzag, dat alleen Engeland weerstand kou bieden aan het Slavisoh gevaar. Maar nn Engeland tooh nit Perzië is gede serteerd, heeft de wereld geen enkel belang moer by een krachtig Engeland, dat zQn positie in Azië in gevaar brengt om geheel Afrika op te slokken. Dat Engeland in de gegeven omstandighe den een stap zon doen ala de bezetting van Kandahar gelooven wy niet. Aan bet Petersbnrgsehe bericht over dit ouder- werp werd toegevoegd, dat lord Carzon en de Indisehe generale staf, zich herinnerende, dat van generaal Kuropatkin, den tegenwoordigen Rnssisehen minister van Oorlog, toen by gon- vernenr-generaal van TranscaBpia was, beweerd werd, dat by dikwyis zou hebben geweigerd zyn post te verlaten vóór dat de Rnssische troepen Herat zonden hebben bezet, hem be schouwen als een gevaariyk tegenstander. Daarom, zoo wordt beweerd, ondersteunen zy met alle kracht de anti-Rnssisobe beweging in de Indische steden en verspreiden zy de meest on- gerijmde anti-Russische gernohten in Perzië, Afghanistan en Bokhara door middel van Derwisohen. Van Rnsland wordt beweerd, dat het voorbereid is op nienwe onlusten in Centraal-Azië en gereed is die te onderdruk ken met evenveel kracht als die in Terghana in het vorige jaar. Het tracht evenwel voor het tegenwoordige znlke onlusten onmogeiyk te makeB door de verzekeringen te herbalen, dat aan de concentratie van troepen op de grenzen van Afghanistan vooreerst geen be-, teekenis behoeft te worden gehecht. Maar toch wordt de mobilisatie voortgezet. De Brnsselsche Petit Bleu meldt zelfs dat eenige te Brnssel wonende reserve-offioieren van de Rnssisohe genie den 12en 11. bevel ont vingen, zich vóór 15 April in hnn garnizoen aan te melden. Dat Rnsland baast zou maken, is natnnriyk niet te verwonderen. Als men te lang waobtte, zon Engeland wel eens een groot deel van het Afrikaansche veldleger vry knnnen hebben. Van Frankryks positie voor bet oogenblik begrypen wy weinig. Als de banden met Rus land dagelijks sterker worden, geiyk Deloassé zeide, dan zon daaruit vallen af te leiden, dat Frankryk een krachtige steun wil worden. De Maandag gehonden zitting van den oppersten krygaraad was volgens de Standard hoofdzakeiyk gewijd aan de verdediging der kast en der koloniën, waarby natnnriyk alleen aan een verdediging tegen Engeland kon worden gedacht. Over een ander gevaar dat Engeland dreigt, deelen wy elders in dit nummer een en ander mede. Ook hier weder staat Engeland tegen over een tegenstander, die ons niet sympathiek Hjkt, ja tegenover iemand wiens overwinning wg zelf niet mogen wenschen, ook niet voor onze belangen in Azië. Een paar maanden geleden, toen zon het anders zyn geweest, en had een ernstige bedreiging der Engelsche belangen een geschikte afleiding kannen wezen. Beknopte Hededeelingen. Eenige afgevasrdigden van Algiers heb ben aangedrongen op een afzonderiyke ce« grooting voor dit land. De regeering deed een toezegging in dien geest. Daarop werd een motie gesteld om acte te nemen van deze verklaring, waarmede de kamer zioh vereenigde. By een verzoek tot by woning van de onthnlling van een standbeeld voor diens vader, deed de maire van Dyon aan Riooiotti Garibaldi de vraag of het waar was dat hy zyn degen ter beschikking van Engeland had gesteld. Riooiotti erkende dat hy dit deed nit dankbaarheid, wyi Engeland in 1860 de. be vry ding van Napels mogeiyk maakte. Alcooals iemand n heden het leven redt, dan verplicht de dankbaarheid n hem morgen te helpen een moord te plegen 1 Uit Weenen wordt bericht dat de oom missie voor de Czechisohe-Daitscbe taalkwestie tot een bevredigend eind is gekomen. Hef besinit van het centraal-eomité tot hervatting van den arbeid in de Boheemsobe mynen is o. a. door de stakers te Ojtrauw niet goedgekeurd. Zy besloten by de staking te volharden. In het begin van Mei zal een consistorie plaats hebben, waar zaI worden voorzien in

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2