BUITENLAND. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwerpen. Information. SS Jan. VronwepoW., Hout, Vertuist. 23/24 M:ddelbarg, Porcelein enz., Sigaren, W. Verstegen 24 3 O. W. Soub., Huizen, Maret Tak. 26 Middelburg, Heerenhuia en erf, W.Verstegen 26 B Arnemuiden, Boomen, Lotff., 30 Vliasingen, Huizen, Bo86"- m 31 b Vliasingen, Hnïzen, Maret Tak. 31 Middelburg, Huis en smederij, De Vos. I Febr, Middelburg, Huizen, Verhulst. 14 Middelburg, Onroerende goed., Mr J. Bou- dewijuse. 21 Maart Hofstede, Huvers. 4 April Inspan, Hnyers. Algemeen Overzicht. 't Waren eenigazins warme debatten, welke in de Hongaarsohe delegatie over bet Drie voudig verbond werden gevoerd, terwijl een niet minder krachtige echo in de Oostenrijkaohe commissie werd geboord. Daar was het Kramarz, die, evenala in de Hongaarsohe commissie waa geschied, betoogde dat Dnitschland door dat verbond gebaat en Oostenrijk er door geschaad werd. De monarchie, midden in Europa gelegen, en met een leger van twee miljoen soldaten, iaat zich door haar buurman op sleeptonw nemen, en biyft een werkeloos toeschouwster ten aanzien van de Duifsche wereldpolitiek. Ook deze spreker achtte die afhankelijkheid van Oostenrijk een gevaar voor het land, dat betrokken kan worden in conflicten, vreemd aan zijn belangen, en daardoor gevaar loopt een mogendheid van den tweeden rang te worden. Ongelnkkig, zoo vervolgde de spreker, kon Oostenrijk moeilijk een nationale en onafhan kelijke politiek volgen. Dat wordt belet door den inwondigen toestand des lands, en door bet ontbreken van een vloot en van koloniën. Daarom stelde Kramarz de voordooien in het licht, welke voor Oostenrijk zonden kunnen voortvloeien uit een nauwer bondgenootschap met Rusland ten aanzien van het Balkan schiereiland. Beider belangen zijn daar gemeen. Ook beider politiek moest dus gemeen zijn. Maar ondanks de entente van Petersburg was er tijdens de gebeurtenissen te Belgrado geen gemeenschappelijke politiek geweest. Ra een blik op den binnenlandschen toestand van het land eindigde Kramarz met de woorden „Als ik zie hoe ons land geregeerd wordt, kan ik slechts het woord herhalen, dat Jupiter hen, die by wil verderven, met blindheid slaat." Goluchowsky heeft deze en andere aanval len op het drievoudig verbond beantwoord. Het doel van dat verdrag was den vrede te handhaven, en aan die bestemming heeft het 20 jaar lang beantwoord. De minister hoopt dat dit nog lang het geval zal zgn. Verder betoogde hij, dat men niet kan be weren, Dnitschland nit het verbond eco nomische voordeelen heeft getrokken. De ontwikkeling van Dnitschland op dit gebied heeft andere oorzaken. Daar worden de beste krachten aan de economische ontwikkeling besteed, terwijl by ons de ongelukkige taal kwestie op den voorgrond staat, terwijl dagen lang wordt gedebatteerd over de vraag met welk eenlettergrepig woord de reservisten zich by het onderzoek moeten aanmelden. Het verwyt dat DuitscUlaud zich in de Oos- tenryksche zaken mengt, wiide de minister in tweëerlei opzicht terugwerpen; in de eerste plaats omdat op deze wyze een bevriende regeering een minder correcte honding wordt verweten, in de tweede plaats omdat op deze wyze de eigen regeering wordt beticht dat vreemde inmenging duldt. In verbami met een verwyt aangaaude de consulaire mededeelingen, merkte de minister op, dat daarop in Oostenryk slechts weinig geabonneerden zijn, de meeste aanvragen komen nit Dnitschland. {Beweging). By ons lesBt men die verslagen das niet. Na een kort debat over de details der be grooting voor buitenlandsche zaken werd deze daarop aangenomen. Beknopte Mededeelingen. De senatoren van Antwerpen dienden Dinsdag by den minister van spoorwegen, Liebaert, en dien van financiën Smet de Nayer, een klacht in over den toestand van den tegen- woordigen Belgischen spoorwegdienst. De beide ministers beloofden een ernstig onderzoek in te stellen en zoo spoedig mogelijk aan de klachten tegemoet te zullen komen. Sympathie maar met verstand. n. - {Slot.) Zoodra de tegenwoordige oorlog geëindigd is en de Republieken hun erfvijand zich voor goed van den hals geschoven hebben, zal er heel waarschyniyk gelegenheid bestaan voor winstgevende ondernemingen, mits ruim en met goede kennis van zaken gedreven en niet getoond met het masker van philantropie. Wie zaken dryft, doet het in zyn eigen be lang en de Boer is juist de laatste om zich te laten beetnemen door het praatje, dat al die moeite en al dat kapitaal in zyn voordeel worden besteed en gewaagd. Misschien zal er dan ook aanleiding bestaan om hulp te verleenen. 't Is goed dat we daar toe dan gereed zyn, en niet op 't laatste oogen- blik met de aanstalten beginnen. Doch men loopt in Nederland zoo heel liobt gevaar van De Belgische regeering zal binnenkort een ontwerp indienen, waarby de traktementen van de lagere geestelijkheid verhoogd worden. De onderpastoors krijgen dan fr. 700, inplaats van fr. 600, en na tien jaar dienst fr. 900. By de gedaehtenwisseling over de uit breiding der Fracsche vloot heeft Lockroy de noodzakeiykheid betoogd, vooral werk te ma ken van snelvarende schepen, die voor de kaapvaart kunnen dienen. De rapporteur der begrotingscommissie voor marine is het daarmede eens. Hy gelooft in het nut van de kaapvaart in een oorlog met Duitschland en vooral by een met En geland, wijl beide landen graan tot hoofdpro duct voor deD invoer hebben. Men heeft daarom snelvarende, goed uitgeruste kruisers noodig. De vlootstations in den oceaan, vooral Dohan en Senegambie, moeten daarvoor echter versterkt worden. De commissie nit de Fransohe kamer heeft het ontwerp betreffende de verplichte opleiding van staatsambtenaren op openbare scholen ongunstig beoordeeld. Slechts 7 van- de 21 leden stemden er voor. EDgelsche bladen geven in overweging om een nieuw leger te vormen, dat beschik baar biyft voor andere diensten dan in Zuid- Afrika. De hertog van Westminster is als ïoid luitenant voor het graafschap Londen opge volgd door den hertog van Fife, den beruchten schoonzoon van den prins van Wales, die tot de directie der Ch. Cy behoorde. Aan den Duitschen Rijksdag is een verslag medegedeeld over de ryksongevallea- verzehering in 1898. Daaruit biykt dat in het geheel 407.522 ongelukken verden aan gegeven (1897: 382.117). Het aantal gevallen, waarin voor de eerste maal schadevergoeding werd uitgekeerd, bedroeg 98.023 (92.326), waaronder 7984 (7416) voor gevallen met doo deiyken afloop en 1139 (1507) voor bHjveude, geheele ongeschiktheid om te werken. De gedooden lieten 5096 tot uitkeeriDg gerechtigde weduwen, 10.606 kiDderen en 307 onders of grootouders na. In het geheel werd 71.108.720 M. uitgekeerd (tegen 64 miljoen in 1897). Ondanks het verzet der regeering heeft de Spaansche senaat het voorstel betreffende de controle op de uitgaven van het departe ment van marine aangenomen met 109 tegen 74 stemmen. De vergadering der Spaansche kamera van koophandel te Vaüadolid heeft o. a. een motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat men na haar jongste houding geen vertrouwen meei kan stellen in de regeering. Men besloot krasse maatregelen te nemen en zich samen te smelten met een bond van landeigenaars. Er ia nu ook een kleinzoon van snltan Abdoel Hamed zoek, en wel DjelaleddinEffendi. De Temps bevat een brief uit Egypte, waarin wordt melding gemaakt van het zelf standig optreden van de wetgevende vergade ring, die meer en meer btijk geeft tot de onafhankeiykheidsparty te behooren. Een voorstel der regeering om 11 miljoen francs beschikbaar te stellen, tot dekking van het tekort op de begrooting van Soedan, is aangenomen, nit overweging dat Soedan een intégreerend deel van Egypte uitmaakt. De Egyptische regeering zit daar nog mede verlegen, wyi Engeland er anders over denkt. Omtrent het oproer in Indië blijkt dat de opstandelingen een kazerne hebben aange vallen. 't Waren niet alleen Sepoys, maar geregelde troepen, die het oproer hebben ge dempt. De leider van het verzet is gevangen. In Venezuela heerscht groote verwarring, wijl een aantal voorname kooplieden en chefs van banken van staatswege zyn gevangen ge nomen, daar zy weigerden aan de regeering geld te leenen. In het fort San Carlos werden vele vreemdelingen, ook Franschen, ge vangen gezet, o. a. Montaaban, de chef van de Banque de Vénézuêla. Tengevolge van de zen toestand loopen vele handelshuizen gevaar failliet te gaan, hetgeen den Fransohen zaabge laBtigde er toe brengt yverige pogingen in 't werk te stellen om deze crisis te doen eindi gen. De Fransohe kolonie in dien staat dringt aan op het zenden van het Fransche Atlanti sche eskader. De Times meldt, dat de toestanden op Cuba zich verbeteren, en dat over het geheele eiland de voortbrenging weer is hervat. De Deensche regeering moet aan kapitein Holmfeld uitgebreide volmacht hebben gegeven met de Vereenigde Staten te onderhandelen over den verkoop der Deensche Antillen. De oorlog in Zuid-Airika. De oorlogscorrespondenten in Natal hebben allen Maandag zwaar geschutvuur gehoord. hetgeen we doen geweldig te overschatten. Om slechts een voorbeeld te noemende Zuid Afrikaansche Vereeniging heeft tot nu toe 9 ton ontvangen en in de oogen van me nigeen is die som ontzettend groot. In Afrika is dat slechts 75,000 pst. Misschien zoo on geveer da kosten van de zittingen der beide Eerste Volksraden gedurende een jaar 1 Bytyds gereed zijn. Om dat doei te berei ken, draag ik gaarne het myne by voor de Emigratie-My., maar in vertrouwen op de hel derheid van hoofd der mannen, die daartoe het initiatief namen, dat ze niets met het geld zullen doen, zonder volkomen zekerheid te hebben, dat de wyze van besteding daar gewensobt is. De regeeringen der beide Re publieken moeten alles te zeggen hebben over den steun, dien Nederland verleenen zal.^Het advies van „zaakkundige, vertrouwbare, wel ingelichte personen geeft niets, want geen dier personen kan men euvel duiden dat hy door zyn eigen bril kykt, De beide volken zelf Zelfs de zware slag der houwitsers was te herkennen. Maar de Engelsche regeering weet niet meer, dan dat tot dien dag een verkenning had plaats gehad, waarby éen man gekwetst werd. Dat is nn al het nieuws, van de Toegela gekomen, sedert Buller, nu een week geleden Springfield bereikte. KIMBERLEY. Wel is het nog slechts een Kaffer-bericht, dat te Kimberley de laatste levensmiddelen werden uitgereikt. Maar de tyd, waarop dit bericht kwam, valt samen met de vroegere mededeeling, dat Kimberley bet niteriyk tot aan de tweede week van Januari zal kunnen honden. Bovendien is het opvallend, dat de laatste dagen zoo goed als niets over den toe stand in deze belegerde plaats is gehoord. EEN ONDERHOUD MET KRUCER. In de Daily News komt een merkwaardig sohryven voor van den heer J. B. Robinson, die eenige maanden na de Jameson Raid in Pretoria was, met het doel om de verschillende strijdige belangen te verzoenen en te trachten de harmonie te herstellen. Hy had toen, zegt hy, verscheidene gesprekken met president Krnger, waarnit hem bleek dat deze zulk een diep wantrouwen tegenover Eogeland bad op gevat, dat bij aan de vredelievende oplossing niet meer geloofde. In zyn eerste gesprek zeide Robinson, dat hy niet geloofde aan medeplichtigheid van het gouvernement in de Raid. „Zoo", zeide Kruger, „hoe komt het dan, dat ze RhodeB toestaan naar Afrika terug te keeren, zonder iets tegen hem te beginnen?" R. antwoordde, dat er zeker geen directe bewijzen voor zyn medeplichtigheid waren en in zyn britf voegt hy er thans by, dat het naar zyn meaning een groote fout van het EngelBohe gouvernement is geweest, dat het in elk geval niet gezorgd heeft, dat RhodeB in den eersteu tyd niet naar Afrika terugkwam. De President hernam„het is vreemd, dat het Gouvernement niet weet, dat Rhodes en Reit de aanleggers zijn". R.: „Bedenk, Presi- sident dat men in Engeland rechtvaardig is en niemand veroordeelt v>ieas schuld niet ba wezen is. Jameson en de zijnen, de schuldigen, zyn gestraft." De President lachte„Jameson wie is dat R.„immers de leider van de Raid". PreB.„de leider gy bedoeld Rhodes' instrument. Jameson en zyn officieren zyn nietszy waren maar werktnigen en daarom iiet ik ze gaan. Ik beschouwde ze met onver sohilligheid en minachting. Mijn toorn keerde zich tegen hen, die den inval hebben beraamd". R. antwoordde„Gy hebt gelijk, President, maar heb wat geduld. Gij weet, dat het Par lement een commissie heeft benoemd en die zal de zaak grondig onderzoeken en de schul digen zullen ondekt worden". De President zweeg, keek den spreker strak aan, stopte zyn pijp, keek naar de zoldering en zeide toen ,Ik zal waohten en wfi zullen zien." Eenige maanden later, toen de commissie bezig was, kwam Robinson weer te Pretoria en bezocht den president, die nog even scep tisch gestemd was. Toen een telegram was aangekomen van dè Parlementszitting, waarin, naar aanleiding van bet verslag der commissie, gunstig werd gesproken over Rhodes, giog hy weder naar den president, die verbazend op gewonden was en hem vroeg„Wat denkt gij nn van nw vrienden R.„Ik twijfel niet of deze sprekers meenen in hnn geweten dat wat hy verklaard heeft waar is." Toen viel de president nit„Meent gy nog te ver tellen, dat gy als verstandig man die dingen gelooft Denkt gy, dat **y gek zyn Denkt g§ dat wij de bedoeling van de Raid niet vatten Denkt gy my wys te maken, dat gy niet wist dat de mannen, die dat zaakje op touw gezet hebben, het voor eigen voordeel hebben ge daan en dat zy besloten hadden Transvaal te verdoelen en voor alle private belangen te zorgen en dat da Reformers, die nu ia de gevangenis zitten, maar gebruikt zyn en er zelfs niets van wisten? Zg waren met hun twaalven in een besloten kringetje en zy zou den de buit verdeeld hebben, gelijk zy het geld voor de Raid hebben opgebracht. Denkt dat wy niet weten, dat Rhodes, figuurlijk gesproken, zekeren heereu een pistool voor den kop hield en hnn zeide„als gg my niet steunt, zal ik n en nw medeplichtigheid verraden." De President vroeg dan verder of het niet zeer natuurlijk was, dat hy zich wapende. Robinson deed toen al zyn best om hem te overtuigen, dat er van een aanval in 't vervolg geen sprake meer zou zyn, maar de President wilde van niets hooren „Gij meent het goed", zeide bij, „maar ik heb alle vertrouwen verlo ren". Robinson wilde hem toen bewegen met de Uitlanders tot overeenstemming te komen, daar de President toch zelf erkende, dat velen hunner aan de machinaties onschuldig waren. Maar de President zeide, dat hy daartoe wel genegen zou zyD, maar dat zyn vertrouwen weg was. De „twaalf mannen" gingen toch voort met hun omkoopingen en knoeieryen en beoogden de vernietiging van de onafhanke- lykheid des lands. Robinson komt tot de conclusie, dat Bal- foor geiyk had in zyn rede, toen hij zeide, dat de Jameson Raid wantrouwen had ge wekt iu Transvaal en de handen der regee ring had gebonden. En de Daily News komt in zooverre weer tot betere gedachten dat zy ernstig betrenrt, dat het onderzoek indertyd is gesmoord, waarvoor zy liberalen en conservatieven gelijkelijk aansprakelijk stelt. moeten, by monde van hun vertegenwoordi gingen, zeggen wat ze verlangen. En indien ze niets verlangen, moeten wy in Nederland niets doen, maar geven elkander ons geld terug eu ontbinden de maatschappy' 't Ia best mogelijk, dat ze niet verlangen dat éen lichaam in Nederland een goed deel van hun grond in bezit krygt. Grondbezit door vreemden is juist wat hun thans zooveel moeite veroorzaakt. Welbezien zyn er toeh ook slechts twee verdedigbare manieren van grondbezit: een volk bestaande nit familiën, ieder op baar eigen erf; en nationaal bezit van den bodem. Er zou slechts een reden zyn om in Zuid- Afrika éen stelsel te bevorderen, dat in Europa meer en me9r geoordeeld wordteu die reden is eigenbelang. Maar eigenbelang is juist onze pogingen om hulp te verleenen, buiten gesloten. Daarbij laat het zich tot nu too niet aan zien, dat er door den oorlog zulke verschrik; INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stokken worden in geen geval teruggezonden. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Kolonel Plumer, die uit het Noorden op rukt tot ontzet van Mafeking, was den 11 Ja nuari tot by Mochoedi genaderd. Op twee plaatsen in de buurt stonden Transvaalsche commando's. Methuen heeft de Boerenstellingen eens doen verkennen en bombardeeren. Eerst toen de Engelschen terugtrokken, richtte het vuur der Boeren zich op dezen. De commando's, die Kuruman hebben veroverd, zyn in Z. W. richting afgetrokken naar Upington, een plaatsje aan de Oranje rivier, niet ver van de Duitsche kolonie Groot Namaland. De bevolking daar is zeer geneigd zich by de Boeren aan te sluiten. Te Britstown, (Noordeiyk deel van Vic toria West, ten Westen van de Aar), is het woe lig. Drie compagnieën Engelsche troepen zyn daar heen gezonden. Dat is de weg, waarlangs het „groote" En gelsche leger ontbonden moet worden Officieel worden de Maandag door French geleden verliezen opgegeven als 7 dooden en 6 gewonden. Onder de iaatsten 1 kapitein. De Engelsche autoriteiten schijnen niets van den toestand te begrypen. Terwyi de Transvaal ruim honderd officieren en een 3000 soldaten gevangen beeft, die als gentle men behandeld worden, beschouwt Engeland zyn krygsgevangenen als halve boeven, zelfs was er al sprake hen naar St. Helena te zenden, en terwijl voor een waarde van mil joenen Engelsche eigendommen in de Transvaal liggen, is het eerste werk der Engelschen, die in den Vrystaat vallen, om drie hoeven plat te branden. De laatste dagen werden de belangheb benden bij de Traaavaalsohe mijnindustrie door de EngelBohe pers wakker gemaakt. Eerst door een bericht uit Lorenzo Maiqnes over een nienwe mijnwet, welke aan den staat een overdreven aandeel in de bruto-op- brengst toekentdaarop door het bericht nit dezelfde bron, dat De Volksstem een ernstige bedreiging bevat, in den zin eener wraakneming op de mynen, voor bet geval Eogeland den oorlog doorzet. Volgens de Daily Chronicle hebben de be langhebbenden te Kaapstad via Lorenzo Marques een rechtsgeleerde naar Pretoria gezonden, om met de regeering overleg te plegen over de verlenging van in dit jaar afloopende licences. Een malle vertooning heeft men Zondag te Kaapstad beleefd. Generaal Roberts woonde de godsdienstoefening in de kathedraal by, toen een ordonnans binnenkwam en den gene raal een bundel depêches bracht. De dienst werd gestaakt, om den bevelhebber gelegen heid te geven de stukken in te zien. Duitschland heeft, geiyk uit de Laatste Berichten in ons vorig nummer bleek, alle verlangde voldoening inzake het opbrengen van schepen. Thans rest nog slechts de kwestie met de Vereenigde Staten. De senaat der Unie besloot den president te verzoeken, aan den senaat, indien zulks vereenigbaar is met het openbaar belang, te zenden alle inlichtingen, welke het departement van buitenlandsche zaken bezit betreffende de beweerde inbeslagneming en aanhouding, en den senaat te doen weten, welke stappen genomen zyn om de teruggave van die eigendommen te erlaDgen. De Deutsche Zeitung meldt, dat Krnpp een bestelling kreeg van de Italiaansche re geering ter waarde van 50 miljoen mark. Wyi Italië dat bedrag niet beschikbaar heefc, wordt daaruit afgeleid dat het vryhoidlievende Italië optreedt als agent van Engeland. Da chocolade is gearriveerd. In Kaapstad werd nit het stoomschip Gaika de eerste chocolade van koningiu Victoria gelost, tot een gewicht van tweeduizend kilo. De troepen aan de grens zullen het eerst hun aandeel krygende latere aanvoer is voor de overigen bestemd. Tot het bekende comité van verzoening behooren ook twee leden der familie Gladstone. VOLKS -CONCERT „UIT HET VOLK—VOOR HET VOLK." Mynheer de redacteur, De heer Hioolen heeft volkomen gelijk met zich te ergeren aan het feit, dat Dinsdagavond het Volksconcert werd by gewoond door veleD, die er niet hoorden en voor wie de tweede avond bestemd was. Vergun my echter tot hun verontschuldiging aan te voeren, dat zy vooraf niet konden weten dat de zaal zóo bezet zou zgn en niet ruim genoeg zou biyken voor een buiten gewoon aantal toehoorders. Bovendien zullen er onder de schuldigen (waartoe ik behoor) geweest zijn, die, het programma ziende, terstond aich voornamen beide avonden te gaan, maar die, hadden zy kunnen vermoeden dat minder door de fortuin bedeelden hierdoor een plaats geweigerd zou moeten worden, zeker volgaarne de hunne zouden hebben afgestaan aan hen voor wie het Volksconcert bestemd was. Met alle achting, G. W. Middelburg, 18 Jan. Aan te V I i s s i n g e n. Onze be richtgever handhaaft zyne mededeeling ten volle. Laat ons afwachten hoe de patient over een paar dagen zich bevindt. Vllssingen, 18 Jan. Binnengekomen het Noorsche barkschip Dovregez. Pedersen, komende van Demerara eu bestemd voor Middelburg. kelijke gapingen in de bevolking zullen ont staan. De kryg duurt thans byna drie maanden, en van de ongeveer 450.000 bewoners der Republieken zijn in dit tydsverloop zeker niet meer dan 250 gesneuveld. Onderstel eens dat Nederland iu een oorlog gewikkeld werd, waarin 3000 Nederlanders vielen, (dat is ongeveer dezelfde verhouding) dan zon het ons toch zeker verrassen, indien' Noord-Amerika ons aan bood 3000 mannen (allicht voor een deel met vrouwen en kinderen) als nieuwe burgers te zenden, die tevens grondbezitters zouden wor den, of pachters van eene vereeniging die als grondbezitster optrad. Maar bovendien is niet iedere gesneuvelde Boer te vervangen door een Hollandachen boer, want er zyn wel veel boeren (niet zooveel landbouwers) onder de Boe ren, doch een Boer is daarom niet per se boer. En wanneer de Boer sneuvelt, is daarmee het gezin tooh niet nitgemoord. Menigeen der ge vallenen zal een talryke nakomelingschap na laten, hetgeen een zegen is voor 't volk en alle BRIEFWISSELING. Vertrokken en aangekomen schepen. HANDELSBERICHTEN. O-raaumsLirlsten. enz. Middelbubg, 18 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer nit Walcheren, evenala voorgaande week, van granen en leulvrnchten nog al ruim, uitgenomen ronde irniaeboonen die zeer weinig meer voorkomen. De noteering is als volgt: Puike jarige tarwe tot f 5.80 verhandeld; nieuwe dito f 5.75 a 5.90 naar kwaliteit betaald; rogge zonder handelwintergerst f 5.60 a ƒ5.65zomergerst op 5 gehoudenWalch. witteboonen op f 10.25 gehouden, meer dan f 10 werd even wel niet gebodenronde brnineboonen f 11 betaaldlange dito f 8.50 a f 8.75paarden- boonen f 6 a 610; groene kookerwten r 7.50 a 7.75kroonerwten f 8.50 a f 8.75 roolzaad niet getoond. Boter J 0.90 a 1.— per kilo. Eieren 4.50 per 100 stuks. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Woensdag 17 Januari. Parijs. Tarwe vast; loop. mi. ie 18.20.' Pesth. Tarwe flauw. Woensdag fl. 7.60; Dinsdag fl. 7.66. Berlijn. By de flauwe telegrammen uit Amerika werd de geriDge lust tot zaken or natuurlijk niet beter op. Zelfs na een verla ging der vraagpryzen voor tarwe met mk. a 1 en voor rogge met mk. 8/« kwamen slechts enkele zaken op termyn tot stand. De vraag naar spoedige levering bleef ook onbe- teekenend. PRIJZEN TAN EFFECTEN. Per telegraaf 17 Jan. Staatoleeiiingen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "W. Seh. 2% f 1000 80% 80 dito Obl. S 1000 917/ö 9116% dito Cert. S 1000 911/4 919% HONG. Goudleening 1881-934 1000 971/3 ITALIË. Ins. 62/81 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl, Mei-November 5 fl. 1000 817/8 82% dito Jan.-Jnli 5 1000 82 82% PORT. O. B. 58/84 met ticket 3 281/10 238/8 dito dito 1888/89 met ticket 4% fr. 500 321/3 8SS/0 RUSLAND. Obl. 1880 gecons 4 Z.R 958/. 951/g 96 967% dito 1894 6e Em. dito 1867/69 dito 1884 goud SPANJE. O. buitenl. Perpetueelen 4 Pes. 1000-24000 64% dito bin. Perpet. 4 Pr. TURKIJE. Gepriv. 4 fr Ceconv. serie D. 18 dito dito C. EGYPTE O. L. 1876 4 BRAZILIË. Obl. Londen 1883 411 dito Obl. 18894 VENEZUELA 1881 4 500.2500 20-300 20-100 20-100 971/s »7 100% 100% 1 100% 2211/ia 22% - 257/8 100-500 2511/is 60% 591/a 697/a 11/lB - reden wegneemt om zyn stuk grond van de hand te doem. In menig geval zal „tante"» die heel goed weet wat regeeren en werken is, evenals dezen zomer wel met de naturellen voortboeren tot een der zoons groot genosg is om 't werk over te nemen wat zooveel jaren niet duurt. Hetzelfde moet m. i. vóór alles gelden van alle pogingen om te helpen. Zy, die geholpen zullen worden, moeten de wyze waarop ge heel goedkeuren. Er moet hun zelfs geep aan leiding gegeven worden om te vermoeden^ dat het bedekte doel is hen op een of ander punt van inzicht en overtuiging te doen ver-' anderen; of Nederlanders evenveel als Afri kaners te helpen. Wordt daartegen niet zorg vuldig gewaakt, dan zal de aangebrachte hulp geen brug leggen, maar een slagboom opwerpen tussehen de Republieken en Nederland.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3