Verschillende Berichten. FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. dames werd Maandag de nieuwe industrieschool voor meisjes te Arnhem ingewijd. De voorzitter van het beBtuur, de heer W. de Mejjier, hield een toespraak, waarop de mi nister antwoordde, tevens mededeelende, dat de heer De Meijier benoemd was tot ridderj in de orde van den Ned. Leeuw, een mededeeling, die harteiyk applaus uitlokte. Nadat ook de burgemeester zijn beste wen- schen voor de instelling had uitgesproken, dankte de heer De Meijier voor de hem te beurt gevallön onderscheiding. Daarna werd het gebouw in oogenschouw genomen. De heer G. B. Lalleman, directeur van het Nederlandsch Schoolmuseum en van de Vormschool voor onderwijzeressen aan bewaar scholen, tevens schrijver van vele nuttige school boeken, vierde Maandag, onder vele blijken van belangstelling, zijn 80sten verjaardag. Professor dr. J. K. A. Wertheim Salo monson aanvaardde Maandagnamiddag bet bui tengewoon hoogleeraarsambt in de geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam met eene rede over „de leer der Neuronen." De heer D. H. P. da Zeeuw, leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. te Veendam, heeft den minister van binnenlandache zaken verzocht het daarheen te leiden, dat de leera ren in dat vak voortaan vrijgesteld zullen worden van de surveillance bij de schriftelijke eind-examens der H. B. scholen, of, zoo niet, tegen belooning dat zullen doen. Hjj doet dit op de volgende gronden: lo De geringe belooning in hun vak; 2o dat zjj nooit aan het mondeling gedeelte kunnen deelnemen, en 3o dat van 25 directeuren der H. B. scholen by hem antwoord is ingekomen, dat aan 16 H. B. scholen die leeraren niet aurveilleeren. Het antwoord van den directeur der H. B. S. te Amersfoort luidde beslist aldus: „De leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. alhier sur veilleert nooit bij de eind-examens, wQl zyn vak niet tot het examen behoort.". LETTEREN "EN KUNST. De bekende dr Juris heeft zijn Btuk Tobias Bolderman van de vereeniging Het Nederlandech Tooneel teruggenomen; en wel om de volgende redenen: lo. omdat de hoofd rol door een acteur wordt vervuld, die, zeer tot zijn leedwezen, nu reeds gedurende drie maanden, meestal, in zulk een mate aan heesohheid lijdt, dat hij óf in het geheel niet kan spelen, of, toch tot spelen gedwongen, niet over de noodige stem beschikt om de moeilijke rol naar behooren te vervullen; 2o. omdat de Baad van beheer der Vereeniging, geheel buiten hem om, de in gemeenschappelijk overleg vastgestelde rolverdeeling gewijzigd heeft, ten einde een der vertooners in een ander stuk te kunnen doen optreden. Te Stuttgart heeft Ibsen's Als wj, dooden, ontwaken bij de eerste voorstelling veel succes gehad, Het eerste nommer is verschenen van het, reeds aangekondigde, Tijdschrift voor Armenzorg, onder redactie van dr H. J. de Dompierre de Chaufepié, jhr mr H. SmisBaert, beiden te 's Gravenhageen J. F. L. Blanken berg te Amsterdam. Vele bekende personen verleenen hunne medewerking. Onder hen komen voor de heeren mr H.. Goeman Borgesius, minister van bianen- landsche zaken, I. H. C. Heijse te Middel burg, dr A. Kuyper, mr N. G. Pierson, mi nister van financiën, prof. mr D. Simons en Ir A. S. Tal una. Het blad zal gewijd ztyn aan de bespreking van de zorg voor behoeftigen, oude lieden, weezen, verwaarloosden, zieken, gebrekkigen en van werkverschaffing en landontginning. W1 heeten dit nieuwe orgaan welkom en wensohen bet een vruchtbaren arbeid toe. Aangaande de sigarenmakerswerkstabing te Groningen meldt men dat de gezellen met de fabrikanten hebben afgedaan. Het plaat selijk arbeidssecretariaat heeft thans de plaats der Btakers ingenomen. Op klaarlichten dag is onder Baekhnizen een gepensionneerd 0.-I. militair door een drietal onbekende landloopers doodelijk ge wond en van zijn geld beroofd. De justitie te Zutphen heeft een onderzoek ingesteld. DE PURPEREN VERSCHRIKKING. Uit het Engelseh, VA» FREDERIK WHITE. III. Op dit oogenblik hingen er meer dan twaalf van die dunne, groene koordjes van de hoo rnen neer. Zjj bewogen heen en weer, alsof zy gericht werden door een onzichtbare hand, en een paar voet verder geplaatat.j^Met al die groote roode bloemen, die er aanhingen was het sen betooverend schouwspel, behalve voor Scarlett, die er alleen de donkere zijde van zag. Tarrer deed een paar stappen in de richting van de boomen. „Wat doet ge?" gilde Scarlett. „Wat ik u gezegd heb. Ik wil die zaak zelf onderzoeken." Zonder verder woorden te verspillen sprong Scarlett vooruit. Er was geen tyd voor be leefdheid of beschaving. Kracht was bet eenige argument wat hier kan baten en Scar lett was de sterkste van de twee. Tarrer zag en begreep den toestand „Neen, neen, dat niet. In allegeval zijt ge te laat." Hy drong naar voren en baande zich een «rag ingsehen de fijne smarragdkleurige kolom In den naeht van Zondag op Maandag is -J- Ochten de woning van een bakker tot den grond afgebrand. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Van den inboedel bleef niets behouden. De heer H. H. Westra te Kollum, die Vrydag zyn honderdsten verjaardag vierde, ontving vele biyken van belangstelling. Met zyn oogen is het slecht gesteld, doch zyn overige zintuigen zyn nog vrij goed. Zijn verstand is mede nog helder, zyn sterk ge- hengen verbaast velen en in het gesprek maakt hy menige snedige opmerking. In het Limburgsche dorpje Weert is een moordaanslag gepleegd op een klompenmaker, die in het naburige gehucht Leuken woont Terwyi de klompenmaker 's avonds met een kruiwagen over de Markt ging, kwam hy voorby twee onbekende jongens. Een dezer liep op hem toe en gaf hem een stoot tegen de borat. Thuis gekomen bemerkte de man, dat hy met een mes ter hoogte van het hart ernstig gewond was. Gelukkig is het mes op eene rib terecht gekomen. De dader is on bekend. ABBÉ DAENS is dezes dagen o. a. ook te Breda en te Nieuwediep opgetreden. In eerstgenoemde gemeente, waar hy voor een zeer talryk publiek sprak over „Democratie" viel hem in tegenstelling van andere Katholieke plaatsen de meest welwillende ontvangst ten deelmeermalen werd hy leven dig toegejuicht. Te Den Helder trad de heer Staalman met Abbó Daens in debat en beweerde dat de bisschop het recht heeft, aan zyn onderhoori- gen priester het dragen van het priesterkleed te ontzeggen, zoowel by wijze van straf als bij wyze van maatregel van bestuur ter voor koming van ergernis. Da heer Daens ontkende het bestaan van een dergeiyk recht en de heer Staalman was niet in staat zyne bewering met eenig bewiji te staven. Thans deelt hy echter in het Dagblad v. Helder mede, dat het door hem aangevoerde te vinden ia in Nouvelle Itevue theol. t. 4, p. 376. DE MOORDGESCHIEDENIS TE STIENS. In deze treurige zaak is in zooverre eenig licht gekomen, dat van den moordenaar op diens kamertje een soort van uiterste wilsbe schikking is gevonden, die bewyst, dat de gruwelijke misdaad met voorbedachten rade is gepleegd, maar ook het geloof aan de ge krenkte geestvermogens van den schoenmaker versterkt. Tenger en zwak van lichaam, daarby mank ioopende over beide zijden, moet hy trouwens in razerny hebben verkeerd om de kracht te vinden, noodig voor hetgeen hy heeft uitgevoerd. Reeds dikwyis had hy ge zegd den een of anderen tyd een einde aan zyn treurig bestaan te willen maken; belang toonde hy in niets, doch ook van niemand vroeg hy belangstelling. De kastelein, met wien hy den vorigen avond biljart had ge speeld, had 's avonds tot zyne vrouw gezegd „Wat was Wiltje weer vreemd, 't zou me niets verwonderen, zoo men morgen hem hier of daar verdronken vond." Zyne kostvrouw, die hem op den avond van de misdaad boven sohryvende vond, had hem eenig kostgeld gevraagd, dat hy haar ook bad toegeschovenhy had het juist afgepakt lig- gen. En de brief, die thans is gevonden, hield de verklaring in, dat er dien avond moorden zouden worden gepleegd en tevens het verzoek om eene som van achttien gulden, die werke lijk op een gulden na voorhanden bleek, be nevens eenig onbewerkt leder, ter hand te stellen aan zyn leverancier. De toestand van de zwaar gewonde vrouw blijft nog steeds bedenkeiykook haar zenuw gestel is geschokt, en soms smeekt ze om hulp tegen den aanvaller, dien ze nog steeds vooi zich ziet. Niet alleen heeft ze diepe wonden aan den hals, doch ook haar vingers zyn vree- seiyk gekwetst in hare pogingen het viym- scherpe mes van zich af te houden. Uit hare latere verklaringen biykt,dat Wil tje haar maD, die eene lezing had bijgewoond over De Genestet;, had aangevallen, nadat die man, een en ander vertellende van het gehoorde, daarby een vers van dien dichter had aange haald. Onder den uitroep„Wat maalt my De men. Daar zij zich langzaam en met een zekere deftige vastberadenheid bewogen, scheen er geen groot gevaar te bestaan voor een vlug, krachtig jong mensch. Toen Scarlett die plek betrad, kon by het opzuigen en opslurpen van den dauw hooren. „Kom er iu 'a hemels naam uit" gilde hy. De waarschuwing kwam te laat. Een groene stengel, aan een zweep geiyk, trof Tarrer van achter en in een oogwenk was hy er geheel door omstrengeld. De neiging om iets en alles op te zuigeu verleende de vezels een ontzettende kracht. Tarrer voelde dit biykbaar; want zyn ademhaling werd erg gejaagd. „Snijd my los" riep hg op schorren toon, „snyd mij los. Ik wordt van den grond getild." Een oogenblik scheen hij verlorenwant al de stengels schenen in zyn richting uit loopen. Dit was een oplossing voor heel het akelige, angstige gevoel. Her- en derwaarts getrokken, dan in deze, dan in die riobting geduwd, slaagde Tarrer er toch in zyne voeten op den grond te houden. Zonder op eenig gevaar voor zich zelf te letten schoot Scarlett toe en riep de kameraden om te hulp te komen. In minder tijd dan noodig om het te tellen waren vier messen aan het hakken en snijden in alle richtingen. „Niet allemaal," fluisterde Scarlett, want de toestand was zoo hachelijk dat geen stem Genestet", was W. toen opgesprongen en had baar armen man met den sersten stoot gedood. Haar zelf had hy in woeste razerng eeuige steken toegebracht, en toen by de haren over de kamer gesleurddaarna was hy, haar dood wanende, naar boven gegaan. Zachtjes was ze langs de gang naar de voordeur gekropen en toen naar haar buurmaB, den smid, gewan keld. Het openen der voordeur had de moordenaar gehoord en ook by was binnen gekomen by den smid, met den uitroep „Waar is dat blwyf?" Hier had hy ze nog met een pennemes in den rug gestoken doch was toen door den toesnellenden smid de denr uitgesmeten. Dadeiyk was hy in huis gegaan, had de voordeur gegrendeld en zelf moord gepleegd. Eenige sneden in den hals, twee diepe stooten langs het hart en een dwars door de long, toonen aan, met welk een woede hy ook zichzelf heeft aangegrepen. (N. B. Ct.) Ean varkenskoopman had een dertigtal zwynen van Diest naar Brussel gezonden in een met looden zegels afgesloten wagen. Ten gevolge van overgroote drukte duurde het vier dagen eer de wagen zyne bestemming bereikte- Toen hy geopend werd, bleek dat de dieren elkanders ooren hadden afgegeten en van 't jongste van 't gezelschap niet meer dan de beenderen hadden overgelaten. Te Yal Saint-Lambert is Zondag avond een woning ingestort, die boven een oude, niet aangevulde mijngang gebouwd was. De bewoonster van het hnis, een 55-jarige weduwe, is door vallende steenen getroffen en daarna in de plotseling opnieuw geopende mynpnt verdwenen. Telkens storten nieuwe gedeelten in elkaar. Het Ujk van de verongelukte vrouw is tot nog toe niet gevonden. - De Londenaara kennen het Transv aalsohe volkslied niet, naar het sohynt. Een grappenmaker had onlangs, zoo ver haalt Daily Chronicle, dat lied geleerd aan een straatmnzikant, die het in verschillende wyken ging spelen. Hy ging den man na, om te zien wat er zou gebeuren. Maar er gebeurde niets by- aonders. Niemand herkende het lied van „het volk vol heldenmoed", en de man kreeg heel wat geld in zyn bakje, inplaats van een duch tig pak slaag, wat zeker zyn deel zon zyn ge weest, als het volk op straat had ontdekt, dai hy het lied van Engeland's vyanden speelde. Hoe eenzydig ontwikkeld toch, dat zelfge noegzaam eilandersvolk - Te Hamburg had Maandagavond in de haven een aanvaring plaats tnsschen de sleep boot Expediënt en het stoomschip Altona. Dit schip, dat ongeveer honderd passagiers aan boord had, zonk binnen vyf minuten. Men gelooft dat alle opvarenden door vaartuigen in de nahyheid zyn gered. Een Tnrksche rooverhoofdman Hahfci, die met zyn bende de omstreken van Salonioa onveilig maakt, heeft daar twee Engelsohe dames gevangen genomen, voor wie hy losgeld eischt van 250.000 golden. De noodlottige brand te Peteraburg woedde in een arbéiderskazerneop de zesde verdieping was de paniek bet groofBt. Velen sprongen uit de vensters, met het ge volg dat 7 personen gedood en 9 gekwetst werden. Verkoopingen en Verpachtingen inZeeland. Datum 81 Jm». 1 Febr. 1 Plaats. Vliasingen, MiddelDarg, Middelburg, 20/27 38 p 28 21 Maart 4 April - Veere, Zoutelande e Biggekerke, Middelburg, O. W. Soub., V lisBWgen, Vliaeinger, Middelburg, Middelburg, Vlisiiugen, Ellewoutfcdjjk, Souburg, Voorwerpen. Information. Huizoo, Al arat Tak. Huwen, V erhulet. Dwa-aliggere eng., Koulon. Hu zen, liofateedje eu land, Verhuist. Meubelen enz, Verhulst. i Houtwaren enz., De Vos. Our.e ende goed., Mr J. Hou- dewiju8e, Karoterjj, W.Verategen Huizen, Maret Tak. Stoomtimmerfabriek en machines, Maret Tak. Buizen, Huvers. Aannemersmater., De Vos. Ho t enz., Maret Tak. Hofittd», De Vos. Hofstede Haver». Hofstede, Huvers. Inspan, Huvers. Inspan, Tak on Maret Tak. zich boven gemompel verhief. „Houdt gij tweeën uwe oogen gericht op de nieuwe koorden en snydt ze door in het neervallen. Na dan." De afsehuweiyke groene banden kronkelden zich als slangen om Tarrel heen. Zgn gelaat zag wit, hy hygde benauwd; want de knelling was vreeseiyk. Het kwam Scarlett voor als een dissolving view van groene, glibberige koorden en groote, welige roode bloemen. De geheele cirkel was er mee bestrooid. Zy waren nat en glibberig onder de voeten. Tarrer was half bewusteloos voorover ge vallen. Hy hing nu nog slechts aan twee koorden om zyn hoofd. De ergste drukking was weggenomen. Met een wanhopigen zwaai met zgn mes sneed Scarlett de laatste vezels door en Tarrel viel als een blok bewusteloos op den grond. Een gevoel van misseiykheid duizeligheid overviel Scarlett toen hy buiten den betooverden cirkel trad. Hy zag dat Tar rer naar een veilige plaats gebracht werd, en toen scheen de heele wereld voor hem in het niet te verzinken. „Ik voel my een beetje draaierig en zwak", zei Tarrer een paar unr later, „maar verder is die idioot van een Riobard weer de oude en wil heel gaarne de zaak uitmaken met onzen vriend Tito." „Iets met kokende olie er in," zei Scar lett nydig. >De gemeene schurk heeft den heelen tyd gerust geslapen, Ik geloof dat by Vllsslngen. Aan de heden gehouden stem ming voor een lid van den Raad in kiesdis trict H, vacature-H. M. Kloppers, werd deel genomen door 330 van de 562 kiezers. Van de ingeleverde biljetten waren er 2 blanco en van onwaarde, zoodat het aantal gel dig uitgebrachte stemmen 828 en de vol strekte meerderheid 165 is. Gekozen is de heer J. BOS A.Jz. (anti- rev.) met 176 stemmen, tegen 152 op den heer A. E. Dudok van Heel (lib.) Rotterdam. De rechtbank alhier veroor deelde heden, by breed gemotiveerd vonnis van bijna twee uur, de weduwe Sörensen tot levenslange gevangenisstraf wegens vergifti ging met rattenkruid van man en dochter, ter verryking met de gesloten levensverzekering en begrafenisrechten. Van de aanklacht we gens vergiftiging van den kostganger Cohen is zy vrijgesproken. Voorts is hare ontzetting uitgesproken vau de ouderiyke macht en voogdy. Beklaagde toonde zich door het vonnis volstrekt niet getroffen. Arnhem. Uit alle doelen dea lands waren heden deputatiën van het Nederlandsche en het Indische leger tegenwoordig by de be- begrafenis van generaal Van der Heyden. Een zeer groot aantal kransen dekte de ïykkist. Een detachement invaliden volgde de baar en 8 onderofficieren droegen de slippen van het ïykkleed. Aan de groeve herdacht de minister van koloniën de groote verdiensten van den over ledene en stelde hem tot een voorbeeld voor jongeren. De adjudant van den generaal Schwlng bracht hem den laatsten groet der invalieden. Een zwager van den overledene dankte voor de eer, dezen bewezen. Generaal Vetter, benevens vele opper-, vlag en hoofdofficieren van alle korpsen waren by de trenrige plechtigheid aanwezig. 'sGravenhage. Eerste Kamer. By de algemeene beschouwingen omtrent de staatsbe groting werd door den heer Rutgers van Rozenburg gewezen op het onbeteekenende van de vredesconferentie, onder afkeuring van de misplaatste briefwisseling tnsschen H. M. de Koningin en den Paus: De heer Van der Wyck hield den achter- uitgaanden toestand van den landbouw vol. De heer Fransen van de Putte achtte de regeling der fiaanciaele verhouding tusschen Nederland en Indië een eerste vereischte van sociale rechtvaardigheid voor alle partyen. De heeren 's Jacob en Schimmelpenninck van der Oye waarschuwden tegen de vergedreven wettelijke sociale maatregelen, die de levens kracht van het volk breken en nadeelig zyn voor de opvoeding der jeugd. De heer Breebaarf dacbt gunstiger over den toestand van den landbouw, terwjjl de heer Alberda invoering van algemeene volks weerbaarheid aanprees, als middel tot ver mindering der oorlogsuitgaven, waardoor ook de uitgaven voor sociale doeleinden kun nen gedekt worden. De heer Bultman verweet der regeering te weinig hart voor den landbouw, vooral in diens verhouding tot het buitenland. De heer Roëll verdedigde het algemeene regeeringssfandpunt ten opzichte der financiën en de administratieve rechtspraak. De minister Pierson verklaarde dat eene administratieve rechtspraak ernstig wordt voorbereid en wees op den vooruitgang van onzen landbouw. Restitutie van vroegere Indisohe batige sloten is niet meer mogeiyb. Het stelsel, dat ten opzichte van den vee handel wordt gevolgd, ia een sterke bondge noot .voor de gezonde sociale politiek, die met gebruikmaking van het particulier initia tief wordt voorgestaan. Amsterdam. De rechtbank alhier ontzegde heden aan Henri de Vries zyn eisoh tot scha deloosstelling van f 2000, wegenB vermeende contractbreuk, jegens de vereeniging het No* derlandsch Tooneel. Op de kunstveiling iQ de Brakke Grond bracht o. a. op Constans Frolot Voor/aars markt t 26.700. Een stuk van Willem Maris braoht f 3375 twee van Jos. Israëls^resp. 14650 en f3300- en in Corot i 2700 en f 4250 op. Batavia 30 Jan. (Hdbl.) Luitenant Micheels, behoorende tot de colonne die den pretendent sultan vervolgt, is gesneuveld. Bedoelde offi cier is de le luit. der infanterie A. E. H. Micheels. zich vast overtuigd hield dat hy met afgedaan had." „Op myn woord, wg moeten den kerel doodschieten," riep Tarrer uit. „Ik heb een plannetje gemaakt, dat ik later hoop uit te voeren. Intusschen moesten wy maar voortgaan met ontbyten. Als Tito ontwaakt, waoht hem een aangename verrassing. Eindeiyk ontwaakte Tito en keek om zich heen. Zyn blik was nieuwsgierig, teleurge steld en eindeiyk vol angat en vrees. Duizenden tegenstrydige gewaarwordingen waren op zyn bruin gelaat te lezen. Scarlett begreep ze allen, toen hy den Cubaan tot zich riep. „Ik zal in geen onnoodige by zonderheden met u treden," zei hy. „Ik heb ontdekt dat gy ons hebt willen verraden. Daarom willen wy onze reis liever alleen vervolgen. Wy kunnen nn den weg wel vinden." „De senor kan doen wat hy goed vindt. Geef my myn dollar en laat my gaan." Scarlett zei dat hy daar geen plan op had. Hy wilde zyn leven en dat zyner makkers niet meer in de macht laten van een schurk- achtigen Cubaan, die hen bedrogen had. „Wy zullen u hier laten tot wy terug komen. Gij zult voedsel iu overvloed hebben en heel veilig zyn onder d8 beschutting dezer boomen s en er Is geen gevaar dat gy gestoord wordt. Wy zullen u voor de eerste vier en twintig uur aan een van deze boomen vast binden." Al de onbeschaamdheid stierf weg uit De oorlog in Zuli-Afrlka. Londen. Na de voorlezing van de Troon rede zal lord Edmond Fritzmaurioe namens de leiders van de oppositie een motie voorstellen, in den vorm van een amendement op het adres van antwoord. Daarin zal leedwezen worden uitgedrukt over het gebrek aan kennis, aau voorzichtigheid en aan doorzicht, door de regeering sedert 1895 getoond big de behande ling der Zuid-AfrikaanBche zaken, en laatateiyk Ly de voorbereiding tot den oorlog. Dit amendement zsl vóór alle andere amen dementen gaan. Reuter verneemt, dat lord Dundonald's bri gade Zaterdag aan den Zuideiyken oever van de Tugela is aangekomen eu dat de brigade van Lyctelton hare oorspronkelijke stelling behield. Sterkstroom. (Hoofdkwartier van generaal Gataore.) Vrydag. Een eolonne onder gene raal Kelly Henny van de 6a divisie heeft Töebus bezet. Hy hoopt dat de troepen vau generaal Gatacre spoedig iu die richting zul len samenwerken. Lorenzo Marques. (Times).Kolonel Gourko, de Russische attaché militaire, is te Pretoria aangekomen. De Fransehe kolonel Da Villebois is van Colenso naar Colesberg vertrokken. Tot de gesneuvelden in den jongs ten strijd behoort ook de beruchte Duitsohe luitenant Von Brüsewitz, die bij het leger der Boeren diende. Lissabon. (Standard). De in de zaak Mac. Murdo te betalen schadeloosstelling is zoo groot, dat Portugal den spoorweg en de haven van Lorenzo Marques aau Engeland zal moeten afstaan. (Onder voorbehoud). New»York. Een monstermeeting ten gunste der Boeren is Maandagavond onder groote geest drift in het Grand Central Palace gehouden. Er werd 5000 dollar gecollecteerd. Een motie werd aangenomen, waarin ver klaard wordt dat de Zuid-Afrikaanoehe Repu blieken het recht hebben, hun eigen zaken te behandelen. M E R IJ K De heryk der maten en gewichten been plaats in de navolgende gemeenten en op deh tyd daarby vermeld Middelburg; voor de wyk E den 31 Januari voor de wyk F den 1 Februari voor de wyk G deu 2 Februari; Verder: St. Laurens op dezelfde dagen als te Mid delburg. Het laatstgeplaatste goedkeuringsmerk moet voortaan, op gevaar van straf, gedurende twee jaren ongeschonden worden bewaard. De verificatie van gewichten benaden het gram (miligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, geschiedt uitsluitend aan het ykkantoor te Middelburg. Wergadfierizigem, 4J©m<eertem enz. middelburg. Maandag 5 Febr. Lezing dr M. de Haas. Natuurkundig Gezelschap St. Joris 8 u. Donder d. 8 Febr. Voorstelling Ned. Tooneel- vereeniging. Schouwburg VU u. Tito's gelaat. Zyn knieën knikten, het klamme zweet parelde op zyn voorhoofd, Zyne leden trilden alsof by de hevigste pyn leed. „Die boomen, die boomen 1" stamelde hy, »daar is gevaar voor slangen en voor zooveel andere dingen. Er zyn andere plekken „Als deze plek veilig was voor dezen nacht, dan is zy ook veilig voor over dag,", zei Scarlett streng. „Ik heb my vast voorge; nomen wat ik doen wil." Tito streefde niet meer tegen. Hy viel op zyne knieën, smeekte om genade totdat Soar; lett hem met een schop deed opstaan. „Beken eeriyk, of onderga de gevolgen. Gy weet heel goed dat wy u doorzien, schelm Tito's verhaal kwam met horten en stooten. Hy wilde zich vau de Amerikano's afmaken. Hy was jaloersch. Bovendien: zou Cuba ouder de;Amerikano's er beter aan toe zyn, dan onder de Spanjaar den Zeker niet. Dus was het de plicht van lederen Cubaan om de Amerikano's zooveel mogeiyk te verdelgen. ,-„Een mooie troep om voor te gaai® vechten 1 Ter zake." Door de noodige schoppen aangespoord om voort te maken deed Tito een volledige be kentenis. De Senor zelf .bad gesproken van den dood door des duivols papavers. Meer dan éen plantensoeker was in s|e verderf gelokt, op dezë zelfde manier. Het skelet, dat iu den boom hing, was een Hot-

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2