FEUILLETON. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Advertentiën. HAAK BOASSOJf ZONEN, Niet on mogelijk zelfa dat hij om de Vrijitatera van de Tranavalera af te trekken na reeds een aandeel krijgt in bet voor loopig door Roberts in te stellen bestnnr. De door ons gewraakte uitdrukkingen in diens telegram, wekken by ons den indrnk, dat zoo iets in de lacht zit. Voor president Steyn moet bet verraad een heele slag zjjn, daar Fraser aiju zwager was. 4 Wat den verderen inboud van Roberts tele gram betreft, is geen breed betoog noodig, dat bet weer Engelsche bluf is. In 1870 werd na de insluiting van Pargs Tours de hoofdstad van FrankrQk, en nadat ook Tours bedreigd werd Bordeaux. Zoo gaat het ook in den Vrijstaat: de zetel der regeeriDg is naar Kroonstad overgebracht, een dubbel handige maatregel, omdat, als Roberts nu den tocht naar Kroonstad wil voortzetten, hg stuit op de sterkste stelling, welke in den Vrgstaat te viuden is, en niet kan worden omgetrokken. De republiek is dus niet vernietigd het bestuur berust nog in handen van de wettige regeering en de vlag, in 1854 door koning Willem III aan de jeugdige republiek ge schonken, blijft wapperen op den republikein- sohen bodem. VAN HET OORLOGSTERREIN hebben wij heden een officieel bericht van de Boeren: „De troepen van lord Roberts hebben Zaterdag herhaalde aanvaten gedaan op onze stellingen bij Abrahamskraal. Deze aanvallen werden alle afgeslagen. De strijd duurde van des ochtends 9 uur tot het vallen van den avond. Driemaal werden de Britsche troepen teruggeworpen. Toen de strijd gestaakt werd, wegens de duisternis, waren de Engel- schen op 50 yards van onze stellingen." Dit bericht is zeker eigenaardig. Ia de Engelsche berichten over dat gevecht daar slag by Driefontein genoemd was erkend, dat de Eugelscheu zware, nog onbekende verliezen leden. De berichten eindigden even wel met de mededeeling, dat de Boerenstelling tegen het vallen van den avond met de bajonet was genomen. En nu zou de aauval tot het laatst zyn afgeslagen. n Nader werd de woordeUjke inhoud van het telegram van Delarey gemeld „De Engelsche strydmacht, geschat op 40.000 man, rukte op onze stellingen by Abrahams kraal van uit twee richtingen aan. Zy bombardeerden eerst die, welke bezet werden door generaal Vellier's artillerie. Deze aanval werd gevolgd door een klein- goweer-gevecht, waarbij twee onzer mensohen gewond werden. Daar de Engelsohen ontdekt hadden, dat een poging om op dit pnnt door te breken hope loos zon zyn, deden zij een tweeden aanval op onze linkerflank. Deze was uitgespreid in kopjes en bestreek het hoogste pnnt van den weg, waar ik met 300 man gestationneerd was. Deze heuvels te nemen, was van grojt stra tegisch belang voor de Engelschen. Da gefedereerden begrepen dit en een hevig gevecht volgde, dat van 9 uur v. m. tot zons ondergang dnnrde. De bnrgers vochten als helden en dreven tot driemaal toe de Engelsche massaas terug. De Engelsohen losten gedurig hnn vermoeide manschappen at, maar elke poging om de stelling to bestormen werd verijdeld. Bjj zonsondergang waren de Engelschen nog geen 50 yards van onze stellingen verwyderd. De Engelsohen leden zware verliezen. Om trent onze verliezen zyn geen nauwkeurige opgaven te verkrygen." Zoo beschouwd, lykt het telegram ons geheel overeenkomstig de waarheid. Immers de Engelsche bladen maakten Dins dag ochtend melding van een „omtrekkende' beweging van een door 12.000 Boeren bezette stelling. Brengt men beide telegrammen nn met elkander in verband, dan bUjkt dat de Engelsohen, na den mislukten aanval op Abra hamskraal zyn afgetrokken en een geheel an deren weg naar Bloemfontein opzochten. EEN BOOTTOCHTJE Vit liet Engelseh van R. E. VERNON. Op zekeren morgen vormden Jaap en ik de voorhoede van een picnic en bereikten het strand, zwoegende onder het gewicht van een mand vol met Sandwiches, konde kippen, water tafeltjes enz., welke door de kinderen, die ons volgden, gebruikt zonden worden, indeschilder- aehtige welriekende omgeving van zeewieren anemonen. In de kleine baai, die tnesohen twee vooruitstekende ponten van de klip lag bewaarde eon vissoher twee onde schuiten, waarvan by er een verhaard had aan den Boffer. De andere hield hy voor zyn kreef ten vangst. „De heeren knnnen haar gerost ook eens gebruiken", bad hy tot ons gezegd, „als ik baar zelf niet noodig heb. Maar let op het geen ik n zeg, en ik weet hetga er niet mee nit, als ik er niet bij ben. Het gety is hier heel raar»" Hy deed ons een verbaal van een draaikolk waardoor zyn boot was aangetrokken en die zoo gauw met hem in de rondte gedraaid had, dat hy er haast te duizelig van werd om de stoomboot te zien aankomen, die hem ten slotte gered had. Jaap was gezind die dni- KORTE OORLOGSBERICHTEN. Kolonel Plainer moet tot 40 mijl van Mafeking by Lobatsi zyn genaderd en volgens Engelsche berichtgevers zouden de Boeren in aftocht zyn op Zeernst ten noorden van Ottoskop. Kolonel Baden-Powel heeft zyn briefwisseling met commandant Snyman weer hervat en hem meegedeeld, dat hy, wanneer Snyman niet ophield, de inboorlingen te wape nen en ze niet naar hnn kraals terngzond, de Bechoeonas zon opwekken de grensdistricten te planderen. De Manchester Guardian oordeelt dat Kroger, door zyn jongste voorstellen, een goed spel heeft gespeeld, wel berekend om de Boe ren tot krachtig verzet aan te sporen. Uit Kopenhagen komt het vreemde be richt, dat ia voorgesteld den kroonprins van Denemarken tot scheidsrechter te benoemen. De aandacht zon op dezen prins zyn gevallen, wyi hy gehuwd is met een dochter van prinses Lonise der Nederlanden (de ondste dochter van prins Frederik). Ons dunkt, dat al geen slech ter keuze mogeiyk zon zyn dan die van den aan staanden koning van het land, waar de open bare meening rondnit erkende, dat de belangen van den Deensohen hoterhandel eischen, dat Denemarken voor Engeland was! Trouwens, na de jongste verklaring van Salisbury weet men, dat alleen een gewapende interventie zon knnnen baten. - Onder de auspiciën van de South African News is te Kaapatad een verzoeningabyeen- komst gehouden, die zoowat veertig menschen by woonden. De heer Molteno bekleedde het voorzitterschap, en zeide dat allen, wien de vryheid van Znid-Afrika ter harte ging, voor den dag moesten komen, om de beweging tegen het werk van samenspanning en lengens te atennen. De redaotenr van de Sout African NewsCartwright, zeide dat hnn eigen vryheid en welvaart even goed op het spel stonden als die van de republieken, en drong aan op het verspreiden van juiste inlichtingen in Ca nada, Australië en Engeland, aangaande de oorzaken van den oorlog, en om het gevaat in het licht te stellen, dat dreigde van de heer schappij van de kapitalistenbenf. De Weetdeutscher Verein für Colonisation und Export heeft in hare vergadering een motie ten gnnate der onafhankeiykheid van Transvaal aangenomen, waarin o. a. het vol gende voorkwam: Als ooit een volk met recht zyn land heeft verworven en bezit, dan zyn het deze Boeren, nakomelingen van Nederlandsche en Dnitsche emigranten, die onder dnizenden bezwaren het land hebben veroverd en ontgonnen, met het uitgesproken doel om de Engelsche heerschappy te ontgaan en een eigen staat te vestigen. De vryheidszin en de dapperheid, de volharding en de taaiheid van dezen Nederlandsohen volksstam wekken onze bewondering, zyn ïyden onze sympathie. De zin voor recht verzet zich tegen deze onderdrukking door geweld van den zwakkere door den sterkere. In den stryd der kleine Transvaalsohe repnbliek tegen En- gelanda wereldmacht staat de sympathie van de geheele beschaafde wereld aan de zijde van den zwakke, die strijdt voor recht en vryheid. Als Dnitschers en vrienden van Holland ge voelen wy ons dnbbel verplicht onze stem ten gunste der stamverwante Transvaalsche Boeren te verheffen en onze meest levendige sympathie met hnnne zuak nit te spreken." t Is wel jammer dat deze motie jnist 19 jaar ond is. Cronjé en diens strydera worden van daag naar 8t Helena ingescheept. Wat voor officieren het Engelsche gon vernement nu aanneemt, blijkt nit het klaag lied van een der vele leeraren, wier werkkring in het opleiden van jongelni voor het officiers- examen bestaat- Examens hebben geheel opgebonden, terwyi het departement van oorlog elk jongmensch, dat nominaal wel opgevoed en van „goeden hnize" is, als officier aanneemt. Alleen op Maandag 1.1. hebben 78 stndenten van Cam bridge „commissions" als officier gekregen. Elk student van een der universiteiten, die zich aanbiedt, krygt een aanstelling als officier. De leeraren lijden honger. Dat het niet alleen onder den indruk van den Transvaaloorlog is, dat Eogeland's politiek als roofzuchtig wordt gebrandmerkt, kan biyken nit de volgende citaten, ontleend aan een werk van een Fransoh marine-officier. „Engeland kent ia de politiek geene eer, nog minder de edelmoedigheid. Het maakt misbruik van macht, wanneer het die bezit. Het groet de macht zeer nederig, wanneer het die niet bezit en baar in een ander aantreft. Elk voordeel van eene andere natie is een onrecht, dat men Engeland aandoet. Wat aan niemand toebehoort, is van Engeland. En wat aan een ander toebehoort, ia voor meer dan de helit ook van Engeland. Wie tegenover de Angelaakaers, die niets kennen dan hnn eigenbelang, voor de eer sterft, is altyd bekocht." Het is opmerkeiyk, dat dit geschreven werd vóór den tegenwoordigen oorlog in Znid-Afrika, slechts onder den onmiddeliyken indrnk van Eogeland's handelingen tegenover Frankryk in zake haar invloed in Midden-Afrika (Fashoda)» Toevallig kregen wy heden een mede deeling, welke op aardige wyze de hateiyke opmerking van Manser bevestigt. la een brief, dd. 14 October, schryft de onder-staatssecretaris der Znid-Afrikaansohe repnbliek, T. J. Krogb, aan zyne dochter, die toen in Engeland was ,Er hebben reeds ontmoetingen plaats gehad aan den westrand, waar Cronjé bevelhebber is, en in beide gevallen hebben wy succes gehad eerst lieten wy een trein springen, en de tweede keer namen wy een gewapenden trein met twee kanonnen en een maximkanon, en ook een hoeveelheid dum-dum-kogelsze kannen das niet zeggen, dat ze die niet tegen ons gebruiken." Daarom ia het zeer waarschyniyk, dat de kisten met dnm-dum-kogels, die in Cronjé's kamp gevonden zyn, dezelfde zyn, die toen door de Boeren zyn genomen. In verband met de opmerking in D Stand, over het veldwinnen van het Engelseh in Znid Afrika, is het merkwaardig te weten, wat een onzer stadgenooten ons mededeelt: Voor ongeveer 40 jaren vertrok zyn oom naar den Vrystaat, als predikant by een Hol landsche gemeente aldaar. Ongeveer een jaar of zes geleden kwam deze predikant, na be komen emeritaat, terng met twee dochters. Een der meisjes kon zich in het Hollandsch verstaanbaar maken, de andere verstond niets van onze taal. En dat dochters van een Nederlander, die 35 jaar in een Hollandsche gemeente, in een Hollandsche repnbliek was werkzaam geweest! 't Schijnt dat het Hollandsch spreken niet tot den goeden toon behoorde. De ziekte van Rhodes is een maagcatabrr» Gevolg van de „ontberingen", door den grooten schavuit in „zijn" oorlog geleden zaligheid aan appelwyn toe te schryven en ik haalde bet voorbeeld aan van een brievenbe steller, die onzen trein voor een draaikolk scheen aan te zien, waarin bij moest rond- loopen totdat hy al onze briefkaarten gelezen had, met een gemak dat een dorpsschool meester alle eer aandeed. Op dezen gedenkwaardigen morgen vergaten wy de waarschuwingen van den visscher. Daar op het strand lag de onde boot (het was jnist ebbe). Mast en zeil er by. scheen een aangenaam koeltje van het land te waaien, de zee was zoo effen en glad als een spiegel. Dat was te verleideiyk voor Jaap, en daar ik meende dat het in de gege ven omstandigheden voor my ook wel aardig zon zyn, hadden wy in een paar minuten de Gumpy Jane te water gelaten, het zeil aan de mast bevestigd, op een wyze die Jaap zelf uitgevonden bad, en staken zywaarts in zee. „Heerlijk die zee riep Jaap nit en manoeuvreerde met het zeil zooveel als de wind het gedoogde. Verraderlijkzei ik, een pyp opste kende om den zilten smaak nit myn mond te honden. „Volstrekt niet. „Wy gaan even buiten gaats, laveeren daar, en zeilen voor den wind, soodat wy jnist by tijde terng zyn om de anderen te ontmoeten. Neem het roer, wilt ge. Trek nn aan het rechter tonw neen het linker nn het rechter.'; geweest, tengevolge der infiaenza, en ik raad een ieder aan Uwe Pink Pillen te gebrniken, in de hoop dat velen zioh door 't gebrnik znllen knnnen genezen. Ontvangt myn dank." Het is in alle gevallen van verzwakking, bloedarmoede, rhenmatismns, zenuwpyn, dat men de Pink Pillen moet gebrniken, om met zekerheid de beste resultaten te bekomen. Verkrijgbaar a f 1.75 de doos en 9.— de 8 doozeD, by J. H. I. SNAB1LIE, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothonder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Graanmarkten enz. Middelburg, 15 Maart. Ter graanmarkt yan heden was de aanvoer nit Walcheren niet groot; tarwe werd nog bet meest aange boden van andere artikelen was weinig ter markt. Veel ging er in den handel niet om en met nitzondering van zomergerst en witte- boonen bleven pryzen van een en ander on veranderd. De noteering is als volgt: Jarige Waloh. tar we was tot f 6 te bekomen; nieuwe dito ƒ,5.70 a 5.80; rogge tot f 5.25 geveild; wintergerat f 5.10 en zomer dito 4.80 a ƒ4.90; Waloh. witteboonen van ƒ11.25 tot ƒ11.50 betaald; ronde bruineboonen van 11 a 11.25 no minaal lange dito ƒ8.50paardenboonen 6; groene kookerwten 7.50 nominaal; kroon- erwten niet getoondkoolzaad komt niet meer voor. Boter 1.15 a 1.25 per kilo. Eieren/2.70 per 100 atnks. Marktprijzen van Tarwe en Meel Woensdag 14 Maart. Parys. Tarwe flanwloop. mi. fr. 20.—. Pesth. Tarwe kalm. Woensdag fr. 7.46. Dinsdag fr. 7.46. B e r 1 y n. Naar aanleiding van de flauwere Amerikaansche telegrammen hebben de koopers zich weder teruggetrokken, en het is aan de terughouding van verkoopers te wyten, dat de tarwe- en roggepryzen op termyn niet meer dan 25 pf. gedaald zyn. Honden van dispo nibel waren evenmin tegemoetkomend. RECLAMES. 40 cent per regel. Neemt a in acht voor de gevolgen. Er bestaan twee middelen om eene goede gezondheid to hebbenhet eerste is zioh voor de ziekte te vrywaren, het tweede, de kwade gevolgen te bestryden. Overigens, de twee middelen vereenigen zich in éan enkel on misbaar om zioh wel te bevinden, dat ia sterk en krachtig te zyn. Indien gy deze twee eigenschappen bezit, zult gy gemakke- lyker aan allerlei soort van aandoeningen weerstand kannen bieden of wel n er spoedig van bevryden, zoo gy er door aangetast zyt. By ge volgom sterk en krachtig te worden, als men een verzwakt lichaamsgestel heeft, moet men het door het zekerste middel ver aterken, nl. dooa den Bterksten hernienwer van het bloed. Sedert langen tyd zyn de Pink Pillen van Dr. Williams het geneesmid del by uitnemendheid geworden om bet doel bereiken, dat wy hierboven aangeven. De gevolgen eener ziekte zyn dikwyis erger en meer te vreezen dan de ziekte zelve. Eene verzwakking der organen, spieren en zenuwen, eene groote bloedarmoede knnnen ons tot den dood brengen. De Pink Pillen znllen n op zekere wyze herstellen en n veroorloven de krachten terng te vinden. Mej. M. Jooaten, Prinses Mariestraat no. 6a, Den Haag, schryft ons: Met voldoening deel ik U mede, dat Uwe Pink Pillen van Dr. Williams my uitstekend nebben geholpen; ik gevoel my een heel an der menseh, en een ieder roept over myn gezond niteriyk; ik heb eenige doozen ge bruikt en ben wel een paar jaar snkkelend - „Die schuit scbynt net zooveel naar het roer te lniateren als een olifant dien ge aan den staart trekt", zei ik gemeiyk. „Er ia niets sieriyks aan de Gumpy Jane." „Een echte zeeboot", zei Jaap met het air van een kenner. - „Is dat wat gy noemt laveeren vroeg ik, toen het zeil van den eenen kant naar den anderen zwaaide en my tegen het achter hoofd sloeg. „Het gaat heel goed", zei Jaap en volgde met tameiyk veel behendigheid de bewegingen van het zeil. „Maak n maar niet ongerust. Er is nog een boot een heel eind verder in zee." Oageveer op een myi afitanda was inder daad een boot zichtbaar en daarachter kwam een lichte nevel op. Das was de Bnffer ook aan het kruisen Nn begreep ik waarom Jaap zoo gaarne wilde zeilen. Hy wilde zien of de Bnffer zyn dochter aan boord had misschien om haar op onzydig terrein te ontmoeten en haar aandacht te trokken door zyn bekwaamheid in de zeevaartkunat. „Er is niets nienwa onder de zon", zei ik. „Voelt gy n naar, onde jongen vroeg Jaap. „Volstrekt niet," zei ik verontwaardigd, „M«ar wy moeten gauw terng. Wy hebben den mand met eten by ons." Wy hadden in een paar minuten ongeveer een halve myi afgelegd. RIJNLAND. Gr. Sp, Maati. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Ai. O. 4 Z, W. Spoormy 4 ZJL AMERTK A. Atoh, 100 100 69b HANDELSBERICHTEN. Koen Per telegraaf Vorige Staatsleeningen. NEDERLAND, pCt. Bedrag Stokken Cert. N. W. 8ch. 1% 1000 80% 80% dito Obl3 - 1000 93 93 dito Gert. 3 «- 1000 92% 916/™ HONG. Gondlcemng 1881-934 1000 ITALIË. Ine. 63/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. ObL Mei-November 5 6. 1000 817/g 818L dito Jan.-Joli 5 1000 817/g 817/g PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 34 387/g dito 1888/89 met ticket 41/s fr. 2500 33% RUSLAND. Obl. 1880 geeou 4 Z.R 636 96 dito 1889 Hope 4 695 963/g 96% dito 1894 6e Em. 4 o 636 968/. dito 1867/69 4 A 100 1008/jg 99% Moik. Smol. 4 1019/u dito 1884 goud 5 GJR. 135-1000 100% 1003/g SPANJE. O. bnitenl. 4 Pm. 1000-24000 667/g 07% TURKIJE. Gepriv. fr 500.9500 93% 93 Ccconv. lerie D. A 30-800 23% 227/g dito dito O. 30-100 363/. 86% EGYPTE O. L. 1876 4 90-100 1031/. RU a'/-TT/TE, Obl. Londen 1883 4% 100 dito Obl. 18894 100 718/. VENEZUELA 1881 4 100-500 26% Industrieele en Financieel® ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. Pee. Pbr. 3% BOO-IOOO 104% Ned.Hand. Mij A. N.-I. Handelab. A. 1000 98 »1% Zeeland Pr. dito a 950 dito Obl. 18861060 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. 8poor A. f 1000 115% 115 Mi) tot Eipl. van St. Spw. Aand. 950 108 Ned. Ctr. Spw. A. 950 dito Obligation3 a 1000 N.-I. Spw. Aand. 350-1000 N.-B. Boat. Obl. gestamp. 1875/80 180 dito Se hypotheek e 250-1000 193/. [TALIE. Spoorweg- leeningen 1887/8» 8 Lir. 500-3500 54% w-«a Ital, Sp. O. 3 500-5000 W. W. POLEN. ZJL 100 Heden overleed, zaoht en kalm, onze ge liefde vader, behnwd- en grootvader, WILLEM BOS, in den ouderdom van 62 jaren. Uit aller naam, Wed. W. BOS—Boosebd. Middelburg, 15 Maart 1900. De Heer en Mevrouw VAN DER KAMP— BUTEUX bedanken voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelijk onder vonden. Voor de belangstelling, op 14 dezer mij betoond, betnig ik myn hartelijken dank. Middelburg, 15 Maart 1900. K. S. FREDERIKS. Toen draaide de wind naar het Westen en woei langs de kast. Wy waren naar het Westen gedreven, terwyi Jaap my het laveeren uitlegde. De boot der Buffers was geheel in nevel gehuld. „Wel als gy denkt dat wy moeten om- keeren trek dan het roer naar rechts, dan komen wy in den wind." „Met genoegen", zei ik en trok rechts zonder er iets mee nit te richten. Toen trok ik links en zette een roeispaan nit om te traehten het roer te helpenmaar de sohnit bleef zywaarts gaan als een krab, en de golfjes speelden er mee. Jaap was nog al sty f hoofdig. Hy bleef er j dat de Gumpy Jane op de echte manier moest bygedraaid worden, en de echte manier was biykbaar elke manier waarbij geen roeien pas kwam. Maar de Gumpy Jane had vol strekt geen plan om Jaap te gehoorzamen. Ik trachtte haar te streelen zooals een zeeman een schichtig paard streeltik draaide en trok aan het roer totdat ik het ia myn hand hield, als de staart van een hagedis de Qumpy Jane liet zioh niet vermnrwen Puntige rotsen, beepeeld door schuimende gol ven schenen ons tegemoet te komende golven onder ons waren geiyk aan steigerende paarden. „Oremus i" riep ik nit, „dat wil zeggen „laat ona roeien „Ik zal baar wel omkrygen," zei Jaap, „het gaat heel gemakkelijk. Gy behoeft niet Tan nref. aand. dito Bg. Hyp. O. 4 A 500-1000 67% 0 500-1000 N. Y. Peniylv. Ohio prior Obl. 4 500-1000 Illinois Cert. A, 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 600-1000 887/ie Miu. Kans. Tas. Ie Hyp. Obl. 4 0 500-1000 90% St. Paul Minn, Manit. 3e hyp. O. 6 Centr. Pae. Obl. 4 0 1000 .97% Union Pao. Rr. Comp. Crt. t. pref. Aand. 0 100-1000 Union Pae. gondO. 4 f 1000 Weit, New. Y. Penni.Alg.hyp.O. 8 Id. id. Ine. Mort. 0 1000 gage Goldb. 5 1000 Premie-lieenlngen. NEDERL. St. Am. 3 J 100 Stad Rotterdam 8 100 1043/4 BELGIE. St. Antw. 1887 S% 0 100 dito Brussel 1886 9 0 100 HONG. Theias loten 11 100 1177/M OOSTENRIJK. 8taatileeningl854 4 0 350 dito 18605 0 500 IlSl/i dito 1864 0 100 166% Cred. inat. 1858 m 100 RUSL. Sfcaatil. 1864 0 100 185 dito 18665 0 100 8PANJE. St. Madr. S 0 400 TURKIJE. Spoorwl. 8 400 999/u «77/18 9818/16 99% 96% 10#Vl6 991/16 8®% 848/4 DERTIGJARIGE ECHTVEREENIGINC van FRANS WILLEM ARNOLDUS en MAGINA SIBELINA MARIA BOON. Middelbnrg, 16 Maart 1900. HUNNE DANKBARE KINDEKEN, BE HUWD- SM KLHNMNBEBBN. Ge b uwd: Dr. H. VAN DER KAMP C. D. BUTEUX. 15 Maart 1900. Voor de vele bewyzen van deelneming, on* dervonden by bet overiyden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, betuigen wy onzen dank. VHssingen, - 14 Maart 1900. Helden, by Venlo, C. R. C. WIBAUT. M. N. D. WIBAUT—Haffmans en kind. O. F. M. HAFFMANS. M. Th. A. HAFFMANS—Wibaut en kinderen. E. M. HAFFMANS. L. HAFFMANS—Gebbits en kinderen. Door het verbindend worden der eenige nitdeelingsiyst heeft het Faillissement van JOH. BRUIJN00GE, Winkelier te IJzendyke een einde genomen. Goes, 14 Maart 1900. De Curator, Mr. J. DE WITT HAMER JGz. In Effecten en Coupons, UMGE DELFT I 24, nemen gelden in deposito met een dag opzegging a ax/s met een maand vast A 2% met drie maanden vast 13%. te roeien." Daar was ik heel bU] omwant ik had een gevoel alsof myn pyp niet trok. Ik zat atü naar Jaap te kyken en wilde hem een kwar tier geven, eer ik ieti zei; doch na verloop van tien minuten zette een golf ons op zyda en er kwam wel een emmer water in de boot. „Drommels," zei Jaap en rnstte op zyn riemen. „Wy zyn ongeveer drie honderd meter zuideiyker aan de knst dan toen g| zjjt be gonnen te roeien," zei ik met de kalmte der wanhoop. „Wat? In de verkeerde riohting?" „Ja, in de verkeerde richtirg. Ik zet myn hoed af ei leg myn horloge weg." „Gy kant niet naar den wal zwemmen, dat is te ver." „Ik kon een myi zwemmen. In atil water, niet in een woelige zee, zooals deze waarby je elk oogenblik een gulp zont water binnen krygt." „Laat ons dan bedenken", zei ik, „wat onze laatste woorden znllen zyn. Als gy in bet leven biyft Jaap, en ik verdrink moet gy alles wat ik in zeg offioieel als myne laatste woorden beschouwen, en aan niemand vertellen wanneer ik misschien ga vloeken ala het water in myn mond komt»" Jaap vond dit gesprek ziekeUjk, ofsohoon bij ook zyn laarten uitdeed. {Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3