BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. ALLC0CKS PLEISTERS Heden voormiddag werd in het koffiehuia BeUevueaan den Grooten Abeele, door den notaria D. Wisboom Verstegen, verkocht de karotery Het Klaverblad, met woonhuis, schaar, buitenkelder, varkenshok, tuin, boom gaard, moea-, bouw- en weiland, benevens drie woonhuizen, bouwterrein, enz., aan den Ouden Vlissingschen straatweg, naby den Groote Abeele en vier stokken bouwland naMf het dorp Oost-Seuburg, in versohillende perceelen. Koopers werden van: perc. 1, 2 en 3, de karotery met boomgaard en tuingrond of moesland, Bamen groot 71 a. 70 ca., J. Braamae te 'sHeer Arendakerke voor f 3325 perc. 4, 2 a. 93 ca. tuingrond, dezelfde voor f 125; pero. 5, woonhuis, groot 1 a. 94 ca., dezelfde voor f 515; perc. 6, woonhuis, groot 1 a. 44 ca., C. Wouters, te Middelburg, voor f 601 perc. 7 en 8, woonh nis en tuingrond, groot 3 a. 99 ca., M. van de Patte, te Oost-Souburg voor f 952 pero. 9 en 10, 63 a. 30 ca. weiland, M. van Damme, te 'afleer Arendskerke voor f 1210; pero. 11, 21 a. 40 ca. bouw- of moesland, J. van Sparrentak, te Oost Souburg, voor f507; perc. 12 en 13, 63 a. 10 ca. bouwland, wer den opgehouden op f 1482 perc. 14, 34 a. 10 ca. bouwland, G. J. Marsie, te Middelburg, voor f 796, en pero. 15, 27 a. 30 ca. bouwland, 3. Sanders, te Oost Souburg, voor f 701. Door kerkvoogden der Ned. herv. gemeente te Hoek is Donderdag namiddag, te twaalf uren, in de consistoriekamer aanbesteedhet houwen van een toren, c.a. by de Ned. herv. kerk aldaai;. Minste inschrijver was, zooals wij in ons vorig nommer reeds mededeelden, de heer A. de Kenning te Hoek voor f 5987. Verder schreven nog in de heeren D. W. F. Keyzer te Zaamslag voor f 5988Jao. de Fejjter te Hoek voor f 6076 en J. A. van Hoeve te Axel f voor 6095. Het werk werd nog niet Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. 19 Febr. Oostburg, 20/87Vlisiingen, 21 Biggekerke, 21 't Zaad, 20 Middelburg, 28 B Cr. Abeele, 28 s Melitkerke, 28 Zierikzee, 28 Ellewoutsdyl 28 B Souburg, 88 B Ellewoutactijl 28 Middelburg, 7 Maart Koudekerke, 12 a Zierikzee, »1 4 April 24 a Koudekerke, SS a Bitthom, Voorwerpen. Information. Landerijen, Hammaoher Hout enz., Maret Tak. Bouw- en weil., J. Loeff. Huizen, weiland. Huver». Afbraak, Verbalet. Huizen, Tak. Hofstede, Loeft'. Café, Franse. Hofstede, De Vos. Hofstede Huver». Boereninspan, De Vos. Inspan, Tak. Inspan, Loeff. Vis3cher(j (verp.), Bestuur. Hofstede, Huvers. Inspan, Hnvers. Inspan, Loeff. Inspan, Tak en Maret Tak. De HERIJK her^k der maten en gewichten heeft i in de navolgende gemeenten en op den tQd daarby vermeld Middelburg: voor de wyk L den 20 Februari; voor de wyk M den 21 Februari; voor de wyk N den 22 Februari; voor de wyk O den 23 Februari en 27 Februari: voor de wyk P den 28 Februari en 1 Maart voor de wyk Q den 2 en 7 Maart; voor de wykeu R, S, T, U en V den 8 en 9 Maart; voormiddags van 9 tot 12 en i van 1 tot 4 uren. Verder St. Laurens 12 BUitata DOOR A. A. SNIJDER. 's Gravenhage. Er wordt verzekerd dat de voorbereide, zuiver technische herziening der kieswet het kiezerskorps met 50.000 a 80.000 zal kunnen doen vermeerderen. De minister van oorlog heeft gedurende den zomer de gelegenheid opengesteld voor schiet oefeningen, ter verhooging van 's lands weerbaarheid en vooral ter vorming van bruik bare schutters uit de burgery, opdat het volk een betrouwbare legerreserve worde. Benoemd tot opziener-teekenaar op het kan toor van den hoofdopziener by de domeinen in Zeeland de heer A. van Dorst te Mid delburg. Amsterdam. De werkstaking aan het Volksdagblad is geëindigd. De directie wil ligde den eisch in. Het stoomschip Lombokvan de maatschappy Nederland, van Amsterdam naar Batavia, is Donderdag met storm Ferrol binnengeloopen. 2 sloepen zyn verbrijzeld en de stuurinrichting is betchadigd. Ook vreest men dat het water in het ruim Volgens de kiezersiysten voor de kamers van arbeid alhier bedraagt het aantal kiezers 19079. ArnhemHet O. M. eiaobte heden in de zaak-Neerbosch, wegens eenvoudige mishande ling, voor den verpleger eu de verpleegster, tegen elk 6 weken gevangenisstraf. DE AANKOM8T VAN FRENCH TE KIMBERLEY. Londen. Dit een telegram van Roberts, gedagteekend Jaoobsdal, biykt dat de kolonne- Frenoh, behalve nit oavalerie, ook nit rydende artillerie en bereden infanterie bestond. Kaapstad, 14 Febr. De Boeren verlaten Magersfontein om andere posities te versterken. Men schat dat er 7000 10.000 biyven. KAAPKOLONIE. Kaapstad. (Daily Chronicle). Volgens ge rucht hebben de Engelsohen Rensbnrg ont ruimd, en trokken zy op Arundel terug. (Late r). Het terugtrekken der Engelsehe troepen van Rensburg uaar Arundel wordt dezelfde dagen als te Mid- Ooat- en West-Souburg, ook voor Rittbem, 1 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21,22, 23 eu 24 Maart. Arnemuiden, ook voor Nieuw- en St. Joosland, 26 Maart. Veere, ook voor Vrouwenpolder, 27 Maart. Serooskerke (Walcheren) 28 Maart des voorm. Oostkapelle, ook voor Grypskerke, 28 Maart des namiddags. Domburg, ook voor Aagtekerke, 2 April. Westkapelle, ook voor Zoutelande, 3 April. Het laatstgeplaatste goedkeuringsmerk moet voortaan, op gevaar vau straf, gedurende twee jaren ongeschonden worden bewaard. De verifioatie van gewichten beneden het gram (miiigram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, gesohiedt uitsluitend aan het ykkantoor te Middelburg. II. De „Böhmen" sjouwen op reis alli wat het leveu kau veraangenamen, waar vau allerlei soort en tyue Den eersten den besten niet tot bun «ehap behoorenden vreemdeling, die in de waarin ze reizen, mocht terecht komen, zy eeu vollen beker Bourgogne of Champagne aan en drinken zyn gezondheid. Wanneer Hoffman een sigaar byzonder smake- lijk vindt, wil hy er niet alleen van genieten en de sigaar, half opgerookt, gaat in de handen van Sak over, die de tweede helft in rook doet opgaan. Zy rooken achtereenvolgens beurt om beurt uit dezelfde meerschuimen siga- ranpyp, om haar des te spoediger zwart te Zy zyn zoo zeer gewend aan zalen, dat zy, wanneer gy ebt nitgenoodigd, aan Ueber Freund, umtre Ds oorlog In Zuld-Afrlfca. DE GROOTE HUICHELAAR. Londen. De Times bevat heden ochtend u opstel, als antwoord op een artikel in de Beriynsche Gegenuart, die de Nederlanders aangespoord hunne koloniën te verdedigen n de groote Mogendheden. De Times zegt dat Engeland steeds bereid was, en nog is, om Nederland tegen iederen aanvaller te [Deze vriendeiykheid zal door Nederland ongetwyfeld op hoogen prys worden gesteld. Nadat Engeland een machtig koloniaal rijk heeft gesticht op den grondslag van wat het in Amerika, Afrika en Azië ontroofde, sohynt de belofte van de Times ons een be- wijo van dankbaarheid, dat alle Nederlandsche harten ten diepste zal ontroeren.] 'E BO1I0EW AAlKBBISTBIilNOBlf. Zaterdag 17 Febr. Middelburg. Polderhuis Abdy 10 n. a maken twee nienwe paalhoofden voor West- kappelsohen zeedijk; maken nieuw ryshoofd Noordwatering; aanwijzing 14, 15en 16Febr.; b vervoeren 386.000 straatklinkers naar polder wegen. Inlichtingen ingenieur, Abdy. Walzoorden. Logement Adriaausens 11.50 u.het maken van werken tot verdedi ging van den oever der waterkeering van het ealamitenze waterschap Walzoorden. Begroo ting f 4961.15. Aanwijzing 10 en 13 Febr. Maandag 19 Febr. Kwadendamme. Herberg van Timmer man 2 u.: maken van een grintweg van 's Gravenpolder—Hoedekenskerke, lang 2545 M. Aanwyzing 19 Febr. Inlichtingen J. Koiyn te Hoedekenskerke. Dinsdag 20 Febr. Wiaaeker ke (N.-B.). Gemeentehuis 3u. maken beschoeiing, bestraten havenplein en uitdiepen havenkom Camperland. Inlichtingen gemeente-secretarie. ausverkauft. Met de „Böhmen" zult ge u nooit vervelen; ze zyn biygeestig, altp in opgewekte stemming en vertellen u aardigbe- in tot in het oneindige. Oscar Nedbal is een geestig „causeur" cd ju toosten zyn geschikt om zwartgallige meosohen iu de gelukkigste gemoedsstemming te brengen. De „Böhmen" geven biyk van een „edele nonohalanohe" by hun dageiyhsob doen laten, die wel eens tot eenige verwarring aanleiding geeft eu wel eens oorzaak is weeat dat zy op bun reizen, door het nemen van een verkeerden trein, in Znid- in plaats van in Noord-Rusland zyn terecht gekomen. En met de zorg voor hun muziek (Die Noten) is 't droevig gesteld. Hun geheele repertoire (de qnartetten) wordt door Jozef Sak zoo maar losweg vervoerd eu in het netwerk van een spoorweg-coupé ge deponeerd, zoodat die muziek gerafeld eu beschadigd er uitziet als scheurpapier. Eu in dien toestand is met den besten wil geen yerbetering aan te brengen, want zy, die de heeren herhaaldeiyk in het bezit hebben ge. Algemeen Uverzicht. 't Gaat natuoriyk langzaam, het doordringen m het licht. Maar in de natuur is bet niet iders; ook daar gaat de schemering aan den tg vooraf. Wei heeft het plebs, en het beschaafde canaille dat zich da&rby aansluit, nog altyd het hoogste woordwel is b.v. nog Dinsdag vredesmeetiog vau Hyndman verstoord. van Rossedale begint de Victoria. Daar een verkiezing plaats, met den reeds door vermelden uitslag, dat de liberale oandi- daat was gekozen. Maar niet vermeld was, dat candidaat een groot tegenstander van den oorlog was, die daarvan o. a. heeft doen biyken door het lidmaatschap van een der Transvaal- eomités. tweede gunstig teeken is dat Woensdag te Westminster een vredes vergadering werd waar 300 personen aanwezig waren, onder wie 10 parlementsleden. Iu deze vergadering werd een motie aange nomen, waarin werd aangedrongen op 1. Openbaarmaking der documenten over den strooptocht van Jameson i. Terugkeer tot bet regeeringsbeleid van Gladstone i. Gebruik van een beleefdere taal iu de onderhandelingen met zwakke staten. Tegelijk ondergaat Engeland nog steeds de vrees, dat elders wat gebeuren zal. Over Soedan geeft Daily Mail geruststel nde beriobten. Ook het laatste bataljon «ft de patronen ingeleverd, en de toestand is zoo, dat de Hooglandera naar Zuid-Afrika innen, om door militie te worden afgelost, aar de inlandsche pers gelooft dat de zaken tg lang niet gunstig staan. De Petit Bleu gewaagt weer van de bekende Italiaansehe plannen en meldt, dat de Itali- aansche attaché te Konstantinopel naar Egypte vertrok en daar een onderhoud had met lord Cromer en met den Sirdar. De Times daarentegen kykt met toenemende bezorgdheid naar Azië. Het blad meldt dat heele brigade van het Russische leger naar Koushk is gezonden. Van meer beteekenia dan de snorkende woorden, Woensdag door Brodrich in'het La gerhuis uitgesproken en van het gesohetter in Times van Donderdag, is wat Rosehery daarover in het Hoogerhnis heeft gezegd. Die erkende dat een groot, dreigend gevaar Engeland boven het hoofd hing. Elke man, dien wy hebben, ia naar Zuid-Afrika gezonden, en wy kannen niet rekenen op de vriendschap- peiyke gezindheid van andere mogendheden. En daarop sohynt Salisbury geen ander ant- te hebben gehad, dan dat, als onver wacht andere behoeften opkwamen, ze met een geest zonden worden afgewacht, steu nde op de dapperheid en de vaderlandsliefde ir natie. Het gevaar, dat Dnitsobland een stukje van zyn gebied zon moeten verliezen, is reeds spoedig afgewend. Gelijk wy vroeger mede deelden beeft Zweden zekere rechten op de tot Mecklenburg behoorende plaats. Wismar en omgeving, welke rechten lang hebben ge- maar over drie jaar w< door het afloopen van het paehtoontraot. der Zweedsohe kamerleden deze gelegenheid gebrnik willen Duitsohland voor een moeieiyke plaatsen en tevens zyn vaderland rol te laten spelen. Hij stelde nl. voor dat Zweden zich zou bereid verklaren afstand te doen van alle reohten, mits Duitsohland Noord-Sleeswyk aan Denemarken teruggaf. Men ziet de strekking van het voorstel as mooi genoegZweden zon niets voor zich zelf erlangen, en alleen wat voor een broeder- aat vragen. Ongelnkkig voor den heer Hedin werd zyn voorstel maar door weinigen ala ernstig be schouwd, terwijl de beide kamers, in overeen stemming met de regeering, het verwierpen. Natnnriyk is de zaak hiermede niet afge daan. Maar de weg voor nadere onderhande lingen is geopend. b van inze te i mooie ien eersten verjaardag van den dood van Felix Fanre, heeft te Parys een plechtige dienst plaats. Lonbet zal aanwezig zyn. De commissie uit den Fransehen senaat betreffende het amnestie ontwerp, besloot, na een bespreking der door de regeering ge vraagde wyziging, andermaal overleg te plegen met den premier en met den minister van justitie. Waar de vlootplannen al niet goed voor zynDe geestdrift van den regent van Lippe voor die ontwerpen heeft tengevolge gehad, dat een verzoening tussohen den keizer en in graaf plaats had. 't Biykt dat er zoowaar in Polen wat heeft gebroeid. Maandag is, op verzoek van Oberreiobsanwalt, de uitgever van de Poolsehe courant Gazetta Ostrawkska, Wit old Leitgerber, door den rechtercommissaris Zasebmar, die door den president der ryks- rechtbank voor het onderzoek aangewezen was, en door den commissaris van politie Zooher, wegens verdenking van hoogverraad, in hech tenis genomen. Hy is naar de gevangenis te Posen overgebracht. 't Blijkt, dat er nog meer personen in deze zaak betrokken zyn, althans de Rh. Westph Z. meldt dat ook te Dordtmnnd twee Poolsehe werklieden werden gearresteerd, die geld had- verzameld voor het nationale fonds en in geheim brochures hadden gedrukt en verspreid. 't -Schijnt dat ook andere volken zyn wak- )r geworden door de Boeren. De verzoeningseommisBie van Oostenryk is nog geen stap gevorderd en reeds de volgende week komt de Rijksraad byeen. Den laatsten tijd beeft de ozaar weer verschillende biyken gegeven van zyn onver- zetteiyken wil Finland te dwingen. De mili taire wet moet worden doorgevoerd ondanks de stonden. Portugal zal 500 man naar Lorenzo Marqnes zenden. Te Washington vond men voor een der hotels het lijk van een daar gelogeerd zynd kamerlid. De ongelukkige bleek nit het raam te zyn gesprongen. Het sohynt vast te staan, al is het nog niet officieel, dat de Deensche Antillen door Vereenigde Staten voor 12 miljoen (8 miljoen golden) zullen worden steld van mnziekportefeuilles, moesten altyd weer vernemen dat de laatstetijk ter beschik king gestelde portefeuille in Petersburg of Birmingham of elders was blyven liggen. En zoodoende is het voorgekomen dat in 't geheel geen muziek werd medegebraoht of andere qnartetten dan die welke voor een concert waren bestemd. Op een concert te Utseeht byv. weid door een der heeren ge vraagd: Wer hat die Beethoven-Noten? toen kwam mea tot de minder opwekkende ontdekking dat Beethoven in 't hotel te - sterdam was bUj ven liggen. Dank zy der wel willende tnsschenkomst van professor Engel- mann, die zijn bibliotheek ter beschikking stolde, kon het ontbrekende quartet tooh worden uitgevoerd. 't Is ook gebeurd dat de eerste violist der 't spelen van een quartet van Haydn, zyn blad omslaande, plotseling een gedeelte T»n de «It-pMtS voor zioh zag liggen, dat tnsschen zyn party was verzeild geraakt, ter- wyi de altist moest blijven doorspelen, zonder zyn eigen party te kannen raadplegen. Op een concert te 's-Gravenhage had geen Beknopte Mededeelingen. Balfour beloofde natnnriyk alles, maar zyn gebrek aan waarheidsliefde bleek reeds daaruit, dat hy beweerde, dat er geen enkele beschul diging was gehoord, dat Engeland de krygs- gebrniken had geschonden. Het gewicht van het hier medegedeelde is natnnriyk niet te onderschatten. Engeland speelt zyn laatste troef nit. Moge de Kaapkolonie nu eindeiyk zich be raden, en als een man het Britsohe juk afwerpen. Of zou bet waar zyn, dat die kolonie alleen maar Sehreiners, en geen Washington telt? Da oorlog in Zuid-Afrika. KIMBERLEY. Het nienws van het oorlogsterrein is, hoe vaag ook, belangryk. 3B officieel bericht, door het Londenscb departement van oorlog openbaar gemaakt, meldt dat generaal French Donder dagavond te Kimberley is aan gekomen. eer niet! Beteekent dat het ontzet? ry voor ons gelooven, dat het telegram dan meer zon moeten behelzen. De afstand, die French tussohen Dinsdagochtend en Donderdag id heeft moeten afleggen, is te groot, dan dat het waarscbyniyk is, dat by een complete colonne aanvoerde, met alles wat noodig is, n de stad te ontzetten. Wy gelooven daarom veeleer te moeten denken aan een vliegende cavalerie-brigade, die Kimberley bereikt beeft. En wat dat be teekent, is ons nog door de Westminster Ga zette in het licht gesteld, toen beweerd was, dat Dnndonald met diens brigade-oavalerie te Ladysmith was aangekomen. Toch biyft de toestand op dit deel van bet oorlogsterrein eenige bezorgdheid rechtvaar digen. Dubbel gelukkig daarom, dat Roberts een sterke Boerenmaobt in den rag heett by Coles- berg, die den toestand van zijn verbindingsiyn gevaariyk maakt. Vexder moeten wy op een zeer ernstig punt wyzën: In het Lagerhuis is (natuurlijk met een massa sehoonochynende redenen) aangekondigd, dat Engeland de Zwarten tegen s Boeren zal opzetten. Chamberlain zelf heeft gezegd: De Boeren hebben den magistraat en diens staf en politie gevangen genomen, en in een district de voorraadschuren geplunderd. Tegen dergeiyke strooptoohten moeten de inboorlingen zich verzetten, en zoo is besloten de inboorlingen aan te sporen zieh te verdedigen en hen daarbij te steunen. Wel heeft Courtney nog gevraagd of Balfonr zon zorgen, dat de meest volledige zekerheid beBtond, waarbij hy er op wees, dat er over weer beschuldigingen waren geboord van schending der krygsgebruiken. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De verliezen, van 10—12 dezer door de Engelschen geleden in de buurt van Coles- berg, toen zy op alle punten werden verdreven, zyn niet „aanzieniyk", gelijk Daily Mail eerst meldde. Maar toch slaan ze in. De lyst telt nl. 12 officieren tegen 29 minderen en wel, geuten veld 4 officieren en 7 minderen, gewond 6 officieren en 14 minderen, vermist 2 officie ren en 8 minderen. Het officieele bericht voegt er by, dat van twee bataljons de opgave der gewonden nog niet was ingekomen. Tot de gesneuvelden behoort overste Coning- ham van het Worcester-regiment. Oyer de gister vermelde ontmoeting tus sohen een troep Britache ruiterij en de Boeren, in de bnnrt van Springfield, meldt een Trans- vaalsch telegram, dat de Engelsohe verliezen bedroegen: gesnenveld 13, gewond 5, en ge. vangen 9. De Engelsohen trokken op in de richting naar Colenso. - Baden Powell meet hebben geseind, dat hy het wel tot Jnni kan uithouden. 't Kan voorbarig zyn om, zonder er meer m te weten, een stellige conclusie te trokken, aar toeh biytt het zeer opmerkeiyk, dat iu jna alle Engelsehe berichten, over kleine schermutselingen, het aantal ^gevangenen dat der gedooden en gewonden overtreft. Bewysf dit dat de troep gedemoraliseerd ia en dat de Engelsehe soldaten zioh maar terstond over geven. Of zon het alleen beleid der Boereu zyn? Ons dankt dat het feit te veelvuldig voorkomt, om het eerste vermoeden geheel te verwerpen. Blijkens een officieel bericht bedraagt het aantal krygsgevangenen der Engelschen 438. Geiyb bekend is, hebben de Engelschen by den aanvang van den oorlog de vrypos- tigheid zoover gedreven, om zelfs in Portu- che wateren vreemde schepen aan te honden. De Fransehe vice-consul heeft daarop aan den kapitein van een der betrokken Fransehe sohe- een brief geschreven, houdende verbod om in Portngeescbe wateren een officier of matroos Engelsehe marine aan boord te laten, ter wijl by hen last gaf zoo noodig alle middelen te gebruiken om den toegang tot zyn schip te verdedigen. heeren hars voor zyn strijkstok; met veel moeite werd in dat gebrek voorzien door de goedheid van een violist, die het concert woonde, doch den volgenden dag te Deventer bestond weer hetzelfde gebrekhet stokje hars was te 's-Gravenhage in de artistenkamer blyven liggen en de heeren moesten er te Deventer geheel van verstoken blyven. Te G. hadden drie concertbezoekers an opgevat den „Böhmen", namens eenige knnstliefhebbers vier kransen aan te als huldebetoon, en dat zon in de panze van het concert plaats hebben. Toen de hnlde- betooners netjes uitgedost in Eveningzdress op podiam verschenen, waren slechts „Böhmen" te vinden, want de twee i ren, de eerste violist en de altiet,n hingen, eenige meters hoog aan een trapeze, die den vorigen avond dienst h spsoialiteitengezelsebap, dat in een voorstelling had gegeven. De strijkinstrumenten waren in rast en de „Böhmen" vonden het raadzaam, ten behoeve van het tweede gedeelte van bet concert, alvast hnn spieren wat te verstar RECLAMES. 40 «ent por regel. genezing bieden voor PIJNEN, VERSTUIKINGEN, of KNEUZINGEN. Zij worden In de geheele beschaafde wereld verkocht. Als huismiddel tegen alle KWALEN en PIJNLIJKE AANDOE NINGEN zijn ALLCOCK'S PLEISTERS de beste. BIJ AI/LB ABOTHBKBB8 VBRKRIJPBAAR. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vhmixgen, 16 Febr. Boter f 1.15 4 f 1.05. eren f 4.40 per 104 at aks, Amsterdam, 16 Febr. Lynolie f 28 Vs Raapolie f 25(/s contant. Cddxohxm-Amdsblzchi, by Brussel, 15 Febr. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1530 stuks runderen aangevoerd, waarvan 636 ssen, 206 stieren en 738 koeien en vaarzen. De prys per kilo levend gewicht was voor: tot 0.86 francs', stieren 0.55 tot koeien en vaarzen 0.56 tot 0.68 0.68 francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 10 Februari. Antwerpen. Tarwe vast. Amerika» Disk roods no. 2 fr. 17.— ParyB. Tarwe kalmer; loop. md. fr.20.50= Pesth. Tarwe fianw gestemd. Donderdag fl. 7.80Woensdag fl. 7.80. B e r 1 y n. Behalve dat P.rS« flauwer was, vindt de hier in de laatste dagen plaats gehad hebbende verbeteriDg ook geen verderen steun in berichten nit het overige buitenland, zoodat koopers teruggetrokken waren en er, zelfs tot oe pf. lageren prtia, evenmin in tarwe ala _ge op lev. zaken vonden. van beteekenis plaats ken en te oefenen. Hauua Wiban heeft weinig zit in zyn oor- iswanneer hy op reis in een spoorweg- mpé iets' met nadruk wil beweren, gaat by pstaan van zyn plaats en blijft staan totdat by heeft uitgesproken. .an elk station, waar gestopt wordt, stapt hy nit, en aldus is het gebeurd dat by, alle waarschuwingen onzerzyds in den wind slaande, aan een zeer klein station heeft moeten overnachten, omdat de trein was doorgereden vóórdat by den tyd had weder in te stappen. En toen eens, tussohen twee stations, de trein stopte, omdat een sein op „onveilig'! stond, wandelde hy in den vrede van zyn «lel naar de looomotief en vroeg den machinist: Warum tclrd hier gehaltentoo kein Bahnjtof da ist De machinist beantwoordde zyn vraag met een alles behalve lieteiyk klinkend Hol- landsohe verwensobing. (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3