SCHIJN BEDRIEGT. afgetreden, toen hy het feitelijke bestuur des lands aan zijn pleegmoeder overdroeg. Dat deze thans haar pupil een stuk deed teekenen, dat een knaap tot den troon roept, zal wel geen andere beteekenis hebben, dan dat de oude vorstin haar macht bevestigd acht als een minderjarige op den troon zit. Feitelijk verandert dus niets, want het regent schap blijft in dezelfde handen. Alleen wordt de kanB wat grooter op nieuwe partyschappen en nieuwe intriges, welke natuuriyk den belanghebbenden mogendheden aanleiding geven, de toestanden in het Hemel- sche rijk met nog wat meer belangstelling en waakzaamheid gade te slaan. it 't Wordt niet onmogelijk geacht, dat eerlang ook op het Balkanschiereiland een vreedzame omwenteling plaats heeft. Reeds twee der Bal- kanBtaten, Roemenië en Servië, hebben de vorstenkroon door een koningskroon vervan gen, met het gevolg, dat nu ook vorst Fer dinand droomt van zyn verheffing tot die koninkiyke waardigheid. Ongelukkig voor den wel wat eerzuchtigen man, zyn de gevallen niet geiyk. Vorst Carol en vorst Milan waren aouvereinen van geheel onafhankeiyke staten, terwyi Ferdinand nog steeds de vasal van den sultan is. Vandaar dat zyn verheffing tot den koninkHjken troon, wil deze iets beteekenen, moet gepaard gaan met een onafhankeiykheidsverklaring van het land. Wel zou dit in stryd zyn met den vrede van Beriyn. Maar men weet dat het daar geslo ten verdrag reeds zoo menige veer heeft moeten laten, vooral inzake Roemelië, dat wel niemand er aanstoot in zal vinden, als heden of morgen, nog een kleine verandering plaats heeft. De groote vraag is natuuriyk hoe Rusland er over denkt. Een deel der Russische pera heeft zich reeds vroeger m gunstigen zin op dit punt uitgelaten. Ja, het is o. i. niet onwaar schyniyb, dat de jongste aanvallen op Milan en Ooatenryk, ten doel hadden de groote ver andering in Roelgarye te maakeeren. Van Turkye wordt natuuriyk geen verzet ver wacht, als de zaak behooriyk door een paar groote mogendheden wordt ondersteund. De naderende by eenkomst van hef Engelsche parlement dringt de vraag op den voorgrond, welke financieels voorstellen te wachten zyn. Toen in Ootober het Lagerhuis uiteen ging, kon mon nog meenen de kosten van den oorlog te mogen dekken, door het uitgeven van schat- kistbilletten. Aan dit beBluit was wellicht niet vreemd de overweging, dat men, als over eenige maanden de beide republieken onderworpen waren, de tydeiyke leening op haar zou kunnen afwentelen. Maar door de vele tegenspoeden welke En geland ondervonden heeft, spotten de uitgaven met elke rekening. Het uitgezonden leger is driemaal sterker dan aanvankeiyk geacht werd noodig te zyn, en de duur van den oor log valt in dezelfde verhouding buiten de raming. En waar nu de kans vermindert, dat Engeland de republieken met de kosten zal kunnen belaBten, dringt zich de noodzakeHjk- heid op andere maatregelen te beramen. Natuuriyk dat het onmogeiyk zal zyn, zoo veel vlottende sohuld te scheppen, als voor den oorlog noodig is, zoodat nu reeds een biy- vende versterking der middelen noodig biykt. In de eerste plaats wil men de inkomstenbe lasting van 8 pence per pd. st. op 1 shilling brengen. Maar dit is slechts voldoende voor de oorlogskosten van vgf weken. Daarna komen in aanmerking verhooging van de rechten op tabak, alcohol, thee en kolde. Ja, men verwacht al dat de Times een zwen king naar het protectionisme zal maken. Grooter teruggang is al niet denkbaar. En toch in de huidige omstandigheden is niets Het vonnis van de rechtbank te Milaan, waarby de behandeling der zaak Notarbartolo werd verdaagd, sohynt werkeiyk niets dan een middel om van de zaak af te komen. De Tribune, het orgaan van Crispi, althans betoogt dat er wetteiyke bezwaren zyn tegen een verdere behandeling tegen drie beschul digden, wijl voor elke vervolging een instructie noodig is, en het proces, na de gevangenneming van Palizzolo en Fontana gewoon is voortgezet. Over deze juridische gronden is natuuriyk niet te oordeelen. Maar het werd al aanstonds vermoed, dat men met opzet zoo handelde, omdat als de zaak voortging, het niet drie personen zouden zyn, die vervolgd werden, maar feiteiyk het geheele politieke en admi nistratieve stelsel, dat gevolgd is sedert de Zuid-Italianen het roer van den staat in handen hebben. Te Fiume hebben de laatste dagen manifestaties tegen Hongarye plaats gehad; Italiaansohe en Kroatische studenten uitten voor Hongarye beleedigende kreten. De Portugeesche regeering besloot tot verhooging der zegelbelasting. Ook in de Fransche kolonies begint men sporen van imperialisme te zien. De bey vaB Tunis bood een zyner particuliere eigendommen aan als logies voor de te verwachten aanvul lingstroepen. Toen men hem daarop huur voor het gebouw bood, weigerde hg. In zaken, die de nationale verdediging raken, bestaat geen onderhoud tusachen de Fransche regeering en den Bouverein van Tunis, zoo zeide hy. EEN AMERIKAANSCHE TOEKOMST DROOM. Voor eenige dagen wezen wy er op, hoe reeds lang voorspeld is, dat eerlang een ge weldige botsing zal plaats hebben tussohen het Oosten en het Westen der oude wereld. Niet oneigenaardig is het, in aansluiting daaraan, aan de Arn. Crt te ontleenen wat een Amerikaan van deze zaken denkt. ,Volgens zyn zegsman", zoo schryft een cor respondent van dat blad „zuilen er aan het eind dezer eeuw slechts twee machtige Republie ken bestaan, Amerika en Rusland, daar al de thans bestaande Europeesche rijken, benevens China en Japan, langzamerhand door Rusland ingepalmd zullen worden. In dat enorm uit gestrekte land gaat alles nog met den slakken gang, doch de tyd is niet ver meer af, dat Perzië en Engelsch Indië, China en Japan er by getrokken zullen worden. Een algemeene Europeesche oorlog, al moge die ook nog zoo lang verschoven en uitgesteld worden, zal een maal in de naaste toekomat moeten uitbreken en het gevolg er van zal zyn dat alle kleine, benevens inwendig zwakke landen als Italië, Oostenryk, Frankrijk, Spanje, de Balkan Staten, België, en ons land, onderling tusachen Duitsoh- land en Rusland verdeeld worden. Is Engelands macht dan al niet reeds voor goed geknakt, dan zal ze by die gelegenheid den genadestoot kry- gen en haar koloniën, evenals de Nederlandsohe, tussohen de twee genoemde ryken en Amerika onderling verdeeld worden. De alsdan be staande toestand zal zoolang voortduren tot Duitschland en Rusland èon worden, heuy na een nieuwen oorlog of, even als dit in Amerika het geval geweest is, door langzame, vrijwil lige toetreding tot eene Unie die éen groot gemeenebest beoogt." Het denkbeeld, echt Amerikaansch zeker, is als men er goed in doordenkt, zoo dwaas nog niet en al moge een dusdadige toestand zelfs in deze eeuw niet in het leven geroepen worden, het feit dat alle kleine, thans nog zelfstandige landen lang zamerhand door machtige, hebzuchtige buren ingepalmd zullen worden, valt niet weg te cyferen; het is alleen de vraag slechts hoe lang zal het duren eer het daartoe komt, zoo meent de briefschryver. Wel moge op dit oogenblik kans bestaan dat Bismarck's woord niet bewaarheid zal worden en Zuid-Afrika niet Eogeland's graf wordt. Zeker is het echter, dat daar niet alleen de reputatie der Engelsche generaals begraven zullen liggen, maar ook eenige overleveringen en beginselen waarop Engeland tot beden terecht of ten onrechte prat was. Terwyi het nog twyfelachtig is of Engeland protectionistische wegen zal gaan bewandelen, dreigt reeds het gevaar van het militairisme. Gelukkig dat ten minste ook enkele maatre gelen aan de orde komen, die als verbeteringen kunnen worden beschouwd. Zoo gewaagt de Liverpool Courier van het revolutionnaire plan, dat by „oorlog" bestaat, om de rangen van het officierskorps ook open te stellen voor onderofficieren, die be kwaam worden geacht als officier te dienen, Deze hervorming, die met alle traditieB en met het hoogopgevoerde standsverschil spot, zou onder den drang van de openbare meening moeten worden doorgevoerd. Beknopte Mededeelingen, Uit een tweede artikel van Zola biykt, door mededeeling van stukken, dat zyn vader na het eergisteren vermelde feit in relatie met da regeering is gebleven. Da Bondsraad heeft Donderdag de nieuwe vlootwet goedgekeurd, waarvan het ontwerp nog denzelfden dag naar den Ryksdag ging. Het plan beoogt de vloot uit te breiden met 1 vlaggeschip en 2 eskaders, elk bestaande uit 8 linieschepen, 2 groote en 8 kleine kruisers, verder 5 groote en 5 kleine kruisers voor den buitenlandschen dienst. Verder voor dereserve 2 linieschepen, een groote en een kleine kruiser. Het plan moet worden nitgevoerd in de jaren 19001916 en eischt een jaarHjksche uitgave van 11 miljoen mark. De gouverneur van Bohemen stelde aan de regeering voor den uitvoer van kolen te verbieden. Met het oog op Duitschland werd dit geweigerd. Dt oorlog in Zuid-Afrika. DE TOESTAND IN NATAL. In de bezetting van den Spionkop door de Engelschen ligt voor ons één groote teleur stelling. De divisie van generaal Warren is niet terstond geslagen, en daarmede vervalt de hoop, dat het spoedig vrede wordt. Van beteekenis is het wapenfeit vau Dinsdag niet Maar het verlengt den oorlog. Dat de bezetting van den Spionkop een weinig beteekenend wapenfeit is, biy kt wel het best daaruit, dat de Boeren er slechts een zeer kleine bezetting hadden, terwyi de positie, wel verre van die der Boeren te bestryken, van daar bestreken wordt. Het telegram van generaal Buller laat aan duideiykheid weer alles te wenschen, iets dat zeker in tegenstelling is met den slag by Colenso, toen de generaal een besliste neder laag in beslisten vorm seinde. Vooral de lange tyd, dien het telegram noo dig had, bewyst voldoende, dat men zich heel wat moeite heeft gegeven, om aan het bericht een aangenamen vorm te geven. Veel kan men er echter niet van zeggen, in de eerste plaats omdat men niet eens een goede kaart van het terrein heeft, in de tweede plaats omdat men nog veel minder de stellingen der Boeren kent. En al hoorde men die opgave, dan nog zou het voornaamste zyn de bedoelingen der Boeren te weten. Spionkop heette eerst een sterke positie, die alles beheerschte. Als de Boeren die zoo goed als onverdeligd laten, dan is dat zeker niet zonder bedoeling geweest. Bovendien biyft er nu veel te vragen. Heeft het kleine garnizoen dat „verrast" werd weerstand geboden Heeft dit kleine Boeren troepje den Engelschen die vele verlie zen bezorgd, ot werden die soms geleden door de beschieting op den dag na de bezetting? Merkwaardig is nog de vermelding, dat de Eogelschen Spionkop den geheelen dag bezet hielden. Daaruit blijkt, dat de generaal zelf wel een beetje bang was weer van bet kopje te worden afgeschoten. Majoeba was ook een gevolg van een nach- teiyke overrompeling van een kopje! Ih Engeland beeft de tydiug natuuriyk een gevoel van verliohting gegeven na de span ning waarin de regeering het publiek had gebracht. Maar de dagbladen, die meer en meer gaan beseffen, dat het een zeer ernstige oorlog is, waarschuwen tegen voorbarig gejuich. Daily Mail noemt het gevecht een „schermut seling", iets wat van een Boerenstandpunt wellicht juist is. Maar de lange verliesiyst, met een generaal aan het hoofd, die door Buller wordt aan gekondigd, maakt de zaak voor de Engelschen anders. Ook zeer voorziohtig oordeelt de militaire medewerker van de Westminster Gazette„Al hebben wy nu een belangryke stelling ver- meesterd, dan is daarmede nog niet gezegd dat Ladysmith reeds is ontzetzelfs het bezet houden van een stelling, die de vyandeiyke linie bestrykt sluit nog niet in zich, dat daar door de uitvoering van een van 's vyands plannen bedreigd wordt. Wanneer wy ons in de stelling bevonden, als waarin nu de Boeren ign, dan zou onze veiligheid ernstig gevaar ioopen, want wg zouden niet dan met groote moeite onze infanterie, die wel is waar dapper en volhardend, maar ook langzaam in hare bewegingen is, kunnen doen terugtrekken als de vyand een onzer flanken bestookte. Maar in dit opzicht zyn de Boeren ons de baas en wy vreezen wel, dat zij zonder groote verliezen er in slagen zullen uit hun gevaariyke stelling terug te trekken. TE LADYSMITH zyn het op dit oogenblik natuuriyk dagen van spanning. Men weet dat Bullers leger aanrukt om te ontzetten. Maar reeds voor 6 weken heeft men hetzelfde doorleefd, om ten slotte ecD reusachtige teleurstelling te krygen. Over die dagen zyn thans nadere berichten, en wel door een brief van de ZY/wes-correspon- dent: Den 12deo December, schryft hy, werd zwaar vuren gehoord in de richting van Colenso, ter- wyi den volgenden dag de piketten in Caesar's kamp en op den Wagenheuvel den rook van springende granaten hadden gezien. Toen wachtten wy op nieuws wachtten ademloos op de orders, die gegeven zouden worden aan de vliegende colonne, samengesteld uit de Devonshire- of Manchesterregimenten en de Gordon Hooglanders, om uit het kamp te trekken teneinde de vernieling te voltooien, die de zuideiyke troepen begonnen waren. Mannen en vrouwen wenschten elkan der op straat geluk, toen zg hoorden dat een van onze zware kanonnen naar den Wagen heuvel was gezonden, om de beweging van de vliegende kolonne te dekken. Maar de stilte duurde voort, ofschoon de heliograaf onophou- deiyk van de heuveltoppen flitstehet gerucht ging echter zgn gang en men vertelde van een glansrgke overwinning, van deserteer ende Boeren, van vliedende Hollanders en geslachte burgera. Maar niets uit het hoofdkwartier. Den 16en was Dingaans Dag. Men meende dat dit een geschikte dag zou wezen voor ons, om de macht van den oproarigen staat te ver pletteren. De dag brak aan en met den opgang van de zon opende het groote kanon op Boel wana- heuvel een nydig vuur. Een en twintig schoten werden in de stad gedaan. De Boeren hadden zich het saluut herinnerd, dat wy hadden af geschoten op den verjaardag van den prins van Wales. Gramstorig beantwoorden zy op Dingaan's Dag het saluut. En met uitwerking, want er vielen drie dooden. Nog altyd wenscbte het garnizoen zichzelf gelnk. Dit salnut was, dacht men, slechts de zang van de stervende zwaan. In een opwel ling van bravado had de vyand op ons ge schoten, alvorens by zyn kanon weghaalde om aan de uit het zuiden oprukkende Engelschen te ontkomen. Er kwam een verhaal uit het Intombikamp, dat de Boeren een aantal gewonde Hollanders in de stad hadden gezonden om behandeld te worden. De opwinding steeg, en een speculatief fotograaf liet bekend maken, dat nu het beleg feiteiyk ten einde was, hij gaarne een groote groep zou nemen van de burgers, die het beleg had den overleefd. Maar Zaterdagavond verscheen een sinistre order. De batteryen, behoorende by de vliegende kolonne werden teruggezon den naar hun stellingen op de verdedigings linie. Den volgenden ochtend werd de volgende dagorder openbaar gemaakt „De generaal, die het bevel voert over het leger te velde in Natal, betreurt het te moeten melden dat generaal Buller er niet in geslaagd is zyn eersten aanval op Colenso tot een goed einde te brengendaarom zullen hier niet zoo spoedig versterkingen aankomen, als men ver wachtte. Sir George White vertronwt dat het garnizoen de verdediging van Ladysmith op dezelfde krachtige wyze zal voortzetten als tot dusver, tot de generaal-opperbevelhebber in Zuid-Afrika het ontzet." Het bericht werd met openiyke moedeloos heid ontvangen. De teleurstelling was over stelpend. ratie. Tot een bepaalden aanval sohynt het niet te zyn gekomen. Van de 46 Engelsche bataljons, die tot dusver in het vuur waren, hebben 16 hun kolonel verlorenen wel gesneuveld 8, ge wond 6 en gevangen 2. Van de 6 bataljons Hooglanders heeft slechts éen zyn kolonel behouden. - Volgens bericht uit Kaapstad heeft het Engelsche transportschip Manchester Corpora tion zyn schroefblad verloren, acht graden ten Zuiden van den evenaar. Het heeft aan boord de Irish fusiliers en artillerie. Het transport schip Cymrio is uitgezonden om het schip op zoeken, met instructies om het de haven in te sleepen. Terwyi staatssecretaris Hay als trouwe handlanger van Chamberlain weigert zonder toestemming van Engeland een diplomatiek vertegenwoordiger van de Transvaal te ont vangen, handelt Frankryk anders. Dr Leyds was Donderdag met de andere leden van het corps diplomatique de gast van president Loubet. De te Parys verschynende Patrie meent te weten dat dr Leyds en de Amerikaansche consul te Pretoria, Maornm, ontvangen zyn door den minister van buitenlandsohe zaken, den heer Delcassé. De heer Macrum is in het bezit van een eigenhandig schryven van president Ktuger aan den president der Vereenigde Staten Mc Kinley. (Zie Laatste Berichten.) Hy vervult by dr Leyds en by den heer Delcassé een zending, hem door president Kruger opgedragen, welke zending betrekking heeft op die van dr Leyds by keizer Wilhelm en graaf Bülow. In den Amerikaanschen senaat is een motie voorgesteld om de in beslagneming van levens middelen tot een onvriendschappelgke hande ling te verklaren. - Bryan, die by de presidentsverkiezing in de Unie candidaat der democraten zal zyn, heeft in een rede met warmte gesproken over den vryheidsoorlog der Boeren. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Generaal French zendt weer berichten over een verkenning, waarby hy een groot deel van het land door den vyand verlaten vond Volgens Daily Telegraph heeft French een dubbele macht Boeren voor zich. Nu de berichten over Kimberley steeds meer doen vermoeden dat de honger daar gaat kwellen, is het van belang, dat het garnizoen weder een uitval deed, die door de Boeren is afgeslagen' Daily Telegraph verneemt dat de Boeren Dinsdag van uit Colenso een aanval deden op Chieveley, het uitgangspunt van Bullers ope oorzaakt door lichameiyke en geesteiyke over spanning en door buitensporigheden. Verkrygbaar a f 1.75 de doos, f 9.— per 6 doozen, by J. H. I. SNABILIE, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen post wissel. RECLAMES. 40 cent per regel. Van onzen correspondent De bloedarmoede komt heden ten dage zoo veelvuldig voor en stoort de gezondheid van zoovele jonge meisjes, dat men niet genoeg voorzorgsmaatregelen kas nemen om dit kwaad van at den beginne tegen te gaan. Eene waakzame en zorgvolle moeder voor de gezondheid van haar kind zal er zich niet in vergissen en gemakkeiyk de verschynselen van het kwaad bemerken. De lippen en tandvleesch worden bleek, evenzoo het gelaat, oorsuizingen en dniselingen volgen elkander hoe langer hoe meer op. Verder ontstaan de hartkloppingen, steken in de zyde, verlies van eetlust en slapeloosheid. Eene algemeene zwakte ondermynt de zieke. Er biyft evenwel nog een schyn van levenskracht zichtbaar, hetgeen maakt dat men zich om de ware oorzaak van het kwaad bedriegt. Zoodanig was ook het geval, zoo verklaart ons onze verslaggever, met de dochter van den heer C. Beveland, 52 Scroosteeg, te Utreoht. ,Myn dochtertje, zoo verklaarde de beer Beveland, was sedert langen tyd lydende aan buik- en maagpyn, de lippen en tandvleesch waren bleek geworden, de frissche gelaats kleur van een jong meisje was verdwenen en men kon het haar aanzien dat zy inwendig meer leed dan men oogenschyniyk zou gezegd hebben. Vertrokken en aangekomen schepen. Hr. Ms. pantserdekschip Zeeland is 24 dezer, des namiddags, van Havre vertrokken. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. VuauvMur, 26 Jan. Boter f 1.10 k f 1.— Eieren f 4.40 per 104 stuks. Amsterdam, 26 Jan. Lynolie 277/a. Raapolie f 25 a contant. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 2D Januari. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaaatth roode no. 2 rr. 157/8. Parys. Tarwe kalm; loop. md. fr 19.25. P e s t b. Tarwe kalm gestemd. Donderdag fl. 7.85: Woensdag fl. 7.84. Beriyn. Er heerachte hier eene tameiyk vaste stemming en de kooplust, hoewel nog gering, had toch de overhand, tengevolge waarvan de pryzen voor tarwe en rogge ca. 25 pf. stegen. PRIJZEN TAN EFFECTEN. Per telegraaf Staatsleenlngen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Scta. 2)4 1000 79U% 796/g dito Obl8 1000 93 dito Cert. S 1000 91% 91S/4 H0N6. Goudleening 1881-98.4 1000 98% 98% ITALIË. Ins. 62/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novemher 5 fl. 1000 82% 823% dito Jan.-Jnli 5 1000 82»% 82% PORT. O. B. 63/84 met ticket 8 28% 231/g dito dito 1888/89 met ticket 4% fr. 600 329% 32% RUSLAND. Obl. 1880 gecons 4 Z.R 626 96% dito 1889 Hope 4 626 96% 966 dito 1894 6e Em. 4 626 9618% 97 dito 1867/69 4 100 10U/8 dito 1884 goud 6 G.R. 125-1000 100% 100% SPANJE. O. bnitenl. Perpetueelen 4 Pes. 1000-24000 64#% 687/g dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-26080 TURKIJE. Gepriv. 4 fr 500.2500 Ceconv. serie D. 20-800 223/4 226/g dito dito C. 20-100 EGYPTE O.L.1876 4 20-100 ObL Londen 1888 4% 100 588/4 dito Obl. 18894 100 VENEZUELA 1881 4 100-500 Indnstrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W.&Pec.Pbr. 8% J 600-1000 100% Ned. Hand. Mij A. N.-I. Handelsb. A. 1000 86 86 Zeeland Pr. dito 260 dito ObL 18861000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. HolL Spoor A. 1000 Mij tot Ezpl. van St. Spw. Aand. n 260 10? Ned. Ctr.Spw. A. 250 dito Obligation. 3 1000 88% 88% N.-I. Spw. Aand. 260-1000 218 2177/g N.-B. Bost. Obl. gestemp. 1875/80 180 dito 2e hypotheek 250-1000 18% ITALIË. Spoorweg- leeningen 1887/89 8 Lir. 500-2600 64% 64% Zuid ItaL Sp. O. 3 500-5000 6616/,fi 57% POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Kurk Ch. Az. O. 4 100 99% Mosk. SmoL dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 625 96% AMTiïRTKA. Atoh. Top S. F. Cert. van pref. aand. 500-1000 62% 60% dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 98% 97% Centx. Pae. Obl. 5 1000 N. Y. Pensylv. Ohio prior Obl. 4 500-1000 1079/ie Illinois Cert. v. A. 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 961/g Miss. Kans. Tes. Ie Hyp. ObL 4 500-1000 891/a Oreg, Short. Line Ine. Bondt B. 6 500-1000 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt. v. pref. Aand600-1000 74 UnionPac.goudO. 4 1000 1026/g 1029% West. New. Y. Volgens ingezonden portret. „Reeds zoovele attesten van genezene per sonen in de dagbladen gelezen hebbende, be sloten wy de Pink Pillen van Dr. Williams voor onze dochter aan te wenden, maar welk eene verrassing, want na het gebrnik van een enkele doos bespeurden wg reeds verbetering, en thans, na de behandeling voortgezet heb bende, is zg gered. Wy gaan evenwel nog een weinig voort, om den wortel van het kwaad geheel en al nit te roeien." By het vertrek van onzen verslaggever werd hem het portret van het jonge meiej waarvan de afbeelding hierboven, door de ouders aangeboden, met de verklaring, dat zy de Pink Pillen van Dr. Williams een ieder die lydende is, als een wondervol geneesmid del knnnen aanraden. Diegenen, die gebrnik maken van de Pink Pillen, zullen er de beste resultaten van be komen. Zy zyn krachtdadig voor bloedar moede, verlamming, rnggemergstering, rhen- matiek, henpjicht, zennwpyn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zennwziekte, kliergezwellen, enz.; zy zyn een hernienwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zy geven Bchoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tydperken der verzwakking by de vronw en veroorzaken by den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten, ver Penns.Alg.hyp. O. 8 1000 69% Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 1000 233/g 246% Premie-Leeningen. NEDERL. St. Am. 8 100 1093% Stad Rotterdam 3 100 104 BELGIE. St. Antw. 1887 2% 100 dito Brussel 1886 3 100 983% HONG. Theiss loten fl 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1864 4 250 dito 18605 500 dito 1864o 100 Cred. inst. 1858 100 RUSL. Staatsl. 1864 100 202% dito 18665 100 177SL SPANJE. St. Madr. 8 o 400 TURKIJE. Spoorwl. 8 400 29% 293% Prijzen van Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 26 Jan. Oostenrijk Papier. Oostenrijk Zilver Diverse in h met affidavit Fransche Belgische Diverse Rijksbank Russen in Goudroebel id. in Z. R 20.77J/2 20.80 h 20.82% 20.80 11.53 11.53 11.98 11.98 47.40 47.40 47.80 tf 47.30 58.40 ir 58.40 H®1/. - 1-88% 1.10 1.10 47.20 47.30 1-70 1.70 3.46% Amerik. in dollars Speeiekoers. GOUD. I ZILVER. Wicht Souv 10.05/12.16 Stuik. 5fe. 2.86/3.40 8t' v. 20 mk. 11.76 11.85 prff. Zilver 1.75 1.78 20 fr. 9.65 9Mj

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3