BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN. RotterdamDe ambtenaar van het 0. M. bg de rechtbank alhier eiaohte heden het maximum der straf, O jaar gevangenisstraf, tegen den postambtenaar O. wegens verduis tering van brieven en geldswaarden. Toen de man op heeterdaad betrapt werd, vond men bi) hem tnssohen zij q broekband 37 brieven en bij de huiszoeking een kist met vele brieven en Amerikaansch bankpapier. Gravenhage. De ter aarde bestelling van mevrouw FaassenVan Velsen, die heden plaats had, was zeer treffend. Kransen en bloemen van kunstzusters en broeders en van de directie van bet gezelschap De Vereenigde Tooneellieten (Le Gras en Has pels), waarvan zij lid was, bedekten de Igkkist. Vertegenwoordigers daarvan en van andere tooneelgezelechappen en van afdèelingen van het Nei. Toonedlverbond waren op het kerkhof aanwezig. De heer Jan G. De Vos sprak een aandoen lijk afscheidswoord en schetste de kunstenares ook als tronwe gade en moeder. De heer Rosier Faassen, stennende op zijne zonen, was tegenwoordig, maar vermocht van aandoening niet te spreken. De aauvuiliagfi-ambalancd van het Boode Kruisonder leiding van dr Van Rjjokevorsel, is in welstand te Pretoria aangekomeu. Amsterdam. Het O. M. bg de rechtbank eiaohte heden tegen C. de Br. 4 maanden gev. ■traf. De man, die te Iemaila werd gearresteerd» ia besohnldigd van in het Snez-kanaal, aan boord van de Koningin-Regentes, een kist jejmet f 48000 aan gond, over boord te hebben geworpen. Alhier is op 67jarigen leeftgd overleden de opperrabyn Óhnmaoeiro. 08 oorlog In Zald-Afrlka. VAN HET OORLOGSTERREIN. Londen 6 Febr. Het departement van oorlog ontving een telegram van generaal Roberts, dat de toestand onveranderd is. Kaapstad, 6 Fehr. Er is hier geen enke; bericht ontvangen, dat Bnller de Tngela weder is overgetrokken. Rensburg 5 Feb. De Boeren waren heden oohtend hard werkende aan het opwer pen van een nieuwe stelling voor hnn artil lerie. De Engelsohen losten eenige lydiet- bommen, die de werken vernielden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Kaapstad, 6 Febr. De presidenten Krnger en Steyn zonden Zaterdag een nota aan lord Roberta, waarin zij protesteeren tegen de vernieling van boordereen en andere eigen dommen. Lord Roberts antwoordde heden met de verklaring, dat de beschuldigingen vaag en onbepaald zijn. HQ voegde erbij datonnoodig vernielen in strijd is met de Britsehe prah- tyken. Verder zeide Roberts dat de strijdmacht der republieken in sommige gevallen oorlog voert, in strijd met de beschaafde gebruiken, voor- namelijk door het nitzetten van getrouwe onderdanen der koningin nit hunne huizen in de bezette distrieten. Zalke pogingen om de mensehen te noodzaken tegen hnn eigen soeverein en eigen land te strijden, noemt barbaaraoh. Hamburg 6 Febr. De Hans Wagnerhet laatste der door Esgeland opgebrachte cohepen, is losgelaten en van Port Elisabeth afgezeild. Londen 6 Febr. De Parjjsche correspondent van de Times seint dat de Britsehe ambassa deur nimmer eenige stappen deed, of gepro testeerd heeft, om het decoreeren van Leandre te beletten. H E R IJ K De bergk der maten en gewichten heeft plaats in de navolgende gemeenten en op den tijd daarbij vermeld Middelbnrg: voor de wijk I den 7, 8 en 9 Febrnari voor de wgk K den 13, 14 en 15 Februari voor de wijk L den 16 en 20 Febrnari; voor de wijk M den 21 Febrnari; voor de wijk N den 22 Febrnari; voor de wijk O den 23 Febrnari en 27 Febrnari voor de wijk P den 28 Febrnari en 1 Maart voor de wijk Q den 2 en 7 Maart; voor de wijken R, S, T, U en V den 8 en 9 Maart; telkens des voormiddago van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren. Vandaar, dat aanvankeiyk de kansen niet slecht stonden voor het amnestie-ontwerp. Maar geiyk wy reeds mededeelden, loopen sedert eenige dagen andere geruchten. Zelfs zon over 14 dagen het groote proces-Zola reeds voorkomen, dat natuurlijk de gemoederen weer warm maakt. Maar nog erger is wat inzake generaal Mereier broeit. De tegenstanders van dezen generaal hebben begrepen, dat een frontaanval al even weinig kans van slagen bood als by Colenso, zoodat een omtrekkende beweging wordt gemaakt od de aanval op een ander punt zal plaats hebben. Men zon daarbij nu meer bepaaldelijk Mer- ciers ministerieel beleid op andere punten aanvallen, en wel zoo, dat de nationalisten niet dan mat ongelooflijke verzaking van hnn beginselen den generaal zullen kunnen steunen. Tevens heeft men het voordeel, dat men aldus van zelf den oorsprong vau de Dreyfuszaak aantast. In 1894, tijdens het ministerschap van Mer eier, had tooh de groote expeditie naar Mada gascar plaats, welke door slechte voorbereiding en uitrusting Frankryk op grooter verliezen kwam te staan, dan Engeland nog in den hui- digen oorlog heeft geleden. Zonder dat éen schot werd gelost verloor men 5756 officieren en manschappen, alleen gestorven door onvoldoende verpleging van de expeditie. 35 officieren, 1039 infanteristen van het 200a regiment, 510 jagers te voet, 604 Algiersohe tirailleurs, 309 soldateu van het koloniale regiment, 1143 treiu-soldateD, 39 jagers van Afrika, 355 artilleristen, 24 artillerie-werklieden, 5 vnurwerkmakers, 3 stafseoretarissen, 10 provoost-gendarmes, 104 ziekenoppasiers, 399 geniesoldaten, 255 gelei ders van den trein, 92 militaire eommiezen en werklieden der adminirtratie, 56 inlandsohe geleiders, 47 matrozen, 148 marine-artilleristen, 577 man der marine-infanterie. Ziedaar de verliesiyst van dezen onbloedigen oorlog. De indruk, dien dit alles in Frankryk maakte, was overweldigend. Dag aan dag riepen de volksbladen wraak over zooveel onbekwaam, heid, die tot zoo groote ramp had gevoerd- En in die dagen was het, dat Roohefort sprak van het Fransche leger, saamgesteld uit leeu wen eu aangevoerd door ezels. Ongelukkig behoorden de hardste schreeu wers juist tot de antisemieten, en toen na Dreyfus verdacht werd verraad te hebben ge pleegd, werd door Mereier beBloten Dreyfus op te offeren, ten einde de onverzoenlijkate vyanden met zijn beleid te verzoenen. Dit gelakte; door de intrige van Dn Paty de Clam en Henry word de Dreyfus-zaak aan het rollen gebracht; en dezelfde bladen, die pas niet dan smaadredenen voor Mereier hadden waren in eens vol stomme bewondering voor den minister, die een Joodschen officier dnrfde vervolgen. Het is das zeker een voordeel, als men deze zaak tot uitgangspunt neemt. Of de beweging zal slagen? Er zyn meer dan 5 jaar overheen gegaan, zoodat alle reden bestaat, om de exceptie op te werpen, dat het nu wei wat laat is. Maar de voorstanders hebben het voordeel dat zy op Engeland kannen wyzen, om aan te toonen hoe noodig het is alles wat militaire zaken raakt, goed te onderzoeken, opdat men in de ure des gevaar niet andermaal voor een dêbdcle sta. a Bovendien trekken, door den algemeenen politieken toestand van Enropa, de koloniale kwesties ook in Frankryk meer en meer de aandacht. Geiyk wy vóór eenige maanden mededeelden, neemt de minister van bnitenlandsche zaken dienaangaande een standpunt in, dat niet dan instemming kan wekken. Frankryk heeft, zoo meent de minister, nn zooveel koloniaal gebied, dat niet ontgonnen is, dat men vooreerst niet aan verdere uitbrei ding moet denken. Maar de verdediging van wat Frankryk heeft, wordt yverig ter band genomen. Dat is de vorige week gebleken nit het milliardplan. Het meest de aandacht trekt de aanzieniyke versterking van het bezettingsleger óp Mada gaaoar. De pessimisten zien daarin een bewys, dat Frankryk hiermede een waarschuwing aan Engeland bBdoelt, om niets tegen de Delagoa- baai te ondernemen. De Fransche regeering zou daarby niet worden geleid door sympa thie voor de Boeren, dan wel door de vrees, dat, als Engeland dit deel der Oost-Afrikaansohe kust had, de kolonie Madagascar onveilig zon minder wellicht door een rechtstreek- sohen aanval, maar door knoeieryen, geiyk wy bv. op Atjeh nit de Straits hebben onder vonden. Een soortgeiyk belang van Frankryk, dat eveneens verband hondt met den oorlog, zal in de kamer worden behandeld. Firmin Fanre heeft een interpellatie aangekondigd over een eventueele tnsachenkomst van Italiö in den Zuid-Afrikaanschen oorlog, door de aflossing van de Eogelsche garnizoenen in Egypte. Het gerucht betreffende het terugroepen van den Eogelschen gezant te Parys, sehynt zyn grond te vinden, in het overhaast vertrek van den diplomaat, na de ontvangst van een cytertelegram nit Londen. De Echo de Paris meldt dat dit alles in verband staat met de voorgenomen Italiaansohe bezetting van Egypte- De gezant is in elk geval te Nizza, alzoo tvs sohen Parys en Rome gezien. Algemeen Overzicht. Frankryk heeft den naam, dat het in ten toonatellingstyden naar niets streeft dan naar vrede en rust, en daarom graag alles wat den burgervrede stoort vóór het groote feest af doet of terzyde stelt. Zoo bv. in 1889, toen vóór de tentoonstelling een einde werd gemaakt aan bet Boulangisme Beknopte Mededeelingen. De Brnsselsohe correspondent van de N. R. Crt zegt nit zekere bron te weten, dat de oogaandoening van koning Leopold hoogst gevaariyk is, en dat de oogartsen hem vol slagen rust hebben aanbevolen. Het zou zeer ernstige gevolgen na zich kannen slepen, als hy dien raad in den wind sloeg. De herhaaldeiyk aangekondigde aanvnlling van het Belgische kabinet heeft eindeiyk plaats gehad. Van Liebaert kreeg spoorwegen en Surmont de Volsberghe ny verheid en arbeid. De socialisten te Luik besloten, met 41 stemmen tegen 1, by de aanstaande verkiezin gen niet meer met de progressisten samen te gaan. - De Dnitsohe gezant te Londen neemt zyn gewoon verlof en gaat dat in Zweden door brengen. Wellicht om de regeering daar eens te polsen over den afstand van Wismar en omliggend gebied welks pacht in 1903 afloopt. De gezondheidstoestand van den Duit- schen minister Von Miquel laat nog steeds veel te wensohen. Uit Weenen wordt aan de Temps gemeld, dat niemand het gerneht gelooft van het huwelijk van aartshertog Ferdinand met de gravin Ghotek. Tusschen Weenen en Budapest wordt onderhandeld over een verhooging van het jaariyksoh militie-contingent met 50.000 man. - By de vierde stemming, gehouden ter verkiezing van een burgemeester van Praag, heeft weer geen van de beide candidaten, noch Podlipny, noch diens tegenstander, de volstrekte meerderüeid verkregen. Heden zon een nieuwe stemming plaats hebben. Eeu groote volksmenigte, die voor het stad huis deu uitslag der verkiezing afwachtte, heeft na afloop daarvan een manifestatie gehouden op het Weneeslas-plein, voor het bureau van bet ond-Gzeehisohe blad Politik. De politie dreef het volk niteen. In den Zondag te Weenen gehouden ministerraad heeft men zich bezig gehouden met den toestand in het werkatakingsgebied en met de vraag, welken invloed de strike heeft op de industrie. Na dezen raad confe reerden nog de minister-president, met den minister van jnatitie en minister Reoek. Hierin werd overeengekomen welke gedragaiyn de regeering by de verzoenings-conferentie zon volgen. Markies Paulucci, de secretaris der Italiaansohe ambassade, die, zooals wy reeds meldden, naar Rome was geroepen om zich te verantwoorden over zyn aanwezigheid by een socialistisch banket, ter eere van den af gevaardigde Ferri, schijnt den minister van bnitenlandsche zaken afdoende verklaringen voor zijn gedrag te hebben verstrekt, zoodat deze zaak geen verdere gevolgen zal hebben. Verschillende gernohten over deonafhan- lgkheidsverklaring van Ëoelgarye en wat daar mee samenhangt, blijven in Sofia nog steeds de gemoederen verontrusten. Nu werd verteld, dat vorst Ferdinand een bezoek zou breogeD Konstantiuopel en daarby het plan bad, ouder deu invloed van de loopende geruchten, vau deu sultan eenige concessies te vragen, ten gunste van den godsdienst der Boelgaren in Macedonië. Nauwelijks was de zaak van het Itali aansohe meisje» dat te Bronssa werd geschaakt, nit de wereld, of te Mertine (Klein Azië) doet zich weer znlk een geval voor. De Times heeft gemeld, dat Rnsland van den Sbah hot recht had erlangd troepen te liggen in Seistan. Met dezen naam wordt aangeduid een gebied ten Oosten van het meer Hamoen, dat zich tnsschen Afghanistan en Beloedsjistan indringt. Het hebben eener be zetting aldaar heeft dit groote voordeel, dat men van daar door Beloedsjistan naar Iadië kan oprnkken, met vermyding van de berg aohtige streek van Afghanistan. Seistan ligt honderden mglen van het Russische gebied, maar na Rusland daar troepen mag hebben, is het natunriyk dat het ook het recht erlangde ze daar te brengen. De Times acht deze ge bruikmaking van Engelands ongelegenheid een monsterachtig iets. De shah van Perzië zal op zyn reis door Enropa ook Den Haag bezoeken, en wel nadat eerst te St. Petersburg en Berlijn is ge weest. Na onze residentie zullen Brussel en Parys de eer hebben den hoogen gast te ont vangen, die daar respectievelijk een en twee weken zal vertoeven. Ilg, de Zwitsersche ingenieur in dienst van Menelik, is in Enropa om te onderbande len over een Bpoorweg van Djibouti naar Harrar. Terwyi wy gisteren mededeelden, dat de onderhandelingen tnsschen Engeland en de Vereenigde Staten over het Nicaragua kanaal nog zonden aanvangen, wordt nn reeds ge meld, dat beide landen bet eens zyn. Engeland heeft alle aanspraken prysgegeven, welke het kon ontleemen aan het Glayton- Bulwer traotaat. Het telegram voegt er „zonder compensatie". HmZoo de karakter- looze hooding van Mac Kinley en diens slaafsohe onderwerping aan Ghamberlain al geen compensatie genoeg zyn- D« oorlog m Zuid-Airika. Zelfs de Zondagsrust was door de Londen- sche bladen opgeofferd, om den voike te verkondigen, dat Butler andermaal de Tugela was overgetrokken; andere bladen hadden reeds byzonderheden over dezen opmarsch medegedeeld nit Ladysmith was bericht gekomen over het verbiydende kanongebulder, dat de hoop op ontzet deed herleven. En toen kwam eensklaps het departement van oorlog verklaren, dat het van niets wist, dat alles rnstig was aan het front, en dat het kanongebulder, dat te Ladysmith zoo blijde verwachting had opgewekt, vermoedeiyk be proeving van nieuw geschut was geweest Beller heeft dus andermaal zyn woord niet gehouden. Ladysmith is niet ontzet. Zyn leger is acbynbaar werkeloos en het eenige wat hy doet is de Boeren aan de Tn gela binden. Is dat tactiek Wil by op deze wyze den Boeren beletten hun hoofdmaeht naar de Oranje rivier te verplaatsen? Te Kaapstad beweert men, dat daar een zeer groote onderneming op touw wordt gezet. French is de vorige week te Kaapstad ge weest om overleg te plegen met Roberts, en nu zou eeu overstelpende krygsmaoht een aanval doen op Norwalepont en dus den Boeren te Colesberg den weg afsnyden. Maar grappig is dat telegram. De cavalerie, zoo heet het, is na haar verkenning terugge trokken, om de verliezen te heratellen! Dat dit onschuldige zinnetje op een gevoelig verlies wyat, is natunriyk. Maar hoe groot dit wel is, verneemt men niet. HARGOURT EN CHAMBERLAIN. Maandag is Sir William Hareonrt in het Lagerhuis aan het woord geweest. Zyn rede was een kranige critiek op de regeeringshan- delingen jammer slechts, dat, zoo iemand, juist hy verantwoordciyk is voor den toestand, doordien by, die aanvankeiyk de ziel der ïête-oommissie van 1897 was, plotseling om draaide en zelf het deksel op den doofpot deed. Wel is hy in het debat op deze enquête ternggekomen, maar zeer zwak ïykt ons zyn betoog, dat, „als het comité zyn onderzoek had voortgezet, het ook tydens de volgende zittiog van het parlement zon hebben moeten vergaderen, en de bewerkers van den stroop tocht genoeg invloed zouden hebben gehad om de herbenoeming ervan te verhinderen. Maar, zoo vervolgde hy, zoolang niet de zaken onderzocht zyn en de laster en de leugens, die erover in omloop zyn, tot zwygen zyn gebraoht, zal er argwaan bestaan dat de regeering mede plichtig is." Met betrekking tot den oorlog achtte sir William het ultimatum gerechtvaardigd, als antwoord op de oproeping der reserve, en noemde den oorlog uitgelokt. Engelands aanspraken op de suzereiniteit noemde hyeen aanmatiging en de wyze van onderhandeling een biyk van minachting voor den aard en voor de macht der Boeren. Maar er is geen rekening gehouden met hnn kracht en hnn onafhankeiijkheidsgevoel. Ghamberlain antwoordde ea wees op het verlangen der geheele natie om den oorlog tot een goed einde te brengen. De stryd is een gevolg van een verschil in beschaving tnsschen de Boeren en de Eogelschen. De regeering wilde den vrede en deed niets om dien in gevaar te brengen. Maar de oorlog ia eeriyk, rechtvaardig en noodzakeiyk. Nu reeds over de voorwaarde eener schik king spreken, wilde hij niet. Maar nooit zou men toelaten dat de Boeren in Znid-Affika weer een militaire kracht kregen als nn. Nooit mogen zy weer in de gelegenheid komeD Engelands oppermacht in gevaar te brengen, en de Eagelschen als een lagerstaand ras te behandelen. Dat men, om dit alles te willen, eerst de Boeren moet onderwerpen, werd door Gham berlain over het hoofd gezien. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Methuen had na den slag by Magers- fontein 41 Schotten opgegeven als gesneuveld, die, naar nn blijkt te Pretoria gevangen zit ten. De families waren in de rouw, een paar hadden reeds een levensverzekering-polis geïad, en de vader van een der gevangenen was van smart gestorven. De Belgisohe ambulance gaat naar Mafe- king, de Russische naar Volksrast, het station op de grens, even behoorden den Langnekpal. Vertrokken en aangekomen schepen. Hr. Ms. pantserdekaehip Zeeland is 4 dezer te Sint Vincent (Kaap Verdisehe eilanden) HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten ViiBSDfSEN, 6 Febr. Boter f 1.10 A f 1.- leren f 4.60 per 104 «taks. Goss,6Febr. Ter graanmarkt van heden was tarwe 10 cents booger, gerat 20 cents lager. Andere artikelen onveranderd. oter f 0.88, f 1.- a 0.94 per kilo Eieren f 3.40, f 4.20 a f 3.80 per 104 stnks. Rottbbdak, 6 Febr. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 1851 runderen, 359 vette, 298 nuchtere, 257 kalveren, 530 schapen, varkens, 84 biggen. Run deren le qnal. 60, 2e qnal. 52, 3e qaal. 44, Kalveren le qnal. 92, 2e qnal. 80, 3e qnal. 72, schapen le qaal. 56, 2e qnal. 48, 3e qnaL varkens le qnal. 38, 2e qnal. 36, 3e qoai. 34 cent. Roixxbdaic, 5 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de beweging in binnenlandache granen als volgt Tarwe, met matige aanvoer, was iets vaster gestemd. Per heet. f 5.35 a f 6.20, extra puike nog iets daarboven, en per 100 kilo in uitgezochte kwal. f 7.60 a f 7.75 en overigens f 7.25 a f 7.50 naar dengd. Canada tarwe zonder omgang. Rogge moest by vernieuwing lager worden afgegeven, f 4.60 a f 5.30 naar kwal. Gerst. Winter- puike werd onveranderd verkocht van f 8.60 tot f 8.75, afwekende, die byna niet te verkoopen was, wordt geno teerd van f 7 90 tot f 8.25 per 100 kilo. Zomer- werden weinig gevraagd; het ver kochte gedeelte braoht van f 8 tot f 8.30 per 100 kilo op. Chevalier- met tragen kooplust, lsger verkocht per 100 kilo f 7.90 a f 8.40. Haver onveranderd. Per heet. f 2.60 a f 3.40 en per 100 kilo f 6.65 a f 6.80 en puike kwal. 7 a f 7.10. Witteboonen onveranderd, f 9.25 tot 10.25. Brnineboonen flauwer, per heet. f 7 a f 8.20, en extra pnike nog daarboven. Blauwe erwten vonden onveranderd plaatsing. Per heet. f 6.25 a 7 en vertrouwde kook- nog daarboven. Kanariezaad zonder handel f6 af 7.75. L y n z a a d onveranderd. Aardappelen. Zeenwsehe blauwe f 1.60 a f 1.90, dito Spuische jammen f 1.80 a f 2, Flakkeesche jammen f 1.20 a f 1.50, magnus bonus f 1.70 a f 1.90, poters f 0.90 a f 1.10, per beet. Weinig aanvoer en vraag. Zeenwsehe eieren 4.50 a 4.70 de 100 stnks. Zeeuwsohe ajuin. Aanvoer heden ea. 12.000 balen, waarvan een gedeelte is verkocht voor f 1.65 per 60 kilo. Vlas. In de vorige week bleef op,het land de vraag naar alle soorten zeer levendig en werd door sommige li.ma's voor enkele par tyen wederom eenige verhooging betaald. Heden ter markt aangevoerd 6929 steen blauw Hollandsch, 1328 steen wit Zeenwioh en 2300 steen Groningsch. De kwaliteit was over het algemeen zeer slecht, niettemin werd byna alles opgeruimd, behalve eenige partHtjes die te hoog werden gehouden en wat slecht oud vlas dat geen koopers kon vinden. Voor bnitenlandsche granen was de stemming vast maar stil. Tarwe per 2400 kilowitte Knrraohee in i. f 192. Rogge per 2100 kiloTaganrog 144, f 150Helena 73/74 kilo, dag. gewacht f 149. Haver per 100 kiloAmerik. f 6.66. Boekweit per 2100 kilo: prime State Febr.-afl. f 158. Ma is per 2000 kilo: Amerik. Mixed f 98.50, f 100; dito nit zeeboot f 96, f 97; dito stoomend 96. Meel verkeerde gedurende de afgeloopen week in vastere stemming met goede vraag, vooral voor puike soorten. De atygende tarwepryzea deden de fabrikanten thans ook hoogere pryzen voor meel vorderen. Heden vast, met redeiyken handel. Prima Inlandsoh 10.75 a 11.50, eerste kwaliteit Inlandsoh 9.75 a f 10.50, eerste Duitsch f a f tweede Dnitsoh f a f prima kwal. Belgisch f 11.75 a f 12.25, eerste kwal. Belgisch f 10.50 a f 11.25, extra pnike kwal. Hongaarsch 13.25 a 14.25, eerste kwal. Hongaarsoh 11.25 a 12.80, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri kaansch patent f 10.75 a f 11.50, eerste kwal. Amerikaansch Bakers f 8,50 a f 9.25, tweede dito f 7.50 a f 8.-—, Dniitsohe rogge bloem 9.75 a 10.25, Inlandsohe roggebloem 9.50 a 11.25. Alles per 100 kilogram netto of brnto voor netto incluis zakken. Gbnx, 3 Febr. Vlas en Snuit. Iulandech weinig aangevoerd en goed begeerd, maar tot iets flauwere pryzen. Russisch met eenigen handel tot opnienw vastereprjfiee. Gardns van vlas zyn andermaal gestegen, maar de handel heeft voor het oogenblik weinig te heteekenen. SnuitgarenB goed gevraagd, spin ners willen echter geen nieuwe orders aanne men, daar zy voldoende onder contract zyn. In Linnen worden de zaken levendiger. Ahtwbbmk, 5 Febr. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 94 ossen, 132 koeien, 30 vaarzen, 52 stieren, 8 kalveren en schapen. Betaald werd per kilo voor: ossen le kwaL 0.86, 2e kwal. 0.76, 8e kwal 0.66 francs. Koeien le kwal. 2e kwal. 3e kwaL free. Vaarzen le kwal. 0.80, 2e kwal. 0.70, 3e kwal. 0.60 francs. Stieren le kwal. 0.70, 2e kwal. 0.60, 3e kwal. 0.50 francs. Kalveren le kwal. 1.10 2e kwal. 1.—, 3e kwal. 0.90 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. "1 kwal. francs. Marktprijzen van Tarwe en MeeL Maandag D Februari. Antwerpen. Tarweprysh. Amerik&in«h roode no. 2 ft. 16®/s- Parys. Tarwe gedrukt; loop. md. fr 19.75. Pes tb. Tarwe stil. Maandag fl. 7.76; Zaterdag fi. 7.79. B e r I y n. Dat er heden zeer weinig koop lust bestond wordt toegeschreven aan het ztchter geworden wedereerst nadat de vraag» pryzen 50 tot 75 pf. waren verlaagd ging er in tarwe en rogge net een en ander om; loco- partyen waren meeiiyk te plaatsen. De disconto-rente by deücderlandscheBank is met Vi ver laag d. Per telegraaf Vorige Staataleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soh. 2>f 1000 80 801/4 dito OWS 1000 93 937/g dito Cert. 8 1000 «28/, 93% HONG. Goudleoning 1881-93.4 1000 ITALIË. Ine. 62/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. OW. Mei-November 5 fl. 1000 82S/S 823/8 dito Jan.-Joli 1000 828/r 821/a PORT. O. B. 63/84 met ticket S 3213/» 331/» dito dito 1888/89 met ticket 41/, fr. 600 RUSLAND. OU. 1880 gecon# 4 Z.R 626 961/w dito 1889 Hope 4 626 867 dito 1894 6e Em. 4 626 961Aj dito 1867/69 4 A 100 1003/» 997/g dito 1884 goud 6 G.R. 126-1000 1007/h SPANJE. O. buitenL Perpetueeleu 4 Pee. 1000-24000 645/ig dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-26030 TUK KI JE. Gepnv. 4 fr 600.2600 Ceoonv. eerie D. A 20-300 28tyg 231/g dito dito C. 30-100 26U/» EGYPTE O.L.1878 4 30-100 104 BRAZILIË. Obl. Londen 1883 Sü/g n 100 dito Obl. 18894 100 611/» VENEZUELA 1881 4 100-600 241/® Industrieele en Financieele ondernemingen* NEDERLAND. pCt. N. W. &Pec.Pbr. 31/, J 500-1000 102 1029/]6 Ned .Hand. Mij A. 1501/, 15U/g N.-l. Handeleb. A. 1000 863/, Zeeland Pr. dito 260 dito Obl. 18861000 641/, Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 112 llll/g Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. 250 1077/g Ned. Ctr.Spw. A. 250 dito Obligation. 8 1000 88 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 N.-B. Boxt. OW. geetemp. 1875/80 «130 dito 2e hypotheek 260-1000 ITALIË. Spoorweg- leeningen 1887/89 3 Lir. 600-2500 549/» Znid Ital. Sp. O. 8 i» 500-5000 575/fi 676/« POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. OW. 1888 4 A 100 971/, Kurk Ch. Ai. O. 4 100 9911/» Moek. Smol. dito 4 1000 aaSaZr&L* Z'E' 686 ml> mk Top S. F. Cert. ▼an pref. aand. 600-1000 60Wg 649/» dito Alg. Hyp. O. 4 600-1000 949/» Centr. Pao. OW. 6 1000 N. Y. Pentylv. Ohio prior Obl. 4 600-1000 1081/, Dlinoie Cert. A. 600-1000 112 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 Miu. Kane. Tex. 1« Hyp. Obl, 4 600-1000 9Q

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3