BUITENLAND Verschillende Berichten. BEKENDMAKINGEN, panning, ter blijvende herinnering aan den Tranavaalsohen worstelstrijd door den beroem den hof medaillenr Soharff gesneden op initi atief van graaf Bachofen von Echt. Het Dommer van 15 Maart van Belang en Recht bevatEet gewijzigde Wetsontwerp betreffende de vaderlijke macht en de voogdij II door mr E. F. Toekomstig Huwelijksgoede renrecht. Mishandeling te R eerbosch door Joanne Malmberg. De kleeding industrie te Amsterdam II. Onderwijskroniek door H. Der Vrouwenvraag door Olive Sahreiner. Volgens De Standaard lijdt de heer Van Kerkwijk aan toevallen en maakt hg slechts korte wandelingen op straat, steeds vergezeld van een bediende. Men zegt, dat hij bij geen mogelijkheid aan de eindstemming over de lesrpiiohtwet zal kannen deelnemen. Het is anders wel meer gebeurd, dat een ziek Kamer lid in de vergaderzaal werd gedragen om zijn stem te kunnen uitbrengen. Zoo iets zou ook nu weer kunnen plaats hebben. Te Napels, wij meldden bet reeds in een deel der oplaag van ons vorig nommer, is een post uit Transvaal aangebracht, welke den 18an Maart 6. k. respectievelijk te 10.7, 10.25 en 10.12 's morgens te Amsterdam, 's Graven- hage en Botterdam kan verwacht worden. Men lette op de kwartjes, want er zijn valsohe muntstukjes in omloop. Zij zija vrij goed nagemaakt met de beeltenis van Willem 21, doch missen den gekartelden rand. Judels, de ook in Zeeland bij ouderen van dagen goed bebeDde tooneelspeler, trad Vr^dag avond te 12 uur zijn 86e levensjaar iu, te midden van vrienden, gezeten om een groote ronde tafel in Mille Coiones te Amster dam. Da vrienden hadden hem begiftigd met de gouden medaille, de medaille voor langdu- rigen trouwen dienst. Daarbij was een album, een album amicorum, waarin de schenkers, allen behoorende tot Judels' gezelschap en gewoon tusschen het middernachtelijk en bet sluitingsuur tezamen te komen aan de genoemde tatel, hun heilwen- schen hadden geschreven meest op rijm. Onder hen was een dokter, die van Judels wilde weten, wat by zijn patiënten moest voorschreven om hen vau de eeuwige jeugd te doen genieten. Judels was als altgd het middelpunt van het discours, Judels stout bewerend, gees tig debatteerend, of verhalend herinneringen van vóór 25 of vóór 50 jaar, daarbö geholpen door zijn zeldzaam geheugen maar altijd gesoigneerd en met een zekere sierlijkheid juist zooals hg is in zgu uiterigk, juist zooale men hem zeker d8 alleroudste vau de weinige Amsterdamsohe boulevardiers ziet wandelen langs Amstels straten in zgu altgd verzorgde kleeding, gesoigneerd van zyn ohaussure tot zyn onberispeiyken hoogen hoed. Als daders van de dezer dagen te 'a-Gra- venhage gepleegde diefstallen met inbraak, zyn te Botterdam drie ongunstig bekende personen gearresteerd. Zy zyn ter beschikking gesteld van de jostitle. Te Schagerwaard is een woning afgebrand. De brand nam zoo snel toe dat de bewoners door de ramen vluchten moesten. Da veestapel, bestaande uit 12 koeien, 3 vaarzen, 1 paard, schapen, 4 lammeren en 6 varkens, kwam in de vlammen om. Slechts een deel van hetgeen verbrand Is was verzekerd. Te Hindeloopen is een driejarig knaapje in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Soherif uit Appel tara zal binnenkort het rykskrankzinnigengesticht te Medemblik ver laten, om te Ermelo—-Yeldwyk verder te wor den verpleegd. De eveneens te Medemblik opgenomen „blikken dominé" Spiering, is in zoover her steld dat by byna eiken dag op het land werkt. VACANTIE-KO LONIES. De commissie uit bet hoofdbestuur vau Eigen Hulp, die in het afgeloopen jaar van het bestuur de opdracht kreeg onderzoek te doen naar de uitvoerbaarheid van het plan, om in eene gezonde streek van ons vaderland, aanvankeiyk des zomers, vaeantie-kolonies te vestigen voor kinderen van leden der vereeni- Ik trok de vriendin, die ook gaarne wilde helpen, ter zyde, daar zy niet in staat was haar aandoening te verbergen, en begon een oven te bouwen, terwgl zij mg haar voornemen mededeelde om ziekenverpleegster te worden. „Een heeriyk beroepzei ik, myn oven met voldoening bakg kende en er een keteltje opzettende. „Niets is beter geschikt om uop te vrooiyken dan een hospitaal." „Niet waar? Behalve de comedie? Maar ik geloof dat ik meer hond van kinderen met besmetteiyke ziekten, dan van menschen met gebroken armen en boenen." „Wat een Socratisch idee I" zei ik. Er is geen beter middel om het hart van dwazen te stelen dan om met hen mee te praten. De zon schoot flikkerende stralen op alles, wat niet in de sohadnw van de klippen lag; de golven werden al kleiner en kleiner en klotsten tegen de rotseD, alsof zy slaperig werden van hun eigen gernisch, en het werd hoe langer hoe stiller. De vriendin zei dat ze wel een stnkje kip wilde eten, maar dat zy zon wachten tot het water kookte. Aan onze zyde van de klip was het proza, aan de andere rijde klonken hartstochten van een poë- tisoh gesprek, waaruit bleek dat Judy haar tong bad terug gevonden. „Wil ik bun een paar sandwiches bren gen?" vroeg de vriendin, die een beetje doof was. ^Waoht nog even totdat er iets ging, heeft het voornemen om in Nunspeefc eene proef te nemeu. De commissie weascht te beginnen met elke kolonie uit ten hoogste 30 kinderen vau beiderlei kunne in den leeftyd van negen tot dertien jaar te laten bestaan, en den duur op drie weken te bepalen, aanvangende 15 Juni en eindigende 15 September. Aan 't hoofd der inrichting behoort een vertrouwd echtpaar of eene dame uit deu beschaafden stand te staan, die ervaring heeft in 't bestnur van een groot huishouden, en gewoon is met kinderen om te gaan. Vrye woning en voeding, benevens een behooriyk salaris, zyn aan deze betrekking verbonden. Voor toezicht, hulp en verzorging der kin deren is het oog gevestigd op jonge dames, by voorkeur osdarwgzereasep. De uitvoering van het huishoudeiyk werk komt uitsluitend voor rekening van 't dienst personeel. De pensionprijs bedraagt f 1 per dag. Oaze zuidelijke naburen, warmbloedig als altyd, hebben Zondagavond hun hart weer eens opgehaald. Er was te Brussel in het Circus-Schumann geen plaatsje meer te krygen. Want men had op de aanplakbiljetten gelezen, dat er een nieuwe pantomime zou worden ge speeld, met gevechten in de Transvaal en een hulde aan president Krnger, en dit vonden de Brnsselaren zoo aantrekkeiy k, dat ze 's morgens vroeg al kaartjeB waren gaan halen. Eindelijk begon ook de pantomime, die, zooals men dit daar gewoon is, uitstekend was gemon teerd; alles ging bast en de Boeren werden donderend toegejuicht, totdat de Engelschea kwamen. Toen begon de pret. Een gefluit, een gesis en een woede, dat, ik geloof, dat als Chamberlain in de zaal was geweest, de man er niet levend meer was uitgekomen. Weg met de huichelaars! Weg met de zak kenrollers klonk het. Jaagt ze wegdie sala manders, die uitzuigers riep weer een ander. In een woord, het was een kabaal van ba- lang. De eerste rang deed even hard mee als de rest. Zoo schryft de Brusselsche corres pondent van De Avondpost. By h9t opstellen van een kennisgeving van overigden, werd bg toeval de oudertee- kenieg van een der familieleden vergeten. Deze zag daarin een hatelyke poging om hem te bensdeelen en diende een klacht ia. De reshter heeft zoowaar den vergeetachtige tot een boete van 750 veroordeeld. In Dnitscb- Jand zal men denken. Neen in België, te Gent. In het Grand-Hotel te Parys vond een aldaar verblijvend Amerikaan in eene lade een portefeuille met effecten, ter waarde van 25.000 francs, welke hy den secretaris van het hotel ter hand stelde, met de opdracht den eigenaar op te sporen en dezen zijn effecten terug ia geven. Eenige maanden later ontving hy van den secretaris f 1000 fr., namens den eigenaar, die opgespoord was. Hg vertrouwde de zaak echter niet en by onderzoek bleek hem dat de secretaris de rest van het geld in den zak had gestoken. Vandaar een proeea, dat deze weak sfüep met de veroordeeliog van den (intua- schen ontslagen) secretaris om de effecten aan den vinder uit te leveren, daar de eigenaar zich niet had aangemeld. Donderdag is te Tourcoing een wolkam- mery ingestort. Drie werklieden, die juist bezig waren de magazynen van binnen te be schilderen, zyn er niet zonder letsel afgekomen, vooral een 64 jarig man, die een arm en een been brak en bovendien vele inwendige kneu zingen bekwam. De beide anderen zyn minder ernstig gekwetst. Maar op een terrein by de wolkammerg, waar de stokers gewoonigk de asch uit de ovens neerwerpen, speelden vele kinderen, en toe a de instorting plaats bad, zyn enkelen van die kinderen verpletterd en verminkt onder de balen wol, die op het ter rein vielen. Hoewel men nog niet weet hoe- velen gedood zyn, hoopt men toch, dat er niet meer dan drie slachtoffers zijn gevallen. De ouders der kinderen, die gewoon zyn op die plaats te spelen, waren natuuriyk ten zeerste ongerust. Men is met de opruiming der verwoeste gebouwen begonnen, een zeer gevaariyk werk, dat verscheidene dagen duren zal. De ramp wordt toegeschreven aan een in zakking van den bodem, daar het terrein, waarop de fabriek gebouwd was, zeer slecht was. het water denk ik klaar is". Zy nam er zelf nog een en onderwyi ver nam ik de woorden: „Liefde, toewyding, nw naam ia „Judy", mompelde ik. „Het water kookt," zei da vriendin. Ik stond op en begaf mij naar den anderen kant van de klip. Het was er nu dood stil. Ik fixeerde Jaap door my a monocle eu vroeg „Hoe voelt gg u -— „Spring levend," zei hg. „Mag ik u geluk wenschen met het wel slagen uwer eerste hulp san een gewonde." -— „Dank u," zei Judy en barstte toen in een harteüjk gelach nit, dat sommige men- sohen zilverachtig zouden noemen. „Weet ge wel dat ik u gaarne lgden mag, al draagt ge eea monocle en al hebt ge Emilie geplaagd, vooral omdat gg de vriend van Jaap zytj," „Ziet ge," zei deze. „Judy beproeft een soort vau nabuur op den gewonde. Zy heeft beloofd mgn vrouw te worden." Het spreekt van zslf dat wy nu gezellig thee dronken, ofschoon er te weinig sand wiches waren. De vriendin werd iu het ver trouwen genomen niet door Judymaar het deed haar eetlust niet afnemen. Tegen zes uur, toen ik juist zou beproeven de rots te beklimmen, onder vreezan en beven, dat, als ik viel en myn been brak, de vriendin my de eerste en ook de tweede hulp zou willen ver» leenen verscheen de Bnffer, vergezeld van De Pauillac, die op d9 terugreis is van New-York, wordt vermist. Men ïa in Frankrijk zeer ongerust. Twee broeders uit Igny le-Jard waren samen op jacht gegaan in het boeh van Queua- Pierrecae, in het Fransche kanton Dormans, teneinde een wild zwyn te schieten. De jongste broeder zon bet wild gaan op jagen, terwyi de oudste op den loer giog liggen. Te middernacht hoorde de oudste gerucht in het struikgewas en denkende dat het 't wilde zwyn was, schoot hy tweemaal. E9n vreeaeiyke kreet weerklonk; de jager trad nader en bemerkte dat hy zyn broeder had getroffen. Zinneloos van smart liep de onvrywillige moordenaar naar Igny-Ie-Jard om hulp. Men giog den ongelukkigen jongeling halen, die zoo erg gekwetst was dafc by eenige uren later stierf. Er is ecu onderzoek iagesteld. Uit Nizza komt het bericht, dat een com pagnie soldaten, die manoeuvres maakte by Antbion, en op het punt stond Sospel, de gar nizoensplaats, binnen te trekken, een vreeseiyk schouwspel by woonde. Een der soldaten gleed uit op de sneeuw eu stortte iu een afgrond. Een luitenant, die hem wilde tegenhouden, ward meegesleept. Toen de kapitein een onder zoek liet instellen, vond men het iyk van den luitenant met gespleten schedel. De soldaat had ernatige wonden opgeloopanmaar men hoopt hem te behouden. De 70e verjaardag van Paul Heyse is op grootsehe wyze gevierd. By den brand in de bibliotheek van den Russisehes genemlen at&t, waarvan wQ dezer dagen melding maakten, zyu 12.735 werken in 30.000 banden vernield. De bibliotheek telde 117.000 werken in 280.000 banden. Volgens de PolCorr. zyn door dezen brand ook alle boeken en geschriften, die ep Bulgarije betrekking hadden, een prooi der vlammen geworden. Een dubbele moord met zelfmoord ver wekt iu West-Virginië zeer veel opwinding. Een landbouwer, uit de omstreken van Blut fild had een jongmenscb, de minnaar van zyn dochter, verboden op de hoeve te komen en zgn dochter het hof te maken, 'a Avonds thuiskomende, vond hg het jongmenseh met zgn dochter in de kamer zittenhg beval den minnaar onmiddeliyk heen te gaan, waaraan de jonge man echter niet voldeed. De vader nam nu zija geweer en loste eea schot op den jonkman, maar daar het meisje ziek voor haar geliefde geplaatst had, ving zy de geheele lading op en wa3 onmiddeliyk dood. Een tweede schot doodde den minnaar. De wanhopige vader en moordenaar sneed zich hierna met een scheermes den hals af. Een gesprek in Londen. A. „Wat is uw meening over den oorlog B. „Alles wat ik van den oorlog zeg is God verdedige het recht." A. Oh Gg zijt een Pro Boer 1" Algemeen Overzicht. 't Is juist een week geleden, dat wy een uitvoerige beschouwing wgddeu aan den toe stand in hst Oosten, en wezen op wat onrust baart en op hetgeen als geruststellend teeken mag gelden. In de dagen welke sedert verliepen is de toestand niet beter, wal anders gewordeD. Een verandering ten goede had plaats door het toege ven van den sultan aan de weaschen vau hen,die den vali te Uskub wilden doen verdwynen en daarbij kwam dat Rusland een weinig toegaf in zake de spoorwegen ia Klein-Azië. Het voorstel van den sultan is aangenomen, onder een nieuwe voorwaarde, welke aan Rusland ten minste invloed geeft op door Tarkye zelf aan te leggen spoorwegen, en due een nieuwen staat van afhankeUjkheid schept. Maar naast deze verandering ton goede staat er ook een ten kwade. Het sehynt een niet te loochenen feit, dat Rusland de laatste weken militaire maatregelen heeft genomen, door een gedeelteiyke mobilisatie en door eon- centralis in den Caucasus. Met welk doel? een troep dorpelingen boven op den top. Hg werd terstond heel vriendeiyk toen hg zsg dat zyn dochter gered was, ofschoon hg niet gesteld scheen op een omhelzing der vrien din, die aanstalten daartoe maakte, nadat wy met touwen omhoog getrokken waren. Jaap werd op een draagbaar naar huis ge bracht en den volgenden dag kwam de Buf fer om z§n toestemming tot de verloving met zjjn dochter. Achter hem kwam Judy met andere troostmiddelen en dus liet ik Jaap op de sofa liggen en ging met de vriendin in den tuin, waar wij veel spraken over de voed zame eigensahappen der Devonshire room. EINDE. H E R IJ K Da heryk der maten en gewichten heeft plaats in de navolgende gemeenten en op den tg* daarbij vermeld Vlisrineeu 19, 20, 21, 22, 23 en 24 Maart. ArnemuideB, ook voor Nieuw- en St. Joosland, 26 Maart. Veere, ook voor Vrouwenpolder, 27 Maart. Het laatstgeplaatste goedkeuringsmerk moet voortaan, op gevaar van straf, gedurende twee jaren ongeschonden worden bewaard. De verifioatie van gewichten beneden het gram (miligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, geschiedt uitsluitend aan het ykkantoor te Middelburg. Als men op de militaire positie let, welke dat deel van Rusland den laatsten tijd heeft gekregen, dan biykt dat de Caucasus de Rus sische operatiebasis is voor drieerlei optreden tegea ladië, tegea Perzië en tegen Turkye. Da mededeeling in de Kreuzzeitung over de plechtige belofte van dsn Czaar, is byna overal als waarheid aangenomen. Alleen het Berliner Tageblatt twyfelt, en meldt dat Rus land groote krygstoebereidselen aan den Cau casus maakt om, zoodra ze gereed zyn, eene krachtige nota aan Engeland te zenden. O. i. is aan dit bericht weinig waarde te hechten. Rusland vindt het goedkoopsr, om zyn doel te bereiken zonder etryd meteen groote Enropeesche mogendheid. Meer aannemelijk lijkt het ons daarom, dat de Russische actie tegen Turkye is gericht, en dat de spanning wordt gaande gehouden door achtereenvolgens verschillende eisohen te stellen en das het eene dreigende conflict op het andere te doen volgen. Iazake de Klein-Aziatische spoorwegen geeft Rusland toe onder een voorwaarde, die, naar wy zooeven vernemen, door den saltan is aangenomen. Maar nu heeft Rusland weer een verzoek gedaan, dat een paar jaar geleden de wereld in rep en roer zou hebben gebracht. Rusland wil niets meer of minder dan een kolenstation (lees maritiem station) by den ingang van de Dardanellec, op Lemoos, Imbros of Mytelene. Op deze wyze zou dan de insluiting der Zwarte zee voltooid worden en deze een Russisch bin nenmeer worden. Te Konstantinopel heeft dit optreden van Rusland de reeds zoo groote onrust doen toenemen, te meer omdat men weet niet op het maehtelooze Engeland te kunnen rekenen. Als ergens de omkeer in de krijgskans met vreugde is begroet, dan zal het wel op Yildiz- kiosk zyn. Maar toch zal nog heel wat tgd voorbggaan, eer Engeland troepen beschikbaar heeft om ergens ter wereld een krachtige actie te ondernemen. Eu zoo zallen na hot einde van den oorlog de machtsverhoudingen in het Oosten allicht groote veranderingen hebben ondergaan ten nadeele van Engeland. Het optreden van Rusland op dit oogenblik is nog om een andere reden merkwaardig. Er is wel eens beweerd, dat Rusland de positie aan de Middellandsche Zee van onder geschikt belang ging achten, nu de beide toe gangen in het bezit van Engeland waren en da hans toenam, dat een haven aan den Indischen Oceaan verkregen werd. Maar het blijkt dat dit onjuist is. Verwonderen doet dit ons niet. Immers Gibraltar ia een stelling, dia nog altgd is om te trekken, zy het ook met 'groote gel delnke opofferingen. Waat een kanaal van de Middellandsche Z3e naar den Atlantisehen Oceaan is te maken. Eigenaardig is tussehen dit alles de houding der Engelsche pers. Ia het begin van de week alles in het werk stellend om Frankrijk gerust te stellen en te betoogen dat er niets aan waa van de booze plannen die aan Chamberlain werden toegedicht, daarop een campagne tot ondersteuning van de zwenking naar Frankrijk, door te donderen tegen Dnitschland, waartoe men een gereede aanleiding vond in het Blue Book over de kwestie van de Bundesrath enz. Ea nog vóór de week ten einde is, een paar nieuwe aanvallen op Frankryk. De sterke troepenzendingen naar Madagascar werden eerst voorgesteld als een overbodige, defensieve maatregel. Maar nu op eens ziet men daarin een bedreiging van Natal I 't Is de St James Gazette die deze ontdekking deed. Inderdaad, wy zouden, als dat waar is, byna gaan wenschen, dat Nederland een sterke offen sieve vloot had. Dan zou de heer Gibson Bowles wellicht dnideiyk gaan inzien, waarom Nederland a toekomst niet ligt in een aansluiting by Dnitschland. Naschrift. Is het toeval of de voor bode van ieta ernstigs Delcaseé wees Donder dag op de met den dag sterker wordende batrekkingen tot Rusland, en zeide een paar minuten later, dat Frankryk bereid was om de pogingen van anderen te ondersteunen. Den volgenden dag bracht Figaro het ge richt, dat Rusland een krachtige interventie beaamde. En de woorden van Delcassé doen de Temps opmerken: „Da woorden betreffende het steunen van pogingen vau anderen zgn wat geheimzinnig. Men vraagt zich af, ofzy alleen een algemesne waarheid verkondigen of een bescheiden toespeling op een elders voor genomen beweging, waarbij Frankrgk zich zou aansluiten." GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt be kend, dat op Woensdag deu 21 Maart 1900, des namiddags te 2 uur, eene openbare zitting van den gemeenteraad zal plaats hebben, ter behandeling van de onderstaande zaken 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel vau burg. en wefch. inzake het met het Departement van Oorlog te sluiten contract betreffende oefentngsterrein, kazerne en waaggebouw. 3. Wgziging begrooting godshuizen 1899. 4. Voorstel van burg. ea weth. inzake jaar wedde van den havenmeester G. Knol. 5. Voorstel van burg. en weth. betreffende adres van H. P. den Bouwmeester en B. J. E. Gerlach van Sint Joosland om concessie voor aanleg en exploitatie van een stoomtram van Domburg naar Middelburg. 6. Voorstel van bnrg. en weth. betreffende aanvraag van H. P. den Bouwmeester en H. J. E. Gerlach van Sint Joosland om subsidie vau een stoomtram van Domburg naar Mid delburg. 7. Wijziging verordening van algemeene plaatseiyke politie. 8. Adres A. Mes en J. Fonteyn (vereeni- ging Handelsbelang) inzake loteryen gedurende de jaarmarkt, metsehryven van de commissie voor de strafverordeningen en van burg. en weth. daaromtrent. 9- Adres M. Salberg e. s. inzake pleintje op den Dam, met sohryven van burg. en weth. daaromtrent. 10. Voorstel van burg. en weth. naar aan leiding adres A. Jeronimus i. z. diens wonin gen in de Volderyiaagte en de bestrating van een deel vau den Korendyk. 11. Aangehouden voorstel van burg. en weth. tot aanvaarding aanbod G. K. A. Non hebei inzake bacteriologisch onderzoek duin water. Middelburg, don 16 Maart 1900. De burgemeester, S C H O R E R. STEMMING TER BENOEMING VAN EEN LID DER PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND IN HET KIESDISTRICT MIDDELBURG. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat ter verkiezing van een lid der Provin» eiale Staten van Zeeland in het kiesdistrict Middelburg op Dinsdag 27 Maart 1900 eene stemming wordt gehouden van des voormid- degB te 8 uur tot des namiddags te 5 aar, over de candidaten H.P.DEN BOUWMEESTER en mr P. BIELEMAN. De kiezers, die volgens de kiezersiyat deel uitmaken van het eerst© stemdlstrlct, om vattende de wyken A, B, C, D, E, F, G en H, brengen hunne stem uit in het Kleine gymnastieklokaal aan de noordzijde der Groenmarkt de kiezers van het tweede stemdistrfet, omvattende de wijken I, K, L, M en N, als mede de kiezers, van wie de plaats der woning niet met zekerheid kan worden aangewezen, in de zoogenaamde Kamer van Koophandel iu het Raadhuis (beteden ingang Helm); de kiezers van het dorde stomdistrict, omvattende de wflben O, P, Q, R, S, T, U en V, in het gymnastieklokaal van de open bare lagere school H der gemeente op het voormalig Oosterkerkhof. Wyders zy herinnerd aan het bepaalde in art. 128 van het Wetboek van strafrecht, luidende „Hg, die, opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wetteiyk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogate een jaar." Middelburg, den 16en Maart 1900. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VÜLDER VAN NOORDEN, seeretarls. SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE VAN HET RIJK EN DE PROVINCIE. Burgemeester en wethouders van Middelburg, gezien de circulaire van den Commissaris der Koningin in Zeeland van den 8 Maart 11. (Prov. b'ad no. 42) herinneren bg deze da belangheb benden aan de bepaling, vervat in de wet van 8 November 1815 Staatsblad no. 51), volgens welke alle schuldvorderingen ten laste van het ryk, binnen zes maanden volgende op het jaar, waarover zij loopen, zullen moeten zyn ingediend bg de administratiëo, collegiën, autoriteiten of ambtenaren, die de orders tot het doen van leverantiën of anderszins gegeven hebben, op straffe van by verzuim te worden gehouden voor verjaard of vernietigd, alsmede aan die van art. 125 der provinciale wet, waarbij de termyn van verjaring voor het rijk van toepassing is verklaard op de vor deringen ten laste van de provincie. Zy moedigen mitsdien de belanghebbenden uit, om hunne schuldvorderingen met bewys- stnkken over 1899, ter plaatse waar het be hoort, zoo spoedig mogelijk ia te zenden en daarvoor het aangegeven tijdstip van 30 Juni a. s. niet af te wachteD. Middelburg, 16 Maart 1900. Bargemeester eu wethouders voornoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. POLITIE. Aan het politieburau alhier zyn van 10—17 Maart jl. als gevonden gedeponeerd; een tabakspijp, twee sleuteltjes aan zwart koordje, een rood kindersbeursje, een lot van de „Nederiandeche Staatsloterij", een storm lantaarn, een manchet met knoop, een marine blauwe jongensjas, een «lente!, een zilveren sigarenpijpje zonder mondstuk, een nijptang en een paar klompjes. Burgerlijke Stand. Van 14—17 Maart. VLissnroEN GetrouwdP. de Qaelerg, jm. 20 j. met A. E. Meeuwse, jd. 23 j. A. Keersemaker, jm. 22 j. met J. W. Goedhart, jd. 21 j. J. Looise, jm. 23 j. met J. H. J. Sierevogel, jd. 22 j. BevallenS. A. Bekfeer, geb. Van Gelder, z. D. van de Rape, geb. Meyer, z. A. Louwerse, geb. Van den Broebe, d. W. Kuyper, geb. Kegge, d. E. A. Jones, geb. Bontleij, d. W. Schmelzer, geb. De Vries, d. S. J. Sanderse, geb. Zachariasse, z. Overleden H. Missner, ongeh. z. 22 j. Goes. Getrouwd: A. Glerum, jm. 27 j. met T. Gaedbloed, jd. 28 j. BevallenE. H. Brugns, geb. Snoeck, d. A. Mange, geb. Daniëlse, d. OverledenF. Bruel, d. 3 m. P. B. Behage, z. 1 m. M, de Jonge, man van J. Vermue, 46 j. J. Siake, d. 10 m. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 20 Mrt. Voordrachten-Willem van Zuylen. Schouw burg 8 u. Woeasd. 21 Mrt. Uitvoering Zangv. Ho sanna. Concert- en gehoorzaal 8 u. V r y d a g 23 Mrt. Lichtbeelden avond. Concert- en gehoorzaal 8u. Maandag 2 April. Lezing prof. drH.Zwaar demaker. Natuurk. Ge zelschap. St. Joris 8 n. Woensd. 11 April. Voorstelling Nederl. Too- neelvereeniging.Schouw burg V/s u. Donderdag 26 en Vrgdag 27 April. Uitvoering kindercantate. Leiden's strijd en Zege praal. Schuttersh. VJsa. Maandag 30 April en Dinsdag 1 Mei. Rep. en Concert ZaDg- voreeniging Tot Oefening en Uitspanning.Concert en gehoorzaal 7 en 77a Stoomdrukker^ «D. O-KrSberJr.» Middelburg,

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 6