ALLG00K S PLEISTERS PRIJZEN VAN EFFECTEN. tot stand gekomen reconstructie der Ieriche partij en haar break met de Gladstonianer. Maar voor het overige ataan conservatieven tegenover liberalen, daarnaast een imperialisme dat niet vraagt naar liberaal of conservatief, en dan een arbeiderspartij, die niet let op de onderscheiding tussoben liberaal en conservatief en evenmin op imperialist en niet-imperialist. Inderdaad, ala dat niet genoeg is, om een hopelooze verwarring te verwekken, dan weten wQ het niet. Maar waar trouwens ia het uiteenvallen vau twee groote politieke partijen winste gebleken? Beknopte Mededeelingen. Het wordt offioiens tegengesproken, dat Do Galliffat den krggsraad van 1898 had saam- geroepen om terugneming van de klacht tegen Zola te overwegen. Het initiatief ia door de leden van den krijgs raad genomen. De Engelsohe inkomstenbelasting zal verhoogd worden met 4 pence per pond be lastbaar inkomen 1 En dat allemaal ter eere van een bende speqnlanten Kirschner, de Berljjoache opperburge meester, zal Berlijn in het Pruisische heeren- hnis vertegenwoordigen. In den Dnitsohen Rijksraad heelt Don derdag de sooialist Gradnaner een paar vragen gedaan betreffende de vredesconferentie. Von Billow antwoorddeOns doel is steeda den vrede te bewaren en door ons zal de vrede niet verbroken worden, maar wij kannen niet verzekeren, dat dit ook van andere zijde niet het geval zal zijn en daarom most men ons voorbereid vinden. Wij hebben met op gewektheid aan den arbeid van de vredescon ferentie deelgenomen, nadat vastgesteld was dat het territoriale status quo niet gewijzigd zon worden. Verplichte arbitrage kon onze instemming niet vindendaarover kon alleen in ieder geval afzonderlijk beslist worden. Te Boedapest werd beweerd, dat het ministerie van bnitenlandsohe zaken voorne mens is bij de Chineesche stad Foetsohing een kolonie te vestigen en dan een spoorweg aan te leggen, aansluitende aan de Italiaansche Ijjn. Verder zon Oostenrijk ook op het schiereiland Malakba een kolonie willen vestigen. De Fr. Z, verneemt uit Konstantinopel, dat Rusland niets minder verlangt dan een Rnssisoh protectoraat over Klein- Azië. Sinojew heeft geen genoegen genomen met de belotte van den Sultan, dat deze geen apoorwegconcesaies zon geven, maar de benoo- digde spoorwegen door den staat zou doen aanleggen. Tnrkjje moet zelfs van eigen aanleg afzien. De Saltan is zoo ongeroat dat Tewfik pacha reeds in een week het paleis niet heeft mogen verlaten, om altijd by de band te zijn. Volgens andere berichten wordt Rusland door Dnitschland gesteand, nadat het de zeker heid had gegeven, dat de baan niet zou aan sluiten aan den Dnitsohen Bagdadapoorweg, welker beteekenis en rentabiliteit anders zon verminderen. Uit Eriwan wordt gemeld, dat daar een commissie is aangekomen tot bestndeering van 4 spoorwegiynen, als voortzetting van de ïyo KarB-Eriwan, met Dahola Tabris of T< tot eindstation. De commissie moet den economischen toestand van het te den gebied nagaan. Met 176 tegen 159 stemmen beeft de Amerikaansche kamer verworpen een voorstel tot invoering van vrijen handel tusschen de Vereenigde Staten en Porto Rico. Da oorlog m Zuid-Afrika. Te Londen is men gek van opgewondenheid over het ontzet van generaal White en Jame- «on—welke laatste er, naar het heet, niet veel van zal hebben, wyi hy stervende is. r in de razende opgewondenheid begaat men, gelijk niet onnatuurlijk is, een dwaasheid, den huldigt Buller als den man van bet ontzet! Eilieve wat zon van Bailer's leger en ran het ontzet van Ladysmith geworden zyn FrenchWant de stryd in Natal iB aan de Tngela, maar aan de Rietrivier 1 „Te Parijs waa zij de weduwe van hy. aHet spyt my dat tk nog - is nooa hier olijven want het zou zftnoml hernam j;. „Ja «u, waar van zg gebruik maakte» izend francs te ontstelen" riep de prinh „en ik was niet de eenige die bedrogen werd, d ook myn neef GlibincoiHy ontmoette haar by een Russische familie aan bnis de doe nam een oogenblik waar dat de ander er niet by was om tegen hem baar nood te klagen „Het leven met haar drnkt my zoo," zei zy „onze karakters passen niet by elkaar." En dan volgden er zuchten en tranen." Depriüs hield op, ala om my tyd te gunnen om te blozen en ik bloosde werkeiyk by de gedachte hoe ik zelf die bekentenis aan Kenia ontlokt badhoe zy geschreid had, en hoe ik het my had aangetrokken. „Maar de roman had een goed einde, niet waar vroeg mevrouw Oxineof. „Volkomen", antwoordde de prins—„op zekeren da g was de moeder dood ongelukkig den vorigen avond had zy veel geld met spelen verloren; 'smorgens lag zy ziek te bed en Kenia schreide by de gedachte dat zy niette Pary» koa biyven, en naar Rusland moest terngkeeren 5 myn neef, die wanhopend was Slag op slag is Buller geslagen en zelfs Vrijdag en Zaterdag werd zyn leger door de betrekkelijk kleine Boerenmacht, die daar was overgebleven, een nieuwe nederlaag toegebracht, welker omvang nog niet te bepalen is, maar die groot moet zijn. En ware het mogeiyk geweest Jonberts leger op volle sterkte te houden, dan zon Bnller zeker nog niet te Lady smith zyn. Maar nu is hy er geweest. Over ijja be vindingen in de stad zwygt hyalleen meldt hy dat het leger van Wbite wat op zyo ver haal zal moeten komen, eer het weer voor den dienst te velde brnikbaar is. Voor het overige vernemen wy van Bnller dat de Boeren zyn opgetrokken. Vermoedeiyk is de meerderheid naar den Vrystaat gegaan, een gedeelte op de gewone wyze. Maar een aanzienlek deel van de troepen en de artillerie kan per spoor zijn vervoerd. Da telegraaf toeh brengt de verrassende tyding, dat de arbeid aan den spoorweg tus schen Harrismith (bet eindpunt van den Natal spoorweg) en Kroonstad, (aan de lyn Bloem fonteinPretoria) ondanks den oorlog is voortgezet en voltooid. Bloemfontein en om geving is dus jniat by tyds per spoor met het Boereulaager by Ladysmith verbonden ge worden- Na de overstelpende massa nieuws, dat in de laatste dagen kwam, is het geen wonder, dat er eindelijk eens eb komt. Van de zyde der Boeren zal mou de laatste stappen moeten doen om het nienwe plan de campagne (dat naar wij vertrouwen gereed was) te gaan uitvoeren. En ook de Engelseheu hebben een beetje tyd noodig, omdat geforceerde marschen met het oog op den trein niet wel mogeiyk zyn. GENERAAL CRONJÉ. Wat ook de gevolgen zullen zyn van dt vreeselijke gebeurtenis op den 27en Februari, waardoor, volgens de Engelsche bladen, Majnba gewroken is, op dit oogenblik, onder den eersten, smartelyken indruk der booze tyding, zyn onze gedachten vooral by den man, die de volle verantwoordeiykheid der capitulatie draagt. Wy twyfelea geen oogenblik of hy beeft moeten doen gelyk hy deed, en zyne beweegredenen zyn de beste geweest. Maar meer gevoelen wy met hem mede, en wy weten Diet wat grooter ia in onsonze bewon dering of ons mededoogen. Mededoogen met een bddenaanvoerder, die, na zooveel maanden van schitteren beleid en tl, na een terugtocht zoo meesttrlijk vol bracht, na een tegenstand met enkele duixen- van een leger van 5U.000 man met over de honderd kanonnen, thans de gevangene is van den verwaten Tj»Ld, die zich opblaast van trots. Wanneer reeds wy met schrik den ken aan alles, wat wy zullen moeten lezen van Engelsche opgewondenheid, van Engelsohe snorkery over den (weinig eer vollen) triomf, met angst denken aan de platen, die wy zul ten moeten zien in Graphic of London Hews, waarop deze Gideonsbende zal worden afge beeld, zich bakkende voor den Lerwischeu. slachter, den benl van Omdnrman wat moet het dan wel voor Grot jé zyn zich door troep snoevende Tommy Atkins te zien waakt. Wat zal men mee hem doen? Kannen wy vertrouwen hebben op de edel moedigheid of de ridderiykheid zijner vijanden Zoo men hem al niet doodschiet, zal men htm niet naar Engeland voeren en een triomtochi laten opsieren als in de dagen der Romeinsohv Caesaren? Zal men hem in ballingschap bren gen, ver van zyn vaderland? Zal het Londensche publiek zich gaan ver gasten aan zyne beeltenis in den kinematograaf? Wat men ook doen zal, by zal de marteling ondergaan der werkeloosheid; zyne groote talenten tallen renteloos liggen voor zyn volk en de zaak der vrijheid. Zyn bemoedigend trd zal de zynen niet meer opbeuren. Zyn irp oog zal niet meer spieden waar de zwakke zyde is van 's vgaode stelling. Zyn heldenmoed zal niet langer als het palladium zyn van het vaderland. En in de gedwongen, eenzame rnst zijner gevangenschap zal hy slechts den omgang hebben met zyne pynlijke gedachten en overleggingen, die zich mateloos bewegen znllen om de toekomst van zyn land, dat thans zonder hem den woratelatryd voort zetten moet. Hoe zyn de belden gevallen Dooh gevallen met roem. Wat ook verloren zy niet de eer. En naast ons mededoogen is de bewondering sterk in ons. Daartoe is Albion noeb machtig, noch boos genoeg om te kannen verdnisteren het licht, waarin deze man staat voor de gansche overige wereld. Voor Engeland bet voordeel voor hem de Voor Roberts en Kitchener banketten en ridderorden en gonden zwaarden en cheers en toejuichingen van het City-janhagel en Cham- berlains-kliek voor hem de warme bewon dering van alle volken, die zich krachtiger ooit uiten zal. Zyn naam blijft voor goed verbonden aan de schoonste bladzyde, die sinds lang de geschiedenis te lezen gaf. Zyn leven biyft een voorbeeld van dengden, die maar zeldzaam zoo schitterend zich in éeu man ver. toonen, en de roep ervan zal worden overge leverd van vader op zoon. Allen, die de zaak der Verbondenen liefheb ben, beleven booze dagen. De twee afgeloopen en hebben hen langs hopen en vreezen ge bracht tot een bittere teleurstelling. Dat weder om bruske overmacht sterker bleek dan bet schoonste, meest onaantastbare recht, is eene martelende ondervinding. Dat bykans 240.000 man te velde staan tegen volken, die met vronwen en kinderen mede nog niet bet dubbele daarvan tellen, en dat geen van de machtigen der aarde ook maar zyn stem verheft om den gruwel te stuiten, boe zullen wy woorden vinden om onze toornige smart, onze pyn nit te schreeuwen. Maar de figuur van generaal Cronjé staat voor ons ala eene bemoediging. Zoolang er mannen zyn als hy, is vertwyfeling misdaad. Of zy winnen dan verliezen, of zy staan dan vallen, zy handhaven onaangetast hunne eigene eer en die van het volk, waartoe zy bdhooien. Den krijgsgevangene, den over wonnene, ons eerbiedig salnnt. Aldus sehryft L. K. in Bet If. v. d. D. dat hy het meisje moest verliezen, zei tot haar„Neem eenig geld van mg ter leen aan gij kant het mij later teruggeven." „Om te Paiya te kannen blijven het kwaad te herstellen", zei Xenia, hebben wij niet minder dan tienduizend francs noodig." Ongelukkig bezat hy die som en gaf haar. Den volgenden dag kwam by by my, en daar hy een goede, oprechte jongen is, bekende hy mij a les wat er gebenrd was. Ik ging toen zelf naar de dames toe. Er bad een komisch tooneel plaatsde oeder stelde zich als radeloos aan, en de doch ter viel in zwym. Ziende1,dat wy die som gelds toeh als verloren moesten beschouwen, gaf ik haar den raad Parys onmiddeliyk te verlaten, daar ik anders de politie met de zaak ij zon stellen; zij werden bang en ver- Ik luisterde met alle aandacht naar verbaal van den prins, en voelde my vernederdnn eens verbleekte ik, dan werd ik rood, en ik moet er zeker heel zonderling nitgezien hebben. Gebruik makende van oogenblik dat de prins zweeg, dankte ik i en mevronw Oxineof, nam afscheid en ging naar myn kamer. Nog nooit bad ik my in znlk een treurigen toestand bevonden ik had wel knnnen schreien. Eensklaps werd myn aandacht getrokken door een briefje dat op tafel lag Het was dat van Xenia. Ik ontvouwde het en 1" lang, als bniten myroiven, staren op die «tra KORTE OORLOGSBERICHTEN. Elk gezin te Pretoria ia verplicht voor drie maanden levensmiddelen in te slaan en dezen voorraad gestadig aan te vellen. - De Press Association meldt dat de ver liezen der Engelsehen in de laatste 13 dagen 2319 man bedragen. Het totaal der Engelsche verliezen beloopt tot heden 12.834 man. Officieren; gedood 220, gewond 524, ver ast 122. Soldatengedood 1773, gewond 5194, ver mist 3051. Aan ziekten overleden830. Natnnriyk dat dergelyke lystjes nooit vol ledig zijnde voornaamste post, die ontbreekt, is zeker wel de opgaaf, die Bnller nog altyd moet inzenden over den verwoeden stryd by Ladysmith. Van hoeveel beteekenis die lijst zal zyn blijkt wel daaruit dat een Ierseh bataljon, dat met 24 officieren uitrukte, er na den slag van Zondag nog sleohts 5 bad. Dat Engeland zyn troepenmacht inZnid- Afcika nog altyd niet voldoende acht, biykt nit een mededeeling in bet Hoogerhuis; ,De vrees voor een boven ons hoofd han gende ramp is eindelijk weggenomen. wy hebben het ontzet van Ladysmith vernomen met een gevoel van voldoening over het ont komen aan een ramp en van bewondering voor de mannen, die dit voor ons tot stand hebben gebracht. (Toejuichingen). De jongste successen znllen niet tot een voorwendsel worden ge maakt om te verslappen in y veronze krachts inspanning zal niet worden verminderd. Tus- in 4 Maart en 1 April znllen meer dan )0 man naar Znid-Afrika worden gezonden en daarna znllen 17000 man gereed worden gehouden, voor wie nog geen transportschepen zyn gebaard. De stroom der versterkingen zal niet ophouden." Ia het Lagerhuis verklaarde de fioanoi Ie secretaris van het departement van oor log, de heer Powell Williams, dat het telegram van lord Roberts van 24 Februari het eerste iieele bericht is over het gebrnik van hol- puutige Maaserkogels door de Boeren. Er is geen bericht ontvangen of de krygsgevangenen omtrent dit pant ondervraagd zyn en er ia ook geen overeenkomst gesloten met de beide republieken over het gebrnik van zulke kogels, moniam bloem, die helsche bloem, die zoo gevaarlijk was, door hare schoonheid en door baren genr. Ik stak het briefje in myn porte feuille als een aandenken aan dien zonderlin gen samenloop van omstandigheden, door de waarzegster voorspelden na een oogenblik nagedacht te hebben, schreef ik aan Xenia „In myn rustig, kalm leven is op eens iets voorgekomen, dat my noopt terstond te trekken. Ik ga van daag weg, zoodat ik g tgd meer heb om n te komen zien; vergun my n alles goeds toe te wenschen en u te verzekeren dat ik onze vriendschap nooit zal vergeten." Ik vertrok inderdaad dien dag naar Parys; ik verliet Nizza zonder eenig leedwezen. Ik was daar ontsnapt aan een groot gevaar, en ik betreurde zelfs niet eens myae vyfhonderd francs. Later vernam ik dat de moeder naar Beriyn was gegaan en Xenia naar Moskon, ik heb haar daar later ook eens in het park ontmoet, met een jongmensoh. Zy zag ter slniks aan, en wendde zich toen terstond tot haar cavalier, mat wien zy druk bleef praten. Misschien was dat een nienwe prins Glibincoi EINDE, fly kan vooralsnog niet zoggen of eenige actie in deze aangelegenheid mogeiyk is. De Transvaalsche regeering zal binnen kort vier krygsgevangen Britsebe officieren in vryheid stellen, nl. kolonel Hunt, majoors Adye Capel Care, benevens luitenant Garbery. - Tegelijk met kapitein Montmorency is ook de correspondent van Daily Mail gesneu- Het had, nn het toch een journalist at zyn, wel slechter kannen treffen. - Te Kaapstad heeft men Dinsdag avond, in de vreugde over de capitulatie van Cronjé, by twee Afrikaander kranten de rniten inge worpen. De capitulatie van Cronjé heeft te Bel fast aanleiding gegeven tot uiteenloopende betoogingen. Maar de Ieren lieten bet als naar gewoonte weer by woorden. Dr Leyds heeft Woensdag, wegens on gesteldheid, geen journalisten te Brnssel kan ontvangen. Zyn secretaris deelde aan die en echter mede, dat de overgave van Cronjé wel van beteekenis was, maar geen onherstel- verlies, want er zyn nog 90,000 Boeren 3r de wapenen en bnnne overwinning achtte hy meer dan ooit verzekerd. De Times bevat het eerste van een reeks opstellen over de Znid-Afrikaansobe kwestie, bestemd om in alle talen te worden overge drukt. Da Siècle heeft (natnnriykde primenr de Fransche vertaling. Te oordeelen naar het eerste artikel is het een knap, bezadigd stuk werk, tot verdediging van Engelands aanspraken op geheel Znid-Afrika. Grondslag voor die aanspraken is de theorie, dat Engeland door het verwerven van de Kaap ia 1814, een algemeen maar vaag gezag adangde over het geheele binnenland, dat, al bestond destijds de theorie van het «hinterland" niet, toeh byna onbetwistbaar was. Niemand kon met zekerheid aanwijzen waar de Engelsche bezittingen eindigden, en de Por- tngeesche begonnen. Men wist alleen dat zy aan elkander grensden. Engeland heeft altyd aanspraak gemaakt op het binnenland, getnige o. a. een wet van de Kaapkolonie in 1836, (alzoo nit de dagen van den Trek waarbg werd bepaald, dat alle misdry ven, bezuiden den 25sten graad Zuider breedte gepleegd, vielen onder de jurisdictie van de Kaapkolonie. eze redeneering is, dankt ons, voor geen tegenspraak vatbaar. Ala Engeland het reoht om zelf te bepalen hoever de grenzen zyn Zuid-Aftikaansoh gebied gingen, dan zij a aanspraken op gebeel Znid-Afrika onbetwistbaar. aar waaraan Engeland het recht ontleent zijn grenzen af te bakenen, en die tot den 25aten gr. Z.b. nit te strekken, ziedaar het hoofdpunt waarover het blad heenloopt. Rhodes heeft weer een speech gebonden over geiyke reebten van alle blanken bezniden de Zambezie. Jniat wat de Afrlkaanders willen, Maar Rhodes en diens bende wil geUjkheid en Hollanders en Engelsehen onder een Engelsche oppermacht, en met een Engelsoh leger van 200.000 man achter zich om de geiykgereohtig- den te vermorselen: Heerlijke gelijkheid Volgens Daily Telegraph beeft i alleen de koningin, maar ook de prins Wales een felicitatie telegram van keizer Wil helm ontvangen. Volgens de Manchester Guardian was bet telegram zoo gesteld dat het voor de Boeren niet onaangenaam was. Water en melk das, of liever gehuiohel. Let» zeggen en toch doen of men iets zeg Moet dan werkeiyk boven de tronen worden jsehreven, dat wie daar plaats neemt alle karakter laat varen? INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden «tukken worden in geen geval teruggezonden. Middelburg, 2 Maart. Geachte Redactie. Aangenaam zonde het my zyn, als gy aan het onderstaande ia het eerstvolgende nommer nwer courant een plaats wildet verleeneo. De thans nog in funotie zijnde leeraren in nienwe talen tegen de krasse beschuldiging van mr De Veer, in de laatste zitting van den ge meenteraad gedaan, te verdedigen, acht Ik onnoodig. Hnn onderwijs zal van zelf by allen, die bet genoten hebben, die waardeering vinden, die het verdient. Maar wel voel ik a ten opzichte van een der be trokken collega's, die overleden is, eene op heldering te geven voor beo, die met het Gymnasium niet van nabij bekend zyn. In de jaren 1884—91, toen wy het genoegen hadden den heer De Veer onder onze leerlingen te tellen, was het ondera 's, door dien leeraar gegeven, gebrekkig. De oorzaak hiervan lag niet in gebrek aan kennis of toewyding, maar in eene gaandeweg toenemende physisehe en psychische ongesteld heid, die na weinige jaren den dood ten ge volge had. Met dankzegging voor de plaatsing, Uw dienstw. J. G. VOEGLER, Rector. Mynheer de redactenr. Wil my veroorloven het volgende onder de aandacht nwer lezers te brengeD. Onder de leden van den raad der gemeente Middelburg zyo er eenigen, die biykbaar niet op de hoogte zyn van sommige zaken, welke hnn als leden van den raad aangaan. Dat ge beurt meer en behoeft das geen verwondering te baren. Men kan niet alles even grondig kennen, al wordt men nn en dan geroepen mee te oordeelen. Met bereidvaardigheid, tevens met bosohei- zal ik daarom trachten eenig lichtte opdat bedoelde mannen der vroed- voortaan met meer kennis tot oordeelen ogen zyn. Dat aan de burgeravondschool „doodgewone" onderwijzers beter les geven dan de leeraren met middelbare akte kan waar zyn. Laten we echter zeer voorzichtig zyn met bet vormen eener meaning daaromtrent. Wat toeh is het geval? De „doodgewone" onderwyzers aan genoemde inrichting geven in „doodgewone" vakken der „doodgewone" lagere school onder wijs. Er mag wat nitbreiding aan gegeven worden; het zy zoo. Met die vakken bewegen die „doodgewone" onderwyzers zich met de leerlingen op bekend terrein. Licht znllen de jongens zich tot die vakken aangetrokken gevoelen. Met de wiskundige vakken is dat niet het geval en onbekend maakt on bemind. Daarom, beweer ik, is bet moeiiyker met de jongens eener burgeravondschool in de laatste vakben op te schieten, dan in die „dood gewone". Ik wil echter gaarne aannemen, dat de „doodgewone" onderwyzers, die op 't oogenblik aan de burgeravondschool les uitstekende leeraren zyn, waarnit dan eigeniyk weer biyken zon, dat zy wel wat meer zyn dan „doodgewoon". Enfin, laten we over een woord niet twisten. Wat nn het personeel van school G aangaat, aan die echool knnnen nn eenmaal geen ,doodgewone" onderwijzeressen benoemd wor- len. Les geven in eene vreemde taal, zooala dat aan eene school als die op de Haringplaats worden vereischt, kan geene „doodgewone", onderwyzeres. Waarom niet? Omdat van eene „doodgewone" onderwyzeres met eene .doodgewone" taaiakte niet mag verwaeht worden, dat zy zich nitstekend in de vreemde taal zal uitdrukken. Daarvoor wordt meer vereischt, en wel eene middelbare akte. Dat men dus met vorgeiybingen maken voorzichtig zy 1 Nog eene kleine opmerking. Dat van school G betrekkeiyk weinigen profiteeron, wil ik betwisten. Toch geloof ik, dat in onze de hoofdstad der provincie, school G weelde is. Ik betwytei zeer, of de be lastingbetalers éen cent per jaar minder zouden betalen ala die sohool eens werd op geheven. Immers, volgens zeggen van een der vyf heeren, zijn de leerlingen van de door hen aangevallen school over 't algemeen kin- i zeer gegoede ouders, en nn geloof ik stellig, dat juist eene Bcbool als de bespro- a zeer gegoede menschen in de stad houdt en daardoor indirekt meewerkt, om heel wat geld, dat anders ergens elders zon v uitgegeven, in de stad te doen biyven. Over de onbekookte, om geen ander i te bezigen, uitdrukkingen, die een lid der Gbristeiyk Historische party over zyne lippen dnrfde brengeD, ten opzichte van beschaafde dames, weid ik niet nit. Historisch zyn ze, die uitdrukkingen, in de beteekenis van: werkeiyk gebrnikt. (Ik ga op het verslag van de M. Crt af!) Als ze Chriateiyk zyn, wiens sehnld is het dan, dat het woord Christeiyk soms met zooveel minachting wordt uitge sproken Beschaafd zyn ze zeker niet, znlke uitdrukkingen. Ontvang, mynheer de redactenr, voor de plaatsing den dank van PANDARUS, RECLAMES. 40 oent por rogel. geneting bieden voor PIJHEN, VERSTUIKINGEN, of KNEUZINGEN. Zij worden in de geheele beschaafde wereld verkocht. Als hulsmiddel tegen alle KWALEN en PIJNLIJKE AANDOE NINGEN rijn ALLCOCK'S PLEISTERS de hesle. BIJ ALLE APOTHEKERS VERKRIJGBAAR. Vertrokken en aangekomen schepen. VUosIngon, 2Maart. Binnengekomen, het Eng. ss. Paul Podeus, gez. Schmidt znr Nedden, van Antwerpen. Hr. Ms. pantserdeksehip Zeeland is 1 dezer van St. Lueia vertrokken, ter opvolging van de bestemming naar Curasao. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. 2 Maart. Boter f 1.05 f 0.95, f 3.60 per 104 stnka. Amsterdam, 2 Maart. Lijnolie f 261/,. Raapolie f 28s/s a contant. Cürböhrh-Andkrlecbt, by Brussel, 1 Maart.' Ter veemarkt van beden (Donderdag) waren 1691 stuks runderen aangevoerd, waarvan 621 ossen, 195 stieren en 675 koeien en vaarzen. De prya per kilo levend gewicht was voor: _jsen 0.70 tot 0.86 francsstieren 0.55 tot Ó.66 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.66 Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag l Maart. Antwerpen. Tarwe kalm. Aaerikatntok roods no. 2 fr. 16s/4- Parys. Tarwe vast; loop. md. tr. 19.45. Pes tb. Tarwe pryahondend. Donderdag fr. 7.41. Woensdag fr. 7.43. Beriyn. Na tameiyk scherpe nachtvorst, zyn er heden op den dag by herhaling zware sneeuwbuien gevallen; tengevolge echter van de nit Amerika gemelde sterke daling, heeft deze weergesteldheid niet veel invloed geoefend. De aanvankeiyk vry vaste stemming werd later flauwer, zoodat tarwe op lev. 50 pf. en rogge 25 pf. onder Woensdag sloot. Per telegraaf Staatgleeningen. Maart Maftrt NEDERLAND. pCt. Bedrag Stutten Sf'nS' W' S,h- 1000 «Vt »U/« J* Skls 1000 SS7/1J SSÏ/H ju,i cm. s ïooo ra «sar HONG. Gouüeeidng 1891-984 1000 ITALIË. Lu. «9/81 5 Lire 100-00000 - 9Q1/j

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3