BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. PRIJZEN VAN EFFECTEN. 4 1000 - een deel van de helliog van Honte Christo. Da eerate granaat nit den lOOponder der Boeren aprong midden tusaohen 10 artilleristen, van wie een gedood en vier gewond werden. Be verliezen der Engelechen bedroegen aedert Donderdag 81 man. „ZOET GEFLUIT" VAN GENERAAL ROBERTS. Generaal Roberts beeft een nieuw biyk van onmacht gegeven, door wederom de Vrgstatera tegen de regeering op te zetten. Uit Kaapstad wordt dienaangaande heden geseind In een proolamatie tot de burgera van den VrijBtaat zegt hij dat de Engelsche regeering overtuigd ia, dat de aanval op Engelach ge bied niet is gegaan met instemming van het geheele volk. Hg gelooft dat de verantwoordelgkheid daarvoor uitsluitend valt op de regeering van den Vrijstaat, die handelde onder noodlottige invloeden van buiten. Engeland draagt den Vrijstaat geen kwaad hart toe en weneoht hem te bewaren voor de gevaren, die het gevolg kunnen zgn van de verkeerde handelingen der regeering. „Wy waarschuwen de burgera daarom van verdere vijandelijkheden tegen de Engelaoben af te zien." Marktprijzen van Tarwe en Heel Maandag 19 Februari. Botterdam. Bericht van den make laar H. van Randwijk). Ter markt van heden waa de handel in buitenlandaohe granen stil. Meel vaat. Zaterdag 17 Februari. Antwerpen. Tarwe vaat. Amerikaanss* toude no. 2 rr. 17.— Parks. Tarwe gedrukt; loop. md. fr.20.25. Peath. Tarwe lusteloos. Zaterdag fl.7.67 Vrijdag fl. 7.75. Algemeen Overzicht. De Frauaohe kamer heeft iu de laatste zittingen der vorige week weer het aauzieD gehad alaof Vaffaire nog aan de orde waa. Te midden van de opgewekte hartstochten stond de minister van oorlog te oreeren opkomende voor de eer van het leger, en dit verdedigende tegen zekere aanvallen, waarbij de verdediging zich, evenaio in vroeger jaren, niet bewoog op het terrein der feiten, maar op dat van mooie vaderlandslievende woorden, net alaof het hensob waar is, dat in het leger alles beat ia, zoolang men de gebreken maar niet openlQk bespreekt; net alaof een poging tot iogrijpende verbetering veroordeeld ia, omdat de gedachte aan verbetering reeds in zich alnit een afkenring van wat is. Deze hartstochtelijke tooneelen, welke de valsohe legetliefde weer zoo wakker maakte, was het gevolg van het rapport, door Camille Pelletan namens de begrootingscommisBie uit gebracht. Vooral de administratie had bet bard te verantwoorden, en geen wonder. Tot de by lagen van Camille Pelletan be hoort een officieel atnk, waaruit biykt dat by het onderzoek de comptabiliteit van 183 regimenten werd bevonden 27 zeer slecht, 91 slecht, 47 slordig doch niet slecht, en alcchta 18 goed, zoodat op 90% der administratie veel viel aan te merken. 't Is zeker voor ons het oogenblik niet, om aan de byzonderheden van bet requisitoir van Pelletan byzondere aandacht te wyden. Alleen zy vermeld, dat de rapporteur aan drong op de instelling van een afzonderiyk korps voor administratie. Hij eindigde met de vraag wat, waar nn reeds van zooveel onregelmatigheden biykt, wel aan het licht zal komen op het tragisch oogenblik van een oorlog. Daarby herinnerde hy aan de onlangs nog door ons besproken verwaarloosing der Madagascar-expeditie. Hy sprak van de soldaten die, daar na een langen doodstrijd een roemloozen dood hadden gevonden, ver van hnis en van het vaderland. Hy waarsohnwde daarby tegen het soort vaderlandsliefde, die in café concerto wordt gekweekt, want aan een nabnrige natie kan men zien naar welken afgrond dat voert. De ware vaderlandsliefde is streng. En het is in haar naam, zoo zeide by, dat wy den minister vragen den geheiligden schat der nationale verdediging te bewaken. Den geest, waarin De Galliffet deze rede beantwoordde, gaven wy hiervoor reeds aan. Hy zeide dat deze redevoering in het leger onrast verwekte en verklaarde dat het land en het leger niet onder den gewekten indruk mochten biyven. Het kan zyn dat zich een schurftig schaap in het leger bevindt, maar dat wordt weggejaagd. Maar men mag niet gelooven dat het eene gedeelte van de legerohefs steelt en het andere deel dien diefstal dekt. Pelletan yide daarop naar de tribune en kwam op tegen de gewoonte om enkele schuldigen achter het geheele leger te ver stoppen. Als rapporteur had hy feiten aan gewezen, maar de regeering wil niets doen, en wyi de minister de misbruiken dekt, zal het land oordeelen. Le Herissé betoogde daarop, dat het niet te verwonderen was, dat by eene administratie, die over by na een miljard francs en circa een half miljoen personen loopt, verkeerdheden voorkomen. Ook hy drong aan op een speciaal corps rekenpliebtige ambtenaren, in welken «in de minister een toezegging gaf. Gouzy merkte vervolgens op, dat, ala bet hiten van beschuldigingen geljjk door Pelletan werd gedaan, moet heeten het ondermynen van de discipline in het leger, alle afgevaar digden, die den rapporteur toej nichten, schuldig zyn. De minister heeft de door Pelletan aan gevoerde feiten niet tegengesproken. Als zy waar zyn, dan moest de minister beloven ze te onderdrukken. Nadat inmiddels verscheidene moties waren ingediend, waarby een commissie van onder zoek werd gevraagd, nam Waldeck Rousseau het woord, zoowel om een dnsdanig onderzoek te verwerpen, als om de algemeene beginselen aan te geven waarin de regeering zich in de legerzaak laat leiden. Hy stelde daarna op den voorgrond het zeker juiste beginsel, dat het leger verzwakt of geschaad zon worden, als men de enkelen trof, die zich vergrepen aan de wet en aan de eer van het corps. Noch de critiek, noch de waarheid schaadt bet leger, en daarom heefc de regeering niets te verzwygen. Maar wel ontkende by, dat de parlementaire tribune een plaats is, van waar men alles kan onder zoeken, en daarom kan de regeering niet aan vaarden de voorstellen betreffende een com missie van onderzoek. Aan de regeering zelve behoort dat te worden overgelaten. In dien geest nam de kamer dan ook een besluitmet 440 tegen 58 stemmen werd bet voorstel verworpen. By het daarop aangevangen debat over de artikelen had nog een incident plaats, dat veel besproken wordt, ook al hebben de woor den natnnriyk niet de strenge beteekenis, dis enkelen er wel aan zonden willen hechten. De Galliffet zeide nl. by de bespreking van een pnnt, dat de arbeidersbelangen raakte, dat hy den laatsten t|d herbaaideUjk bezoeken van werklieden had gehad, en als minister vreesde hy niet te zeggen, dat hy, met de socialisten pratende, zelf socialist was geworden! Vandenpeereboom zegt het staatkundige leven vaarwel en neemt zelfs geen candidatnur voor de Kamer meer aan. De oommissie uit den Fransehen Sanaat heeft Zaterdag den miaiater van justitie over de amnestie geboord. Monis verklaarde dat in geen geval het Dreyius ten laste gelegde ver raad onder de amnestie begrepen was, zoodat Breyfns ten allen tijde vry bleef naar reviBie en rehabilitatie te streven. Sedert eenige dagen werd in de Panache pers gemompeld, dat aan het ministerie van marine door een Joodsch burgerbeambte, Philippe, verraad was gepleegd. Havaa beves tigt dat een onderzoek is geopend naar de gedragingen van een sedert eenigen tijd met verlof afwezig beambte. De zaak loopt zoo voegt het agentsohap er by, niet over het leveren van stukken aangaande de Fransohe marine, maar over de verschepingen van een vreemde mogendheid. Volgens den Matin was een brief gevonden waaruit bleek dat Philippe aan de Engelsohe regeering zyn diensten bad aangeboden om haar op de hoogte te houden van alle geheime verschepingen naar de Transvaal. Er is de laatste dagen weer druk sprake van een verdere mobilisatie der Engelsohe vloot. De regeering zon in alle oorlogshavena hebben gevraagd, hoeveel schepen voor on- middelUjke indienststelling gereed zyn. Uit de ontvangen antwoorden bleek, dat dit bet geval was met 22 slagschepen, kruisers en torpedobooten te Portsmouth, 14 te Devouport en 11 te Chatham. Een gedeelte dezer schepen ontving daarop last kolen in te nemen. De toestand van dr Lieber is voortdu rend vooruitgaande. Het nienwe ontwerp op het gemeenteiyk kiesrecht in Pruisen is Zaterdag by de Kamer ingediend. Het stelsel der stemming iu drie klassen is behouden. Alle tegen Zondag en heden belegde vergaderingen in het gebied van de werk staking onder de mynwerkers zyn Zaterdag verboden. In de Italiaausehe kamer heeft een der leden de aandacht gevestigd op het feit, dat er van de Garibaldianea nog 490 in leven zyn; dezen ontvangen ieder een pensioen van 1000 lire. Ea toch is er op de begrooting 1.062.000 1, voor deze pensioenen uitgetrokken. De regeering beloofde deze zaak te zullen onderzoeken. De berichten nit Boeoharest doen ver moeden, dat de dood van Fitowski werbeiyk tot groote onthullingen heeft geleid. Vooral over de werkzaamheid van het Macedonisoh Boelgaarsche comité kwam veel aan het licht. Er hadden vele arrestaties en huiszoekingen plaats, terwyi de meeste deelnemers aan het complot over de Ruemeensche grens zyn gezet. Alle Servische consuls in Rusland heb ben hnn betrekking nedergelegd. Zelfs het consulaat-generaal te Petersburg is feiteiyk gesloten. In Servië wordt door een deel der pers gemeld, dat aan het ministerie van oorlog belangryke verduisteringen hebben plaats gehad. Op last van Milan zyn de journalisten, die deze zaak aan de groote klok hingen, gevangen genomen. Mahmoud paoba laat tegenspreken, dat by met zyn beide zonen weer naar Tnrkye terugkeert. Engeland gaat een telegraaflyn aanleggen naar het Noorden van Afghanistan tot by Koetsk, de veelbesproken garnizoensplaats der Rasaisohe troepen. 't Scbynt dat Dnitschland op dit oogenblik groote moeiiykhedeB ondervindt in zyn nieuw Cbineesob bezit. By den aanleg van den spoorweg zyn ernBtige onlusten uitgebroken. Het werkburean by Kaumi is door de bevol king aangevallen, waarna bet personeel naar Kbau-Tacheou vlncbtte. Volgens de Timet wordt de toestand steeds ernstiger en staat de spoorwegaanleg stil. De Chineesohe overheid en de regeering te Peking doen niets. Volgens Wolfft bureau heeft de gouverneur vau Tieugtan troepen naar Kiao-Tscbeon ge zonden. De Chineesohe regeering heeft een prys van 100.000 taels gesteld op het hoofd van Hany-Ya-Wei, den bekenden hervormer, wiens inblazingen bij den keizer de bekende vryzin- nige denkbeelden hadden gewekt. Bovendien beeft Li Hung-Tohang last ge geven de graven van 's mans voorvaderen te vernielen, de zwaarste straf welke een Chi nees kan bedenken, en welker toepassing op een ontaarde natunr wyst. De ratificaties van bet Samoa verdrag zyn Donderdag te Washington uitgewisseld. De werkstaking op Martinique, die tot de bekende troebelen leidde, ia geëindigd. Majoor Henry van de Congostaatscbe troapen, die een aohtergebleven post der Marchand-expeditie naar Khartoum begeleidde, wilde van daar over Kairo naar het vaderland terogkeeren. Maar de Belgisohe regeering zond hem bevel in Afrika te biyven en naar zyn post terng te keeren. De eerlog in Zuid-Airika. BIJ KIMBERLEY. De Engelschen zyn buitensporig in hnn o ver winnings-j abel maar zeer sober in hnn overwinnings-berichten. Zoo sober, dat het ons nog steeds moeite kost te gelooven, dat de overwinning een bepaalde overwinning was. Het eenige wat men feiteUjk over dit deel van het oorlogaterreiu hoort, is, dat het Boe renleger, dat ten Zniden en om Kimberley lag, zyn stellingen beeft verlaten, o.a. de beroemde positie by Magerfontein, waar Methnen het hoofd stootte en die nu door de guards is bezet. Van een gedeelte van Cronjó's leger boort men dat het in Westelijke richting aftrekt, alzoo naai Bloemfontein. Do terngtocht gaat in goede orde, daar de aohterhoede den tocht uitstekend dekt, door het bezet honden van kopjes, die oatrnimd worden als de legertros weer gevor derd is. Het eeDige succes, dat de Engelsohen daarby gehad hebben, is dat in het geheel een 100-tal wagens, in banden van de Engelsohen is ge vallen. Ziedaar nu al het nieuws, dat uit Engelsohe bron tot ons kwam. Wellicht dat in den loop van den dag wat meer komt, als de Londenscbe bladen veel particuliere telegrammen hebben. Maar tot dit oogenblik is er niets anders dan wat wy hierboven mededeelden. 't Is alles zoo benauwd, dat men ditmaal waariyk zon gaan gelooven aan het berioht van den nltra-optimistischen correspondent van de Temps, dat lord Roberts feiteiyk omsingeld en afgesneden is. Maar daarvoor is zyn leger o. i. wel wat sterk. Geheel zuiver is de toestand voor de Engel schen niet. Dat biykt reeds uit een Trans- vaalsch telegram van Vr§dag, naar laid waar van werkeiyk 2000 Engeiscben er in geslaagd waren door de stellingen der Boeren heen te breken en Kimberley binnen te komen. Maar de achterhoede van deze kolonne was door de Boeren afgesneden en ondersobept Ean groote bait, veel vee en vele gevange nen waren in banden der Boeren gevallen, zoo meldde men uit Pretoria. En dit moest van Engelsohe zyde worden eikend. By het over trekken van de Rietrivier, was de tros van het leger van French aangevallen, door nit het Zuiden (van Colesberg) komende Boeren. Na een scherp gevecht, hadden de Boeren eenige honderden wagens, tenminste 200, veroverd Zoo is het dns een feit, dat ook volgens de Engelsohe berichten by het ontzet van Kimberley de „allerwege terugtrekkende" Boeren veel meer bait eu gevangenen maakten dan de „overwinnende" Engelschen. Mysterie I Ia het wonder dat al het vrengdegejuich niet kon beletten, dat de Engelsohe bladen zieb Zaterdagavond nog niet geheel „lekker" voelden en dat geen enkel bnitenlandsch blad iets van den toestand begrijpt. KAAPKOLONIE. In de Eogelscbe berichten over het afsnyden van de tros van het leger van French wordt gezegd, dat dit geschiedde door troepen onder generaal Delarey, waaruit wordt afgeleid dat deze uit de Kaapkolonie kwamen en het ter rein hadden verlateD, waar de Boeren de vorige week zoo mooie overwinning hadden behaald. Maar wie nu zou verwachten, dat de En gelschen daarvan gebruik hebben kannen ma ken, vergist zich. Uit de buurt van Rensbnrg is alleen bericht over een verkenning van ge neraal Clements, die de Boeren sterk ver schanst vond. Vrydag moet er ook by Dordrecht gevochten zyn. Zaterdag volgde een aanval op Molteno, maar de nitslag van deze gevechten ia nog niet overgeseind. LAOYSMITH. Het berioht van de overwinning op de Westeiyke grens is te Ladysmith natnnriyk met groot gejubel ontvangen. Men rekent nu vast op ontzet, en zendt reeds berichten over een nieuwe aetie van Balier, die sinds Woensdag iu Noord-WesteUjke richting opereert. Dnndonald's brigade bad 5 myt ten Noorden van Chieveley een belangryk kopje bezet,tegeiyk rukteLyttelton in Oosteiyke en Warren in Westehjke richting op. Beide kolonnen hadden weinig verliezen geleden. Tot zoover de Engelsohe beriobten die sinds Zaterdag zyn ontvangen. Dat de toestand erg duideiyk is, zal wel niemand beweren. Maar in elk geval: de Boerenvrienden hebben nog geen enkele reden om te wanhopen. De tegenspoed, nu door onze vrienden ondervonden, is ongetaijfold klein, veel kleiner, dan de nederlagen, tot dnsver door Engeland geleden. JOUBERT'S VERWONDING. Tot dnsver werd door niemand geloof ge hecht aan het bericht dat Jonbert by Colenso gekwetst was geworden. Immers, men wist niet anders, dan dat de commandant-generaal juist in die dagen ziek was en niet op bet oorlogaterrein vertoefde. Maar nu aohryft prof. Kor te weg iu het Tijdschrift voor geneeskunde o. a.: Joubert, 15 December by Colenso door een bomkogel aan de dy verwond, terwyi by gehnrkt zat, liep daarna, zy het hinkende, nog verscheidene pasten," en dat.ter inleiding tot een beschouwing, over bet merkwaardig ver loop van veraohiliende kwetsuren. Verder lezen wij in dezen brief: Vooral de hoofdverpleegster, zoster Metelerkamp, is on vermoeid, denkt om alles en weet met zacht heid moeiiykheden, die zich hier op maat- schappeiyk gebied voordoen, steeds te over winnen. Het goed slagen van het Pretoriaansche deel der expeditie is in de eerste plaats zeker aan haar te wyten. Alle patiënten zyn voor ons gewonnen en de noodzakeiyke overlast dien de familie en nog veel meer alle bekenden en onbekenden ons bezorgen, zyn drageiyk geworden. De stngge Boer is zaebt als een lam gewordentot zelfs de dappere comman dant Joubert, die eerst veel liever in den tronk zat dan aan zyn bed gekluisterd te zyn en dat vrouwvolk aanvankeiyk slechts lastig vond, zich beklagende, dat hy zyn Kaffers niet kon bevelen hoe hem te dragen, knikt onB nu vriendeiyk en lachend toe, zyn beter schap verkondigend, zoodra wy hem pasaeeren. UIT DE OFFICIEELE BERICHTEN. 10 Januari. Volgens ontvangen berichten doen Engelsohe troepen in kleinere afdeelingen telkens weer strooptochten over de grenzen van den Oranje Vrystaat van nit Belmont en Rooilaagte, alsmede over de Oranjerivier by Blauwdraai, alwaar een Eogelsoh kamp gezien zon zyn. De burgerwachten zijn echter op hunne hoede. Zoodanige strooptochten gaan gewooniyk gepaard met het plunderen van huizen der grensbewoners, het stelen van vee en het verbranden van de geplunderde woningen. 9 Januari. Wat aangaat de bestorming van Platrand en de Rooirandjes by Ladyamitb, dienaangaande zyn er nog geen officieele ver slagen iagekomen. Echter is bet vry zeker, dat sommige der posities, veroverd door de burgers, nog door hen behouden zyn. Het juiste getal dooden en gewonden aan onze zyde is evenmin bekend; rapporten komen nog in. 16 Januari. Uit de rapporten, nn inge komen, biykt dat ons verlies by de bestorming van Platrand, Ladysmitb, jl., helaas, nog al aanzieniyk is geweest, nl. 62 dooden en 122 gewonden. Het verlies van den vyand 40 offioieren en in totaal tnssehen 400 en 500 aan dooden en gewonden. KORTE OORLOGSBE RICHTEN. De Daily Mail vernam uit Lorenzo Mar- quez dat het Transvaalsche gouvernement weer 6000 burgers onder de wapenen riep. De vorige week werd on een particuliere brief medegedeeld, waarin stond dat de Transvalere nog een reserve van 20.000 man hadden. Dat scheen ons zoo vreemd, dat wy het beter von den er geen melding van te maken. French en Kekewitch hebben beiden extra promotie gemaakt wegens het ontzet en de verdediging van Kimberley. In Ons Land dankt de heer Veraélewel de Witt Hamer, kapitein van het Hollandsehe vry willigerskorps, aan boord van de Catalonia dd. 24 Januari, uit naam van de krygegevan- genen voor „een groote bezending, bestaande nit 19 kazen, 20 kisten met lime joice, 10 kis ten jam, 5 zakken suiker, 10 kistjes chocolade, 13 blikken beaohnit en 200 lbs. rooktabak", waarachyniyk voor de gevangenen gekocht met geld, opgehaald door mej. Bessie Hngo. De corr. te Kaapstad van het Britsch Medical Journal zegt, dat de meeste hospitaal- ruimte daar wordt ingenomen door de soldaten, die uit Engeland ziek worden aangebracht. Elk transportschip brengt een aantal zieken aan, waarvan de meeaten niet zoo spoedig hersteld zallen zyn dat zy aan den oorlog kunnen deelnemen. Als het met de 7e en 8o divisies hetzelfde geval is, zal men rnimte te kort komen. Opmerkeiyk groot is het aantal gevallen van longontsteking, welke ziekte biykbaar eerst zich manifesteert wanneer de aangetasten in warmer streken komen. Een der transporten had zeven dooden tydens de vaart. Ook een groot aantal gevallen van influenza komen op de transporten voor. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 17 Febr. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de pryzen als volgtjarige tarwe a nieuwe tarwe,/ 7.25 a 7.50 jarige rogge f—.— a nieuwe rogge 6.50 a 6.60 jarige wintergerat a nieuwe wintergerst 8.25 a 8.35jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.75 a J 8.—haver f 6.60 a 6.90paardenboonen 7.20 s 7.30groene erwten 7.75 a 8.kool zaad a kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 o.) f v—f a Boter f 1.05. Eieren f 4.—. Rottxbdax, 19Febr. Ter graanmarkt van heden was tarwe te ruim aangevoerd voor de behoefte, gedeelteiyk werd zy alsvoren ver kocht doch het overige moest lager worden afgegeven om te kannen opruimen; de pryzen waren f 5.40 a f 6.25; rogge met redely ken aanvoer was lager, 4.50 a f 5.25 gerst, tameiyk aangevoerd, was in alle soorten lager, winter f 7.25 a f 8.25zomer f 7.50 a 8,10 chevalier 7.26 a f 8.; haver, redeljjk aan gevoerd, onveranderd f 2.60 a f 3 60; witte- boonen, met kleinen aanvoer, alsvoren 9.25 a f 10bruine dito pryshondend 7 a f 8.20 erwten, pryshoudend, 6.40 a 7. Amsterdam, 19 Febr. Lynolie f 26 V8. Raapolie f 28Vs a contant. Gent, 16 Febr. Vlas en snuit. Inlandsch big ft levendig gevraagd, de pryzen zön vaster dan ooit. Ook voor Rnssisoh hebben de pryzen een ongekend boog standpunt bereikt. Garens van vlas opnieuw hooger, maar met niet veel handel. Snnitgarens in de beste soorten zeer gewild en wederom hooger. Linnen met goeden handel, maar tot on regelmatige pryzen. Amaterdamsohe goederenmarkt. Omtrent de beweging van deze markt in de afgeloopen week valt bet volgende te melden: Koffie. Voor dit artikel was de stemming onveranderd vast. De afloop der veiling was circa 2 A 3 et. boven taxatie, zoodat goed ord. Java op 39 ct. werd gebracht. Het aan bod nit de veiling ia gering. Termynen waren aan eonige fluctuaties onderhevig, doch de ondertoon onzer markt is zeer vast. Beetwortelsuiker. De stemming was onveranderd pryshoudend. Maart-lev. tot f llT/« te koop. Mei-lev. tot f 12 te plaatsen, najaar tot f 11 Vu aangeboden. Voor geraffineerd was de stemming prijshoudend. Superior orna^ bed f 14s/< genoteerd. Ry st. Ongepelde verkeerde in goede stem ming. Gepelde eveneens goed gestemd. De verkoopen waren tot aeer vaste of iets ver; boogde pryzen vrij belangryk. Speoeryen. Notemuskaat en foelie kalmj doch pryshondend. Nagelen. Amboins, afgedaan werden 366 bn., prys geheim. Zanzibar iu willige stemming; de noteeringen gingen met belangrijken omzet op termyn, sedert ons vorig bericht, ruim 1 ot. voornit. Peper kalm,docfi pryshondend. Vruohten. Krenten in betere stemming, pryzen vaster of iets hooger. Van de overige artikelen valt niets van aanbelang mede te deelen. Katoen. Ofsoboon de toevoeren in de Amerikaansobe havens groot zyn, blijft de markt zeer willig geitemd, voornamelijk omdat de voorraad te Liverpool nog steeds by zonder klein is men zich daar ongernst maakt op welke wyze zonder verdere pryaverhooging in de behoefte der spinnery te voorzien. Intussohen wordt de vrees genit, dat de zoo verhoogde prysbasis tot een vermindering van het ver*, braik zal leiden. Men noteert: loco middlg. Amerik. 27 a 27 Va ot., basis middlg. dito n.o.l.m, Mei/Jnni-lev. 27 a 27% ct* Tin. De markt was na het laatste berioht tameiyk flauw en de pryzen liepen aanvanke iyk terng. Vooral Banka en de verre termy nen hadden het meeste te ïyden, maar leven dige vraag maakte spoedig een einde aan deze stemming en de week slnit nog boven de slotkoerien der vorige. Banoa loco f 83s/« a 83, Billiton loco f 83%, Straits f 83»/4 met weinig verkoopers. Amerik. Petroleum onveranderd met matigen omzet. Ansj o vi s zeer stil op onveranderde pryzeuö Per telegraaf 17 Febr. 19 Febr. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt Bedrag Stokken Cert. N. W. 8ctu f 1000 dito Obl3 1000 94 dito Cert. 8 1000 981/g HOND. Goudleening 1881-984 1000 ITALIË. La. 63/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. ObL Mei-Noyember 5 fl. 1000 dito Jan.-Juli 5 1000 83?/» PORT. O. B. 63/84 met ticket 8 S27/g dito dito 1888/89 met tieket 4% ff. 500 RUSLAND. ObL 1880 gecona 4 ZJl 625 963/u dito 1889 Hope 4 625 96 dito 1894 6e Em. 4 635 98 dito 1867/69 4 100 100% dito 1884 goud 5 O.R. 135-1000 100% SPANJE. O. buitenl. Perpetueelen 4 Pee. 1000-24000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25080 TURKIJE. Gepnv. 4 fr 500.3B00 91S/8 Cecony. eerie D. 4 20-800 dito dito C. - 20-100 EGYPTE O. L. 1876 4 30-100 BRAZILIË, Obl. Londen 1888 4% 100 dito Obl. 18894 100 VENEZUELA 1881 4 100-500 247/g IndoBtiieele en Flnancieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. k Pee. Pbr. 8% 600-1000 104% 106 Ned.Hand.UijA. N.-l. Handeleb. A. 1000 89% 89% Zeeland Pr. dito m 260 18 dito Obl. 1886 1000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. HoU. Spoor A. 1000 112 Mij tot Expl. yan St. Spw. Aand. 250 109 Ned. Ctr. Spw. A. 250 dito Obligation. 8 1000 N.-I. Spw. Aand. 350-1000 3211/» N.-B. Boxt. Obl. geatemp. 1875/80 180 92 92 dito 2e hypotheek 250-1000 1916/ia ITALIË. 8poorweg- 8 3% 338/4 331/4 »68/ttj 98 lOOS/ig 1003/8 327/g 102 69% leeningen 1887/89 3 Lir. 600-2500 548/ Znid ItaL Sp.O. 8 POLEN. W. W. A. ZJl. 100 500-6000 67' 671 RUSLAND. Gr. Sp. Maate. Obl. 1888 4 4 100 87»/» Knrk Ch. Ax. O. 4 100 991/» Moak. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 635 97 ^WTiTRTKA. Atch. Top S. F. Cert. yan pref. aand. 4 500-1000 68% dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 98 Centr. Pnc. Obl. 6 1000 N. Y. Penayly. Ohio prior Obl. 4 600-1000 109S/a Illinois Cert. y. A. 600-1000 dit. Leaa L. St. Ct. 4 500-1000 Miea. Kane. Tex. le Hyp. Obl. i 500-1000 90% Oreg. Short. Line Inc. Bondt B. 6 500-1000 8t. Panl Minn, k Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pao. Rr. Comp. Crt, y, pref, 600-1000 761ht 1000 71 g»ge Goldb, 6 1000 98»/w 20#/ie 6711/m «7% «27/g •0% 102% mm

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3