Heden middag, omstreeks half vier, ge raakten aan den Kinderdijk alhier een paard en wagen te water. De koetsier werd door toegesnelde hulp gered, doch het paard verdronk. Maandag middag, te vier uur ongeveer, werd de Groote Markt, alhier in opschud ding gebracht door zekeren De B., een te Vlissingen, zoowel als hier, by politie en j astitle welbekend indi vidu. 's Morgens uit de gevangenis ontslagen, waar hij tot straf voor dronkenschap, mishandeling, enz. eenigen tijd had doorgebraoht, was bij 's middags weer in coodanigen kennel ijken staat, dat de politie het niet raadzaam achtte hem met de tram naar Vlissingen te laten vertrekken, alvorens hij op het bureau gelegenheid bad gehad weer normaal te worden. Onder grooten toeloop van nieuwsgierigen werd De B. uit de tram gehaald en naar het bureau getransporteerd. Omstreeks acht uur 's avonds werd op de Koningsbrug alhier een man, die aan vallen ladende is, bewusteloos en met bebload gelaat gevonden. Nadat hem geneeskundige hulp was verleend, „werd hij door een paar omstanders naar zijn woning gebracht. Met 1 Febr. is verplaatst de klerk der telegraphie le kl. A. Maat van Amsterdam (telegaafkantoor) naar Middelburg (tele graafkantoor.) Men meldt ons nit Z i e r i k z e e Maandagavond vergaderde ten huize van mej. de wed. Kanaar de Liberale kiesvereeni- ging (afd. A en B). Er waren met het bestuur tegenwoordig 26 leden. Na de voorlezing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering, werd overgegaan tot de keuze vau twee be stuursleden, om te voorzien in de vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer L< Koopman en het vertrek uit de gemeente van den heer mr S. J. M. van Geuns. Voor de vacature-Koopman werden door het bestuur aanbevolen de heeren J. A. de Bruijne en H. Lakenman en voor die van mr Van Geuns, de heeren N. Huson en M. Lokker. In de eerste vaoature werd met 21 stemmen gekozen de heer J. A. de Bruijne, terwijl op den heer Lakenman 3 stemmen waren uitge bracht en twee in blanoo, en in de tweede vacatnre de heer N. Huson met 15 stemmen, zijnde op den beer Lokker 10 stemmen uit gebracht. De heer De Brujjne, ter vergadering tegen woordig, verklaarde, onder dankbetniging voor het door de vergadering in hem gestelde ver trouwen, de benoeming aan te nemen, terwijl aan den heer Huson van zijne benoeming zal worden kennis gegeven. Daarna werd rekening en verantwoording gedaan over het dienstjaar 1899/1900 en deelde de voorzitter ten slotte mede dat waarschijn lijk op Maandag 19 dezer de heer H. Bonman, lid van de Tweede kamer, in deze kiesveree ni ging. als spreker zal optreden. Gedurende de vorige week werden van Bruinisse verzonden 3000 tonnen mosse len naar Holland, België, Frankrijk en Enge land ad f 2 tot f 0.80 per ton, welk groot verschil in prys vermoedelijk het gevolg is van overvoerde markt in België. Door den heer O. J. Sturm te Biè vliet was tegen de benoeming van een ont vanger-griffier, in de vergadering der ingelan den van den Oranje polder, op 27 December 11. gehouden, geprotesteerd by Gedeputeerde Staten, omdat de vaststelling van den borg tocht na de benoeming van den heer Carprean volgde, in plaats dat zij daaraan vooraf ging. De heer Carprean werd benoemd met 10 stemmen tegen 6 stemmen, die op den heer V. Hendriks8 waren uitgebraoht. De heer Sturm, die met 5 van de 16 stem men in de minderheid bleef voor de betrekking van dijkgraaf in dien polder, is door Gedep. Staten niet ontvankelijk verklaard in zake zijn protest- De bedoelde informaliteit stond, volgens hen, met de wettigheid der benoeming niet in bet minst© verband. NATUURKUNDIG GEZELSCHAP TE MIDDELBURG. De heer dr. M. de Haas, leeraar aan de Poly technische School te Delft, sprak Maandag avond overKunstverlichting, meer in het by zonder over gas- en electrische verlichting. Het gaslicht, van Engelsohen oorsprong, ondervond in den beginne veel tegenkanting, toestanden; hy moet zich byna niet doen ge voelen en den schijn geven, alsof alles gaat als onder zyn voorganger. Meer dan een volk bad Eb geland die wyze les behooren te kennen, wyi het wist, dat het zieh vestigde onder kolonisten van een nay verig ras, zoodat een diepe klove te overbruggen viel. Maar met een hooghartige verwaandheid en sterk in zyn destyds onbetwiste macht, ver vreemdde en kwetste Eageland van den aan vang af de Boe ren ia ba a godsdienst, ia ban eergevoel, in hun belangen, en dit alles op een byna twistzoekende wyze. De Engelscbe schaver Purvis erkent dan ook, dat de ge schiedenis der Eagelsohe vestiging in Zuid- Afriba slechts een reeks fouten en onhandig heden was, voortspruitende uit vooroordeel en onkunde van da regearing; terwyi Fronde niet aarzelde te zeggen, dat men bezig was te oogsten wat in 60 jaar van dwaling was ge zaaid. Elf jaar na de offioieele inbezitneming werd met ingaDg van 1828 de Hollandsche taai uit de rechtsspraak en het staatkundige leven geweerd. Den Boeren werd dus het recht ontnomen in de jury of in de gemeentebesturen zitting te nemenzy moesten tot Engelache advocaten htm toevlucht nemen, en zieh elk stuk doen maar stelde spoedig de andere verliohtings- middelen in de schaduw. Ojk hefc electrisch licht was in den aanvang geen ernstige mede dinger, maar werd dit na da uitvinding in 1870 van de gloeilampjes. De toen geboren stryd, die nog niet beslecht is, gaf het aanzyn aan tal van verbeteringen in de gasverlichting, met het doel de liehtkraoht te verhoogen. Men zoekt tegenwoordig dia verbeteringen, terecht, op physisohen weg. Goed licht moet in d© eerste plaats hebben voldoende lichtsterkte. Deze kan men, om physiologische redenen, niet met het oog schat ten men doet dit met photometers, die allen berusten op het beginsel, dat de lichtsterkten van twee ongeUjke lichtbronnen evenredig zyn met het kwadraat der afstanden, waarop ze geplaatst moeten worden om twee even groote witte vlakken geiykeiyk te verlichtea. De spreker demonstreerde znlk een toestel, waarin scbyven paraffine als verlichte oppervlakken werden gebezigd. Als eenheid van lichtsterkte wordt een bepaalde standaard aangenomen meestal een Engelscho standaardkaars, d. i. een kaars van spermaceti van bepaald gewicht en een bepaalde hoeveelheid per uur verbrandende. Onder de overige standaards vindt ook de lamp van Von Hefner—Alteneck, waarin amylacetast wordt verbrand, nog al toepassing. Voor lichtvoortbrenging is noodigenergie, het vermogen om arbeid te verrichten. De verschillende vormen van arbeidsver mogen kunnen in elkaar worden omgezet zon der verlies, dus kan men b.v. chemische en electrische energie omzetten in elkaar en in lichtgevend vermogen. Dat licht ook weer arbeidsvermogen heeft, werd bewezen door een proef met dan Radiometer, die, door be straling met een sterke lichtbron, in draaiing geraakte. De beate verlichting nu is die, welke het zui nigst met de energie omgaat, en daaraan ont breekt by onze tegenwoordige middelen van verlichting nog veel. Het lichten is een ge volg van de gloeiing der in de vlam aanwe zige vaste deeltjes (koolstof, gloeiende metalen enz.). Een gasvlam, waarin deze niet aanwezig zyn, geeft geen licht, maar heeft een hooge temperatuur, zooals by de bekende Bunsensehe branders plaats heeft, waar men het gas met lacht vermeDgt. Slait^mea den luchttoevoer, dan verbrandt het gas onvolledig en de gloeien de kooldeeltjes stralen licht uit. Op ditzelfde beginsel berust het carbureeren van gas, zoo als met de albo-carbonlamp wordt duidelijk gemaakt, waarin het gas door verwarmde naphtaline atrfjkfc en daarvan damp medevoert. Een groote verbetering waa de uitvinding der gloeikousjes door Auer von Wel&bach. Deze berustte ten deele ook op dit beginBel, maar bovendien ook nog hierop, dat by vaste lichamen de lichtintensiteit met de temperatuur stygt, zooals door den spreker nader werd aangetoond, door Zirconium in een vlam van zeer hooge temperatuur tot gloeiing en licht- uitstraling te brengen. Kousjes, van fijn katoen geweven, worden gedrenkt met een oplossing van 99 din Thorium- en 1 dl Cerium nitraat. Spreker toonde nu aan, hoe door verbranding en nitgloeiïag het katoen ver- wyderd wordt en een kouBje overbüjft, be staande uit Thorium- en Ceriumozyde, hetwelk, in een niet lichtende vlam gebracht, gloeien gaat en licht uitBtraalt. Een goed kouBje heeft een lichtsterkte van 75 k 100 Hefner-kaaraen en verbrnikt 110 L. gas per uur. Het electrisch gloeilicht, dat vele voordooien heeft boven het gas-gloeilicht, is voor algemaene toepassing nog niet ecoaomisoh genoeghet verbrnikt 3.5 Watt per kaars, terwyi electrisch booglicht maar 1 Watt verbruikt. Er wordt dus ook hier by nog te veel energie omgezet n ander dan lichtgevend arbeidsvermogen, in warmte-Btralen, chemische stralen, enz., zooals spreker nader aan het spectrum duideiyb maakte. By een kaars wordt maar 0.00293 van de energie omgezet in licht, bij booglicht 0.1 en dit is het meest economische dat be kend is. Het streven is dus gericht op het verkrygen van licht, waarbij alle energie in licht wordt omgezet. Zulk zoogenaamd koud licht kent men in de natuur in het liohfen der zee, van glimwormen enz. De bekende proef, indertyd door Tesla genomen, had dit zelfde doel, maar praetisch resultaat is er nog niet mede bereikt- Spreker vertoonde ten slotte deze proef op de volgende wyzeEleo- trioiteit, van een battery afkomstig, wordt door een Ruhmkoiffaehen inductor en een Tesla'eehen ring omgezet in eleetriciteit van vertalen. Zy waren daardoor bannelingen in hun eigen land, en beroofd van alle deelneming aan het openbare leven. Toen in 1852 het parlement werd ingesteld, bleef nog bepaald, dat alle debatten in het En gelach zonden worden gehouden. Eerst in 1882 werden het gebrnik van het Nederlaudsch weer toegelaten. j deze eerste beleediging kwam een lange ïyst grieven. Men beschuldigde de Boeren hun slaven te mishandelen, te pynigen en te joorden. Een onderzoek werd Ingesteld, duizenden getuigen werden gehoord, 58 Boeren werden onder de meest eerlooze beschuldigin gera voor het gerecht gedaagd, maar allen werden vrijgesproken. In 1835 kwam daarop de vrijmaking der slaven. Er waren er 40.000, met een gemid delde waarde van 1000 gulden, voor da mees. ten kolonisten hun eesig bezit. Het parlement van Londen beloofde een schadevergoeding, maar stond slechts l'/s mil- lioen toe, betaalbaar niet aan de Kaap, maar te Londen, zoodat de Boeren genoodzaakt waren hnn kasaanwfjzingen voor een derde der waarde te verkoopen aan Britsohe agenten. Bygevolg kreeg een kleine kolonist, die 12 Blaven had, nog geen 200 galden per stuk. Aldus ontbraken hun de middelen om werk krachten te buren en moeeten de Boeren hun zeer hooge spanning. Het hierdoor opgewekte arbeidsvermogen wordt aan een der polen, bestaande uit een achyf van metaalgaas, om gezet in ethertrillingen, waardoor een electrisch veld ontstaat. Brengt men luchtledige buizen in dit veld, dan gaan deze gloeien op de wyze der bekende Geisler'sche buizen. Dit licht nu, dat koud licht zeer nabij komt, is voor prac- tisch gebruik niet intens genoeg, maar toch heeft eeu Amerikaan, Mac. Ferlan Moore, er een kapel mede verlicht. Voordeelen er van zyn, dat het weinig of geen warmte geeft, geen geleiding noodig heeft, en een veel grooter deel der energie ook werkelijk in licht omzet, en dat het dus onze kunstverlichting weer iets verder brengt in de goede richting, waarin de volmaking moet worden nagestreefd. Deze uitnemende voordracht, door fraaie proeven opgeluisterd, viel biykbaar zeer in den smaak van het aanwezige publiek. POST- EN TELECRAAFBEWEGINC IN (809. Op het postkantoor te M i d d e 1 b u r g wer„ den in den loop desj aars ontvangen 500.840 stukg gefrankeerde brieven en 2109 ongefrankeerde, 253 620 enkele briefkaarten en 8878 met be taald antwoord. Verder 493.875 nieuwsbladen k Vs en 136.252 ;i 1 cent, 339.457 gedrukte stukken, 17 077 monsters, 99.669 dienstbrieven en 10.290 aangeteekende brieven, 2259 brieven met aangegeven geldswaarde tot een bedrag van f 927.044.13. Eindelgk 426 expresse brieven en 19 berichten van ontvang. Van binnenlandsche quitantiën en wissels werden betaald 8347 ad f 112.079.7G6en niet betaald 1674 ad f 29.719.01'; van buitenland- sche quitantiën en wissels werden er 222 ont vangen tot een bedrag van f 10.945.27', waar van betaald werden 191 stuks ad f 9546.765, Op postwissels werd gestort, wat het bin. nenland betreft, op 33698 stuks f 524 583.86 en uitbetaald op 26088 stuks f 331.941.31wat het buitenland aangaat werd gestort op 1750 stuks f 34.748.62° en uitbetaald op 1563 stnkB f41.328.35. Op 612 postbewyzen werd gestort f 3023.50 en op 633 uitbetaald f 3399.00. Wat de postspaarbank betreft, daarop hadden 7670 inlagen plaats, tot een bedrag van f 245 471.28. Het aantal aitgegevea nieawe boekjes beliep 639. Met de pakketpost werden verzonden naar het binnenland 31.141 en daarnit ontvangen 40.469 pakketten. Naar het buitenland werden verzonden 704 en daaruit ontvangen 3081 pakketten. Aan frankeerzegels, brietkaarten en andere formulieren werd verkocht voor f80.45181 en azn portzegels voor f 705.40. aanmelden te: Amsterdam by den heer dr I. Th. de Visser, Keizersgracht 451, 'a Gra- venbage by den heer G. P. Ittmann Jr., Bezui- denhont 27, en te Rotterdam by den heer H„ J. Meerkamp van Embden, Schiekade 13. Klughardt's oratorium Die Zerstörung Je rusalem, thans in studie bg de zangvereeniging Tot Oefening en Uitspanning te Middel burg, wordt 15 Febr. te Dordrecht uitge voerd door de zangvereeniging van de aldaar bestaande afdceling Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst. Het Arnhemache orkest werkt mêa. Tot directeur der gaaiabriek te Zutphen is benoemd de heer J. H. A. Albreoht te Enschedé. RECHTSZAKEN. Zooals in het kort door ons in een vorig nommer gemeld is, werd Maandag voor den floogen Raad behandeld het easaatieberoep van H. Ph. Haas tegen het arrest van het gereohtahof te Amsterdam, in zake Van-Hal- Haas. Als raadsman van den requirant trad op mr L. W. van Gighdeze ontwikkelde drie middelen van cassatie. By de ontwikke ling daarvan klaagde pi. over onvoldoende motiveering van vonnis oh'arrest, met betrek king tot hetgeen door dén requirant is erkend of ontkend. Hij betoogde voorts, dat de rechtbank als een gefcuigen-verklaring heeft aangehaald eene by redeneering of gissing opgemaakte verklaring van een, als deskundige gehoorden persoon. Voorts deed pl. uitkomen, dat onvoldoende in het vonnis is gemotiveerd, waarin de verschillende elementen, voor het misdryf van oplichting vereischt, bestaan, met name welke de listige kunstgrepen en het aamenweefsel van verdichtsels zyn waaraan req. zich zou hebben schuldig gemaakt. Conclusie, zooals gemeld, 19 Februari. Heden vangt te 'b Gravenhage de ge- raohteiyke instructie aan in de onlangs van -laar gemelde zaak betreffende een vergryp tegen de zeden. Nader verneemt men dat er geen personen beneden den 16-jarïgen leeftyd in betrokken zyn. Verschillende Berichten. Ten behoeve van het Ondersteuningsfonds oor vrouwen en kinderen hier te lande van strijders in Zuid-Afrika is tot heden ingekomen een bedrag van f 6774.42. Zy, die op goede gronden vermeenen in de termen te vallen, door dat fonds geholpen te worden, kunnen groMbezit overlaten, terwijl de slaven, ster vende van den honger, als vagebonden leefden, het vee stalen en de bevolking aanvielen. Vooral de weduwen hadden veel te lijden, zoodat velen van haat tot haar familie moesten terngkeeren. De politie was onmachtig. En door den invloed der zendelingen, kozen alle hoven en rechters party voor de inboorlingen en tegen de Boeren. De laatsten werden door de eer- aten gebrutaliseerd, en voor hen vernederd. Deze toestand leidde tot den grooten trek oaar Natal en over de Oranjerivier en over de Vaal. Engeland beging toen de font de emigranten als Britsohe onderdanen te beschouwen en het door hen bewoonde gebied als Britseh gebied, op grond van den ouden regel, dat het karakter van onderdaan van de koningin niet verloren gaat. Van twee zijden werden troepen afge zonden, en op twee plaatsen werden de Boeren igen. Eerst later, onder den gouverneur Harry Smith, werd een andere politiek gevolgd. Natal bleef Engelsch. Maar in 1852 werd de Transvaal als onafhankeiyke republiek erkend en twee jaar later ook de Oranje Vrijstaat, (tractaten van Zandrivier en Bloemfontein). Maar beide verdragen werden door de Engel sohen gesehondenAan den Vrystaat ontnam men de diamantmynen van Kimberley, en de Transvaal werd in 1879" geheel geannexeerd. De persoon, die dezer dagen te Rotterdam een valeche dollarnoot wist gewisseld te krijgen, heeft ook te Antwerpen dezelfde streek uitgehaald. Daar ia hy berkend alB een 30-jarige stoker op een stoomboot, onlangs met een schip uit Nieuw Orleans te Antwerpen aangekomen. Ia die plaats heeft hy ook in 1898 gelogeerd. Ook te Cardiff is het sujet vroeger vervolgd voor diezelfde feiten als hy thans pleegt. Op de Turfmarkt te 'e Gravenhage wierp zich Maandagmiddag een beschonken persoon voor een anto-ear, bestuurd door Mathieu Cor- dang, terwyi nog twee heeren uit Rotterdam in het voertuig zaten. Cordang kon door het plotselinge van het geval niet meer stoppen, tengevolge waarvan de machine over het lichaam van den dronkaard ging, zonder dat deze echter eenig letsel bekwam. CordaBg echter viel door den schok en bekwam wel letsel, dat hem zichtbaar veel pyn bezorgde. De dronken kerel werd door een ryksveld- wachter naar het politiebureau gebracht, waar Cordang eene verklaring van hot gebeurde gaf. Op bevel der justitie werd. te Rijnsburg op het kerkhof aan de Zaadlaan het ïyk eener vrouw opgegraven en naar het academisch ziekenhnis te Leiden vervoerd, omdat vermoe dens bestonden, dat deze vrouw geen natuur- lyken dood zou zyn gestorven. De persoon, op wien vermoedens rustten, is in preventieve hechtenis genomen. Zaterdagavond verdwaalde de liohtwach- ter van Schiermonnikoog met zyn 15-jarig zoontje op de wyde strandvlakte, de Balg, ten Oosten van genoemd eiland. Door den plotselingen mist en het wenden van den wind liep hy ooatwaarts door, waar hy westwaarts had moeten loopen ten einde thuis te komen. Het gevolg was dat beiden door het opkomend water bevloeid werden en uren lang, iu vier voet hoog water, staande hebben doorgebracht. Na veel zoekens werden zy Maandagmorgen gevonden. De vader heeft het hunnen uit houden, maar het jongetje is op de plaats zelve bezweken. Toen Vrijdag te Epe een bakker bezig was eenig stroo in zyn achterhuis te vervüjen. viel by daarby van de balken. Hy bekwam zulke zware inwendige kneuzingen, dat by na enkele uren bezweek. Te Beats zyn Zondag twee kinderen, van zes en van vijf jaar, die vermoedeiyk zioh op het ys wilden begeven, te water geraakt en verdronken. GODSDIENSTWAANZIN. Mét betrekking tot den moord te Appel- tem, waarvan wij in ons vorig nommer in 't kort melding maakten, worden de volgende, byna ongeloofeiyke, byzonderheden bericht. Te Alforst, onder de genoemde gemeente behoorende, bevindt zich eene godsdienstige seote, die een 30 tal aanhangers telt en ge woon is geregeld byeenkomsten te honden ten hnize van den landbouwer Soharf, 27 jaar oud, gehuwd en vader van vyt kinderen. Ook Vrydagavond had zulk een byeenkomst plaats, waarop geconstateerd werd, dat de knecht „den duivel in den buik" had. Het gezin schijnt ter ruste te zyn gegaanen tegen kwart over twee gewekt te zyn door de ge zusters Leroy, uit Maasbommel. Daarop is gevolgd een godsdienstige byeenkomst in het alkoof van het echtpaar, waaraan de versla- gene en de meid waarschynlijk gedwongen deelnamen. Met een zwaar voorwerp is daarop den knecht, een oppassend jonkman, de schedel ingeslagen, waardoor de dood byna onmiddellgk intrad. Daarop zyn alle aanwezigen op den onmach tige gevallen en hebben hem met stoelen en allerlei voorwerpen zoo geslagen dat het ïyk, waarvan hoofd eu alle ledematen gebroken zijn, totaal onherkenbaar is. De dader, geheel vervuld van de „loffelijke" daad, die hy begaan had, is naar zyn ouders te Batenburg gegaan en met hen, psalmzingend, teruggekeerd. Hetgeen toen plaats had, is in éen woord afgryselijk. Onder anderen werd het ïyk, dat in het alkoof lag met eene groote bloedplas om zioh, een feestmaal georgani seerd, terwyi godsdienstige liederen werden Het vertrek, waar het gebenrde plaats vond, moet alle beschaving van een compleeten chaos te boven gaan, o. a. stuk geslagen stoelen, met bloed bespat, liggen in de grootste wanorde dooreen, terwyi byna alles met bloed bestreken is. De moordenaar is gearresteerd, evenals de voorganger der secte, zekere Spiering, terwyi ook nog andere medeplichtigen gevankeiyk naar Tiel zyn overgebracht. By het gerechteiyk onderzoek is gebleken dat godsdienstwaanzin epidemisch te Appei- tern heersoht. De moordenaar stelde zieh in de gevange nis zeer woest aan. De voorganger Spiering is ook gehuwd en heeft vyf kinderen, waarvan hy er dezer dagen een heeft willen offeren. Zondagavond heeft men by velen der dwee pers de rniten ingeslagen, coodat versterking van politiemacht is aangevraagd en verkregen. De agitatie in bet dorp is groot. Is een en ander echter te verwonderen by al het dry ven op kerkeiyk gebied en het ma len aan de hoofden van weinig onontwikkelden Een algemeen bekende Autwerpsohe figuur, de kunstschilder Felu, beter bekend onder den naam van „de sohilder zonder handen", is overleden. Eerst Maandag is uitspraak gedaan In de te Brussel behandelde strafzaak wegens den tramweg Haarlem—Alkmaar. De drie beklaag, den werden vrygesproken. Zondag werd te Brussel een bedelaar begraven, die vele jaren aan de St. Catbarina- kerk had gestaan, 's Mans nalatenschap blsek 60.000 frs. te bevatten. Em te Nancy, wegens diefstal gevangen genomen anarchist deelde aan den rechter van instructie mede, dat by zyn partygenoo- ten plannen bestonden verschillende paviljoens van de Paryaohe wereldtentoonstelling ia de lucht te doen vliegen, tydens het bezoek van vreemde souvereinen. Aan de buitenlandsohe politie is medegedeeld, dat de verklaringen van den anarchist zeer waarschijnlijk onwaar zyn, Te Santeuel (Seine-et-Oise) heeft men een Merovingisch kerkhof ontdekt. Reeds 7 'grafsteden waren blootgelegd, en het biykt dat er nog meer zyn. Een metselaar te Le Croiaie heeft ouder tragische omstandigheden den dood gevonden. Terwyi by naar hnis wilde gaan door eeu riviertje, dat by laag water doorwaadbaar is, bleet hy in den modder steken en kon zioh niet meer loswerken. Zoo bleef hy halver wege in het siyk begraven en zag by het was sen van het water den dood naderen, zon der zich er tegen te kunnen verzetten. Den volgenden dag werd zijn lijk gevonden. Ia den Credo-tunnel, tusaohen Belligaid en Ivonae zijn door ©en passagierstrein twee arbeiders, waarvan een gehuwd en huisvader, gedood. Een andere werkman van dezelfde ploeg, die bezig was herstellingen aan den tunnel te dóen, werden de beenen afgereden. Het Fransche schip Madelina, dat een lading salpeter van Rio Janeiro naar Genua bracht, ia door een Fransohe boot brandende aangetroffen en te Las Palmas binnengebracht. In Engeland heeft een sneeuwstorm ge - woed, die hier eu daar heel wat schade aan richtte, en byna overal het telegraphlsch verkeer verstoorde. Te Londen lag de sneeuw vyf duim dik. To Meenen is een rytuig, waarin eeu broeder en zuster zaten, by esn overweg door een trein gegrepen. Beiden werden onmiddel- iyk gedood. Een gedeelte van de handelswyk te Sfc Louis is verbrand, o. a. het gebouw van de Dnitsch-Amerikaansohe bank. De geheele schade bedraagt rnim 1 miljoen d. Een eritiek. Van een zanger zegt een Duitsch blad dat bet vocale gebied, waar in hy zich beweegt, „sterk met hypotheken bezwaard is." Verkoopingen enz. Ten ©verataan van den notaris J. W. Verhuist werden heden op den Kampveersohen toren te Veere, verkocht de volgende, aldaar en in Vrouwepolder gelegen onroerende goederen een huis met timmermanswerkplaats, erf en tnin, aan de Markt, A 214, 215 en 216, voor f 2450 aan F. Gastel een huis en erf, in de Warwyksche straat 99, voor f 510 aan A. Janse een huis en erf, in de Wagenaarstraat A 84, voor f 248 aan M. Mean een hofsteedje, bestaande nit huizen, schuren, stal en tuin, aan den straatweg van Veere naar Middelburg, B 8 en 9, voor f 1522 aan W. Hioolen te Middelburg; de dyketting van een gedeelte, ter grootte van h., 34 a., 70 e., van den poldersehen dijk, in de gemeenten Veere en Vronwepolder, in drie perceelen, voor f 1464 aan M. Corneliase te Vronwepolder; 39 a., 30 c. bouwland, bg den Langenweg, in de gemeente Vronwepolder, voor f 456 aan C. J. Maraie te Middelburg. De drie eerstgenoemde koopers wonen te Veere. Te Wolfaartsdyk werd Maandagavond door de vereeniging Landbouw en TeeteeU aanbesteed te levering van 82.000 KG. Super- phosphaat en 11.100 KG. Cbilisalpeter, vrij op- den wagen, De heer K. M. Schippers nam als laagste inschrijver de levering aan, respec tievelijk voor f 2.68 en f 9.89 per 100 KG, Voor de Superphosphaat schreef mede in de heer J. Timmermans aldaar a f 2.70 en voor de Chilisalpeter de heeren A. Snelleman te Dinteloord a, f 10.60, F. Oominicus te Wemeï- dinge a f 10.48 en P. G. Adriaaansens te Bergen op Zoom k f 10.49. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datom Plaats. Voorwerpen. Information. 9 Febr. Veere, Meubelen enz., Verhuist. 9 o Zoutelande en Biggekerke, Houtwaren enz., De Vos. 9 B Middelburg, Afbraak, W. Verstegen .3 Oostkapelle, Woonhuis en erf. Tak. Middelourg. Onroerende goed., Mr J.Bou- dewjjtwe. O. W. Soub,, Karoterij, W. Verstegen Huizer, Maret Tak. Stoomtimmer fabriek en machines, Maret Tak. B uizon, Huvers- AannemerBmater,, De Vos. Karoterij enz., W.Verstegen Hout enz., Maret Tak. Biggekerke, Bouw- en well., J. Loeff. 't Zaad, Huizen, weiland, Huver». Meliskerke, Ho&tede, Loeff. 28 Ellewoutidyk, Hofstede, De Vos. Souburg-, Hofstede Hnror». 28 Ellewontadijk, Boercninspan, De Vos. 21 Maart Hofstede, 4 April Inspan, 25 Ritthem, Inspan, 14 15 16 16 20/27 21 21 28 VlisBingeu, Middelburg, Middelburg, Gr. Abeele, Vlissingen, HuT«ri, Huvers, Tak an Maret Tak.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2