FEUILLETON. Fraamenlen it Pierre Mn. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Goppée, die, gelijk wi] reeds meldden, naar de plaats van Déronlède zal dingen, heeft groote verwachtingen. Niet alleen van zijn eigen oandidataur, maar van verschillende andere. In de eerste plaatB de verkiezingen voor de vernieuwing van 1/3 van den Senaat daarna de aanvnllingsverkiezingen voor de Kamer, als er leden van dat lichaam in den Senaat worden gekozen, en vervolgens raads verkiezingen. De IDuitsobe kroonprins is ridder van het Gulden Vlies geworden. De aanstaande Oastenryksche premier Von Koerber heeft de opdracht niet aanvaard vóór hy een grondslag van overeenstemming tossohen de partyen had gevonden, welke den Rijksraad weer in staat zal stellen geen geld te verbeiden. Op dit oogenblik wordt te Praag tusschen de partyen onderhandeld over de aanstelling van drie nationale ministers zonder portefeuille, die, zonder het karakter van het beambten- kabinet te schaden, het overleg tusschen de regeering en de partyen zonden bevorderen. De Duitschers schynen van deze oplossing eohter niet veel te willen weten, vooral niet als de te benoemen Daitsoher wat elericaal is gestemd. Von Koerber zon willen, dat ook de consti tutioneel grootgrondbezitters en de radicale Czechen aan het overleg deelnamen. Op bet groote hoibal te Weenen is prinses Elizabeth gepresenteerd. Belangryker is de mededeeling, dat de keizer baron Banffy beeft geïguoreerd. De Sultan heeft den Frauscheu gezant be loofd, dat de zaak van de Syriö-spoorweg na afloop der Rzm&z&u feesten zal worden behandeld. Het dezer dagen vermelde geschil tnsschen Frankrijk en San Domingo neemt den loop, dieu men kon verwachten. De Vereenigde Staten mengen er zich in en zonden reeds een kruiser en een kanonneerboot tot steun van den gezant Powell. Deze heeft tot last te zorgen, dat de vorderingen van Amerikaansche onderdanen niet worden achtergesteld by die van de Fransohen. Te Washington vertrouwt men, dat de Fran sohen niet naar die achterstelling zullen streven, wyi de Vereenigde Staten dat niet zouden dulden. De Amerikaansche maatschappy, die de middelen van San Domingo beheert, heeft aan de regeering van dien staat het geld voor geschoten, dat voor den dienst der openbare schuld noodig is. Een der leiders van de fenians in de Vereenigde Staten heeft verklaard, dat de voorgenomen inval in Canada in dit jaarge- tyde een onmogeiykheid is, waarom alles wordt voorbereid tegen het einde van den winter. De oorlog in Zuid-Airika. Er is éen telegram van het oorlogsterrein, maar dat eene is zoo dwaas, dat men zich waariyk niet kan voorstellen, dat de minister van oorlog den moed heeft het openbaar te Terwyi heel Engeland met angstige spanning waoht op de lysten van de verliezen, door generaal White by den aanval op Ladysmith geleden, maakt „oorlog" alleen een telegram van Bnller bekend met de mededeeling dat de Transvaalsobe verliesiyst valsch is en dat de vyand veel meer heeft verloren dan by op geeft t Maar over de verliezen der Engelachen geen woord. Generaal White, die Zaterdag viermaal een steeds ernstiger luidende heliographische bood schap kon zenden, heeft na Zondag middag 2 uur niets meer van zich doen hooren l Welk een geest moet er toch ia dat Engel- sohe volk zitten, dat het zoo iets duldt en voor zoete koek opeet. Te verwonderiyker is dit, omdat het pnbliek bijna dageiyka kan bemerken, dat het om den tuin wordt geleid. Gister een telegram van French over de groote verkenning, waarby men den vyand zag terugtrekken. Maar een tweede telegram meldt dat de verkenning een groot aantal Boe ren deed te voorschijn komen, die de Engeloche garde-cavalerie aanvielen en baar tot den terug tocht dwongen. Resultaat van de verkenning: Uit het Frmsch. van ANATOLE FRANCE. IV De oude lijfgardist. Dat was al wat Leclerc gewonnen had in den dienst van den koning, en toch was hy koningsgezind gebleven, en in de lade zyner latafel bewaarde hy zorgvuldig een lapje van het witte vaandel, dat het regiment op de plaats van het kasteel Ramboullet onder elkaar verdeeld had. Op zekeren dag vroeg de heer Gervoisemet z|n harde stem: „Leclerc, waar waart gy in garnizoen, in den zomer van 1828 De wapensmid hief bet hoofd op zei: „Te Courbevoie, mynheer de markieB." „Juist. Ik heb uw colonel gekend, den kleinen De la Morse, wiens zoons thans posten hebben aan het hof van Badingnet (Napoleon)." En met een minachtend gebaar wees by naar het kasteel, waarvan men door de doffe ruiten een vleugel aan den overkant der rivier zag liggen. „Ik was in de maand Jnli 1828 in dienst by de lyfwaoht, mijn goede Leclero, op het kasteel van St Cloud, 2de compagnie; groene bandelier. Achdrommels, wij waren niet in de vyand is zeer sterk en bewegeiyk. Kosten der verkenningeen luitenant en twee man- sohappen gekwetst; vermist 1 kapitein en 4 manschappen Het bericht van Bailor luidde: Een Transvaalsch telegram geeft als het verlies des vyands by Ladysmith op 6 dezer op: 4 dooden en 15 gewonden. Eu dit nadat by, zooals erkend wordt, een moorddadig vunr had doorstaan van zes gemaskeerde batteryea en nadat by aan alle punten was afgeslagen. De naturellen hier verzekeren, dat het verlies )n commando alleen 150 dooden en wagen ladingen gewonden bedroeg. Het hevigste verlies moeten de Vrijstaters geleden hebben, die door de Transvalere gedwongen werden de gevaariykste plaatsen in te nemen. Alweer dus dat oude praatje. Te Londen gaat men zelfs zoover nu te vertellen, dat generaal Gataore de mededeeling zou ontvangen hebben dat, als hy eenvoudig zyn tyd wilde afwachten, de standjes tusschen de burgers van de beide Republieken hem de moeite zonden besparen een slag te leveren. De Londensche correspon dent van de Manchester Guardi n zegt, dat men aan die omstandigheid het stilzitten van Bnller, Gatacre en Metbuen toeschryft, maar in militaire kringen gelooft men niet dat deze generaals zoo naïef zijn. Nog zy gewezen op het eigenaardige feit, dat Bulier hier gewaagt van een officieel Transvaalsch bericht, dat ia Europa niet ont vangen is. De censnur schijnt het dos niet door te laten iets dat veel te denken geeft. DE AANVAL DER KAFFERS, Wy hebben destyds melding gemaakt van een aanval der Ka ff ars op een Boerenkamp. Officieels Transvaalsche telegrammen, mede gedeeld door het 2i. v. d. D. melden dienaan gaande. 29 Nov. 8 u. N. M. Er gaat een gerucht, dat de Kaffers, die met de Engelsehen bij Derdepoort onze burgers hebben aangevallen, van plan zyn in ons land te zamen met de Engelachen en onder han aanvoering binnen te komen in het district Rustenburg. In verband met deze geruchten beeft de regeering de noodige maatregelen ge nomen om zoodanigen inval te beletten of te stuiten. Volgens rapporten van wd. comdt. van Rustenburg worden verschillende personen vermist. In verband met bovenstaande geruch ten, als zouden de Kaffers een aanval gedaan hebben, werd op aanvrage van landdrost van RuBtenbnrg door vecht-generaal Sngman als volgt berioht: „Jnist rapporten van comdt. Swart en wnd. eomdt. PlesBis ontvangen, doch geen melding gemaakt, dat volk van Lindchwe in de rich ting van Rustenburg trekt. Zy kunnen het niet doen, tenzy onze manschappen onder ge meld comdt. geslagen worden." Wnd. commdt. Swart Zeernst aan Vechtgenl. Snijman Malopo (begint): „Lager te Krokodil gat 1 December. Gedurende den slag te Der depoort op 25 Nov. 11. werd een aantal vrou wen en kinderen door de Kaffers gevangen genomen en naar Machudi gebracht zonder geleide van eenigen Ecg. commdt. van den gepantserden trein aan ons afgeleverd, hebben wy nu het volgende. Derdepoort werd 25 Nov, met dagbreek aangevallen door de Bakathlas en stormden zy onze huizen niettegenstaande wy de witte vlag tot 4 maal toe opstoken zy staken onze bnizen in brand; met zekerheid zullen wy kunnen melden, dat er 2 vrouwen nl. de vrouw van W. Foerie en die van den winkelier Pieters doodgeschoten zyn en ook Paul Potgieter Pzn., 15 jaar. Lindohwea Kaf fers hebben ons toen gevangen genomen en niettegenstaande enkelen van ons licht gewond werden, joegen de Kaffers ons tot Machudi, een afstand van 5 uur te paard. De toestand was in een woord verschrikkelijk en wy wer den mishandeld tot in Machudi, waar wy Woensdag aankwamen, na twee dagen zonder voedsel te zyn geweest, daar werden wy van bet noodige voorzien. De namen der personen, door my nit de handen der Britten ontvangen, zyn als volgt: P. Potgieter en 6 kinderen, Mevr. David Smit, Mevr. David Pretorius en 1 dochter, 2 kinderen van Mevr. Kromkam, 1 kind van Zach. Pretorius Sr., 1 kind van W. Fourie, dit is voorloopig alles wat ik u omtrent den trenrigen toestand kan mededeelen. Met betrekking tot het gevecht by Derde poort werd ongeveer het volgende door de reg. ontvangen van den wd. commdt. aldaar „Zondag 25 dezer werden wy bij het aanbre ken van den dag aihier aangevallen door zoowat Eagelsche paardenruiters, die van de over- zijde der rivier een hevig vuur met Metford* geweren, een maxim op ons opendetegelijker tyd werden wy door commando Kaffers van de zyde van het transportpad aangevallen. Wfl kunnen niet zeggen hoeveel het waren maar het heele veld was vol. Het gevecht dunrde zoo wat voort tot od ge veer 10 uur 's morgens, toen de vyand de wyk nam. Zoowat 50 gesneuveld. Volgens verklaring van een Kaffer bestond bet Kaffer-commando uit Kaffers van Khama, Sechei en Lindehwe. Deze Kaffers zyn gehuurd om tegen ons te vechten en wer den door de Eugelschen lotteriyk door de rivier gedreven en met Maxim bedreigd, zoo zy niet tegen ons uittrokken. Hnlpelooze vrouwen werden, niettegenstaande het uitsteken der witte vlaggen, vermoord door de Kaffers. De overgeblevenen werden door hen weggevoerd ot vermoord. Ik hecht hieraan een Ujst van gesneuvelden en gewonden in het gevecht, als mede een UjBt van de vermoorde weggevoerde personen. Zulk een daad is de barbaarste, die nog ooit door een beschaafde regeeriug is be gaan. Onze burgers hebben den aanval dapper afgeslagen met de hnlp des Heeren. In het cht werden gedood 6, gewond 4, vermist 13, door de Kaffers vermoord 22, allen byna vrouwen en kinderen. Blijkens een bericht hierboven meest allen teruggezonden door Engn, van de vermisten zij a verder reeds bier en daar aangekomen 13, terwyi een wielrijder vermist werd en gedood gevonden. Naast dezen werd nog een iyk gevonden van een totaal onherkenbaar persoon. Te Rustenburg is door de inwoners een uit stekend ingerieht hospitaal opgericht met be- hooriyke verpleegsters, alwaar de gewonden kunnen worden opgenomen. vastenavondpakjes gestoken, zooals de garde van honderd van mynheer Bonaparte. Het is een echt denkbeeld van een parvenu om zgn soldaten aan te kleeden als paradyavogelB. Wy droegen, nayn ouden Leclerc, den zilveren helm met den zwarten rnps en een zilveren plnim, een koningsblauwe tuniek met rooden kraag en zilveren epauletten, nestels en bran- debonrgs, en een wit casimiren broek." Daarop gaf hy een üinken slag tegen zyn kuit. „Eu rijlaarzen Op myn twintigste jaar was ik gardist tweede klasse met den rang van luitenant, eiken avond een rendez vous en alle weken een dnel Ik waB niet te beklagen. 01 Leolere 1 Dat was de goede oude tyd „Ja, mynheer de markies," antwoordde de ander bedaard en ging voort met een kling scherpen, „ja, dat was in éen opzicht de goede tydmaar ik was toch ongelukkig door myne kameraden, die een taalkundig boek in myn ransel gevonden hadden. Want ik moet u zeggen dat ik als Boldaat Fransch wilde leeren en van myn soldy een lessenboek ge kocht had. Maar de makkers lachten er om nit en hebben my in myn lakens gerold en omboog gegooid, „en gedurende zes maan den zongen zy steeds: „astu vu la grammaire" „astu vu la grand' maire" „a Leolero „Zy hadden niet zoo groot ongeiykzei de beer de Demise ernstig „In «we ora- KORTE OORLOGSBERICHTEN. De Westminster Gazette wordt met den dag belangrijker. Zoo heden weer een phan- tasie: een gesprek tusschen een Engelschman van nu en ean die tydens den Amerikaanschen vrijheidsoorlog in slaap viel en nu ontwaakt. Over den oorlog hoorende, meent de 18e eeuwer, dat men over den strgd zyner dagen apreekt. Hy scheldt de Amerikanen voor rebellen, <lie tot den laatsten man moeten worden op gehangen. En vreemd kijkt hy op, dat die rebellen nu vrienden, bijna bondgenooten zyn. Nog grooter is zyn verbazing als de 19e eenwer hem vertelt, dat de oorlog van nu in Zuid-Afrika woedt! Hoe, dat is toch een Holiandsche kolonie? Dan wordt hem verteld wat gebenrd is. Zoo, zegt de 18e eenwer dan is dat das een vrgheïdsoorlog. Die Hollanders verdedigen han onafhankeigkheid. Nog ia merkwaardig de uitdrukking van den 18e eeuwerWat volunteers in den oorlog Als het zoover is, dat men die moet gebruiken, dan kannen wy den strgd best opgeven. Wel eindigt de schrijver nog met de blijde hoop, dat de geschiedenis zich slechts zelden geheel herhaalt. Maar toch is het al heel veel, dat een blad zy het ook onder dezen voor- ziehtigen vorm het ware karakter van den oorlog aangeeft en tevens den Engelachen gemeen maakt met het denkbeeld, dat Zuid- Afrika den weg van Noord-Amerika opgaat. Wat nu nog den luchtigen vorm van een phantastischen droom beeft, zal weldra een hoofdartikel worden. Volgens de Westminster Gazette heeft zich een commissie van parlementsleden ge vormd, om te bevorderen, dat door een konink iyke commissie of door het Lagerhuis een on derzoek zal worden ingesteld naar de beweerde medeplichtigheid van rijksambtenaren aan den rooftocht van Jameson. Volgens eene mededeeling nit Londen zonden de stukken, in de Indépendance Beige gepubliceerd, al lang geleden aan Engelsche kranten te koop zgn geboden maar geweigerd. 't Wordt tyd dat Engeland vrede sluit. Volgens de Standard zyn de Boeren beter soldaten en de Engelsche officieren minder bekwaam dan men dacht. Het half-militaire weekblad Vanity Fair betoogt dat de tegenwoordige Engelsche gewe ren gebrekkig en soms zelfs gevaariyk zyn én dat ook de amunitie niet deugt. Anderen zyn het er over eens dat de Engelsche veldartillerie by die der Boeren achterstaat. De Ind. Beige laat Chamberlain niet los en geeft een ïystje van groote ondernemingen, waarin de familie Chamberlain is betrokken. 7 leden zyner familie hebben voor 120.000 pd st. aandeel in de munitiefabriek Kynocb, die aan de Transvaal de patronen leverde; 4 heeren Chamberlain hebben voor 16.C00 pd st. aandeel in een wapenfabriek; drie anderen 4000 pd st. in de Banc of Africa. Ophetiyaije vindt men eenmaal den naam van Joseph voluit; een tweede maal niet voluit. Roberts en Kitchener zijn te Kaapstad aangekomen en met veel gejuich ontvangen. - In de verliesiyst van generaal French kwam geen gewond officier voor, dat te vreem der scheen, omdat in het eerste bericht de verwonding van kolonel Watson was vermeld. Thans biykt dat dese niet gewond, maar ge sneuveld is. De Eagelsche generaal Prior, die op punt stond naar Znid-Afrika te vertrekken, is aan influenza overleden. Een Antwerpsche jonge dame is van een Engelsche kostschool gestnurd, wegens open lijke sympathieën voor de Boeren. Groote woede te Londende Parysche rechter heeft de Caricature vrygesproken we gens de plaat, welke zoozeer de woede van Chamberlain bad opgewekt. Op bedoelde plaat zag men hoe Krnger koningin Victoria een afstraffing toediende geiyk kleine kinderen wel krijgen. Het opschrift dunt dum op twee lichaamsdeeleD, gaf aan de plaat een nog hate- lyker beteekenis. Deze werd echter overtroffen door een Holiandsche reproductie, waarboven stond: „slag bij de Modderrivier". Voor velen zal deze vryspraak een teleur stelling zijn. De exemplaren, die oorspronkelijk een halve franc kostten, zyn de laatste weken tot het 16vond van dien prys gestegen. Ver- moedelyk zal nu wel een tweede, geautoriseerde drnk verschynen. Yves Gnyot, die onlangs blufte op de vele brieven van instemming met zyn Te&bb- vaalpolitiek, heeft zeker gehoord dat een paar Nederlandsche bladen opmerkten, dat by die brieven niet openbaar maakte. Gisteren hebben wy er ten minste éen ge kregen en wel van Tüoret, een docteur en droit. t Is een briefje van 24 regels. In het eerste dozijn driemaal het woord „onderdrukking", in het derde zestal een dankbare erkenning der diensten, door Engeland aan de beschaving bewezen, in het laatste zestal de erkenning dat het „ons absoluut belang" is voor Engeland te zyn. atandigheden hadt gy niet noodig de gram maire te leeren. Het is net alsof ik Hebreenwsob had willen leeren. Myn luitenant-commandant, de graaf d'Andive, zon my mooi uitgelachen hebben en hy zou gelyk gehad hebben ook. Ik zei dus, Leolere, dat ik in dienst was te St. Cloud, met een blauwe tnniek en een witte pantalon, omdat het zomer was. 's Winters was de broek blanw, net als de tnniek." - „Net als wy wy droegen 's zomers lin nen broeken." „Ja, en dat was niet het mooist wat er aan u wasmaar gy waart met dat al brave jongens, en als ik er wat van zeg, is dit niet om n te beleedigen. Dus, terwyi men met u solde in uwe lakens, in het kwartier te Cour bevoie, deed ik myn dienst te St. Cloud. Op zekeren nacht werd ik op schildwacht gezet, onder de ramen van den koning en wat ik dien nacht zag, dat zal ik nooit vergeten. Alles was zoo als het behoordede vlag woei van het kasteel. De kapitein der com pagnie, die den rang had van luitenant-generaal, sliep in zyn kamer met de sleutels onder zyn kussen. Het gezang der krekels verbrak de nachteiyke stilte en de maan kwam met haar zilveren schynsel boven de boomen van het verlaten park uit. Met het geweer in den arm stond ik by den stoep en droomde yan mijne plichten en genoegens. Eensklaps zag ik het venster van de kamer, waar de koning sliep, open gaan en Karei X versoheen op het bal kon, met een slaapmuts met bandjes op, en een gebloemde kamerjapon aas. Het licht der Vertrokken en aangekomen schepen. Vllsslngen, 10 Jan. Binnengekomen, het Eng. ss. Lochleven, gez. Masson, van Ant werpen naar Sunderland, dat in de haven zyn kolenlading aanvulde en onmiddellijk daarna weer vertrok. HANDELSBERICHTEN. C^raanmarliten enz. Middelburg, 11 Jan. Ter graanmarkt van beden was de aanvoer nit Walcheren van granen en peulvruchten nog ai rnim en met uitzondering van tarwe en witteboonen bleven pryzen van alle andere artikelen onveranderd. De noteering is als volgt: Puike jarige tarwe -J cent lager en f 5.80 betaald; nienwe dito in puike soort van f 5.80 tot f 5.90 gekocht rogge niet getoond; wintergerst f 5.50 a 5.65; zomer dito *5; Walofa. witteboonen 25 a 50 cent lager en tot f 10 gekochtronde bruine- boonen niet getoond, f 11 nominaal; lange dito f 9paardenboonen 6 a 6.10groene Uookerwten 7.75; kroonerwten f 8.50 a f 8.75 naar dengd; koolzaad zonder handel. Boter f 0.85 a 0.95 per kilo. Eieren 6.— per 100 stnks. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Woensdag 10 Januari. Parys. Tarwe pryah.; loop. md. fr 18.15. P e a t h. Tarwe kalm. Woensdag fl. 7.70; Dins dag fl. 7.67. B e r 1 y n. Hoewel zeer stil, was heden de markt toch vaster, zoodat voor tarwe en rogge op lev. 25 tot 50 pf. meer dan DinBdag moest worden aangelegd. 797/8 797/16 931/s 918/* 911/s 915/ie 1000 BW/W 226L 1 ff. 600, 32 Z.R 625 625 9415/26 95% 100 967/8 100 Staatoleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokken Cert. N. W. Sch, 1000 dito OblS a 1000 dito Cert. 8 1000 HONG. Goudleening 1881-934 h 1000 97 ITALIË. Ins. 63/81 5 Lire 100-00000 -- OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 819/u dito Jan.-Juli 6 PORT. O. B. 58/34 met ticket 3 dito dito 1888/39 met ticket £41 RUSLAND. Obl, 1880 gecons 4 dito 1889 Hope 4 dito 1894 6e Em. 4 dito 1867/69 4 dito 1884 goud 5 G.R. 135-1000 1001/7 SPANJE. O. buitenl. Perpetueelen 4 Pes. 1000-34000 68S/8 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-35080 TURKIJE. Gepriv. 4 fr 500.3500 905/8 Ceconv. serie D. 30-800 331/* 331/o dito dito C. a 30-100 357/ifl EGYPTE O. L. 1876 4 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883 41/g 100 69 dito Obl. 18894 ,i 100 58 581/g VENEZUELA 1881 4 100-500 2411/18 Industrieele en Flnaneteele ondernemingen,, NEDERLAND. pCt. N. W. Pee. Pbr. 3Vg 600-1000 98 98 Ned. Hand. Mij A. N.-I. Handelsb. A. 1000 Zeeland Pr. dito n 350 dito Obl. 18861000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatien. 8 N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 dito 3e hypotheek ITALIË. S maan viel op zijne edele, beminneiyke trek ken. Hy hield, zooals naar gewoonte, zyn mond half open, maar bad op bet gelaat een droevige uitdrukking, die ik niet van hem gewoon was. Hy keek beurtelings naar de maan en naar iets wat hy in de holte zyner hand hield en dat my voorkwam een medaillon te zyn. Daarop begon hy dat voorwerp innig te kussen en strekte den rechterarm uit naar de maan, die hy als getuige scheen aan te roepen. De tranen biggelden hem langs de wangen. Ik was zoo onthutst door hetgeen ik zag dat de loop van mijn geweer tegen myn bandelier begon te slaan. De blikken en de kussen hielden een poos aan. Daarop keerde de koning in zyn kamer terug, en ik hoorde hem het venster sluiten. Leolero, zoudt gy ook niet getroffen zyn, als gy in myn plaats geweest waart en dien ouden koning met zyn slaapmuts op gezien hadt een portret of een haarlok, ia alle geval een souvenir aan een vrouw, kussende, (ik kon niet zien wat het medaillon bevatte) en de maan tot getuige roepende van zyn tranen, zyn trouw en de oprechtheid zyner droefheid? Arme koning I Hy bad toen niets over dan de maan, die van de liefde zyner jeugd af wist. Ik verbeeld my, Leclerc, dat Karei X dien nacht aan Mme Polastron daebt, die hem bemind had toen by de mooie graaf d'Artoia wasdie zioh by hem gevoegd heeft In bet.leger van Condé, waar by als een onge lukkige balling leefde, en die hem te middeu zijner soldaten in ziju tfnt hare diamanten; Per telegraaf Vorige Zuid Ital. Sp. O. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 Kurk Ch. Az. O. 4 Mosk. Smol. dito 4 Z. W. Spoormij 4 AMERIKA. Atch. Top S. F. Cert. van pref. aand. dito Alg. Hyp. O. 4 Ceatr. P&c. Obl. 5 N. Y. Pensylv. Ohio prior Obl. 4 Illinois Cert. v. A. dit. Leas L. St. Ct. 4 Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. Obl. 4 Oreg. Short. Line Inc. Bondt B. 6 St. Paul Minn. Manit. 3e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. 0omp. Crt. v. pref. Aaad Union Pac. goudO. 4 West. New. Y. Panns.Alg.hvp. O. 8 Id. id. Inc. Mort. gage Goldb. 5 1000 112 112 250 11 250 1000 260-1000 107 217»/* 11 250-1000 89 z Lir. 500-2500 a 500-5000 Z.R. 100 541/* 561/g 645/26 66% 167 100 100 1000 Z.R. 625 ïl 1 1 968/* W/8 968/* 600-1000 11 500-1000 1. 1000 60 96 111 500-1000 500-1000 500-1000 1103/4 1077/26 500-1000 891/* 89 500-1000 1141/* 731/* 1003/* fiöl/s 311/* Premie-Iieeningeii. eei/4 »Vi NEDERL. St. Am. 3 Stad Rotterdam 3 BELGIE. St. Antw. 1887 31/a dito Brussel 1886 3 HONG. Theies loten OOSTENRIJK. Staatsleeningl864 4 dito 18605 dito 1864 Cred. inst. 1858 RUSL. Staatsl. 1864 dito 18665 SPANJE. St. Madr. 8 TURKIJE. Spoorwl. S 600 1131/M 100 3«/* 140 167% 3063/* 841/* 398/* Pryzen van Coupons en losbare Obllgatiën. Amsterdam 10 Jan. Oostenrijk Papier30.75 Oostenrijk Zilver20.80 Diverse in 11.53 met affidavit w 11.93 Fransche47.40 Belgische47.30 Diverse Rijksbank 58.45 Rassen in Goudroebel n L 881/3 in Z. R1,14 Spaansche Buitenl47.20 0 Bbrnenl0 1-70 Amerik. in dollars v 2.461/g 11 Jan. 20.771/a 30.80 11.53 11.93 47.40 h 47.30 58.45 1.881/g 1.10 h 47.30 1,70 3.461/s a bare kleinodieön, baar in der haast bjjeenge- raapt goud kwam brengendie hem baar var mogen en haar eer ten offer bracht. Wat denkt gy er van, Leclerc De wapensmid schndde bet hoofdbiykbaar daebt hy niets. De heer Gervoise hernam; „Ja, ik wü gaarne gelooven Leolero dat Karei X, dien naoht te St Cloud, vyfendertig jaar na den dood van Mad. de Polastron, ayn beate vriendin beweende. Eu hy had geiyk, Leolero, wjj heb ben allen ongeiyk, dat wQ willen blijven le ven.'J „Waarom, mynheer de marklea?" „Omdat het niet de moeite waard is om op de wereld te bljjven, als mea niet meer verliefd kan rijn. En dan zullen wy onse koningen nooit weer zien." Van dat oogenblik af bad ik ai eenige reden om te gelooven dat Karei X de lichtzinnigste en zwakhoofdigete man van de wereld wai.' Sedert heb ik veel van zyn geaohiedenie ge lezen, zonder er iets tot zyn eer in te vinden en ik vind die anecdote van den onden koning, die met zyn slaapmuts op, tegen de maan etaat te praten, nog bet aantrekkelijkste oogen^ blik uit zyn leven. (Wordt $ervolgd>}

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3