.AATSTE BERICHTEN. wege, ook wat betreft de accompagnatrice, die, hoewel muziekonderwijzerea zynde, nog verder ging dan de leerlingen, n.l. door haar naam aleohta met te doen aanduiden en das het toppant van bescheidenheid bereikte. De vice-voorzitter van O it het Volle—Voor liet Volle sprak Woensdagavond aan het einde van het concert de solisten toe en prees de mooie stemmen van sopraan en alt, de „man nelijke" streek der violiste, het fraaie spel der pianiste, de zware taak der begeleidster enz., en daarmede stemde het publiek door een warm applaus blikbaar in. Wat blijft er nu voor my, indien het geen bepaalde oritiek kan zyn,nog over te vermelden? NatuurUjk zeer weinig. Ik wil dan ook alleen melden dat: Mej. Nora Boas een pianiste is, die reeds over heel wat techniek beschikt, doch aan wie een zorgzame behandeling van het pedaal ten zeerste is aanbevolen. Mej. Nelly Gunning, de violiste, behalve een goede en zekere techniek ook een hoogst pry zenswaardige voordracht heeft. Een fraaier klinkend instrument zy deze violiste van harte toegewenscht. Mej. Anny Lieftink beter in de duetten dan in hare solo's voldeed. Vooral aan een zuivere intonatie zal zy nog groote aandacht moeten sohenken. Mej. Harry van der Harst over een zeer vol klinkende altstem beschikt en bare warme voordracht niet naliet indrnk te maken. Mej. zeer bescheiden accompagneerde. By een eventueel volgend concert zy het bestaar van Vit het volle—Voor het volle in overweging gegeven een minder uitgebreid programma te doen samenstellen. Vyftien zangnommers, drie pianosolo's en vier viool solo's, behalve de toegiftjes, is te veel op een avond, en het succes zal by een niet zoo over laden programma zeker niet minder zijn. TAUT MADira COÖPERATIEVE VOORSCHOTVER- EENICINC MET SPAARBANK TE MIDDELBURG. Biykens het vier en twintigste jaarverslag dezer instelling bedroeg het ledental met den aanvang van 't boekjaar 89. In het afgeloopen jaar traden 8 personen tot de vereeniging toe, terwyi 6 uittraden, zoodat zy op 31 December 1899, 91 leden telde. Het op 31 December 1898 gestorte kapitaal bedroeg f 6035.84, daaronder begrepen het bygesohreven dividend over dat jaar. In 1899 werd f400.45' gestort, te zamen dus f 6136.29s. Aan de uittredende leden werd f 169.15s terug gegeven, zoodat het bedryfakapitaal der ver eeniging op 31 December 1899 f 6267.14 groot is. Het reservefonds was 31 December 1898 t 1265.97 groot. Uit de winst over dat jaar werd f 18.80 bygaBchreven, terwyi de entrée's .en verkoohte boekjes f 24.90 opbraobten. Het fonda is dus op 31 December 1899 f 1309.67 groot of ruim 20 van het bedrag der stor tingen op aandeel. Het saldo der spaargelden was op 81 Deo. 1898 f 5743.53. Gedurende 1899 werd een bedrag van f 2996.65 ingebracht, totaal dus f 8740.18. Uitgenomen werd f 3630.54, zoodat het saldo aan de 99 spaarders verschuldigd bedraagt f 5109.64, plus f 104.99 bygesohreven rente, te zamen dus f 5214.63. De f 800 in 1898 opgenomen van particu lieren werden in 1899 terugbetaald. By de f 13.819 onafgeloste voorschotten, waarmede de rekening over 1898 sloot, werden in 1899 verstrekt 115 nienwe voorschotten, tot een bedrag van f 21.565. In bet geheel stond die rekening dus f 35.384 schuldig. Hierop werd terugbetaald f23.952.50, zoodat de nieuwe rekening begint met een saldo van f 11.43150. De bank ontving voor de in 1899 verleende voorschotten aan rente f 835.75de gereser veerde rente over 1898 bedroeg f 419.89, de rente van uit-gezet kasgeld f 54.80 en de ont vangen boete f 6.82, samen f 1317.26. Hiervan moet worden afgetrokken de rente van in 1899 verleende dooh eerst in 1900 vervallende voorschotten ad f 403.85, zoodat biyft f 913.41. Verder moet worden afgetrokken 1°. de rente, op de spaargelden nitbetaald en byge sohreven f 146.53, 2°. de rente voor vervroegde aflossingen terugbetaald f 1.69 en 3°. de on kosten f 71.32, samen f 219.54, biyfc alzoo zuiver f 693.87. Overeenkomstig art. 30 der statuten stelt het bestuur voor dit bedrag te gebruiken lo. tot nitkeering aan het bestuur voor admini stratiekosten f 346.93, 2o. tot nitkeering aan de leden van 5 over hunne stortingen f 309.05, 3o. tot storting in het reservefonds van f 80.39, en 4o. voor bedryfsbelating f 7,50. Samen f 698.87. Verschillende Berichten. De heer J. Dommisse, Ned. Herv. predi kant te Waalwyk, heeft, na 40-jarige dienst vervulling, tegen 1 Mei zyn emeritaat aan gevraagd. Volgens het Dgbl. heeft H. M. de Koningin aan de vrouw van den veroordeelden bewaar der van H. M. zilverkamer geld gegeven voor de inrichting van oen zouteviscbwinkeltje, waarin zy nu trachten zal voor zich en haar vier kinderen den kost te verdieneD, terwyi baar man in de gevangenis is. Het Tabaksnieuws geeft een plaat, waarop misschien wel gewezen mag worden ia deze tyden, waarin ieder meent, era Transvaler ge lijk te zyn. Krüger zegt op die plaat tegen eenige Hollanders, die zich voor den krygs- dienet aanmelden,'t Is goed bedoeld, neef, maar jullie kunt niet Bchieten nie. Wij zullen 't zelf wel klaren. Zorg, dat je 't óok kunt, «li de nood aan den man komt". Het voorstel van bnrg. en weth. van de residentie tot het benoemen van straten op de Haagsche Bonwgrondmaatschappy Engelenburg strekt om aan die straten do volgende namen te gevenLoosduinsche kade, Jonbertstraat, Smitstraat, Pretoriusatraat, Kockstraat, Reitz- straat, Steynlaan, Engelenburgstraat en Paul- Krngerlaan en aan het plein, ter plaatse waar de zevende en tiende straat te zamen komen, den naam Panl Krngerplein. De loden der Vereeniging van sigarenfa brikanten te Groningen hebben thans besloten, aan hnn, reeds elf weken stakende sigarenma kers te beriehteD, dat zy hen nog tot 3 Februari in de gelegenheid stellen, zich om werk aan te melden. Na dien datum kunnen de fabri kanten, met het oog op handels-relaties, geen der stakende sigarenmakers meer in dienst nemen. Ook te Hellevoetslnis zyn vele gevallen van inflaenza, vooral onder de bemanning van het wachtschip. Meer dan de helft van de leerlingen-machi nist liggen met die ziekte in het hospitaal, zoodat de lessen in de theorie aan de oplei ding voor eenigen tgd gestaakt zyn. Dinsdagavond, by de opvoering, door de Ned. Opera, van Carmen in den Stadsschouw burg te Amsterdam, struikelde de hoofdper soon, mevrouw Fisoher—Seygaid, over den sabel, door Don José weggeworpen; zy be zeerde zich ernstig aan de knie en bleef bui ten kennis liggen. Hoewel, zooals later bleek, de kwetsuur niet ernstig is, zal de gevierde zangeres toch een dag of acht bet bed moe ten honden. De voortzetting der opvoering van Carmen was onmogeiyk, zjolat de Cavalleria Rusticana werd gegeven. In Amsterdam is dezer dagen veel sneeuw gevallen. Men is Woensdag aan 't werk getogen om ze op te mimen met twaalf veegmacbincs en met eene versterking van het vaste perso neel met 900 man. Te Zwolle beeft het ijs ook een slacht offer geëiacht. Twee zoontjes van een machi nist, een van 7 en een van 10 jaar, zakten door het ys op de Aohtergraoht. Beiden wer den spoedig emit gehaald, maar de oudste, die onder het ys was geschoten en het laatst werd gered, was reeds zoover heen, dat men er niet meer in geslaagd ia de levensgeesten op te wekken. Een bakkersknecht te Almelo heeft door onvoorzichtigheid zyn kameraad, een 16jarigen jongeling, met een oud pistool in den linker slaap getroffen. Niet minder dan 21 hagel korrels werden door den geneesheer verwyderd. De toestand van den verwonde is vrij goed. Tegen den onvoorziohtigen dader is proces verbaal opgemaakt. Te Helden by Venlo is een 64-jarige landbouwer, bezig zynde hooi naar beneden tt werpen, van den zolder gevallen en op een steenen vloer terechtgekomen. Eenige oogen- blikken later stierf by aan de gevolgen. Te Elsloo (L.) kwam een met twee paarden bespannen voertuig den straatweg afhollen, zonder voerman. Iemand, die zich met een kruiwagen met hout op den weg bevond, wilde de hollende dieren tegenhoaden, doch kwam onder den wagen terecht en bleef op de plaats dood. Een stoker der Zniderstoomtram hao Woensdag morgen te Gsertmidenberg by hei rangeeren het ongeluk te vallen, met hei noodlottig gevolg, dat by onder de tram ge raakte en deze hem over de beide beenen reed, welke verbryzeld werden. Bewusteloos werd de ongelukkige weggevoerd. Een modern sprookje: Er was ereis een meisje dat op haar trouw dag haar piano van de hand deed en een naai machine kocht en allerlei benoodigdheden om kleederen voor haar man en zich zelf te maken en toen yverig aan het werk toog. Haar mar vertelde het nienwtje op de sooieteit. Binnen twee maanden tgd waren de viet zusterB van het vrouwije gehuwd. AKTIREVOLUTIONNAIREN TE CRONINCEN. Aan een verslag, voorkomende in de Prov. Gron. Crt. van Zaterdag 11., ontleenen wij hei volgende. „De heer mr P. Dieleman, van Middelburg, hield Donderdag avond in het Militair Tehuis, in een openbare vergadering van de anti-revoln- tionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje een politieke voordracht met lichtbeelden. De heer Dieleman sprak over de verschil lende staatkundige partyen in ons vaderland, over haar oorsprong en over het verschil van haar beginselen. Daarna volgde delichtbeeldenvertooiiiQg,die vrgwel mislnkte. Eerst na een lang gemorrel aan bet lantaarntje, kwamen er eenige, veel te flauwe beelden op den munr, portretten van enkele ministers, van eenige kamerleden en bet portret van onze Koningin, waarby het Wilhelmus gezongen werd. By het beeld van dr A. Kuyper weid luide geapplaudiseerdtoen de portretten van mr P. J. Troelstra, van Van der Zwaag en van dr De Visser, den leider der Gbristeiyk-His- torisohe party, op den muur verschenen, werd er door enkelen gefloten. De heer Dieleman zou anders bij elk portret een woordje gesproken hebben, maar toen er herhaaldelgk ongelukjes met de lantaarnplaatjes gebeurden, bleef dit maar achterwege. Na de lichtbeeldenvertooniog vervolgde de heer Dieleman zyn beschouwing over de staat kundige partyen. De vergadering werd met gebed geopend en met dankzegging gesloten door den heer C. ElzeDga." De onrsiveering is van ons, zegt de redactie van het Christeiyk Historisob Ned. Dagblad, en voegt er by Commentaar zullen wy maar niet maken. 't Is te mooi voor eene vergadering, die met gebed geopend en gesloten werd Te Parya hoort men dageiyks klachten van dames, wier kleediag cp straat bedorven is door het werpen met vitriool. De daders zyn niet te vinden. In den Elzas is door de rechteriyke macht beslist, dat een patroon het recht heett zyn ondergeschikten te verbieden, bepaalde herbergen te bezoeken. Omtrent de influenza-epidemie in Enge land komen minder ernstige berichten. Het schynt, dat de ziekte daar aan bet afnemen is. Het sterfcecyfer was, over de twee-en-dertig steden van Engeland en Wales berekend, met 0.19 percent afgenomen. Voor Londen alleen bedroeg dis vermindering 0.38 percent. Wel was daar bet aantal sterftegevallen tengevolge van de ziekte alleen vermeerderd van 316 tot 340, maar bet aantal gevallen metdoodeiyken afloop van longziekten was van 1221 op 994 gedaald. Te Osborne heeft de influenza nu ook in het koninkiyk paleis baar intrede gedaan. Men zegt nu weer, dat de by St. JohnB gestrande en verbrande boot de petrolenmboot Helgoland is. Door de werkstaking in de Boheemsohe kolenmijnen, is er zoo groot gebrek, dat een der spoorwegmaatschappij e» nog slechts voor drie dagen voorraad heeft. Een gasfabriek kondigde reeds een vermindering der produc tie aan. De hertog van Aoata en de graat van Tnryn zijn naar Avigliano vertrokken, om de plaats te bezoeken, waar de bekende dynamiet- ontploffing plaats had. De moeder van de Duitache keizerin ligt te Dresden ernstig ziek. Tydens den oorlog op Cnba kregen twee in het Amerikaansche leger dienende heeren twist. Deze heeft thans tot een merkwaardige ontknooping geleid. In de corridor van een hotel te Kentucky heeft een der twistenden niet alleen zgn tegenstander, maar nog twee andere personen doodgeschoten. De overheid te El Pabo, in Texas, is op den vernuftigen, maar naar Earopeesohe be grippen jaist niet moreeloa inval gekomen by de terechtstelling van een ter dood veroor deelde van de toeschouwers toegangsgeld te heffen ten bate van 's maua vrouw en kinderen. Om het schavot werden tribunes opgeslagen en men kon plaatsen nemen van een tot twee dollars. De opbrengst, na aftrek van alle kos- teD, bedroeg 1000 dollar;. De misdadiger haü vóór zyn dood de hgeren voor hnn mensch- lievendheid bedankt. Tengevolge van een hevigen brand, die op 10 Januari te Dawson City heeft gewoed en verscheiden huizen in asob legde, zyn aldaat een groot aantal personen dakloos. Dit is te erger, wgl daar een vreeselyke koude heerscht. Da builenpest neemt op Manilla in ern stige mate toe. Het stoomschip Newfoundland van Halifax, dat gedurende den Spaansch-Amerikaantchen oorlog door een Ameiikaansch schip werd op gebracht wegens verdachte bonding, is Zater dag eerst door het Hooggerechtshof te Was hington aan de eigenaars afgestaan, zondei aanspraak door dezen op schadevergoeding. Verkoopingen enz. Woensdag werd door notaris J. Franse in de herberg DeMeebaalte Nienwerkerk, by eerste veiling, te koop aangeboden dt steenen windkorenmolen met woonhuis, schuur, erf en tuin, staande te Nieuwerberk by het dorp. Het hoogste bod bedroeg f 9000. 23 dezei heeft de horveiling plaats. Verder werd verkocht, ten verzoeke van het kerkbestuur der Ger. gem., een woonhnis, schuurtje, erf en tuin, staande in de Weststraat te Nienwerkerk groot 6 a 65 c. a. Kooper werd J. Stouten te Ooslerland voor f 1000. POSTER IJ EN. Verzending en laatste busliehting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille Lloyd) 23 Jan. 6.05 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 26 Jan. 12.53 'snamid. Rotterdam Lloyd26 Jan. 6.05 's avonds. Marseilie(Fr. dienst)27 Jan. 5.30 'smorgena. Genoa (Nederl.) 30 Jan. 6.05 's avonds Amsterdam (Nederl.)2 Febr. 6.05 's avonds Brindisi (Eng. dienst). 2 Febr. 12.53 's namid Napels (Duitsobe dst.) 5 Febr. 12.53namid Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6,30 's avonds. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.20 's avonds en een suppletoirs op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Met de Nederlandsche booten via Genna en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. Over Napels, met Duitsche booten, uitsluitend voor de correspondentie, waarvan de verzending met deze gelegenheid op de adressen ia aange geven. West-Indië. Caragao over Qneens- town19 Jan. 10.03 's avonds Suriname via Sout hampton23 Jan. 5.30 's morgens Curasao met K.W.I. maildienst31 Jan. 6.05 avonds Suriname via St. Na- zaire8 Feb. 5.30 's morgens Suriname via Amsterdam. Den laatstenen llen elke maand 6.05 av. Breskens. Op de Woensdagavond door de Vereeniging tot geldelijke uitkeering aan werk lieden bij ziekte gehouden vergadering bleek uit het verslag, door den voorzitter nitgebracht, het volgende. Op 1 Jan. 1900 bedroeg het aantal leden 92. In 1898 werd wegens ziekte en by overiyden uitgekeerd f 558.75, terwyi in 1899 wegens ziekte werd uitbetaald f 201. Gedurende het afgeloopen jaar bedankten 4 leden, terwyi een gelijk getal wegens wan betaling werd geschrapt. April wees bet hoogste cijfer in ontvangsten aan tot een be drag van f 46.34. In '99 waren de ontvangsten met goed slot '98 f 388.50s, en de uitgaven f212.675. Er was das op 31 Deo. 1899 een batig saldo van f 675.83. Het aantal leden bedraagt nu 89. Terneuzen. Eene gegoede weduwe uit Sas van Gent, die een paar dagen hier by familie gelogeerd bad, bemerkte, toen zy WoenBdag avond thuis kwam, dat al hare be zittingen haar waren ontstolen. Deze diefstal wekt in Sas van Gent groote beroering. De woning van de bestolene ligt midden in de gemeente. Omtrent de daders is nog niets bekend. 's Gravenhage. Op de voordracht vuur rechter te Tiel komen voormr K. W. Brevet te Middelburg, mr U. W. A. Dyokmoester te Tiel en mr J. G. Gratama te Assen. Benoemd tot post- en telegraafdirectenr te Krabbendyke, de beer N. O. Servaas, thans klerk 1ste klasse. Amsterdam. In de Hoedenmakerstraat zyn heden vier huizen ingestort; vermoedeiykzijn vyf menBchon bedolven. Stockholm. De Ryksdag is heden geopend door don koning, die zoide dat zelfs by eene bevredigende oplossing eener regeling vsd Internationale geschillen, geen natie ontheven zal zyn van den plicht aau zelfverdediging tc denken. Os oorlog In Znld-Afrika. OVERTOCHT OVER DE TUCELA. Londen. Volgens de Times en de Daily Telegraph zyn de Engelschen er in geslaagd de Tngela over te trekken. Het bericht aan de Times is Woensdag afge zonden van Sparmansfarm by Springfield. Boller trok Dinsdag in Weateiyke richting op. Door een snelle beweging bezette de cavalerie, onder lord Dandonald, de heuvels Weateiyk van Potgietersdrift (25 K. M. Wes- teiyk van Colenso). De Boeren werden volkomen verrast. Den zelfden avond volgde de iufanterie-brigade, die bij Heibon de rivier overtrok. Woensdag werd de Boerenstelliog aan de overzyde met houwitsers beschoten. De afdeeling onder generaal Warren trok door de Trichardtsdrift de rivier over en ondervond geen tegenstand, hoewel de Boeren 4 myi van de rivier een stelling hadden bezet. De Daily Telegraph daarentegen meldt dat, toen de nit alle wapens saamgestelde afdeeling van generaal Warren de rivier overtrok, zy door een hevig geschutvuur der Boeren werd bestookt. De lfr/te-brigade nam twee myi verder op, in de richting naar Spionkop, een zeer bevredigende stelling in. Later bericht. Londen. De overtocht van Warren over de Tngela geschiedde met de pont, onder het vnur der Boeren. Daarna sloeg de Engelsohe genie een pon tonbrug over de rivier, zoodat de gehcele macht kon overtrekken. Rensburg. Een patrouille van 16 Nieuw- Zeelandsche lanciers is in hinderlaag gevallen. 5 man zyn gedood, 2 ontsnapt, en de ovei igen gevangen. Vergadviiiigcu, Concerten enz. Middelburg. Maandag 22 Jan. Lezing F. C. Dufour. Natuurkundig Gezelschap. St. Joris 8 a. Maandag 22 Jan. Voordracht Abbé Daens. Schuttershof 8 n. Dinsdag 30 Jan. Concert Zangv. Tot Oe fening en Uitspanning.— Concert- en gehoorz. 7'/s u. Donder d. 8 Febr. Voorstelling Ned. Tooneel- vereeniging. Schouwburg 7 V, n. Woensd. 14 Febr. Lezing J.vanLoenen. Evang. Vooruitgang. D o n d e r d. 15 Febr. Concert Bobeemsche stryk-kwartet. Concert- m gehoorzaal. V r y d a g 23 Febr. Concert Vereeniging voor instrumentale muziek. Concert- en gehoorz. 71/» u. De Middelburgsche courant wordt tegen woordig, in verband met de vroege aan komst van den laatsten trein uit Middelburg, 'savondsvóór half acht uur in Goes bezorgd. Dageljjks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BOLUIJT, firma Wed, A. 0. DB JQNGK aldaar, TE HOIJDEK AANBESTEDINGEN. Maandag 22 Jan. Kerkwerve. Gemeentekamer 2 u.het afbreken van de onde en het boawen van een nieuwe kerk, met aanverwante werken. Aan- wgzing 15 Jan. Inlichtingen L. Couvée te Delft en L. Koole Wz. te Zierikzee. Vrydag 26 Jan. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 10 u.: het onderhouden van eu het doen van herstellingen en vernieuwiugeu aan de gebouwen der Rykskweekschool voor onderwyzers te Middelburg, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1901. Raming 4780. Aanwyzing 20 Jan. Inlichtiogen rijkabouw- kucdige voor de onderwysgebouwen, en op zichter der universiteitsgebouwen J. Roem te Leiden. Kapelle. Gemeentebuis 11 u.het doen van grondboringen aan de waterkeering van den oalamitenzen Willem Annapoldor. Aan wyzing 19 en 22 Jan. Inlichtingen seoretaria-, ontvanger. Woensdag 31 Jan. Viissingen. Burgerweeshuis 2 u.het bouwen van een nienw weeshuis. Aanwyzing 23 Jan. Inlichtingen bij den gemeente-bouw^ meester. Zaterdag 3 Febr. Goes. Raadhuis 10 u.: het uitbaggeren der Oostvest. Inlichtingen Raadhuis. Woensdag 14 Febr. Dreisehor. Koffiehuis van J. P. Hause 12 n.het vervangen eener grindbaan door beibestratiDg in den polder Dreisehor. Aan wyzing 7 Febr. Maandag 19 Febr. Kwadendamme. Herberg van Timmer man 2 n.maken van een grintweg vau 's Gravenpolder—Hoedekenekerke, lang 2545 M. Aanwyzing 19 Febr. Inlichtingen J. Koiyn te Hoedekenskerke. Ter voorkoming van mieverstand en teleurstelling herinneren wij dat de Vennootsohap do Mlddelburgsohe courant on dehof-otoomdrukkerljvan den heer D. O. Kröbor Jr twee geheel af gesohelden zaken zijn. Voor aangelegenheden, ons blad be treffende wonde mon zloh tot don direoteur-hoofdrodaoteur of don admini strateur; terwijl mon verder do corres pondentie voor ons blad gelieve te adreeaeeren als hieronder le aangegeven] en wel voor: telegrammen Mlddelburgsohe oourant Middelburg; nieuwsberichten en Ingezondenstukken Redaotle Mlddelburgsohe oou rant, benevens vertrouwelijke mede- deellngen aan den Hoofdredaoteuren advertontlön, abonnementen of de ver zending der courant Administratis Mlddelburgsche courant. H E R IJ K. De heryk der maten en gewiohten iu 190Ö zal plaats hebben in de navolgende gemeenten en op den tyd daarbij vermeld Middelburg; c. voor de maten en gewiohten gebruikt in fabrieken, (brood-, melk-, boter-, meel-, ijzer-, gasfabrieken), werven, gestichten van liefdadig heid, (wees-, arm- en gasthuizen), in openbare rijks-, provinciale en gemeente instellingen, (belastingen, posteryen, militaire kazerne, hos-, pitaal, eantine, slaehtery, stadssohunr, vleesoh- hal, beëedigde graanmeters, militiematen); in dienst van openbare vervoermiddelen, (stoom boot-, spoorweg-, van Gend en Loos-, tram-, Nederlandsohe handelmaataohappy) den 19 Januari; d. voor de wyk A den 23 Januari; voor do wyk B den 24 en 25 Januari; voor de wyk C den 26 Jannari; voor de wyk D den 30 Jannari; voor de wyk E den 31 Januari voor de wyk F den 1 Februari; voor de wyk G den 2 Februari; voor de wyk H den 6 Febrnari voor de wyk I den 7, 8 en 9 Februari voor de wyk K den 13, 14 en 15 Februari voor de wyk L den 16 en 20 Februari; voor de wyk M den 21 Februari; voor de wyk N den 22 Februari; voor de wyk O den 23 Februari en 27 Febrnari; voor de wyk P den 28 Febrnari en 1 Maart voor de wyk Q den 2 en 7 Maart; voor de wyken R, S, T, U en V den 8 en 9 Maart; telkens des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren. Verder St. Laurens op dezelfde dagen als te Mid delburg. Het laatstgeplaatste goedkeuringsmerk moet voortaan, op gevaar van straf, gednrende twee jaren ongeschonden worden bewaard. De verifioatie van gewiohten beneden het gram (miligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, geschiedt uitsluitend aan het ykkantoor te Middelbarg. Oost- en West-Sonbarg, ook voor Ritthem,' 12 Maart. Viissingen 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21,22, 23 en 24 Maart. Arnemniden, ook voor Nieuw- en St. Joosland, 26 Maart. Veere, ook voor Vrouwenpolder, 27 Maart. Serooskerke (Walcheren) 28 Maart des voorm. Oostkapelle, ook voor Grypskerke, 28 Maart des namiddags. Domburg, ook voor Aagtekerke, 2 April. Westkapelle, ook voor Zoutelande, 3 April. Koudekerke, ook voor Biggekerke en Melis- kerk e, 4 April. Kortgene 9 April. Wissekerke 10 en 11 April. Coiynsplaat, ook voor Kats, 12 en 13 April. Stavenisse 23 April en 24 April des voor middags. St Annaiand 24 April des namiddags en 25 April. St. Philipsland 26 April. Oud-Vossemeer 27 April. Tholen 28 en 30 April. Poortvliet 1 Mei. Soherpenisse 2 Mei. St. Maartensdyk 3 en 4 Mei- Zierikzee, ook voor Kerkwerve, 11, 12, 13, 14, 15,16, 18, 19, 20, 21 en 22 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendyke, 2 en 3 Juli.

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 2