Al even karakterloos was de hooding der Vereenigde Staten. Door de noogste beginselen geroepen met warme sympathie den atrijd der Hollanders in Zuid Afrika te volgen, heeft de regeering van Mac Sinley een serviliteit jegens Chamberlain getoond, zoo groot als niet een der Europeesehe Mogendheden. Die erkenden ton minste, dat een land dat bevoegd is zy bet ook onder voorbehoud diplomatieke verdragen te sluiten, natuurlijk diplomaten moet hebben om over verdragen te onderhaudelen. Maar Mao Kinley ging zoo ver het aanknoopen van diplomatieke betrek kingen met Transvaal afhankelijk te stellen van Engelands toestemming. Welk loon Mac Kinley daarvoor kreeg is bekend. Het Bulwer-Clayton tractaat, waaraan Engeland zich 50 jaar had vastgeklampt, op welks terzijdestelling door de Unie zoo lang en zoo dikwijls was aangedrongen, verdween, na Magerfontein en Colenso als een Sohotsoh bataljon voor het vnur uit de Mausers. Wel bestaat nog altijd kans dat BalgiS en Frankrijk aan de Vereenigde Staten het nieuw verworven recht zullen betwisten wel bestaat in de Unie zelf nog een sterke oppo sitie tegen de te beperkte strekking der con cessie. Dooh Mac Kinley is best tevreden met wat hg heelt. Maar bet allerbeste is Rusland er aan toe. la de dagen toen Salisbury voor Chamber lain den weg sohoouveegde, werd de bekende overeenkomst gesloten, welke Rusland zoo groote voordeelen iu China bood. En nauwelijks was de oorlog aan den gang en was daarby gebleken, dat Engeland niet meer tot de gevaar- igke tegenstanders behoort, of met éan slag werd ia Perzië een overwinning op Engeland behaald, zoo groot als nooit was voorzien. En tegeUjk werd door een weinig kostbare proefmobilisatie aau Engeland geleerd, dat het kalm moest zyn. Maar van een uitgebreide! e mobilisatie, welke Roeland alleen wat geld zon hebben gekost en Engeland zon hebben genoopt zyn aandacht te verdeelen, schijnt ondanks alle geruchten, geen sprake. De regeering van den Vredevorst kan zonder dat toch wel de vrachten plukken van den oorlog, tydensde vredesconferentie, door Engeland voorbereid! Beknopte fflededeelingen. Sedert eenige weken behandelt de Bel gische kamer een ontwerp betreffende de her ziening van het Bankoctrooi. Evenals inder- tya bier te lande, zyn ook te Brussel deze debatten zeer opgewonden geworden. Dinsdag tegen het einde der zitting hadden er heftige woordenwisselingen plaats. Maar de naeht bracht niet de gewenschte kalmte, want Woensdag hernieuwde de str|d zich mot zooveel woede, dat men ten slotte handgemeen dreigde te worden, toen Carton de Wiart de socialisten voor lafaards uit maakte. Demblon wilde Carton te ïyt, toen een der boden hem beet pakte en wegsleurde- Daarop plaatste een dubbele ry boden zicb tussohen de beide syden der kamer, waarna de zitting werd geschorst. Na de heropening werd Demblon tydeiyk uitgesloten. Na Beernaerts reis naar Berlijn hoorde men de meest tegenstrydiga geruchten over den afloop der onderhandelingen. Thans biykt dat alles op den beaten weg is en dat alleen ziekte van een dier in deze zaak betrokkenen tot een vertraging heeft aanleiding gegeven. De Tempt beoordeelt den clericalen vrede zeer ongunstig en vreest voor een opheffing van het concordaat. De afdeelingen van den Franschen Senaat hebben Dinsdag de verschillende groote com missies saamgeoteld. Mercier en Billot dongen beiden naar een plaats in de commissie voor de legerbelangen. Maar zy legden het leeiyk af. De eerste had 8, de laatste 4 stemmen. By de Lzgerhnisverkiezing te Rossendale hebben de liberalen den zetel behouden. In 8 jaar, toen daar de laatste stryd plaats had, is hun meerderheid echter 250 stemmen gedaald. Terwyi het in den laatsten tijd op Kreta alles zoo goed mogeiyk gaat, doet de Porte tegenwoordig moeite om deze zaak uit de haar zoo nuttige vergetelheid te roepen. Eerst deed de Sultan prins George aanbieden „Het Ëöbmische Stfeiclprtelt". DOOR A. A. SNIJDER. I. Nu de goede naam, welken het Böhmitche Streichguartett heeft verworven, is gevestigd in geheel Europa en ook in ons land, zal men, naar ik meen, de mededeeling van eenige byzonderheden omtrent deze kunstenaars dit maal niet aanmerken als middel van reclame. Zy, die onze Böhmisehe vrienden niet alleen om bnn hooge kunstverrichtingen, maar ook om hun persoon hebben leeren waardeeren, zullen willen erkennen dat het doel van dit opstel niet anders kan beteekenen dan een hulde aau het dappere viertal, de natuurmen- sohen: Karei Hoffman, Josef Sak, Oscar Nedbal en prof. Hanuo Wihau, iu de wande ling genaamd „de Böhmen". Want natnurmenschen zyn ze, zonder pre- tensiën, zonder eigenwaan, ondanks de ver eering en de vergoding, die zy ondervinden overal waar zy verschijnen. Deze eigenaardige schets, over het talentvolle viertal, is ontleend aan het Sbld. Wjj hebben gewacht met haar over te nemen totdat de vier artiiten op nieuw van hunne talenten om heb ben doen genieten. Menigeen, die het voorrecht had dit genot te smaken, ral in dere bijzonderhtden nu geker te meer belangstellen, Rld, hem te erkennen, zoo hy eerst naar Konstan- tinopel kwam om zyn suzerein te begroeten. De prins weigerde in de tegenwoordige ver houding verandering te brengen, tenzy de vier Mogendheden zelvea het initiatief namen voor een wyziging in zyn positie. De Porte heelt zich nu tot de vier Mogend heden gewend en by voorbaat geprotesteerd tegen het aan Rusland toegeschreven plan, om den prins tot soevereinen vorst te benoemen. De Sultan zon daarin een verkorting zijner rechten zien. Abdoel-Hamid heeft daarin zeker geiyk. Maar of het voor hem de tyd is om zich over zulke zaken te doen hooren? Voor etteiyke weken beriohtte de Temps, dat op het Britsobe eiland Mauritius een mili tair oproer was uitgebroken. Eerst nu is dit door de Engelsche bladen bevestigd. Het biykt dat de onlusten ontstonden onder half be schaafde Indische soldaten, die daarheen waren gezonden. D* oorlog in Zuid-Ahrika. IN NATAL. Zaterdag hebben wy onder een telegram uit Bailer's hoofdkwartier een noot geplaatst, om te wyzen op het belangryk feit, dat be doeld kwartier niet meer by Spearmanafarm, was gevestigd. Ea heden biykt dat het hoofd kwartier van Buller nog meer terug is gegaan en wel naar Chievely. De geheele streek lange de beide Tugela's schijnt ontruimd, want Buller (die vcor het eerst in 14 dagen zelf weer eens seinde, maakt melding van een voorpostengevecht by Spring field, waar een gedeelte van de cavalerie op slecht terrein door de Boereu werd bestookt, Natnuriyk gingen de Boeren ten slotte terug. Maar zy namen een luitenant en zes man mede, terwyi er evenveel gewond waren. Ook is een, uit de vereenigde wapens saam gestelde verkenningskolonne door de Boeren bestookt, hetgeen den Engelaehen zes gewonden kostte. Over Bailors nieuwe planuen geven deze berichten geen lioht. Het eenige wat als zoo danig zou kunnen worden beschouwd, is een mededeeling in de Westminster Gazette over het bombardeeren van den Inhlaweberg, waar mede bedoeld kan zyn een poging om de Bóeren- stelling by Oolenso te verzwakken. UIT DE KAAPKOLONIE zyn geen nadere berichten van beteebenia. Het vermoeden ligtjjvoor de hand, dat French in zyn conferentie met Roberts wat erg geblaft heeft over het succes, dat by daar na vyf weken manoenvreerens had behaald, en dat Roberts, daarop overtuigd dat de Engelaehen een zeer sterke positie hadden, te veel troepen heeft weggenomen. Maar toch biytt er iets vreemds in de En- gelsche berichten, die zoo ongewoon openhar tig zyn. Maar in elk gevalde Engelschen hebben daar heel wat terrein verloren en de Boeren richten er zieh na behoorlijk in. Oificieele berichten over het voorgevallene ontbreken. Maar Daily Mail geeft erg op van de beteekenis der ontraiming van zooveel, met moeite verworven posities. Geiyk wy reeds opmerkten, ligt daarin iets verdachts, 't Is bijna alsof men, door bier wat terng te trekken, de Boeren van de Oranjerivier wil verwyderen. AAN DE WESTELIJKE GRENS is alles nu ia staat van voorbereiding. Zelfs is Roberts al geheel op de hoogte van de kunst om dwaze telegrammen te stellen. Immers reeds nu krygeu wy bericht van een „schitterend" wapenfeit, dat daarnit be staat, dat op een snikheeten dag, en te midden van zware stofwolken da brigade van de Gordon Highlanders twee driften en twee kampen heeft bezet. Dit als onderdeel van een groote operatie, door French ondernomen, die met die drie wapens door de Klipdritt de Modderrivier is overgetrokken, zoodat nu 2 divisies op den Oosteiyken oever van de Riet rivier staan. Tegenstand van eenige beteekenis heeft French by dit „sohitterende" wapenfeit niet ondervonden. Iu gewone taal omgezet, beteekent dit alleB dat de troepen van Roberts thans bezig zyD op te rakken naar de stellingen, door het Boerenleger onder Cronjé bezet. Toen nu drie jaar geleden bet quartet, dat wy als „noviteit", na een ontmoeting te Leip- eig, naar ons land wilden brengen, voor het eerst te Amsterdam zou optreden, was de teleurstelling groot. Op den oonoertdag waren de „Böhmen", die van brievenschry ven niets moeten hebben en die duB mondeling voor zes concerten waren geëngageerd, nergens te vinden. Ze hadden hun komst niet voorbereid; 't was ons niet bekend vanwaar ze moesten komen; al ons gescbryf was onbeantwoord gebleven. Telefoonberichten naar de voor naamste hotels gaven geen nitkomst, de „Böh men" waren zoek. Ia spanning begaven we ons naar het Concertgebouw, met eeu be klemd hart denkende aan het oogenblik waarop wy den concertbezoekers zouden moeten verklaren dat ze naar hnis konden gaan, omdat de eoncertgevers waren weg gebleven, 't Werd aoht uurze verschenen niet, de bezoekers gaven bun ongedald te kennen. Doob eindelijk, ongeveer half negen, kwam de omnibus van het hotel Pays-bas aan 't Concertgebouw en de vier heeren stapten uitmaar 't concert moest worden afgezegd. De „Böhmen", die zonder opont houd regelrecht van Praag naar Amster dam waren gereisd, hadden aan de gren zen niet de minste zorg voor huu bagage ge had en nu was alles achtergebleven, ook de instrumenten. Ze zagen er in hun veelkleu rige reiseostomes tamelyk onfrisch uit; ze Aan de oftlcleole Transvaateche stuk ken ontleeneu wy nog het volgende: Kort overzicht van de wapen feiten in den oorlog tuaschen Groot-Brit- tannië en Ierland en de Z.-A. Republiek en den Oranje Vrijstaat, zooals plaats gevonden by Stormberg, Modderrivier (of Magerfontein) en Colenso. Slag Stormberg (10 December 1899.) Vyand sterk ongeveer 3000Boerenmacbt 1000. Resultaat: van den vyand doodengevonden op het slagveld 30, gewonden 55, behalve die, welke de vyand heeft weggevoerd. Door Boeren krygsgevangen gemaakt 672, behalve gewonden, waaronder kolonel Eager (zwaar gewond) en 14 verdere officieren (waarvan 3 gewond.) Verder door Boeren veroverd 3 kanonnen met ammunitie, waarvan 2 kanonnen in goede orde. Boerenmaeht: 5 dooden, 3 zwaar gewonden en 13 licht gewonden. Slag Modderrivier of Magerfontein (11 De cember 1899). Vyand sterk van 13 tot 15000; Boerenmaeht: ongeveer 5 a 6000, waarvan een groot gedeelte niet aan den stryd deelnam. ResnltaatVan den vyand ongeveer 1500 a 2000 dooden en even zooveel gewonden, vol gens opgaven van de vyandeiyke ambulance aan onze doktoren. Onder dooden generaal Wanehope en markies van Winchester, als mede vele verdere officieren. Door Boeren krygsgevangen genomen onge veer 60, meest Schotten. Ook vele gewereD, amunitie, enz. Boerenmaoht60 doodeu en 159 gewonden, waarvan Scandinavische corps alleen 19 dooden en 21 gewonden, welk corps op vyand stormde» MemoVolgens eigen berichten van vyand werden door hem dien dag uit 24 kanonnen 4800 bommen op onze positiëa geschoten, be halve de groote soheepskauonneu, door hem gebruikt, terwijl de Boereu maar weinig ka nonnen hadden en daarvan by het gevecht maar weinig gebruik maakten. Slag by Colenso (15 December 1899.) Vy- and sterkvolgens gevonden opgaven in zak ken van officieren, op het slagveld achterge bleven, 23.000, waarvan minstens 14.000 in dadeiyk gevecht waren. Boerenmaehtongeveer 5000, waarvan we gens groote verdedigings-linie niet meer dan de helft aan het gevecht deelnam. Resultaat: van den vyand volgens opgaven van zyne ambulance versohenen volgenden dag (na slag) 3000 niet op appèl en zon het verlies tus- schen 3000 tot 5000 aan dooden en gewonden zyn. Dit verlies moet groot geweest zyn om reden de vgand den dag na den slag om 24 aren wapenstilstand verzocht, ten einde zyne dooden te kannen begraven. Verder werden door Boeren ongeveer 150 krflgegevangenen gemaakt, waaronder een luitenant-kolonel en meerdere officieren. Ook werden door de Boeren van den vyand geno men 10 groote kanonnen met 12 wagens met amunitie, gevold met 1400 bommen, alles in goede conditie. Boerenmaoht: 7 dooden en 1 verdronken, tydens overtocht rivier de Tugela, verder 30 gewonden. Memo's: a. Het totaal verlies der Boeren in deze 3 groote slagen is geweest77 dooden en 210 gewonden, volgens opgaven, ontvangen van het Informatiebureau van het Roode Kruis. b. De Boeren hebben ongeveer 2500 van vyand als krygsgevangenenverder nog 84 officieren, waaronder 4 luitenant-kolonels, 11 majoors en 12 kapiteins. e. Vyand heeft van de Boeren als krygs gevangenen (waaronder gewonden en vermiBten gerekend) ongeveer 390. d. Vyand nam van de Boeren na den slag by Modderrivier (de eerete slag, niet die van 11 December 1899) gevangen 7 doktoren en 35 ambulance personeel, (niettegenstaande deze protesteerden, als zynde in stryd met Gen7e- conventie, waartoe ook de Boerenrepublieken aangesloten zyn) en voerde alle deze personen naar Kaapstad onder een sehandeiyke behan deling, blijkens beëedigde verklaringen der betreffende doktoren. Ook werden de ambn lance-wagena afgenomen. Doktoren en personeel werden later na geleken op zwervende kermisklanten. En daarby kwam nog dat zy met hun vieren het grootste plezier hadden over onze ont steltenis en onze teleurgestelde gezichten, welk genoegen zy op luidruchtige wijze te kennen gaven in hun eigen taal, waarvan wy geen woord snapten. Ze beloofden ons Morgen in Rotterdam werden wit schön spielen"en die belofte hebben ze gehou den, want dat eerste optreden, te Rotter dam dus, "was een succes, zoo groot dat de zaak der „Böhmen" voor altyd was gewon nen. Uit alle dealen van ons land ontvingen wy, onmiddeliyk na het versohijnen der eer ste reoenBie in de N. R. Crt., aanvragen om een ooneert van de „Böhmen" te hebben. 't Is een eenig voorbeeld in de concertge- sohiedenis dat een strjjkquartet in een klein land als het onze, binnen 3 jaar 96 concer ten kon geven en steeds voor een talryk pu bliek. De onderlinge harmonie der vier „Böh men" is groot en dsarom juist, zegt men, kunnen ze zooveel schoons produceeren. Za leven door en voor elkaar, zyn onaf- soheideiyk, hebben dezelfde opvattingen ten opzichte van hun kunst en ook dezelfde ma- terieele belangen. Want de opbrengst hun ner concerten wordt in vier gelyke deelen verdeeld, liefst na afloop van elk ooneert. aomtyds op reis in een coupé van den trein. Hoewel zeer waarsohyniyk in sommige vreemde landen dikwyiz een gedeelte van protest teruggezonden, zonder de ambulance- wagens. e. Vyand plaatste by laatste gevecht te Modderrivier, alsook by slag te Colenso, zyne ambulance wagens voor kanonnen en troepen voor bedekking. Op biliyk protest van gener raai Cronjé hieromtrent aan lord Methnen, antwoordde deze, dat hy protest ontvangen had, doch niet zou antwoorden daarop, dan na den oorlog. f. Onze burgers hebbeu vyand by begraven dooden in alledrie slagen steeds bygestaanen alle verdere dooden begraven, die vyand in veld liet liggen, voor zoover gevonden. g. Door de Boerenmachten zijn ingesloten in Ladysmith ongeveer 9000 i 13000 troepen in Kimberley naar schatting 3000 a 4000, be halve gedwongen Kaffarmaohtenen inMafeking ongeveer 1000, behalve gedwongen Kaffer- macht verder nog in Kumman 600, naar gis sing, bestaande uit Engelschen, Bastaards en Kaffers. Re (In zake) aanval Engelschen en kaffers te Derdepoort dd. 25 Nov. '99. Vyand300 Eugelsehen en een groot aantal kaffers, met maxims. Onze machtongeveer 150 burgers. Resultaatvyand 50 dooden, gewonden on bekend. Onze machta in gevecht dood 6, gewond 4, vermist 13 (later byna allen teruggekeerd). b. Vermoord door Kaffers 10, gewond 1, weggevoerd 22 (meest vrouwen en kinderen). Door vyand 17 vrouwen en kinderen terugge zonden. MemoVolgens informatie Kaffers gehunrd eu aangedreven door Engelschen. Politie hnizen langs grens verbrand door Ktffers en vrouwen en kinderen aangevallen, niettegenstaande telkens witte vlag werd opgestoken. Re, uitvallen aEngelschen op kanonnen by Ladysmith in den nacht le aanval Lombardskop, vyand 500 sterk. Resultaatons groot kanon en 1 houwitser vernield, beide worden hersteld. Van vyand op kop 3 doodlater by ontmoeting met Pretoiiaburgera volgens opgevangen berichten 160 dooden en gewonden, 2e aanval Vaalkop (11 December '99.) Resultaat1 houwitser vernield. Van vyand volgens opgevangen berichten 110 dooden en gewonden. Van ons 2 dood, 3 zwaar gewond (waarvan later 2 dood) en 4 licht gewond. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Wg hebben gisteren de officieele verlies- oyfers van Boller, maar zonder commentaar medegedeeld, omdat er toch geen wya worden uit is. De Westminster echter meent de lyst met 17 officieren te mogen verboogen en komt dus op een totaal van 20 officieren en 347 man als verliezen by de derde poging tot ontzet. Maar zyn den 8en, tydens den terngtoeht zelf, geen verliezen geleden? Het schynt, dat de vreemde officieren in het Transvsalsohe leger niet goed kunnen zwijgen, wat wel eens zeer ernstige gevol gen sou kunnen hebben. Een der Franschen leverde een critiek op den Engelschen aanval op Colenso en zette uiteen, dat deze geheel anders zou zyn geloopen, als de Engelschen eerst den Inhlawe berg genomen hadden, die de meest gevaarüjke Boerenpositie bebeerschte. En nu biykt uit een krachtig bombardement van dit punt, dat Buller moeite doet de Boeren van Inhlawe te verdoven. Gelukkig dat de Boeren den berg sedert belangryk versterkt hebben. Het biykt dat de lichtwachter te Durban in dienst van de Boeren atond en door seinen aan een anderen agent mededeelde hoeveel manschappen, paarden en kanonnen er eiken dag geland werden. Een officier ontdekte dit verraad, waarna de schuldige werd gevangen genomen en ter dood veroordeeld. Te Kaapstad hebben eenige jonge zee officieren den uitgever vau een der bladen in de bureelen der admiraliteit gelokt en in zee geworpen. Een klacht is ingediend. Tot de schuldigen behoort de zoon van admiraal Harris, De Westminster Gazette teekent John Ball met Cbamberlaia als demi-mondaine, sou- peereade ia een cabinet partioulier. Het onderschrift luidt: wie met Chamberlain sou peert, moet een hooge rekening verwachten. hnn recettes in verkeerde beurzen is terecht gekomen, hebben zy een goed vertrouwen in de menschen, met wie zy in aanraking komen; de concertafrekeningen worden niet nageke ken; ze hebben geloof iu de eindcyfers. Een voorbeeld van goedhartigheid, gepaard aau een driftig temperament, is prof. Hanus Wihan, waarvan de volgende voorvallen als be wyzen kannen dienen. Op een concert te Haarlem deed hy de ge lofte tien galden te znllen geven aan den koetsier, die ons na afloop naar het station zou vervoeren wanneer het ooneert meer dan een zeker bedrag zou opleveren. Er moest veel haast worden gemaakt om den vóorlaat- sten trein naar Amsterdam te bereiken. By aankomst aan bet station te Haarlem herin nerde hy zieh echter de gedane belofte en gat den koetsier een muntbiljet. De man wilde geld teruggeven, dooh werd zeer onzacht op zyde geduwd en de driftige professor schreeuwde hem toeAlles behalten, Esél l Toen wy te Zwolle, waar de dames zich zoo ingetogen terugtrekken achter onberispe- lijk geplooide witte gordyntjes of raampjes, aan de kar op straat sinaasappelen hadden gekocht om die al wandelende te verorberen, ontmoetten wy een vyttal straatmuzikanten. De blazers werden door prof. Hanus Wil- han aldus aangesprokenWieviel Geld haben Sio heute angenommen Het antwoord was! Vier Gulden ungefdhr. De professor gaf hun daarop een flinke INGEZONDEN STUKKEN. Ineezonden utukken worden in geen geval teruggezonden. De tram Middelburg—Vllsslngen. Mynheer de Redacteur! Vergnn my het volgende la uw veel gelezea blad kenbaar te maken. Dinsdagavond ontwaarde ik dat de vele klachten over het willekeurig omspringen met de passagiers van de stoomtram Vlissingen— Middelburg niet ongegrond zyn. De tram, die 8.35 u. van Middelburg moest vertrekken, ariveerde reeds 8.25 u. op de Markt, waarnit op te maken viel dat het passeereu te Sonburg op tyd heeft plaats gehad. Ioplaats dat de tram op tyd, dus 8.35 u., vertrok, had dit vertrek eerst 8.48 n. plaats, waardoor de aankomst te Vlissingen Zeilmarkt eene vertraging ondergiBg van 13 minuten. De daar aanwezige passagiers voor Middel burg dachten onmiddeliyk naar hunne bestem ming te kunnen vertrekken, dooh moesten zeer tot hunne verbazing vernemen dat de tram van 9.15 gewoon weg achterwege bleef, zoo dat hun niets anders overschoot dan tot 10.15 u. in de koude te wachten of een onderkomen te zoeken. Om 10.15 u. werd de tram op circa 100 Meter achtervolgd door een losse machine. Of deze nu medereed om den schyn te geven dat de tram van 9.15 u. door overmacht niot kon ryden of als reserve dienst moest doen, ingeval de locomotief zonder de wagens er van door ging, een voorzorgsmaatregel, mis schien door de directie genomen naar aan leiding van het feit dat de conducteur onlangs achterbleef en de tram nog eens een reisje terug kon maken, zie, mynheer de redac teur, dit was voor my een raadsel. Ik vertrouw echter dat de bevoegde auto riteit maatregelen zal nemen om dergelijke willekeurige handelingen, zeker zeer ten onge rieve van het publiek, voor het vervolg te beletten. U dankzeggende voor de plaatsing, hoog achtend Een verkleumd reiziger. EEN PAUL KRUCER8TRAAT. Mynheer de Redacteur 1 De „kalme Vlissinger" heeft coo'n idéé dat vele Vlissingers het met hem eens zullen zyn en het besluit van den Gemeenteraad om eene der nieuwe straten „Paul Krugerstraat" te doo- pen, znllen afkeuren. Ik zou byna vragen is die inzender wel een VlissiBger En zoo ja, dan kent hy toch al weinig zyne mede- Vlissingers, die in den regel niet gewoon zyn om in zake sympathie-betuigingen eerst kalm te overleggen. Maar integendeel aan hun ge voel op ondubbelzinnige wjjze uiting te geven. Zoo kon onder anderen by het bezoek der koninginnen, het, den ganschen dag neerstroo- mende water de geestdrift der burgery niet blusscben of hare gevoelsuitingen smorenen wie, als schrg ver dezes, deelgenomen heeft aan de Transvaalcolleote, heeft diezelfde spontane uiting van sympathie met de Boeren kunnen ervaren bij oud en jong, by arm en ryk, by aanzieniyk en gering. Mjj komt bet daarom voor, dat de groote meerderheid der burgerg het beslnit van den gemeenteraad zal toejuichen, om thans, onder den indruk van der Boeren rechtvaardigen worstelstryd, den naam van hnnnen president te vereeuwigen, ook in Vlissingen. En we! verre om eerst de kat uit den boom te zien, en af te waehten aan wiens zyde de over winning ten slotte zyn zal, zou ik meenen, dat, hoe de uitslag ook zyn moge, de namen van Panl Krnger, Piet Jonbert en anderen waard zyn te worden vereeuwigd. Een Boerenvriend. Vlissingen, 15 Feb. 1900. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 15 Fabr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer nit Walcheren minder dan vorige week en bestond grooten-, deels nit tarwe, zomergerst en witteboonea, waarnaar nogal vraag was. Van andere arti kelen werd weinig aangeboden. De noteering is als volgtPuike jarige tarwe werd tot f 6 aangebodennieuwe dito f 5.90 som geld, er byvoegend: Mit Collegen darf man nicht sparsam sein t Wanneer gy nw portemonnaie verliest in gezelschap van de „Böhmen", koopen ze voor u een nieuwe beurs en vullen die met een bedrag, liefst dubbel zoo groot als dat hetwelk ge hebt verloren. Wanneer zy te Londen vertoeven en u uitnoodigen om hen daar te komen bezoeken, nemen zy de koa* ten voor de reis en het verbiyf voor hun rekening; ze zenden u by de uitnoodiging een chèque en ge kunt uw eigen portemon naie gerust thuis laten; zy staan met de noodige cabs aan het Victoria-station om u te omhelzen en in ontvangst te nemen. By een middagconcert te D... werden se in de pauze gecomplimenteerd door een jongmenBCh van elders, die vroeg waar de heeren na het concert zouden gaan dinee* ren. Zy herinnerden zieh niet hem vroeger ontmoet te hebben, dooh boden het jonge- mensoh in het aangewezen hotel aan tafel een eereplaats aanhy werd gespyzigd en gedrenkt, genoot overvloedig mede van de Havanna's van Reynvaan en amuseerde zieh kosteiyk. Eu toen de gast was vertrokken vroeg ons een der „Böhmen": Wer war die ser Jmge Mensch?, welke vraag wy niet in staat waren te beantwoorden, en nu bleek dat niemand onzer hem kende.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3