BUITENLAND. Advertentiën. De oorlog in Zuid-Afrika. PRIJZEN VAN EFFECTEN. a m fl m u stroom interviewde president Steya te Bloem- fonteyn, die hem zeide dat vóór de oapitalatie van Pretoria dingen zonden gebeuren, waarover Ënropa zich verbazen zou. Hg voegde er by dat de tegenwoordige strijd slechts kinderspel is by dien, in de Transvaal te voeren. Da Times zegt dat de term „annexatie" van Transvaal onjuist is daar het gebied, als reeds beboerende tot het Britsche rijk, tiet gean nexeerd kan worden. De Standard betoogt dat deze kwestie, niet vóór het einde van den oorlog kan worden Mafeklng 19 Febr. Typhus en malaria heersoben onder de kinderen en vrouwen, dysenterie, maagkwalen onder de bezetting. De ziekenhuizen zjjn overvol. De vijand beschiet de straten en pleinen uit de voorposten; toch willen allen volhouden. Lorenzo Marques, 7 Maart. Het stoom schip Kaiser is hier aangekomen met 130 pas sagiers voor Transvaal. Onder ben zyn 4 Duitsohe officieren. De bagage is op verzoek van den Engelschen consul nagezien, waarbij dubbelloops geweren zyn in beslag genomen. Algemeen Overzicht. 't Was wel kenschetsend wat een Engelsch- mau gister zeide, toen men hem den inhoud van ons bulletin had medegedeeld: „Dat kan niet waar zyn, want de daar wonende lieden zyn Britsche onderdanen." Dat een Britsch onderdaan tegen zyn eoaverein in verzet komt, ziedaar een denkbeeld, dat niet tot Eogelcche hersens kan doordringen. En de bladen, die bet feit toch niet kunnen loochenen, spreken smadeljjk van de „rebels". Waarom toeh? Alle kleine volken, die streden tegen vreemde overheersching, hebben den warmen stenn van Engeland gehad. De Grieken, de Boelgaren, de Cretensers, die vry wilden worden van de Tnrksche overheerschingde Gabanen en Phi- lippino's, die geen Spaant ch bestuur wilden, zy allen waren Engeland sympathiek en wer den zedeiyk gesteund. En nog verder ging Engeland in 1831, toen de Belgen niet langer onder het Neder- landsch bestuur wilden leven, toen bood de EngeUohe regeering zelfs offioieelen steun, om het verdrag van 1814 te verscheuren. Maar dat de Hollanders aan de Kaap, geen genoegen nemen met bet andere verdrag van 1814, dat hen tot Britsche onderdanen maakte; dat zij, evenmin als de Belgen, de Boelgaren, de Cretensers enz., een vreemd juk willen dragen, ziedaar een gedachte, die een Engelsohmaa te ver gaat en hem een misdaad schynt. En toch zyn de omstandigheden niet anders. Van nature is geen volk meer dan bet Eogel- sehe geneigd om te bewonderen wat in Zuid- Afrika voorvalt. En zoo de stryd daar niet tegen Engeland, maar togen Frankrijk, Duitsehland, Spanje of Turkije werd geBtrefion zou de geestdrift der Engelschen geen perken kennen. Zeer juist is daarom de opmerking van Freemans Journal „Geen volk ter wereld is zoo blind voor de balk in eigen oog en ziet zoo goed den splin ter in het oog van een ander, als het Engel- sohe. Ook nn nog zien de Éngelsohen niet, wat de heels wereld zoo duideiyk opmerkt, nl. dat de Boeren hen niet minder in bamaniteit dan in heldhaftigheid overtreffen." Gebrek aan onbevangenheid zal wel overal bestaan. Maar nergens is het zoo groot als in Engeland, omdat in dit land, met zyn dikwerf ridderiyke sympathieën, de tegenstelling te grooter schynt. En daarom is het wei licht de eerste maal, dat, waar een klein volk voor zyn vryheid en onaf hankelijkheid strydt, een blad als de Times schrijft*. „Niemand zal een vinger uitsteken om dat volk te helpen, want de correete bonding van alle mogendheden, ook die van Frankryk, bewijst dat de mogendheden niet geneigd zyo, den Zuid-Afrikaanechen oorlog in een wereldbotsiug te doen overgaan." Dat het blad daarin gaiyk heeft, gelooven wy gaarne. Europa ia ter zee evenmin gereed als Eogeland het te land wa>. Maar hoe ook de zaken loopen, waar biyft Bismarck's woord dat Zuid-Afrika bet graf van Engeland zal zijn. Een rijk, als Engeland wil vestigen, samen gesteld nit verschillende, ver verwijderde deelen, met uiteenloopende, dikwerf tegen- strydige belangen, is slechts onder èen vorm bestaanbaar, onder dien van bet absolutisme. Maar nooit onder het parlementaire stelsel. Want al weet men dat de macht der Ieren gering is, en dat van hen geen verzet kan uitgaan, toch ligt er een machtige viDger- wyzing in de woorden van Redmond, die opkwam tegen de heffing van de nieuwe be lasting in Ierland, en betoogde dat men Ierland geen zware lasten mocht opleggen voor een oorlog, die door het Iersche volk verafschuwd werd. En het Iersche parlementslid Healy stelde in het lieht, dat als de kolonies zoo happig waren om het rijk in deze bö te staan met vry willigere, ze ook maar hnn deel in de kosten van den oorlog moesten betalen. De waarheid van deze opmerking springt zóo in het oog, dat het hier uitgesproken beginsel niet kan verdwijnen door de hoog hartige wijze, waarop in Engeland alle aan merkingen der Ieren worden beantwoord, 't Ia een .levend beginsel, dat Engeland voor toe nemende moeilykheden zal plaatsen. Leerrjjk voor Engeland in dit opzicht is de houding van Canada, waar zioh reeds een atrooming openbaart om mede te betalen mits in een vorm, die Canada lijkt, in dien van terugkeer tot het protectionisme, dat voor het geheele ryk zon moeten worden ingevoerd. Dit biykt uit de houding der Kamer van koophandel te Montreal. Deze verlangt niets m6er of minder dan dekking van de oorlogs kosten door heffing van een matig invoerrecht in alle deelen van het ryk, teneinde uit die rechten de middelen te vinden voor de door een rijksbegrooting vast te stellen ryba uitgaven. Dat deze begrooting en deze rechten niet door Engeland, maar door het geheele ryk zonden moeten worden voorgesteld, U duidelijk. Eu zoo brengt elke dag nieuwe bewijzen voor het gevaar van Engelands politiek. Beknopte Mededeelingen. Het schynt waar, dat de Czaar tegenover Engeland eerlijker wil zyn dan Engeland in het begin dezer eeuw tegenover ous was. De Czaar zal werkelijk geen misbruik maken van Engelands ongelegenheid. - De Sultan beeft een rechtstreeksch be roep gedaan op den Czaar in verband met de oisenen van Rusland in zake Klein-Azië. De Czaar zou hebben geantwoord dat by in de gestelde eisehen geen verandering wilde brengen. Uit Konstautiuopel komen weer nieuwe berichten over bet schrikbewind en oter de daardoor in het leven geroepen agitatie. 't Is de laatste dagen Canada voor en Canada na. En nu men voor Zuid-Afrika van bet CanadeeBch stelsel spreekt, is het wei aardig, eens te laten zien, tot welke eor.fi icten dat stelsel kan leiden zetfa in een deel van Canada, dat weinig Franechen teit en eeu bijn* uitsluitend Engeische bevolking lietft, In Britsch Columbia, een der provinciën van Canada, ligt het parlement overhoop mei den luitenant-gouverneur, den heer Mc lanes. Deze had zekeren Martin tot premier be noemd, en een lid van het parlement der kolonie, de heer Semlin, stelde toen eene motie voor, waar by verzet werd aangeteehend tegen de handelingen van den luitenant-gon verneur om het vorig ministerie te ontslaan. Deze motie werd aangenomen. De afgevaardigde Prentice stelde daarop eene andere motie voor om den gouverneur- generaal van Canada te verzoeken zyn luite nant, wegens onbekwaamheid, terug te roepen. Deze motie werd echter door den voorzitter als tegen de orde niet in behandeling gebracht. Een paar dagen geleden nu kwam de gou verneur om de zitting te sluiten, en terwyi by en zyn staf in het voorportaal wachtten, nam het Huis een motie van wantrouwen in den heer Martia aan. Toen de gouverneur eindelijk het Huis binnenkwam, stonden beide partyen als éen man op en verlieten de zaal, zoodat hy als eenige hoorders voor zyn adres had den heer Martin zelf en het publiek op de galeryen, dat een heidensoh rumoer maakte. Zoodra de gouverneur vertrok, kwamen de leden terug en stemden zij voor gelukwenschen aan de koningin en aan de generaals Balier en Dnndonald, waarop zij da zitting ophieven. De beer Semin is Bedert als leider der oppo sitie afgetreden. Men is er nieuwsgierig naar, of de gouver near generaal er in zal slagen om de orde te herstellenmaar het blgkt duideiyk, dat de beer Martia bet vertrouwen der bevolking mist EEN NIEUWE TERUGTOCHT VAN OE BOEREN. Oogensehijniyk slechte berichten Generaal Roberts heeft zyn voorwaartsohe beweging tegen de Boerenstrijdmacbt in dan Oranje Vrij staat aangevangen, en dat met een aanvankelijk sneees. Door een nienwe omtrekkende bewe ging zgn de Boeren genoodzaakt geworden hun stellingen prijs te geven en hnn heil ii een aftocht te zoeken. Het eerste telegram, Woensdag middag door generaal Roberts gezonden, luidde Onze operaties van heden beloven een groot succes. De vjjaud bezette een positie 4 mijl ten Noorden en 11 mijl ten Zuiden van de Modderrivier. Ik plaatste de divisie van generaal Colville ten Noorden van de rivier, en de divisies Kelly-Kenny en Tacker, benevens een cava leriedivisie ten Zuiden van de rivier. De cavaleriedivisie slaagde er in de linkerflank van den vijand om te trekken en dus een weg te banen voor de 6e divisie. Deze trok daarop voort, zonder een schot te lossen. Op dit oogenblik zijn de Boeren in vollen aftocht in Noordelijke richting en worden zij van zeer nabij achtervolgd door de cavalerie, do rijdende artillerie en de bereden infanterie. De garde-brigade, onder bevel van generaal Pole Carew, trekt bij Poplar de rivier over, waar ik myn hoofdkwartier wil vestigen. Ik geloof dat onze verliezen gering zijn, want de vijand was niet voorbereid op dezen flankaanval, die zyn gemeenschap met Bloem fontein bedreigt. Een tweede telegram was stelliger in zyn vormen hield het volgende in „Het is heden een zeer succesvoile dag geweest. De vijand werd volkomen terug geslagen en is thans in vollen aftocht. Zijn stelling was uitermate sterk; een recht- streek8che aanval zou zware verliezen hebben teweeggebracht. De omtrekkende beweging moest noodzakelijk in een groote boog ge schieden. De stryd bepaalde zich hoofd zakelijk tot een cavalerie-gevecht. De paarden zijn zeer uitgeput. Generaal French meldt dat de rijdende batterijen den vyand vele verliezen toebrachten. Onze verliezen zijn ongeveer vijftig." Verder werd des avonds nog uit Oafontein geseind: Bij den terugiocht lieten de Boeren een kanon en groote hoeveelheden foursge en tenten achter. Generaal French achtervolgt thans den vyand. De Boeren aan den noor delijken oever trekken weg. Oin den omvang van deze teleurstelling te bepalen, zouden wy natunriyk meer moeten weten, vooral over de sterkte van de Bóeren- macht, die op deze wijze baar stellingen heeft moeten verlaten. Was het de achterhoede of de hoofdmacht Ziedaar de groote vraag. Want de mogelijkheid bestaat, dat de in bet telegram van Roberts bedoelde Boerenmacht slechts de achterhoede is, die in opdracht bad een achterwaartsehe concentratie te dekken. Roberts wordt zwakker, naarmate hy verder gaat. Dat biykt daaruit, dat hy na de capitulatie van Cronjó 8 dagen heeft noodig gehad, om van Paardoberg naar Poplar te komen. En uit dat oogpunt beschouwd, kan alles beat trategie van de Boeren zyn. Ware het anders, dan zon het bericht van beden zeker recht trenrig zyn. Ook hier roemt Roberts weer de sterkte van de vyandelgke stelling. Maar wat zou dit baten als do Engelschen hun doel kunnen bereiken zonder de stelling aan te vallen Ia Ratal is dat niet mogelijk gebleken. Daar stiet Bulier overal het hoofd, hoe wijd hy ook omtrekt- Maar de andere terreinen zyn niet als in NATAL. Over de jougste gebeurtenissen daarziju uu van Boeren zyde berichten ontvangen, her komstig nit het BoerenUager by Gienooe. Ook deze Transvaalsehe berichten bewyzen, dat het in het Boerenleger niet' alles is zooals het behoort, en dat daar ernstige fouten wor den begaan. Deze berichten houden het volgende in Het beleg van Ladysmitb is opgeheven. De verbondenen zijn teruggetrokken op den Big- garbergketen, die ten zuiden van Dundee dwars door Natal loopt. De terugtocht was het gevolg van een font van een commandant, die zyn mannen bevel gaf den sleutel der positie op te geven, zonder dat eenige reden bestond voor zulk een stap, en ook van slecht nieuws van de Modderrivier. Donderdag 1 Maart werden twee aanvallen van bet garni zoen van Ladysmitb afgeslagen. Middelerwijl zetten de Boeren den terugtocht voort- Van nun 2G00 wagens werd er niet een per spoor verzonden. Slechts het geschut, de infanterie en de gewonden trokken per trein weg. Toen de laatste trein vertrokken was van Elands laagte, volgde een werkliedentreia, die zorg vuldig elke brug en eiken daiker tussohen Lzdysmith en Gienooe vernielde, nadat de mijntrn van Elandslaagte door dynamiet waren verwoest en vervolgens in brand gestoken. Een groot aantal tenten, die by Dnndeeop de Engelsehen waren buitgemaakt, werden ach tergelaten. De grootste moeilijkheid was het demonteeren der Long Toms in de verschil lende stellingen. Toen de kranen om ze neer te laten waren opgesteld, openden descbeepe- kanonnen van Ladysmitb een hevig vuur, waardoor twee artilleristen licht werden ge wond. Tengevolge van een misverstand, werd eenige ammunitie achtergelaten, daar de trans portmaatregelen niet in oide waren. De juiste cyfers der verliezen van deze week kannen nog niet worden gegeven wegens de desorganisatie van den ambulancedienst en de omstandigheden van den terugtocht. Men zegt dat twaalf burgers zyn gesneuveld en 25 ge wond verder dat oen luitenant der artillerie aan het hoofd is gewond. President Kruger is naar Pretoria terngge keerd. Zijn toespraak tot de burgers heeft hen opnieuw aangevuurd om den stryd voor hnn onafhankelijkheid voort te zetten. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De redactie van het Hbld. herinnert aan een onderhond, dat zy in December had me' een Afrikaander, waarin bet volgende voor kwam: „Zoo lang de Boeren aan de winnende hand blijven, bestaat er voor de Afrikaners niet de minste reden om in openiyken opstand te komen. Slechts wanneer de Boeren verliezen en de republieken werkelijk in gevaar verkee- ren, acht onze zegsman een opstand van de Kaapkolonie mogelijk en waarschijnlijk." In deze woorden vinden wy dus het gisteren door ons uitgesproken vermoeden terug, maar versterkt door bet gezag van een deskundige. Er schynt nu veel kans te zijn, dat die mee ning wordt bewaarheid. En met een leger voor de borst, vliegende colonnes aan weerszijden, Jen een opstand in den rug kan Transvaal voor lord Roberts veel van Moekon krygan. Buiier heeft der wereld alweer een bewye gegeven, dat hy alleen een held is met zyn mond. Zijn jongste uitlating ia de volgende dagorder Twee krygsmachten hebben gedurende de laatste maanden met grooten moed en schitte rende volharding gestreden om de eer van hnn Koningin en vaderland te handhaven. Het garnizoen van Ladysmitb hield gedu rende vier maanden zyn positie metjvolkomen succes vol tegenover eiken aanval, en verdroeg vele ontberingen met bewonderenswaardige volharding. De bevrijdende ctrydmacbt moest zich een weg banen door een onbekend land, over een niet te doorwaden rivier, over byna niet te beklimmen heuvels, tegenóver een geheel voor bereiden, goed gewapenden en hardnekbigen vijand. Door het tentoonspreiden van den waren moed den moed, die gestadig brandt en schitterend opbruist volbracht deze krygs- macht haar plan en voegde een roemryke bladzyde by de geschiedenis van het Britsche keizerrijk. Ladysmitb is met schitterend gevolg ver dedigd en ontzet. Zeelieden en soldaten, zoowel uit de koloniën als nit het moederland, hebben dit volbracht, vereenigd door éen zelfden wensch, bezield door éen zelfde vaderlandsliefde. De ontbrekende schakel uit Bullers ver- liesiyst is er eu brengt het totaal van de verliezen bij de 5e pogiDg tot ontzet van de toeu niet meer belegerde stad op 253 dooden, 1512 gewonden en 95 vermisten. In de Oostenrykache legercommissie is op de vraag van Wolff geantwoord. Het is der regeering niet bekend, dat een Oostenryk- sehe firma kanonnen aan Eogeland heeft ge leverd. Het afgeven van 2000 zadels was in wer kelijkheid een door het belang van Oostenryb geboden overeenkomst tot ruil van buiten gebrnik gestelde zadels tegen nieuwe. Wat de verscheping van patronen naar En geland betreft, werden er 5000 vervoerd, be steld tot het inschieten van snelvaurgesehnt, en als deze over Engeland naar Zuid-Afrika waren vervoerd, zouden zy zelfs daar niet bruikbaar zyn. Gsiyk men weet, geeft het lyddiet een bedwelmenden rook, die dit springmiddel doet rangschikken onder de door de openbare meening veroordeelde verslikkende gassen. Thans blijkt dat de Boeren een middel hebben (in het Engelaoh aangeduid als dilested vinegard dat dit gevaar opheft. BRIEFWISSELING. Aan O. te Middelburg. Het verslag van den toestand der Hulpbank alhier over 1899 ontvingen wy eerst Zaterdag namiddag te half drie uur. Den vorigen avond stond een nittrekBel daaruit iu een ander blad, waar aan het das minstens een dag vroeger is ter hand gesteld. Wij legden bet daarom teizij. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 8 Maart. Ter graanmarkt van heden was nit Walcheren maar een mati gen aanvoer, hoofdzakelijk bestaande uit tarwe. Van andere artikelen was bet aanbod gering. De noteering is als volgtPuike jarige tarwe tot f 6 aangebodennieuwe dito f 5.70 a f 5.80 naar kwaliteit gekocht; rogge niet ter markt; wintergerst 15 ct. lager en f 5.10 betaald; zomer dito f 4.80; Watch, witteboonen 10.25 a f 10 50ronde bruineboonen op f 11 ge houden; lange dito ƒ8.50; groene kookerwten 7.50; kroonerwten niet getoond 8.75 nominaal; paardenboonen tot 6 gekocht; koolzaad niet ter markt. Boter 1.a 1.10 per kilo. Eieren/2.70 per 100 stuks. Marktprgzen van Tarwe en Meel. Woensdag 7 Maart. Parys. Tarwe kalm; loop.md.tr. 19.70. P e s t h. Tarwe stil. Woensdag fr. 7.50. Dinsdag fr. 7.46. B e r 1 y n. De kleine prjjsverberering in Noord-Amerika was voldoende om beden het aanbod weder te doen verminderen. Voor rogge en tarwe moest op lav. 75 pf. meer dan gisteren worden betaald; ook voor epoe dig verwachte partyen was de vraag iets levendiger. Per telegraaf S" Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Statten Cert. N. W. 8ch. f 1000 8QU/M 80% dito ObiS 1000 SSl/g 9»7/g dito Cert. 8 1000 9313/18 #97% HOND. Goudleening 1881-984 1000 ITALIË. Ins. 63/81 5 Ure 100-00000 OOSTENRIJK. OM. Mei-November 6 fl. 1000 8116/M dito Jan.-Juli 6 a 1000 883% 83 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 3393% dito dito 1888/8» met ticket 4% fr. 500 &usland. om. 1880 ga cone 4 Z.R 635 96S/1G ©Ol/ls dito 1889 Hope 4 635 967% 96% dito 1894 6e Em. 4 635 97% 97% dito 1867/69 4 100 100% 100% dito 1884 goud 6 G.R. 135-1000 100 SPANJE. O. buitenl. Perpetneelen 4 Pes. 1000-34000 66% dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-36030 TURKIJE. Gepnv. fr 500.3500 98 Ceconv. serie D. 30-800 331/8 dito dito C. 30-100 37% EGTPTE O. L. 1876 4 30-100 BRAZILIË. OM. Londen 1888 4% 100 dito Obl. 18894 100 63% VENEZUELA 1881 4 a 100-500 26% Indnotrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. APec.Pbr. 3% 500-1000 106 1047/8 Ned.Hand, Mij A, 151% N.-l. Handebb. A. 1000 91% 91% Zeeland Pr. dito 350 30 dito Obl. 18861000 Spoorwegleenlngen. NEDERLAND. pCt. HoU. Spoor A. 1000 115 Mn tot Expl. Tan St. Spw. Aand. 350 110 108% Ned. Ctr. Spw. A. 350 dito Obligatien. .8 1000 N.-I. Spw. Aand. 350-1000 N.-B. Bost. Obl. gostemp. 1876/80 180 91 dito Se hypotheek 360-1000 30 30 ITALIË. Spoorweg- leeningen 1887/89 8 Lir. 500-3500 64% Zuid Ital. So. O. 8 500-5000 57577k POLEN. W. W. A. Z.R. 100 164 RUSLAND. Gr.Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Kurk Ch. Ax. O. 4 100 99% Mo»k. Smal. dito 4 1000 Z. W. Spaonny 4 Z.R, 695 90% 008/, AMERIKA. Atch, Top Si 8. F. Cart. ran pref. aand. 500-1000 657/s 66% dito Alg. Hyp. 0. 4 Centr. Pao. Obl. 5 0 500-1000 1000 99 99 N. T. Penjylv. Ohio prior Obl. 4 0 500-1000 Illinois Cert. r. A. 0 500-1000 dit. Leao L. St. Ct. 4 0 600-1000 99 99% Miss. Kans. Tei. Ie Hyp. OM. 4 a 500-1000 903/s 903/a Oreg. Short, Line Ino. Bondt B. 6 500-1000 St. Paul Minn. Mauit. 9e hyp. 0. 6 Union Pao. Rr. Clomp. Crt. t. pref. Aand Union Pao. goodO. 4 West. New. 0 100-1000 76 1000 108% 103% Penna. Alg.hyp.O. 8 Id. id. Ine. Mort. 1000 74% 7*«/u gage Goldb. 5 1000 979/u 97% Premie-Xieeningen. 10813/h NEDERL. St. Am. S t 100 Stad Rotterdam 3 100 BELG1E. St. Antw. 1887 9% 0 100 dito Brussel 1880 9 100 HONG. Theiss loten 100 OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 0 950 dito 1860. 5 500 dito 1864. 100 Ored. inat. 1858 B 100 RUSL. Staatsl. 1864 0 100 dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 0 100 a 400 TURKIJE. Spoorwl. 8 400 117 ü/u 1137/g 166% 897/s 39% Prijzen van Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 7 Maait 8 Maar Oostenrijk Papier20.87% Oostenrijk Zilver a 90.87% Diverse iu 11.58 a met affidavit a 11.9S Fransche47.70 Belgische47.60 Diverse Rijksbank 68.60 Russen in Gondroebel 1.90 id. in Z. R1.10 Spaansche Buitenl47.90 a Binnenl. 1.70 Amerik. in dollart 9.47% Speciekoers. GOUD. ZILVER. Wicht Sonv ƒ10.05 a 13.15 Struik, v. 6 fe. 9.86/9.40 8t- v. 90 mk. a 11.76 11.85 Prff. Zilver 1.75 1.7» 90 fr. 9.55 9.06! 30.87% 90.87% 11,68 1198 «r.70 47.60 a 58.60 1.90 1.10 47.90 1.70 *.47l/| 9^° Voor feuilleton en opgaaf van den spoordienst was ook heden geen plaats. Heden ontving ik de tijding, uit Utrecht, van het overiyden mijner geliefde schoonzus ter, in den ouderdom van 84 jaren, Mevrouw Wed. R. A. OGTEROP—Admiraal. Mevr. Wed. A. G. OGTEBOP— Tak. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lyden, odzc geliefde echtgenoote en der kinderen zorgvolle moeder, dochter en behuwddochter, zuater en behuwdzuster, JO HANNA DE WITTE, in den ouderdom van 27 jaren en byna 10 maanden. Uit «lier naam, L. DE BRUIJNE. Souburg, 1 Maart 1900. y deze betuigen wy onzen barteiyken dank aan allen, die biykeu van deelneming betoond hebben by het overiyden van onzen geliefden echtgenoot en vader, hehnwd- en grootvader, CORNELIS DE BUCK. Brigdamme. Mede namens de familie, Wed. C DE BUCK-Vrbks. Voor de vele biyken van belangstelling, too van hier als van elders, ontvangen by het overiyden vau onze waarde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder, MARIA COPPOOLSE, Wed. P. J. ARENTS, betuigen wy onzeu harteiyken dank. Namens de familie, L. LOUWS. Aagtekerke, Maart 1900. PRO DEO. Op beden, den vyfden Maart 1900, ten ver zoeke van PIETER JOHANNES VAN GOETHEM, Koopman, wonende te Middel burg, kosteloos prooedeerende krachtens be schikking der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, dd. 15 Januari 1900, en dit ten deze overeenkomstig een door den EdelAoht- baren Heer President der Arrondissements- Rechtbank voornoemd verleend verlof, dd. 19 Februari 1900, zijnde gezegde beschikking en bedoeld verlof beide geregistreerd, en ten deze domicilie hebbende ten kantore van Meester JACOB JAN HEIJSE, Advocaat en Proonreur by de Arrondiaaements Rechtbank te Middel burg, wonende en kantoor houdende aldaar aan de Rouaansehe Kade wyk G no. 138, die als zoodanig voor myn reqnirant in rechten zal optreden; heb ik, CORNELIS ALEXANDER KOU- LON, eerste Deurwaarder by de Arrondisse ments-Rechtbank te Middelburg, wonende al daar GEDAGVAARD JOHANNA BADTS, echtgenoote van myn requirant, en derhalve wetteiyk gedomicilieerd te Middelburg, doch die haar werkoUjk ver- blijf niet heeft ter woonplaats van haren man en evenmin eenig bekend verbiyt heeft in het koninbryk Nederland, mitsdien myn exploit doende door aanplakking aan de hoofddeur van de gehoorzaal, waar de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg zitting houdt, ter- wijl ik een tweede afschrift heb overgegeven aan den Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie by de Rechtbank voornoemd, dié hot oorspronkelijke met „gezien" heeft getee- kend, en voorts dit exploot zai worden ge- plaatst, dus aangekondigd, in de Middelburg' sehe Courant om by Procureur te verschijnen ter open bare terechtzitting van de Arrondissement*-, Rechtbank te Middelburg, gehouden wordende

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3