FEUILLETON. De Engelschen doen thans met 40.000 man eene poging om zich bij Spionkop een weg te banen naar Ladysmith, Eet vaar op Botha's stelling was gisteren geweldig. Het gevecht bleef echter aan éen kant. De Boeren vuurden slechts dertig schoten af. Toen het donker werd, hield het vuur der Engelschen op he denochtend werd het te Ladyamith hervat en hier ondersteand, maar tot op den middag was het niet krachtig. Woensdag werd daarop geseindHet is heden de 5e dag van den grooten slag, die rijk ia aan gebeurtenissen. Te 4 nar in den ochtend kwamen eenige burgers van Eryshead, die op de hoogte der heuvels om Spionkop op wacht hadden ge- ofaan, haastig naar het kamp, meldende, dat Spionkop verloren was, wijl de Engelschen er zich van meester hadden gemaakt. In allerijl werden versterkingen gereed ge maakt, maar aanvankelijk was er niet veel te doen, wijl de heuvel in een dichten mist was gehuld. By het aanbreken van den dag zag men de Kaders uit hun kralen aan den voet van den heuvel wegloopen, en bespeurde men, dat de telephonische gemeenschap tuaschen ons kamp en Spionkop was doorgesneden. Toen het dag was, begoQueu.de commando's van Heidelberg en Carolina, die versterkingen hadden ontvangen, den heuvel te beklimmen en haar te bestormen. Er zijn op deze plaats, drie langs een afgrond liggende paden, en langs een dezer kropen de Boeren voort, nadat zij hnn paarden beneden op het eerste rots achtige terras hadden gelaten. Toen deze eerste helling beklommen was, bleek aan de Boeren, dat de Engelschen zich op de kam versterkt hadden. Zij moesten daarom een open ruimte door, onder een hevig vuur uit geweren en van lyddietbommen. Onderwijl hadden andere commando's de beide overige posten beklommen, waarop de Engelschen moesten terugtrekken. Het gevecht was verwoed, maar tot 2 uur trokken de (roepen voet voor voet vooruit. Op dat uur werd de witte vlag gehesehen en gaven de 150 Engelschen, die de eerste verschansing bezet hadden, zich over. Onmiddellijk werden zij naar het hoofdkwartier gebracht. De Britsche troepen beproefden een bestor miog met de bajonet; zij bereikten een rug, doch werden toen weggemaaid. Middelerwijl oestormden de Boeren het voornaamste kopje, waar de Engelschen zich verschanst h«dden. De andere Engelsche verschansingen werden hardnekkig verdedigd, doch tenslotte werden de Britten daaruit verdreven. Vele lyddietbommen sprongen niet. De EngelBchen lieten 1500 dooden op het slagveld achter. Het verslag zegt bovendien, dat ook de Boeren kostbar© levens verloren. Na een bezoek aan het Boerenkamp aan de Modderspruit keerde president Steijo met den Transvsalsehen trein terug. - Over dien toestand, waarin het Engelsche leger op dit oogenblik verkeert, is niet het minste te zeggen. Twee voorname factoren ontbreken, en wel gegevens over den toestand der andere Britsohe colonnes. Gelijk men weet, is de divisie Lyttleton by Potgietecadrift de Tagela overgetrokken. Over haar bewegingen is de laatste week aiets vernomen. Het jongste bericht was van Zaterdag 20 en hield in, dat de divisie waB opgerukt om Warren wat afleiding te geven. Sedert echter is te Londen een merk waardige ontdekking gedaan. Generaal Bulier aeeft een lijst gezondun der Woensdag geleden verliezen. Asmvaukelijk meende men Jat deze Iflat (die ruim 225 namen telde) oetrekking had op het gevecht bij Spionkop. Maar bij het nazien van de naman der getroff m officieren, bleek dat dezen allen tot de divisie Lyttleton behoorden. Deze heeft du j Woensdag slag geleverd en 225 nun verloren, zonder dat men iets van dezen slag weet. Een overwinning voor de Engelschen is het dua zeker niet geweest. De vraag is nu, of Lyttleton alleen aan de Noordzyde der Tugela is gebleven, waar zijn toestond natuurlijk hachelijk zou zijn. Eu dan heeft men eok geen nieuws over d© cavalerie brigade van lord Dundonald, die nu al een week zoek is. Dit is te bedenkelijker omdat deze brigade geheel vooruit geschoven was, kennelijk met het plan om de „vluch tende Boeren" den weg af te snijden als zij naar de passen wilden. Over deze brigade was men reeds lang on gerust. Eu natuurlijk is de verwachting dat zy veilig is, de laatste dagen niet toegenomen. Kleinere gevechten. In het begin van de vorige weak hebben nog een paar ernstige gevechten plaatsgehad. In de buurt van Colenso is een afdeeling vau de bereden infanterie door de Boeren om singeld, waarby de Engelsche 35 man verloren, waaronder 20 gevangenen. Zoo luidt het Tranvaalsche bericht. Van Engelsche zyde worden slechts opge geven 1 doode, 5 gekwetsten en 6 vermisten. Verder hebben 200 lanoiers een uitval uit Ladysmith gedaan. Met zwaar verlies werden zy teruggedreven. Te Ladysmith had men van 20—23 Januari 2 dooden, 7 gewonden eu 11 aan ziekte over leden. Hieronder zijn niet begrepen de ver liezen by den uitval der iauciers. Men zegt dat dr Jameson te Ladysmith aan het been is gewond. De verzamelstaat der van 17 tot 25 Jan- door bet leger van Buller geleden verliezen luidt gewond 579 gesneuveld 67 vermist 60 totaal 706 Hieronder is niet begrepen de slag by en op Spionkop en de eventueels verliezen van Dundonaldo brigade. VAN DE ANDERE DEELEN VAN HET OORLOCSTERREIN ie heden geen nieuws, behalve een telegram uit Lorenzo Marques, meldende dat Mafeking den 23ste 1b delivered Zie hier het mooiste woord, dat de Engel sche krijgstaal kent, het heeft nl. de beteeke- qïb van „overgeven" en die van „ontzetten". De lezer mag dus kiezen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het bericht van den dood van generaal Woodgate wordt niet bevestigd. Zaterdag is weer een gedeelte van de City Volunteers vertrokken. 'tWas nu wat kalmer. Daily Tel. meldt, dat de oorspronkelijke Mausermunitie op is. Maar de dynamietfabriek maakt par dag 12.000 patronen en 200 ge- schutprojectielen. Te Londen beweert men dat lord Methuen, dank zy hoftnvloeden, niet vervangen zal worden. Uit het rapport van Methuen biykt dat het in den otryd groote nadoelen heeft, dat de officierara niet herkenbaar zijn, wjjl men hen nn geen oiders kan doen toekomen. Feitelijk ia QQtt bataljon, dat eenmaal in het gevecht is, geheel uit de hand. Methuen zegt in een zyner rapporten, dat flankaanvalien tegen de Boeren niet helpen; zij zjjn door hnn paarden zoo bewegelijk dat zy in 15 minuten van front veranderen. In de Investors Review worden de recht- otreeksobe kosten van den oorlog begroot op 137< miljoen pd st.; de schade wegens den stil stand van zaken voor 5 maanden op 20 mil joen pd st.; (laarby komen de verliezen door 4e Kaapkolonie en door Natal geleden, en ein- deiyk de waardevermindering van de staats papieren. Eindelijk weten wij dan, waarom de hrijgsgevangeaea der Engelschen op een schip zijn opgesloten en niet op den vasten wal gehuisvest. Men kan ze niet aan wal brengen, omdat de krygswet niet is afgekondigd. De gevangenera zouden dus onder toezicht van de burgerlijke justitie staan, en deze kan uatuuriyk niet iemand gevangen houden, die alleen wordt besohuldigd van tot een vijan° deiyke krygsmaoht te behooren! Dr Ley do is te Beriyn aangekomen om deel te nemen aan het diner, dat Vora Hohenlohe Zaterdag ter eere van 's keizers jaardag aan het corps diplomatique gaf. Voor het feest had dr Leyds een conferentie met den staats secretaris Voa Billow* De Westminster Gazette is wel zoo vriende lijk er op te wyzon, dat juist nu dr Leyds te BerUju was, vau daar het bericht kwam vau de groote nederlaag van Warren. Dit is geheel onjuist. Het bericht dat Warren zoo aanzieuiyke verliezen had geleden was, getuige ons blad van Vrydagavond, vóór de komst van dr Leyds te Beriyn, hier te lande bekend. Eerst Zaterdag hadden de Beriynsche bladen een telegram uit Brussel, dat ongeveer het zelfde inhield, als den vorigen avond in ons blad had gestaan. En wy hadden het bericht uit een bron, die zeker geen spreekbuis vau dr Leyds is. Dezer dagen werd in de bladen getwist over de vraag of de, kort voor den oorlog naar Transvaal verzonden mail op haar be stemming was gekomen. Thans biykt uit een officieels Duitsohe mededeeling, dat deDuitsohe mails van 29 Sept., 6 en 13 October gewoon weg zyn aangehouden en den 3den Januari van Kaapstad zyn teruggezonden. Deze nieuwe schending van de neutrale rechten en van de postconyentie baart in Duitachland groot opzien. De gemeenteraad van Rennes (treurige gedaehteuis) heeft met algemeene stemmen een adres van sympathie voor de Boeren aange nomen. Vertrokken en aangekomen scliepen. Vllsslngen, 29 Jan. Binnengekomen het Eng. as. City of Colognegez. Hoare, van Penarth. Vertrokken, de Eng. schoener Adelaide, gez. Framberth, naar Swansea. HANDELSBERICHTEN. C^ra&xm&ajrlzteii ens® Axel, 27 Jan. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de pryzen als volgtjarige tarwe 7.20 a 7.30nieuwe tarwe j 7.15 a 7.25; jarige rogge a/—nieuwe rogge 6.25 a 6 50 jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8.25 a 8.30jarige zomergersfc f—.— a nieuwe zomergerst 8.15 a 8.25; haver f 6.30 a 6.50paardenbooneu 7.75 a f 8.—groene erwten 8.50 a 8.70; kool zaad a kanariezaad f a fvlas (per 44 a. 56 c.) f f a Boter f 1.05. Eieren f 4.—. Rottebbak,29Jan. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren voldoende. Men besteedde voor tarwe, onveranderd, f 5.25 a f 6.10rogge, lager, 4.70 a f 5.40winter gerst, lager, 8 a 8.75; zomergerst, onver anderd, 8a 7.50chevaliergerat, lager, f 7.90 a 8.50haver, hetzelfde, f 2.60 a f 3.40 witteboonen, lager, 9.25 a f 10,25bruine* boonen, lager, ƒ6.75 a f 8.30; erwten, onver anderd, 8.25 a f 1. Amstjsbdam, 29 Jan. Lynolie f 277/b' Kaapoiie f 25'/« a contant. Gekt, 26 Jan. Vlas. Deaanvoer van inlandsch blijft onbeteekenendhet aangebo dene vindt grif hoopers tot zeer vaste prijzen. De Russische markten verkeeren in opgewon den stemming, vandaar eene dagelljkeche rijzing der pryzen voor Russisch vlas. Exporteur® bieden zeer weinig aan. Garens van vlas stijgend, maar de spinners durven geen con tracten van eenige betoekenio aangaan. Snuit- garens goed gevraagd, vooral in de fijne nom- mers, die scbaarsoh worden. Katoenen garens opnieuw hooger. Linnen met bevredigendera omzet, hoewel de hoogere pryzen met moeite bedongen worden. Amsterdamsen* goederenmarkt. Omtrent den loop vaD deze markt in de afgeloopen week valt het volgende te melden Koffie. Hoewel in de terraynnoteeringeu eenige fluctuaties plaats hadden era deze som wijlen niet onbelangryk lager waren, bleef de markt toch in zeer vaste stemming en hadden dan ook groote omzettingen plaats. Dein eerste hand aan de markt gebrachte partijen W. I. B. vonden vlot koopers, meerendeels tot prijzen boven taxatie. Voor consumtie werd flink gekocht, daar men begint in te zien, dat de lage pryzen van voor enkele maanden wel niet weder terug zullen komen. Beetwortelsuiker. De markt was tame lijk vast gestemd. Jan./Febr.-lev. tot f 11 Vu a f 11 gedaan, nu niet onder f liyM te koop. Voor geraffineerd was de stemming onveranderd. Superior crushed prompt f 14'/s gedaan. Rij st. Ongepelde verkeerde in vaste stem ming. Gepelde kalm, doch pryehoudend. De verkoopen zoowel naar het binnen- als buiten land Mij ven bevredigend. Specerijen, Notemuska&t en foelie kalm. vertrokken, terwijl de nieuwe spoor tot het Amoergebied gereed is, zoodat Rusland slechts op open water heeft te wachten, om een groote maoht in Mandsjoerye byeen te trekken. Maar Engeland telt natuurlijk niet mede, en waar de Vereenigde Staten juist bezig zyn hun troepenmacht op de Pnüippgneu op 76.000 man te brengen, daar is wei niet te wachten, dat de Unie veel zin zal hebben zich in een nieuw wespennet te steken. Groots onrast behoeft de toestand o. i. dus niet te baren. Wel vordert het de aandacht, dat de vrees voor opstand juist het grootst is in het deel van China, waar Engeland den meeaten invloed heeit, zooals het gebied van Yang-Tse-Kiang, doorgaans ai a een Eugelache sfeer van invloed beschouwd. Ook te Hongkong werd, naar aan de Times wordt geseind, het nithreken van den opstand reeds spoedig verwacht. Het is natnnriyk, dat de regeering der kei zerin toont den ernst van don toeBtanö te beseffen. De eerste maatregel, welke door haar werd genomen, was den opperbevelhebber van het leger, wiens trouw haar verdacht scheen, te ontslaan. Andere hooggeplaatste ambtenaren, o.a. de onderkoning van Nanking, deelden dit lot. Laatstgenoemde is vervangen door den ge wezen onderkoning van Siecheun, die vóór eenigen tijd op aandrang van Engeland werd ontslagen, wyi hg betrokken was in de ver volging der Europeanen. Verder zyn in verschillende steden, zooals WoetBchang, Nanking, Kanton en PekiDg, uit gebreide militaire voorzorgsmaatregelen geno men, terwyi in andere garnizoensplaatsen de troepen gewapend werden. Jammer slechts, dat wy het voornaamste niet weten, en wel het percentage onwaarheid, dat w| van al deze berichten moeten aftrekken. De ondervinding der laatste maanden doet vermoeden, dat dit niet klein zal zyn. Beknopte Mededeelingen. Tgd en plaats ontbreken ons om heden uit te wyden over den uitslag der Senaats verkiezingen in Frankryk. Alleen zy vermeld, dat de republikeinen hun zetels behielden. Het groote feit van den dag is dat Mercier met 703 van de 990 stemmen werd gekozen. De door Cavaignac gesteunde nationalistische iyst heefo het in het district van dezen afgevaar digde afgelegd. Als hoofd van het departement van ceredienBt heeft Waldeck-Rousseau aan den kardinaal-aartsbisschop van Parys Richard opheldering gevraagd over diens bezoek aan de veroordeelde paters Assomptionisten. In de kamer is een interpellatie over dit bezoek aangekondigd. Het gerucht, dat de nuntius ten gunste van de paters was opgetreden, heet onwaar. In het Spaansohe plaatöje Plaaencio heeft men 100.000 remmingfon patronen en een groote hoeveelheid wapenen enz. gevonden. Men ge looft dat, in verband met deze ontdekking, een zestal CarliBten de grens overging. Terwijl door verschillende bladen was bevestigd, dat plan bestond Boelgarye tot een onafhankeiyk koninkryk te verklaren, spreekt het officieuse blad te Sofia deze geruchten ten stelligste tegen. Milan heett by de reorganisatie vau het Servische leger een nieuwen, hoogeren rang gekregen. De Porte heeft aan Duitsohe fabrieken de vervaai diging van rookloos kruit opge dragen. D« oorlog in 'Zuid-Airika. DE TERUGTOCHT OVER DE TUGELA. „Op dezen tocht is van terugkeerea geen sprake," zoo luidde het snorkend in een dag order van Buller. En een ander generaal ver klaarde niet minder snoevend. „Een Engelsch officier kent alleen het bevel voorwaarts." Maar het biykt dat praten alleen niet helpt. Het Engelsche leger is, na zware verliezen te hebben geleden, weer bezuiden de Tagela teruggetrokken. Onverwacht kwam die tyding niet. Reeds Zaterdag was in het buitenland een en ander bekend, maar de Engelsche regeering liet niets los. DE PDRPRRÏN UIRSïRRIKKIKG. 3. Uit het Engelsch van FBEDERIK WHITE. III. Een wilde lust om die schuld tot ia de kleinste byzonderheid te voldoen vervulde Scarlett en deed hem beven van hartstocht. Hy kroop door de kille dauw tot aan de plek, waar Tito lag en raakte zyn voorhoofd aan met het koude staal van den loop van zyn revolver. Tito bewoog zich even. „Jou schurk 1 Ik zal je doodschieten", gilde Scarlett. Tito verroerde zieh niet meer. Zyn ademhaling was zacht en regelmatig. Die man sliep gernst, dat leed geen twijfel. Mis schien was by onschuldig, en toch aan den anderen kant was hy wellicht zoo zeker van zyn zaak, dat by zieh de weelde kon veroor- leven van rustig te slapen, zonder vrees voor zyn wraak. Het feit dat de Gabaan buitan de grens lag van den kring die eerst door de doodsbeen deren was gevormd, pleitte wel voor deze laat ste opvatting. Het was heel waarsohyniyk gat er buiten dien kring geen gemr dreigde. Liever dan aanstonds de waarheid te zeggen, heeft de regeering het Engelsche publiek nog een Zondag in spanning willen doen leven. ËerBt 's avonds werd mededeeling gedaan van het noodlottige telegram van gene- raai Bnller: 20 Januari. Sir Charles Warren beeft, geiyk ik reeds mededeelde, den vyand teruggeslagen en bezit genomen van de kopjes bezniden het groote platean, dat zich uitstrekt tnasohen Acton Homes en Hongerspoort, ten westen van de heuvels van Ladysmith. Van dien dag tot de® 23eu bleef Warren voortdurend in aanra king met den vyand. Hy bezette een sterke positie, gevormd door een lijn van kleine kopjes, die van bet N. O. naar het Z. W.liep, over een plateau dat zich van Acton Homes tot de Tugela uitstrekt. De toen door ons ingenomen poBitie was zeer goed houdbaar, maar leende zich niet tot een voorwaartache beweging, wyi de zuideiyke helling zoo sterk was, dat sir Charles Warren zys artillerie niet ira een goede positie kon brengen, terwijl het tevens moeiiyk was de troepen van water te voorzien. Den 23sten stemde ik er in toe, dat Warren een aanval deed op Spionkop, een hoogen heuvel, byna een berg, die de sleutel van de positie scheen te zyn, en van het Noorden beter toegankeiyk was dan van het Zuiden. In dan nacht van 23 op 24 (Dinsdag op Woensdag) maakte Warren zich meester van den Spionkop. Maar by bevond, dat het moeiiyk was zieh daar te handhaven, wyi de omtrek van dezen heuvel te groot was. Da bergkammen werden den geheelen dag bezet gehouden, ondanks de hardnekkige aan vallen van den vyand en een hevig artillerie vuur. Onze manschappen streden met grooten moed. Generaal-majoor Woodgate, die op den fop van de positie het bevel voerde, werd gekwetst, en moest het bevel overlaten aan een anderen officier. Deze besloot daarop in den nacht van Woensdag op Donderdag de positie te verlaten, welke beweging hy by het aanbreken vau den dag uitvoerde. Donderdag 25, des ochtends te 5 uren, kwam ik ia het kamp van Warren aan. Ik kwam tot de slotsom, dat een tweede aanval op Spionkop nutteloos zou zyn, wyi de rechter vleugel der Boeren te sterk was, om die om te trekken. Bijgevolg besloot ik de eolonue te doen terugtrekken bezuiden de Tagela. Te 6 uur in den ochtend van Bondei dag vingen de transportwagens den terugtocht aan en te 8 uur waren de strijdkrachten van gene raal Warren ten zuiden van de Tagela byeen, zonder dat op dezen tocht éen man of éen pond van onzen voorraad was verloren. Het feit, dat dit korps zich buiten het bereik vara den vijand kon terugtrekken op de uitstekende wyze, waarop dit is geschied, io een afdoend bewijs van het moreel van de troepen. Dat ons is toegelaten onzen aan zienlijken tros ongehinderd over de rivier terug te brengen as een bewys, dat den vijand eerbied is geleerd voor de vechtwaarde van onze troepen. Aldns het offieieele rapport, dat nafnuriyk niet de helft geefc van wat men weten moet. Generaal Buller zwijgt over de bij Spionkop geleden verliezen; bij zwijgt over hel lot der cavalerie brigade van lord Dundonald bij zwijgt over den rechtervleugel der Engelschen (Lyttleton), die ook aan de overzijde der Tugela stond. Dat zwijgen is te merkwaardiger, omdat da generaal toch wel den tyd heett genomen om &yn rapport op te stellen. De concentratie van Warren's troepen bezuiden de Tugela was Donderdagochtend 8 uur voltooid, en eerst Zaterdagavond 6 uur, alzoo 58 nar later, zond de opperbevelhebber het eerste bericht daarvan naar Londen. Over den strijd worden wy verder iagelicht door een reeks telegrammen uit het hoofdkwar tier der Boeren. Hef eerste telegram is van Dinsdag en luidde: Ia dat geval zou het gemakkeiyk zyn om de anderen te wekken en hen aldus te redden van den vreeselijken dood, dien de hond had ondergaan. Oogeiwyfeld waren dit een soort van upas-boomen, maar dat verklaarde nog niets van het afschnweiyke schouwspel daar boven in de lucht. „Ik zal dezen kerel voor het oogenblik laten slapen," dacht hy en kroop niet zonder 'angst terug naar den oirkel van den dood. Hy wilde de anderen wekken en dan den verderen loop der gebeurtenissen afwachten, Nu waren zijne zintuigen helderder en levendiger dan ooit te voren. Hy was ten prooi aan een bo ven natuurlijke helderheid van zyn denkver mogen en zyn gezicht. Terwyi hy voortliep.' zag hy eensklaps een bundel groene koorden naar beneden vallen, dat zich strekte tot een lange smaragdkleurige lijn. Het was driehoe kig van vorm, fijn aan de zaadhalmen enuit- loopende in haakvormige punten. Het koord scheen weer te dalen van den boom boven zyn hoofd, de breede zuigeraehtige uiteinden zogen biykbaar het vocht op. „Waarschyniyk een zeer natuuriyk verschijn sel," dacht Scarlett. Dit was een nieuwe plant voor hem, een Parasiet, levende tussehen de boomtoppen en leven en kracht opzuigende, door middel van die groene, touwaohtige voel horens, door ae natuur bestemd om des nachts vocht en dauw op te Blurpen. Een oogenblik was deze theorie kalmeerend voor zijne overspannen zenuwen, maar ook slechts éen oogenblik, waut toen zag by by geregelde tusschenpoozen langs het groene Boord de groote roode bloemen van des dui vels papaver. Hg stond een oogenblik als versnfe. Er moest een helsche kunst achter dit alles schuilen. Hy zag het koord trillen en dalen, naar voren slingeren als den slinger van een klok en in de volgende minuut had het zich geslagen om de schenders van een der slapende zeelieden. Toen werd de groene wortel als de arm van een octopus. De Ifjn schudde van het begin tot hef einde, net als hef web van een nydige spin wanneer het aangevallen wordt door een wesp. Hef scheen den zeeman te grypen en te omknellen en daarop eens werd voor de verschrikte oogen van Scarlett de slapende man zachtjes van den grond opgetild. Scarlett sprong naar voren met den wensch om te gillen als een bezetene. Nu er een ka meraad in gevaar verkeerde, was hy niet meer bang. Hg haalde zyn matrozenmes (krom jan) uit den zak en hakte naar het wreede koord. Hy verwachtte met een stevi- gen band, als een stalen koord te doen te hebben; maar tot zyu verbazing knapte de uitlooper dadelijk af en smakte de matroos zwaar op den grond. Hy ging overeind zitten en wreef zyn oog%n nit. „Doet gy dat, mynheer Wat is er aan de hand?" „Om Gods wil sta dadelijk op en help my ora de anderen te wekken. Wy zijn hier in des duivels werkplaats beland. Al de gruwelen van de bel zgn hier aan den gang." De zeeman stond waggelend op en daarby vielen zyne kleeren van zyn middel af recht naar beneden, doorgesneden door de tanden van den groenen parasiet. Rondom hef lichaam van den zeeman sypelde het bloed uit een krans van litfeekens van tanden. Het is weinigen gegund om 's nachts om twee uur veel moed te bezitten. De zeerob, die met genoegen een gepantserd schip zou getrotseerd hebben, huiverde van angst en ttfgryzen. „Wat beduidt dat mynheer?" stamelde hy, „ik ben „Wek de anderen," gilde Scarlett, „wek de anderen 1" Daar kwamen nog een stnk of twee drie van die groene koorden naar beneden tot op den grond en strekten zich onmiddeliyk tril lend uit. De roode bloemen prijkten er langs als een strook. Scarlett gilde als een bezetene en schopte zyne makkers meedoogenlooB, Eindelijk waren zy allen wakker, al prutte lende dat men hen stoorde. Al dien tyd had Tito zieh niet verroerd. „Ik begryp er niets van," zei Tarrer. „Komt onder die boomen van daan," zei Scar» lett, „dan zal ik traohten het u te verklaren. Gy zult »y echter niet gelooven. Niemand zal geneigd zyn te gelooven aan de vreeBeiyke nachtmerrie, welke ik u zal vertellen." Scarlett begon zyn uiteenzetting en zooals hy verwacht had legde men de grootste onge- loovigheid aan den dag, behalve de gewonde matroos, die te dnideiyke bewijzen had, om zijne andera vry trage verbeelding te prikkelen. „Ik kan het niet gelooven," zei Tarrer eindelijk. Zg stonden te fluisteren buiten het gehoor van Tito, dien zy om begrypeiyke rede nen niet wilden wekken. „Het is een duivel- aohe vertooning van dien sehurkaehtigen Cu baan. Het lykt onmogelijk dat die dnnne groene vezels Scarlett wees naar hef midden van den kring. „Roep den hond en wy zullen zien of hy komt." „Ik neem het feit aan, voor zoover den hond betreft. Maar wat het overige aangaat moet ik eerst zelf zien. (Slot volgt.) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 30 Jan. Tentoonst. aquarellen. Tentoonst. gebouw Schut- tershof 1 x/«4 u. Dinsdag 30 Jan. Concert Zangv. Tot Oe fening en Uitspanning.-* Concert- en gehoorz. V/t u. Maandag 5 Febr. Lezing dr M. de Haas. Natuurkundig Gezelschap. St. Joris 8 n.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3